• samuel_dekutowski 8 August 2014, 12:55 Dziedzictwo wstydu

    Pouczająca dyskusja.

  • Oczywiście bierzemy, ale tylko i wyłącznie z ludźmi mogącymi udowodnić polskie pochodzenie.

  • Różnica polega na tym że Pan uważa mnie za Żyda uważa (co widnieje 3 posty wyżej), a ja uważam Pana za patriotę i prawdziwego Polaka (który przy okazji jest antysemitą) . I tak nie uważam że to ważne dla Polski, ale ważne dla prawicy bo jej szkodzi.

  • tutejszym 8 August 2014, 12:32 Dziedzictwo wstydu

    Rozumiem że udział Ukraińskiego Legionu Wołyńskiego
    pułkownika Petra Diaczenki w sile 400 ludzi jest faktem, nie
    podlega dyskusji. W marcu 1945 r. ten Ukraiński Legion
    Samoobrony - czyli 31. batalion Schutzmannschaft
    niemieckiej policji bezpieczeństwa (Sipo) - włączono w skład
    dywizji SS "Hałyczyna". Natomiast dokumenty i relacje osób,
    które przeżyły Powstanie Warszawskie mijają się z prawdą.
    Myli się też angielski historyk Martin Windrow w swej pracy
    „The Waffen-SS” (London 1984) pisząc: „...w skład Brygady
    Kaminskiego wchodziło 6500 renegatów i morderców,
    głównie Ukraińców”. W skład Brygady Kaminskiego
    wchodziły osoby narodowości białoruskiej oraz każdej innej
    tylko nie ukraińskiej......Być może ma Pan rację, potrzebne są dalsze badania historyków..... Dzięki Pańskiemu poleceniu zdobyłem książkę w .pdf "SS-GALIZIEN" autor: Jarosław Gdański.
    W niej to umieszczony został cały rozdział: "Legion Wołyński i powstanie warszawskie"... Przytaczam cały rozdział tej książki:
    " Ukraiński Legion Samoobrony, zwany też Legionem Wołyńskim, został zorganizowany 18
    marca 1943 r. koło wsi Antonowiec, w powiecie krzemienieckim jako formacja służąca do
    ochrony ludności ukraińskiej przed partyzantką sowiecką i Polakami. Dowodził nim kpt.
    Mykoła Medwećkyj „Chryn". Legion został utworzony przez niemiecką służbę
    bezpieczeństwa, głównie z ukraińskich policjantów z Wołynia. Dowodzili nim ukraińscy
    oficerowie, maj ąc za niemieckich oficerów nadzoruj ących funkcjonariuszy niemieckiej policji
    politycznej (Sicherheitsdienst - SD), najpierw sturmbannfuhrera SS Siegfrieda Asmusa z
    łuckiego SD, a następnie sturmbannfuhrera SS Ewalda Biegelmeyera z SD Lublin33. W
    początkach 1944 r. zmieniono nazwę legionu na 31. Schutzmannschafts-Bataillon der SD.
    Stał się więc w ten sposób etatową jednostką Sicherheitsdienstu.
    We wrześniu 1944 r. Legion, albo tylko jego część, walczył na Czerniakowie z powstańcami
    warszawskimi i desantowanymi jednostkami 1. Armii WP, w tym głównie z żołnierzami z 3.
    DP im. R. Traugutta. Jego żołnierzy można było odróżnić od innych, gdyż nosili niemieckie
    mundury Waffen SS, ale z wiśniowymi łapkami (niem. Spiegel) na kołnierzu, w miejscach,
    gdzie Niemcy nosili łapki czarne. Legion Wołyński brał również udział w działaniach
    przeciwko zgrupowaniu Armii Krajowej w Puszczy Kampinoskiej (akcja „Sternschuppe") w
    dniach 27-30. września 1944 r. 34 Wiosną 1945 r. legion został rozformowany, a żołnierzy
    wcielono do 14. dywizji Waffen SS35.
    Oprócz Legionu Wołyńskiego przeciwko powstańcom walczyli Ukraińcy służący w 34.
    policyjnym pułku strzeleckim, który od września 1944 r. znajdował się w składzie wojsk
    podległych von dem Bachowi. Był to jeden z wielu niemieckich oddziałów policyjnych, w
    których służyli cudzoziemcy. Pułkiem od 1 maja 1944 r. dowodził oberstleutnant policji porządkowej Franz Wichmann.
    Na mocy rozkazu z 29 marca 1943 r. z części rekrutów powołanych do niemieckiej policji pomocniczej - Schutzmannschaften oraz kadry niemieckiej z istniejących od lipca 1942 r. pułków policyjnych rozpoczęto w pierwszej połowie 1943 r. formować policyjne pułki strzeleckie. Pierwszy batalion pułku był przeważnie czysto niemiecki - najczęściej przesuwano do tych jednostek całe bataliony z niemieckich pułków policyjnych. W drugich i trzecich batalionach tylko kadra była niemiecka, natomiast szeregowcy i młodsi podoficerowie pochodzili z zaciągu na terenach okupowanych. Pułki nr 31. -35. rekrutowane były spośród Ukraińców, pułk 36. Białorusinów, pułk nr 37. Kozaków, a 38. policyjny pułk strzelecki - Niemców czarnomorskich36,
    Większość pułków została rozformowana w drugiej połowie 1944 r. , po opuszczeniu przez Niemców okupowanych terenów wschodnich. Pułk nr 32, nie ukończył swego formowania. Kadra niemiecka została użyta do utworzenia 5, galicyjskiego ochotniczego pułku policyjnego SS, a z Ukraińców przeznaczonych do batalionów II i III powstał 206. batalion Schutzmannschaften.
    Jeszcze inną jednostką identyfikowaną jako ukraińska mógł być 209, kozacki batalion Schutzmannschaften. Batalion kozacki sformowano w Warszawie, na trzy miesiące przed powstaniem, z samodzielnych dotychczas kompanii podległych dowódcy policji porządkowej Dystryktu Warszawskiego. " Książke tą mogę Panu przesłać w .pdf oraz w ułomnie wygenerowanym przeze mnie formacie .docx Jest to wygodny format do robienia wypisów oraz notatek. Dziękuję Panu za obietnicę poszukanie wszelkich danych na temat oficera ukraińskiej policji Malesza. Pozdrawiam. ..Moim zdaniem dyskusja jest trochę nie wygodna ze względu na polityczne zawieszenie wszelkich dyskusji nad niewygodnymi tematami w stosunkach Ukraina - Polska. Takie nie symetryczne podejście do historii może zemścić się później odreagowaniem w gwałtownej dyskusji. Ja osobiście obecny kierunek wyhamowania napięć uważam za słuszny, ale żadnego umotywowania i powodów nie podam. Pozdrawiam Pana.

  • poroszenko kara będzie surowa....

  • Nawet nie dar, bo ten pan siły sprawczej nie ma. Choć fakt zatruty jest.

  • Drogi Panie. Pan nie masz pojęcia o problemie żydowskim w Polsce, za to masz ewidentne trudności w przyswajaniu bardzo niewygodnych dla żydostwa faktów, które tu publikuję, i które będę publikował. W ogóle nie rozumiem, że skoro to nie jest Pana zdaniem ważna dla Polski sprawa to po co w ogóle Pan reagujesz? Na pewno nie jest dla Pana ważne to, że parę lat temu rząd Tuska chciał po cichu przepchać ustawę o "zwrocie" majątku amerykańskim żydom, co stało w jawnej sprzeczności z nie tylko polskim prawem, ale ogólnie z podstawowymi zasadni prawa - chodzi o sukcesję prawną - co z postanowieniami umowy polsko-amerykańskiej podpisanej jeszcze przez władze PRL. Niedługo to tu zamieszczę w ramach akcji uświadamiania Polaków. Warto tu przypomnieć, że taki "Polak" jak (pfu) Szejnfeld, głosował właśnie za "zwrotem". Mam dla Pana radę - odpierdol się Pan ode mnie, bo zaczynam widzieć, że to Pan masz problem ze swoim natręctwem.

  • Ah, tak szybo zostałem zdemaskowany! Przyznaję żem nie Dekutowski a Olineberg ;(.
    A tak na poważnie widać ma pan poważny problem. Tu i teraz są poważniejsze problemy niż "problem" żydowski.
    Pierwszy problem to Rosja.
    Drugi to Ukraina (a raczej banderowcy).
    Trzeci to Arabowie (ci w Polsce).
    Co do Palestyny podzielam opinie.

  • Upominać się nie należy. Ale tu sami chcą dawać tę ziemię rojącą się od faszystów. Faszyści sami na Madagaskar nie wyjadą. Więc: zatruty dar.

  • Samuelu, Samuelu. Wystarczy, że Twoi rodacy właśnie dokonują mordów w Palestynie. Nie napal się tak na Madagaskar.

  • Zastanawianie się to nie jest ich mocna strona. To widać po ich parlamentarnych debatach za pomocą pięści.

  • Dokładnie! Tradycje trzeba kontynuować, Madagaskar to dobre miejsce!

  • Tak my upomnimy się o "nasze" ziemie tam, a Niemcy upomną się o "swoje" ziemie, a potem zrobimy wielką akcje przesiedleń. Kiedy w końcu skończymy z tym to zajmiemy się zwalczaniem banderowskich partyzantek oraz zapobieganiem zamachom terrorystycznym. Cudowna wizja!

  • W okolice Madagaskaru.

  • Widział bym w tym nie akcję propolską, ale skierowaną do Ukraińców. Jeżeli odrzucacie wielkiego brata ze wschodu, to stracicie (powinniście) stracić zachodnią Ukrainę, więc się dobrze zastanówcie.

  • P. Maczek: racja. Dotychczas: wielki zawód. Oto mój poprzedni wpis: Czy dobry czy zły [ten prezydent Putin] to się okaże dopiero po jego ostatecznej reakcji lub jej braku na ukraińskie ludobójstwo w Donbasie. Jeśli zareaguje jak powinien w obronie interesu narodowego, to dobry. Jeśli nie zareaguje i Donbas utonie we krwi jego mieszkańców po ostatecznej porażce powstanców, to uprzednie grożenie palcem przez Putina mówiącego w maju przed kamerą TV, że bronić będzie rosyjskojęzycznej ludności Ukrainy okaże sie tylko kiwaniem palcem w bucie, a Rosja pokaże się światu jako papierowy niedźwiedź.

  • Czy dobry czy zły to się okaże dopiero po jego ostatecznej reakcji lub jej braku na ukraińskie ludobójstwo w Donbasie. Jeśli zareaguje jak powinien w obronie interesu narodowego, to dobry. Jeśli nie zareaguje i Donbas utonie we krwi jego mieszkańców po ostatecznej porażce powstanców, to uprzednie grożenie palcem przez Putina mówiącego w maju przed kamerą TV, że bronić będzie rosyjskojęzycznej ludności Ukrainy okaże sie tylko kiwaniem palcem w bucie, a Rosja pokaże się światu jako papierowy niedźwiedź.

  • Dobrze, ale wszyscy neo banderowcy przeniosą się w okolice Kijowa. Nie chcemy przecież osłabiać potencjału ludzkiego Krainy.

  • @Sylwia: Jedyna nadzieja w Putinie

  • A kto ten kraj przed przekazaniem oczyści od faszystów-upowców? Zatruty dar.

  • przypomina mi to wołyń 1943 tylko inna skala

  • maczek 8 August 2014, 10:01 Wyboista droga Ukrainy do normalności

    Link do naszej strony internetowej. Pod tym linkiem znajduję się film z uroczystości 70 rocznicy ludobójstwa dokonanego na Polakach w Małopolsce Wschodniej - Wrocław 2 lipca 2014 r. Na filmiku uroczystości pod pomnikiem, Msza Święta z kazaniem i konferencja. Zapraszam do obejrzenia i rozpowszechniania.

    http://www.stowarzyszenieuozun.wroclaw.pl/

    z wyrazami szacunku
    Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów
    Tomasz Drop

  • Nie potrzebne agresja oraz przesadna potrzeba do przeprowadzania radykalnych działań panie jaroslaus.

  • Widział Pan na oczy kiedyś jakiegoś Litwina że o rozmowie nie wspomnę? Chyba za kierownicą tira tylko. Znałem kilku Litwinów i raczej obawiali się że cała młodzież wyjedzie z ich kraju i nie bedzie komu mówić po litewsku( skąd my to znamy) niż tego że Polacy będą ich chcieli zająć. W odpowiedzi na Pana stwierdzenie nr 1 - tak mówi Swoboda wchodząca do niedawno w skład ukraińskiego rządu Jaceniuka( po perturbacjach z odwoływaniem i nie przyjmowaniem odwołań nie wiem jaki jest stan na dzisiaj). Słowa naszego hymnu odnosiły się do konkretnej sytuacji ( koniec XVIII wieku) a na dzień dzisiejszy - nie słyszałem aby jakakolwiek polska formacja polityczna miała pretensje terytorialne wobec jakiegokolwiek sąsiada nawet wobec wspomnianej przez Pana Litwy. Polskość zaś tępią bo są świadomi własnej słabości i faktu że ukradli tożsamość narodową Białorusinom - bo Litwa historyczna z dzisiejszą niewiele ma wspólnego - gdzie Nowogródek i okręg wileński a gdzie Żmudź która była najbardziej zacofaną prowincją Litwy. Boją się nas ale nie dlatego że ich zajmiemy tylko że ich znowu spolonizujemy. A to bardzo istotna różnica.

  • Uderza bezkarność niesprawiedliwych sędziów.

  • Ja też nie przeprosiłem za Jedwabne

    …bo to nie ja ani mój naród powinniśmy przepraszać za zbrodnie najeźdźców, którzy zniszczyli państwo polskie

    Za http://polskawalczacastopsyjonizmowi.wordpress.com/

    1. Sąd w Białymstoku skazał czterech mężczyzn na kary pozbawienia wolności oraz na wyjęcie spod prawa za wznoszenie haseł „Nie przepraszam za Jedwabne”.
    Na wyjęcie spod prawa też – bo człowiek karany, dopóki skazanie się zatrze, nie może pracować w instytucjach i służbach państwowych, nie może kandydować w wyborach. Jest obywatelem i człowiekiem niższej kategorii.
    Uświadomiłem sobie, że ja też, w imię równości wobec prawa, powinienem być skazany, bo ja też nie przeprosiłem za Jedwabne.

    2. Nie przeprosiłem za Jedwabne, bo uważam, podobnie jak ci skazańcy z Białegostoku, że to nie ja ani nie mój naród powinniśmy przepraszać za Jedwabne, ani za inne zbrodnie, jakie zdarzyły się w okupowanej Polsce, po zniszczeniu przemocą niepodległego państwa polskiego.
    Za Jedwabne powinni przeprosić Niemcy i Rosjanie, którzy wspólnie i w porozumieniu we wrześniu 1939 roku najechali i zniszczyli państwo polskie – to państwo, w którym Polacy i Żydzi, w miasteczku Jedwabne i w tysiącu innych miast, żyli razem od pokoleń, mieli swoje domy, sklepy, kościoły, synagogi, byli równi wobec prawa, nie walczyli ze sobą i nie zabijali się nawzajem.

    3. Za Jedwabne powinni przepraszać Niemcy i Rosjanie, którzy wyłamali polskie szlabany graniczne, okrążyli ze wszystkich stron i rozbili polską armię, zniszczyli i wymordowali polskich oficerów, policjantów, prokuratorów, sędziów, księży, którzy rozbili polskie więzienia i uwolnili tysiące kryminalistów, którzy miliony niewinnych Polaków zapędzili do łagrów, obozów koncentracyjnych, do bunkrów głodowych, na szubienice, do komór gazowych i dołów śmierci.
    To Niemcy i Rosjanie rozkazywali i pozwalali żydowskim kryminalistom mordować niewinnych Polaków, a polskim kryminalistom mordować niewinnych Żydów.

    4. Gdyby nie ich diabelski pakt Ribbentrop-Mołotow, gdyby nie ich straszny wrześniowy najazd – Jedwabne miałoby teraz dziesięć tysięcy mieszkańców, w tym siedem tysięcy Żydów żyjących w zgodzie z Polakami [Ujj, czy aby na pewno w zgodzie? A ile by ta zgoda miała kosztować?].
    Gdyby nie ten diabelski pakt i najazd, to Polska – zgadzam się z Szewachem Weissem – miałaby dziś 50 milionów ludzi, w tym 10 milionów Żydów i byłaby liczącą się w świecie potęgą gospodarczą.
    I żadna polska dłoń nie wzniosłaby się do mordowania jedwabieńskich ani innych polskich Żydów.

    5. Oskarżaj więc i mnie, prokuraturo, skażcie więc i mnie, sędziowie z Białegostoku, bo ja też nie przeprosiłem za Jedwabne…

    Janusz Wojciechowski
    http://naszdziennik.pl

  • Polscy politycy lizali buty w Kijowie a teraz polska gospodarka i polski naród będą za to płacić spadkiem stopy życiowej. Jak długo ratlerek mógł bezkarnie obszczekiwać tego niedźwiedzia? Co oni sobie wyobrażali? A teraz niedźwiedź palnął ratlerka w łeb. Sankcje gospodarcze i polityczne to dwukierunkowa ulica. U Wegrów i Serbów uczyć się mądrej polityki!

  • Armia Ukraińska nigdy. Oni sami się wysadzili aby było można "niesłusznie" oskarżyć wspaniałych potomków UPA- OUN

  • Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
    Antoni Słonimski, poeta żydowski

  • Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
    Antoni Słonimski, poeta żydowski

  • P. K-M myli się. Tu jest duża różnica. Powtarzam mój wpis. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem.

  • Przypomina się Warszawa w 1944 r. Faszyści ciągle tacy sami.

  • Raczej totalitaryzm.

  • Zachodni świat objawił Ruskich nie ludźmi, teraz to wygląda tak że jeżeli jesteś przeciwko Rosji to tobie wszystko dozwolone, czy to nie faszyzm.

  • Mr. Nieszawiak: the number or percentage of dummies is not really the point here. It is putting them up before the TV cameras as spokespeople for the Department of State. One rotten apple spoils the barrel. It is a laughing stock before the whole world. WTF.

  • Oni są też na Dolnym Sląsku. I w Warszawie. I w Krakowie. I w Przemyślu. I w Chełmie.

  • sylwia 8 August 2014, 09:15 Dziedzictwo wstydu

    Kamiński urodził się w Witebsku. Jego ojciec był polskiego pochodzenia a matka Niemką. Kamiński uważał się za Rosjanina. Dane p. Tutejszym o Ukraińcach w RONA są potwierdzone wspomnieniami świadków, łącznie z członkiem mej rodziny, który miał z nimi osobistą styczność i informacje z AK. Prócz mordów i przestępstw na warszawskiej Woli, dokonywali też gwałtów, rabunków i morderstw na warszawskiej Ochocie w sierpniu 1944 r.

  • A ilu Amerykanów szanowny pan zna? Tyle samo w takim razie durniów mamy tutaj jeśli jedynym wskaźnikiem są "fastfood'y". A może dodać jeszcze ilość wódki na głowę w naszym kraju?
    Don't be a judge without any knowledge of the facts.

  • tak - cnotliwe to one na pewno są. Wiem bo byłem parę razy we Lwowie w klubie Metro. Na Polaków to są wyjątkowo chętne - tylko ten wszechobecny HIV....

  • nie ma sensu z tym matołem rozmawiać. Jestem przekonany, że to rezun z Pomorza Zachodniego - popłuczyna po Akcji Wisła.

  • Niedługo Ukraińcy ogłoszą, że separatyści zestawami BUK zapładniają cnotliwe dziewczyny Ukraińskie

  • a osoby kojarzone ze środowiskiem puszczalskich ćpunów zarażonych HIV przez Simona Mola to nie stanowią większego zagrożenia? Takich skur****i to trzeba skórować.

  • Niech zauważy pan Rezun, gdzie pewnie jeszcze wielu ludzi jest przekonanych, że Związek Radziecki nadal istnieje... Niestety, mimo najszczerszych pańskich chęci państwowy kult Stalina w Rosji został zlikwidowany już dawno, a kult Lenina powoli wygasa...

  • Słusznie - niemiecka. UB - NKWD: Kielce. Potwierdzone przez lokalne AK.

  • Faktem jest ,że informowali na bieżąco o efektach zaplanowanej chyba przez polityków
    operacji odcinania dostępu do granicy rosyjskiej co w naszych i rządowych Ukraińskich mediach podano
    dopiero po totalnej porażce tego zamiaru ,a i to "oględnie".

    tagore

  • Wiadomo ogólnie kto to jest Hoffman i jaką ideologię wyznaje. Jaki pan taki kram.

  • Trochę racji ma pan Rezun, bowiem to Żydzi po 17 września pierwsi polecieli do NKWD na Polaków donosić, i udział Polaków w zbrodni w Jedwabnem(niewielki, znacznie przez naszych przepraszaczy wyolbrzymiony, zbrodnia to było głównie niemiecka) był spowodowany właśnie zemstą za to donosicielstwo...

  • Wymowa treści strony związku Ukraińców w Polsce nie jest krzepiąca. I realne jest powstanie wielu problemów.

    tagore

  • Nie, w waszym hymnie śpiewacie "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Nie mylić 'Szcze ne wmerła Ukraina' z 'Jeszcze Polska nie zginęła.' Symbol Polski Walczącej nikogo tu nie myli.

  • teraz chyba dobry link - https://www.google.pl/webhp?client=opera#q=stalin+pomniki+rosja