Rozpad ukrainy jest faktem nie do zaprzeczenia , Putin nie pozwoli na minimalizowanie roli Rosji w światowej Polityce tak jak wiadomo było że , nie pozwoli na instalację rakiet w odległości 400 kilometrów od Moskwy . I z tego powodu nie ma opcji zakończenia sprawy inaczej niż zniszczenie ukrainy . Dla Polski to dobre wiadomości. Ukraina faszystowska granicząca z Polską to najgorsze co nas może spodkać.
Właśnie o tym mówię. Rosjanie bez przerwy przerzucają sprzęt dla separatystów przez granicę. Jeden z takich przerzutów, moim zdaniem wykorzystali ukraińcy i ostrzelali go, by wygrać w potyczce propagandowej o to, komu bardziej zależy na pomocy humanitarnej. To jest gra obu stron, trwająca nieprzerwanie od początku wojny o to, kto jest bardziej moralny itp. Obie strony używają nieczystych chwytów, np.: ukraińcy, a za nimi większość naszych mediów bezczelnie powtarzają, że to separatyści sami do siebie strzelają, zabijając przy tym cywilów, tylko po to, by oskarżać armię ukraińską:D Moim zdaniem baardzo naciągane tłumaczenie:D Wszystkie strony konfliktu mówią to, co im wygodne, tak było od początku historii wojen. Rosjanie usiłowali poprawić wizerunek konwojem, ukraińcy im to uniemożliwi. Takie jest moje zdanie, jeśli pan widzi słabą stronę mojego rozumowania, proszę mi ją pokazać. Jak pan może zauważyć, tutaj i w poprzednim moim komentarzu, nie twierdzę nigdzie, że ruskie są święte, a ukraińcy be, czy też odwrotnie. Każda strona ma co nieco za uszami, stwierdziłęm jedynie fakt, że to co obserwujemy w mediach i dotyczy wszelakiej pomocy humanitarnej to tylko kolejny etap wojny propagandowej kijowa i moskwy, nic ponad to. Oczywiście, rosja mogła próbować pod osłoną konwoju przerzucić jakąś większą partię sprzętu. Jednak czy złapanie ich za rękę coś zmienia?
Nie wierz w to, gdyby ruscy chcieli przerzucać sprzęt dla powstańców, tonie organizowaliby takiego widowiska z zagranicznymi dziennikarzami. Zrobiliby to gdzieś indziej i po cichu.
Warto przypomnieć, źe Czeczeni z batalionu Dirlewangera wyróżnili się bestialiskimi torturami i mordami mieszkańców warszawskiej Woli w sierpniu 1944 r.
To by musiała być zorganizowana akcja. To nie jest paru dzikusów ze starymi pukawkami z XIX wieku.
To świetnie wyszkolona i wyposażona armia fanatyków, finansowana przez elity niektórych państw arabskich. Są zaprawieni w boju w wojnie domowej w syrii ( byli, jako "demokratyczna opozycja"
przez pewien czas wspierani przez Usa i Ue bodajże, jednak zaprzestano tego po pewnym czasie).
Można by zorganizować zrzutkę internetową na organizację czegoś w stylu wyprawy krzyżowej, problemem mogły by być jednak rządy niezadowolone z przełamywania ich monopolu na organizowanie masowych grup zbrojnych. Co do nacjonalistów, myślę że ma pan mylne wrażenie, iż nacjonalista to ktoś, kto chce bić murzynów, żydów, ruskich i pedałów itp. Uważam siebie za nacjonalistę, lecz z takimi grupami nie chcę mieć nic wspólnego. Dla mnie nacjonalizm to przedkładanie dobra narodu nad dobro własne, ciągła praca nad sobą i swoimi słabościami oraz zdobywanie wiedzy, by któregoś dnia móc to wykorzystać dla dobra wspólnego. Jak pan zauważył, Ludzie którzy stereotypowo kojarzą się z nacjonalizmem potrafią walczyć. Trzeba więc ich agresję ukierunkować tak, by służyła ona interesowi narodu.
Niech Orban przemowi Europie do rozsadku, a Jobbik moze niech wezmie sie za konkretne zadania? Nie lubie nacjonalistow, ale jedno oni potrafia: walczyc. Niech Jobbik zorganizuje ochotnikow i wysle ich do Iraku by bronili chrzescijan. Jak islamisci zobacza, ze musza walczyc z doborowymi oddzialami, rozpierzchna sie jak UPA przed AK.
Wiesz w ogole o czym mowisz? Polska powinna, patrzac na swe dawne, chlubne tradycje, przyjmowac uciekinierow ze zniewolonych krajow, nie patrzac na ich religie! Polacy pomagali Czeczenom w walce o ich kraj juz w XIX wieku! Nie powinnismy odwracac sie od nich tylko dlatego, ze sa muzulmanami!
Nic nie rozzuchwali neobanderowców bardziej, niż wygrana wojna. Jak już wspominałem pod innym artykułem, rosja jest mocarstwem atomowym i tego nie zmienimy. Lepiej byłoby dla nas pozostawać z nimi w przyjaźni, lub przyjaznej neutralności, bez względu na dawne animozje. To moim zdaniem leży w interesie polski. Nie leży w nim za to silna ukraina, będąca częścią Unii Europejskiej. Naszym głównym potencjałem eksportowym jest żywność. Ukraińska gospodarka stanowić może zagrożenie dla tego istotnego aspektu naszego bezpieczeństwa ekonomicznego. Jak do tej pory nasza polityka wschodnia nic nie zyskała oprócz solennych zapewnień o wdzięczności, które za przeproszeniem gówno znaczą w polityce, narażając za to nasz kraj na poważne straty.
Tylko Banderze? A o reszcie wielkich Hierojów Ukrainy zapomniałeś? Jesteś więc zapewne moskalskim, bolszewickim agentem wpływu, który ma zniechęcać Polaków do niesienia pomocy walczącemu o wolność, demokrację, prawa człowieka, niezawisłość i integralność terytorialną przeciwko podłym, złym putlerowskim najemnikom bohaterskiemu Narodowi Ukrainy, a zwłaszcza Armii Ukrainy i Gwardii Narodowej Ukrainy, którzy ostatnio odparli nikczemną moskalską inwazję, niszcząc kolumnę putlerowskich wozów pancernych. Niech kacapy wiedzą, że Demokratycznego Narodu Ukrainy nie da się pokonać. Sława Ukrainie! Hierojom Sława! Śmierć Worohom!
Rosja zaprzecza jakoby jej pojazdy wojskowe wjechały na Ukrainę. Konwój pomocy humanitarnej czeka na punkcie granicznym 'Donieck' na przeprowadzenie ukraińskiej kontroli ładunku. Ukraińcy odmawiają przeprowadzenia tej kontroli. http://novorossia.su/ru/node/5210
iwanow:
15.08.2014 19:47 jazming gada prawdę... A popiera go ,,ruski agent" i tylko co niektórzy faszyści z ukraińskiego desantu cierpieć zaczynają na rozdwojenie jażni . Czy jeszcze intensywniej obrażać Polaków czy już wycofać hrywny z konta i spadać jak najdalej od Putuinowskich rąk np do usa i tam dopiero wrzeszczeć sława banderze.
iwanow:
15.08.2014 19:47 jazming gada prawdę... A popiera go ,,ruski agent" i tylko co niektórzy faszyści z ukraińskiego desantu cierpieć zaczynają na rozdwojenie jażni . Czy jeszcze intensywniej obrażać Polaków czy już wycofać hrywny z konta i spadać jak najdalej od Putuinowskich rąk np do usa i tam dopiero wrzeszczeć sława banderze.
@Jan53: 15.08.2014 18:34).
@Maczek: Panie.A czy ja używam inwektyw?Pajac,geba,IQ itd.?niestety to właśnie pan używa inwektyw jeśli ja używam w/w określeń to tylko w odpowiedzi na Pańskie ataki Widzę że nareszcie odrobił Pan zadaną lekcję jednak wnioski nie są zupełnie poprawne informacje uzyskane ale ze zrozumieniem ich wymowy już problem i niezupełnie w temacie ....... Nie tylko Anglia.Hitler parł do wojny .........,,Wystarczylo tylko oglosic neutralność w 1938roku.Hitler chciał być pewny ze gdy zaatakuje Francje Polska jej nie przyjdzie z Pomoca''.............I właśnie to było powodem udzielenia ,,Gwarancji" ze strony Anglii Podstawowym celem było odsunięcie od granic Francji i Anglii przyszłego Konfliktu . I po jednostronnym ogłoszeniu tego Aktu przez Anglię mleko było wylane , I Beck nie miał na to wpływu . A bezpośrednim tego wynikiem był właśnie pakt R-M . Co do oceny Sikorskiego to jest Pan bardzo bliski Prawdy , Polityk był z niego mizerny w dodatku był człowiekiem małostkowym i zawistnym . A swoje działania bezmyślnie i bezkrytycznie podporządkował Angielskim interesom . I dlatego zaniechał w rozmowach ze Stalinem żądania potwierdzenia granic z okresu przed 17.09 39 efekt tego durnego działania odczuwamy do dzisiaj Zresztą za zbytni pośpiech został zdymisjonowany i tylko dzięki anglikom ta decyzja została cofnięta . Ma pan braki wiedzy wynikającej z dokumentów rządu Londyńskiego z tego okresu.
Nieprawda, to były putlerowskie siły inwazyjne, mające za zadanie naruszyć integralność terytorialną niezawisłej i demokratycznej Ukrainy. Było ich nie 70 a 700, ale zostały wszystkie one zmiecione z powierzchni ziemi przez bohaterską Armię Ukrainy, przy wydatnym wsparciu bitnych ochotników z Gwardii Narodowej. Dzięki ich wielkiemu męstwu i odwadze podła i nikczemna inwazja tego okrutnego tyrana, komunisty, faszysty, bolszewika, nazisty, ateisty, fanatyka religijnego, rewolucjonisty, reakcjonisty, tłamsiciela demokracji, niszczyciela praw człowieka, diabła wcielonego, terrorysty putlera została odparta i spaliła na panewce. Niech wiedzą kacapskie szuje, że każda próba naruszenia terytoriów niezawisłej i demokratycznej Ukrainy skończy się ich wybiciem. Sława Ukrainie! Hierojom Sława! Śmierć Worohom!
To w tym wypadku ciekaw jestem jaki "prezent" pozostanie nam u południowo-wschodniej granicy?Co by nie patrzyl żaden tam przyjaciel nie będzie mieszkal.
Przecież były to tylko mobilne patrole FSB walczące z regularnym ostrzałem terytorium FR ze strony ukraińskiej, oraz przekraczaniem granicy przez ukraińskich żołnierzy. Jak przesuną granicę na odpowiednią głębokość w głąb Ukrainy to ostrzał będzie niemożliwy. A liczyli to korespondenci pism zagranicznych, Litwin im uwierzył, Jazmig mówi że wcale tak nie było, i komu tu wierzyć? , he he he .
A "jaką razą" nie uwierzyłeś Pan ruskim. Podaj Pan przykład. "Tą razą" nie uwierzyłeś Pan dziennikarzom zagranicznym tylko ruskim mediom. Ruski grają siłą i bezczelnością, ale " oni nie są takimi idiotami", oni są agresorami wobec Ukrainy. Ale kto tu jest idiotą, oto jest pytanie. Według mnie nikt, gra toczy się na różnych poziomach logiki oraz wg. różnych systemów wartości.
Tydzień temu pewnie mogliby zrobić to samo. Oczywistością jest, że rosjanie wspierają powstańców, więc sprzęt jest przesyłany na bieżąco. Moim zdaniem jest to element wojny propagandowej, ukraińcy wykorzystają ten incydent właśnie teraz w celu zdyskredytowania rosyjskiej pomocy humanitarnej, która miała wymiar propagandowy od samego początku. Kolejny element wojny na słowa, wsparty obustronnym pokazem siły.
Użyłem tego słowa nie w kontekście odczuć wewnętrznych, lecz jako określenia przynależności administracyjnej do państwa :D Kraj, w którym dochodzi do takich rzeczy jest słaby od środka, rozrywany przez odmienne kierunki dążeń społecznych. Tutaj mamy do czynienia z a) nacjonalistami ukraińskimi z zachodu, b)najliczniejszą grupą, obojętnych ludzi skupionych raczej na bieżącej egzystencji niż na polityce c)nacjonalistami rosyjskimi, obecnymi na wschodzie kraju, uaktywnionymi wydarzeniami na kijowskim majdanie. Łatwość w zmienianiu przynależności państwowej ludzi z krymu i wschodniej ukrainy oznacza, że z tym krajem nie łączyło ich nic więcej niż kwit z wypłaty tudzież obowiązek podatkowy.
@Maczek: Panie.A czy ja używam inwektyw?Pajac,geba,IQ itd.? Nie tylko Anglia.Hitler parl do wojny z Feancja aby zalatwic sprawę i upokorzenia z I WS.dlatego tez i ten wagon gdzie podpisywany był akt kapitulacji.Beck był glupi jak but(moja opinia)Raz ze Marszalek kazal do wojny przystepowac jako ostatnim a po drugie - nigdy ani Francja a tymbardziej Anglia nie wystepowaly w obronie Polski.Gdy w latach 30 ub.wieku.Marszalek proponowal Francuzom wojne prewencyjna przeciw Niemcom to ci nawet nie chcieli o tym slyszec.Wystarczylo tylko oglosic neutralność w 1938roku.Hitler chciał być pewny ze gdy zaatakuje Francje Polska jej nie przyjdzie z Pomoca.Wiedzial ze Francuzi Polsce nie,wiec zrobil to co zrobil zas Beck?Maz stanu?Nie.Wykladnia dla Stalina był Pakt Ribbentrop-Molotow i podzial Europy którego konsenkwentnie się trzymal.Sprawa wizyty gen.Sikorskiego w Moskwie i rozmowy ze Stalinem.Byl dupa nie negocjator.Tam powinien być Sosnkowski lub do rozmow dopuscic powinien Andersa ale obaj jako Pilsudczycy nie byli mile widziani.Byl to okres klesk armii czerwonej wiec Stalin był skłonny do ustępstw.Sikorski poruszyl tylko sprawę zolnierzy a tematy przyszłych granic Stalin zbyl go do następnego razu.Byla to jedyna okazja gdy Stalin potrzebowal kilunastu dodatkowych dywizji do walki z Hitlerem.Mozna było ugrac Lwow,Grodno oraz Brzesc z okolicami.Techeran i Jalta to już pochodne wcześniejszych wydarzen.Tylko glupi mogl liczyc na Anglie,Francje,USA.Zreszta podobnie jak teraz.Owszem na konserwy i jakiś sprzet możemy liczyc i to wszystko.Liczyc możemy tylko na siebie.Napewno nie na taka egzotykę jak Litwa czy Ukraina.
@Maczek: Panie.A czy ja używam inwektyw?Pajac,geba,IQ itd.? Nie tylko Anglia.Hitler parl do wojny z Feancja aby zalatwic sprawę i upokorzenia z I WS.dlatego tez i ten wagon gdzie podpisywany był akt kapitulacji.Beck był glupi jak but(moja opinia)Raz ze Marszalek kazal do wojny przystepowac jako ostatnim a po drugie - nigdy ani Francja a tymbardziej Anglia nie wystepowaly w obronie Polski.Gdy w latach 30 ub.wieku.Marszalek proponowal Francuzom wojne prewencyjna przeciw Niemcom to ci nawet nie chcieli o tym slyszec.Wystarczylo tylko oglosic neutralność w 1938roku.Hitler chciał być pewny ze gdy zaatakuje Francje Polska jej nie przyjdzie z Pomoca.Wiedzial ze Francuzi Polsce nie,wiec zrobil to co zrobil zas Beck?Maz stanu?Nie.Wykladnia dla Stalina był Pakt Ribbentrop-Molotow i podzial Europy którego konsenkwentnie się trzymal.Sprawa wizyty gen.Sikorskiego w Moskwie i rozmowy ze Stalinem.Byl dupa nie negocjator.Tam powinien być Sosnkowski lub do rozmow dopuscic powinien Andersa ale obaj jako Pilsudczycy nie byli mile widziani.Byl to okres klesk armii czerwonej wiec Stalin był skłonny do ustępstw.Sikorski poruszyl tylko sprawę zolnierzy a tematy przyszłych granic Stalin zbyl go do następnego razu.Byla to jedyna okazja gdy Stalin potrzebowal kilunastu dodatkowych dywizji do walki z Hitlerem.Mozna było ugrac Lwow,Grodno oraz Brzesc z okolicami.Techeran i Jalta to już pochodne wcześniejszych wydarzen.Tylko glupi mogl liczyc na Anglie,Francje,USA.Zreszta podobnie jak teraz.Owszem na konserwy i jakiś sprzet możemy liczyc i to wszystko.Liczyc możemy tylko na siebie.Napewno nie na taka egzotykę jak Litwa czy Ukraina.
Rosja zaprzecza, że jakieś pojazdy od niech wjechały do Ukrainy i tym razem ja wierzą ruskim, bo oni nie są takimi idiotami, żeby podobne numery robić na oczach zagranicznych dziennikarzy, których w dodatku sami tam sprowadzili.
Skoro zniszczyli te pojazdy, to nie ma problemu, ale przypuszczam, że oni zbombardowali swoje pojazdy wojskowe, ponieważ Rosjanie zaprzeczają, jakoby ich pojazdy wjechały na teren Ukrainy, a gdyby faktycznie wjechały, to tej artylerii, która rzekomo do nich strzelała, już dawno by nie było.
@ Jan53: 15.08.2014 17:24 ). Ajajaj - a coz to za kultura?Gdzie argumenty? JESZCZE RAZ PODAJĘ INFORMACJE WIDZĘ DUŻY PROBLEM ZE ZROZUMIENIEM CZYTANEJ TREŚCI PRZEZ PANA. A BRAK ZROZUMIENIA OD RAZU W PANA PRZYPADKU TO ATAK PERSONALNY . POCZYTAJ PAN TROCHĘ A POTEM DYSKUTUJ. Wyjaśnię to łopatologicznie bo inaczej umknie Panu podstawowa wiedza i będzie Pan robił za Pajaca jakich wielu na tym Portalu .1/. Do Zbrucza mieli co chcieli ,.... Na zachód to rdzenne ziemie Polskie . 2 /. Nie rozumie Pan że Pakt o współpracy z Anglią był podstawowym powodem zmiany polityki Hitlera i agresji Niemiec na Polskę . 3/. Węgry i Rumunia , to kraje będące sojusznikiem Niemiec . 4 /. Nie wiedziałem ze to Anglia i USA.......To należy się dowiedzieć co za przesłanie niesie za sobą słowo Teheran. 5/. ,,Nie pisałem ze Ukraina ma oddać ziemie," Pytanie dlaczego NIE ??? lecz Rosja winna upomnieć się o swe darowizny a następnie w myśl propozycji Gorbaczowa zwrócić je Polsce Węgrom i Rumunii . ................Co do osuszania polecam Panu duzy wybór klimatyzatorów. Daję Panu pierwszeństwo ze względu na pilne Pańskie potrzeby. Wiedza żadna u Pana ale gęba pełna frazesów.
Poddanym to mogę być w swym państwie i polskiego monarchy.Takie jest moje zdanie i moja opcja.Nie chciałem pana urazic czyi prodkowie lepsi,tylko napisałem ze nikt z mojej rodziny nie czol się poddanym w akademickim słowa znaczeniu a dusze zawsze miał wolna czego przypłacali w większości zżyciem.Oczywiscie ze chodzi o Ukraine.Co to za państwo którego zolnierze,milicja i urzędnicy przechodzą na strone wroga?Flota Czarnomorska(Ukrainska)która prawie cala weszla w rece wroga bez 1 wystrzalu?
Jak pan powiedział, po kolei: poddany w monarchii to osoba będąca mieszkańcem państwa. Nie wiem, skąd się panu wzięło skojarzenie ze zniewolonym. Zarzucał mi pan brak znajomości historii, ja panu teraz zarzucę brak znajomości podstawowych pojęć związanych z tamtą epoką. Co do tego, czyi przodkowie byli większymi patriotami to nie miejsce na tego typu licytacje, gdyby to pana ciekawiło, mój pradziad walczył w powstaniu wielkopolskim i wojnie z bolszewikami. Co do krymu i donbasu- tereny te zostały, jak zauważył pan podarowane w ramach pewnego tworu. Nie poprzez referendum, lecz w wyniku decyzji jednego człowieka, ukraińca, który niczym car odgórnie zadecydował, kto ma być ukraińcem, z czym dzisiaj rdzenni rosjanie się nie zgadzają. Względem pańskich pytań o państwowość, armię, urzędników i milicję, chodziło panu o ukrainę, tak? W jakim kontekście oczekuje pan ode mnie odpowiedzi?
@Maczek : Ten prawdziwy Maczek to się w grobie przewraca.Czytajac Pana wypowiedzi które pouczają wszystkich którzy maja inne zdanie i poglądy sa raczej bez polotu a wiedza reprezentowana w Panskim wydaniu zatrzymala się na poziomie późnego Wieslawa.Widze tez ze specjalizuje się w telepacji oraz badaniem ludzkiego mózgu - czyli Pan to taki Pawlow.Acha czasem niech Pan zerknie w lustro.
Po kolei :Poddany - zniewolony.Zarowno umysl jak i dusza.Nie wiem jak u pana w rodzinie ale moja nigdy nie czula się ani nie była poddana ani cara ani cesarza dlatego długie lata i zimy spędzali na wczasach na Syberii.Co do Stalina - wiem ze był Gruzinem,ba chodza plotki ze był tez Polakiem gdyż jego matka s;przatala u polskiego przyrodnika Przewalskiego,dlatego koledzy w szkole przezywali........koniem Przewalskiego.Owszem Chruszczow był Ukraincem i marzyla mu Ukraina od morza do morza,wiec maja to co maja.A tak na marginesie - co to za państwo której armia,milicja oraz gro urzednikow przechodzi na strone wroga?Teraz ze brak morali?Wiec co? Jest jakas panstwowosc czy jej nie ma?
Zaolzie:Po kolei - Sporne południowo zachodnie granice Polski ustalila Konferencja Ambasadorow: Na Gornym Slasku na podstawie plebiscytu i powstan slaskich,natomiast na Slasku Cieszynskim bez plebiscytu,poniewaz decyzja z 27.09.1919r o jego przeprowadzeniu w terminie 8 miesięcy plebiscytu nie przeprowadzono.Przed odzyskaniem niepodleglosci przez Polske i proklamowaniem niezależnego państwa czechosłowackiego,Slask Cieszynski został podzielony tymczasowo 5.IX.1918r na podstawie porozumień narodowych władz lokalnych tj.Polskiej Rady Narodowej Ksiestwa Cieszynskiego i Czeskiej Rady Narodowej Slaska wg.kryteriow etnicznych.Czesc polska: powiaty cieszyński,jablonowski,bielski i czesc frysztackiego(1762km2 i 293tys.ludnosci) zamieszkiwalo 73%Polakow,22% Niemcow austriackich i 5% Czechow.Zas czesc czeska obejmujaca powiat frydecki i czesc frysztackiego(519km2 i 140tys.ludnosci)zamieszkiwalo 70% Czechow,20% Polakow i 10% Niemcow.Ustalenia te odrzucila Praga i 23.01.1919r armia czechoslowacka na te tereny i zajela czesc Slaska Cieszynskiego wykorzystując walke Polakow z bolszewikami.
Roznica jest taka ze Czesi zabrali te tereny sila a my sila odebraliśmy.Co do Krymu i Donbasu - zostały PODAROWANE w ramach tego samego państwa/tworu wiec jak to z ta woda z mózgu?
@Jan53: 15.08.2014 14:38). Prezentuje pan żałośnie mierny poziom wiedzy widzę że IQ na poziomie ok 75 . Trudno takie jednostki też mają prawo do życia ( w myśl deklaracji prof Chazara). Ma Pan fałszywe wiadomości o wydarzeniach z lat 1939 -44 . Wyjaśnię to łopatologicznie bo inaczej umknie Panu podstawowa wiedza i będzie Pan robił za Pajaca jakich wielu na tym Portalu .1/. Do Zbrucza mieli co chcieli ,.... Na zachód to rdzenne ziemie Polskie . 2 /. Nie rozumie Pan że Pakt o współpracy z Anglią był podstawowym powodem zmiany polityki Hitlera i agresji Niemiec na Polskę . 3/. Węgry i Rumunia , to kraje będące sojusznikiem Niemiec . 4 /. Nie wiedziałem ze to Anglia i USA.......To należy się dowiedzieć co za przesłanie niesie za sobą słowo Teheran. 5/. ,,Nie pisałem ze Ukraina ma oddać ziemie," Pytanie dlaczego NIE ??? lecz Rosja winna upomnieć się o swe darowizny a następnie w myśl propozycji Gorbaczowa zwrócić je Polsce Węgrom i Rumunii . ................Co do osuszania polecam Panu duzy wybór klimatyzatorów. Daję Panu pierwszeństwo ze względu na pilne Pańskie potrzeby. Wiedza żadna u Pana ale gęba pełna frazesów.
Polak był poddanym cara, od kiedy żył i mieszkał na terenie władanym przez Cesarstwo rosyjskie. Miał prawo walczyć o możliwość samostanowienia, tak samo jak rosjanie dzisiaj w doniecku i ługańsku. Widzę za to, że myli pan naród rosyjski z władzami sowieckimi. Stalin wcale rosjaninem nie był, był gruzinem. Co do Chruszczowa- był on ukraińcem, tak więc zawłaszczył ziemie rosyjskie i dołączył je do ukraińskich. Więc? Czy rosjanie dobrowolnie przekazali te ziemie ukraińcom? Wysunę panu analogię historyczną, by odpowiedzieć na pański argument o 25 latach nie odbierania tychże ziem. Wie pan, gdzie leży zaolzie? W czasie, gdy po pierwszej wojnie światowej toczyliśmy walki od śląska, wielkopolski po kresy wschodnie o kształt naszych granic, czesi zagarnęli te tereny, mimo iż przeważała na nich ludność polska. Czy odzyskaliśmy je od razu po zakończeniu wojny z bolszewikami? Nie, czekaliśmy na dogodny moment historyczny, w tym przypadku rok 1938. Powiedział pan, żebym nie robił ludziom wody z mózgów. Niech pan zatem udowodni, że nie mam racji.
@Maczek: Owszem sa pod zaborami.Gro Ukraincow zamiast wspierać Petlure wolalo czekac na "robotniczo-chlopska" armie czerwona oraz dekrety Lenina obiecujące ziemie chlopa a fabryki robotnikom.Fajnie nie?Ukraina i tak za sprawa komunistow stala się w 1922r.USRR.W nagrodę Lenin im podarowal ziemie w kołchozach do obrobienia a potem Stalin usmiercal głodem.
Nie wiedziałem ze to Anglia i USA w latach 1939-1944 zajmowala tereny Czech,Polski,Wegier czy Rumuni? Może Pan podac daty i dywizje tych państw "wyzwalające" te tereny?Bo ja myslalem ze był to Pakt Ribbentrop-Molotow z sierpnia 1939r.Ktory pomimo jego wypowiedzenia w 1941r przez Stalina Niemcom jednak zrabowane ziemie ztrzymal.Co do demokracji na Ukrainie to jest taka sama jak w Rosji czyli na wzor mongolskich kacykow zaszczepionych przez "Zlota Orde" której rysy,zachowanie oraz geny sa w/w narodach reprezentowane bardzo licznie.Nie pisałem ze Ukraina ma oddac ziemie,lecz Rosja winna upomnieć się o swe darowizny.Co do osuszania polecam Panu duzy wybor klimatyzatorów.Sa w promocji i zapewne Panu pomoga.
Ci dziennikarza kłamią. Dlaczego nie pokażą zdjęć i filmów, na których byłoby widać wjazd ruskich pojazdów bojowych do Ukrainy? To jest dalszy ciąg zakłamanej propagandy zachodu.
@Wilno:15.08.2014 09:41 ..........,,Miejmy nadzieję że Novorosja wygra tą wojnę, bo ona musi pokażać jak niski jest zachód i jak sprzedana jest Polska. ".......... Trzeba miec wykształcenie i zdolności rozumowania na poziomie ,naszego"Prezydenta ,,bula"" żeby mieć jakiekolwiek złudzenia że , sprawy potoczą się inaczej niż Rozpad tego kłasi państwa i taki czy inny scenariusz połączenia Wschodu ukrainy z Rosją . te dwie części to ponad 25 lat godzenia ognia z wodą . Wschód nigdy nie miał nic wspólnego z zachodnio ukraińskim faszyzmem i nie akceptuje go do chwili obecnej a przelana krew już na zawsze ten podział utrwali. Poza tym Putin nie pozwoli na jakiekolwiek próby ograniczania Rosji i marginalizowanie jej roli na świecie .
@Jan53: 15.08.2014 12:25). W takim razie i przy takim spojrzeniu należy zmodyfikować Pańskie pytania . Tereny polskie były są pod zaborami i okupowane przez ukraińców ............ Jeżeli zas chodzi o Rosje i Ukraine........... kto stworzyl Ukrainska Sosjalistyczna Republike Kraju Rad w 1920r? Oczywiście sami mieszkańcy tych ziem nie akceptując a nawet zwalczając Petlurę . Co przyznał sam Marszałek w sławnym powiedzeniu do oficerów Petlury ,,Przykro mi Panowie nie tak to miało być "...................Kto dolozyl swemu wasalowi ziemi w 1939r z Galicji?Kto podarowal Rus Zakarpacka?Kto im dolozyl Bessarabie?Idzmy dalej - proszę mi przypomiec o darowiznach ziem udzielonych przez I Sekretarza ZSRR Chruszczowa Ukrainie?Nie ulega namniejszej wątpliwości i jest zrozumiałe dla osobnika z IP powyżej 70 , że są to Anglia i USA (Churchil i Rosvelt) . Rozumiem tylko i wyłączne Pańską troskę o fakt że , rzekomo demokratyczne władze Ha.Ha ukrainy powinny w 1991 roku natychmiast zwrócić te bezprawnie uzyskane w wyniku agresji ziemie prawowitym właścicielom .Czy ex-malzonka(Ukraina) nie powinna zostawić posagu? .......Prosze nie robic ludziom wody z mózgów. A swój poddać intensywnemu osuszaniu .
Rozpad ukrainy jest faktem nie do zaprzeczenia , Putin nie pozwoli na minimalizowanie roli Rosji w światowej Polityce tak jak wiadomo było że , nie pozwoli na instalację rakiet w odległości 400 kilometrów od Moskwy . I z tego powodu nie ma opcji zakończenia sprawy inaczej niż zniszczenie ukrainy . Dla Polski to dobre wiadomości. Ukraina faszystowska granicząca z Polską to najgorsze co nas może spodkać.
będą dzieci w Kijowie puszczać parchate bańki mydlane.
Właśnie o tym mówię. Rosjanie bez przerwy przerzucają sprzęt dla separatystów przez granicę. Jeden z takich przerzutów, moim zdaniem wykorzystali ukraińcy i ostrzelali go, by wygrać w potyczce propagandowej o to, komu bardziej zależy na pomocy humanitarnej. To jest gra obu stron, trwająca nieprzerwanie od początku wojny o to, kto jest bardziej moralny itp. Obie strony używają nieczystych chwytów, np.: ukraińcy, a za nimi większość naszych mediów bezczelnie powtarzają, że to separatyści sami do siebie strzelają, zabijając przy tym cywilów, tylko po to, by oskarżać armię ukraińską:D Moim zdaniem baardzo naciągane tłumaczenie:D Wszystkie strony konfliktu mówią to, co im wygodne, tak było od początku historii wojen. Rosjanie usiłowali poprawić wizerunek konwojem, ukraińcy im to uniemożliwi. Takie jest moje zdanie, jeśli pan widzi słabą stronę mojego rozumowania, proszę mi ją pokazać. Jak pan może zauważyć, tutaj i w poprzednim moim komentarzu, nie twierdzę nigdzie, że ruskie są święte, a ukraińcy be, czy też odwrotnie. Każda strona ma co nieco za uszami, stwierdziłęm jedynie fakt, że to co obserwujemy w mediach i dotyczy wszelakiej pomocy humanitarnej to tylko kolejny etap wojny propagandowej kijowa i moskwy, nic ponad to. Oczywiście, rosja mogła próbować pod osłoną konwoju przerzucić jakąś większą partię sprzętu. Jednak czy złapanie ich za rękę coś zmienia?
NIe NATO, ale Rasmussen, który już nie takie głupoty wygadywał.
Nie wierz w to, gdyby ruscy chcieli przerzucać sprzęt dla powstańców, tonie organizowaliby takiego widowiska z zagranicznymi dziennikarzami. Zrobiliby to gdzieś indziej i po cichu.
Ciekawe, czy on w to wierzy, czy też kłamie na bezczelnego?
Nasz błąd, chodziło o żołnierzy ukraińskich.
Warto przypomnieć, źe Czeczeni z batalionu Dirlewangera wyróżnili się bestialiskimi torturami i mordami mieszkańców warszawskiej Woli w sierpniu 1944 r.
zamień słowo rosyjscy na ukraińscy. Błąd pisarski :D
Czytamy tu, że 2 000 Rosjan ma wkroczyć dobrowolnie do kotła. To jakas pomyłka.
To by musiała być zorganizowana akcja. To nie jest paru dzikusów ze starymi pukawkami z XIX wieku.
To świetnie wyszkolona i wyposażona armia fanatyków, finansowana przez elity niektórych państw arabskich. Są zaprawieni w boju w wojnie domowej w syrii ( byli, jako "demokratyczna opozycja"
przez pewien czas wspierani przez Usa i Ue bodajże, jednak zaprzestano tego po pewnym czasie).
Można by zorganizować zrzutkę internetową na organizację czegoś w stylu wyprawy krzyżowej, problemem mogły by być jednak rządy niezadowolone z przełamywania ich monopolu na organizowanie masowych grup zbrojnych. Co do nacjonalistów, myślę że ma pan mylne wrażenie, iż nacjonalista to ktoś, kto chce bić murzynów, żydów, ruskich i pedałów itp. Uważam siebie za nacjonalistę, lecz z takimi grupami nie chcę mieć nic wspólnego. Dla mnie nacjonalizm to przedkładanie dobra narodu nad dobro własne, ciągła praca nad sobą i swoimi słabościami oraz zdobywanie wiedzy, by któregoś dnia móc to wykorzystać dla dobra wspólnego. Jak pan zauważył, Ludzie którzy stereotypowo kojarzą się z nacjonalizmem potrafią walczyć. Trzeba więc ich agresję ukierunkować tak, by służyła ona interesowi narodu.
Niech Orban przemowi Europie do rozsadku, a Jobbik moze niech wezmie sie za konkretne zadania? Nie lubie nacjonalistow, ale jedno oni potrafia: walczyc. Niech Jobbik zorganizuje ochotnikow i wysle ich do Iraku by bronili chrzescijan. Jak islamisci zobacza, ze musza walczyc z doborowymi oddzialami, rozpierzchna sie jak UPA przed AK.
Wiesz w ogole o czym mowisz? Polska powinna, patrzac na swe dawne, chlubne tradycje, przyjmowac uciekinierow ze zniewolonych krajow, nie patrzac na ich religie! Polacy pomagali Czeczenom w walce o ich kraj juz w XIX wieku! Nie powinnismy odwracac sie od nich tylko dlatego, ze sa muzulmanami!
Nic nie rozzuchwali neobanderowców bardziej, niż wygrana wojna. Jak już wspominałem pod innym artykułem, rosja jest mocarstwem atomowym i tego nie zmienimy. Lepiej byłoby dla nas pozostawać z nimi w przyjaźni, lub przyjaznej neutralności, bez względu na dawne animozje. To moim zdaniem leży w interesie polski. Nie leży w nim za to silna ukraina, będąca częścią Unii Europejskiej. Naszym głównym potencjałem eksportowym jest żywność. Ukraińska gospodarka stanowić może zagrożenie dla tego istotnego aspektu naszego bezpieczeństwa ekonomicznego. Jak do tej pory nasza polityka wschodnia nic nie zyskała oprócz solennych zapewnień o wdzięczności, które za przeproszeniem gówno znaczą w polityce, narażając za to nasz kraj na poważne straty.
Tylko Banderze? A o reszcie wielkich Hierojów Ukrainy zapomniałeś? Jesteś więc zapewne moskalskim, bolszewickim agentem wpływu, który ma zniechęcać Polaków do niesienia pomocy walczącemu o wolność, demokrację, prawa człowieka, niezawisłość i integralność terytorialną przeciwko podłym, złym putlerowskim najemnikom bohaterskiemu Narodowi Ukrainy, a zwłaszcza Armii Ukrainy i Gwardii Narodowej Ukrainy, którzy ostatnio odparli nikczemną moskalską inwazję, niszcząc kolumnę putlerowskich wozów pancernych. Niech kacapy wiedzą, że Demokratycznego Narodu Ukrainy nie da się pokonać. Sława Ukrainie! Hierojom Sława! Śmierć Worohom!
Rosja zaprzecza jakoby jej pojazdy wojskowe wjechały na Ukrainę. Konwój pomocy humanitarnej czeka na punkcie granicznym 'Donieck' na przeprowadzenie ukraińskiej kontroli ładunku. Ukraińcy odmawiają przeprowadzenia tej kontroli. http://novorossia.su/ru/node/5210
@Maczek: Belfer jednak wychodzi.
iwanow:
15.08.2014 19:47 jazming gada prawdę... A popiera go ,,ruski agent" i tylko co niektórzy faszyści z ukraińskiego desantu cierpieć zaczynają na rozdwojenie jażni . Czy jeszcze intensywniej obrażać Polaków czy już wycofać hrywny z konta i spadać jak najdalej od Putuinowskich rąk np do usa i tam dopiero wrzeszczeć sława banderze.
iwanow:
15.08.2014 19:47 jazming gada prawdę... A popiera go ,,ruski agent" i tylko co niektórzy faszyści z ukraińskiego desantu cierpieć zaczynają na rozdwojenie jażni . Czy jeszcze intensywniej obrażać Polaków czy już wycofać hrywny z konta i spadać jak najdalej od Putuinowskich rąk np do usa i tam dopiero wrzeszczeć sława banderze.
@Jan53: 15.08.2014 18:34).
@Maczek: Panie.A czy ja używam inwektyw?Pajac,geba,IQ itd.?niestety to właśnie pan używa inwektyw jeśli ja używam w/w określeń to tylko w odpowiedzi na Pańskie ataki Widzę że nareszcie odrobił Pan zadaną lekcję jednak wnioski nie są zupełnie poprawne informacje uzyskane ale ze zrozumieniem ich wymowy już problem i niezupełnie w temacie ....... Nie tylko Anglia.Hitler parł do wojny .........,,Wystarczylo tylko oglosic neutralność w 1938roku.Hitler chciał być pewny ze gdy zaatakuje Francje Polska jej nie przyjdzie z Pomoca''.............I właśnie to było powodem udzielenia ,,Gwarancji" ze strony Anglii Podstawowym celem było odsunięcie od granic Francji i Anglii przyszłego Konfliktu . I po jednostronnym ogłoszeniu tego Aktu przez Anglię mleko było wylane , I Beck nie miał na to wpływu . A bezpośrednim tego wynikiem był właśnie pakt R-M . Co do oceny Sikorskiego to jest Pan bardzo bliski Prawdy , Polityk był z niego mizerny w dodatku był człowiekiem małostkowym i zawistnym . A swoje działania bezmyślnie i bezkrytycznie podporządkował Angielskim interesom . I dlatego zaniechał w rozmowach ze Stalinem żądania potwierdzenia granic z okresu przed 17.09 39 efekt tego durnego działania odczuwamy do dzisiaj Zresztą za zbytni pośpiech został zdymisjonowany i tylko dzięki anglikom ta decyzja została cofnięta . Ma pan braki wiedzy wynikającej z dokumentów rządu Londyńskiego z tego okresu.
jazming gada prawdę...
rusek musi wierzyć ruskom
Nieprawda, to były putlerowskie siły inwazyjne, mające za zadanie naruszyć integralność terytorialną niezawisłej i demokratycznej Ukrainy. Było ich nie 70 a 700, ale zostały wszystkie one zmiecione z powierzchni ziemi przez bohaterską Armię Ukrainy, przy wydatnym wsparciu bitnych ochotników z Gwardii Narodowej. Dzięki ich wielkiemu męstwu i odwadze podła i nikczemna inwazja tego okrutnego tyrana, komunisty, faszysty, bolszewika, nazisty, ateisty, fanatyka religijnego, rewolucjonisty, reakcjonisty, tłamsiciela demokracji, niszczyciela praw człowieka, diabła wcielonego, terrorysty putlera została odparta i spaliła na panewce. Niech wiedzą kacapskie szuje, że każda próba naruszenia terytoriów niezawisłej i demokratycznej Ukrainy skończy się ich wybiciem. Sława Ukrainie! Hierojom Sława! Śmierć Worohom!
To w tym wypadku ciekaw jestem jaki "prezent" pozostanie nam u południowo-wschodniej granicy?Co by nie patrzyl żaden tam przyjaciel nie będzie mieszkal.
Przecież były to tylko mobilne patrole FSB walczące z regularnym ostrzałem terytorium FR ze strony ukraińskiej, oraz przekraczaniem granicy przez ukraińskich żołnierzy. Jak przesuną granicę na odpowiednią głębokość w głąb Ukrainy to ostrzał będzie niemożliwy. A liczyli to korespondenci pism zagranicznych, Litwin im uwierzył, Jazmig mówi że wcale tak nie było, i komu tu wierzyć? , he he he .
A "jaką razą" nie uwierzyłeś Pan ruskim. Podaj Pan przykład. "Tą razą" nie uwierzyłeś Pan dziennikarzom zagranicznym tylko ruskim mediom. Ruski grają siłą i bezczelnością, ale " oni nie są takimi idiotami", oni są agresorami wobec Ukrainy. Ale kto tu jest idiotą, oto jest pytanie. Według mnie nikt, gra toczy się na różnych poziomach logiki oraz wg. różnych systemów wartości.
Tydzień temu pewnie mogliby zrobić to samo. Oczywistością jest, że rosjanie wspierają powstańców, więc sprzęt jest przesyłany na bieżąco. Moim zdaniem jest to element wojny propagandowej, ukraińcy wykorzystają ten incydent właśnie teraz w celu zdyskredytowania rosyjskiej pomocy humanitarnej, która miała wymiar propagandowy od samego początku. Kolejny element wojny na słowa, wsparty obustronnym pokazem siły.
Rosja podsyła broń separatystą a unia europejska i usa robią przelewy bankowe. Jedni i drudzy są nieuczciwi.
Użyłem tego słowa nie w kontekście odczuć wewnętrznych, lecz jako określenia przynależności administracyjnej do państwa :D Kraj, w którym dochodzi do takich rzeczy jest słaby od środka, rozrywany przez odmienne kierunki dążeń społecznych. Tutaj mamy do czynienia z a) nacjonalistami ukraińskimi z zachodu, b)najliczniejszą grupą, obojętnych ludzi skupionych raczej na bieżącej egzystencji niż na polityce c)nacjonalistami rosyjskimi, obecnymi na wschodzie kraju, uaktywnionymi wydarzeniami na kijowskim majdanie. Łatwość w zmienianiu przynależności państwowej ludzi z krymu i wschodniej ukrainy oznacza, że z tym krajem nie łączyło ich nic więcej niż kwit z wypłaty tudzież obowiązek podatkowy.
@Maczek: Panie.A czy ja używam inwektyw?Pajac,geba,IQ itd.? Nie tylko Anglia.Hitler parl do wojny z Feancja aby zalatwic sprawę i upokorzenia z I WS.dlatego tez i ten wagon gdzie podpisywany był akt kapitulacji.Beck był glupi jak but(moja opinia)Raz ze Marszalek kazal do wojny przystepowac jako ostatnim a po drugie - nigdy ani Francja a tymbardziej Anglia nie wystepowaly w obronie Polski.Gdy w latach 30 ub.wieku.Marszalek proponowal Francuzom wojne prewencyjna przeciw Niemcom to ci nawet nie chcieli o tym slyszec.Wystarczylo tylko oglosic neutralność w 1938roku.Hitler chciał być pewny ze gdy zaatakuje Francje Polska jej nie przyjdzie z Pomoca.Wiedzial ze Francuzi Polsce nie,wiec zrobil to co zrobil zas Beck?Maz stanu?Nie.Wykladnia dla Stalina był Pakt Ribbentrop-Molotow i podzial Europy którego konsenkwentnie się trzymal.Sprawa wizyty gen.Sikorskiego w Moskwie i rozmowy ze Stalinem.Byl dupa nie negocjator.Tam powinien być Sosnkowski lub do rozmow dopuscic powinien Andersa ale obaj jako Pilsudczycy nie byli mile widziani.Byl to okres klesk armii czerwonej wiec Stalin był skłonny do ustępstw.Sikorski poruszyl tylko sprawę zolnierzy a tematy przyszłych granic Stalin zbyl go do następnego razu.Byla to jedyna okazja gdy Stalin potrzebowal kilunastu dodatkowych dywizji do walki z Hitlerem.Mozna było ugrac Lwow,Grodno oraz Brzesc z okolicami.Techeran i Jalta to już pochodne wcześniejszych wydarzen.Tylko glupi mogl liczyc na Anglie,Francje,USA.Zreszta podobnie jak teraz.Owszem na konserwy i jakiś sprzet możemy liczyc i to wszystko.Liczyc możemy tylko na siebie.Napewno nie na taka egzotykę jak Litwa czy Ukraina.
@Maczek: Panie.A czy ja używam inwektyw?Pajac,geba,IQ itd.? Nie tylko Anglia.Hitler parl do wojny z Feancja aby zalatwic sprawę i upokorzenia z I WS.dlatego tez i ten wagon gdzie podpisywany był akt kapitulacji.Beck był glupi jak but(moja opinia)Raz ze Marszalek kazal do wojny przystepowac jako ostatnim a po drugie - nigdy ani Francja a tymbardziej Anglia nie wystepowaly w obronie Polski.Gdy w latach 30 ub.wieku.Marszalek proponowal Francuzom wojne prewencyjna przeciw Niemcom to ci nawet nie chcieli o tym slyszec.Wystarczylo tylko oglosic neutralność w 1938roku.Hitler chciał być pewny ze gdy zaatakuje Francje Polska jej nie przyjdzie z Pomoca.Wiedzial ze Francuzi Polsce nie,wiec zrobil to co zrobil zas Beck?Maz stanu?Nie.Wykladnia dla Stalina był Pakt Ribbentrop-Molotow i podzial Europy którego konsenkwentnie się trzymal.Sprawa wizyty gen.Sikorskiego w Moskwie i rozmowy ze Stalinem.Byl dupa nie negocjator.Tam powinien być Sosnkowski lub do rozmow dopuscic powinien Andersa ale obaj jako Pilsudczycy nie byli mile widziani.Byl to okres klesk armii czerwonej wiec Stalin był skłonny do ustępstw.Sikorski poruszyl tylko sprawę zolnierzy a tematy przyszłych granic Stalin zbyl go do następnego razu.Byla to jedyna okazja gdy Stalin potrzebowal kilunastu dodatkowych dywizji do walki z Hitlerem.Mozna było ugrac Lwow,Grodno oraz Brzesc z okolicami.Techeran i Jalta to już pochodne wcześniejszych wydarzen.Tylko glupi mogl liczyc na Anglie,Francje,USA.Zreszta podobnie jak teraz.Owszem na konserwy i jakiś sprzet możemy liczyc i to wszystko.Liczyc możemy tylko na siebie.Napewno nie na taka egzotykę jak Litwa czy Ukraina.
Litwin stał i osobiście liczył, he he he
Rosja zaprzecza, że jakieś pojazdy od niech wjechały do Ukrainy i tym razem ja wierzą ruskim, bo oni nie są takimi idiotami, żeby podobne numery robić na oczach zagranicznych dziennikarzy, których w dodatku sami tam sprowadzili.
Skoro zniszczyli te pojazdy, to nie ma problemu, ale przypuszczam, że oni zbombardowali swoje pojazdy wojskowe, ponieważ Rosjanie zaprzeczają, jakoby ich pojazdy wjechały na teren Ukrainy, a gdyby faktycznie wjechały, to tej artylerii, która rzekomo do nich strzelała, już dawno by nie było.
Taka to jest ich pomoc humanitarna...dzisiaj wyszło szydł z worka...
@ Jan53: 15.08.2014 17:24 ). Ajajaj - a coz to za kultura?Gdzie argumenty? JESZCZE RAZ PODAJĘ INFORMACJE WIDZĘ DUŻY PROBLEM ZE ZROZUMIENIEM CZYTANEJ TREŚCI PRZEZ PANA. A BRAK ZROZUMIENIA OD RAZU W PANA PRZYPADKU TO ATAK PERSONALNY . POCZYTAJ PAN TROCHĘ A POTEM DYSKUTUJ. Wyjaśnię to łopatologicznie bo inaczej umknie Panu podstawowa wiedza i będzie Pan robił za Pajaca jakich wielu na tym Portalu .1/. Do Zbrucza mieli co chcieli ,.... Na zachód to rdzenne ziemie Polskie . 2 /. Nie rozumie Pan że Pakt o współpracy z Anglią był podstawowym powodem zmiany polityki Hitlera i agresji Niemiec na Polskę . 3/. Węgry i Rumunia , to kraje będące sojusznikiem Niemiec . 4 /. Nie wiedziałem ze to Anglia i USA.......To należy się dowiedzieć co za przesłanie niesie za sobą słowo Teheran. 5/. ,,Nie pisałem ze Ukraina ma oddać ziemie," Pytanie dlaczego NIE ??? lecz Rosja winna upomnieć się o swe darowizny a następnie w myśl propozycji Gorbaczowa zwrócić je Polsce Węgrom i Rumunii . ................Co do osuszania polecam Panu duzy wybór klimatyzatorów. Daję Panu pierwszeństwo ze względu na pilne Pańskie potrzeby. Wiedza żadna u Pana ale gęba pełna frazesów.
Poddanym to mogę być w swym państwie i polskiego monarchy.Takie jest moje zdanie i moja opcja.Nie chciałem pana urazic czyi prodkowie lepsi,tylko napisałem ze nikt z mojej rodziny nie czol się poddanym w akademickim słowa znaczeniu a dusze zawsze miał wolna czego przypłacali w większości zżyciem.Oczywiscie ze chodzi o Ukraine.Co to za państwo którego zolnierze,milicja i urzędnicy przechodzą na strone wroga?Flota Czarnomorska(Ukrainska)która prawie cala weszla w rece wroga bez 1 wystrzalu?
Lepiej byłoby tym chrześcijanom zaoferować azyl w Polsce, niż jakimś Czeczenom czy podobnym grupom.
@Maczek:Ajajaj - a coz to za kultura?Gdzie argumenty?
Znow ofiary w Lugansku https://www.youtube.com/watch?v=WwyqTOsk5TQ
Jak pan powiedział, po kolei: poddany w monarchii to osoba będąca mieszkańcem państwa. Nie wiem, skąd się panu wzięło skojarzenie ze zniewolonym. Zarzucał mi pan brak znajomości historii, ja panu teraz zarzucę brak znajomości podstawowych pojęć związanych z tamtą epoką. Co do tego, czyi przodkowie byli większymi patriotami to nie miejsce na tego typu licytacje, gdyby to pana ciekawiło, mój pradziad walczył w powstaniu wielkopolskim i wojnie z bolszewikami. Co do krymu i donbasu- tereny te zostały, jak zauważył pan podarowane w ramach pewnego tworu. Nie poprzez referendum, lecz w wyniku decyzji jednego człowieka, ukraińca, który niczym car odgórnie zadecydował, kto ma być ukraińcem, z czym dzisiaj rdzenni rosjanie się nie zgadzają. Względem pańskich pytań o państwowość, armię, urzędników i milicję, chodziło panu o ukrainę, tak? W jakim kontekście oczekuje pan ode mnie odpowiedzi?
@Jan53: 15.08.2014 16:13). Witaj (T) ( t)-utejszy - bis - KONIEC ARGUMENTÓW CZAS ZACZĄĆ OPLUWANIE!!!!!!!- dno.
@Maczek : Ten prawdziwy Maczek to się w grobie przewraca.Czytajac Pana wypowiedzi które pouczają wszystkich którzy maja inne zdanie i poglądy sa raczej bez polotu a wiedza reprezentowana w Panskim wydaniu zatrzymala się na poziomie późnego Wieslawa.Widze tez ze specjalizuje się w telepacji oraz badaniem ludzkiego mózgu - czyli Pan to taki Pawlow.Acha czasem niech Pan zerknie w lustro.
Po kolei :Poddany - zniewolony.Zarowno umysl jak i dusza.Nie wiem jak u pana w rodzinie ale moja nigdy nie czula się ani nie była poddana ani cara ani cesarza dlatego długie lata i zimy spędzali na wczasach na Syberii.Co do Stalina - wiem ze był Gruzinem,ba chodza plotki ze był tez Polakiem gdyż jego matka s;przatala u polskiego przyrodnika Przewalskiego,dlatego koledzy w szkole przezywali........koniem Przewalskiego.Owszem Chruszczow był Ukraincem i marzyla mu Ukraina od morza do morza,wiec maja to co maja.A tak na marginesie - co to za państwo której armia,milicja oraz gro urzednikow przechodzi na strone wroga?Teraz ze brak morali?Wiec co? Jest jakas panstwowosc czy jej nie ma?
Zaolzie:Po kolei - Sporne południowo zachodnie granice Polski ustalila Konferencja Ambasadorow: Na Gornym Slasku na podstawie plebiscytu i powstan slaskich,natomiast na Slasku Cieszynskim bez plebiscytu,poniewaz decyzja z 27.09.1919r o jego przeprowadzeniu w terminie 8 miesięcy plebiscytu nie przeprowadzono.Przed odzyskaniem niepodleglosci przez Polske i proklamowaniem niezależnego państwa czechosłowackiego,Slask Cieszynski został podzielony tymczasowo 5.IX.1918r na podstawie porozumień narodowych władz lokalnych tj.Polskiej Rady Narodowej Ksiestwa Cieszynskiego i Czeskiej Rady Narodowej Slaska wg.kryteriow etnicznych.Czesc polska: powiaty cieszyński,jablonowski,bielski i czesc frysztackiego(1762km2 i 293tys.ludnosci) zamieszkiwalo 73%Polakow,22% Niemcow austriackich i 5% Czechow.Zas czesc czeska obejmujaca powiat frydecki i czesc frysztackiego(519km2 i 140tys.ludnosci)zamieszkiwalo 70% Czechow,20% Polakow i 10% Niemcow.Ustalenia te odrzucila Praga i 23.01.1919r armia czechoslowacka na te tereny i zajela czesc Slaska Cieszynskiego wykorzystując walke Polakow z bolszewikami.
Roznica jest taka ze Czesi zabrali te tereny sila a my sila odebraliśmy.Co do Krymu i Donbasu - zostały PODAROWANE w ramach tego samego państwa/tworu wiec jak to z ta woda z mózgu?
@Jan53: 15.08.2014 14:38). Prezentuje pan żałośnie mierny poziom wiedzy widzę że IQ na poziomie ok 75 . Trudno takie jednostki też mają prawo do życia ( w myśl deklaracji prof Chazara). Ma Pan fałszywe wiadomości o wydarzeniach z lat 1939 -44 . Wyjaśnię to łopatologicznie bo inaczej umknie Panu podstawowa wiedza i będzie Pan robił za Pajaca jakich wielu na tym Portalu .1/. Do Zbrucza mieli co chcieli ,.... Na zachód to rdzenne ziemie Polskie . 2 /. Nie rozumie Pan że Pakt o współpracy z Anglią był podstawowym powodem zmiany polityki Hitlera i agresji Niemiec na Polskę . 3/. Węgry i Rumunia , to kraje będące sojusznikiem Niemiec . 4 /. Nie wiedziałem ze to Anglia i USA.......To należy się dowiedzieć co za przesłanie niesie za sobą słowo Teheran. 5/. ,,Nie pisałem ze Ukraina ma oddać ziemie," Pytanie dlaczego NIE ??? lecz Rosja winna upomnieć się o swe darowizny a następnie w myśl propozycji Gorbaczowa zwrócić je Polsce Węgrom i Rumunii . ................Co do osuszania polecam Panu duzy wybór klimatyzatorów. Daję Panu pierwszeństwo ze względu na pilne Pańskie potrzeby. Wiedza żadna u Pana ale gęba pełna frazesów.
Polak był poddanym cara, od kiedy żył i mieszkał na terenie władanym przez Cesarstwo rosyjskie. Miał prawo walczyć o możliwość samostanowienia, tak samo jak rosjanie dzisiaj w doniecku i ługańsku. Widzę za to, że myli pan naród rosyjski z władzami sowieckimi. Stalin wcale rosjaninem nie był, był gruzinem. Co do Chruszczowa- był on ukraińcem, tak więc zawłaszczył ziemie rosyjskie i dołączył je do ukraińskich. Więc? Czy rosjanie dobrowolnie przekazali te ziemie ukraińcom? Wysunę panu analogię historyczną, by odpowiedzieć na pański argument o 25 latach nie odbierania tychże ziem. Wie pan, gdzie leży zaolzie? W czasie, gdy po pierwszej wojnie światowej toczyliśmy walki od śląska, wielkopolski po kresy wschodnie o kształt naszych granic, czesi zagarnęli te tereny, mimo iż przeważała na nich ludność polska. Czy odzyskaliśmy je od razu po zakończeniu wojny z bolszewikami? Nie, czekaliśmy na dogodny moment historyczny, w tym przypadku rok 1938. Powiedział pan, żebym nie robił ludziom wody z mózgów. Niech pan zatem udowodni, że nie mam racji.
@Maczek: Owszem sa pod zaborami.Gro Ukraincow zamiast wspierać Petlure wolalo czekac na "robotniczo-chlopska" armie czerwona oraz dekrety Lenina obiecujące ziemie chlopa a fabryki robotnikom.Fajnie nie?Ukraina i tak za sprawa komunistow stala się w 1922r.USRR.W nagrodę Lenin im podarowal ziemie w kołchozach do obrobienia a potem Stalin usmiercal głodem.
Nie wiedziałem ze to Anglia i USA w latach 1939-1944 zajmowala tereny Czech,Polski,Wegier czy Rumuni? Może Pan podac daty i dywizje tych państw "wyzwalające" te tereny?Bo ja myslalem ze był to Pakt Ribbentrop-Molotow z sierpnia 1939r.Ktory pomimo jego wypowiedzenia w 1941r przez Stalina Niemcom jednak zrabowane ziemie ztrzymal.Co do demokracji na Ukrainie to jest taka sama jak w Rosji czyli na wzor mongolskich kacykow zaszczepionych przez "Zlota Orde" której rysy,zachowanie oraz geny sa w/w narodach reprezentowane bardzo licznie.Nie pisałem ze Ukraina ma oddac ziemie,lecz Rosja winna upomnieć się o swe darowizny.Co do osuszania polecam Panu duzy wybor klimatyzatorów.Sa w promocji i zapewne Panu pomoga.
Ci dziennikarza kłamią. Dlaczego nie pokażą zdjęć i filmów, na których byłoby widać wjazd ruskich pojazdów bojowych do Ukrainy? To jest dalszy ciąg zakłamanej propagandy zachodu.
@Wilno:15.08.2014 09:41 ..........,,Miejmy nadzieję że Novorosja wygra tą wojnę, bo ona musi pokażać jak niski jest zachód i jak sprzedana jest Polska. ".......... Trzeba miec wykształcenie i zdolności rozumowania na poziomie ,naszego"Prezydenta ,,bula"" żeby mieć jakiekolwiek złudzenia że , sprawy potoczą się inaczej niż Rozpad tego kłasi państwa i taki czy inny scenariusz połączenia Wschodu ukrainy z Rosją . te dwie części to ponad 25 lat godzenia ognia z wodą . Wschód nigdy nie miał nic wspólnego z zachodnio ukraińskim faszyzmem i nie akceptuje go do chwili obecnej a przelana krew już na zawsze ten podział utrwali. Poza tym Putin nie pozwoli na jakiekolwiek próby ograniczania Rosji i marginalizowanie jej roli na świecie .
@Jan53: 15.08.2014 12:25). W takim razie i przy takim spojrzeniu należy zmodyfikować Pańskie pytania . Tereny polskie były są pod zaborami i okupowane przez ukraińców ............ Jeżeli zas chodzi o Rosje i Ukraine........... kto stworzyl Ukrainska Sosjalistyczna Republike Kraju Rad w 1920r? Oczywiście sami mieszkańcy tych ziem nie akceptując a nawet zwalczając Petlurę . Co przyznał sam Marszałek w sławnym powiedzeniu do oficerów Petlury ,,Przykro mi Panowie nie tak to miało być "...................Kto dolozyl swemu wasalowi ziemi w 1939r z Galicji?Kto podarowal Rus Zakarpacka?Kto im dolozyl Bessarabie?Idzmy dalej - proszę mi przypomiec o darowiznach ziem udzielonych przez I Sekretarza ZSRR Chruszczowa Ukrainie?Nie ulega namniejszej wątpliwości i jest zrozumiałe dla osobnika z IP powyżej 70 , że są to Anglia i USA (Churchil i Rosvelt) . Rozumiem tylko i wyłączne Pańską troskę o fakt że , rzekomo demokratyczne władze Ha.Ha ukrainy powinny w 1991 roku natychmiast zwrócić te bezprawnie uzyskane w wyniku agresji ziemie prawowitym właścicielom .Czy ex-malzonka(Ukraina) nie powinna zostawić posagu? .......Prosze nie robic ludziom wody z mózgów. A swój poddać intensywnemu osuszaniu .