Czy tam na Wschodzie są Polacy? Czy ktoś o nich myśli w RP?
Dzieję się na Ukrainie teraz. Dzieje się na Litwie ciągle. Dzieje się na Białorusi. Dzieje się tam sporo.
Co osobliwe, w tych miejscach mieszkają Polacy. To nie jest Polonia jak w USA czy GB. To są Polacy, którzy żyją tak od zawsze. Tych Polaków jest ponoć dosyć sporo.
Zacznijmy od Ukrainy. Mamy latających reporterów, co spali i mieszkali na Majdanie w Kijowie, reporterzy ci gadali nawet z malowniczymi kozakami, ale z Polakami jakoś nie. Mamy codzienne relacje z Ukrainy i nigdy słowa o Polakach. Ki czort? Tych Polaków już tam nie ma?
Jeszcze lepsza jest Litwa. Żmudzini nakazali zmianę nazwisk i miejscowości i solą wielkie kary za złamanie tego dziwnego prawa. Jak Polak, który mieszka na Wileńszczyźnie od zawsze pod swoim nazwiskiem ma zmieniać swoje rodowe nazwisko?
Czy była jakaś seria reportaży w TV o tym jawnym łamaniu praw mniejszości? Czy jest prowadzona jakaś akcja rządu RP zmierzająca do zmiany tej sytuacji?
Najgłośniej w tym towarzystwie wypadła Białoruś. Tak było oczywiście do czasu, jak Pani Andżelika Borys walczyła z Łukaszenką to coś było słychać, a teraz cisza. Czy ci Polacy tam są?
Polska naszego czasu jest chyba jedynym cywilizowanym krajem, który kompletnie lekceważy członków swojej narodowości mieszkających w innych państwach, osobliwie na terenach, które były ich dziedzictwem od wieków.
Każde państwo broni jak lew swoich za granicą, a Żydzi tu już mają mistrzostwo świata, tylko nie Polska.
Z Polakiem można zrobić wszystko i pies z kulawą nogą w III RP nawet ogonem nie ruszy.
Czemu to tak?
Niemcy potrafili swoich sprowadzić z krajów, w których im się marnie żyło i potrafili dać im pracę i perspektywy. Żydzi podobnie, ale to jest nieco inna bajka.
Co my w Polsce osiągnęliśmy po tzw. odzyskaniu niepodległości w 1989 roku? W tym czasie wyjechało z Polski od 2 do 3 milionów Polaków!
Czemu to tak?
Kiedyś Pan Grzegorz Braun powiedział o I RP, że to państwo dzięki swojemu ustrojowi, wolnościom i jakości życia ściągało jak odkurzacz wszystkich z okolicy. To oczywiście nie jest odkrycie Pana Brauna, ale wyłożone w Jego stylu i z Jego swadą działa na słuchaczy bardzo mocno!
Co stoi na przeszkodzie, by zbudować państwo przyjazne dla obywateli, państwo ludzi wolnych, państwo, w którym chce się żyć?
Przecież dzisiaj nie potrafimy nic zaproponować Rodakowi z Kazachstanu, a tego powinniśmy, jako pierwszego sprowadzić do Polski. Tam jest prowadzona „kanachstanizacja”.
Czemu nasze F-16 latają nad Litwą? Czemu nikt ustawicznie nie walczy w Unii o prawa Polaków na Litwie? Czy ta dziwna kobieta z fryzurą ruskiej żeńszcyny jest mocniejsza w układach unijnych od naszego Radka, Danuty, Janusza?
Teraz dochodzimy do Białorusi i tu siurpryza. Na Białorusi Polacy mają się najlepiej pod „krwawym” Łukaszenką. Może dajmy sobie spokój z tą śmieszną TV, co ma robić za Wolną Europę i zacznijmy prowadzić normalne rozmowy?
Na Białorusi polskie zabytki są restaurowane i nieźle utrzymane. To jest kosmos w porównaniu z Ukrainą i Litwą. Tam Polak kładąc się spać, nie boi się, czy w nocy przyjdą po niego Banderowcy, czy Szaulisi. Tam tego nigdy nie było.
Zmierzajmy jednak do konkluzji:
- zbudujmy państwo takie, by Polacy chcieli w nim żyć; Polacy z Polski, ale i Polacy z zagranicy,
- nasza polityka zagraniczna powinna mieć zawsze na uwadze dobro naszych rodaków w krajach ich zamieszkania, jeśli ta polityka ich dotyczy,
7 sierpnia 2014 r. malezyjska prasa ogłosiła stwierdzenie delegata OSCE Michala Bociurkiwa, że samolot został zestrzelony przez myśliwce. Bociurkiw jest Ukraińcem z Kanady, który był delegowany przez OSCE na miejsce rozbicia się lotu MH 17 aby zbadać przyczynę katastrofy. Stwierdzenie swoje wygłosił 29 lipca b.r. podczas wywiadu z Canadian Broadcasting Corporation. Dodał, że części kadłuba byly podziurawione przez silny ogień karabinu maszynowego ('There have been two or three pieces of fuselage that have been really pockmarked with what almost looks like machinegun fire; very, very strong machinegun fire'). Wcześniej, 3 sierpnia b.r., reporter Associated Press Robert Parry, piszący dla Consortium News, zacytował swe źródła w wywiadzie USA, że ukraińskie siły zbrojne ponoszą odpowiedzialność za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą ( http://consortiumnews.com/2014/08/03/flight-17-shoot-down-scenario-shifts ). Malezyjski artykuł nosi tytuł 'Badacze z USA stwierdzaja, że MH17 został strącany przez samolot' ('US analysts conclude that MH 17 downed by aircraft'). Ten artykuł jest tu: http://www.nst.com.my/node/20925 . Wywód OSCE był drukowany w prasie światowej i pokazał sie na wielu internetowych witrynach, np. tu: http://beforeitsnews.com/2012/2014/08/not-reported-by-the-global-mainstream-media-malaysian-press-charges-ukraine-government-shot-down-mh17-us-experts-concur-2451802.html . Srodki masowego przekazu w UE zatajają te informacje przed publicznością. Przypomnijmy sobie informacje zamieszczoną w Twitter przez kijowskiego kontrolera lotów, Hiszpana 'Carlos', zaraz po wypadku. Dwa ukraińskie myśliwce leciały koło tego Boeinga tuż przed jego zestrzeleniem. 'Caza' to jest myśliwiec. Powstańcy nie mają 'dos cazas'. Carlos. @spainbuca El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares 9:48 - 17 julio 2014. El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares, ✈ Carlos. @spainbuca Sí las autoridades de kiev, quieren decir la verdad, esta recogido 2 cazas volaron muy cerca minutos antes , no lo derribo un caza. 9:54 - 17 julio 20. Jeden z uzytkownikow na tym forum uprzednio dokonal wpisu o Carlosie. Cytuję: 'Na krótko przed tym, jak w mediach zaczęły pojawiać się informacje o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami kontrolowanymi przez noworosyjskich powstańców, jeden z cywilnych kontrolerów lotu na kijowskim lotnisku w Boryspolu za pośrednictwem serwisu Twitter zaczął na bieżąco relacjonować sytuację. O jego wpisach informuje portal GlobalResearch.ca. Konto @spainbuca należało do Hiszpana znanego tylko pod imieniem (lub pseudonimem) „Carlos”, od pięciu lat pracującego jako kontroler lotów na kijowskim lotnisku. Konto założono w 2010 roku a obserwowało je 11 tysięcy osób. Autor często dzielił się za jego pośrednictwem informacjami z życia ukraińskiego lotniska. Wieczorem 17 lipca, jeszcze zanim świat obiegły relacje o tragicznym końcu MH17, „Carlos” porzucił dotychczasowy lekki ton swoich wpisów. W ciągu dwóch następnych godzin w kolejnych krótkich wiadomościach przekazał między innymi: - do wieży kontroli lotów w porcie lotniczym Kijów-Boryspol 7 minut po zniknięciu samolotu z radaru wkroczyły ukraińskie służby specjalne wraz z obcokrajowcami, już wtedy mówiono o zestrzeleniu; - w ciągu trzech ostatnich minut lotu MH17 towarzyszyły dwa ukraińskie myśliwce, widziane na radarach przez personel kontroli lotów; - o eskorcie MH17 przez ukraińskie myśliwce wiedzieli ludzie z ministerstwa spraw wewnętrznych, ale nie wojskowi; Z racji użycia we wpisach języka hiszpańskiego, pozostały one niezauważone przez większość komentujących bieżące wydarzenia 17 lipca. Krótki wywiad z „Carlosem” przeprowadziła jedynie hiszpańskojęzyczna redakcja kanału Russia Today – mówi w nim on, że z racji swoich ostatnich wpisów otrzymał liczne pogróżki od ludzi związanych z „Majdanem” a ukraińskie władze dały mu i jego rodzinie 24 godziny na opuszczenie kraju. Treść wpisów w tym materiale nie jest komentowana ani rozwijana. Konto @spainbuca zostało usunięte z Twittera. Informacje podawane przez kontrolera lotów pokrywają się z tymi upublicznionymi przez brytyjskie media. Jak podaje „Telegraph”, trasa ostatniego lotu MH17 była nietypowa: została odchylona od zwykłego kursu o kilkaset kilometrów na północ. Co najmniej dziesięć poprzednich lotów MH17 nie przebiegało nawet w pobliżu terenów objętych walkami. Dla gazety wypowiedział się Robert Mark, pilot komercyjny i redaktor magazynu „Aviation International News Safety”, potwierdzając, że według zapisu tras lotów 17 lipca MH17 leciał nietypową trasą. Dodał także, że w przypadku gdyby był kapitanem tego rejsu i otrzymał polecenie zmiany trasy na przebiegającą nad rejonem walk, nigdy by się na to nie zgodził z własnej woli. - za Xportal.pl. Czytaj więcej tu http://fakty.interia.pl/raport-samolot-zestrzelony-na-ukrainie/informacje/news-nie-mozemy-tolerowac-prob-tuszowania-prawdy-o-locie-mh17,nId,1471730#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=firefox.' Fotografia części kabiny pilotów podziurawiona serią karabinu maszynowego jest tu: http://themillenniumreport.com/wp-content/uploads/2014/08/MH17-part-with-holes-identified.jpg . W przechwyconej rozmowie pracownicy miliardera Kołomojskiego i ministra obrony Ukrainy Walerego Geleteja, Swiatosław Olijnik i Anatolij Gricenko, omawiają zestrzelenie lotu MH 17. Z rozmowy jasno wynika, że zestrzelenie było celowe i przygotowane i wykonane przez obecne władze kijowskie. Rozmowa jest po ukraińsku lecz jest dodane tłumaczenie na angielski. http://themillenniumreport.com/2014/08/hackers-learned-who-shot-down-boeing-in-ukraine/
@ amstaf358: 16.08.2014 18:22). W takim razie zgodzisz się że , przeważająca część chachłów z zachodniej części nadaje się do utylizacji na Kołymie. Następnym twierdzeniem powinno być ,że jest konieczny rozdział wschodniej i zachodniej części ukrainy. ............na temat OUN,-UPA....starą płytą.... - ta Płyta musi grać aż do chwili aż wszyscy zrozumieję że ,jest to faszyzm odradzający się za poparciem UE. co jest więcej niż zbrodnią to głupota.
ja pier... naukę u sowietow, jak ladnie pisze o swoich mocodawcach - Federacja rosyjskach - na tych naukach to sie uczyli pacierze mowic - komunisto jeden
ni kazdy mial dobrze - z ludzi nie rob idiotow - nawet nie mozna bylo zwiac z tego kolochozu, bo normalnym ludziom nie dawali paszportow - mam nadzieje, ze kiedys takie wszy jak ty wymra
dla ścisłości to mniej więcej w minucie 2:11 nie ma ani słowa podziękowań dla Rosji za pomoc, jest tylko, mowa o 150 maszynach bojowych porzuconych przez armię ukraińską oraz o przybyciu 1200 ludzi, którzy w ciągu ostatnich czterech miesięcy pobierali naukę na terytorium Rosyjskiej Federacji.
@wilk: 16.08.2014 14:05). Dla oceny sytuacji należy też widzieć tą Wschodnia ukrainę Przyjazną Polsce i Polakom pamiętającą Pomocną dłoń z okresu głodu na Ukrainie sowieckiej.do czasu aż czosnkowe towarzystwo poparło tych faszystów z Zachodniej części naszej ukrany...........
Kto nas tutaj zasypuje bredniami SBU z unian.net? Tam były wyłącznie Buki ukraińskie i żadne inne.
Ale już wiadomo że ten samolot zestrzeliły 2 samoloty ukraińskie SU-25. Najpierw rakietą powietrze-powietrze, a potem ostrzelały z działek pokładowych.
@iwanow: 16.08.2014 14:12). Co tygnojku wiesz o ,,tamtych czasach"? .Jest jedno pewne nikt nie był wyrzucany z mieszkania na bruk i nikt nie szukał resztek jedzenia w śmietnikach , jak nie znasz tego okresu to po prostu zamknij się !!!
Amerykanie nie potwierdzają tej informacji. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bialy-Dom-Rosja-nie-ma-prawa-wysylac-pojazdow-na-Ukraine,wid,16819546,wiadomosc.html
Amerykanie nie potwierdzają tej informacji. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bialy-Dom-Rosja-nie-ma-prawa-wysylac-pojazdow-na-Ukraine,wid,16819546,wiadomosc.html
Tak, banderowcy zawsze kłamią. Co do tej rzekomej pomocy Rosji, to poczekajmy na to, co powiedzą inne media. Ja akurat bardzo popieram pomoc rosyjską dla powstańców i nie widzę nic złego w tym, że Rosja wspiera swoich rodaków w walce z banderowskimi zbirami.
każdy kto zna rosyjski zorientuje sie w manipulacji - sowieci mówia prawde - faszysci pod znakiem bandery zawsez klamia, no nie nasi ukochani putlerowcy???
Polacy i jednych i drugich maja gdzies.........Wojna obu "przyjaciol" Polski z czasów okupacji przez ZSRR jedynie pokazuje jaka to była bzdura.Co do tych "polskich najemnikow" to raz sa pokazywane jakies dokumenty znalezione w j.polskim przy rzekomo zabitych Polakach.To znow wystep "Luganskiej armii" przed kamerami jakoby Polacy i Holendrzy na amerykańskich Abramsach ich wyparli z miasta a polscy piloci na Raptorach(czyli F-22)wspierali to uderzenie.Trwa wojna nie tylko na ladzie ale i w eterze.Ruski propagandę opieral i opiera na kłamstwie,wiec co tu gdybac.Wiadomo ze kacapom Polska zawsze była zadra w oku,wiec p........co mogą i tyle w temacie.A filmiki? Każdy przecież może nagrac co chce i wyslac.
Wystarczy wejść na portal www.kresy24.pl i tam nowy przywodca niejaki Zacharczenko chwali się ile i czego wjechalo na teren Ukrainy z Rosji w ramach "braterskiej pomocy" Jak zwykle kacapy lza jak psy.
Ciekawe kiedy pan Baryła był ostatni raz w Kaliningradzie? Bo z tego co wiem to ponad rok temu, wtedy widział te puste półki? To zwykłe kłamstwo, ale jaki ekspert takie ekspertyzy. Będę w Kaliningradzie w piątek to sprawdzę, jak "tragiczna" jest tam sytuacja. Jaki związek z kupowaniem żywności ma powrót dzieci do szkół i przedszkoli też pozostaje dla mnie zagadką.
Ciekawe kiedy pan Baryła był ostatni raz w Kaliningradzie? Bo z tego co wiem to ponad rok temu, wtedy widział te puste półki? To zwykłe kłamstwo, ale jaki ekspert takie ekspertyzy. Będę w Kaliningradzie w piątek to sprawdzę, jak "tragiczna" jest tam sytuacja. Jaki związek z kupowaniem żywności ma powrót dzieci do szkół i przedszkoli też pozostaje dla mnie zagadką.
Zgodnie z danymi resortu gospodarki, strata polskiego sektora górnictwa węgla kamiennego po pięciu miesiącach 2014 r. wyniosła 631 mln zł.
Łącznie polskie kopalnie wydobyły w ub. roku 76,5 mln t węgla. Do odbiorców krajowych trafiło 66,9 mln ton, a eksport sięgnął 10,6 mln ton. Mimo to Polska pozostała importerem węgla netto; wciąż konkurencyjny dla nabywców pozostawał węgiel zza granicy - sprowadzono go łącznie 10,8 mln ton, przede wszystkim z Rosji i Czech.
W tym roku - według danych Eurostatu - od stycznia do kwietnia do Polski tylko z Rosji trafiło 2,5 mln ton węgla - o 32 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Dla nabywcy istotna jest cena ostateczna a nie popieranie bandy złodziei . Ględzenie o Państwowych składach węgla przy utrzymaniu cen jest tworzeniem następnych pól do przekrętów.
wracam z ukrainy , bieda kosmiczna , piekło
20 lat nie podległości, a Pan ciągle wali Wy, Wami - komunista z pana wychodzi, no cóż...
Uczyli sie bronić przed wami, dlatego dostajecie teraz lanie od samoobrony.
@ amstaf358:
16.08.2014 19:59). Ot i cała twoja moralność i patriotyzm.....................................Tylko do jakiego kraju?????????????????
Komentarz Zacharczenki:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=OzCIzuTnNI8
Czy tam na Wschodzie są Polacy? Czy ktoś o nich myśli w RP?
Dzieję się na Ukrainie teraz. Dzieje się na Litwie ciągle. Dzieje się na Białorusi. Dzieje się tam sporo.
Co osobliwe, w tych miejscach mieszkają Polacy. To nie jest Polonia jak w USA czy GB. To są Polacy, którzy żyją tak od zawsze. Tych Polaków jest ponoć dosyć sporo.
Zacznijmy od Ukrainy. Mamy latających reporterów, co spali i mieszkali na Majdanie w Kijowie, reporterzy ci gadali nawet z malowniczymi kozakami, ale z Polakami jakoś nie. Mamy codzienne relacje z Ukrainy i nigdy słowa o Polakach. Ki czort? Tych Polaków już tam nie ma?
Jeszcze lepsza jest Litwa. Żmudzini nakazali zmianę nazwisk i miejscowości i solą wielkie kary za złamanie tego dziwnego prawa. Jak Polak, który mieszka na Wileńszczyźnie od zawsze pod swoim nazwiskiem ma zmieniać swoje rodowe nazwisko?
Czy była jakaś seria reportaży w TV o tym jawnym łamaniu praw mniejszości? Czy jest prowadzona jakaś akcja rządu RP zmierzająca do zmiany tej sytuacji?
Najgłośniej w tym towarzystwie wypadła Białoruś. Tak było oczywiście do czasu, jak Pani Andżelika Borys walczyła z Łukaszenką to coś było słychać, a teraz cisza. Czy ci Polacy tam są?
Polska naszego czasu jest chyba jedynym cywilizowanym krajem, który kompletnie lekceważy członków swojej narodowości mieszkających w innych państwach, osobliwie na terenach, które były ich dziedzictwem od wieków.
Każde państwo broni jak lew swoich za granicą, a Żydzi tu już mają mistrzostwo świata, tylko nie Polska.
Z Polakiem można zrobić wszystko i pies z kulawą nogą w III RP nawet ogonem nie ruszy.
Czemu to tak?
Niemcy potrafili swoich sprowadzić z krajów, w których im się marnie żyło i potrafili dać im pracę i perspektywy. Żydzi podobnie, ale to jest nieco inna bajka.
Co my w Polsce osiągnęliśmy po tzw. odzyskaniu niepodległości w 1989 roku? W tym czasie wyjechało z Polski od 2 do 3 milionów Polaków!
Czemu to tak?
Kiedyś Pan Grzegorz Braun powiedział o I RP, że to państwo dzięki swojemu ustrojowi, wolnościom i jakości życia ściągało jak odkurzacz wszystkich z okolicy. To oczywiście nie jest odkrycie Pana Brauna, ale wyłożone w Jego stylu i z Jego swadą działa na słuchaczy bardzo mocno!
Co stoi na przeszkodzie, by zbudować państwo przyjazne dla obywateli, państwo ludzi wolnych, państwo, w którym chce się żyć?
Przecież dzisiaj nie potrafimy nic zaproponować Rodakowi z Kazachstanu, a tego powinniśmy, jako pierwszego sprowadzić do Polski. Tam jest prowadzona „kanachstanizacja”.
Czemu nasze F-16 latają nad Litwą? Czemu nikt ustawicznie nie walczy w Unii o prawa Polaków na Litwie? Czy ta dziwna kobieta z fryzurą ruskiej żeńszcyny jest mocniejsza w układach unijnych od naszego Radka, Danuty, Janusza?
Teraz dochodzimy do Białorusi i tu siurpryza. Na Białorusi Polacy mają się najlepiej pod „krwawym” Łukaszenką. Może dajmy sobie spokój z tą śmieszną TV, co ma robić za Wolną Europę i zacznijmy prowadzić normalne rozmowy?
Na Białorusi polskie zabytki są restaurowane i nieźle utrzymane. To jest kosmos w porównaniu z Ukrainą i Litwą. Tam Polak kładąc się spać, nie boi się, czy w nocy przyjdą po niego Banderowcy, czy Szaulisi. Tam tego nigdy nie było.
Zmierzajmy jednak do konkluzji:
- zbudujmy państwo takie, by Polacy chcieli w nim żyć; Polacy z Polski, ale i Polacy z zagranicy,
- nasza polityka zagraniczna powinna mieć zawsze na uwadze dobro naszych rodaków w krajach ich zamieszkania, jeśli ta polityka ich dotyczy,
- słuchajmy naszych Rodaków mieszkających zagranicą.
Tylko tyle i aż tyle.
Tekst pierwotnie zamieszczony na S 24 bloger : telok2
Nasza pamięć o bestialsko zakatowanych przez OUN-UPA 400 000 naszych rodaków żyć będzie póki my żyjemy.
7 sierpnia 2014 r. malezyjska prasa ogłosiła stwierdzenie delegata OSCE Michala Bociurkiwa, że samolot został zestrzelony przez myśliwce. Bociurkiw jest Ukraińcem z Kanady, który był delegowany przez OSCE na miejsce rozbicia się lotu MH 17 aby zbadać przyczynę katastrofy. Stwierdzenie swoje wygłosił 29 lipca b.r. podczas wywiadu z Canadian Broadcasting Corporation. Dodał, że części kadłuba byly podziurawione przez silny ogień karabinu maszynowego ('There have been two or three pieces of fuselage that have been really pockmarked with what almost looks like machinegun fire; very, very strong machinegun fire'). Wcześniej, 3 sierpnia b.r., reporter Associated Press Robert Parry, piszący dla Consortium News, zacytował swe źródła w wywiadzie USA, że ukraińskie siły zbrojne ponoszą odpowiedzialność za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą ( http://consortiumnews.com/2014/08/03/flight-17-shoot-down-scenario-shifts ). Malezyjski artykuł nosi tytuł 'Badacze z USA stwierdzaja, że MH17 został strącany przez samolot' ('US analysts conclude that MH 17 downed by aircraft'). Ten artykuł jest tu: http://www.nst.com.my/node/20925 . Wywód OSCE był drukowany w prasie światowej i pokazał sie na wielu internetowych witrynach, np. tu: http://beforeitsnews.com/2012/2014/08/not-reported-by-the-global-mainstream-media-malaysian-press-charges-ukraine-government-shot-down-mh17-us-experts-concur-2451802.html . Srodki masowego przekazu w UE zatajają te informacje przed publicznością. Przypomnijmy sobie informacje zamieszczoną w Twitter przez kijowskiego kontrolera lotów, Hiszpana 'Carlos', zaraz po wypadku. Dwa ukraińskie myśliwce leciały koło tego Boeinga tuż przed jego zestrzeleniem. 'Caza' to jest myśliwiec. Powstańcy nie mają 'dos cazas'. Carlos. @spainbuca El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares 9:48 - 17 julio 2014. El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares, ✈ Carlos. @spainbuca Sí las autoridades de kiev, quieren decir la verdad, esta recogido 2 cazas volaron muy cerca minutos antes , no lo derribo un caza. 9:54 - 17 julio 20. Jeden z uzytkownikow na tym forum uprzednio dokonal wpisu o Carlosie. Cytuję: 'Na krótko przed tym, jak w mediach zaczęły pojawiać się informacje o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami kontrolowanymi przez noworosyjskich powstańców, jeden z cywilnych kontrolerów lotu na kijowskim lotnisku w Boryspolu za pośrednictwem serwisu Twitter zaczął na bieżąco relacjonować sytuację. O jego wpisach informuje portal GlobalResearch.ca. Konto @spainbuca należało do Hiszpana znanego tylko pod imieniem (lub pseudonimem) „Carlos”, od pięciu lat pracującego jako kontroler lotów na kijowskim lotnisku. Konto założono w 2010 roku a obserwowało je 11 tysięcy osób. Autor często dzielił się za jego pośrednictwem informacjami z życia ukraińskiego lotniska. Wieczorem 17 lipca, jeszcze zanim świat obiegły relacje o tragicznym końcu MH17, „Carlos” porzucił dotychczasowy lekki ton swoich wpisów. W ciągu dwóch następnych godzin w kolejnych krótkich wiadomościach przekazał między innymi: - do wieży kontroli lotów w porcie lotniczym Kijów-Boryspol 7 minut po zniknięciu samolotu z radaru wkroczyły ukraińskie służby specjalne wraz z obcokrajowcami, już wtedy mówiono o zestrzeleniu; - w ciągu trzech ostatnich minut lotu MH17 towarzyszyły dwa ukraińskie myśliwce, widziane na radarach przez personel kontroli lotów; - o eskorcie MH17 przez ukraińskie myśliwce wiedzieli ludzie z ministerstwa spraw wewnętrznych, ale nie wojskowi; Z racji użycia we wpisach języka hiszpańskiego, pozostały one niezauważone przez większość komentujących bieżące wydarzenia 17 lipca. Krótki wywiad z „Carlosem” przeprowadziła jedynie hiszpańskojęzyczna redakcja kanału Russia Today – mówi w nim on, że z racji swoich ostatnich wpisów otrzymał liczne pogróżki od ludzi związanych z „Majdanem” a ukraińskie władze dały mu i jego rodzinie 24 godziny na opuszczenie kraju. Treść wpisów w tym materiale nie jest komentowana ani rozwijana. Konto @spainbuca zostało usunięte z Twittera. Informacje podawane przez kontrolera lotów pokrywają się z tymi upublicznionymi przez brytyjskie media. Jak podaje „Telegraph”, trasa ostatniego lotu MH17 była nietypowa: została odchylona od zwykłego kursu o kilkaset kilometrów na północ. Co najmniej dziesięć poprzednich lotów MH17 nie przebiegało nawet w pobliżu terenów objętych walkami. Dla gazety wypowiedział się Robert Mark, pilot komercyjny i redaktor magazynu „Aviation International News Safety”, potwierdzając, że według zapisu tras lotów 17 lipca MH17 leciał nietypową trasą. Dodał także, że w przypadku gdyby był kapitanem tego rejsu i otrzymał polecenie zmiany trasy na przebiegającą nad rejonem walk, nigdy by się na to nie zgodził z własnej woli. - za Xportal.pl. Czytaj więcej tu http://fakty.interia.pl/raport-samolot-zestrzelony-na-ukrainie/informacje/news-nie-mozemy-tolerowac-prob-tuszowania-prawdy-o-locie-mh17,nId,1471730#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=firefox.' Fotografia części kabiny pilotów podziurawiona serią karabinu maszynowego jest tu: http://themillenniumreport.com/wp-content/uploads/2014/08/MH17-part-with-holes-identified.jpg . W przechwyconej rozmowie pracownicy miliardera Kołomojskiego i ministra obrony Ukrainy Walerego Geleteja, Swiatosław Olijnik i Anatolij Gricenko, omawiają zestrzelenie lotu MH 17. Z rozmowy jasno wynika, że zestrzelenie było celowe i przygotowane i wykonane przez obecne władze kijowskie. Rozmowa jest po ukraińsku lecz jest dodane tłumaczenie na angielski. http://themillenniumreport.com/2014/08/hackers-learned-who-shot-down-boeing-in-ukraine/
Nie zgadzam się...
@ amstaf358: 16.08.2014 18:22). W takim razie zgodzisz się że , przeważająca część chachłów z zachodniej części nadaje się do utylizacji na Kołymie. Następnym twierdzeniem powinno być ,że jest konieczny rozdział wschodniej i zachodniej części ukrainy. ............na temat OUN,-UPA....starą płytą.... - ta Płyta musi grać aż do chwili aż wszyscy zrozumieję że ,jest to faszyzm odradzający się za poparciem UE. co jest więcej niż zbrodnią to głupota.
@iwanow: 16.08.2014 18:12). Tak się śpieszyłeś że zapomniałeś włączyć translatora???.
Pomylili cepy i widły z Buk-ami
Bo gdyby to byłaby pomoc do Ukrainy to co najmniej 10 samochodach byłyby widły i siekiery
PRAWDA! Ale nie którzy potrafią tylko p.......ć na temat OUN,-UPA....starą płytą....
Dobre,jak bardzo trzeba mieć zryty beret żeby głosić taaaaaaaaakie brednie..na temat samolotów ukraińskich.....
bajko to mozesz wmawiać dzieciom... zapomniales, ze rzucili jeszcze do srodka granat...
ja pier... naukę u sowietow, jak ladnie pisze o swoich mocodawcach - Federacja rosyjskach - na tych naukach to sie uczyli pacierze mowic - komunisto jeden
ni kazdy mial dobrze - z ludzi nie rob idiotow - nawet nie mozna bylo zwiac z tego kolochozu, bo normalnym ludziom nie dawali paszportow - mam nadzieje, ze kiedys takie wszy jak ty wymra
kupowało sie rzeczy w sklepach resortowych, brzydze sie czerwona monenklatura taka jak ty
dla ścisłości to mniej więcej w minucie 2:11 nie ma ani słowa podziękowań dla Rosji za pomoc, jest tylko, mowa o 150 maszynach bojowych porzuconych przez armię ukraińską oraz o przybyciu 1200 ludzi, którzy w ciągu ostatnich czterech miesięcy pobierali naukę na terytorium Rosyjskiej Federacji.
Kolejne brednie debili z Kijowa
@wilk: 16.08.2014 14:05). Dla oceny sytuacji należy też widzieć tą Wschodnia ukrainę Przyjazną Polsce i Polakom pamiętającą Pomocną dłoń z okresu głodu na Ukrainie sowieckiej.do czasu aż czosnkowe towarzystwo poparło tych faszystów z Zachodniej części naszej ukrany...........
O widać, że Ukraińcom zaczyna się koło dupy palić i zaczynają wymyślać niestworzone historie
Tu widać dostawę broni: http://www.youtube.com/watch?v=bV5Y7OaDBng
http://www.youtube.com/watch?v=bV5Y7OaDBng
Widać, jak wkraczają: http://www.youtube.com/watch?v=bV5Y7OaDBng
a kto ma na was pracować, wy banderowskie nieroby? Właśnie mordujecie tych, którzy na was pracowali.
Tu jest link z filmem, na którym widać tę ruską dostawę: http://www.youtube.com/watch?v=bV5Y7OaDBng
Kto nas tutaj zasypuje bredniami SBU z unian.net? Tam były wyłącznie Buki ukraińskie i żadne inne.
Ale już wiadomo że ten samolot zestrzeliły 2 samoloty ukraińskie SU-25. Najpierw rakietą powietrze-powietrze, a potem ostrzelały z działek pokładowych.
@iwanow: 16.08.2014 14:12). Co tygnojku wiesz o ,,tamtych czasach"? .Jest jedno pewne nikt nie był wyrzucany z mieszkania na bruk i nikt nie szukał resztek jedzenia w śmietnikach , jak nie znasz tego okresu to po prostu zamknij się !!!
ciekawe co Pan jazmig wczoraj robił? ogładał 4 pancernych i psa???
Dziwie się ze jeszcze tam Pana nie ma.Duchowe i moralne wsparcie czekisty mocno by się im przydalo.
a ja marzę, żeby byli u nas znowu - piekne to były czasy - ludziom sie żyło dostatnio - Panie jazmig, myslę, że będą u nas niedługo, no nie
ewidentnie widać, że to 1) wtyka banderowców 2) może to sobowtór...
Kto współczesną Ukrainę widzi tylko przez pryzmat UPA-OUN ,popełnia błąd.
Jestem tego samego zdania co Pan. Natomiast śmieszy mnie że co niektórzy tak bezkrytycznie wierzą w te informacje separatystów.
Banderowska swołocz!
Była, jest i nadal będzie!
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bialy-Dom-Rosja-nie-ma-prawa-wysylac-pojazdow-na-Ukraine,wid,16819546,wiadomosc.html
Amerykanie nie potwierdzają tej informacji. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bialy-Dom-Rosja-nie-ma-prawa-wysylac-pojazdow-na-Ukraine,wid,16819546,wiadomosc.html
Amerykanie nie potwierdzają tej informacji. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bialy-Dom-Rosja-nie-ma-prawa-wysylac-pojazdow-na-Ukraine,wid,16819546,wiadomosc.html
Tak, banderowcy zawsze kłamią. Co do tej rzekomej pomocy Rosji, to poczekajmy na to, co powiedzą inne media. Ja akurat bardzo popieram pomoc rosyjską dla powstańców i nie widzę nic złego w tym, że Rosja wspiera swoich rodaków w walce z banderowskimi zbirami.
Tak dla pewności zapytam, kto manipuluje i na czym tam manipulacja polega?
każdy kto zna rosyjski zorientuje sie w manipulacji - sowieci mówia prawde - faszysci pod znakiem bandery zawsez klamia, no nie nasi ukochani putlerowcy???
Polacy i jednych i drugich maja gdzies.........Wojna obu "przyjaciol" Polski z czasów okupacji przez ZSRR jedynie pokazuje jaka to była bzdura.Co do tych "polskich najemnikow" to raz sa pokazywane jakies dokumenty znalezione w j.polskim przy rzekomo zabitych Polakach.To znow wystep "Luganskiej armii" przed kamerami jakoby Polacy i Holendrzy na amerykańskich Abramsach ich wyparli z miasta a polscy piloci na Raptorach(czyli F-22)wspierali to uderzenie.Trwa wojna nie tylko na ladzie ale i w eterze.Ruski propagandę opieral i opiera na kłamstwie,wiec co tu gdybac.Wiadomo ze kacapom Polska zawsze była zadra w oku,wiec p........co mogą i tyle w temacie.A filmiki? Każdy przecież może nagrac co chce i wyslac.
Wystarczy wejść na portal www.kresy24.pl i tam nowy przywodca niejaki Zacharczenko chwali się ile i czego wjechalo na teren Ukrainy z Rosji w ramach "braterskiej pomocy" Jak zwykle kacapy lza jak psy.
A może jakieś dowody że tam rzeczywiście byli najemnicy z Polski. Bo jak na razie to nie widziałem ani jednego dowodu.
Ciekawe kiedy pan Baryła był ostatni raz w Kaliningradzie? Bo z tego co wiem to ponad rok temu, wtedy widział te puste półki? To zwykłe kłamstwo, ale jaki ekspert takie ekspertyzy. Będę w Kaliningradzie w piątek to sprawdzę, jak "tragiczna" jest tam sytuacja. Jaki związek z kupowaniem żywności ma powrót dzieci do szkół i przedszkoli też pozostaje dla mnie zagadką.
Ciekawe kiedy pan Baryła był ostatni raz w Kaliningradzie? Bo z tego co wiem to ponad rok temu, wtedy widział te puste półki? To zwykłe kłamstwo, ale jaki ekspert takie ekspertyzy. Będę w Kaliningradzie w piątek to sprawdzę, jak "tragiczna" jest tam sytuacja. Jaki związek z kupowaniem żywności ma powrót dzieci do szkół i przedszkoli też pozostaje dla mnie zagadką.
Zgodnie z danymi resortu gospodarki, strata polskiego sektora górnictwa węgla kamiennego po pięciu miesiącach 2014 r. wyniosła 631 mln zł.
Łącznie polskie kopalnie wydobyły w ub. roku 76,5 mln t węgla. Do odbiorców krajowych trafiło 66,9 mln ton, a eksport sięgnął 10,6 mln ton. Mimo to Polska pozostała importerem węgla netto; wciąż konkurencyjny dla nabywców pozostawał węgiel zza granicy - sprowadzono go łącznie 10,8 mln ton, przede wszystkim z Rosji i Czech.
W tym roku - według danych Eurostatu - od stycznia do kwietnia do Polski tylko z Rosji trafiło 2,5 mln ton węgla - o 32 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Dla nabywcy istotna jest cena ostateczna a nie popieranie bandy złodziei . Ględzenie o Państwowych składach węgla przy utrzymaniu cen jest tworzeniem następnych pól do przekrętów.
Słusznie. Uściślijmy: silna 'Ukraina faszystowska granicząca z Polską to najgorsze co nas może spotkać.' Faszystowska Ukraina pozostanie w Galicji.