Dlatego należy nagłaśniać i postulować, aby Polska zaczęła wreszcie rozmawiać z Ukrainą "jak biały z białym". Zacząć wykazywać że Polska powinna i może być adwokatem we własnej, nie ukraińskiej sprawie. Nie "oczekiwać", "spodziewać się" ale żądać od Ukrainy bezwzględnej wzajemności i reparacji za dotychczasowe usługi. Na uczucia sympatii Ukraina powinna zasłużyć wobec polskiego społeczeństwa. Ale do tego potrzeba aby polski rząd reprezentował nasze narodowe interesy a nie cudze i dla nas niekorzystne. Aby do wyborów?... Powinno być chyba wcześniej, zacznie się przecież walka o głosy.
Dlaczego wszyscy, którzy analizują układ sił, zapominają o Chinach? Rosja powoli popada w zależność gospodarczą, a być może również polityczną. Jeśli miałbym się spodziewać trzeciej wojny światowej, to raczej inicjowanej przez usa, które chciały by utrzymać pozycję światowego hegemona. Osłabianie rosji może być wpisane w ten plan, gdyż w razie wojny najpewniej opowiedzieli by się za żółtymi. Ukraina w takim wypadku jest punktem strategicznym dla obydwu bloków.
Rzecz Pospolita zemściła się na Tatarach ,wysyłając nad rzeki Kamę i Ural sprytnego człowieka
,który zachęcił stepowców do najazdu na nie broniony Chanat. Niewiele pozostało poza ziemią ,
wodą tureckimi twierdzami.
Dom Polski we Lwowie jest tylko wydzierżawiony ,a nie przekazany na własność jak dom Ukraiński
w Przemyślu . Niema równowagi i wzajemności. Nieprzypadkowo ,żaden liczący się polityk
Ukraiński nawet nie próbuje robić życzliwych Polsce gestów publicznie na Ukrainie.
Przemilczane u nas kwestie gospodarcze i merkantylizm wymierzony w polskie interesy też nie napawają optymizmem.
A ja uwazam, ze ze strony zachodu istnieje i to nie tylko wola, ale wrecz chec konfliktu... Szczegolnie USA dazy do wojny... gdziekolwiek i z kimkolwiek, byle tylko wywolac wojne... w sytuacji gdy Chiny zaczely sie wyzbywac dolara, przewiduje, ze ta sytuacja jeszcze sie nasili...
A ja uwazam, ze ze strony zachodu istnieje i to nie tylko wola, ale wrecz chec konfliktu... Szczegolnie USA dazy do wojny... gdziekolwiek i z kimkolwiek, byle tylko wywolac wojne... w sytuacji gdy Chiny zaczely sie wyzbywac dolara, przewiduje, ze ta sytuacja jeszcze sie nasili...
Szkoda, postać dzisiaj zapomniana,gdyby nie było takich wojowników , nie było Ukrainy, za to polakom banderowcy na Wołyniu podziękowali , mordując swoich sąsiadów .
To co wymknęło się Jaroszowi może dać niektórym do myślenia , problem w tym ,że może ich poprzeć wykrwawiona armia w której korpus oficerski za dużego prestiżu nie ma.
Sylwia: 18.08.2014 04:11 Ale mówimy przecież o stosunkach Polska - Ukraina, ten ruski propagandowy Maczka bełkot nic do sprawy tej nie wnosi, jest nie na temat. Ruska agentura nic do tego mieć nie powinna. Chociaż bardzo się staracie nic Wam z tego nie wyjdzie. Ale zaplecze macie coraz lepsze, to trzeba przyznać. Doraźne prowokowanie napięć w stosunkach Polska - Ukraina leży w interesie agresora jakim jest FR. A za to agenturze FR się płaci, od postu, od indywidualnej oceny prowadzącego zależy stawka?. Panie Sylvia ( vanderBrook ) spieprzaj Pan na drzewo. Jedyną szansą Polski na rozpoczęcie układania sobie stosunków z Ukrainą jest wykopanie ruskiej podłej dywersji i jej agentury wpływu z polskich mediów. I zmień Pan awatar, prowokatorze. Co do Pana Janusza S. ( Maczek, Hawranek i inne ) to chyba pomyliłem się, jest to niezrównoważony psychicznie osobnik wykorzystywany obecnie przez ruską agenturę wpływu. Osobiście sądzę że za swoją działalność bierze od ruskich pieniądze. Od sądu dostał kopniaka za próbę wyłudzenia pieniędzy za akcje kupione na targu staroci. Wnioskuję że za odpowiednie pieniądze zrobi wszystko. Nie starajcie się rozbełtać tematu.
Do tej dobrej i literackiej analizy należy dodać jeszcze dwa czynniki: odrodzony faszyzm ina Ukrainie oraz jego rewizjonizm. Ukraina to jedyny kraj w Europie, w którym grupy ludzi ubranych w mundury SS mogą z bronią na ramieniu maszerować po ulicach albo uczestniczyć w publicznych uroczystościach hitlerowskich. Kraj, w którym jest kontynuacja tradycji różnych formacji faszystowskich oraz w którym jest wciąganie dzieci i młodzieży w fasyzstowskie organizacje i uroczystości. Co do rewizjonizmu, szczególnie dotyczącego zachodnich granic obecnej Ukrainy, to jest na miejscu powtórzyć poprzednie wpisy o tych sprawach. Podaję trafny cytat z listu otwartego Stanislawa Srokowskeigo do prezydenta RP: 'Oto lider Partii Radykalnej, Ołeh Laszko, powiada, że ziemie ukraińskie znajdują się obecnie pod „obcą okupacją". I wymienia kraje, jako okupantów: Mołdawię, Polskę, Białoruś i Rumunię. Grozi też, że po „oczyszczeniu" Donbasu z „separatystów i terrorystów" walki nadal będą kontynuowane, tylko już na innych ziemiach.To złowroga groźba, a państwo polskie na nią nie reaguje. Niedawno też inny ukraiński polityk, rzecznik Prawego Sektora, który gloryfikuje morderców z OUN/UPA, AndrijTarasenko, w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” oznajmił, iż Prawy Sektor zmierza do odzyskania przez Ukrainę Przemyśla i innych obecnie polskich powiatów.' Przywodca partii Radykalnej Liaszko zadan terytorialnych wobec Polski nie wycofal. Cytuje tez wpis innego uzytkownika w tej sprawie: 'Na mapie planowanego panstwa ukrainskiego siegajacego na zachodzie po Radom, na wschodzie sa Krym, Taganrog, Rostow, Stawropol i Krasnodar. Mapa zostala zamieszczona w pismie 'Demokratyczna Ukraina' 13 kwietnia 1992. 'Hasla bojowe OUN-UPA niechaj posluza i dzis drogowskazem na drodze zmagan... i niechaj spoteguja wysilki do odbudowy, umocnienia i obrony, niepodzielnosci, sily i bogactwa ukrainskiego niepdoleglego soborowego demokratycznego panstwa. (apel OUN-b (banderowski) z czerwca 1992 r.) 'Zasada nacjonalizmu ukrainskiego jak byla tak i bedzie walka o niepodlegle soborowe panstwo. Od tej zasady on nigdy i przed nikim nie ustapi' (konferencja Nacjonalizm Ukrainski, Kijow, 1992 r. W przedmowie do ksiazki 'Wies Lazy' Lozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisal te wies jako 'wies w jaroslawskiem, na Ukrainie Zachodniej.' W ksiazce, Polakow nazywa sie 'zajdami.' Dzialaczka OUN-b, Larysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyzszej Ukrainy, powiedziala: 'Ku ogromnemu zalowi, miejscowosc, w ktorej urodzilam sie, a jest to Ukraina Zachodnia, dzis jest na terytorium Polski.' (Przebog-Malinowski, 'Najnowsza Historia Polski', str. 328. Mamy wiec konkretne roszczenia terytorialne wobec Polski i wole zabrania tych terytoriow Polsce. Jesli nie da sie inaczej, beda to akcje terrorystyczne w Polsce dokonywane przez ukrainskich faszytow, ktorych baza w Polsce wzrasta liczebnie i zasobowo. ... miedzy Rosja a Polska beda dwa kraje: faszystowska Ukraina i niefaszystowska Noworosja. Ani Rosja ani Noworosja zadan terytorialnych wobec Polski nie wysuwaly. Zgodnie z niezmiennymi wytycznymi OUN, czlonkowie obecnego 'rzadu' kijowskiego juz takie zadania terytorialne wysunely na Majdanie jeszcze przed ucieczka Janukowycza. Walka o poczucie godnosci itd na Majdanie byla tylko na poczatku. Potem w rece wzial sprawe Parubij, Jarosz i Tiahnybok. Byly pochody ku czci SS, UPA i Bandery. Widzielismy swastyki i Wolfsengel na rekawach. Slyszelismy 'herojam 'slawa' i 'smert waraham'. Nie ma sie co ludzic, ze faszystowska banderowska upowska Ukraina cudownie sie przerodzi w mily, przyjazny i demokratyczny kraj. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=H1Yi1ahTIy8 ' Niedawno dziesięciu młodych agresywnych ukraińskich faszystów przyszło przeszkadzać w polskiej studenckiej wystawie o odeskim Chatyniu z maja b.r. Banderowcy również działają na tym forum. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy barbarzyńsko zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem. Szydercze, chamskie, cyniczne, aroganckie i inne typowo ukraińskie ataki na mój wpis faktu tego ludobójstwa nie zaćmią.' Co do wpisu użytkownika Maczka o powstańczyni Oli, to przyjęłam to jako 'pars pro toto'. Jej historia ilustruje życie zwykłych ludzi , mieszkańcow b. Ukrainy wschodniej, których okropne doświadczenia z przestępstwami faszystów kijowskich i jej soldateski podczas ich akcji terroru przeciwko ludności, przekonały ich o konieczności zbrojnej obrony ich ziemi ojczystej . Te motywy nie różnią się od motywów Polaków, którzy wstępowali do AK, ZWZ i B.Ch. by bronić ojczyzny przed terrorem faszystowskich Niemiec. Wpis p. Maczka jest zdecydowanie 'ad rem' i na temat.
Dzisiejsze elity to w prostej lini spadkobiercy ludzi pokroju Krola Stanislawa Augusta Poniatowskiego i elit tamtych czasow. Juz dokonano I rozbioru Polski (brak narodowego majatku).Teraz czeka nas drugi i pytanie tylko czy narod zdazy sie obudzic zanim bedzie za pozno. Moim zdaniem nie, Polacy maja to do siebie ze ich reakcja jest zawsze z opoznieniem. Nie ma zgody w tym narodzie. Coz rodacy, lepiej pijcie piwo bo to umiecie robic najlepiej. Pozdr.
PS. To oczywiste ze z Polska nikt sie nie liczy, jesli kto kolwiek z was mysli ze Europa zachodnia przejmuje sie tym co uwaza Polska to jest w glebokim bledzie. Licza sie tylko silni i bogaci a Polska to strefa wplywu, kraj buforowy i zrozumcie to wreszczie. NATO nie jest dla Polski. NATO to sojusz panstw kluczowych plus pionki kotre sie poswieca jak w szachach. Polska to pionek i nic wiecej.
Przyczyna leży też w restauracyjnych wynurzeniach ministra Sikorskiego i banderowskich sloganach wykrzykiwancych w Kijowie przez Kaczyńskiego i innych.
A może ich rozliczą, nie dadzą chyba rady pogrobowcy podzielić swojego narodu na rabów i banderowców. Przecież będzie olbrzymia bryndza. Chociaż podczas II WŚ UPA zarżnęło ponad 60 tyś. Ukraińców nie chcących służyć im za mięso armatnie. Ukraińcy sami będą zmuszeni zrobić z banderowcami porządek. Ja ich karmić nie będę, kijem od granicy będę odganiał. Według mnie taka opcja też wchodzi w rachubę.
nie powinien mieć żadnego grobu tak jak nie mają tysiące zarżniętych kobiet i dzieci przez bandytów z U.P.A. a państwo polskie powinno się opamiętać do póki nie jest za póżno-pozdrawiam Wołyniaków
Dymitr Jarosz i Oleh Liaszko są gorsi niż Hitler. Ja się obawiam, że ci naziści kosztem zubożenia społeczeństwa ukraińskiego będą chcieli wybudować bombę atomową, przynajmniej mają ku temu wszelkie techniczne możliwości pozostawione przez ZSRR. Wówczas Polacy może otworzą oczy. Ale dlaczego Polacy zawsze mądrzy po szkodzie ?
@ tagore: 17.08.2014 20:09 ).......,, Po konsultacjach z Tiachnybokiem uznali ,że rząd jest jeszcze zbyt silny"......Cel mają ten sam tyle że różne metody .Kijów to gniazdo faszyzmu.
Skoro wszystkie media pisza ze to "garstka" ludzi wiec spacyfikowac i po kłopocie.Chyba ze to tak liczna i stale rosnaca w sile ze po przejeciu Rosji wschodu Ukrainy(?) po Kijow u naszych granic będzie kolejny "przyjaciel".
@Tutejszym: Również nie biora w tym udziału a pownno: ONZ,nastepnie UE jako calosc a nie dupowlaz Hollande i Merkel była dzialaczka FDJP/NRD widzaca tylko biznes swych partyjnych kolegow oraz USA.Przypomina to taki nowy Pakt Ribbentrop-Molotow przy wiedzy Laroche'a a Ukraina siedzi i czeka jak skazaniec.Daleki jestem od jej popierania,ale takie spotkanie w sprawie "sprawiedliwego pokoju" to kpina z międzynarodowych umow,traktatow a przedewszystkim z ludzkiego zycia.
I kto to negocjuje? Odpowiedzialni za II WS oraz francuscy tchórze nad państwem które stworzyla komunistyczna dyktatura.To takie "jajca fiolet pieczone na wolnym ogniu".
"Rząd sowiecki nie może również pozostać obojętnym w chwili, gdy bracia tej samej krwi, Ukraińcy i Białorusini, zamieszkujący na terytorium Polski i pozostawieni swemu losowi, znajdują się bez żadnej obrony. Biorąc pod uwagę tę sytuację, rząd sowiecki wydał rozkazy naczelnemu dowództwu Armii Czerwonej, aby jej oddziały przekroczyły granicę i wzięły pod obronę życie i mienie ludności zachodniej Ukrainy i zachodniej Białorusi. Rząd sowiecki zamierza jednocześnie podjąć wszelkie wysiłki, aby uwolnić lud polski od nieszczęsnej wojny, w którą wpędzili go nierozsądni przywódcy, i dać mu możliwość egzystencji w warunkach pokojowych."
Atak na Polskę nie spowodował wykluczenia ZSRR z Ligi Narodów, nastąpiło to dopiero po agresji Armii Czerwonej na Finlandię.
Akcja "pomocy" dla wschodniej Polski wiązała się z dokonaniem ludobójstwa na polskiej elicie. Pół roku po inwazji Sowieci zamordowali ponad 21 tys. polskich jeńców, m.in. w Katyniu i Charkowie. Do czasu rozpoczęcia wojny z Niemcami 22 czerwca 1941 r., w okupowanej wschodniej Polsce represjami objęto ok. 1,6 mln osób, 800 tys. z nich deportowano na Syberię. W wyniku represji życie straciło ok. 150 tys. ludzi.
Jacek Saryusz-Wolski nie bierze pod uwagę wrogości sfaszyzowanych Ukraińców zachodnich i ich rządu do Polski oraz roszczeń terytorialnych, które wobec Polski wysuwają. Adwokatura dla takiego zaciętego wroga Polski jakim jest faszystowska Ukraina jest próbą samozagłady narodowej. Podaję trafny cytat z listu otwartego Stanislawa Srokowskeigo do prezydenta RP: 'Oto lider Partii Radykalnej, Ołeh Laszko, powiada, że ziemie ukraińskie znajdują się obecnie pod „obcą okupacją". I wymienia kraje, jako okupantów: Mołdawię, Polskę, Białoruś i Rumunię. Grozi też, że po „oczyszczeniu" Donbasu z „separatystów i terrorystów" walki nadal będą kontynuowane, tylko już na innych ziemiach.To złowroga groźba, a państwo polskie na nią nie reaguje. Niedawno też inny ukraiński polityk, rzecznik Prawego Sektora, który gloryfikuje morderców z OUN/UPA, AndrijTarasenko, w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” oznajmił, iż Prawy Sektor zmierza do odzyskania przez Ukrainę Przemyśla i innych obecnie polskich powiatów.' Przywodca partii Radykalnej Liaszko zadan terytorialnych wobec Polski nie wycofal. Cytuje tez wpis innego uzytkownika w tej sprawie: 'Na mapie planowanego panstwa ukrainskiego siegajacego na zachodzie po Radom, na wschodzie sa Krym, Taganrog, Rostow, Stawropol i Krasnodar. Mapa zostala zamieszczona w pismie 'Demokratyczna Ukraina' 13 kwietnia 1992. 'Hasla bojowe OUN-UPA niechaj posluza i dzis drogowskazem na drodze zmagan... i niechaj spoteguja wysilki do odbudowy, umocnienia i obrony, niepodzielnosci, sily i bogactwa ukrainskiego niepdoleglego soborowego demokratycznego panstwa. (apel OUN-b (banderowski) z czerwca 1992 r.) 'Zasada nacjonalizmu ukrainskiego jak byla tak i bedzie walka o niepodlegle soborowe panstwo. Od tej zasady on nigdy i przed nikim nie ustapi' (konferencja Nacjonalizm Ukrainski, Kijow, 1992 r. W przedmowie do ksiazki 'Wies Lazy' Lozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisal te wies jako 'wies w jaroslawskiem, na Ukrainie Zachodniej.' W ksiazce, Polakow nazywa sie 'zajdami.' Dzialaczka OUN-b, Larysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyzszej Ukrainy, powiedziala: 'Ku ogromnemu zalowi, miejscowosc, w ktorej urodzilam sie, a jest to Ukraina Zachodnia, dzis jest na terytorium Polski.' (Przebog-Malinowski, 'Najnowsza Historia Polski', str. 328. Mamy wiec konkretne roszczenia terytorialne wobec Polski i wole zabrania tych terytoriow Polsce. Jesli nie da sie inaczej, beda to akcje terrorystyczne w Polsce dokonywane przez ukrainskich faszytow, ktorych baza w Polsce wzrasta liczebnie i zasobowo. ... miedzy Rosja a Polska beda dwa kraje: faszystowska Ukraina i niefaszystowska Noworosja. Ani Rosja ani Noworosja zadan terytorialnych wobec Polski nie wysuwaly. Zgodnie z niezmiennymi wytycznymi OUN, czlonkowie obecnego 'rzadu' kijowskiego juz takie zadania terytorialne wysunely na Majdanie jeszcze przed ucieczka Janukowycza. Walka o poczucie godnosci itd na Majdanie byla tylko na poczatku. Potem w rece wzial sprawe Parubij, Jarosz i Tiahnybok. Byly pochody ku czci SS, UPA i Bandery. Widzielismy swastyki i Wolfsengel na rekawach. Slyszelismy 'herojam 'slawa' i 'smert waraham'. Nie ma sie co ludzic, ze faszystowska banderowska upowska Ukraina cudownie sie przerodzi w mily, przyjazny i demokratyczny kraj. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=H1Yi1ahTIy8 '
Niedawno dziesięciu młodych agresywnych ukraińskich faszystów przyszło przeszkadzać w polskiej studenckiej wystawie o odeskim Chatyniu z maja b.r. Banderowcy również działają na tym forum. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy barbarzyńsko zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem. Szydercze, chamskie, cyniczne, aroganckie i inne typowo ukraińskie ataki na mój wpis faktu tego ludobójstwa nie zaćmią.' Niech poseł zrozumie, ze na wschodzie b. Ukrainy agresja faszystów spodowoła cierpienia ludnosci i znaczne zniszczenia. Zakończyć tę ludzką katastrofę może jedynie zbrojna interwencja Rosji lub udane rokowania przeciwników. Konferencja pokojowa jest konieczna bo Ukraina ryzykuje inwazję rosyjską jeśli się na rokowania nie zgodzi. Rada Saryusz-Wolskiego jest marna i posłem RP nie powinien być.
i tu się z Panem zgodzę - dopisałbym, że raczej się nic nie zmieni, bo chyba Merkel niezbyt chętnie daje dyspozycje, co Polska ma robić, no i Sikorski wraz z Tuskiem gubią się, oj się gubią...
Jakim adwokatem jest Polska. To jest kołek do podpierania ukraińskich drzwi, to jest przedmiot a nie jeden z podmiotów tego konfliktu. Z nią nikt się nie liczy, Ukraina traktuje Polskę instrumentalnie nie darząc jej ani krztą sympatii czy też poważania. Taki bezwarunkowy adwokat jest wart tyle ile mu za to fakturowanie płacą, czyli dla Ukrainy polska na dzisiaj jest warta "minus zero". Ale jest to wina naszych bezpłciowych przedstawicieli.
Lepiej wykopać i truchło do morza, w ostateczności osikowy kół w grób. Wystarczy raz przebić i nie wróci z limbo. A i tak z resztą w zaświatach w kotle ze smołą się smaży.
Dlatego należy nagłaśniać i postulować, aby Polska zaczęła wreszcie rozmawiać z Ukrainą "jak biały z białym". Zacząć wykazywać że Polska powinna i może być adwokatem we własnej, nie ukraińskiej sprawie. Nie "oczekiwać", "spodziewać się" ale żądać od Ukrainy bezwzględnej wzajemności i reparacji za dotychczasowe usługi. Na uczucia sympatii Ukraina powinna zasłużyć wobec polskiego społeczeństwa. Ale do tego potrzeba aby polski rząd reprezentował nasze narodowe interesy a nie cudze i dla nas niekorzystne. Aby do wyborów?... Powinno być chyba wcześniej, zacznie się przecież walka o głosy.
Dlaczego wszyscy, którzy analizują układ sił, zapominają o Chinach? Rosja powoli popada w zależność gospodarczą, a być może również polityczną. Jeśli miałbym się spodziewać trzeciej wojny światowej, to raczej inicjowanej przez usa, które chciały by utrzymać pozycję światowego hegemona. Osłabianie rosji może być wpisane w ten plan, gdyż w razie wojny najpewniej opowiedzieli by się za żółtymi. Ukraina w takim wypadku jest punktem strategicznym dla obydwu bloków.
Rzecz Pospolita zemściła się na Tatarach ,wysyłając nad rzeki Kamę i Ural sprytnego człowieka
,który zachęcił stepowców do najazdu na nie broniony Chanat. Niewiele pozostało poza ziemią ,
wodą tureckimi twierdzami.
tagore
Dom Polski we Lwowie jest tylko wydzierżawiony ,a nie przekazany na własność jak dom Ukraiński
w Przemyślu . Niema równowagi i wzajemności. Nieprzypadkowo ,żaden liczący się polityk
Ukraiński nawet nie próbuje robić życzliwych Polsce gestów publicznie na Ukrainie.
Przemilczane u nas kwestie gospodarcze i merkantylizm wymierzony w polskie interesy też nie napawają optymizmem.
tagore
A ja uwazam, ze ze strony zachodu istnieje i to nie tylko wola, ale wrecz chec konfliktu... Szczegolnie USA dazy do wojny... gdziekolwiek i z kimkolwiek, byle tylko wywolac wojne... w sytuacji gdy Chiny zaczely sie wyzbywac dolara, przewiduje, ze ta sytuacja jeszcze sie nasili...
A ja uwazam, ze ze strony zachodu istnieje i to nie tylko wola, ale wrecz chec konfliktu... Szczegolnie USA dazy do wojny... gdziekolwiek i z kimkolwiek, byle tylko wywolac wojne... w sytuacji gdy Chiny zaczely sie wyzbywac dolara, przewiduje, ze ta sytuacja jeszcze sie nasili...
Co do szybkości to też mamy się czym pochwalić nasi Lisowczycy też potrafili osiągnąć podobne tempo przemieszczania się.
Szkoda, postać dzisiaj zapomniana,gdyby nie było takich wojowników , nie było Ukrainy, za to polakom banderowcy na Wołyniu podziękowali , mordując swoich sąsiadów .
trzy lisy i jeden kogucik
Jakirf to straszne a gdy siły rządowe używają lotnictwa czy artylerii to piękne co?
Sojusznik Rosji chce wywrzeć presję na Ukrainę i dać argumenty zachodnio europejskim
sępom.
tagore
To co wymknęło się Jaroszowi może dać niektórym do myślenia , problem w tym ,że może ich poprzeć wykrwawiona armia w której korpus oficerski za dużego prestiżu nie ma.
tagore
A użycie lotnictwa przeciwko własnemu narodowi nie jest przekroczeniem czerwonej linii? Może nie bo to jest zwykłe łajdactwo
Akurat SBU ma wiarygodne wiadomosci,w przeciwieństwie od drugiej strony która konsekwętnie łże w żywe oczy od samego początku...
Każdy kto nie zgadza się z wami ruskie trole ma wywiesić portret Bandery....?
Tym co mów SBU można się podetrzeć
Sylwia: 18.08.2014 04:11 Ale mówimy przecież o stosunkach Polska - Ukraina, ten ruski propagandowy Maczka bełkot nic do sprawy tej nie wnosi, jest nie na temat. Ruska agentura nic do tego mieć nie powinna. Chociaż bardzo się staracie nic Wam z tego nie wyjdzie. Ale zaplecze macie coraz lepsze, to trzeba przyznać. Doraźne prowokowanie napięć w stosunkach Polska - Ukraina leży w interesie agresora jakim jest FR. A za to agenturze FR się płaci, od postu, od indywidualnej oceny prowadzącego zależy stawka?. Panie Sylvia ( vanderBrook ) spieprzaj Pan na drzewo. Jedyną szansą Polski na rozpoczęcie układania sobie stosunków z Ukrainą jest wykopanie ruskiej podłej dywersji i jej agentury wpływu z polskich mediów. I zmień Pan awatar, prowokatorze. Co do Pana Janusza S. ( Maczek, Hawranek i inne ) to chyba pomyliłem się, jest to niezrównoważony psychicznie osobnik wykorzystywany obecnie przez ruską agenturę wpływu. Osobiście sądzę że za swoją działalność bierze od ruskich pieniądze. Od sądu dostał kopniaka za próbę wyłudzenia pieniędzy za akcje kupione na targu staroci. Wnioskuję że za odpowiednie pieniądze zrobi wszystko. Nie starajcie się rozbełtać tematu.
Do tej dobrej i literackiej analizy należy dodać jeszcze dwa czynniki: odrodzony faszyzm ina Ukrainie oraz jego rewizjonizm. Ukraina to jedyny kraj w Europie, w którym grupy ludzi ubranych w mundury SS mogą z bronią na ramieniu maszerować po ulicach albo uczestniczyć w publicznych uroczystościach hitlerowskich. Kraj, w którym jest kontynuacja tradycji różnych formacji faszystowskich oraz w którym jest wciąganie dzieci i młodzieży w fasyzstowskie organizacje i uroczystości. Co do rewizjonizmu, szczególnie dotyczącego zachodnich granic obecnej Ukrainy, to jest na miejscu powtórzyć poprzednie wpisy o tych sprawach. Podaję trafny cytat z listu otwartego Stanislawa Srokowskeigo do prezydenta RP: 'Oto lider Partii Radykalnej, Ołeh Laszko, powiada, że ziemie ukraińskie znajdują się obecnie pod „obcą okupacją". I wymienia kraje, jako okupantów: Mołdawię, Polskę, Białoruś i Rumunię. Grozi też, że po „oczyszczeniu" Donbasu z „separatystów i terrorystów" walki nadal będą kontynuowane, tylko już na innych ziemiach.To złowroga groźba, a państwo polskie na nią nie reaguje. Niedawno też inny ukraiński polityk, rzecznik Prawego Sektora, który gloryfikuje morderców z OUN/UPA, AndrijTarasenko, w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” oznajmił, iż Prawy Sektor zmierza do odzyskania przez Ukrainę Przemyśla i innych obecnie polskich powiatów.' Przywodca partii Radykalnej Liaszko zadan terytorialnych wobec Polski nie wycofal. Cytuje tez wpis innego uzytkownika w tej sprawie: 'Na mapie planowanego panstwa ukrainskiego siegajacego na zachodzie po Radom, na wschodzie sa Krym, Taganrog, Rostow, Stawropol i Krasnodar. Mapa zostala zamieszczona w pismie 'Demokratyczna Ukraina' 13 kwietnia 1992. 'Hasla bojowe OUN-UPA niechaj posluza i dzis drogowskazem na drodze zmagan... i niechaj spoteguja wysilki do odbudowy, umocnienia i obrony, niepodzielnosci, sily i bogactwa ukrainskiego niepdoleglego soborowego demokratycznego panstwa. (apel OUN-b (banderowski) z czerwca 1992 r.) 'Zasada nacjonalizmu ukrainskiego jak byla tak i bedzie walka o niepodlegle soborowe panstwo. Od tej zasady on nigdy i przed nikim nie ustapi' (konferencja Nacjonalizm Ukrainski, Kijow, 1992 r. W przedmowie do ksiazki 'Wies Lazy' Lozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisal te wies jako 'wies w jaroslawskiem, na Ukrainie Zachodniej.' W ksiazce, Polakow nazywa sie 'zajdami.' Dzialaczka OUN-b, Larysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyzszej Ukrainy, powiedziala: 'Ku ogromnemu zalowi, miejscowosc, w ktorej urodzilam sie, a jest to Ukraina Zachodnia, dzis jest na terytorium Polski.' (Przebog-Malinowski, 'Najnowsza Historia Polski', str. 328. Mamy wiec konkretne roszczenia terytorialne wobec Polski i wole zabrania tych terytoriow Polsce. Jesli nie da sie inaczej, beda to akcje terrorystyczne w Polsce dokonywane przez ukrainskich faszytow, ktorych baza w Polsce wzrasta liczebnie i zasobowo. ... miedzy Rosja a Polska beda dwa kraje: faszystowska Ukraina i niefaszystowska Noworosja. Ani Rosja ani Noworosja zadan terytorialnych wobec Polski nie wysuwaly. Zgodnie z niezmiennymi wytycznymi OUN, czlonkowie obecnego 'rzadu' kijowskiego juz takie zadania terytorialne wysunely na Majdanie jeszcze przed ucieczka Janukowycza. Walka o poczucie godnosci itd na Majdanie byla tylko na poczatku. Potem w rece wzial sprawe Parubij, Jarosz i Tiahnybok. Byly pochody ku czci SS, UPA i Bandery. Widzielismy swastyki i Wolfsengel na rekawach. Slyszelismy 'herojam 'slawa' i 'smert waraham'. Nie ma sie co ludzic, ze faszystowska banderowska upowska Ukraina cudownie sie przerodzi w mily, przyjazny i demokratyczny kraj. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=H1Yi1ahTIy8 ' Niedawno dziesięciu młodych agresywnych ukraińskich faszystów przyszło przeszkadzać w polskiej studenckiej wystawie o odeskim Chatyniu z maja b.r. Banderowcy również działają na tym forum. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy barbarzyńsko zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem. Szydercze, chamskie, cyniczne, aroganckie i inne typowo ukraińskie ataki na mój wpis faktu tego ludobójstwa nie zaćmią.' Co do wpisu użytkownika Maczka o powstańczyni Oli, to przyjęłam to jako 'pars pro toto'. Jej historia ilustruje życie zwykłych ludzi , mieszkańcow b. Ukrainy wschodniej, których okropne doświadczenia z przestępstwami faszystów kijowskich i jej soldateski podczas ich akcji terroru przeciwko ludności, przekonały ich o konieczności zbrojnej obrony ich ziemi ojczystej . Te motywy nie różnią się od motywów Polaków, którzy wstępowali do AK, ZWZ i B.Ch. by bronić ojczyzny przed terrorem faszystowskich Niemiec. Wpis p. Maczka jest zdecydowanie 'ad rem' i na temat.
Syriusz powieś w pokoju podobizne Bandery
Free Syberia!!!
Dzisiejsze elity to w prostej lini spadkobiercy ludzi pokroju Krola Stanislawa Augusta Poniatowskiego i elit tamtych czasow. Juz dokonano I rozbioru Polski (brak narodowego majatku).Teraz czeka nas drugi i pytanie tylko czy narod zdazy sie obudzic zanim bedzie za pozno. Moim zdaniem nie, Polacy maja to do siebie ze ich reakcja jest zawsze z opoznieniem. Nie ma zgody w tym narodzie. Coz rodacy, lepiej pijcie piwo bo to umiecie robic najlepiej. Pozdr.
PS. To oczywiste ze z Polska nikt sie nie liczy, jesli kto kolwiek z was mysli ze Europa zachodnia przejmuje sie tym co uwaza Polska to jest w glebokim bledzie. Licza sie tylko silni i bogaci a Polska to strefa wplywu, kraj buforowy i zrozumcie to wreszczie. NATO nie jest dla Polski. NATO to sojusz panstw kluczowych plus pionki kotre sie poswieca jak w szachach. Polska to pionek i nic wiecej.
Przyczyna leży też w restauracyjnych wynurzeniach ministra Sikorskiego i banderowskich sloganach wykrzykiwancych w Kijowie przez Kaczyńskiego i innych.
Korwin - Donbas to Rosja, bzdur nie gadaj, Poroszenko to kryminalista
Niech sie on w piekle smarzy! Ale walka z grobami to chyba sowiecka metoda?
ludobójcy nie mają grobu
A może ich rozliczą, nie dadzą chyba rady pogrobowcy podzielić swojego narodu na rabów i banderowców. Przecież będzie olbrzymia bryndza. Chociaż podczas II WŚ UPA zarżnęło ponad 60 tyś. Ukraińców nie chcących służyć im za mięso armatnie. Ukraińcy sami będą zmuszeni zrobić z banderowcami porządek. Ja ich karmić nie będę, kijem od granicy będę odganiał. Według mnie taka opcja też wchodzi w rachubę.
Bać się powinni Ukraińcy ,jego pogrobowcy są u źródła trwającej właśnie wojny domowej i
będą przyczyną kolejnej gdy wschód się odłączy od Ukrainy.
tagore
Pojechali pogadali i poczekają co zrobią w Waszyngtonie.
tagore
Kolejny sukces zdRadka
nie powinien mieć żadnego grobu tak jak nie mają tysiące zarżniętych kobiet i dzieci przez bandytów z U.P.A. a państwo polskie powinno się opamiętać do póki nie jest za póżno-pozdrawiam Wołyniaków
nie znam Hitlera, kto??? skąd on???
Ludzie, bądźcie choć raz obiektywni i próbujcie potwierdzać fakty w źródłach a nie cytujecie pierwsze lepsze napotkane opowiastki.
To nie on lecz jego Fani założyli mu te konto.
Dymitr Jarosz i Oleh Liaszko są gorsi niż Hitler. Ja się obawiam, że ci naziści kosztem zubożenia społeczeństwa ukraińskiego będą chcieli wybudować bombę atomową, przynajmniej mają ku temu wszelkie techniczne możliwości pozostawione przez ZSRR. Wówczas Polacy może otworzą oczy. Ale dlaczego Polacy zawsze mądrzy po szkodzie ?
@ tagore: 17.08.2014 20:09 ).......,, Po konsultacjach z Tiachnybokiem uznali ,że rząd jest jeszcze zbyt silny"......Cel mają ten sam tyle że różne metody .Kijów to gniazdo faszyzmu.
Skoro wszystkie media pisza ze to "garstka" ludzi wiec spacyfikowac i po kłopocie.Chyba ze to tak liczna i stale rosnaca w sile ze po przejeciu Rosji wschodu Ukrainy(?) po Kijow u naszych granic będzie kolejny "przyjaciel".
Zgadzam się z Pańską diagnozą. Oby przewaga rządu rosła aż do końcowej zwycięskiej konfrontacji rządu z tymi ugrupowaniami.
@Tutejszym: Również nie biora w tym udziału a pownno: ONZ,nastepnie UE jako calosc a nie dupowlaz Hollande i Merkel była dzialaczka FDJP/NRD widzaca tylko biznes swych partyjnych kolegow oraz USA.Przypomina to taki nowy Pakt Ribbentrop-Molotow przy wiedzy Laroche'a a Ukraina siedzi i czeka jak skazaniec.Daleki jestem od jej popierania,ale takie spotkanie w sprawie "sprawiedliwego pokoju" to kpina z międzynarodowych umow,traktatow a przedewszystkim z ludzkiego zycia.
I kto to negocjuje? Odpowiedzialni za II WS oraz francuscy tchórze nad państwem które stworzyla komunistyczna dyktatura.To takie "jajca fiolet pieczone na wolnym ogniu".
Mołotow stwierdził w nocie dyplomatycznej:
"Rząd sowiecki nie może również pozostać obojętnym w chwili, gdy bracia tej samej krwi, Ukraińcy i Białorusini, zamieszkujący na terytorium Polski i pozostawieni swemu losowi, znajdują się bez żadnej obrony. Biorąc pod uwagę tę sytuację, rząd sowiecki wydał rozkazy naczelnemu dowództwu Armii Czerwonej, aby jej oddziały przekroczyły granicę i wzięły pod obronę życie i mienie ludności zachodniej Ukrainy i zachodniej Białorusi. Rząd sowiecki zamierza jednocześnie podjąć wszelkie wysiłki, aby uwolnić lud polski od nieszczęsnej wojny, w którą wpędzili go nierozsądni przywódcy, i dać mu możliwość egzystencji w warunkach pokojowych."
Atak na Polskę nie spowodował wykluczenia ZSRR z Ligi Narodów, nastąpiło to dopiero po agresji Armii Czerwonej na Finlandię.
Akcja "pomocy" dla wschodniej Polski wiązała się z dokonaniem ludobójstwa na polskiej elicie. Pół roku po inwazji Sowieci zamordowali ponad 21 tys. polskich jeńców, m.in. w Katyniu i Charkowie. Do czasu rozpoczęcia wojny z Niemcami 22 czerwca 1941 r., w okupowanej wschodniej Polsce represjami objęto ok. 1,6 mln osób, 800 tys. z nich deportowano na Syberię. W wyniku represji życie straciło ok. 150 tys. ludzi.
padłem ze śmiechu...
Po konsultacjach z Tiachnybokiem uznali ,że rząd jest jeszcze zbyt silny.
tagore
Gdy słyszę głos Jacka Saryusz-Wolski.ego to wydobywa się taki jad w stosunku do Putina jak u nas głos Kaczyńskiego w stosunku do Tuska
Pierwszy szereg widły drugi siekiery a trzeci cepy i marsz na Kijów
Jacek Saryusz-Wolski nie bierze pod uwagę wrogości sfaszyzowanych Ukraińców zachodnich i ich rządu do Polski oraz roszczeń terytorialnych, które wobec Polski wysuwają. Adwokatura dla takiego zaciętego wroga Polski jakim jest faszystowska Ukraina jest próbą samozagłady narodowej. Podaję trafny cytat z listu otwartego Stanislawa Srokowskeigo do prezydenta RP: 'Oto lider Partii Radykalnej, Ołeh Laszko, powiada, że ziemie ukraińskie znajdują się obecnie pod „obcą okupacją". I wymienia kraje, jako okupantów: Mołdawię, Polskę, Białoruś i Rumunię. Grozi też, że po „oczyszczeniu" Donbasu z „separatystów i terrorystów" walki nadal będą kontynuowane, tylko już na innych ziemiach.To złowroga groźba, a państwo polskie na nią nie reaguje. Niedawno też inny ukraiński polityk, rzecznik Prawego Sektora, który gloryfikuje morderców z OUN/UPA, AndrijTarasenko, w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” oznajmił, iż Prawy Sektor zmierza do odzyskania przez Ukrainę Przemyśla i innych obecnie polskich powiatów.' Przywodca partii Radykalnej Liaszko zadan terytorialnych wobec Polski nie wycofal. Cytuje tez wpis innego uzytkownika w tej sprawie: 'Na mapie planowanego panstwa ukrainskiego siegajacego na zachodzie po Radom, na wschodzie sa Krym, Taganrog, Rostow, Stawropol i Krasnodar. Mapa zostala zamieszczona w pismie 'Demokratyczna Ukraina' 13 kwietnia 1992. 'Hasla bojowe OUN-UPA niechaj posluza i dzis drogowskazem na drodze zmagan... i niechaj spoteguja wysilki do odbudowy, umocnienia i obrony, niepodzielnosci, sily i bogactwa ukrainskiego niepdoleglego soborowego demokratycznego panstwa. (apel OUN-b (banderowski) z czerwca 1992 r.) 'Zasada nacjonalizmu ukrainskiego jak byla tak i bedzie walka o niepodlegle soborowe panstwo. Od tej zasady on nigdy i przed nikim nie ustapi' (konferencja Nacjonalizm Ukrainski, Kijow, 1992 r. W przedmowie do ksiazki 'Wies Lazy' Lozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisal te wies jako 'wies w jaroslawskiem, na Ukrainie Zachodniej.' W ksiazce, Polakow nazywa sie 'zajdami.' Dzialaczka OUN-b, Larysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyzszej Ukrainy, powiedziala: 'Ku ogromnemu zalowi, miejscowosc, w ktorej urodzilam sie, a jest to Ukraina Zachodnia, dzis jest na terytorium Polski.' (Przebog-Malinowski, 'Najnowsza Historia Polski', str. 328. Mamy wiec konkretne roszczenia terytorialne wobec Polski i wole zabrania tych terytoriow Polsce. Jesli nie da sie inaczej, beda to akcje terrorystyczne w Polsce dokonywane przez ukrainskich faszytow, ktorych baza w Polsce wzrasta liczebnie i zasobowo. ... miedzy Rosja a Polska beda dwa kraje: faszystowska Ukraina i niefaszystowska Noworosja. Ani Rosja ani Noworosja zadan terytorialnych wobec Polski nie wysuwaly. Zgodnie z niezmiennymi wytycznymi OUN, czlonkowie obecnego 'rzadu' kijowskiego juz takie zadania terytorialne wysunely na Majdanie jeszcze przed ucieczka Janukowycza. Walka o poczucie godnosci itd na Majdanie byla tylko na poczatku. Potem w rece wzial sprawe Parubij, Jarosz i Tiahnybok. Byly pochody ku czci SS, UPA i Bandery. Widzielismy swastyki i Wolfsengel na rekawach. Slyszelismy 'herojam 'slawa' i 'smert waraham'. Nie ma sie co ludzic, ze faszystowska banderowska upowska Ukraina cudownie sie przerodzi w mily, przyjazny i demokratyczny kraj. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=H1Yi1ahTIy8 '
Niedawno dziesięciu młodych agresywnych ukraińskich faszystów przyszło przeszkadzać w polskiej studenckiej wystawie o odeskim Chatyniu z maja b.r. Banderowcy również działają na tym forum. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy barbarzyńsko zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem. Szydercze, chamskie, cyniczne, aroganckie i inne typowo ukraińskie ataki na mój wpis faktu tego ludobójstwa nie zaćmią.' Niech poseł zrozumie, ze na wschodzie b. Ukrainy agresja faszystów spodowoła cierpienia ludnosci i znaczne zniszczenia. Zakończyć tę ludzką katastrofę może jedynie zbrojna interwencja Rosji lub udane rokowania przeciwników. Konferencja pokojowa jest konieczna bo Ukraina ryzykuje inwazję rosyjską jeśli się na rokowania nie zgodzi. Rada Saryusz-Wolskiego jest marna i posłem RP nie powinien być.
i tu się z Panem zgodzę - dopisałbym, że raczej się nic nie zmieni, bo chyba Merkel niezbyt chętnie daje dyspozycje, co Polska ma robić, no i Sikorski wraz z Tuskiem gubią się, oj się gubią...
Jakim adwokatem jest Polska. To jest kołek do podpierania ukraińskich drzwi, to jest przedmiot a nie jeden z podmiotów tego konfliktu. Z nią nikt się nie liczy, Ukraina traktuje Polskę instrumentalnie nie darząc jej ani krztą sympatii czy też poważania. Taki bezwarunkowy adwokat jest wart tyle ile mu za to fakturowanie płacą, czyli dla Ukrainy polska na dzisiaj jest warta "minus zero". Ale jest to wina naszych bezpłciowych przedstawicieli.
Szkoda że rakiem wycofuje się, przekalkulował i otrzeźwiał. Dostał by w dupę i byłoby lżej na przyszłość, byłby jeden mały krok do przodu.
Myslalem ze taki "wodz" jak Jarosz to swieci przykładem i jest na pierwszej linii frontu,a tu jak widać rokosz mu mocium panie w glowie.
Lepiej wykopać i truchło do morza, w ostateczności osikowy kół w grób. Wystarczy raz przebić i nie wróci z limbo. A i tak z resztą w zaświatach w kotle ze smołą się smaży.
to Ukraina jest pchłą - Polacy pcheł się nie boją - niedźwiedzi - TAK!!!