• Ależ bądźcie sobie panie Wilsztain, bądźcie ale Polaków do tego nie mieszajcie.
    Uważacie może, że potrzebna jest pomoc militarna? Proszę bardzo. Iron drone raczej wam się tu nie przyda, chyba że do osłony pozycji inwazyjnych dywizji Waffen iSSrael przerzuconych z terytorium Palestyny.
    Aha Jabłek może nie chcecie? Tanio sprzedam

  • Uwaga! Pan Iwanow będzie robił zdjęcia! Z moralnym - co najmniej - poparciem Pana uri...

  • Czyżby zwolennicy sankcji, i z lewej, i z prawej, i z centrum naszej sceny politycznej, przestraszyli się tego, do czego doprowadzi? Bo jeśli nie, to dlaczego nie zamknąć granicy? Wtedy już na pewno "pomrą z głodu..."

  • macie wszczęcie szwaby, że nie dostajecie systematycznie wpierdol. Stare dziady zachowują się poprawnie, ale gówniarzeria to już jak dawniej Hitlerjugend się "bawi". A jak żydy z "krytyki politycznej" zaprosili lewackich zbójów co w 11 listopada bili młodych Polaków niosących polską flagę to się wypowiadaliście? Oj będziecie jeszcze kwiczeć.

  • Rozumiem, że Panowie pracujecie wspólnie - w tej samej "instytucji..." Skoro odpowiada Pan w imieniu Pana Iwanowa, to chyba wie Pan, co mówi! To retoryczne pytanie, ale czy 23.08. będziecie wspólnie, "dokumentować" przebieg demonstracji pod Ukraińską ambasadą?

  • Zdjęcia trzeba robić i identyfikować delikwentów. Szczególnie tych z polskim obywatelstwem. To rosyjska V Kolumna w Polsce.

  • Romańczuk jest Ukraińcem? Jest ich ok. milion w Polsce. Wielu jest u władzy na wszystkich szczeblach, w służbach mundurowych i innych ważnych instytucjach. Jest pełna penetracja przez 5-tą kolumne zaciętych wrogów Polski.

  • "Smutne"? Przez ułamek sekundy myślałem, że to empatia przemawia przez Pana... Zaraz potem aż się zawstydziłem, że podejrzewałem Pana o tak "prostackie" uczucia.... To przecież była najzwyklejsza kpina... A propos... Był Pan tam i robił zdjęcia prywatnie czy służbowo... W końcu z Konina jest parę kilometrów do Warszawy...

  • ostatnio było 15 osób - smutne - ale zdjęcia zrobiłem

  • SS Galizien się kłania

  • pomysł idiotyczny

  • Wypadało by właśnie na ten asortyment znaleźć innych odbiorców i nie dać się rozgrywać.

    tagore

  • Spada też liczba pozostałych przy życiu członków terrorystycznych sił kijowskiego reżymu.

  • Błagajmy aby narzutowano też na Pałlac Kultury olbrzymi portret rządowego heroja UPA i POPiSu Stepana Bandery.

  • Teraz to jest wygodne , "praktyczne" później zaprocentuje to brakiem szans na porozumienie
    z miejscową ludnością . Bezkarność i blokada informacji to nieciekawa taktyka ,raczej bez perspektyw.

    tagore

  • a co to jest polska czy ukraina niech sobie podświetlą d..ę na niebiesko-żółto i niech nie szukają tu idiotów nie jesteśmy ich braćmi i nigdy nie będziemy za to co zrobili naszym bliskim-pozdrawiam Wołyniaków

  • Ochotnik do batalionu "Ajdar" walczącego z separatystami w Donbasie zastrzelił mężczyznę na oczach jego syna - SKĄD MY POLACY TO ZNAMY????????

  • A kabalka nie da się uszkodzić i fiku Miku Skurczybyku podły wszarzy od efektów specjalnych . Tęcza płonie to i światełka można popsuć.

  • anarchista 20 August 2014, 18:34 Zamalowano nielegalny pomnik UPA

    UPA wykorzystało Akcję Wisła do zamaskowania swoich bandytów w strukturach UB i innych Opuszczając Bieszczady i Kresy często z wykorzystaniem dokumentów ofiar swoich zbrodni przeszli do głębokiej konspiracji pozostawiając dane kontaktowe .Obecnie dzięki diasporze z USA ta banderowska siatka odbudowała swoje struktury .Jesli nie zostaną podjęte działania odpowiednich służb może być bardzo nieciekawie. ok 11 ooo tysięcy osób zniknęło z terenów działania Band UPA poza wszelką ewidencją . poza tym zostało kilka tysięcy takich potomków jak Miron Sycz i jego antypolska działalność w Polsce .

  • To absurd! Po pierwsze nie pamiętam, aby pałac kultury był podświetlany na biało-czerwono 11.11. w rocznicę odzyskania niepodległości. Po drugie, dlaczego np. Niemcy, Czesi nie robią takich głupot?

  • sylwia 20 August 2014, 18:05 Donbas: Rośnie liczba ofiar cywilnych

    Manifestacja protestacyjna przeciwko zbrodniom wojennym sił terrorystycznych przysłanych na Donbas przez kijowskich faszystów odbędzie się 23 sierpnia 2014 r. of godz. 15 przed ambasadą Ukrainy w Warszawie. Obejrzyjmy te wstrzasające filmy i zastanówmy się, czy współodpowiedzialności za ten ogrom ludzkiego cierpienia nie ponosi także rząd FR pod wodzą W. W. Putina i jego oligarchat, nie interweniując zbrojnie na Donbasie wbrew jego majowym obietnicom.

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lHODq6i-h60

    https://www.youtube.com/watch?v=jP26mddgONk

  • Poroszenko to zombi z afryki

  • A rosyjski siedmiolatek powinien narysować działo celujące do całego Ukraińskiego rządu

  • koben44 20 August 2014, 17:55 Zamalowano nielegalny pomnik UPA

    1 milion bezposrednich potomków Akcji Wisła, w tym wielu na wysokich policyjnych, IPN i samorządowych stanowiskach NIE DA zniszczyć pomników ich ojców i dziadów.Proste.

  • Co jeszcze łże SBU nie wymyśli jeszcze im tylko zostało ogłosić, że Jezusa ukrzyżowali separatyści a Rosja krzyż i gwoździe dostarczyła

  • Niech Tusk zdejmuje te tabliczki, zasłużył na to :)

  • Zakładając hipotetyczny pełny sukces operacji ATO jaka liczebność garnizonów będzie potrzebna
    dla zapewnienia kontroli władz nad regionem?
    To wyraźnie przekracza możliwości gospodarki Ukrainy.

    tagore

  • Za to rośnie liczba strąconych nielotów ukraińskich. Dziś strącony SU-25 i 2 Mi-24 gdzieś koło Ługańska

  • Zapomniałem o linku https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=F3C2IXGFsAo

  • Mimo, iż konflikt na wschodniej Ukrainie przybiera coraz ostrzejsze formy, ukraińskie fabryki nadal sprzedają sprzęt wojskowy do Rosji. A czemu nie mają sprzedawać .Jak już przesr..ą tzw ukrainę to kasa się przyda na dostatnie życie w USA . Poroszenko i spółka wie co robi a na dalszą awanturę z Rosją dostaną od głupców z Polski sprzęt za darmo.

  • W związku z tekstem, natknąłem się w sieci na film nędznej jakości z meczu bodaj dynama Kijów
    ,ale ścieżka dźwiękowa koresponduje z wypowiedzią Wildsteina. Nie wiem czemu jako polski użytkownik sieci nie mogłem go wprost obejrzeć na YuTube musiałem ściągnąć przez konwerter.
    Tytuł : Kto nie skacze ten Moskal .

    tagore

  • Banderowcy twierdzili że to terroryści z Rosji ich napadli, teraz mówią, że połowa to miejscowi. Poza tym twierdzą, że owi miejscowi dezerterują, przy czym wiemy że z szeregów banderowskich uciekają żołnierze do Rosji lub do separatystów. Znaczy tak...miejscowych w szeregach "terrorystów" zastępują banderowcy hehe!

  • Na mapkach strony banderowskiej Ługańsk praktycznie wzięty, oddalony od granicy. Skoro wzieli to jakim cudem im się kolumna wojsk przedarła?! Gdyby tak było to kolumna weszła by do walki przed miastem rozbijając okrążenie. Papier wszystko przyjmie hehe

  • Świnta prawda, chociaż Tuwim to też...ale zasymilowany, znaczy nasz Żyd :-D

  • Widocznie tą informację podał bo widział na własne oczy Jacek Saryusz-Wolski

  • Zasadniczo nie jest to tak wieki problem zważając na to że my też posiadamy Grady/Langusty. Banderyzm leczy się GRADOBICIEM ;-D

  • Gdy znów do murów klajstrem świeżym
    Przylepiać zaczną obwieszczenia,
    Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
    Na alarm czarny druk uderzy
    I byle drab, i byle szczeniak
    W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
    Że trzeba iść i z armat walić,
    Mordować, grabić, truć i palić;
    Gdy zaczną na tysięczną modłę
    Ojczyznę szarpać deklinacją
    I łudzić kolorowym godłem,
    I judzić "historyczną racją",
    O piędzi, chwale i rubieży,
    O ojcach, dziadach i sztandarach,
    O bohaterach i ofiarach;
    Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
    Pobłogosławić twój karabin,
    Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
    Że za ojczyznę - bić się trzeba;
    Kiedy rozścierwi się, rozchami
    Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
    A stado dzikich bab - kwiatami
    Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
    - O, przyjacielu nieuczony,
    Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
    Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
    Króle z pannami brzuchatemi;
    Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
    Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
    Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
    I obrodziła dolarami;
    Że coś im w bankach nie sztymuje,
    Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
    Lub upatrzyły tłuste szuje
    Cło jakieś grubsze na bawełnę.
    Rżnij karabinem w bruk ulicy!
    Twoja jest krew, a ich jest nafta!
    I od stolicy do stolicy
    Zawołaj broniąc swej krwawicy:
    "Bujać - to my, panowie szlachta!"

  • Bardzo ładnie tylko z kim na Ukrainie? Niedawno w Lwowie przed konsulatem odbyła się
    demonstracja pod hasłem "Dziękujemy Polsko" .Zebrało się ok. dziesięciu osób wraz z
    organizatorami.

    tagore

  • już mi się rzygać chce od tego żydowskiego bełkotu. Prawda jest tu dosyć banalna. Cała tzw. "doktryna Giedroycia", na którą ta parchata hołota się najczęściej powołuje to tylko zasłona dymna, za którą jest nic innego jak pogram Komunistycznej Partii Polski, gdzie też podnoszono "podmiotowość" Kraińców. Podmiotowość ta była tak wielka, że w Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, tj. pod komórce w której działał tatuś Adasia Michnika Szechtera, Ozjasz, tatuś Ludwika Dorna – Dornbauma i sporej części tego – pfu – towarzystwa, było aż 60% żydów a tylko 20% Kraińców. Kto nie wierzy niech zajrzy do książki dezertera z tego środowiska, którego śmierć upozorowała polska policja tajna, Józefa – Joska Mycenmacher, tj. Historii Komunistycznej Partii Polski, napisanej pod pseudonimem Jan Alfred Reguła. Po prostu zgroza.

  • Ale nie na pewno...chyba że chcą drugą Czeczenię...

  • Zapewne taki scenariusz jest możliwy,tyle ze największe draństwo zostanie u naszej granicy i znowu będzie to nasz największy problem.Taki sam jak już jest z litvusami tyle ze prasa nie naglasnia wielu spraw które godza wogole w nasza panstwowosc przez ich oglupialy nacjonalizm.Tam tez opglupialy Kowal caly czas trabi o polsko-litewsko-ukraińskiej brygadzie.Zapomnial lub nie wie czym skonczyla się polsko-litewska brygada która tez stacjonowala w Olicie(?).

  • Na tzw Ukrainie nikogo nie obchodzi co się stanie ze wschodnią częścią cała ta krwawa zadyma ma na celu ukrycie faktu transferu do USA majątku Oligarchów z Kijowa . Po jego zakończeniu zostanie mnóstwo trupów niewinnej ludności . I rozszalały faszyzm na wykluczonym przez Rosję Zachodzie ukrainy. A oceniając niemrawe działania Rosji wygląda to na cichą zmowę , Wschód -za majątek . Obecna u-kraina to zlepek kilku regionów nie powiązanych w jakikolwiek sposób ze sobą i w naturalny sposób się rozleci..

  • Trzeba jakoś uzasadnić brak sukcesu operacji. przecież nie można się przyznać do niekompetencji
    , chociaż gdy liczba "niezadowolonych" żołnierzy przekroczy pewną liczbę nic im nie pomorze.

    tagore

  • Na złość mamie odmrożę sobie uszy".

    Takich i podobnych powiedzonek ludowych mamy wiele nie tylko w naszym społecznym sposobie myślenia, ale również świadomie lub nieświadomie wykorzystujemy je w naszym praktycznym działaniu. Przykładem tego jest zachowanie się naszych polityków w czasie tak zwanej Pomarańczowej Rewolucji na kijowskim Majdanie w 2004 roku.

    Efekty rewolucji na Majdanie

    W wyniku tej rewolucji dorwał się do władzy Juszczenko w roli prezydenta, a Julia Tymoszenko usadowiła się na stanowisku premiera. W tym ich dążeniu do objęcia władzy dzielnie sekundowali nasi polscy parlamentarzyści i rządowi politycy z premierem i prezydentem na czele. Często wtedy ten Majdan odwiedzali i uczestników podtrzymywali na duchu. Jaki był w tym ich interes? Jaki był w tym interes naszego państwa? Czy rzeź wołyńska została przez nich całkowicie zapomniana? Rzeź, w której zbrodniarze z oddziałów Bandery wymordowali około 200 tysięcy bezbronnych członków polskich rodzin z niemowlętami i starcami włącznie. Oni tak samo postępowali nawet z polsko – ukraińskimi rodzinami mieszanymi.
    czytaj dalej

    Czyżby nasi politycy mieli na uwadze inny tak bardzo wzniosły cel, że pamięć o rzezi wołyńskiej w porównaniu z tym celem przestała mieć jakiekolwiek znaczenie? Tego niestety nie wiemy, ale za to wiemy, że konto bankowe Julii wzrosło o olbrzymie sumy dolarów, a Juszczenko rozpoczął stawianie pomników dla Banderowców i innych wodzów w bandach UPA z okresu wojny. Ukraina w tym czasie została całkowicie skorumpowana.

    Jak na tym tle należy oceniać naszych polityków popierających Pomarańczową Rewolucję? Skorumpowana władza Ukrainy poszła w odstawkę, a następnym prezydentem został Janukowycz, który z pozostałą zgrają oligarchów, podobnie przywłaszczyli sobie setki miliardów dolarów. Pobudowali sobie pałace w kraju i poza jego granicami, a Ukrainę doprowadzili przez to do ostatecznej ruiny. Inaczej mówiąc należy stwierdzić, że w Ukrainie działała banda złodziei i szubrawców, która miała na względzie wyłącznie własny interes, to znaczy osobiste bogacenie się kosztem narodu ukraińskiego.

    Drugi Majdan

    W końcu 2013 roku naród miał już dosyć takich rządów i postanowił wyzwolić się spod władzy konstytucyjnie wybranego prezydenta Janukowycza. Niestety, Majdan jednocześnie został opanowany przez potomków byłych Banderowców, których godłem jest swastyka i ostatecznie po ucieczce Janukowicza, oni wspólnie z oligarchami ponownie objęli władzę na Ukrainie zakazując jednocześnie używania języka rosyjskiego. Skutek tego był taki, że Krym, który w swoim czasie został podarowany Ukrainie przez Chruszczowa (Ukraińca), na drodze referendum wrócił ponownie do Rosji, a wschodnie rosyjskojęzyczne rejony nie uznając kijowskich władz, postanowiły usamodzielnić się pod nazwą "Noworosja". Na to władze kijowskie odpowiadają kpiąco: cóż to za państwo ta "Noworosja", z której mieszkańcy uciekają do Rosji, a przecież same są tego powodem ciągle ostrzeliwując i bombardując bombami fosforowymi domy tych mieszkańców i tym samym zmuszając ich do ucieczki. Natomiast samych zwolenników "Noworosji" nazywają separatystami, terrorystami i rebeliantami.

    Na temat tego, co dzieje się na wschodnich terenach Ukrainy dowiadujemy się z naszych mediów w postaci samych kłamstw i przeinaczeń, a gadające głowy w mediach ciągle tylko jątrzą.

    Bezstronny obserwator

    Bezstronny obserwator korzystający z różnych źródeł informacji doskonale wie kto za tym bajzlem stoi i jaki ma w tym interes. Są to przede wszystkim Stany Zjednoczone (nasz rzekomy wielki przyjaciel, który w swoim czasie przyczynił się do okrojenia terytorium polskiego na wschodzie i przekazania Polski w ręce Stalina. Obecnie ludność nawet małych państw sąsiednich jeździ do USA bez wiz, ale nas Polaków, jako najbliższych przyjaciół Stanów, wizy nadal obowiązują). Drugim sprzymierzeńcem jest UE, do której Ukraina zgłosiła chęć przynależenia, a wszelka ta działalność jest tylko środkiem pomocniczym skierowanym przeciwko Rosji w celu jej osłabienia. Działalność USA skierowana na wdrażanie na świecie amerykańskiej demokracji jest doskonale znana z takich działań w państwach, jak Wietnam, Korea, Irak i Afganistan, tylko kto chciałby się bawić w zapamiętywanie takich "mało znaczących szczegółów".

    Chyba mało kto zwrócił uwagę na to, że nowe władze Ukrainy, jakby w podzięce naszym politykom za poparcie ich na Majdanie, przez cały czas utrzymywały embargo na import polskiego mięsa. Ostatnio zaczęły przebąkiwać, że w ramach sankcji dla Rosji, zamkną rurociąg dostarczający gaz dla Europy. O czym to świadczy? A no tylko o tym, że Ukraina daje znać Europie czym to jej będzie groziło, zatem Unia nie powinna szczędzić miliardów euro na potrzeby Ukrainy. Jest to zwykły szantaż, a jeżeli tak, to warto się zastanowić nad zestrzelonym malezyjskim samolotem, tylko kłopot w tym, że on nie spadł na terytorium Rosji, a raczej powinien był tam spaść z punktu widzenia dobra Ukrainy.

    Efekty nałożonych sankcji

    Nasi politycy zaślepieni nienawiścią do Rosjan coraz intensywniej domagali się od Zachodu zwiększenia sankcji dla Rosji. Sankcje zostały zwiększone. Uważano, że to spowoduje osłabienie Rosji, ale stało się przeciwnie, ona wyjdzie z tego raczej wzmocniona. W większym stopniu będzie musiała wykorzystać swoje olbrzymie możliwości wytwórcze. Nie zapominajmy, że na Syberii są niewykorzystane olbrzymie połacie urodzajnej ziemi (zaludnienie, to 1 człowiek na 1 km kwadratowy), jako zesłaniec byłem tam przez 5 lat i widziałem to na własne oczy. Potrzebne jest tylko umaszynowienie i pełna mechanizacja rolnictwa ze względu na krótki okres wegetacji roślin.

    Rosja w odwecie ogłosiła embargo na mięso, owoce i warzywa z UE, Australii, USA, Norwegii i Kanady. Nasi producenci rolni biją teraz na alarm, co mają robić z takimi produktami uprzednio eksportowanymi do Rosji, jak mięso, jabłka, papryka, ogórki itp.? Kto im wyrówna tak olbrzymie straty? A poza tym nie zapominajmy, że na utracony rynek trudno będzie wrócić. Tam już jest Argentyna, Brazylia, Chiny i Indie.

    Ostatnio politycy (nie tylko nasi) zaczynają zachowywać się podobnie jak świnia, która dostała po ryju za zbyt agresywne zachowanie się przy korycie. W mediach daje się odczuć wielkie zdziwienie. Przedstawiciele naszego kraju dotąd wyjątkowo aktywni w sprawie Ukrainy, nawet nie zostali zaproszeni do udziału w rozmowach na jej temat prowadzonych przez cztery państwa. I po co nam to było wszystko w taki nierozsądny sposób rozgrywać? A do tego po co było jeszcze innych podjudzać?

  • Schizofremia polączona z paranoją okraszona debilizmem i głupotą.

  • grzegorz710 20 August 2014, 13:08 W Donbasie walczy „trzecia siła”

    Trzecia siła to ta co na Majdanie raz strzelała do milicjantów a za chwile do Majdanowców

  • Dekle się tym panom poluzowały

  • anarchista 20 August 2014, 12:51 Zamalowano nielegalny pomnik UPA

    Wszelka dyskusja na temat propagowania i jakichkolwiek pomników upa powinna być zamknęta a pomniki usunięte na podstawie artykułów KK o ściganiu przestępstw propagujących FASZYZM . A sprawcy pociągnięci do odpowiedzialności.

  • sugarless 20 August 2014, 12:09 Zamalowano nielegalny pomnik UPA

    wysadzić ścierwo dynamitem

  • Już się plączą w swoich kłamstwach.