• @krok:Po 123 latach niewoli w ciągu 20 lat mielismy fabryki/zakłady i biura projektowe samolotow,ZM.Ursus a w nich produkowano pojazdy pancerne oraz motocykle Sokol.Marynarka Wojenna była w lepszym stanie niż obecnie.Centralny Okreg Przemyslowy oraz prawie 1,5mln.armie która ze względu na "zalecenia" Anglikow nie została w pełni zmobilizowana.Prosze mi pokazac jakie państwo mogloby się oprzec w tamtym czasie III Rzeszy i ZSRR? A co mamy obecnie? 103 generalow i 1500 pulkownikow czyli jeden z nich przypada na 60 zolnierzy.Zadne państwo nie ma tak wysokiego stopniem oficera "patrona" trochę większego plutonu.

  • @krok:Po 123 latach niewoli w ciągu 20 lat mielismy fabryki/zakłady i biura projektowe samolotow,ZM.Ursus a w nich produkowano pojazdy pancerne oraz motocykle Sokol.Marynarka Wojenna była w lepszym stanie niż obecnie.Centralny Okreg Przemyslowy oraz prawie 1,5mln.armie która ze względu na "zalecenia" Anglikow nie została w pełni zmobilizowana.Prosze mi pokazac jakie państwo mogloby się oprzec w tamtym czasie III Rzeszy i ZSRR? A co mamy obecnie? 103 generalow i 1500 pulkownikow czyli jeden z nich przypada na 60 zolnierzy.Zadne państwo nie ma tak wysokiego stopniem oficera "patrona" trochę większego plutonu.

  • kordzik 21 August 2014, 13:42 Michnik: Tomaszewski pracuje dla Putina

    Bracia na Litwie nie martwcie się - nie dajcie się, jeszcze troszkę i tych popaprańców pokroju Michnika vel. Szychta nie długo nie będzie. Wy się nie dajcie bo na razie w Polsce nie ma komu rządzić, nie długo powinno się zmienić. Ci co głośno głoszą swoje "mądrości" nie mają nic wspólnego z narodem !! to swołocz mocno spokrewniona z poprzednim ustrojem !!??!!?

  • Nigdy nic nie wiadomo.Rosja z Ukraina były zawsze przedstawiane jako "bliźniaki" I co? Brat chce zarznac brata.Putin otworzyl nowy etap historii w Europie - Jestes silny? Bierz co chcesz.

  • jan53 21 August 2014, 13:27 Michnik: Tomaszewski pracuje dla Putina

    Aron z racji swego pochodzenia działa tak jak jego rodacy.Gdy brak dowodow to myśli ze krzyk i agresja pomoze.Zapomnial biedak dlaczego tatuś i braciszek sp........z Polski.Umieszczenie nazwiska Tomaszewskiego obok smiecia Sognaily jest objawem typowego chamstwa ze strony Szechtera.Zreszta u niego taka sama kultura wobec Polakow jak i Landsbergisa czy Ozolasa.

  • anarchista 21 August 2014, 13:23 Polska armia partyzantów szkoli się sama

    Klaus Bachmann: reakcja NATO na atak na Polskę niekoniecznie byłaby wystarczająca

    Nie­miec­ki po­li­to­log, prof. Klaus Bach­mann opo­wia­da w "Super Expres­sie" jaka - jego zda­niem - by­ła­by re­ak­cja NATO w razie ewen­tu­al­nej in­wa­zji Rosji na Pol­skę. - Na pewno by­ła­by bar­dziej ostra niż w przy­pad­ku in­wa­zji na Ukra­inę, bo to jed­nak nie był czło­nek NATO. Na­to­miast ab­so­lut­nie nie mogę gwa­ran­to­wać, że ta re­ak­cja by­ła­by taka, żeby wy­star­czy­ła bądź po­do­ba­ła się kra­jom bał­tyc­kim czy Pol­sce - mówi Bach­mann.

  • jaroslaus 21 August 2014, 13:20 Michnik: Tomaszewski pracuje dla Putina

    mydelniczka już czeka.

  • wilno 21 August 2014, 13:19 Michnik: Tomaszewski pracuje dla Putina

    My wiemi że my szkodliwe dla Polski, jedna bieda z nami i jeszcze na ruskich nie szczekami :) a litwini to zuszki, szczekają i kiełbasy nie proszą.

  • To jest tylko gra internetowa i nawet nie jest "litewska" , polscy gracze zajęli "przyjazne" nam państwo, a ci w zamian szukają nowych graczy, żeby wywołać powstanie i wyzwolić się. Nie ma co łączyć z realem.

  • Władze Ukrainy opóźniły dostarczenie rosyjskiej pomocy humanitarnej na wschodnią Ukrainę; obecnie podejmowane są wysiłki w celu umożliwienia konwojowi dalszej podróży" - poinformował w oświadczeniu Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK). Tymczasem rosyjska agencja RIA Nowosti informuje, że rosyjskie TIR-y jadą w kierunku granicy.

  • A naszym przyglupiastym politykierom w glowie tworzenie z tymi lajzami i pogrobowcami Smetony brygady wojskowe .Trzeba tak jak AK które rozbroilo ich "plechavicevusow" wyslanych do pacyfikacji polskich wsi na Wilenszczyznie w liczbie 500 puścili pod eskorta pod same bramy Wilna w osranych kalesonach ze strachu,to wtedy nawet Niemcy zrozumieli ze z nich zadnego pożytku nie ma i nie będzie.Obecnie niczym się nie roznia litvusy od tych przodkow z 1941r.

  • A Pan jesteś ,,polskim" patriotą - z ciągotami UPO-wskimi

  • Oczywiście : Ta nazwa jest zarezerwowana dla islamskich terrorystów . Ludzie którzy od kilkuset lat żyją na tej ziemi i nie chcą mieć nic wspólnego z Faszyzmem eksportowanym z Kijowa to oczywiście ,,Terroryści" w/g faszystowskiej chunty Kijowskiej i ich popleczników na tym forum , Jakby cała ta chucpa nie była przedstawiana to jest pewniki że w jej składzie jest 30 % jawnych faszystów a dla korzyści ustawienia wyrzutni rakiet 400 km od Moskwy to idioci z zachodu są gotowi oślepnąć na ten fakt . NA ukrainie ZOSTAŁ ODBUDOWANY FASZYZM I NIC TEGO NA RAZIE NIE ZMIENI.

  • Ma Pan wg mnie 100% racji, co prawda to prawda Panie amstaf358. Pozdrawiam.

  • Szkoda ze nie zajeli się jeszcze ideologia nacjonalizmu i głupoty u litvusow.30% mniejszoscia rosyjska na Lotwie i ich zadaniami wobec państwa lotewskiego oraz eurodeputowanej Tamary Zdanowej która więcej czasu przebywa w Moskwie jak Brukseli udzielając w rosyjskiej telewizji wywiadow o "szykanach" i "wykorzystywaniu" "ludu rosyjskiego" tam mieszkającego.Do kompletu można dodac Bulgarie która wszystkie swe decyzje gospodarcze praktycznie wcześniej ustala z Rosja a potem dopiero z Bruksela.Jedynie Estonia coraz bardziej wiaze się gospodarczo i politycznie z Finlandia i jest prawdopodobieństwo ze oba kraje w ciągu kilkunastu lat mogą stać się jednoscia co zaperwne wyjdzie im na dobre.

  • Na emblemacie Szachtar z „SZ” wyszły widły, czy to ich stara broń he he ?

  • Raczej farbowanych polako- rosjan którzy otwarcie popierają działania obcego mocarstwa...

  • Tam nie ma powstańców są separoto- terorysci,którzy rozwalili ten nieszczęsny samolot,i tylko ruscy agenci oraz trole i sowietolodzy twierdzą że było inaczej...od 1939r nic się nie zmieniło,łżą jak najęci..

  • Czyli jak rozumiem pan Mikke chce zamienić zależność od UE na zależność od Rosji? Ja podziękuje za taką wymianę.

  • Czyli jak rozumiem pan Mikke chce zamienić zależność od UE na zależność od Rosji? Ja podziękuje za taką wymianę.

  • To kolejni agenci?

  • Po części się zgadzam. Lecz ile by nie było przeznaczane z Polskiego PKB na wojsko to zostanie ono i tak przejedzone, skoro 2/3 tego idzie na pensje. Jak zwiększymy PKB zwiększą pensje i tak w kółko. Absurdów w naszej armii więcej niż za komuny, miliony na fikcyjne szkolenia, tysiące żołnierzy nie mających na co dzień ze sobą co zrobić, zamiast szkoleń bojowych wieczne wyjazdy na zawody sportowe, zamiast uczenia podstaw funkcjonowania żołnierzy wyręczają firmy zewnętrzne, oj można wymieniać w nieskończoność. Nie wspomnę o patologii przetargów, co jakiś czas następny przekręt. Przed wojną ponad 8% PKB szło na wojsko i efekt znamy. Może warto zacząć od podstaw, od zmian przepisów funkcjonowania armii, zweryfikować sojusze bo ten z amerykanami to nawet Sikorski w taśmach przyznał, że umowy z USA są szkodliwe dla Polski. Chwalić należy inicjatywy obywatelskie oddziały paramilitarne, GRH i inne grupy mogące stanowić solidny trzon armii w razie konfliktu. Zgadzam się co do systemu obrony terytorialnej, powinien być na to nacisk, a nie na misje w służbie USA. Baz NATO nie potrzebujemy. Jeden porządny system rakietowy potrafi więcej zdziałać niż niejedna armia, czy niejeden pseudo-sojusz.

  • Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę że ostatnio ucichło o sytuacji na strategicznym wzgórzu Saur Mogiła. Wzgórze zostało zdobyte przez wojska ukraińskie i na tym etapie zakończono w naszych mediach informowania o dalszych losach tego obszaru więc w domyśle nic się tam już nie zmieniło. A informacji internetowych wynika że to strategiczne miejsce jest w rękach separatystów od dłuższego już czasu. Co do Iłowiajska - obie strony przedstawiają opis sytuacji kożystny dla siebie. Pożyjemy to zobaczymy kto faktycznie będzie tam górą.

  • fearco 21 August 2014, 09:00 Rosyjskie embargo uderza w Kaliningrad

    http://demotywatory.pl/4379239/Polskie-media

  • Żołnierzom ukraińskiego batalionu "Donbas", który walczy z separatystami w Iłowajsku wysłane zostało wsparcie. Trafią do nich m. in. moździerze, granatniki, zestawy przeciwpancerne i przeciwlotnicze . Czyżby planowali zestrzelenie następnego samolotu cywilnego ? Powstańcy nie dysponują lotnictwem.

  • i ja jestem takiego zdania za na ten moment to nie Wilno czeba wyzwalać a Polskę i jeszcze może będzie tak że to własnie Wilno będzie wyzwalać Polskę :)

  • anarchista 21 August 2014, 08:50 Polska armia partyzantów szkoli się sama

    Scenariusze podsuwa kryzys ukraiński . Należałoby masowo występować o zezwolenia na posiadanie broni palnej ,armia nie istnieje państwo teoretyczne , to kto jak nie my możemy obronić nasze rodziny od banderowskiej dziczy.??? . Program obrony terytorialnej mają opracowany do perfekcji Szwajcarzy.

  • Aby mordować wystarczy jeden morderca. Wśród ajdarowców są mordercy i groźni przestępcy zwerbowani w więzieniach.

  • Brawo. Zagrożenia moga powstać ze wszystkich stron, również od wewnątrz, n.p. przez akcje terrorystyczne 5-tej kolumny. Po dopracowaniu koordynacji dowodzenia i łączności, stworzyć można organizację obywatelskiej obrony terytorialnej. Trzeba ją chronić przed kontrolą partii politycznych szkodzących interesom kraju.

  • anarchista 21 August 2014, 07:46 Spadają ceny ropy. Rosja może mieć problem

    Odpowiedż podaje stan jego konta w rajach podatkowych.

  • anarchista 21 August 2014, 07:42 Polska armia partyzantów szkoli się sama

    Scenariusze podsuwa kryzys ukraiński - donosi "Rzeczpospolita". Należałoby masowo wystepować o zezwolenia na posiadanie broi palnej ,armia nie istnieje państwo teoretyczne , to kto jak nie my możemy obronić nasze rodziny od banderowskiej dziczy.???

  • Ajdar? Przecież Ajdar już prawie nie istnieje: część rozbitych grupek szwęda się na przedmieściach Ługańska i czyni dywersję(co w naszych tzw. "mediach" ogłoszono jako zdobycie Ługańska przez Ukraińców), reszta siedzi w okrążeniu we wioskach pod Ługańskiem wraz z 80 brygadą powietrznodesantową, która ostatkami sił kontroluje również lotnisko w Ługańsku, i to tylko dlatego, że obecne w tamtych okolicach wojska powstańcze to jednostki drugiej kategorii uzbrojone w broń zrabowaną z muzeów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

  • @Anarchista inne kraje mają kontrakty z "trochę innymi" zasadami kształtowania cen
    niż my w genialnym Pawlakowym kontrakcie. Zawsze zastanawiało mnie dlaczego się pod nim podpisał
    i dyplomatycznie nie zachorował.

    tagore

  • Tak trzymać. Podstawą naszego bezpieczeństwa to MY sami. nie potrzebujemy do tego baz NATO. My potrzebujemy
    1. budżetu MON na poziomie 3% PKB, 1. systemu obrony terytorialnej, 3. uzbrojonych praworządnych obywateli, Nie chcemy być żebrakami. Sami potrafimy zadbać o nasze bezpieczeństwo.

  • tagore 21 August 2014, 07:33 Koalicja na włosku

    W związku z bardzo prawdopodobną małą gospodarczą katastrofą na Litwie zdrowiej dla
    AWPL było by znaleźć się poza rządem.

    tagore

  • anarchista 21 August 2014, 07:32 Spadają ceny ropy. Rosja może mieć problem

    Skrajnie głupi artykuł i nierzetelny .Rosja ma podpisane umowy wieloletnie na dostawy ropy po stałych cenach vide Polska -Pawlak.

  • Widocznie niemiecką rozgłośnia uważa to za atak na instytucję Jugentamtu opartą na stworzonych przez Goebelsa aktach prawnych. I tylko przez grzeczność dziennikarze mówią o obrażaniu Niemców
    jako takich.

    tagore

  • Te ćwiczenia to pokazówka bez znaczenia.

    tagore

  • Niepotrzebnie się Pan "Anarchista" martwi, jak do tej pory ro ruskie górą. Ponieśliśmy porażkę: "Baz sojuszu w Polsce jednak nie będzie. A to oznacza fiasko szerokiej kampanii dyplomatycznej, którą podjął Radosław Sikorski na rzecz zmiany rozmieszczenia amerykańskich wojsk, które dziś stacjonują w takich oddalonych od strefy konfliktu krajach, jak Hiszpania, Włochy czy Niemcy.". Hiszpania, Włochy, Niemcy zapewnili sobie większe zbiorowe bezpieczeństwo w ramach NATO. My się będziemy o te bazy dalej dobijać. Rosja dyplomatycznie i propagandowo bardzo się zaangażowała w przeciwdziałanie możliwości utworzenia baz NATO na terenie Polski. Tak że głowa do góry Panie "Anarchista", FR teraz górą, ale MY musimy dalej robić swoje.

  • Tej zwrotki oficjalnie się nie śpiewa. Zaczyna się teraz od 3-ciej: ' Jedność i prawo i wolność...' ... (Einigkeit und Recht und Freiheit
    Für das deutsche Vaterland!
    Danach lasst uns alle streben,
    Brüderlich mit Herz und Hand!
    Einigkeit und Recht und Freiheit,
    Sind des Glückes Unterpfand; Blüh' im Glanze dieses Glückes,
    Blühe, deutsches Vaterland!

    Pieśń powstała w 1841 r. ( http://en.wikipedia.org/wiki/German_anthem#Hoffmann.27s_lyrics). Co do bicia Polaków, to patriotyczna młodzież polska powinna regularnie ćwiczyć walkę wręcz i walkę z bronią, na pałki i noże, osobno i grupowo, łącznie z taktyką walk ulicznych. Nie być ofiarami. Przygotować się do walki z faszystami ze Wschodu i Zachodu. Nie jest jasne jak kogokolwiek może obrażać 'Rota.'

  • anarchista 21 August 2014, 06:24 Spadają ceny ropy. Rosja może mieć problem

    Skrajnie głupi artykuł i nierzetelny .Rosja ma odpisane umowy wieloletnie na dostawy ropy po stałych cenach vide Polska -Pawlak.

  • Schmid (Schmidt), Krauze (Krause), Bauer i Bucholtz (Buchholtz) mogą być niemieckie.

  • @Sylwia:Sa jeszcze takie nazwiska do sklasyfikowania:Schmid,Krauze,Szefler,Horowitz,Bucholtz,Bauer,Grundbaum i wiele innych.

  • Dochodzi do kompletnego zidiocenia decydentów. Póki stoi na Ukrainie chociaż jeden pomnik Bandery i jemu podobnych zwyrodnialców nie ma mowy o przyjaźni !

  • W takim razie mnie obraża hymn niemiecki. Bo niby co to znaczy że Niemcy ponad wszystko.

  • Ciekawe, ciekawe. Polscy żołnierze w okolicach Jaworowa. Tylko czemu tak mało ?

  • Tak, wierzy.

  • Władysław, ty taki więcej Iwan niż Władek... Myślisz, że ktoś tu wierzy w tego "Władzia"?

  • Rozmowa z rannymi cywilami w szpitalu. Jedna z cywilow - dziecko. Oto ofiary armii banderowskiej Kijowa i takich wariatow, jak Czmilenko http://www.youtube.com/watch?v=6xdVKh48wh0

  • Ukrainskie media klamia! 95%-98% - oto ilosc miejscowych wsrod rebeljantow. Sprawdzic te cifry mozna latwo. Wystarczy porozmawiac z uchodzcami z Ukrainy albo z samimi rebeljantami