szczerze, to według mnie powinniśmy kopnąć Ukraine w dupę za te poparcie dla UPA, jaki naród tacy bohaterowie. Krym nigdy nie był ukraiński, no przepraszam po rozpadzie ZSRR juz był. Sami pozwolili się separatystą rozbrykać, zamiast podjąć od razu zdecydowane działania. A teraz Polacy których bohaterowie ukraińscy mordowali mają nadstawiać za nich dupe...
Nie starozakonnym, nie prawosławnym, nie ateistą... Niech mi Pan nie każe zgadywać... Animistą? Nie ma się czego wstydzić... Ja np. jestem katolikiem, i wcale się tego nie wstydzę!
Jakież to korzyści gospodarcze czy polityczne może nam zapewnić Ukraina w zamian za takie
potencjalnie kosztowne poparcie jeśli nie jest w stanie załagodzić sprawy ludobójstwa w Galicji i
Małopolsce. Kwestię pomocy dla armii ukraińskiej ze strony polskiego MON zbyto symbolicznie
dwoma zdaniami w nielicznych mediach. Nie ma sensu wspierać kogoś kto ze względu na
politykę wewnętrzną uważa tą pomoc za kłopotliwą i odwdzięczy się za nią tekstem a u was biją
murzynów.
Jak Pan w połowie - jak sam mówiłeś - Ukraińcem, a w drugiej Żydem... Odrzuciłeś Pan wiarę swoich przodków? Czy to nie tacy jak Pan, przeprowadzili rewolucję bolszewicką?
Oczywiście, oznacza to ni mniej ni więcej, że ten pierwszy kieruje się ideologią banderowską, drugi zaś ideologią materialistyczną... Nie wiem dlaczego to pierwsze miałoby być lepsze od drugiego... W końcu co to za różnica, czy ktoś zabija dla pieniędzy, czy z pobudek ideologicznych?
"spokojnie, zmiłowania dla bandytów nie będzie..." Mówisz to Pan, jako prawosławny, czy starozakonny...?|Pytanie retoryczne, ale będę wdzięczny za potwierdzenie swoich przypuszczeń...
Celne, jak zwykle u Michalkiewicza... Ale pytanie - niestety - retoryczne. Generałów nikt nie bada. A jest ich grubo ponad stu. I kto miałby za to zapłacić? NFZ? I oby nie skończyło się na tym, że kiedyś, zapłacimy za to wszyscy, i to o wiele więcej niż dziś zapłaciłby NFZ... Zresztą takie badania powinni przechodzić także i politycy, i dziennikarze...
Nie wiem, czy ty Szczurek rozumiesz po angielsku, ale jak masz jakieś podstawy to zrozumiesz,że on nie jest najemnikiem tylko ochotnikiem z ukraińskimi korzeniami,a w Stanach i Kanadzie mieszka wielu Ukraińców, tyle co Polaków niemalże. Powołuje sie na poete Tarasa Zzewczenkę. Ochotnik,a najemnik, to znacząca różnica.
Szkoda, że nie pokazano, jak gawiedź bije i poniża jeńców. Wszystko to spektakl kacapskiej "kultury". Trzeba nieszczęsnym jeńcom współczuć, że są w rękach takiej dziczy. Ale spokojnie, zmiłowania dla bandytów nie będzie.
Podziwiam kondycję tych motocyklistów, ich chęci i wieloletnią konsekwencję w realizacji swoich planów. Widać że to dobrzy Polacy. Cieszę się że odwiedzą naszych na wschodzie.
I ja też dziękuję za tę kulturalną, choć nie do końca satysfakcjonującą odpowiedź. Krótko, już na koniec - nawiązując do poprzedniej wypowiedzi..."FR przegrała Ukraińców na parę przyszłych pokoleń..." To b. prawdopodobne, ale proszę zauważyć, że to działa w obie strony... Oznacza to więc także, że Ukraina też "przegrała" - większość ukraińskich i rosyjskim mieszkańców Doniecka i Ługańska, przynajmniej - "na parę przyszłych pokoleń..." Mimo wszystko, życzę spokojnej nocy. Dobranoc.
Panie Janie, prawidłowo Pan mnie zrozumiałeś. 1). Warunkiem sine qua non pokoju na Ukrainie jest to, aby FR wycofała się z agresji na terytorium Ukrainy. Agresja FR - przyczyny: po co, na co, dlaczego są nam obu znane chociaż różnie możemy je interpretować. 2. Po zaprzestaniu agresji FR - Donieck zaczyna rozmowy z Kijowem. 3). Warunkiem porozumienia jest odrzucenie przez Kijów banderowskiej, faszystowskiej ideologii, co jest mało prawdopodobne. Raczej powstaną dwie Ukrainy: Biedujący faszystowsko - banderowski ZapUkr oraz normalna dostatnia Ukraina. Skorygowałem trochę treść wypowiedzi, wypowiedź moja była chyba za bardzo schematyczna.
4). Wycofanie się Rosji z agresji na Ukrainę jest bardzo mało prawdopodobne, chyba niemożliwe. , czyli nic nie wiadomo (przynajmniej mnie). Z tych scenariuszy najbardziej jest prawdopodobny jest scenariusz 4). - czyli decyzje i prognozy są podejmowane w warunkach niepewności. Czyli moja niewiedza i brak wizji przyszłości są usprawiedliwione teorią gier, w tym układzie jest to stan normalny. Dziękuję Panu za obecnie spolegliwy i kulturalny sposób dyskusji ze mną. Pozdrawiam.
@Tutejszym: Myślisz, że Pan Jan53 potrzebuje adwokata? A może to Ty szukasz u niego wsparcia... Tak czy inaczej, obelgi nie miały tu miejsca, co najwyżej drobne uszczypliwości, które szybko mogą zostać wyjaśnione... Więc zamiast takich "podchodów", zajmij się lepiej rozwiązaniem "teścików..." Chyba nie za trudne dla Ciebie...?
@Tutejszym: coś się dzieje z Twoim „pomyślunkiem…” Chyba… bo może z moim…? Więc proszę, uzasadnij logicznie sprzeczności, zawarte w Twojej wypowiedzi? „jeżeli FR zaprzestanie agresji na Ukrainę, to Donieck z władzami w Kijowie potrafi dojść do porozumienia” i „Warunkiem porozumienia jest odrzucenie przez Kijów banderowskiej, faszystowskiej ideologii, co jest mało prawdopodobne” . Wyjaśnij mi więc, jak Kijów ma się porozumieć z Donieckiem, skoro nie zamierza odrzucić banderowskiej ideologii? Ergo, czy to coś zmieni, jeśli „FR zaprzestanie agresji na Ukrainę”?
Czy Ukraińcom uda się wygrać przed zimą...czy w ogóle mogą wygrać...no nie sądzę. Z resztą,co to za pytanie"Ukraincom"? A po drugiej stronie to kto? Bo nawet Striełkow walczy na swojej rodzinnej ziemi,pośród kumpli z mlodych lat. Sytuacja obecnie wygląda tak : https://www.youtube.com/watch?v=LAW7XED6ZQQ i różni się znacznie od przedstawianych przez propagandę "mapek pobożnych życzeń Kijowa" ...więc zima...no cóż...nie wiem,czy Poroszenko ma już swojego kandydata na współczesnego feldmarszałka Paulusa... :)
Panie Jan53, skoro "Anarchista" i "Jan_De" obrzucają Pana obelgami to musisz Pan mieć sporo niewygodnej racji. Tematem dyskusji jest koncepcja Pana Szeremietiewa budowy sił obrony terytorialnej kraju na wzór AK. Przeciwnik skazany jest wtedy na stosunek sił i 1:20 jeżeli chce osiągnąć zwycięstwo. Założonym agresorem jest FR. W odpowiedzi następuje bełkot tych panów i próba zwekslowania dyskusji na boczny tor. Powodem jest chyba to że wykazujemy, że polityka FR jest historycznie agresywna i zaborcza względem państw sąsiednich. A ja znowu, po raz kolejny, czytam ostatnią wypowiedź Szeremietiewa "Rosja może wywołać wojnę światową", warto ją poznać i przemyśleć. Karawana idzie dalej... Pozdrawiam Pana.
A zachód nie ? współpraca do momentu aż będzie to opłacalne i bezpieczne. Ja osobiście jestem za utworzeniem ligi krajów europy środkowej i krajów bałkańskich. Ale coś takiego pewnie nigdy nie zyska poparcia.
A zachód nie ? współpraca do momentu aż będzie to opłacalne i bezpieczne. Ja osobiście jestem za utworzeniem ligi krajów europy środkowej i krajów bałkańskich. Ale coś takiego pewnie nigdy nie zyska poparcia.
@Tutejszym: Proponuję Ci jeszcze jeden mały "teścik", tym razem na INTELIGENCJĘ, którą na pewno posiadasz. Zgodzisz się na pewno ze mną, że zasada samostanowienia narodów to piękna zasada. I że jest nawet stosowana w prawie międzynarodowym, ale tylko do momentu, gdy staje w sprzeczności z inną, jeszcze ważniejszą zasadą… Jaka to zasada? Dla ułatwienia: Nie została zastosowana w przypadku Kosowa, ale w przypadku np. Abchazji – już tak…
@Sylwia). Ma Pani całkowitą rację , Mogą sobie na to pozwolić sądząc po ilości wpisów kretynów popierających ukrainę na tym forum . Wymieniał nie będę , bo ludzi trzeżwo myślących tutaj jest zbyt mało . Z Rosjanami jakoś sobie radziliśmy a z bydłem ukraińskich faszystów nie potrafimy bi rozbudowali V - kolumnę w Polsce.
@Tutejszym: Jak psychiatra mówi Ci, że jesteś idiotą to jest to OBELGA? Nie, zrozum, to jest DIAGNOZA. Dopiero postawiwszy diagnozę można rozpocząć właściwe i skuteczne leczenie. Czy to jasne? A co jest OBELGĄ, pisałem przed chwilą, zbyt krótką, by się powtarzać...
@Tutejszym: Proponuję Ci mały "teścik" na stan Twojej EMPATII, którą podobno posiadasz… Napisałeś ostatnio (nie wytykam, że miesiąc temu pisałeś co innego): „Mój stosunek do banderyzmu określiłeś Pan prawidłowo: walka z nim i zamknięcie przed nim naszych granic.” Stąd moje pytanie: Dlaczego prawa do tej „WALKI” odmawiasz Ukraińcom i Rosjanom w Donbasie? Dlaczego oni nie mają prawa zamknąć przed GRANIC przed banderowcami? Mamy na to jakąś wyłączność?
I znowu 100% obelg w przekazie i zero treści. Czy taki jest Pański z góry powzięty zamiar?. Powtarzam dla Pana jeszcze raz: Na temat agresywnej i tradycyjnie zaborczej polityki Rosji nie wypowiadasz się Pan, temat nie do obrony. 100 % Pańskiej wypowiedzi to obelgi pod moim adresem i pod moją wypowiedzią " Rosja dała Ukrainie gwarancje nienaruszalności granic o zagrabiła Krym. Ale to miał być koniec zdobyczy miłującej pokój FR. Obecnie chce oderwać część ziem państwa ukraińskiego żeby był wreszcie pokój, swoboda i koniec zawirowań. Rosja od zawsze kradnie ziemię wszystkim państwom ościennym metodą salami, kraje i kradnie po kawałku." . Przeczytaj Pan mój powyższy post, albo racjonalnie odpowiedz albo zamilcz z obelgami, prawda boli?. Mój stały stosunek do banderyzmu określiłeś Pan prawidłowo: walka z nim i zamknięcie przed nim naszych granic." Czy potrafisz Pan odpowiedzieć sensownie i bez obelg?.
@Jan53: To ja o to pytałem? Naprawdę myśli Pan, że nie potrafię zajrzeć do Wikipedii, i dowiedzieć się ile km kw. Polska utraciła? Czy zanim Pan mnie o tym „poinformował”, był Pan łaskaw przeczytać moje pytanie? Czy może jest Pan tak częstym gościem na rosyjskojęzycznych portalach, że i w piśmie, i w języku, i w „pomyślunku” (jakby powiedział tutejszym) sprawniejszy jest Pan w języku rosyjskim, niż w polskim?
Szanowny Panie Europośle!
Skoro tak Pan mówi, to może zacznie sam od siebie i odda Kancelarii Sejmu wyłudzone 300 PLN nienależnej diety, gdy w 2008 roku uciekł Pan razem z ówczesnym szefem J. Kaczyńskim, z posiedzenia Sejmu.
Link ->
http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/prawi-honorowi-za-300-zl
Jan53 : A co to ma wspólnego z faszystowskim Kijowem i obroną tych banderowców . podaj Pan jeden powód dlaczego mamy im udzielać jakiegokolwiek wsparcia ????
Prezydenta Walcmana, b. prez. Juszczenki, obecnego nowohitlerowskiego reżymu w Kijowie, nowohitlerowskich ugurupowań jak Prawy Sektor i Swoboda, i dużej części zach. Ukraińców nie obchodzi polska żałoba po 500 000 naszych zakatowanych rodaków w wołyńskiem, tarnopolskiem i stanisławowskiem przez UPA, ukraińskie SS, ukraińską policję i ukraińskich cywilów. Ich nie obchodzi Polska i jej sentymenty.
Nie ma za co znalazłem na portalu to podzieliłem się informacją . Ale cicho sza bo Tutejszy czuwa i znowu odszyfruje osobistego wroga , co go sponiewierał na forum a spektrum jak widzę znalazł duże coś z 15 nicków .
Nie ma za co znalazłem na portalu to podzieliłem się informacją . Ale cicho sza bo Tutejszy czuwa i znowu oszyfruje osobistego wroga , co go sponiewierał na forum a spektrum jak widzę znalazł duże coś z 15 nicków .
@Tutejszym: „nie zwróciłeś uwagi…” A czy w ogóle czytałeś, co piszę? Bo zwracałem Ci na to uwagę wielokrotnie, także i w innych sprawach… Ale Ty nie reagowałeś – nie czytałeś, nie rozumiałeś? Nie wiem… Wiem, że nic do Ciebie nie docierało… Moje uwagi o Twojej sklerozie – ta akurat nie podlega dyskusji, bo przykładów na tym forum jest wiele), o Twoim zaślepieniu, nienawiści, nielogiczności budziły w Tobie tylko Mr Hyde… I dlaczego? Wszak nikt nie jest doskonały – dopiero dostrzeżenie swoich ułomności, pozwoli nam nad nimi pracować. Czyż nie? Dlaczego więc traktujesz moje (skądinąd życzliwe) uwagi jak „obelgi”, a nie dobrą radę…? Powiem Ci co jest obelgą… Obelgą jest wydawanie o kimś fałszywych, kłamliwych opinii, jest nią rzucanie oszczerstw. Obelgą np. jest określanie kogoś „ruskim agentem”, tylko dlatego, że w jakimś „punkcie” ma zdanie, które Ci się wybitnie nie podoba… A dowody? „Dajcie mi człowieka, a dowody się znajdą…” mawiali bolszewicy… Myślisz, że tak bardzo się od nich różnisz? Oczywiście, inaczej myślisz, ale metody stosujesz te same… Z konieczności ograniczasz się do kalumni… „Śledztwo” nie jest – na szczęście - w Twoim zasięgu… Przepraszam, muszę przerwać na chwilę, dokończę za jakiś kwadrans…
Dziękujemy za tłumaczenie. Zauważmy podkreślenie kardynalnej sprawy: przejęcia kontroli państwa nad bankowością i emisją środkow płatniczych i odebranie tej kontroli międzynarodowej finansjerze. W Polsce stało sie odwrotnie. To doprowadzi do katastrofalnego wzrostu zadłużenia Polski. Pożyczanie pieniędzy na procent od międzynarodowej finansjery gdy można je bezprocentowo emitować, to przestępstwo przeciwko narodowi.
jazmig: 24.08.2014 19:47 ...
Moim zdaniem jeżeli FR zaprzestanie agresji na Ukrainę, to Donieck z władzami w Kijowie potrafi dojść do porozumienia. Warunkiem porozumienia jest odrzucenie przez Kijów banderowskiej, faszystowskiej ideologii, co jest mało prawdopodobne. Inaczej mogą powstać dwie Ukrainy: Biedujący faszystowsko - banderowski ZapUkr oraz normalna dostatnia Ukraina. Ale tak czy owak, FR przegrała Ukraińców na parę przyszłych pokoleń. Wycofanie się Rosji z agresji na Ukrainę jest bardzo mało prawdopodobne, chyba niemożliwe.
Jeszcze kilka miesięcy a przedstawiciele naszych władz będą twierdzili, że UP-owcy byli białymi aniołami
Nie będę mógł zasnąć bez tej wiedzy? Spokojnie, zasnę... Ale szkoda... przecież piękno tkwi w różnorodności. Nieprawdaż? Dobranoc Panu!
Gubisz się Pan faktycznie.
Na naszych oczach rodzi się "nowa, świecka tradycja".... Uczczenie narodowego święta, bombardowaniem współobywateli... .
szczerze, to według mnie powinniśmy kopnąć Ukraine w dupę za te poparcie dla UPA, jaki naród tacy bohaterowie. Krym nigdy nie był ukraiński, no przepraszam po rozpadzie ZSRR juz był. Sami pozwolili się separatystą rozbrykać, zamiast podjąć od razu zdecydowane działania. A teraz Polacy których bohaterowie ukraińscy mordowali mają nadstawiać za nich dupe...
Nie starozakonnym, nie prawosławnym, nie ateistą... Niech mi Pan nie każe zgadywać... Animistą? Nie ma się czego wstydzić... Ja np. jestem katolikiem, i wcale się tego nie wstydzę!
Nie jestem ateistą :)
Przepraszam, ale nie rozumiem pytania, ani tego jak ma się do mojej wypowiedzi. Co to ma wspólnego z Pańskim wyznaniem? Jesteś Pan ateistą?
Słabą masz Pan wiedzę o Ukraińcach :)
Jakież to korzyści gospodarcze czy polityczne może nam zapewnić Ukraina w zamian za takie
potencjalnie kosztowne poparcie jeśli nie jest w stanie załagodzić sprawy ludobójstwa w Galicji i
Małopolsce. Kwestię pomocy dla armii ukraińskiej ze strony polskiego MON zbyto symbolicznie
dwoma zdaniami w nielicznych mediach. Nie ma sensu wspierać kogoś kto ze względu na
politykę wewnętrzną uważa tą pomoc za kłopotliwą i odwdzięczy się za nią tekstem a u was biją
murzynów.
tagore
Jak Pan w połowie - jak sam mówiłeś - Ukraińcem, a w drugiej Żydem... Odrzuciłeś Pan wiarę swoich przodków? Czy to nie tacy jak Pan, przeprowadzili rewolucję bolszewicką?
Nie jestem ani prawosławnym, ani "starozakonnym" :)
Oczywiście, oznacza to ni mniej ni więcej, że ten pierwszy kieruje się ideologią banderowską, drugi zaś ideologią materialistyczną... Nie wiem dlaczego to pierwsze miałoby być lepsze od drugiego... W końcu co to za różnica, czy ktoś zabija dla pieniędzy, czy z pobudek ideologicznych?
"spokojnie, zmiłowania dla bandytów nie będzie..." Mówisz to Pan, jako prawosławny, czy starozakonny...?|Pytanie retoryczne, ale będę wdzięczny za potwierdzenie swoich przypuszczeń...
Celne, jak zwykle u Michalkiewicza... Ale pytanie - niestety - retoryczne. Generałów nikt nie bada. A jest ich grubo ponad stu. I kto miałby za to zapłacić? NFZ? I oby nie skończyło się na tym, że kiedyś, zapłacimy za to wszyscy, i to o wiele więcej niż dziś zapłaciłby NFZ... Zresztą takie badania powinni przechodzić także i politycy, i dziennikarze...
Szewczenkę
Nie wiem, czy ty Szczurek rozumiesz po angielsku, ale jak masz jakieś podstawy to zrozumiesz,że on nie jest najemnikiem tylko ochotnikiem z ukraińskimi korzeniami,a w Stanach i Kanadzie mieszka wielu Ukraińców, tyle co Polaków niemalże. Powołuje sie na poete Tarasa Zzewczenkę. Ochotnik,a najemnik, to znacząca różnica.
Szkoda, że nie pokazano, jak gawiedź bije i poniża jeńców. Wszystko to spektakl kacapskiej "kultury". Trzeba nieszczęsnym jeńcom współczuć, że są w rękach takiej dziczy. Ale spokojnie, zmiłowania dla bandytów nie będzie.
Podziwiam kondycję tych motocyklistów, ich chęci i wieloletnią konsekwencję w realizacji swoich planów. Widać że to dobrzy Polacy. Cieszę się że odwiedzą naszych na wschodzie.
I ja też dziękuję za tę kulturalną, choć nie do końca satysfakcjonującą odpowiedź. Krótko, już na koniec - nawiązując do poprzedniej wypowiedzi..."FR przegrała Ukraińców na parę przyszłych pokoleń..." To b. prawdopodobne, ale proszę zauważyć, że to działa w obie strony... Oznacza to więc także, że Ukraina też "przegrała" - większość ukraińskich i rosyjskim mieszkańców Doniecka i Ługańska, przynajmniej - "na parę przyszłych pokoleń..." Mimo wszystko, życzę spokojnej nocy. Dobranoc.
Panie Janie, prawidłowo Pan mnie zrozumiałeś. 1). Warunkiem sine qua non pokoju na Ukrainie jest to, aby FR wycofała się z agresji na terytorium Ukrainy. Agresja FR - przyczyny: po co, na co, dlaczego są nam obu znane chociaż różnie możemy je interpretować. 2. Po zaprzestaniu agresji FR - Donieck zaczyna rozmowy z Kijowem. 3). Warunkiem porozumienia jest odrzucenie przez Kijów banderowskiej, faszystowskiej ideologii, co jest mało prawdopodobne. Raczej powstaną dwie Ukrainy: Biedujący faszystowsko - banderowski ZapUkr oraz normalna dostatnia Ukraina. Skorygowałem trochę treść wypowiedzi, wypowiedź moja była chyba za bardzo schematyczna.
4). Wycofanie się Rosji z agresji na Ukrainę jest bardzo mało prawdopodobne, chyba niemożliwe. , czyli nic nie wiadomo (przynajmniej mnie). Z tych scenariuszy najbardziej jest prawdopodobny jest scenariusz 4). - czyli decyzje i prognozy są podejmowane w warunkach niepewności. Czyli moja niewiedza i brak wizji przyszłości są usprawiedliwione teorią gier, w tym układzie jest to stan normalny. Dziękuję Panu za obecnie spolegliwy i kulturalny sposób dyskusji ze mną. Pozdrawiam.
przez granice przeszli, sorki tam już nie ma granicy - piękna droga w Vyselky
Jeśli redakcja zaniża liczbe ofiar Wołynia to co dopiero Wikipedia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska !!!
Tutaj macie na bieżąco informacje z frontu donbaskiego: http://cassad.net/
a tutaj mapka walk: http://cassad.net/?do=warmarker#
jaki to odłam banderowców???
jaki to odłam banderowców?
@Tutejszym: Myślisz, że Pan Jan53 potrzebuje adwokata? A może to Ty szukasz u niego wsparcia... Tak czy inaczej, obelgi nie miały tu miejsca, co najwyżej drobne uszczypliwości, które szybko mogą zostać wyjaśnione... Więc zamiast takich "podchodów", zajmij się lepiej rozwiązaniem "teścików..." Chyba nie za trudne dla Ciebie...?
@Tutejszym: coś się dzieje z Twoim „pomyślunkiem…” Chyba… bo może z moim…? Więc proszę, uzasadnij logicznie sprzeczności, zawarte w Twojej wypowiedzi? „jeżeli FR zaprzestanie agresji na Ukrainę, to Donieck z władzami w Kijowie potrafi dojść do porozumienia” i „Warunkiem porozumienia jest odrzucenie przez Kijów banderowskiej, faszystowskiej ideologii, co jest mało prawdopodobne” . Wyjaśnij mi więc, jak Kijów ma się porozumieć z Donieckiem, skoro nie zamierza odrzucić banderowskiej ideologii? Ergo, czy to coś zmieni, jeśli „FR zaprzestanie agresji na Ukrainę”?
Czy Ukraińcom uda się wygrać przed zimą...czy w ogóle mogą wygrać...no nie sądzę. Z resztą,co to za pytanie"Ukraincom"? A po drugiej stronie to kto? Bo nawet Striełkow walczy na swojej rodzinnej ziemi,pośród kumpli z mlodych lat. Sytuacja obecnie wygląda tak : https://www.youtube.com/watch?v=LAW7XED6ZQQ i różni się znacznie od przedstawianych przez propagandę "mapek pobożnych życzeń Kijowa" ...więc zima...no cóż...nie wiem,czy Poroszenko ma już swojego kandydata na współczesnego feldmarszałka Paulusa... :)
Panie Jan53, skoro "Anarchista" i "Jan_De" obrzucają Pana obelgami to musisz Pan mieć sporo niewygodnej racji. Tematem dyskusji jest koncepcja Pana Szeremietiewa budowy sił obrony terytorialnej kraju na wzór AK. Przeciwnik skazany jest wtedy na stosunek sił i 1:20 jeżeli chce osiągnąć zwycięstwo. Założonym agresorem jest FR. W odpowiedzi następuje bełkot tych panów i próba zwekslowania dyskusji na boczny tor. Powodem jest chyba to że wykazujemy, że polityka FR jest historycznie agresywna i zaborcza względem państw sąsiednich. A ja znowu, po raz kolejny, czytam ostatnią wypowiedź Szeremietiewa "Rosja może wywołać wojnę światową", warto ją poznać i przemyśleć. Karawana idzie dalej... Pozdrawiam Pana.
Istotnie jest to mało realne ,w ramach grupy Wyszechradzkiej jesteśmy raczej osamotnieni.
tagore
A zachód nie ? współpraca do momentu aż będzie to opłacalne i bezpieczne. Ja osobiście jestem za utworzeniem ligi krajów europy środkowej i krajów bałkańskich. Ale coś takiego pewnie nigdy nie zyska poparcia.
A zachód nie ? współpraca do momentu aż będzie to opłacalne i bezpieczne. Ja osobiście jestem za utworzeniem ligi krajów europy środkowej i krajów bałkańskich. Ale coś takiego pewnie nigdy nie zyska poparcia.
@Tutejszym: Proponuję Ci jeszcze jeden mały "teścik", tym razem na INTELIGENCJĘ, którą na pewno posiadasz. Zgodzisz się na pewno ze mną, że zasada samostanowienia narodów to piękna zasada. I że jest nawet stosowana w prawie międzynarodowym, ale tylko do momentu, gdy staje w sprzeczności z inną, jeszcze ważniejszą zasadą… Jaka to zasada? Dla ułatwienia: Nie została zastosowana w przypadku Kosowa, ale w przypadku np. Abchazji – już tak…
@Sylwia). Ma Pani całkowitą rację , Mogą sobie na to pozwolić sądząc po ilości wpisów kretynów popierających ukrainę na tym forum . Wymieniał nie będę , bo ludzi trzeżwo myślących tutaj jest zbyt mało . Z Rosjanami jakoś sobie radziliśmy a z bydłem ukraińskich faszystów nie potrafimy bi rozbudowali V - kolumnę w Polsce.
@Tutejszym: Jak psychiatra mówi Ci, że jesteś idiotą to jest to OBELGA? Nie, zrozum, to jest DIAGNOZA. Dopiero postawiwszy diagnozę można rozpocząć właściwe i skuteczne leczenie. Czy to jasne? A co jest OBELGĄ, pisałem przed chwilą, zbyt krótką, by się powtarzać...
@Tutejszym: Proponuję Ci mały "teścik" na stan Twojej EMPATII, którą podobno posiadasz… Napisałeś ostatnio (nie wytykam, że miesiąc temu pisałeś co innego): „Mój stosunek do banderyzmu określiłeś Pan prawidłowo: walka z nim i zamknięcie przed nim naszych granic.” Stąd moje pytanie: Dlaczego prawa do tej „WALKI” odmawiasz Ukraińcom i Rosjanom w Donbasie? Dlaczego oni nie mają prawa zamknąć przed GRANIC przed banderowcami? Mamy na to jakąś wyłączność?
I znowu 100% obelg w przekazie i zero treści. Czy taki jest Pański z góry powzięty zamiar?. Powtarzam dla Pana jeszcze raz: Na temat agresywnej i tradycyjnie zaborczej polityki Rosji nie wypowiadasz się Pan, temat nie do obrony. 100 % Pańskiej wypowiedzi to obelgi pod moim adresem i pod moją wypowiedzią " Rosja dała Ukrainie gwarancje nienaruszalności granic o zagrabiła Krym. Ale to miał być koniec zdobyczy miłującej pokój FR. Obecnie chce oderwać część ziem państwa ukraińskiego żeby był wreszcie pokój, swoboda i koniec zawirowań. Rosja od zawsze kradnie ziemię wszystkim państwom ościennym metodą salami, kraje i kradnie po kawałku." . Przeczytaj Pan mój powyższy post, albo racjonalnie odpowiedz albo zamilcz z obelgami, prawda boli?. Mój stały stosunek do banderyzmu określiłeś Pan prawidłowo: walka z nim i zamknięcie przed nim naszych granic." Czy potrafisz Pan odpowiedzieć sensownie i bez obelg?.
@Jan53: To ja o to pytałem? Naprawdę myśli Pan, że nie potrafię zajrzeć do Wikipedii, i dowiedzieć się ile km kw. Polska utraciła? Czy zanim Pan mnie o tym „poinformował”, był Pan łaskaw przeczytać moje pytanie? Czy może jest Pan tak częstym gościem na rosyjskojęzycznych portalach, że i w piśmie, i w języku, i w „pomyślunku” (jakby powiedział tutejszym) sprawniejszy jest Pan w języku rosyjskim, niż w polskim?
Szanowny Panie Europośle!
Skoro tak Pan mówi, to może zacznie sam od siebie i odda Kancelarii Sejmu wyłudzone 300 PLN nienależnej diety, gdy w 2008 roku uciekł Pan razem z ówczesnym szefem J. Kaczyńskim, z posiedzenia Sejmu.
Link ->
http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/prawi-honorowi-za-300-zl
Jan53 : A co to ma wspólnego z faszystowskim Kijowem i obroną tych banderowców . podaj Pan jeden powód dlaczego mamy im udzielać jakiegokolwiek wsparcia ????
Prezydenta Walcmana, b. prez. Juszczenki, obecnego nowohitlerowskiego reżymu w Kijowie, nowohitlerowskich ugurupowań jak Prawy Sektor i Swoboda, i dużej części zach. Ukraińców nie obchodzi polska żałoba po 500 000 naszych zakatowanych rodaków w wołyńskiem, tarnopolskiem i stanisławowskiem przez UPA, ukraińskie SS, ukraińską policję i ukraińskich cywilów. Ich nie obchodzi Polska i jej sentymenty.
Nie ma za co znalazłem na portalu to podzieliłem się informacją . Ale cicho sza bo Tutejszy czuwa i znowu odszyfruje osobistego wroga , co go sponiewierał na forum a spektrum jak widzę znalazł duże coś z 15 nicków .
Nie ma za co znalazłem na portalu to podzieliłem się informacją . Ale cicho sza bo Tutejszy czuwa i znowu oszyfruje osobistego wroga , co go sponiewierał na forum a spektrum jak widzę znalazł duże coś z 15 nicków .
@Tutejszym: „nie zwróciłeś uwagi…” A czy w ogóle czytałeś, co piszę? Bo zwracałem Ci na to uwagę wielokrotnie, także i w innych sprawach… Ale Ty nie reagowałeś – nie czytałeś, nie rozumiałeś? Nie wiem… Wiem, że nic do Ciebie nie docierało… Moje uwagi o Twojej sklerozie – ta akurat nie podlega dyskusji, bo przykładów na tym forum jest wiele), o Twoim zaślepieniu, nienawiści, nielogiczności budziły w Tobie tylko Mr Hyde… I dlaczego? Wszak nikt nie jest doskonały – dopiero dostrzeżenie swoich ułomności, pozwoli nam nad nimi pracować. Czyż nie? Dlaczego więc traktujesz moje (skądinąd życzliwe) uwagi jak „obelgi”, a nie dobrą radę…? Powiem Ci co jest obelgą… Obelgą jest wydawanie o kimś fałszywych, kłamliwych opinii, jest nią rzucanie oszczerstw. Obelgą np. jest określanie kogoś „ruskim agentem”, tylko dlatego, że w jakimś „punkcie” ma zdanie, które Ci się wybitnie nie podoba… A dowody? „Dajcie mi człowieka, a dowody się znajdą…” mawiali bolszewicy… Myślisz, że tak bardzo się od nich różnisz? Oczywiście, inaczej myślisz, ale metody stosujesz te same… Z konieczności ograniczasz się do kalumni… „Śledztwo” nie jest – na szczęście - w Twoim zasięgu… Przepraszam, muszę przerwać na chwilę, dokończę za jakiś kwadrans…
Prezydent Ukrainy jest dumny z UPA ,,Tutejszym " też.
Prezydent Ukrainy jest dumny z UPA ,,Tutejszym " też.
Prezydent Ukrainy jest dumny z UPA ,,Tutejszym " tez
Dziękujemy za tłumaczenie. Zauważmy podkreślenie kardynalnej sprawy: przejęcia kontroli państwa nad bankowością i emisją środkow płatniczych i odebranie tej kontroli międzynarodowej finansjerze. W Polsce stało sie odwrotnie. To doprowadzi do katastrofalnego wzrostu zadłużenia Polski. Pożyczanie pieniędzy na procent od międzynarodowej finansjery gdy można je bezprocentowo emitować, to przestępstwo przeciwko narodowi.
jazmig: 24.08.2014 19:47 ...
Moim zdaniem jeżeli FR zaprzestanie agresji na Ukrainę, to Donieck z władzami w Kijowie potrafi dojść do porozumienia. Warunkiem porozumienia jest odrzucenie przez Kijów banderowskiej, faszystowskiej ideologii, co jest mało prawdopodobne. Inaczej mogą powstać dwie Ukrainy: Biedujący faszystowsko - banderowski ZapUkr oraz normalna dostatnia Ukraina. Ale tak czy owak, FR przegrała Ukraińców na parę przyszłych pokoleń. Wycofanie się Rosji z agresji na Ukrainę jest bardzo mało prawdopodobne, chyba niemożliwe.