Premier litwy przegadał się że wywalenie AWPL z rządu nie będzie mieć negatywnego skutku na polsko-litewskie relacje, gdyż często obcuje z Bronisławem Komorowskim i Tuskiem i zna ich zdanie.
Witam Państwa!
Jakkolwiek byśmy ich nie nazwali - powstańcy, separatyści, terroryści - są tam i nie odejdą ot, tak sobie. Ci, którzy zasponsorowali Majdan i milczeli, gdy się radykalizował, mają teraz dylemat, albo sfinansować ukraińską armię do poziomu np. Bundeswehry oraz utrzymywać ten stan przez całe lata niezbędne do pełnej pacyfikacji południowo-wschodniej części kraju i utopić na Ukrainie grube miliardy $, albo poświęcić Krym i przyjąć wariant federalizacji. Z tego co ja widzę, polityka Niemiec oraz tzw. Starej Unii, idzie w tym drugim kierunku.
Pozdrawiam
Lokis
Zbrodnią jest tak ogłupić naród. Banderowcom chodzi tylko o to, aby żyć kosztem reszty Ukrainy. Jak będą mieli swoją ZapUkr to przejdą na szczaw, rabunek i żebranie. Będzie to enklawa z własną zakłamaną ideologią, własnym kościołem oraz terrorem nie do wyobrażenia. Całe szczęście że to nas nie będzie dotyczyć. Uważam że zero pomocy, zero litości. "Banderowcy precz od mojego kotleta", jeżeli chcą pomocy to niech najpierw zrobią porządek i wysprzątają własne podwórko.
Szanowny Panie Tagore!
Jedynymi towarami, które importujemy z Rosji w znaczących ilościach, to gaz ziemny, ropa naftowa oraz węgiel. Obłożenie ich dodatkowymi podatkami spowoduje wzrost cen energii i co za tym idzie podwyżki cen większości usług i towarów. Być może taki podatek pokryje straty importerów, ale kosztem całego społeczeństwa, więc nie tędy droga.
Myślę, że skoro w każdej nieomal placówce dyplomatycznej na świecie mamy pracowników ds. promocji gospodarczej Polski, to niech się ta ekipa "spręży" i wypromuje na lokalnych rynkach np. polskie jabłka i wyroby mięsne...
Pozdrawiam
Lokis
Prawdopodobnie to najlepiej uzbrojeni, wyposażeni i wyszkoleni "partyzanci", czy też"powstańcy-wyzwoliciele"w historii konfliktów zbrojnych...........Widział ktoś powstańców, którzy mają artylerie,wozy bojowe, strącają samoloty, mają zestawy Strieła, którymi idealnie strąca się helikoptery i co drugi na plecach ma lekki granatnik, pomijając sprzęt ochronny? :-D Werbunek"ochotników"do Abchazji w 1992 r. prowadzono głównie w ówczesnej Czeczeno-Inguszetii i Osetii Północnej. Punkty werbunkowe były we Władykaukazie. Tyle,że tam walczyli z jeszcze słabszą armia gruzińską. Pojedyncze odziały Czeczenów potrafiły zaszachować i rozbić całe bataliony gruzińskie. Tutaj już sami najemnicy nie starczają, armia ukraińska biedna, ale bije się dzielnie, choć straty ma duże....Dlatego ostatnio dojechali już specjaliści z oddziałów specjalnych, plus najemnicy i watażkowie z całej Rosji,także z Kaukazu(zwłaszcza Czeczenii od Kadyrowa"wyzwalający" Donbas to jest jakiś śmiech, rodowici z nich Noworosjanie, z dziada pradziada, więc walczą o wolność własnej ziemi :-D ) , którzy im podlegają, hierarchię widać na filmach, które sami kręcą. Twarzy nie mają zmęczonych długotrwałymi walkami z Ukraińcami, są świeży i wypoczęci przysłani już po ostatnich sukcesach ukraińskich.A Putin, jeden z największych miliarderów na świecie chce Ukrainę zdemolować, zniszczyć jej gospodarkę, i na tyle osłabić, by się poddała.
Chciałbym widzieć minę Prezydenta i premiera ,gdy na pytanie ,co możemy zrobić ,usłyszeli
: najszybciej było by użyć śmigłowców ,ale już ich nie mamy. Zużyli maszyny bez sensu zamiast stworzyć mobilny odwód.
Gdyby Niemcy hitlerowskie zamiast ministra propagandy Goebbelsa miały niejakiego Lysenko to nikt by nie wiedział do tego czasu, że Niemcy wojnę przegrały
Separatyści......zawsze mnie to śmieszy, to jest wojna rosyjsko-ukraińska,a Putin realizuje stary rosyjski scenariusz. Chełmy kewralowe,a nie jakieś cieżkie blaszaki,jak na początku. Porządne kamizelki kuloodporne, grube ze stalowymi wkładkami. A takie nie są na wyposażeniu nawet regularnego wojska. Tylko specjalnowo naznaczenija. Nawet nakolanniki mają, mundury jak spod igły, nie jakieś łachy. Widać, że niedawno dojechali, brody zapuścili juz wcześniej, bo przecież wiedzieli,że już "urlop"i wczasy na Ukrainie mają wykupione wcześniej, więc do wypoczynku się troche doszkolili. I nie panowie z brzuszkami spod budki z piwem, czy ze wsi pod Krasnym Łuczem, ani nawet już starsi panowie Kozacy z flintą, tylko pewni siebie zawodowcy, uśmiechnięci,zdyscyplinowani którzy w Czeczeni w górach zęby zjedli,a w Gruzji przygotowywali teren pod główne kolumny. Profesjonalne ruchy i komunikacja miedzy żołnierzami- to ma się już we krwi, bo na tym polega szkolenie, by zaszczepić to instynktownie, by nie mysleć, tylko działać naturalnie. Plus troche ochotników, którymi sie dowodzi. Transportery i czołgi kupili w Castoramie na granicy. Za resztę zapłacili kartą,bezcenne.
W grudniu ub.roku ogłoszono przetarg na modernizacje w/w czolgow.W dn.31.03.2014r.gdy otworzono koperty zelozone do przetargu okazało się ze jest tylko jeden chętny tj.polskie konsorcjum zlozone z trzech firm:"BUMAR-LABEDY",OBRUN i Polski Holding Obronny.Do przetargu nie przystapila firma niemiecka i turecka.Nie wiadomo ile jest w tym prawdy ale ponoc niemiecka firma chciała sama modernizować w/w sprzet i cala kase zgarnąć dla siebie,wiec Polacy ceramiczny pancerz + optyke chcą zrobić wspólnie z Angolami.Ma to związek z ta rewelacja "Concept-1 PL".Czesc rozwiazan była już szykowana do naszego czołgu "GORYL" który miał zastapic T-91.Anglicy sa zszokowani rozwiązaniami i osiagnieciami które miał mieć "GORYL".Chodzi o armate,naped i lacznosc.Niemcy byli oburzeni ze Polacy nawiązali wspolprace z Anglikami a nie z nimi.Polacy kilkakrotnie wysylali zapytania helmutom w/w sprawie,ale chyba g......z tego wyszlo.
W grudniu ub.roku ogłoszono przetarg na modernizacje w/w czolgow.W dn.31.03.2014r.gdy otworzono koperty zelozone do przetargu okazało się ze jest tylko jeden chętny tj.polskie konsorcjum zlozone z trzech firm:"BUMAR-LABEDY",OBRUN i Polski Holding Obronny.Do przetargu nie przystapila firma niemiecka i turecka.Nie wiadomo ile jest w tym prawdy ale ponoc niemiecka firma chciała sama modernizować w/w sprzet i cala kase zgarnąć dla siebie,wiec Polacy ceramiczny pancerz + optyke chcą zrobić wspólnie z Angolami.Ma to związek z ta rewelacja "Concept-1 PL".Czesc rozwiazan była już szykowana do naszego czołgu "GORYL" który miał zastapic T-91.Anglicy sa zszokowani rozwiązaniami i osiagnieciami które miał mieć "GORYL".Chodzi o armate,naped i lacznosc.Niemcy byli oburzeni ze Polacy nawiązali wspolprace z Anglikami a nie z nimi.Polacy kilkakrotnie wysylali zapytania helmutom w/w sprawie,ale chyba g......z tego wyszlo.
Nie ta Konwencja. Konwencja Genewska odnosi się do ofiar konfliktów zbrojnych. Według ukraińskiej propagandy na wschodniej Ukrainie jest prowadzona akcja antyterrorystyczna. Wielokrotnie proszono o wprowadzenie na terenie objętym walkami stan wyjątkowy/wojenny ale Kijów ma to w dupie bo mu się to politycznie nie opłaca. Złamano Konwencje Praw Człowieka i to wielokrotnie: na Majdani obie strony sporu poniżały publicznie wziętych do niewoli przeciwników. Rozumiem że prawo prawem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie jak biją ruskich to dobrze a jak naszych to pogwałcenie konwencji. Przypominam o Odessie gdzie kibole popierający majdan dobijali bejsbolami skaczących z okien płonącego budynku.
Rosjanie powinni tak długo trzymać na granicy jak Ukraińcy pomoc rosyjską bo nam to trzymanie na granicy bardzo się podobało. Rosjanie powinni co dzień coś wymyślać
Lepiej na kogoś zwalić soje błędy w dowodzeniu. Lepiej przed szefostwem powiedzieć, że go rosyjskie wojska r...liły , niż że zostali zaskoczeni przez separatystów. Ale jak znam życie to USA nawet nie zobaczyło kiedy biały konwój wyjechał z LNR , a NATO będzie widziało jakieś zielone samochodziki i czołgi wjechały do DNR ;)
Teraz przydały by się bojowe śmigłowce wykruszone bez sensu ponad miesiąc wstecz.
Ukraina nie ma mobilnych odwodów będących w stanie zablokować akcję Rosjan.
Pewnie skończy się na zakupie licencji na wieże do czołgów z uzbrojeniem u innego dostawcy i lepszy silnik niż to co mamy. Swoją drogą zabawnie wyglądał by przekonstruowany kadłub t 72
z wieżą merkawy.
Bo niestety L2 variant E, jest lepszy od Altay'a pod każdym względem. Jeśli chcielibyśmy świetny czołg do walki terenowej, na miękkich ziemiach i w każdych warunkach, od błotnistych lasów po piaszczyste wydmy, to już lepiej Arjun Mk2, z tym, że to bydle jest hinduskie, a zatem należy do BRICS a nie Nato...
Leopard to jedyna opcja na rynku Europejskim.
Przypomina mi to sytuację w Poznaniu gdy MPK postanowiło wykonywać naprawy wagonów tranwajowych u siebie, Simens przysyłał przednią szybę 2 lata. Pełen sukces departamentu uzbrojenia i MON.
Witam Panie uri, ja osobiście spałem i będę spał spokojnie. Gdybym chciał - a nie chcę - podroczyć się z Panem Jan_de to powtórzył bym za wnuczkiem: "niech będzie gupi". Pozdrawiam Pana serdecznie, czy wie Pan coś na temat policjanta Maleszy z Lubelszczyzny? Przepraszam za namolność. Zakładam że jak Pan będziesz wiedział to powiesz. Tak że więcej nie będę. Pozdrawiam.
Ukraina przy swojej propagacji banderowskiego "mitu założycielskiego" i swoich głupich medialnych poczynań przegrała też olbrzymią część pozytywnie nastawionych do niej Polaków. Przynajmniej mnie.
Moim zdaniem prognoza że " raczej powstaną dwie Ukrainy: Biedujący faszystowsko - banderowski ZapUkr oraz normalna dostatnia Ukraina." jest dla Ukrainy i dla nas najbardziej chyba optymalną
. Pusty Ukraiński żołądek w ZapUkr powinien pozytywnie wpłynąć na sposób oceny ukraińskiej rzeczywistości oraz przyjmowanie informacji co do założeń banderyzmu i ich zbrodniczej realizacji wobec Ukraińców ( 40 tyś zamordowanych przez UPA ) oraz pozostałych nacji żyjących na Ukrainie.... Ale to wszystko zależy od FR, obecnie ma to +0% szans na realizację, moim zdaniem.
Jakie to Niemieckie. Lepiej traktować Rosję niż najbliższego sąsiada i partnera, kraj będący członkiem Unii Europejskiej i NATO. Kasa, kasa kasa. To zwyrodnienie i wypaczenie słów typu sojusz, unia itd. powinno nam dać do myślenia. Może już czas zmienić sojusze na unie Polski, Czech, Słowcji, Węgier, Rumunii i USA?
Kolejne ofiary ukrainskej armii. Matka 7-lentej dziewczynki: "Jak ja powiem swojej corke, gdzie jej nozka?" Moze, Poroszenko zna?https://www.youtube.com/watch?v=esk-CobphUw#t=59
Pan Kunert jako urzędnik państwowy powinien znać prawo przewiduje dostęp do informacji publicznej każdego obywatela. innymi słowy korespondencja obu panów nie jest korespondencji prywatnej ale publiczną i każdy ma do niej dostęp. Argumentacja Pana Kunerta kompromituje go, więc z tego powodu. Pan Kunert nie działo także zgodnie z literą prawa ale zdaje się działać niezależnie od prawa skoro powołuje się na swoje lęki co do reakcji strony ukraińskiej. Nie nie można zgadzać się nastawienie znaku równości między żołnierzami walczącymi o wolność ojczyzny formacja mi odpowiedzialnymi za mordy ludobójstwo dokonywane na ludności cywilnej co zdaje się czynić Kunert. W końcu to czy pod pomnikiem pochowany są osoby może przyszły ustalić w drodze odpowiedni ekspert nie można więc z góry zakładać że pomnik nie może być rozebrany.
Należy docenić poczucie humoru członków NATO i niezwykłą lojalność Niemiec
wobec Rosji. Ciekawe czy w ramach współpracy wywiadów Niemcy przekazują informacje na temat Polski i Ukrainy.
Co powinni zrobić Rosjanie to Oni wiedzą sami i taki Kowal nie musi im podpowiadać. A kim pan jest panie Kowal? już tylko byłym wiceministrem i Eurodeputowanym ale byłym
A wysłać im kilka par wideł i siekier i cepy na dokładkę
racja
Premier litwy przegadał się że wywalenie AWPL z rządu nie będzie mieć negatywnego skutku na polsko-litewskie relacje, gdyż często obcuje z Bronisławem Komorowskim i Tuskiem i zna ich zdanie.
Witam Państwa!
Jakkolwiek byśmy ich nie nazwali - powstańcy, separatyści, terroryści - są tam i nie odejdą ot, tak sobie. Ci, którzy zasponsorowali Majdan i milczeli, gdy się radykalizował, mają teraz dylemat, albo sfinansować ukraińską armię do poziomu np. Bundeswehry oraz utrzymywać ten stan przez całe lata niezbędne do pełnej pacyfikacji południowo-wschodniej części kraju i utopić na Ukrainie grube miliardy $, albo poświęcić Krym i przyjąć wariant federalizacji. Z tego co ja widzę, polityka Niemiec oraz tzw. Starej Unii, idzie w tym drugim kierunku.
Pozdrawiam
Lokis
Przepraszam za błąd, powinno być: "Być może taki podatek pokryje straty eksporterów"
Zbrodnią jest tak ogłupić naród. Banderowcom chodzi tylko o to, aby żyć kosztem reszty Ukrainy. Jak będą mieli swoją ZapUkr to przejdą na szczaw, rabunek i żebranie. Będzie to enklawa z własną zakłamaną ideologią, własnym kościołem oraz terrorem nie do wyobrażenia. Całe szczęście że to nas nie będzie dotyczyć. Uważam że zero pomocy, zero litości. "Banderowcy precz od mojego kotleta", jeżeli chcą pomocy to niech najpierw zrobią porządek i wysprzątają własne podwórko.
Szanowny Panie Tagore!
Jedynymi towarami, które importujemy z Rosji w znaczących ilościach, to gaz ziemny, ropa naftowa oraz węgiel. Obłożenie ich dodatkowymi podatkami spowoduje wzrost cen energii i co za tym idzie podwyżki cen większości usług i towarów. Być może taki podatek pokryje straty importerów, ale kosztem całego społeczeństwa, więc nie tędy droga.
Myślę, że skoro w każdej nieomal placówce dyplomatycznej na świecie mamy pracowników ds. promocji gospodarczej Polski, to niech się ta ekipa "spręży" i wypromuje na lokalnych rynkach np. polskie jabłka i wyroby mięsne...
Pozdrawiam
Lokis
Prawdopodobnie to najlepiej uzbrojeni, wyposażeni i wyszkoleni "partyzanci", czy też"powstańcy-wyzwoliciele"w historii konfliktów zbrojnych...........Widział ktoś powstańców, którzy mają artylerie,wozy bojowe, strącają samoloty, mają zestawy Strieła, którymi idealnie strąca się helikoptery i co drugi na plecach ma lekki granatnik, pomijając sprzęt ochronny? :-D Werbunek"ochotników"do Abchazji w 1992 r. prowadzono głównie w ówczesnej Czeczeno-Inguszetii i Osetii Północnej. Punkty werbunkowe były we Władykaukazie. Tyle,że tam walczyli z jeszcze słabszą armia gruzińską. Pojedyncze odziały Czeczenów potrafiły zaszachować i rozbić całe bataliony gruzińskie. Tutaj już sami najemnicy nie starczają, armia ukraińska biedna, ale bije się dzielnie, choć straty ma duże....Dlatego ostatnio dojechali już specjaliści z oddziałów specjalnych, plus najemnicy i watażkowie z całej Rosji,także z Kaukazu(zwłaszcza Czeczenii od Kadyrowa"wyzwalający" Donbas to jest jakiś śmiech, rodowici z nich Noworosjanie, z dziada pradziada, więc walczą o wolność własnej ziemi :-D ) , którzy im podlegają, hierarchię widać na filmach, które sami kręcą. Twarzy nie mają zmęczonych długotrwałymi walkami z Ukraińcami, są świeży i wypoczęci przysłani już po ostatnich sukcesach ukraińskich.A Putin, jeden z największych miliarderów na świecie chce Ukrainę zdemolować, zniszczyć jej gospodarkę, i na tyle osłabić, by się poddała.
Najrozsądniej było by nałożyć okresowy podatek na importowane z Rosji towary dla pokrycia strat eksporterów i ułatwienia im przejścia na inne rynki.
tagore
Chciałbym widzieć minę Prezydenta i premiera ,gdy na pytanie ,co możemy zrobić ,usłyszeli
: najszybciej było by użyć śmigłowców ,ale już ich nie mamy. Zużyli maszyny bez sensu zamiast stworzyć mobilny odwód.
tagore
WRESZCIE jakiś normalny i prawdziwy komentarz wsród tego kłamliwego ruskiego bełkotu bandy najemników....
Trudno aby Niemiec widział sprawę inaczej niż Pani Kanclerz.
tagore
Gdy około 20 lat wstecz Ukraina odzyskiwała niezależność Rosja uruchomiła pewną sektę
, która narobiła niezłego zamieszania.
tagore
Po kawałku po plasterku jak na Krymie. Najgorzej jest gdy politycy biorą się za dowodzenie i planowanie działań armii.
tagore
Znalezione rosyjskie amylinim z Hitlerem o Ukrainie :)
http://rutube.ru/video/f225fc65aa76dcf33f8bd8873f357458/
To znamię upadku i to wielkiego upadku. Można powiedzieć: początek końca.
Gdyby Niemcy hitlerowskie zamiast ministra propagandy Goebbelsa miały niejakiego Lysenko to nikt by nie wiedział do tego czasu, że Niemcy wojnę przegrały
Może by tak na Placu Zbawiciela zamiast pewnej kłopotliwej tęczy?
Niech oni się wezmą do uczciwej pracy i przestaną pajacować, bo za 3 miesiące tyłki im przymarzną do łóżek.
Niech oni się wezmą do uczciwej pracy i przestaną pajacować, bo za 3 miesiące tyłki im przymarzną do łóżek.
Separatyści......zawsze mnie to śmieszy, to jest wojna rosyjsko-ukraińska,a Putin realizuje stary rosyjski scenariusz. Chełmy kewralowe,a nie jakieś cieżkie blaszaki,jak na początku. Porządne kamizelki kuloodporne, grube ze stalowymi wkładkami. A takie nie są na wyposażeniu nawet regularnego wojska. Tylko specjalnowo naznaczenija. Nawet nakolanniki mają, mundury jak spod igły, nie jakieś łachy. Widać, że niedawno dojechali, brody zapuścili juz wcześniej, bo przecież wiedzieli,że już "urlop"i wczasy na Ukrainie mają wykupione wcześniej, więc do wypoczynku się troche doszkolili. I nie panowie z brzuszkami spod budki z piwem, czy ze wsi pod Krasnym Łuczem, ani nawet już starsi panowie Kozacy z flintą, tylko pewni siebie zawodowcy, uśmiechnięci,zdyscyplinowani którzy w Czeczeni w górach zęby zjedli,a w Gruzji przygotowywali teren pod główne kolumny. Profesjonalne ruchy i komunikacja miedzy żołnierzami- to ma się już we krwi, bo na tym polega szkolenie, by zaszczepić to instynktownie, by nie mysleć, tylko działać naturalnie. Plus troche ochotników, którymi sie dowodzi. Transportery i czołgi kupili w Castoramie na granicy. Za resztę zapłacili kartą,bezcenne.
Jak widać, zachód trzeźwieje. Skończyła się wiara w banderowskie kłamstwa, świat zobaczył zbrodnie banderowców i nie życzy sobie ich eskalacji.
Posłali technikę na paradę, zamiast na front, a teraz kłamią o ruskich.
W grudniu ub.roku ogłoszono przetarg na modernizacje w/w czolgow.W dn.31.03.2014r.gdy otworzono koperty zelozone do przetargu okazało się ze jest tylko jeden chętny tj.polskie konsorcjum zlozone z trzech firm:"BUMAR-LABEDY",OBRUN i Polski Holding Obronny.Do przetargu nie przystapila firma niemiecka i turecka.Nie wiadomo ile jest w tym prawdy ale ponoc niemiecka firma chciała sama modernizować w/w sprzet i cala kase zgarnąć dla siebie,wiec Polacy ceramiczny pancerz + optyke chcą zrobić wspólnie z Angolami.Ma to związek z ta rewelacja "Concept-1 PL".Czesc rozwiazan była już szykowana do naszego czołgu "GORYL" który miał zastapic T-91.Anglicy sa zszokowani rozwiązaniami i osiagnieciami które miał mieć "GORYL".Chodzi o armate,naped i lacznosc.Niemcy byli oburzeni ze Polacy nawiązali wspolprace z Anglikami a nie z nimi.Polacy kilkakrotnie wysylali zapytania helmutom w/w sprawie,ale chyba g......z tego wyszlo.
W grudniu ub.roku ogłoszono przetarg na modernizacje w/w czolgow.W dn.31.03.2014r.gdy otworzono koperty zelozone do przetargu okazało się ze jest tylko jeden chętny tj.polskie konsorcjum zlozone z trzech firm:"BUMAR-LABEDY",OBRUN i Polski Holding Obronny.Do przetargu nie przystapila firma niemiecka i turecka.Nie wiadomo ile jest w tym prawdy ale ponoc niemiecka firma chciała sama modernizować w/w sprzet i cala kase zgarnąć dla siebie,wiec Polacy ceramiczny pancerz + optyke chcą zrobić wspólnie z Angolami.Ma to związek z ta rewelacja "Concept-1 PL".Czesc rozwiazan była już szykowana do naszego czołgu "GORYL" który miał zastapic T-91.Anglicy sa zszokowani rozwiązaniami i osiagnieciami które miał mieć "GORYL".Chodzi o armate,naped i lacznosc.Niemcy byli oburzeni ze Polacy nawiązali wspolprace z Anglikami a nie z nimi.Polacy kilkakrotnie wysylali zapytania helmutom w/w sprawie,ale chyba g......z tego wyszlo.
Nie ta Konwencja. Konwencja Genewska odnosi się do ofiar konfliktów zbrojnych. Według ukraińskiej propagandy na wschodniej Ukrainie jest prowadzona akcja antyterrorystyczna. Wielokrotnie proszono o wprowadzenie na terenie objętym walkami stan wyjątkowy/wojenny ale Kijów ma to w dupie bo mu się to politycznie nie opłaca. Złamano Konwencje Praw Człowieka i to wielokrotnie: na Majdani obie strony sporu poniżały publicznie wziętych do niewoli przeciwników. Rozumiem że prawo prawem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie jak biją ruskich to dobrze a jak naszych to pogwałcenie konwencji. Przypominam o Odessie gdzie kibole popierający majdan dobijali bejsbolami skaczących z okien płonącego budynku.
A na Wołyniu Ukraińcy parady nie robili najpierw widłami a potem siekierą w głowę
Rosjanie powinni tak długo trzymać na granicy jak Ukraińcy pomoc rosyjską bo nam to trzymanie na granicy bardzo się podobało. Rosjanie powinni co dzień coś wymyślać
Lepiej na kogoś zwalić soje błędy w dowodzeniu. Lepiej przed szefostwem powiedzieć, że go rosyjskie wojska r...liły , niż że zostali zaskoczeni przez separatystów. Ale jak znam życie to USA nawet nie zobaczyło kiedy biały konwój wyjechał z LNR , a NATO będzie widziało jakieś zielone samochodziki i czołgi wjechały do DNR ;)
tam walki idą już od piątku, a im dziasiaj nagle Rosja tam przysniła się :) pewnie nieźle w dupę dostają.
i tak trzymać, eliminacja banderowskiej hołoty ...
W. wym. tekst jest pod: http://xportal.pl/?p=15983 Po co zaśmiecać temat wstawką 2*A4?
W. wym. tekst jest pod: http://xportal.pl/?p=15983 Po co zaśmiecać temat wstawką 2*A4?
Teraz przydały by się bojowe śmigłowce wykruszone bez sensu ponad miesiąc wstecz.
Ukraina nie ma mobilnych odwodów będących w stanie zablokować akcję Rosjan.
tagore
Pewnie skończy się na zakupie licencji na wieże do czołgów z uzbrojeniem u innego dostawcy i lepszy silnik niż to co mamy. Swoją drogą zabawnie wyglądał by przekonstruowany kadłub t 72
z wieżą merkawy.
tagore
Proszę bardzo - https://www.youtube.com/watch?v=Pk32575nUH0
Bo niestety L2 variant E, jest lepszy od Altay'a pod każdym względem. Jeśli chcielibyśmy świetny czołg do walki terenowej, na miękkich ziemiach i w każdych warunkach, od błotnistych lasów po piaszczyste wydmy, to już lepiej Arjun Mk2, z tym, że to bydle jest hinduskie, a zatem należy do BRICS a nie Nato...
Leopard to jedyna opcja na rynku Europejskim.
Krypto ukraiński rezun a nie polski polityk. Takim jak Sycz.
Nie lepiej dogadać się z Turcją i wejść z nimi w kooperacje przy produkcji czołgu Altay ?
Po co brać ten niemiecki złom i płacić za wieczne remonty.
Przypomina mi to sytuację w Poznaniu gdy MPK postanowiło wykonywać naprawy wagonów tranwajowych u siebie, Simens przysyłał przednią szybę 2 lata. Pełen sukces departamentu uzbrojenia i MON.
tagore
Witam Panie uri, ja osobiście spałem i będę spał spokojnie. Gdybym chciał - a nie chcę - podroczyć się z Panem Jan_de to powtórzył bym za wnuczkiem: "niech będzie gupi". Pozdrawiam Pana serdecznie, czy wie Pan coś na temat policjanta Maleszy z Lubelszczyzny? Przepraszam za namolność. Zakładam że jak Pan będziesz wiedział to powiesz. Tak że więcej nie będę. Pozdrawiam.
Ukraina przy swojej propagacji banderowskiego "mitu założycielskiego" i swoich głupich medialnych poczynań przegrała też olbrzymią część pozytywnie nastawionych do niej Polaków. Przynajmniej mnie.
Moim zdaniem prognoza że " raczej powstaną dwie Ukrainy: Biedujący faszystowsko - banderowski ZapUkr oraz normalna dostatnia Ukraina." jest dla Ukrainy i dla nas najbardziej chyba optymalną
. Pusty Ukraiński żołądek w ZapUkr powinien pozytywnie wpłynąć na sposób oceny ukraińskiej rzeczywistości oraz przyjmowanie informacji co do założeń banderyzmu i ich zbrodniczej realizacji wobec Ukraińców ( 40 tyś zamordowanych przez UPA ) oraz pozostałych nacji żyjących na Ukrainie.... Ale to wszystko zależy od FR, obecnie ma to +0% szans na realizację, moim zdaniem.
Pan Kowal proukraiński polski polityk gadający bez sensu.
Jakie to Niemieckie. Lepiej traktować Rosję niż najbliższego sąsiada i partnera, kraj będący członkiem Unii Europejskiej i NATO. Kasa, kasa kasa. To zwyrodnienie i wypaczenie słów typu sojusz, unia itd. powinno nam dać do myślenia. Może już czas zmienić sojusze na unie Polski, Czech, Słowcji, Węgier, Rumunii i USA?
https://www.youtube.com/watch?v=esk-CobphUw#t=59
Kolejne ofiary ukrainskej armii. Matka 7-lentej dziewczynki: "Jak ja powiem swojej corke, gdzie jej nozka?" Moze, Poroszenko zna?https://www.youtube.com/watch?v=esk-CobphUw#t=59
Pan Kunert jako urzędnik państwowy powinien znać prawo przewiduje dostęp do informacji publicznej każdego obywatela. innymi słowy korespondencja obu panów nie jest korespondencji prywatnej ale publiczną i każdy ma do niej dostęp. Argumentacja Pana Kunerta kompromituje go, więc z tego powodu. Pan Kunert nie działo także zgodnie z literą prawa ale zdaje się działać niezależnie od prawa skoro powołuje się na swoje lęki co do reakcji strony ukraińskiej. Nie nie można zgadzać się nastawienie znaku równości między żołnierzami walczącymi o wolność ojczyzny formacja mi odpowiedzialnymi za mordy ludobójstwo dokonywane na ludności cywilnej co zdaje się czynić Kunert. W końcu to czy pod pomnikiem pochowany są osoby może przyszły ustalić w drodze odpowiedni ekspert nie można więc z góry zakładać że pomnik nie może być rozebrany.
Należy docenić poczucie humoru członków NATO i niezwykłą lojalność Niemiec
wobec Rosji. Ciekawe czy w ramach współpracy wywiadów Niemcy przekazują informacje na temat Polski i Ukrainy.
tagore
Wspaniałe ale kiedy wyruszy rajd po zbrodniach ukraińskich np. Wołyński
Co powinni zrobić Rosjanie to Oni wiedzą sami i taki Kowal nie musi im podpowiadać. A kim pan jest panie Kowal? już tylko byłym wiceministrem i Eurodeputowanym ale byłym