@Tutejszym:28.08.2014 17:10/. Błysnął Pan dowcipem jak g ...o w przeręblu. Kolorowy proszek polecam i spokój do końca dnia o 20,oo cisza nocna i zabiorą komputerek..
Sprejowe napisy w okolicy Kłajpedy na przystankach autobusowych i zgubione w pobliżu
naszywki rosyjskiej piechoty morskiej zmuszą ich do ogłoszenia pełnej mobilizacji i internowania
polskiej ludności jako politycznie niepewnej. Pani Grzybowska wierzę w Pani geniusz przecież
zna Pani angielski .
Prez. Walcman i złodziejka Tymoszenko są podłączeni do korzyści z kontraktu z Shell Oil o wydobywanie gazu ze złóż koło Słowiańska. Za to złoto oligarchat przeleje morze krwi.
Zdaniem polskojęzycznych mediów na Ukrainie nie ma żadnych banderowców i żadnego szowinizmu. Z mediów tych wiemy, że pod przewodem panów Poroszenki i Jaceniuka na Ukrainie budowana jest demokracja, twórczo wspierana przez USA i Unię Europejską oraz największego orędownika sprawy ukraińskiej na świecie – Polskę.
Budująca demokrację Ukraina przygotowuje się do integracji z Unią Europejską, którą chce powstrzymać neoimperialna Rosja, wspierająca separatystów i terrorystów. Itd., itp. Jednakże gdy przyjrzymy się chociażby emblematom używanym przez niektóre formacje zbrojne, podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy, nasuwa się podejrzenie, że z tą ukraińską demokracją i integracją europejską jest coś nie tak. Chodzi tu o emblematy batalionów „Azow” i „Donbas” oraz tzw. Gwardii Narodowej.
Batalion „Azow” to ochotnicza formacja zbrojna, w skład której wchodzi kompania służby patrolowej milicji MSW Ukrainy oraz członkowie bojówek i organizacji nacjonalistycznych. Jednostka ta została sformowana w maju 2014 roku w Mariupolu z inicjatywy Ołeha Odnorożenki – przywódcy organizacji o jakże wdzięcznej nazwie: Socjal-Nacjonalistyczne Zgromadzenie. Formalnie podporządkowano ją Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Przeznaczeniem tej jednostki była i jest pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy. Symbolika batalionu „Azow” – przede wszystkim odwrócony tzw. „wilczy hak” – nawiązuje wprost do symboliki 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”.
Emblemat 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”
Symbolem 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich” był tzw. Wolfsangel (niem. „wilczy hak”). Symbol ten składa się z nałożonych na siebie łacińskich liter I (idea) i N (naród). Runa Wolfsangel nawiązuje do pogańskiego amuletu, których miał chronić właściciela przed ciemnymi siłami. W XV wieku „wilczy hak” stał się emblematem niemieckich mieszczan, walczących z feudalizmem. W okresie wojny trzydziestoletniej (1618-1648) uchodził za symbol wolności jako tzw. znak samowoli. „Wilczy hak” początkowo był emblematem NSDAP (potem przyjęto swastykę). Następnie przyjęła go 2. Dywizja Pancerna Waffen-SS „Das Reich”. Dywizja ta została utworzona w kwietniu 1940 roku. Brała udział w niemieckiej agresji na Francję, a potem walczyła na froncie wschodnim.
Początkowo był dywizją zmotoryzowaną. W 1942 roku została przekształcona w dywizję grenadierów pancernych, a w październiku 1943 roku w dywizję pancerną. Brała m.in. udział w bitwie na łuku kurskim (5 lipca – 23 sierpnia 1943 r.). Była wówczas jedną z najsilniejszych formacji pancernych III Rzeszy. Liczyła 163 czołgi, a więc dwukrotnie więcej niż analogiczne dywizje pancerne Wehrmachtu. W kwietniu 1944 roku ponownie trafiła do Francji w związku ze spodziewaną inwazją aliantów. Cztery dni po tej inwazji – 10 czerwca 1944 roku – esesmani z dywizji „Das Reich” popełnili jedną z najgłośniejszych niemieckich zbrodni wojennych, jaką była masakra mieszkańców miasteczka Oradour-sur-Glane. W odwecie za śmierć jednego z oficerów dywizji z rąk francuskiego ruchu oporu esesmani z dywizji „Das Reich” wymordowali prawie wszystkich mieszkańców Oradour – 642 osoby, mężczyzn, kobiety i dzieci – a samo miasteczko spalili. Po wyparciu wojsk niemieckich z Francji dywizja „Das Reich” walczyła w Ardenach, na Węgrzech i w Austrii, gdzie w maju 1945 roku poddała się Amerykanom pod Linzem.
Wolfsangel jako symbol Werwolfu
Po drugiej wojnie światowej „wilczy hak” stał się symbolem hitlerowskiej organizacji Werwolf (Wilkołak), która prowadziła działalność dywersyjną na dawnych wschodnich ziemiach Rzeszy odzyskanych przez Polskę w 1945 roku.
W latach 1991-2004 Wolfsangel był oficjalnym znakiem Socjal-Nacjonalistycznej Partii Ukrainy. Partia ta obecnie nosi nazwę Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” i jest obok Prawego Sektora oraz Partii Radykalnej czołową postbanderowską siłą polityczną na Ukrainie.
http://mysl-polska.pl/gif/image011.jpg
iDrugim – obok „wilczego haku” – nazistowskim elementem emblematu batalionu „Azow” jest symbol Czarnego Słońca, będący pierwowzorem swastyki. Był to jeden z najbardziej ulubionych symboli Reichsführera SS Heinricha Himmlera.
Osobiście Himmler był zafascynowany okultyzmem, a Czarne Słońce – składające się z trzech swastyk – symbolizuje w okultyzmie astrologiczny emblemat słońca. Znak ten był ornamentem posadzki na zamku w Wewelsburgu koło Paderborn, gdzie odbywały się spotkania elity SS.
Symbol Czarnego Słońca
Batalion Gwardii Narodowej „Donbas” został sformowany w Dniepropietrowsku z inicjatywy miejscowego gubernatora, a faktycznie jednego z głównych sponsorów rewolty kijowskiej, oligarchy Ihora Kołomojskiego. Jego przeznaczeniem była od początku pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy.
Jako formacja ochotnicza został zasilony głównie członkami Prawego Sektora i innych nacjonalistycznych organizacji ukraińskich, biorących wcześniej udział w walkach w Kijowie. W kwietniu 2014 roku powstały dwie formacje o tej nazwie: 24. batalion obrony terytorialnej „Donbas”, podporządkowany Ministerstwu Obrony Ukrainy, oraz operacyjny batalion „Donbas” Gwardii Narodowej Ukrainy, podporządkowany Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.
Symbolem batalionu Gwardii Narodowej „Donbas” jest stylizowany na trójząb odwrócony orzeł hitlerowski z półotwartymi skrzydłami, nawiązujący do oficjalnego emblematu Wehrmachtu z 1942 roku.
Emblemat batalionu Gwardii Narodowej Ukrainy „Donbas”
Szowinistyczna symbolika jest też obecna na emblemacie Gwardii Narodowej Ukrainy – formacji ochotniczej złożonej z członków paramilitarnych organizacji nacjonalistycznych, głównie Prawego Sektora. To nie tylko czerwono-czarne tło (symbolika OUN/UPA), ale także symbol widniejący u podstawy postaci św. Michała, będący stylizowaną swastyką.
Emblemat Gwardii Narodowej Ukrainy
Informacje odnośnie nazistowskiej symboliki niektórych formacji sił zbrojnych Ukrainy są w Polsce lekceważone i zbywane określeniem „rosyjska propaganda”.
To jednak nie jest rosyjska propaganda, ale fakty. Formacje MSW Ukrainy, złożone z członków różnych organizacji neobanderowskich, nawiązują wprost do symboliki nazistowskiej. Czy te jednostki są współczesną ukraińską Waffen-SS? Ostatecznie Ukraińcy mają w tej dziedzinie ponure tradycje 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”).
Co ciekawe jednak, na emblemacie dywizji SS-Galizien nie było symboli nazistowskich. Epigoni SS-Galizien poszli jak widać znacznie dalej.
Różne rodzaje swastyki
Emblemat 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”), nawiązujący do herbu Lwowa
USA i Unia Europejska wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji. Właśnie się dowiedziałem, że Jarosław Kaczyński domaga się wprowadzenia przez Polskę embarga na rosyjski węgiel.
Nikt jednak nie myśli o sankcjach dla Ukrainy za jawne odwoływanie się do nazistowskiej symboliki niektórych formacji jej sił zbrojnych (pomijając już zbrodnie dokonywane przy pacyfikacji Donbasu). Przecież nazizm i faszyzm są surowo zwalczane zarówno w USA jak i w UE.
Czyżby Ukraina dostała od Zachodu specjalną koncesję na uprawianie nazizmu? To popieranie szowinizmu i neonazizmu na Ukrainie może zakończyć się dla Zachodu tak jak popieranie najbardziej skrajnego fundamentalizmu islamskiego w Afganistanie, Iraku i Syrii. Żeby potem nie trzeba było wprowadzać na Ukrainę „międzynarodowych sił pokojowych”.
No i czy siłom politycznym Rzeczypospolitej Polskiej – zarówno obozowi rządzącemu jak i opozycji – nie przeszkadza ta symbolika? Przecież Polska doznała największych strat i okrucieństw nie od komunizmu, ale od nazizmu – niemieckiego i ukraińskiego.
Najwidoczniej polski mainstream polityczno-medialny, gorąco wspierający kijowską juntę, pozbył się już wszelkich oporów moralnych.
I to było najlepsze podsumowanie wartości 5 batalionów terytorialnych sformowanych przez
Lwowski samorząd. Ciekawe na jakie pomysły wpadnie tych 400 bojówkarzy z dowódcami na czele po przybyciu na miejsce, może proklamują Hałyczyńską Republikę?
Przepraszam Panie "Anarchista" powinno być "włamać" a nie "złamać". Jak Pan złapiesz tego wstrętnego złodzieja to może odda Panu to co ukradł. Póki co to łap Pan i daj na wstrzymanie.
E tam, dla Litwy agresja FR na Ukrainę to drobiazg. Ważniejsze dla Litwy jest aby Polaków na Litwie pognębić i Polskę poniżyć!. To jest przecież dla Litvusów warunek ich istnienia. Poczekajmy spokojnie na ciąg dalszy obelg a może też skomlenia litewskich władz. Może wtedy pogadamy. Na razie niech trochę FR postraszą że jak nie to oni wtedy...
W stosunku do ukraińców, bym nie ośmielił się mówić Państwo. Stanowią jakąś tam quasi narodowość, Państwo dla nich to nie rząd, instytucje, wojsko. To coś czego nigdy nie mieli tak naprawdę, więc nie można do nich stosować nazewnictwa państwowego. Obszar, który zamieszkują przecież nigdy nie był ich. Jak słyszę, że im Krym zabrali to się uśmiecham, bo ukraińcy oprócz postawienia kilku tabliczek z napisem Ukraina i pomalowania na żółto i niebiesko kilku płotów, nic tam nie wnieśli. Żadnej kultury, żadnych inwestycji, nawet ludności ukraińskiej jest tam co kot napłakał. Stąd też kierunek na "hitlerowski nazizm i krwawy banderyzm" u nich tak łatwo się sprzedaje.
W stosunku do ukraińców, bym nie ośmielił się mówić Państwo. Stanowią jakąś tam quasi narodowość, Państwo dla nich to nie rząd, instytucje, wojsko. To coś czego nigdy nie mieli tak naprawdę, więc nie można do nich stosować nazewnictwa państwowego. Obszar, który zamieszkują przecież nigdy nie był ich. Jak słyszę, że im Krym zabrali to się uśmiecham, bo ukraińcy oprócz postawienia kilku tabliczek z napisem Ukraina i pomalowania na żółto i niebiesko kilku płotów, nic tam nie wnieśli. Żadnej kultury, żadnych inwestycji, nawet ludności ukraińskiej jest tam co kot napłakał. Stąd też kierunek na "hitlerowski nazizm i krwawy banderyzm" u nich tak łatwo się sprzedaje.
Z każdą kolejną wiadomością dotyczącą walk na Ukrainie utwierdzam się w przekonaniu, że pojęcie wojny z dnia na dzień przybiera nowe, nieznane światu dotąd oblicza. Niby wszyscy tam na zachodzie mówią o jawnej agresji Rosji przeciw Ukrainie, a nikt nie chce stanowczo reagować - zabierali im Krym: STALI, teraz "zabierają" im wschód: niby coś robią, ale szczerość chęci do walki przeciętnego żołnierza ("zachidniaka" przecież), w tym wypadku w obronie integralności jego ojczyzny wynosi ZERO i przy nadarzającej się okazji zwiewają oni, względnie zasłaniają się matkami, żeby nie poddać się mobilizacji. Mało tego - jak już zdezerterują, to się okazuje, że zamiast kuli w łeb, bo to jedyna kara jaką wydać powinien sąd polowy w sytuacji toczącej się wojny, to okazuje się, że mogą sobie wrócić do domu - ba - nawet trochę "zabawek" mogą wziąć. Nie wspominam już o ukraińskich uciekinierach ze stref walk, którzy w większym stopniu uciekają na stronę... wroga!!! Albo nieco podręczników z zakresu sztuki wojennej trzeba będzie poprawić, albo po prostu widać jest już coraz jawniej, że największa nawet propaganda nie jest w stanie zakamuflować określonych faktów...
Niestety ale regularna armia rosyjska to trochę wyższy poziom trudności niż bezbronne rodziny polskiej narodowości. Ukraińcy nie są przygotowani na taką walkę, może gdyby walczyli na kosy...
Sami bohaterowie od siedmiu boleści, nigdy się nie nauczyli i nie nauczą walczyć, zawsze spieprzali jak się im grunt palił pod nogami, tak było za Pierwszej Rzeplitej, na Wołyńu i teraz w ich własnym kraju - w obronie suwerenności.
Sami bohaterowie od siedmiu boleści, nigdy się nie nauczyli i nie nauczą walczyć, zawsze spieprzali jak się im grunt palił pod nogami, tak było za Pierwszej Rzeplitej, na Wołyńu i teraz w ich własnym kraju - w obronie suwerenności.
Jak będzie pełna inwazja sił zbrojnych FR na Ukrainę, to ci śmieszni faceci pierwsi będą spieprzali na zachód, bo inaczej czeka ich stryczek za popełnione zbrodnie.
Widziałem dziś krótkie przemówienie tej lewackiej "Psiny" w telewizorze. Sprawa dotyczyła oczywiście uKrainy. Pierwsze, co się rzuciło, to nieautentyczność i domysły skonstruowane tak, aby cały "cywilizowany" świat zrozumiał, jak to uKraina musi walczyć z rosyjskim Goliatem, który jak zawsze gan nie fair.
I znów psy szczekają a karawana idzie dalej. Jestem pewien, że ta wspaniała inicjatywa jaką jest portal kresy.pl będzie systematycznie powiększać grono swoich czytelników dzięki, widocznemu zawsze, profesjonalizmowi i skutecznemu wypełnieniu luki w obszarze mediów prawdziwie polskich. Drodzy Czytelnicy, nie zapominajmy o wspieraniu Portalu!
Pominęliście fragment o sobie ;) Rozumiem skromność, ale nie można negować faktu, że jesteście jednym z nielicznych (nie wiem, czy nie jedynym) medium, które rzetelnie relacjonuje pozycje z obu stron barykady :)
Gdyby redaktorzy zajmowali się dokładniej treściami zamieszczanymi na Portalu czytali i usuwali przynajmniej treści atakujące personalnie forumowiczów znależliby przynajmniej moją notkę na temat Fszystowskich symboli używanych przez faszystów z Kijowa pt ,,Nazistowska symbolika sił zbrojnych Ukrainy"
"Jedynie słuszne poglądy" Pana Davida Wildsteina nie muszą obowiązywać we wszystkich prawicowych Polskich mediach. Osobiście cieszę się że nie muszę służyć za potakiwacza. Mogę też wyrażać swoje stanowisko wobec banderyzmu na Ukrainie i totalitarnej zaborczości władz Rosji. Ciężko jest mnie Polakowi ,z tytułu zagrożeń dla nas, pomiędzy tymi dwiema stronami konfliktu mentalnie egzystować. Ale mam prawo do własnego oglądu i stanowiska w tej wojnie FR z Ukrainą.
Francja zawsze była i będzie ladacznicą Europy. A Ukraina to typowy przykład wrogiej agresji Rosji i bezczynności Europy. Wstyd mi za Unię i za nas. Zapłacimy za ta bezczynność 5tym rozbiorem Polski.
Francja zawsze była i będzie ladacznicą Europy. A Ukraina to typowy przykład wrogiej agresji Rosji i bezczynności Europy. Wstyd mi za Unię i za nas. Zapłacimy za ta bezczynność 5tym rozbiorem Polski.
Banderowcy straszą Europę. Rosja nie ma interesu we wstrzymywaniu dostaw gazu płacącym klientom i nie ma interesu w dostarczaniu gazu wrogiej i niepłacącej Ukrainie.
Takie dowody Psaki świadczą o tym, że ona kłamie. Dowodami mogą być zdjęcia satelitarne, pokazujące naruszenie granicy lub zapis z monitoringu OBWE, który na tej granicy jest prowadzony od kilku miesięcy, a nie rzekome pogrzeby, a tym bardziej nie leczenie, bo Rosjanie mogą leczyć niekoniecznie swoich, mogą leczyć powstańców. W Polsce byli leczeni bandyci z Majdanu, a Niemcy obiecały leczyć 20 żołnierzy banderowskich.
P. Anarchista. Dziękuje za ten pouczający wpis. Należy dodać, że ‘Wolfsangel’ to kombinacja dwóch run, Hagalaz (H) i Is (I) według tradycji rozpowszechnianej m.in. przez Thule Gesellschaft. To mistyczno-faszystowskie stowarzyszenie używało podobnej kombinacji run: Tiwaz (T) i Hagalaz (H) - THule. Ta pierwsza kombinacja oznacza ‘HItler’, którego Thule wypromowało i któremu pomogło przejąć Deutsche Arbeiter Partei, potem przemianowaną na Nazional Sozialistische Deutsche Arbeiter Partei. Z pary run Tiwaz – Hagalaz łatwo zrobić parę Hagalaz – Is. Wystarczy zdjąć ‘daszek’ z Tiwaz. Ta ostatnia kombinacja oznaczająca ‘THule’ jest widoczna na posadzce zamku Wewelsburg – siedziby głównej SS. Tam też jest symbol ‘Czarnego Słońca’, który widać na tarczy batalionu Azow. Runy można obejrzeć tu: http://runen.net/runen-futhark. Hitleryzm, faszyzm i nawet faszystowski satanistyczny mistycyzm odrodził się na Ukrainie.
@ kindzal ). bat Donbas o czysto faszystowska jednostka utworzona przez faszystów z Kijowa i tyle w temacie .Więcej znajdziesz w Poście ,, Nazistowska symbolika sił zbrojnych Ukrainy" powyżej , ale ty to wiesz tyle że masz polecenia z Kijowa mącić na tym forum .
@ Tutejszym: ). Trzeba być niespełna rozumu żeby nie widzieć FASZYZMU w Kijowie Niestety ty jesteś albo głupcem albo opłacanym agentem ukraińskim , innego wyjaśnienia nie ma na twoje postępowanie Obrażasz Rzucasz inwektywami i wykazujesz zupełny brak poczucia rzeczywistości i szacunku dla innych JESTEŚ MORALNYM DNEM . Oczywiście redakcja nie zareaguje na twoje działania , Nawet nie usuwa twoich chamskich i napastliwych postów . I jeszcze jedno nie masz prawa wypowiadać się w imieniu wszystkich Polaków czy nawet wszystkich uczestników na tym forum .A wielokrotnie wykazałeś swoje poparcie dla faszyzmu Jeśli masz wątpliwości co do faktu że Władze w Kijowie to nie całau kraina i poplecznik "TERRORYSTYCZNYCH FORMACJI" ... "FASZYSTOWSKIEGO REŻYMU " Poczytaj ten tekst ale ze zrozumieniem............................................................................................ Nazistowska symbolika sił zbrojnych Ukrainy
Zdaniem polskojęzycznych mediów na Ukrainie nie ma żadnych banderowców i żadnego szowinizmu. Z mediów tych wiemy, że pod przewodem panów Poroszenki i Jaceniuka na Ukrainie budowana jest demokracja, twórczo wspierana przez USA i Unię Europejską oraz największego orędownika sprawy ukraińskiej na świecie – Polskę.
Budująca demokrację Ukraina przygotowuje się do integracji z Unią Europejską, którą chce powstrzymać neoimperialna Rosja, wspierająca separatystów i terrorystów. Itd., itp. Jednakże gdy przyjrzymy się chociażby emblematom używanym przez niektóre formacje zbrojne, podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy, nasuwa się podejrzenie, że z tą ukraińską demokracją i integracją europejską jest coś nie tak. Chodzi tu o emblematy batalionów „Azow” i „Donbas” oraz tzw. Gwardii Narodowej.
Batalion „Azow” to ochotnicza formacja zbrojna, w skład której wchodzi kompania służby patrolowej milicji MSW Ukrainy oraz członkowie bojówek i organizacji nacjonalistycznych. Jednostka ta została sformowana w maju 2014 roku w Mariupolu z inicjatywy Ołeha Odnorożenki – przywódcy organizacji o jakże wdzięcznej nazwie: Socjal-Nacjonalistyczne Zgromadzenie. Formalnie podporządkowano ją Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Przeznaczeniem tej jednostki była i jest pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy. Symbolika batalionu „Azow” – przede wszystkim odwrócony tzw. „wilczy hak” – nawiązuje wprost do symboliki 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”.
Emblemat 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”
Symbolem 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich” był tzw. Wolfsangel (niem. „wilczy hak”). Symbol ten składa się z nałożonych na siebie łacińskich liter I (idea) i N (naród). Runa Wolfsangel nawiązuje do pogańskiego amuletu, których miał chronić właściciela przed ciemnymi siłami. W XV wieku „wilczy hak” stał się emblematem niemieckich mieszczan, walczących z feudalizmem. W okresie wojny trzydziestoletniej (1618-1648) uchodził za symbol wolności jako tzw. znak samowoli. „Wilczy hak” początkowo był emblematem NSDAP (potem przyjęto swastykę). Następnie przyjęła go 2. Dywizja Pancerna Waffen-SS „Das Reich”. Dywizja ta została utworzona w kwietniu 1940 roku. Brała udział w niemieckiej agresji na Francję, a potem walczyła na froncie wschodnim.
Początkowo był dywizją zmotoryzowaną. W 1942 roku została przekształcona w dywizję grenadierów pancernych, a w październiku 1943 roku w dywizję pancerną. Brała m.in. udział w bitwie na łuku kurskim (5 lipca – 23 sierpnia 1943 r.). Była wówczas jedną z najsilniejszych formacji pancernych III Rzeszy. Liczyła 163 czołgi, a więc dwukrotnie więcej niż analogiczne dywizje pancerne Wehrmachtu. W kwietniu 1944 roku ponownie trafiła do Francji w związku ze spodziewaną inwazją aliantów. Cztery dni po tej inwazji – 10 czerwca 1944 roku – esesmani z dywizji „Das Reich” popełnili jedną z najgłośniejszych niemieckich zbrodni wojennych, jaką była masakra mieszkańców miasteczka Oradour-sur-Glane. W odwecie za śmierć jednego z oficerów dywizji z rąk francuskiego ruchu oporu esesmani z dywizji „Das Reich” wymordowali prawie wszystkich mieszkańców Oradour – 642 osoby, mężczyzn, kobiety i dzieci – a samo miasteczko spalili. Po wyparciu wojsk niemieckich z Francji dywizja „Das Reich” walczyła w Ardenach, na Węgrzech i w Austrii, gdzie w maju 1945 roku poddała się Amerykanom pod Linzem.
Wolfsangel jako symbol Werwolfu
Po drugiej wojnie światowej „wilczy hak” stał się symbolem hitlerowskiej organizacji Werwolf (Wilkołak), która prowadziła działalność dywersyjną na dawnych wschodnich ziemiach Rzeszy odzyskanych przez Polskę w 1945 roku.
W latach 1991-2004 Wolfsangel był oficjalnym znakiem Socjal-Nacjonalistycznej Partii Ukrainy. Partia ta obecnie nosi nazwę Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” i jest obok Prawego Sektora oraz Partii Radykalnej czołową postbanderowską siłą polityczną na Ukrainie.
http://mysl-polska.pl/gif/image011.jpg
iDrugim – obok „wilczego haku” – nazistowskim elementem emblematu batalionu „Azow” jest symbol Czarnego Słońca, będący pierwowzorem swastyki. Był to jeden z najbardziej ulubionych symboli Reichsführera SS Heinricha Himmlera.
Osobiście Himmler był zafascynowany okultyzmem, a Czarne Słońce – składające się z trzech swastyk – symbolizuje w okultyzmie astrologiczny emblemat słońca. Znak ten był ornamentem posadzki na zamku w Wewelsburgu koło Paderborn, gdzie odbywały się spotkania elity SS.
Symbol Czarnego Słońca
Batalion Gwardii Narodowej „Donbas” został sformowany w Dniepropietrowsku z inicjatywy miejscowego gubernatora, a faktycznie jednego z głównych sponsorów rewolty kijowskiej, oligarchy Ihora Kołomojskiego. Jego przeznaczeniem była od początku pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy.
Jako formacja ochotnicza został zasilony głównie członkami Prawego Sektora i innych nacjonalistycznych organizacji ukraińskich, biorących wcześniej udział w walkach w Kijowie. W kwietniu 2014 roku powstały dwie formacje o tej nazwie: 24. batalion obrony terytorialnej „Donbas”, podporządkowany Ministerstwu Obrony Ukrainy, oraz operacyjny batalion „Donbas” Gwardii Narodowej Ukrainy, podporządkowany Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.
Symbolem batalionu Gwardii Narodowej „Donbas” jest stylizowany na trójząb odwrócony orzeł hitlerowski z półotwartymi skrzydłami, nawiązujący do oficjalnego emblematu Wehrmachtu z 1942 roku.
Emblemat batalionu Gwardii Narodowej Ukrainy „Donbas”
Szowinistyczna symbolika jest też obecna na emblemacie Gwardii Narodowej Ukrainy – formacji ochotniczej złożonej z członków paramilitarnych organizacji nacjonalistycznych, głównie Prawego Sektora. To nie tylko czerwono-czarne tło (symbolika OUN/UPA), ale także symbol widniejący u podstawy postaci św. Michała, będący stylizowaną swastyką.
Emblemat Gwardii Narodowej Ukrainy
Informacje odnośnie nazistowskiej symboliki niektórych formacji sił zbrojnych Ukrainy są w Polsce lekceważone i zbywane określeniem „rosyjska propaganda”.
To jednak nie jest rosyjska propaganda, ale fakty. Formacje MSW Ukrainy, złożone z członków różnych organizacji neobanderowskich, nawiązują wprost do symboliki nazistowskiej. Czy te jednostki są współczesną ukraińską Waffen-SS? Ostatecznie Ukraińcy mają w tej dziedzinie ponure tradycje 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”).
Co ciekawe jednak, na emblemacie dywizji SS-Galizien nie było symboli nazistowskich. Epigoni SS-Galizien poszli jak widać znacznie dalej.
Różne rodzaje swastyki
Emblemat 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”), nawiązujący do herbu Lwowa
USA i Unia Europejska wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji. Właśnie się dowiedziałem, że Jarosław Kaczyński domaga się wprowadzenia przez Polskę embarga na rosyjski węgiel.
Nikt jednak nie myśli o sankcjach dla Ukrainy za jawne odwoływanie się do nazistowskiej symboliki niektórych formacji jej sił zbrojnych (pomijając już zbrodnie dokonywane przy pacyfikacji Donbasu). Przecież nazizm i faszyzm są surowo zwalczane zarówno w USA jak i w UE.
Czyżby Ukraina dostała od Zachodu specjalną koncesję na uprawianie nazizmu? To popieranie szowinizmu i neonazizmu na Ukrainie może zakończyć się dla Zachodu tak jak popieranie najbardziej skrajnego fundamentalizmu islamskiego w Afganistanie, Iraku i Syrii. Żeby potem nie trzeba było wprowadzać na Ukrainę „międzynarodowych sił pokojowych”.
No i czy siłom politycznym Rzeczypospolitej Polskiej – zarówno obozowi rządzącemu jak i opozycji – nie przeszkadza ta symbolika? Przecież Polska doznała największych strat i okrucieństw nie od komunizmu, ale od nazizmu – niemieckiego i ukraińskiego.
Najwidoczniej polski mainstream polityczno-medialny, gorąco wspierający kijowską juntę, pozbył się już wszelkich oporów moralnych.
Nic nam nie grozi. Budowanie infrastruktury pod komercyjne wydobycie łupków będzie trwało pewnie min. do 2020r, a wtedy zaczniemy już pobierać podatki od wydobycia.
Panie darek3013 ma Pan całkowitą rację w swojej wypowiedzi, zgadzam się z Panem. Pan "Sylwia", "vanderBrook" w prawie każdej swojej wypowiedzi stosuje sztampowe wypowiedzi ruskiej propagandy. Forma jego wypowiedzi odrzuca mnie poprzez swoją, przede wszystkim głupią i nachalną matrycę, ruskiej propagandy. Jest to Rosjanin, ale nieporadnie radzi sobie z postawionym przed nim zadaniem, stąd ten schematyzm i kopiowanie całych fraz zwrotów zalecanych przez ruską propagandę. Tak ja to odbieram, może jest to moje przeczulenie, ale ja tak już mam. Forma wypowiedzi tego ruskiego agenta odrzuca mnie, mam tak już w swojej psychice, ze swoimi urazami powinienem walczyć. Tam gdzie zaczyna się ruska agentura to automatycznie dostaję uczulenia. Dyskusja czy też Pańskie wypowiedzi sprawiają mnie przyjemność, sądzę że w wielu sprawach mamy zbieżne poglądy. Pozdrawiam Pana.
Panie Kwezal - nie każdy Ukrainiec to banderowiec ale każdy banderowiec to Ukrainiec. No chyba że doliczy Pan tych co w Polsce siedzą i udają Polaków ale z przekonania, wychowania i urodzenia w pobanderowskich rodzinach za banderowców się uważają. Pisze Pan że teksty Pani Sylwii to papka. Inteligentny człowiek odłowi papkę od rzeczywistych faktów, przynajmniej powinien. Im Słabsza Ukraina tym lepiej dla Polski. Im słabsza Rosja też. Ani jedni ani drudzy nie są naszymi przyjaciółmi i o tym przede wszystkim powinniśmy pamiętać a nie pchać palce między drzwi a futrynę i czekać aż ktoś je zamknie. Bardziej wyważone stanowisko w sprawie Ukrainy pomogłoby nam wyciągnąć jakieś profity z tej awantury. Totalne poparcie dla Ukrainy spowodowało tylko to że jesteśmy dla Rosji głównym celem, wrogiem bo propaganda uprawiana zarówno przez polityków jak i nasze media mówi nam wprost że to co złe dla Rosji dobre dla Polski. Nic nigdy nie jest czarne ani białe w polityce międzynarodowej i tak jest także w tym wypadku.
Panie Tutejszym - z całym szacunkiem dla Pana osoby ale pozwolę sobie nie zgodzić się z Pańską opinią. Armia ukraińska a w szczególności bataliony ochotnicze zachowują się rzeczywiście jak terroryści. Walenie z armat w cywilne obiekty, niszczenie infrastruktury miejskiej, bombardowanie szpitali, szkół i cerkwi jest terroryzmem stosowanym przez siły państwa ukraińskiego. Takim samym terroryzmem jest niszczenie domów Palestyńczyków w Gazie, czy to co wyprawiają islamiści w Iraku i Syrii. Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jest formą terroryzmu uprawianego przez państwo które do tego dopuszcza. Co do faszyzmu reżimu kijowskiego - po pierwsze ustalmy że jest to reżim gdyż rząd sprawują ludzie którzy dorwali się do władzy w wyniku puczu, przewrotu bądź demokratycznych przemian dokonywanych na ulicy - jak Pan chce tak to proszę nazwać :) A fakt że czerpią pełnymi garściami z ideologii faszystowskiej chyba nie podlega dyskusji - Prawy Sektor jest tego najlepszym przykładem, pochody ku czci SS, stawianie pomników mordercom z UPA i kreowanie tych bestii oraz ich ideologii jest działaniem w duchu faszystowskim. W dzisiejszych czasach gdyby UPA powstała i robiła to co robiła to jej członkowie trafili by pod sąd międzynarodowy a samą organizację uznano by zapewne za terrorystyczną i groźniejszą niż ISIS w Iraku. Tak że niestety Pani Sylwia lub ktokolwiek kryje się pod tym nickiem ma niestety rację. Może przesadza czasami ze słownictwem ale trafia w meritum.
Ach ty ruska głupia gadzino. Że taka łajza jak Ty jest używana przez webbrygadę w ruskiej propagandowej akcji. Przecież ruskim gadem śmierdzisz na kilometr. "Ukraina dzięki Bogu będzie osłabiona po tej wojnie ale nie na tyle aby nie móc wkrótce organizować na naszym terytorium akcji terrorystycznych" czyli zaczną się wam ruskim do tyłka dobierać na waszym terytorium. Spieprzaj ruska kanalio z tego Forum. I przestań wklejać zalecane zwroty propagandowe twojej jaczejki, ty podły głupolu.
"Sylwia", ruski agencie wpływu "vanderBrook" rzygać mi się chce jak czytam Twoje propagandowe teksty typu: Członkowie "TERRORYSTYCZNEJ FORMACJI" ... "FASZYSTOWSKIEGO REŻYMU KIJOWSKIEGO...". Słuchaj ruska łajzo, przestań wklejać bezmyślnie wyjątki zaleceń Twojej jaczejki. Twoi prowadzący kopiują materiały z broszur typu "Poradnik młodego agitatora" z czasów wczesnego Stalina. Dostaję odruchu wymiotnego czytając Twoje agitki. Ruskim agentom mówię: Poszli won z naszego Forum...
@Tutejszym:28.08.2014 17:10/. Błysnął Pan dowcipem jak g ...o w przeręblu. Kolorowy proszek polecam i spokój do końca dnia o 20,oo cisza nocna i zabiorą komputerek..
Sprejowe napisy w okolicy Kłajpedy na przystankach autobusowych i zgubione w pobliżu
naszywki rosyjskiej piechoty morskiej zmuszą ich do ogłoszenia pełnej mobilizacji i internowania
polskiej ludności jako politycznie niepewnej. Pani Grzybowska wierzę w Pani geniusz przecież
zna Pani angielski .
tagore
Prez. Walcman i złodziejka Tymoszenko są podłączeni do korzyści z kontraktu z Shell Oil o wydobywanie gazu ze złóż koło Słowiańska. Za to złoto oligarchat przeleje morze krwi.
Nazistowska symbolika sił zbrojnych Ukrainy
Posted by Marucha w dniu 2014-08-20 (środa)
Zdaniem polskojęzycznych mediów na Ukrainie nie ma żadnych banderowców i żadnego szowinizmu. Z mediów tych wiemy, że pod przewodem panów Poroszenki i Jaceniuka na Ukrainie budowana jest demokracja, twórczo wspierana przez USA i Unię Europejską oraz największego orędownika sprawy ukraińskiej na świecie – Polskę.
Budująca demokrację Ukraina przygotowuje się do integracji z Unią Europejską, którą chce powstrzymać neoimperialna Rosja, wspierająca separatystów i terrorystów. Itd., itp. Jednakże gdy przyjrzymy się chociażby emblematom używanym przez niektóre formacje zbrojne, podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy, nasuwa się podejrzenie, że z tą ukraińską demokracją i integracją europejską jest coś nie tak. Chodzi tu o emblematy batalionów „Azow” i „Donbas” oraz tzw. Gwardii Narodowej.
Batalion „Azow” to ochotnicza formacja zbrojna, w skład której wchodzi kompania służby patrolowej milicji MSW Ukrainy oraz członkowie bojówek i organizacji nacjonalistycznych. Jednostka ta została sformowana w maju 2014 roku w Mariupolu z inicjatywy Ołeha Odnorożenki – przywódcy organizacji o jakże wdzięcznej nazwie: Socjal-Nacjonalistyczne Zgromadzenie. Formalnie podporządkowano ją Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Przeznaczeniem tej jednostki była i jest pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy. Symbolika batalionu „Azow” – przede wszystkim odwrócony tzw. „wilczy hak” – nawiązuje wprost do symboliki 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”.
Emblemat 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”
Symbolem 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich” był tzw. Wolfsangel (niem. „wilczy hak”). Symbol ten składa się z nałożonych na siebie łacińskich liter I (idea) i N (naród). Runa Wolfsangel nawiązuje do pogańskiego amuletu, których miał chronić właściciela przed ciemnymi siłami. W XV wieku „wilczy hak” stał się emblematem niemieckich mieszczan, walczących z feudalizmem. W okresie wojny trzydziestoletniej (1618-1648) uchodził za symbol wolności jako tzw. znak samowoli. „Wilczy hak” początkowo był emblematem NSDAP (potem przyjęto swastykę). Następnie przyjęła go 2. Dywizja Pancerna Waffen-SS „Das Reich”. Dywizja ta została utworzona w kwietniu 1940 roku. Brała udział w niemieckiej agresji na Francję, a potem walczyła na froncie wschodnim.
Początkowo był dywizją zmotoryzowaną. W 1942 roku została przekształcona w dywizję grenadierów pancernych, a w październiku 1943 roku w dywizję pancerną. Brała m.in. udział w bitwie na łuku kurskim (5 lipca – 23 sierpnia 1943 r.). Była wówczas jedną z najsilniejszych formacji pancernych III Rzeszy. Liczyła 163 czołgi, a więc dwukrotnie więcej niż analogiczne dywizje pancerne Wehrmachtu. W kwietniu 1944 roku ponownie trafiła do Francji w związku ze spodziewaną inwazją aliantów. Cztery dni po tej inwazji – 10 czerwca 1944 roku – esesmani z dywizji „Das Reich” popełnili jedną z najgłośniejszych niemieckich zbrodni wojennych, jaką była masakra mieszkańców miasteczka Oradour-sur-Glane. W odwecie za śmierć jednego z oficerów dywizji z rąk francuskiego ruchu oporu esesmani z dywizji „Das Reich” wymordowali prawie wszystkich mieszkańców Oradour – 642 osoby, mężczyzn, kobiety i dzieci – a samo miasteczko spalili. Po wyparciu wojsk niemieckich z Francji dywizja „Das Reich” walczyła w Ardenach, na Węgrzech i w Austrii, gdzie w maju 1945 roku poddała się Amerykanom pod Linzem.
Wolfsangel jako symbol Werwolfu
Po drugiej wojnie światowej „wilczy hak” stał się symbolem hitlerowskiej organizacji Werwolf (Wilkołak), która prowadziła działalność dywersyjną na dawnych wschodnich ziemiach Rzeszy odzyskanych przez Polskę w 1945 roku.
W latach 1991-2004 Wolfsangel był oficjalnym znakiem Socjal-Nacjonalistycznej Partii Ukrainy. Partia ta obecnie nosi nazwę Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” i jest obok Prawego Sektora oraz Partii Radykalnej czołową postbanderowską siłą polityczną na Ukrainie.
http://mysl-polska.pl/gif/image011.jpg
iDrugim – obok „wilczego haku” – nazistowskim elementem emblematu batalionu „Azow” jest symbol Czarnego Słońca, będący pierwowzorem swastyki. Był to jeden z najbardziej ulubionych symboli Reichsführera SS Heinricha Himmlera.
Osobiście Himmler był zafascynowany okultyzmem, a Czarne Słońce – składające się z trzech swastyk – symbolizuje w okultyzmie astrologiczny emblemat słońca. Znak ten był ornamentem posadzki na zamku w Wewelsburgu koło Paderborn, gdzie odbywały się spotkania elity SS.
Symbol Czarnego Słońca
Batalion Gwardii Narodowej „Donbas” został sformowany w Dniepropietrowsku z inicjatywy miejscowego gubernatora, a faktycznie jednego z głównych sponsorów rewolty kijowskiej, oligarchy Ihora Kołomojskiego. Jego przeznaczeniem była od początku pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy.
Jako formacja ochotnicza został zasilony głównie członkami Prawego Sektora i innych nacjonalistycznych organizacji ukraińskich, biorących wcześniej udział w walkach w Kijowie. W kwietniu 2014 roku powstały dwie formacje o tej nazwie: 24. batalion obrony terytorialnej „Donbas”, podporządkowany Ministerstwu Obrony Ukrainy, oraz operacyjny batalion „Donbas” Gwardii Narodowej Ukrainy, podporządkowany Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.
Symbolem batalionu Gwardii Narodowej „Donbas” jest stylizowany na trójząb odwrócony orzeł hitlerowski z półotwartymi skrzydłami, nawiązujący do oficjalnego emblematu Wehrmachtu z 1942 roku.
Emblemat batalionu Gwardii Narodowej Ukrainy „Donbas”
Szowinistyczna symbolika jest też obecna na emblemacie Gwardii Narodowej Ukrainy – formacji ochotniczej złożonej z członków paramilitarnych organizacji nacjonalistycznych, głównie Prawego Sektora. To nie tylko czerwono-czarne tło (symbolika OUN/UPA), ale także symbol widniejący u podstawy postaci św. Michała, będący stylizowaną swastyką.
Emblemat Gwardii Narodowej Ukrainy
Informacje odnośnie nazistowskiej symboliki niektórych formacji sił zbrojnych Ukrainy są w Polsce lekceważone i zbywane określeniem „rosyjska propaganda”.
To jednak nie jest rosyjska propaganda, ale fakty. Formacje MSW Ukrainy, złożone z członków różnych organizacji neobanderowskich, nawiązują wprost do symboliki nazistowskiej. Czy te jednostki są współczesną ukraińską Waffen-SS? Ostatecznie Ukraińcy mają w tej dziedzinie ponure tradycje 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”).
Co ciekawe jednak, na emblemacie dywizji SS-Galizien nie było symboli nazistowskich. Epigoni SS-Galizien poszli jak widać znacznie dalej.
Różne rodzaje swastyki
Emblemat 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”), nawiązujący do herbu Lwowa
USA i Unia Europejska wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji. Właśnie się dowiedziałem, że Jarosław Kaczyński domaga się wprowadzenia przez Polskę embarga na rosyjski węgiel.
Nikt jednak nie myśli o sankcjach dla Ukrainy za jawne odwoływanie się do nazistowskiej symboliki niektórych formacji jej sił zbrojnych (pomijając już zbrodnie dokonywane przy pacyfikacji Donbasu). Przecież nazizm i faszyzm są surowo zwalczane zarówno w USA jak i w UE.
Czyżby Ukraina dostała od Zachodu specjalną koncesję na uprawianie nazizmu? To popieranie szowinizmu i neonazizmu na Ukrainie może zakończyć się dla Zachodu tak jak popieranie najbardziej skrajnego fundamentalizmu islamskiego w Afganistanie, Iraku i Syrii. Żeby potem nie trzeba było wprowadzać na Ukrainę „międzynarodowych sił pokojowych”.
No i czy siłom politycznym Rzeczypospolitej Polskiej – zarówno obozowi rządzącemu jak i opozycji – nie przeszkadza ta symbolika? Przecież Polska doznała największych strat i okrucieństw nie od komunizmu, ale od nazizmu – niemieckiego i ukraińskiego.
Najwidoczniej polski mainstream polityczno-medialny, gorąco wspierający kijowską juntę, pozbył się już wszelkich oporów moralnych.
Bohdan Piętka
http://mysl-polska.pl
Rosja nigdy w swojej historii nie potrafiła sama ograniczyć swoich apetytów ,lepiej dla Polski
by niestrawności dostała daleko od Polskiej granicy.
tagore
Wojnę może powstrzymać Poroszenko. Niech wycofa wojska z Noworosji i będzie po wojnie.
Marzy się Niemcom kolejne przymierze trzech Cesarzy.
tagore
Banderowcy rozpętali wojnę domową i chcą, żeby im UE płaciła za ich zbrodnie.
I to było najlepsze podsumowanie wartości 5 batalionów terytorialnych sformowanych przez
Lwowski samorząd. Ciekawe na jakie pomysły wpadnie tych 400 bojówkarzy z dowódcami na czele po przybyciu na miejsce, może proklamują Hałyczyńską Republikę?
tagore
Przepraszam Panie "Anarchista" powinno być "włamać" a nie "złamać". Jak Pan złapiesz tego wstrętnego złodzieja to może odda Panu to co ukradł. Póki co to łap Pan i daj na wstrzymanie.
Zdezerterowali bo dostali złą broń są zwyczajni do ręcznej widły i siekiery
Strona była przedmiotem ataku!!! Haker komentarz ukradł, przecież po to spróbował się złamać!!!
Gdzie jest mój komentarz do notki!!!!
Kochana Redakcjo przejmujecie się tym co wymyśla GPC i jej redaktorzy. Ich enuncjacja to tak jakby wąż pierdnął
E tam, dla Litwy agresja FR na Ukrainę to drobiazg. Ważniejsze dla Litwy jest aby Polaków na Litwie pognębić i Polskę poniżyć!. To jest przecież dla Litvusów warunek ich istnienia. Poczekajmy spokojnie na ciąg dalszy obelg a może też skomlenia litewskich władz. Może wtedy pogadamy. Na razie niech trochę FR postraszą że jak nie to oni wtedy...
W stosunku do ukraińców, bym nie ośmielił się mówić Państwo. Stanowią jakąś tam quasi narodowość, Państwo dla nich to nie rząd, instytucje, wojsko. To coś czego nigdy nie mieli tak naprawdę, więc nie można do nich stosować nazewnictwa państwowego. Obszar, który zamieszkują przecież nigdy nie był ich. Jak słyszę, że im Krym zabrali to się uśmiecham, bo ukraińcy oprócz postawienia kilku tabliczek z napisem Ukraina i pomalowania na żółto i niebiesko kilku płotów, nic tam nie wnieśli. Żadnej kultury, żadnych inwestycji, nawet ludności ukraińskiej jest tam co kot napłakał. Stąd też kierunek na "hitlerowski nazizm i krwawy banderyzm" u nich tak łatwo się sprzedaje.
W stosunku do ukraińców, bym nie ośmielił się mówić Państwo. Stanowią jakąś tam quasi narodowość, Państwo dla nich to nie rząd, instytucje, wojsko. To coś czego nigdy nie mieli tak naprawdę, więc nie można do nich stosować nazewnictwa państwowego. Obszar, który zamieszkują przecież nigdy nie był ich. Jak słyszę, że im Krym zabrali to się uśmiecham, bo ukraińcy oprócz postawienia kilku tabliczek z napisem Ukraina i pomalowania na żółto i niebiesko kilku płotów, nic tam nie wnieśli. Żadnej kultury, żadnych inwestycji, nawet ludności ukraińskiej jest tam co kot napłakał. Stąd też kierunek na "hitlerowski nazizm i krwawy banderyzm" u nich tak łatwo się sprzedaje.
chciałem jeszcze dodać, że jak mordowaliście moją 94 letnią praprababcię to byliście odważniejsi! Do BOJU!!!
Jabłka ślijcie! Jabłka i siekiery!
Z każdą kolejną wiadomością dotyczącą walk na Ukrainie utwierdzam się w przekonaniu, że pojęcie wojny z dnia na dzień przybiera nowe, nieznane światu dotąd oblicza. Niby wszyscy tam na zachodzie mówią o jawnej agresji Rosji przeciw Ukrainie, a nikt nie chce stanowczo reagować - zabierali im Krym: STALI, teraz "zabierają" im wschód: niby coś robią, ale szczerość chęci do walki przeciętnego żołnierza ("zachidniaka" przecież), w tym wypadku w obronie integralności jego ojczyzny wynosi ZERO i przy nadarzającej się okazji zwiewają oni, względnie zasłaniają się matkami, żeby nie poddać się mobilizacji. Mało tego - jak już zdezerterują, to się okazuje, że zamiast kuli w łeb, bo to jedyna kara jaką wydać powinien sąd polowy w sytuacji toczącej się wojny, to okazuje się, że mogą sobie wrócić do domu - ba - nawet trochę "zabawek" mogą wziąć. Nie wspominam już o ukraińskich uciekinierach ze stref walk, którzy w większym stopniu uciekają na stronę... wroga!!! Albo nieco podręczników z zakresu sztuki wojennej trzeba będzie poprawić, albo po prostu widać jest już coraz jawniej, że największa nawet propaganda nie jest w stanie zakamuflować określonych faktów...
Niestety ale regularna armia rosyjska to trochę wyższy poziom trudności niż bezbronne rodziny polskiej narodowości. Ukraińcy nie są przygotowani na taką walkę, może gdyby walczyli na kosy...
No litvusy do dziela.Ukraina czeka na wasze wsparcie.Wasze wojska Plechavicusa pokazaly już waleczność w 1941r/1944r w walce z Polakami.
Tak mniej więcej widzę tą "szeroką pomoc z UE":
http://imgur.com/XAt1QoR
Sami bohaterowie od siedmiu boleści, nigdy się nie nauczyli i nie nauczą walczyć, zawsze spieprzali jak się im grunt palił pod nogami, tak było za Pierwszej Rzeplitej, na Wołyńu i teraz w ich własnym kraju - w obronie suwerenności.
Sami bohaterowie od siedmiu boleści, nigdy się nie nauczyli i nie nauczą walczyć, zawsze spieprzali jak się im grunt palił pod nogami, tak było za Pierwszej Rzeplitej, na Wołyńu i teraz w ich własnym kraju - w obronie suwerenności.
tak to jest gdy nie walczy się przeciwko kobietom, dzieciom i starcom. Herojem Slawa!
Jak będzie pełna inwazja sił zbrojnych FR na Ukrainę, to ci śmieszni faceci pierwsi będą spieprzali na zachód, bo inaczej czeka ich stryczek za popełnione zbrodnie.
Widziałem dziś krótkie przemówienie tej lewackiej "Psiny" w telewizorze. Sprawa dotyczyła oczywiście uKrainy. Pierwsze, co się rzuciło, to nieautentyczność i domysły skonstruowane tak, aby cały "cywilizowany" świat zrozumiał, jak to uKraina musi walczyć z rosyjskim Goliatem, który jak zawsze gan nie fair.
I znów psy szczekają a karawana idzie dalej. Jestem pewien, że ta wspaniała inicjatywa jaką jest portal kresy.pl będzie systematycznie powiększać grono swoich czytelników dzięki, widocznemu zawsze, profesjonalizmowi i skutecznemu wypełnieniu luki w obszarze mediów prawdziwie polskich. Drodzy Czytelnicy, nie zapominajmy o wspieraniu Portalu!
Pominęliście fragment o sobie ;) Rozumiem skromność, ale nie można negować faktu, że jesteście jednym z nielicznych (nie wiem, czy nie jedynym) medium, które rzetelnie relacjonuje pozycje z obu stron barykady :)
Wilcze haki na flagach - jawny faszyzm.
Gdyby redaktorzy zajmowali się dokładniej treściami zamieszczanymi na Portalu czytali i usuwali przynajmniej treści atakujące personalnie forumowiczów znależliby przynajmniej moją notkę na temat Fszystowskich symboli używanych przez faszystów z Kijowa pt ,,Nazistowska symbolika sił zbrojnych Ukrainy"
"Jedynie słuszne poglądy" Pana Davida Wildsteina nie muszą obowiązywać we wszystkich prawicowych Polskich mediach. Osobiście cieszę się że nie muszę służyć za potakiwacza. Mogę też wyrażać swoje stanowisko wobec banderyzmu na Ukrainie i totalitarnej zaborczości władz Rosji. Ciężko jest mnie Polakowi ,z tytułu zagrożeń dla nas, pomiędzy tymi dwiema stronami konfliktu mentalnie egzystować. Ale mam prawo do własnego oglądu i stanowiska w tej wojnie FR z Ukrainą.
Francja zawsze była i będzie ladacznicą Europy. A Ukraina to typowy przykład wrogiej agresji Rosji i bezczynności Europy. Wstyd mi za Unię i za nas. Zapłacimy za ta bezczynność 5tym rozbiorem Polski.
Francja zawsze była i będzie ladacznicą Europy. A Ukraina to typowy przykład wrogiej agresji Rosji i bezczynności Europy. Wstyd mi za Unię i za nas. Zapłacimy za ta bezczynność 5tym rozbiorem Polski.
Banderowcy straszą Europę. Rosja nie ma interesu we wstrzymywaniu dostaw gazu płacącym klientom i nie ma interesu w dostarczaniu gazu wrogiej i niepłacącej Ukrainie.
Pyatt bredzi jak potłuczony, podobnie jak Psaki.
Takie dowody Psaki świadczą o tym, że ona kłamie. Dowodami mogą być zdjęcia satelitarne, pokazujące naruszenie granicy lub zapis z monitoringu OBWE, który na tej granicy jest prowadzony od kilku miesięcy, a nie rzekome pogrzeby, a tym bardziej nie leczenie, bo Rosjanie mogą leczyć niekoniecznie swoich, mogą leczyć powstańców. W Polsce byli leczeni bandyci z Majdanu, a Niemcy obiecały leczyć 20 żołnierzy banderowskich.
Runy H i I = HItler. Zmodyfkowana kombinacja T i H - THule. Faszyzm par excellence. https://i.ytimg.com/vi/IWw4jAWG0Nw/0.jpg
P. Anarchista. Dziękuje za ten pouczający wpis. Należy dodać, że ‘Wolfsangel’ to kombinacja dwóch run, Hagalaz (H) i Is (I) według tradycji rozpowszechnianej m.in. przez Thule Gesellschaft. To mistyczno-faszystowskie stowarzyszenie używało podobnej kombinacji run: Tiwaz (T) i Hagalaz (H) - THule. Ta pierwsza kombinacja oznacza ‘HItler’, którego Thule wypromowało i któremu pomogło przejąć Deutsche Arbeiter Partei, potem przemianowaną na Nazional Sozialistische Deutsche Arbeiter Partei. Z pary run Tiwaz – Hagalaz łatwo zrobić parę Hagalaz – Is. Wystarczy zdjąć ‘daszek’ z Tiwaz. Ta ostatnia kombinacja oznaczająca ‘THule’ jest widoczna na posadzce zamku Wewelsburg – siedziby głównej SS. Tam też jest symbol ‘Czarnego Słońca’, który widać na tarczy batalionu Azow. Runy można obejrzeć tu: http://runen.net/runen-futhark. Hitleryzm, faszyzm i nawet faszystowski satanistyczny mistycyzm odrodził się na Ukrainie.
Czy to jest ,,demokratyczna" symbolika
@ kindzal ). bat Donbas o czysto faszystowska jednostka utworzona przez faszystów z Kijowa i tyle w temacie .Więcej znajdziesz w Poście ,, Nazistowska symbolika sił zbrojnych Ukrainy" powyżej , ale ty to wiesz tyle że masz polecenia z Kijowa mącić na tym forum .
@ Tutejszym: ). Trzeba być niespełna rozumu żeby nie widzieć FASZYZMU w Kijowie Niestety ty jesteś albo głupcem albo opłacanym agentem ukraińskim , innego wyjaśnienia nie ma na twoje postępowanie Obrażasz Rzucasz inwektywami i wykazujesz zupełny brak poczucia rzeczywistości i szacunku dla innych JESTEŚ MORALNYM DNEM . Oczywiście redakcja nie zareaguje na twoje działania , Nawet nie usuwa twoich chamskich i napastliwych postów . I jeszcze jedno nie masz prawa wypowiadać się w imieniu wszystkich Polaków czy nawet wszystkich uczestników na tym forum .A wielokrotnie wykazałeś swoje poparcie dla faszyzmu Jeśli masz wątpliwości co do faktu że Władze w Kijowie to nie całau kraina i poplecznik "TERRORYSTYCZNYCH FORMACJI" ... "FASZYSTOWSKIEGO REŻYMU " Poczytaj ten tekst ale ze zrozumieniem............................................................................................ Nazistowska symbolika sił zbrojnych Ukrainy
Zdaniem polskojęzycznych mediów na Ukrainie nie ma żadnych banderowców i żadnego szowinizmu. Z mediów tych wiemy, że pod przewodem panów Poroszenki i Jaceniuka na Ukrainie budowana jest demokracja, twórczo wspierana przez USA i Unię Europejską oraz największego orędownika sprawy ukraińskiej na świecie – Polskę.
Budująca demokrację Ukraina przygotowuje się do integracji z Unią Europejską, którą chce powstrzymać neoimperialna Rosja, wspierająca separatystów i terrorystów. Itd., itp. Jednakże gdy przyjrzymy się chociażby emblematom używanym przez niektóre formacje zbrojne, podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy, nasuwa się podejrzenie, że z tą ukraińską demokracją i integracją europejską jest coś nie tak. Chodzi tu o emblematy batalionów „Azow” i „Donbas” oraz tzw. Gwardii Narodowej.
Batalion „Azow” to ochotnicza formacja zbrojna, w skład której wchodzi kompania służby patrolowej milicji MSW Ukrainy oraz członkowie bojówek i organizacji nacjonalistycznych. Jednostka ta została sformowana w maju 2014 roku w Mariupolu z inicjatywy Ołeha Odnorożenki – przywódcy organizacji o jakże wdzięcznej nazwie: Socjal-Nacjonalistyczne Zgromadzenie. Formalnie podporządkowano ją Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Przeznaczeniem tej jednostki była i jest pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy. Symbolika batalionu „Azow” – przede wszystkim odwrócony tzw. „wilczy hak” – nawiązuje wprost do symboliki 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”.
Emblemat 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”
Symbolem 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich” był tzw. Wolfsangel (niem. „wilczy hak”). Symbol ten składa się z nałożonych na siebie łacińskich liter I (idea) i N (naród). Runa Wolfsangel nawiązuje do pogańskiego amuletu, których miał chronić właściciela przed ciemnymi siłami. W XV wieku „wilczy hak” stał się emblematem niemieckich mieszczan, walczących z feudalizmem. W okresie wojny trzydziestoletniej (1618-1648) uchodził za symbol wolności jako tzw. znak samowoli. „Wilczy hak” początkowo był emblematem NSDAP (potem przyjęto swastykę). Następnie przyjęła go 2. Dywizja Pancerna Waffen-SS „Das Reich”. Dywizja ta została utworzona w kwietniu 1940 roku. Brała udział w niemieckiej agresji na Francję, a potem walczyła na froncie wschodnim.
Początkowo był dywizją zmotoryzowaną. W 1942 roku została przekształcona w dywizję grenadierów pancernych, a w październiku 1943 roku w dywizję pancerną. Brała m.in. udział w bitwie na łuku kurskim (5 lipca – 23 sierpnia 1943 r.). Była wówczas jedną z najsilniejszych formacji pancernych III Rzeszy. Liczyła 163 czołgi, a więc dwukrotnie więcej niż analogiczne dywizje pancerne Wehrmachtu. W kwietniu 1944 roku ponownie trafiła do Francji w związku ze spodziewaną inwazją aliantów. Cztery dni po tej inwazji – 10 czerwca 1944 roku – esesmani z dywizji „Das Reich” popełnili jedną z najgłośniejszych niemieckich zbrodni wojennych, jaką była masakra mieszkańców miasteczka Oradour-sur-Glane. W odwecie za śmierć jednego z oficerów dywizji z rąk francuskiego ruchu oporu esesmani z dywizji „Das Reich” wymordowali prawie wszystkich mieszkańców Oradour – 642 osoby, mężczyzn, kobiety i dzieci – a samo miasteczko spalili. Po wyparciu wojsk niemieckich z Francji dywizja „Das Reich” walczyła w Ardenach, na Węgrzech i w Austrii, gdzie w maju 1945 roku poddała się Amerykanom pod Linzem.
Wolfsangel jako symbol Werwolfu
Po drugiej wojnie światowej „wilczy hak” stał się symbolem hitlerowskiej organizacji Werwolf (Wilkołak), która prowadziła działalność dywersyjną na dawnych wschodnich ziemiach Rzeszy odzyskanych przez Polskę w 1945 roku.
W latach 1991-2004 Wolfsangel był oficjalnym znakiem Socjal-Nacjonalistycznej Partii Ukrainy. Partia ta obecnie nosi nazwę Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” i jest obok Prawego Sektora oraz Partii Radykalnej czołową postbanderowską siłą polityczną na Ukrainie.
http://mysl-polska.pl/gif/image011.jpg
iDrugim – obok „wilczego haku” – nazistowskim elementem emblematu batalionu „Azow” jest symbol Czarnego Słońca, będący pierwowzorem swastyki. Był to jeden z najbardziej ulubionych symboli Reichsführera SS Heinricha Himmlera.
Osobiście Himmler był zafascynowany okultyzmem, a Czarne Słońce – składające się z trzech swastyk – symbolizuje w okultyzmie astrologiczny emblemat słońca. Znak ten był ornamentem posadzki na zamku w Wewelsburgu koło Paderborn, gdzie odbywały się spotkania elity SS.
Symbol Czarnego Słońca
Batalion Gwardii Narodowej „Donbas” został sformowany w Dniepropietrowsku z inicjatywy miejscowego gubernatora, a faktycznie jednego z głównych sponsorów rewolty kijowskiej, oligarchy Ihora Kołomojskiego. Jego przeznaczeniem była od początku pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy.
Jako formacja ochotnicza został zasilony głównie członkami Prawego Sektora i innych nacjonalistycznych organizacji ukraińskich, biorących wcześniej udział w walkach w Kijowie. W kwietniu 2014 roku powstały dwie formacje o tej nazwie: 24. batalion obrony terytorialnej „Donbas”, podporządkowany Ministerstwu Obrony Ukrainy, oraz operacyjny batalion „Donbas” Gwardii Narodowej Ukrainy, podporządkowany Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.
Symbolem batalionu Gwardii Narodowej „Donbas” jest stylizowany na trójząb odwrócony orzeł hitlerowski z półotwartymi skrzydłami, nawiązujący do oficjalnego emblematu Wehrmachtu z 1942 roku.
Emblemat batalionu Gwardii Narodowej Ukrainy „Donbas”
Szowinistyczna symbolika jest też obecna na emblemacie Gwardii Narodowej Ukrainy – formacji ochotniczej złożonej z członków paramilitarnych organizacji nacjonalistycznych, głównie Prawego Sektora. To nie tylko czerwono-czarne tło (symbolika OUN/UPA), ale także symbol widniejący u podstawy postaci św. Michała, będący stylizowaną swastyką.
Emblemat Gwardii Narodowej Ukrainy
Informacje odnośnie nazistowskiej symboliki niektórych formacji sił zbrojnych Ukrainy są w Polsce lekceważone i zbywane określeniem „rosyjska propaganda”.
To jednak nie jest rosyjska propaganda, ale fakty. Formacje MSW Ukrainy, złożone z członków różnych organizacji neobanderowskich, nawiązują wprost do symboliki nazistowskiej. Czy te jednostki są współczesną ukraińską Waffen-SS? Ostatecznie Ukraińcy mają w tej dziedzinie ponure tradycje 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”).
Co ciekawe jednak, na emblemacie dywizji SS-Galizien nie było symboli nazistowskich. Epigoni SS-Galizien poszli jak widać znacznie dalej.
Różne rodzaje swastyki
Emblemat 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”), nawiązujący do herbu Lwowa
USA i Unia Europejska wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji. Właśnie się dowiedziałem, że Jarosław Kaczyński domaga się wprowadzenia przez Polskę embarga na rosyjski węgiel.
Nikt jednak nie myśli o sankcjach dla Ukrainy za jawne odwoływanie się do nazistowskiej symboliki niektórych formacji jej sił zbrojnych (pomijając już zbrodnie dokonywane przy pacyfikacji Donbasu). Przecież nazizm i faszyzm są surowo zwalczane zarówno w USA jak i w UE.
Czyżby Ukraina dostała od Zachodu specjalną koncesję na uprawianie nazizmu? To popieranie szowinizmu i neonazizmu na Ukrainie może zakończyć się dla Zachodu tak jak popieranie najbardziej skrajnego fundamentalizmu islamskiego w Afganistanie, Iraku i Syrii. Żeby potem nie trzeba było wprowadzać na Ukrainę „międzynarodowych sił pokojowych”.
No i czy siłom politycznym Rzeczypospolitej Polskiej – zarówno obozowi rządzącemu jak i opozycji – nie przeszkadza ta symbolika? Przecież Polska doznała największych strat i okrucieństw nie od komunizmu, ale od nazizmu – niemieckiego i ukraińskiego.
Najwidoczniej polski mainstream polityczno-medialny, gorąco wspierający kijowską juntę, pozbył się już wszelkich oporów moralnych.
Bohdan Piętka
http://mysl-po
Nic nam nie grozi. Budowanie infrastruktury pod komercyjne wydobycie łupków będzie trwało pewnie min. do 2020r, a wtedy zaczniemy już pobierać podatki od wydobycia.
Panie darek3013 ma Pan całkowitą rację w swojej wypowiedzi, zgadzam się z Panem. Pan "Sylwia", "vanderBrook" w prawie każdej swojej wypowiedzi stosuje sztampowe wypowiedzi ruskiej propagandy. Forma jego wypowiedzi odrzuca mnie poprzez swoją, przede wszystkim głupią i nachalną matrycę, ruskiej propagandy. Jest to Rosjanin, ale nieporadnie radzi sobie z postawionym przed nim zadaniem, stąd ten schematyzm i kopiowanie całych fraz zwrotów zalecanych przez ruską propagandę. Tak ja to odbieram, może jest to moje przeczulenie, ale ja tak już mam. Forma wypowiedzi tego ruskiego agenta odrzuca mnie, mam tak już w swojej psychice, ze swoimi urazami powinienem walczyć. Tam gdzie zaczyna się ruska agentura to automatycznie dostaję uczulenia. Dyskusja czy też Pańskie wypowiedzi sprawiają mnie przyjemność, sądzę że w wielu sprawach mamy zbieżne poglądy. Pozdrawiam Pana.
Panie Kwezal - nie każdy Ukrainiec to banderowiec ale każdy banderowiec to Ukrainiec. No chyba że doliczy Pan tych co w Polsce siedzą i udają Polaków ale z przekonania, wychowania i urodzenia w pobanderowskich rodzinach za banderowców się uważają. Pisze Pan że teksty Pani Sylwii to papka. Inteligentny człowiek odłowi papkę od rzeczywistych faktów, przynajmniej powinien. Im Słabsza Ukraina tym lepiej dla Polski. Im słabsza Rosja też. Ani jedni ani drudzy nie są naszymi przyjaciółmi i o tym przede wszystkim powinniśmy pamiętać a nie pchać palce między drzwi a futrynę i czekać aż ktoś je zamknie. Bardziej wyważone stanowisko w sprawie Ukrainy pomogłoby nam wyciągnąć jakieś profity z tej awantury. Totalne poparcie dla Ukrainy spowodowało tylko to że jesteśmy dla Rosji głównym celem, wrogiem bo propaganda uprawiana zarówno przez polityków jak i nasze media mówi nam wprost że to co złe dla Rosji dobre dla Polski. Nic nigdy nie jest czarne ani białe w polityce międzynarodowej i tak jest także w tym wypadku.
Panie Tutejszym - z całym szacunkiem dla Pana osoby ale pozwolę sobie nie zgodzić się z Pańską opinią. Armia ukraińska a w szczególności bataliony ochotnicze zachowują się rzeczywiście jak terroryści. Walenie z armat w cywilne obiekty, niszczenie infrastruktury miejskiej, bombardowanie szpitali, szkół i cerkwi jest terroryzmem stosowanym przez siły państwa ukraińskiego. Takim samym terroryzmem jest niszczenie domów Palestyńczyków w Gazie, czy to co wyprawiają islamiści w Iraku i Syrii. Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jest formą terroryzmu uprawianego przez państwo które do tego dopuszcza. Co do faszyzmu reżimu kijowskiego - po pierwsze ustalmy że jest to reżim gdyż rząd sprawują ludzie którzy dorwali się do władzy w wyniku puczu, przewrotu bądź demokratycznych przemian dokonywanych na ulicy - jak Pan chce tak to proszę nazwać :) A fakt że czerpią pełnymi garściami z ideologii faszystowskiej chyba nie podlega dyskusji - Prawy Sektor jest tego najlepszym przykładem, pochody ku czci SS, stawianie pomników mordercom z UPA i kreowanie tych bestii oraz ich ideologii jest działaniem w duchu faszystowskim. W dzisiejszych czasach gdyby UPA powstała i robiła to co robiła to jej członkowie trafili by pod sąd międzynarodowy a samą organizację uznano by zapewne za terrorystyczną i groźniejszą niż ISIS w Iraku. Tak że niestety Pani Sylwia lub ktokolwiek kryje się pod tym nickiem ma niestety rację. Może przesadza czasami ze słownictwem ale trafia w meritum.
Ach ty ruska głupia gadzino. Że taka łajza jak Ty jest używana przez webbrygadę w ruskiej propagandowej akcji. Przecież ruskim gadem śmierdzisz na kilometr. "Ukraina dzięki Bogu będzie osłabiona po tej wojnie ale nie na tyle aby nie móc wkrótce organizować na naszym terytorium akcji terrorystycznych" czyli zaczną się wam ruskim do tyłka dobierać na waszym terytorium. Spieprzaj ruska kanalio z tego Forum. I przestań wklejać zalecane zwroty propagandowe twojej jaczejki, ty podły głupolu.
"Sylwia", ruski agencie wpływu "vanderBrook" rzygać mi się chce jak czytam Twoje propagandowe teksty typu: Członkowie "TERRORYSTYCZNEJ FORMACJI" ... "FASZYSTOWSKIEGO REŻYMU KIJOWSKIEGO...". Słuchaj ruska łajzo, przestań wklejać bezmyślnie wyjątki zaleceń Twojej jaczejki. Twoi prowadzący kopiują materiały z broszur typu "Poradnik młodego agitatora" z czasów wczesnego Stalina. Dostaję odruchu wymiotnego czytając Twoje agitki. Ruskim agentom mówię: Poszli won z naszego Forum...
Członkowie terrorystycznej formacji 'Donbas' faszystowskiego reżymu kijowskiego uciekli z tej szkoły. Już ich tam nie ma. Iłowajsk jest wyzwolony.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=k9zOvgefiaI