• kindzal,że przypomne co stwierdził towarzysz ludowy komisarz spraw zagranicznych ZSRS W.Mołotow:"Koła rządzące Polski chełpiły się „trwałością” państwa i „potęgą” armii. Okazało się, że wystarczyło krótkie natarcie wojsk niemieckich, a następnie Armii Czerwonej, by nic nie pozostało po tym bękarcie traktatu wersalskiego, żyjącym z ucisku niepolskich narodowości". Nazwał Polskę BĘKARTEM TRAKTATU WERSALSKIEGO.A Szojgu lata na rocznicę powstania(komunistycznego)na Słowacji,ale juz nie wpadł na to, by uczcić Powstanie Warszawskie. I wg.tego scenariusza rozgrywają teraz Ukrainę. AK nazywali zaplutym karłem reakcji i imperialno-faszystowską agenturą,a ochotników ukraińskich, którzy nawet nie są dobrze uzbrojeni i zdobywają często broń na Rosjanach nazywają banderowcami.

  • A nie mieli juz tam tych tzw."separatystów "w maju?Bo zdaje się że tak i im podziękowali. Zresztą wielka niebiesko-zółta flaga mówi chyba sama za siebie. To nie jest flaga Donieckiej Republiki Ludowej, za którą stoi Putin i pociąga za sznurki w tym teatrzyku mapetów.

  • Wpierw oficjalne przeproszenie ze strony Ukraińskiej za zbrodnie i uznanie ideologii Bandery za antyludzką a dopiero później pomoc.

  • ka9q 29 August 2014, 19:51 Historyczne minimum rosyjskiego rubla

    Umowy były podpisane jakiś czas temu i prawie na pewno dolary lub euro został tam wpisane jako waluta transferowa, to jedno. Drugi to przy próbie renegocjacji warunków umowy można także renegocjować inne punkty, tego precedensu Rosjanie na pewno chcą uniknąć.
    Zatem fakt pozostanie faktem, że rozpoczęło się biednienie społeczeństwa, jeszcze nie tak bardzo widoczne ale już niedługo będzie odczuwalne.

  • ONZ - Organizacja Zaniepokojonych Narodów

  • oleh laszlo ten rezun bedzie ukarany!!!

  • @ amstaf358: 29.08.2014 19:41). Zamiatasz Pan ślady jak lis ogonem , UPA zniknęło z kręgu zainteresowań? . A Pani zapewne miała psa a nie ,,piesa" . I niech Pan zrozumie oczywistą Prawdę że , Wrogi stosunek do ukraińców nie jest jednoznaczny z miłością do Rosjan szczególnie tych którzy z rozkazu NKWD mordowali Polaków. A z taką dozą bezinteresownej nienawiści prostych ludzi jak na ukraine zachodniej do Polaków nie spotkałem nigdzie w Rosji ani w Europie .

  • ruskiagent 29 August 2014, 18:41 Batalion „Ajdar” w odwrocie

    Akurat Armia Federacji Rosyjskiej jest dość nowoczesna, choć nowoczesność nie zawsze idzie w parze ze skutecznością. Czym się kończy stosowanie nowoczesnej taktyki działania samodzielnymi brygadami a nawet batalionami to widzimy na przykładzie Armii Ukrainy i batalionów(a raczej Sturmabteilungów) Gwardii Narodowej(a raczej Narodowo-Socjalistycznej) Ukrainy. A Armia Federacji Rosyjskiej jest dalej oparta na wielkich jednostkach(czyli dywizjach) i związkach taktycznych(korpusach i armiach), co z pewnością ułatwia koordynacje działań. Tak samo uzbrojenie, te obecne supernowoczesne systemy świetnie sprawdzają się w wojnach asymetrycznych, ale w polu z równorzędnym przeciwnikiem to już mogą być problemy, głównie natury ekonomicznej...

  • Szojgu zapewne podziwial ich wkład tez za atak na RP we wrześniu 1939r oraz defiladę w Sanoku.Zreszta zarówno Czesi jak i Slowacy kochają kacapow.Wczesniej Benesz czy Masaryk mało się nie ze.........w 1920r.czekajac na Stalina i jego armie niosaca "bialy golabek pokoju".

  • Może jestem naiwny Panie Tutejszym, ale wierzę, że samo referendum mogłoby wyglądać i przebiegać zupełnie inaczej - pod nadzorem międzynarodowych instytucji. Oczywiście to referendum, które sami jakiś czas temu zorganizowali, znacznie odbiegało od europejskich standardów (nie sądzę, by z ich złej woli – dlaczego lokali wyborczych było 4-krotnie mniej niż zwykle? – nie pozwoliła na to funkcjonująca w Doniecku administracja rządowa). Ale czy wynik byłby znacząco inny, gdyby te standardy referendum spełniało? Najprawdopodobniej w obwodzie Donieckim zwolennicy niepodległości stanowią znaczną większość. Więc pewnie uzyskali by ją i w uczciwie przeprowadzonym referendum. W takiej sytuacji fałszowanie przez Rosjan wyborów, po to tylko „by osiągnąć 100, a może i więcej %”, skompromitowałoby ich tylko i ośmieszyło. Tak więc rzeczywiście takie referendum jest niemożliwe - nie zgodzą się na nie kijowskie władze. Separatyści zaś, świadomi swojej liczebności, zapewne nie mieliby nic przeciwko. I może je jeszcze kiedyś powtórzą. Ja mam żal, bo wcale nie musiało dojść do tej jatki… Gdyby władze Kijowskie poskromiły swój język i zaniechały banderowskiej dialektyki, nie wprowadzały w takim tempie ustawy językowej, a zamiast wysyłać przeciw nim wojsko, usiąść z separatystami do wspólnego stołu i rozmawiać, nie byłoby tylu ofiar po obu stronach. I może mielibyśmy dziś coś w rodzaju Zjednoczonych Stanów Ukrainy...Najbardziej bolą ofiary wśród cywili, zwłaszcza dzieci… Skończy się pewnie tak, jak Pan napisał… Będą pewnie dwie Ukrainy, a "ZapUkr ze strony FR nic nie grozi, ten twór będzie hołubiony razem ze swoim banderyzmem jako straszak dla UE a szczególnie Polski. ZapUkr będzie wtykana Polsce przez FR ku Jej - Polski przerażeniu". A to oznacza, że na tej awanturze przegramy wszyscy.

  • Seryjny samobójca szaleje, ruskie standardy.
    Czy Polacy dowiedzą się prawdy o Bronku???

  • Przepraszam panie amstaff, powinienem był wcześniej dokładnie sprawdzić... Ale, że Pan się nie bał... Czytałem parę dni temu, że pies tej rasy przegryzł 12 letniej dziewczynce struny głosowe... Na szczęście ją uratowali, choć blizna pozostanie. Ale nie o tym chciałem. Ta tragedia z samolotem... Pisze Pan, jakby wiedział - ja nie wiem. Czy Pan coś wie więcej? Ileż czasu można odsłuchiwać czarne skrzynki? A co z ofiarami? Ostatnio słyszałem o 50 zidentyfikowanych.. O co tu chodzi?

  • Sporo tego ostatnio.

  • Ciekawe ile dostali kredytu?

    tagore

  • Pani Merkel ofiarnie walczy !

    tagore

  • mylne panowie to interpretujecie..nie jestem miłosnikiem UPA ,tylko Bieszczad. ..a jedynie studiowałem historiię OUN-UPA...a nick amstaf to na cześć pewnej pani z Bieszczad...która to miała piesa tej rasy...

  • anarchista 29 August 2014, 17:38 Nie żyje wiceszef Służby Wywiadu Wojskowego

    Czyżby dostarczył informacje niezgodne z oficjalną linią polityczną wobec Rosji i ukrainy ???. No to pewnie popełnił samobójstwo

  • @amstaf358: 29.08.2014 18:47). Polecam słownik języka Polskiego dla cudzoziemców wtedy o błędy ortograficzne trudniej . Ale nie żle sobie radzisz jak na ukra przystało.

  • tagore 29 August 2014, 17:16 Historyczne minimum rosyjskiego rubla

    Jeśli Pan Putin ma chęć do ostrej gry to może zacząć rozliczać sprzedaż gazu i ropy w rublach
    po stosownym kursie.

    tagore

  • Jeżeli w takim wypadku radykalnie ograniczymy produkcję nawozów azotowych to akcja Rosji
    może nie dać im sukcesu.

    tagore

  • Szanowny Panie Tagore! W wielu dyskusjach na rosyjskich portalach pojawia się pomysł, aby w środku zimy przeprowadzić jakiś nieplanowany remont gazociągów do Polski. Czy to faktycznie zamierzony przeciek informacyjny rosyjskich władz, czy fantazje forumowiczów - trudno powiedzieć, ale tak może się zdarzyć. Inna sprawa, że byłby to dla nas doskonały pretekst do rozwiązania dotychczasowej umowy bez konieczności płacenia kar umownych.
    Pozdrawiam
    Lokis

  • Spokojnie Panie Anarchista, może jednak Pan amstaf coś wie... Może ma dostęp do czarnych skrzynek... Najwyższy już czas, żeby jakieś wyniki śledztwa przedstawić...i, oczywiście - bo jakżeby inaczej - wesprzeć moralnie naszych ukraińskich przyjaciół. Pan amstaff, który przyjął imię amerykańskiego psa teriera – określanego tu i ówdzie, jako pies morderca, i który na swoim profilu przedstawił się jako miłośnik Bieszczad i pasjonat UPA (czy jakoś tak-może odwrotnie) na pewno to rozumie i niezbite dowody nam przedstawi… Chyba rozumie, co to „dowody…?”

  • Zrobili test poziomu spolegliwości Polaków, ciekawe co będzie kolejnym ruchem .W związku z
    dostawami z Polski dla armii Ukraińskiej wypadało by Polskę trochę zastraszyć.

    tagore

  • w tą wersję wierzysz tylko ty i twoji mocodawcy...

  • Szanowny Panie Kindżał!
    Za Szojgu wypowiedzieli się rosyjscy internauci na portalu rusvesna.su. Proszę poczytać komentarze pod tym artykułem -> http://rusvesna.su/news/1409324140
    Jeszcze nie wygrali wojny, a już im woda sodowa do głowy uderza.
    Pozdrawiam
    Lokis

  • @ amstaf358: 29.08.2014 18:32 ). akurat samolot matole zestrzelili KIJOWSCY terrorysci. a ty.łżesz w żywe oczy jak Jacyniuk który twierdzi że to gra komputerowa...

  • Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.

  • Szojgu jeszcze nie skomentowal "wrogiej" postawy Polakow?

    Przypomne Wam jak w maju zareagowal jego kolega po tym jak Rumunia zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla samolotu, którym podróżował (wicepremier Dmitrij Rogozin): "Panowie z Rumunii, niedługo wszystko wam wyjaśnimy - kim jesteście i co o was myślimy" - napisał na Twitterze Rogozin. Wcześniej powiedział, że następnym razem poleci tam bombowcem.

  • akurat samolot matole zestrzelili prorosyjscy terorysci. a ty.łżesz w żywe oczy jak Ławrow który twierdzi że rosyjskie wojska na Ukrainie to gra komputerowa...drugi p.......Mołotow...

  • I wszystko wiadomo.Lecac na Slowacje T-134 z Szojgu miał status samolotu cywilnego a wracając nie wiadomo czemu zgłoszono samolot wojskowy.Polska strona zazadala wyjasnien i określenia statusu statku powietrznego.Ten zas zawocil do Bratyslawy.Ot i cala sprawa.
    Nie wiedziałem tez ze "powstanie slowackie" musiało mieć oprawe w postaci p.Szojgu.Coz.Co kraj to obyczaj.

  • I znowu Ci tajemniczy "My...". Pewnie jacyś masoni-uzurpatorzy, którym ubzdurało się, że są Wielkimi Polakami, i że to oni decydują, kto kim jest. Kto jest patriotą, kto Polakiem, a kto ruskim agentem. Taka to wasza "demokracja". **Piszesz - zamiłowany w rosyjskiej literaturze, obieżyświacie, co to z niejednego pieca chleb jadłeś - a mimo to pozostałeś prostaczkiem, tak jak cię Pan Bóg stworzył, że czepiam się głupot... **A nie POMYŚLAŁEŚ, że gdybyś tych głupot nie pisał, nie miałbym się czego czepiać? **Tak kwezal to piękny ptak...Ale czy nasza polska kaczka też nie jest piękna? Dlaczego polski patriota szuka dla siebie nicków w Gwatemali? **Czy ty masz ad-hd? No bo coś u ciebie ten bełkotliwy słowotok musi powodować. I czy badałeś swoje IQ? Może lepiej nie wiedzieć, że "się jest cienkim w uszach..." **W Polsce przyjęło się nie przyjmować do wiadomości faktów, które nie potwierdzają naszych przekonań. To jeszcze mogę zrozumieć - choć to właśnie od realiów, od stwierdzenia faktów rozmowę powinno się zaczynać, a nie od obelg... To jedyna twoja mocna strona! ** Odwikłuję, co powiedziałem, Iwanowem nie jesteś. Dla niego KULTURA - to nie było obce słowo!

  • W tytule pisze, ze "demonstrowali przeciwnicy separatystow", a ze zdjec wynika, ze ludzie demonstrowali przeciwko Putinowi i rosyjskiej inwazji na Ukraine... kolejna drobna manipulacja?

  • I do tego te klamliwe oswiadczenia tego konskiego ryja Lawrowa...
    Od razu przypomina mi to ta sama obrzydliwa forme propagandy z Kresow w 1939:

    http://www.youtube.com/watch?v=jHRJtviNfWs

    Przekleta sowiecka zaraza.

  • Ewentualnie będą do niech strzelać ,jak kiedyś NKWD w podziemiach Kamieńca Podolskiego, gdzie odkryto setki nieudolnnie zakopywanych ciał na dziedzińcu, gdyż nie zdążyli tego zrobić porządnie przed nacierającym wojskiem hitlerowskim.

  • I wcale mnie to nie dziwi...

  • amstaf358 29 August 2014, 15:59 Batalion „Ajdar” w odwrocie

    Zmień płytę człowieku...ta o banderowcach jest juź NUDNA...co tam walczą tylko oni jedni....?

  • Cieszy mnie fakt ze choć jedna osoba ma dostep do zdjęć satelitarnych wywiadu wojskowego USA.A nie moglby Pan wrzucić pare fotek z satelity jak zawraca samolot z Szojgu?Byloby to wtedy pewne.

  • tutejszym 29 August 2014, 15:55 Steinbach triumfuje

    Ma Pan rację, ale do tego jest potrzebna organizacja ludzi jako podmiotów życia społecznego a nie przedmiotów. Ukraińcy, Rosjanie, Niemcy uważali Kaczyńskich za swoich śmiertelnych wrogów, został rozpętany cały przemysł pogardy i nienawiści do nich. Do tej pory wszystkie podłości władzy są kwitowane przez pożytecznych idiotów "bo to przecież Kaczyński...". Nas Polaków nie powinni inni lubić, ono muszą nas szanować. Zobacz Pan wyniki wyborów, potworną nagonkę na PIS. Poparcie dla PO w trzy dni po wyborach spadło o 6% !!. Zobacz Pan co się teraz dzieje, jaki będzie odzew na Forum. Musimy nasze polskie sprawy wziąć w Polskie młode ręce, zmienić pokolenia władzy i zacząć stosować bezwzględnie prawo, zacząć karać bez selekcji przestępców. Sędzia też powinien stawać przed sądem i iść do pierdla. Rozpisałem się, przepraszam.

  • Pewnie tak ale obawiał się że spotka go loś malezyjskiego samolotu zestrzelonego przez ukraińców .

  • anarchista 29 August 2014, 15:50 Separatyści nacierają na Iłowajsk [+VIDEO]

    @ Kwezal:26.08.2014 09) .....bełkotu żywcem wyjętego z sowieckiego, bądź FSB-owskiego dzienniczka pilnego sługusa Jesteś sowieckim politrukiem. ..... Tak a pro po skąd tak dokładnie znasz podręczniki FSB ????

  • anarchista 29 August 2014, 15:47 Separatyści nacierają na Iłowajsk [+VIDEO]

    @Kwezal: 28.08.2014 01:59). Widzę że odrobiłeś lekcje z Historii Polski . Niestety popełniasz błędy jak każdy ukr Polacy nie walczyli z ukraińcami od czasów powstania Chmielnickiego bo nie istniała taka nacja na świecie Tratowali kopytami chachłów na u - krainie to były zwykłe ruchawki czerni chłopskiej . Pomysł ,,narodu" ukraińskiego to wymysł Niemców i Austrii . I od 1919 r macie zakodowaną nienawiść do Polski I Polaków . A podstawą waszej działalności zawsze były mordy i to jest wasz początek i teraz koniec . Dla mojej wyrafinowanej przyjemności niech się ukry z rusami wzajemnie wyrzynają jak najdłużej to czysty zysk dla Polski . I przestań prowokować brakiem .znajomości historii Mojego kraju i rodaków . Widocznie teraz na kursie przerabiasz historię Polski .Co do twojego dziadka to ostatnio był w AK nie w BCH i na Zamojszczyżnie.. Inna sprawa że po tych zajęciach nareszcie zrozumiesz że Polacy nie będą waszymi przyjaciółmi NIGDY ! . A Marszałka zostaw w spokoju on wiedział że was należy wykpić i wymanewrować pozostawiając resztę Leninowi na pożarcie . Taka to była jego polityka wszystko dla Polski dla obcych nic .

  • Tym razem się nie udało – wszystko przez nadgorliwość tego wolontariusza, który nawiasem mówiąc, jest chyba ruskim agentem. Bo napisać coś takiego: „Widział go żołnierz 51 Brygady, Gorobczuk, którego rosyjskie wojska wypuściły…” **Rosyjskie wojska wypuszczają wziętych do niewoli jeńców? To już nie rozstrzeliwują strzałem w potylicę jak w 1939 i później? Wielu będzie zawiedzionych taką informacją, albo… w nią nie uwierzy… Potrzebujemy ukraińskich ofiar, zwłaszcza bezbronnych, by jeszcze bardziej móc nienawidzić ruskich!

  • A przez Donieck nie byłoby mu bliżej?

  • Ale ty mi nie proponuj,jakie ja mam nicki przybierać. Kwezal jest ptakiem narodowym Gwatemali i jest to jeden z najpiękniejszych ptaków na świecie i na pewno w Ameryce Łacińskiej. Pięknym krajem jest Gwatemala, która szanuje własna przyrodę. Ciągle udzielasz mi rad i rad i rad, co mam zrobić, co mam myśleć, co mam pisać, jak mam interpretować,oceniasz czy źle myślę, czy dobrze.itd.,itp,z wyższością bufona, a sam zioniesz nienawiścią,jak smok wawelski.To przyzwyczajenie z Rosji przywiozłeś?Musi to na Rusi-to takie stare powiedzenie. A ja do nikogo nie zionę, na pewno nie do Ukraińców i nie do Rosjan. A w Rosji byłem w Rostowie nad Donem, Piatigorsku, Krasnodarze, Stawropolu, Soczi. A także na Kaukazie, w Osetii Północnej i Władykaukazie, Inguszetii i Kabardyno-Bałkarii i moim ulubionym Nalczyku i w Pankisi w Gruzji. Na Ukrainie byłem w wielu miastach na wschodzie i na zachodzie, znam piekna pare Lwowsko-Dniepropietrowską.I nie żywię żadnej nienawiści do żadnych ludzi,jak ty. A w Łucku i Żytomierzu spotkałem nie tylko pomoc,ale najfajniejszych ludzi jakich poznałem.Nie pouczaj mnie, bo ani mnie nie znasz,ani nie wiesz co robie .I ja nauki od Ciebie ani nie potrzebuję,ani o nią nie proszę, bo Wchód dobrze znam. Chcesz coś pisać, to pisz o własnych pgladach.A masz poglądy jakie masz, bo jesteś sowieckim agentem wpływu.Dlatego rzeczywistość przekręcasz jak karykaturę. Rysujesz swoje linie, by przejaskrawiać,wyolbrzymić, i przykryć prawdę.Czepiasz sie głupot,by je wystawić na piedestał,a prawdziwe wartości wrzucasz do szamba.A wartościa jest np.solidarnośc.Naszą wartością,a nie sowiecką.Wiesz co, do dyspozycji to ty jesteś swoich sowieckich mocodawców,a od literatury to ja mam uznanych profesorów, tłumaczy z rosyjskiego.I ja szczerze, wole rząd, który nawet jest głupawy czasami,i nieudolny,ale mój,bo demokracja jest taka.W państwie totalitarnym rządzacy lepiej klną przy kolacjach,ale nikt ich nie nagra, bo nawet jak tak zrobi, to zostanie zamordowany, nie bedzie miał żadnych praw.Dlatego demokracja jest summa summarum lepsza niż dyktatura. Putin który rządzi sobie od 1999 roku i jest władcą autorytarnym doskonałym, bo robi to za parawanem demokracji, natomiast będac już we władzach Sankt -Petersburga kradł na potęgę, co nawet niemieckie służby specjalne potwierdzały, widząc dziwne firmy piorące pieniądze. Kiedy zostawał p.o.prezydenta i prezydentem Rosji w 1999 r., w St.Z.rządził Clinton,w Niemczech Gerhard Shroder, we Francji Jacques Chirac,w Wielkiej Brytanii Tony Blair, we Włoszech Massimo D'Alema, w Hiszpanii Jose Maria Aznar, w Polsce Jerzy Buzek i tak dalej i tak dalej.A w Rosji......Wiadomo kto,ci w normalnych krajach demokratycznych zmienili sie po trzy-pięc razy, lub więcej. A w Rosji demokracja jak w Kazachstanie.Wieczny prezydent Nursułtan Nazarbajew spotyka sie z wiecznym prezydentem Władymirem Władymirowiczem, który przy pomocy Łubianki trzyma kraj i go nie wypuści,a gdy ktoś śmie zaprotestować, to nie będzie lekko jak u Backi,ze trafi na tydzień za przeklinanie i plucie na ulicy, tylko dużo"przyjemniej".Jesteś najemniku za cienki w uszach jak dla mnie. Piskaj sobie dalej, zreszta juz kilka osób zdaje sie ,wcześniej cie rozszyfrowało, na tym portalu.A kaczuszkę kup sobie na pamiątkę z Polski, jak będziesz wracał z mojego kraju do siebie do Rosji, po źle wykonanej robocie :-> Zresztą powinni ci żołd zmniejszyć, starasz sie co prawda, i należałoby jakoś twoje wysiłki docenić, ale jesteś za cienki Bolek.I zapamiętaj sobie, w Polsce sa inteligentni ludzie, którzy instynktownie czuja propagandę, nauczyli się tego podczas zaborów i w PRL-u.My to mamy we krwi, czujemy fałsz na kilometr.Jestesmy na to niezwykle odporni. I tu swojego sowieckiego szajsu nie sprzedacie.I nikt tego nie będzie łykał.

  • a co tak koleżanka SYLWIA broni tego rządu ????.....ci mieszkańcy to ludzie przywiezieni z zewnątrz..z czasów ZSRR..a wcześniej z okupacji rumuńskiej mołdawii..też sowieci instalowali swoich..a wcześniej przed 1 wojną swiatową to tereny zdobyte przez carat....to coś w stylu naszego górnego ślązka i niemczyzny tam obecnej....ja też mam świadomość banderyzmu na ukrainie ...ale to nie znaczy że mam POPIERAĆ MOSKIEWSI IMPEERIALIZM

  • Zrozumiałym następstwem tego zdarzenia (niezależnie od tego czy jest ono prawdą, czy też spreparowaną legendą) może być zaprzestanie brania jeńców (żywych oczywiście) przez "separatystów" jak chcą jedni lub powstańców jak mówią inni...

  • jeden pomnik armi czerwonej mniej :)

  • krok 29 August 2014, 15:18 Steinbach triumfuje

    Cóż skoro właśnie wychodzą świeżutkie podręczniki do niemieckich szkół, w których Polskie obozy zagłady, będzie nową oficjalną nazwą dla holokaustu. Ukraińcy od 20 lat to mają w podręcznikach i to że Polacy zabrali im jakąś ukrainę, że byli okupantami, mordercami, itd... A my co ? My robimy filmy z polskich pieniędzy, podatków, jak to Polacy w czasie wojny byli antysemitami, faszystami, okrutnikami. Musimy najpierw we własnych szeregach poszukać "kretów", kowalów, wolskich, syczów i wielu, wielu innych, nawet nie ukrywają swoich antypolskich przekonań. Jak to ktoś powiedział: Oni są silni naszą słabością.

  • jan_de 29 August 2014, 15:17 Batalion „Ajdar” w odwrocie

    Oczywiście Panie kwezal… A wszystko zaczęło się od tego, że ci wstrętni terroryści z Doniecka zorganizowali ekspedycję na Kijów, chcąc zmusić legalne i demokratyczne wybrane przez Majdan władze do uległości. I próbując narzucić prawomyślnie i patriotycznie nastawionej ludności ukraińskiej wiarę w Lenina i cerkiew prawosławną Patriarchatu Moskiewskiego… Ale nie dali rady, i teraz musi ich wspierać Rosja...**Zgodzisz się Pan na pewno, że zasada samostanowienia narodów - to piękna zasada. I że jest nawet stosowana w prawie międzynarodowym, ale tylko do momentu, gdy staje w sprzeczności z zasadą ważniejszą… Wie Pan jaka to zasada? Została ona zastosowana w przypadku Kosowa, ale w przypadku np. Abchazji – już nie… Domyśla się Pan dlaczego?

  • sugarless 29 August 2014, 15:05 Batalion „Ajdar” w odwrocie

    a co k...a swołocz banderowska myślała że najlepiej im idzie łapanie cywili?