data1 nie rozsmieszaj mnie. Węgrzy chcieli, Czesi wysłali (ale nie doszło bo w transporty zostały zablokowane), Francuzi wysłali misję złozoną z generałów! Ja pytałem o realną pomoc, ile bagnetów, ilu żołnierzy dostalismy? Kto dawał nam gwarancje w 39, i co dla nas zrobił? Nie będę się tu wdawał w dywagacje i polemiki na temat niuansów tej sytuacji bo ten kto się trochę interesuje historią zapewne wie, że pierwotne plany Hitelera nie dotyczyły ataku na Polskę tylko na Francje. Zgrabne posunięcia dyplomacji i praca wywiadu sprawiły że to my zostaliśmy pierwsi zaatakowani. Dlaczego? Ponieważ gdyby atak ruszył na Francję to my zapatrzeni w swój heroizm zapewne udzielilibyśmy REALNEGO, MILITARNEGO wsparcia sojusznikowi. To już jednak historia. Później (po 1920) było dotładnie tak samo, z tą różnicą że konsekwencje dla NAS były dużo gorsze!
Z tego co wiadomo Węgrzy w 1920 chcieli wysłać wojsko ale nie dała im Rumunia i Czechosłowacja. Wysłali nam broń(amunicję) i dzięki niej mogliśmy wygrać.Jakimś super znawcom nie jestem ale zachód nam wysłał broń. Tylko były ciągłe blokady ze strony komunizujących robotników oraz np. Czechosłowacji. Francuzi wysłali nam misje wojskową.
Pytań kilka mam do tych wszystkich wykształconych, zarzucających nas liczbami i datami na tym forum. Jakie wsparcie militarne z Europy otrzymaliśmy w 1920r kiedy Sowiety szły na zachód? Kto 1 września 39 zdradził Polskę? Kto w Jałcie sprzedał nas za srebrniki?
Dlaczego my Polacy zawsze ustawiamy się tak, aby nas kopać w DUPĘ? Tak było w XVIIIw, tak było i później, pozwolę sobie na opinię, że tak jest do dziś. Za każdym razem dajemy się WYKORZSTYWAĆ Europie Zachodniej i zbieramy razy w imię wielkiej sprawy. Niestety obawiam się, że w najbliższym czasie utrwalimy stereotyp „Polaka mądrego po szkodzie”. Dlaczego jednak prawa strona sceny politycznej tak jawnie popiera rewolucję na ukrainie to dla mnie duże i przykre zaskoczenie. Wydaje mi się, że to będzie powód odpływu części elektoratu tej partii.
Od razu też zaznaczam, że spraw takich jak Katyń, 17 września, lata 45-89 Rosji nie można wybaczyć i przejść do porządku dziennego nad tymi zbrodniami. Należy jednak schować krótkie spodenki do szafy, zacząć zachowywać się jak przystoi 40 mln krajowi i zacząć działać mając na uwadze Polską rację stanu.
Dziękuje, dobranoc.
Pytanie poza konkursem: jakiej narodowości jest p. Wildstein (pytam jako osoba nie zorientowana, proszę nie doszukiwać się tu podtekstów).
To oczywiście prawda co piszesz tylko ja pozwolę sobie to wyklarować. W stosunku do Lenina masz zdezaktualizowane informacje. Obecnie jest pewne, że Lenin był bardziej żydem niż niejeden mieszkaniec tak zwanego Izraela. Sam "wódz" miałby pełne prawo do "powrotu" do Palestyny. Oczywiście żydzi byli głównymi sprawcami rewolucji bolszewickiej. Zostało już to dawno temu udowodnione przez prof Anthonego Suttona, że bolszewicy mieli pomoc międzynarodowej finansjery żydowskiej z Wall Street, która to z kolei jest ścisłe związana z najgorszą z nich wszystkich, z Bauerami aka Rotschildami, a Natan Rotschild, żyd, który bezpośrednio odpowiada za stworzenie prywatnego, pasożytniczego Banku Anglii - protoplasty FED (zresztą Rothschildowie mają w FED swoje udziały) był bardzo bliskim krewnym Chaima Hirschela Mordechaja aka Karola Marksa - jego dziadek był prapradziadkiem Marksa. Władzę w Rosji obok żydów przejmowały też inne mniejszości, Gruzini i niestety Polacy. Rosjan było jak na lekarstwo. Tuchaczewski i Bakunin to jedynie wyjątki. natomiast zarówno Dzierżyński, Beria, Mołotow itd. mieli żonki żydówki. Cara Mikołaja II i jego rodzinę też oczywiście mordował "wściekły rosyjski proletariat" w postaci np dwóch czeskich żydów i jednego - buhahaha - żyda z Brooklynu!
Wieczorkiewicz też powiedział że można się było teoretycznie sprzymierzyć z Adolfem w 1939 nr i razem z nim isć na tą azjatycką dzicz,może by nie było dziś problemu...
powiem wam coś ...pomniki Lenina widziałem dużo w miastach w Rosji, ale stosunek rosjan jest obojętny , pytam się a on musi tutaj stać??? a Lenin stoi tutaj bo to nasza historia ....czarna i głodna , moja babka mieszkała w Moskwie w 1918 roku , rewolucja to był koszmar ....głód smród , ludzie ręce cegłami sobie ścierali żeby wyglądać na proletariuszy......a owszem mojemu ojcu opowiadała o Majakowskim spacerujący jaj dadaista poeta młotu i stali, widzała też wielu mówiących po angielsku z akcentem amerykańskim , mówiono na mieście że to z USA doradcy finansowi z NYK dla tow. Lenina, a wracając do terażniejszości ,1 maja na placu czerwonym czerwone ludziki krzyczą hasła rewolucji ,,,,,mauzoleum Lenina jest prywatne , ma zostać zlikwidowane ,to jest przeszłość o której rosjanie chcą zapomnieć, nie widzałem w miastach w Rosji bojówek NKWD , paramilitarnych grup , Polska kojarzy się z filmem ,szczególnie ciepło wspominają Brylsą.......grała w filmie który od x czsu jest puszczany w sylwestra....... a Ukraina też tam bywam ......he he ale to jst inna bajka , 8 lat temu wstecz będąc w Lwowie , trafiłem do Чорна книга , pisownia orginalna , knajpa , ciemno tam było , siedzie sobie i patrze na ściany a tam co widze portrety rodem z piekła Bandera , ...i inni , ale udało się ....podczas uroczystości , maszerują weterani UPA ,krzyczą hasła takie jak 1943 na Wołyniu , bandy UPA mordowały , widok jest przerażający , pochodnie , portrety przywówców UPA ,raczej z koszulką biało-czerwoną miałbym problem , to jest przerażjące że wszedzie Bandera , pomnik bandery , ulica bandery , kupki z banderą , w Berlinie pomnik Lenina widzałem ale Hitlera nie...........żadnego faszysty nie ma nigdzie w przestrzeni publicznej , może w głowach
I tutaj po raz pierwszy się z Tobą Kwezal nie zgodzę, nie co do faktów, tylko pytanie jakie to ma znaczenie jakiej narodowości był Lenin, a jakiej narodowości był Hitler? Naród rosyjski poparł bolszewików i to on jest odpowiedzialny za komunizm. No i co z tego, że caryca Katarzyna była Niemką? A kim byli królowie Wielkiej Brytanii od 300 lat? Liczy się że państwo rosyjskie traktuje tych ludzi jako swoich, jako swoją historię, swoją tradycję.
gryzli odpowiedź na zagadkę Władymir Władymirowicz. Dobrze odpowiedziałem? Który tworzy swoje państwo jako synkretyzm czerwonej gwiazdy i dwugłowego czarnego orła.
Jaroslaus,ciebie to chyba jakiś Żyd na siłę obrzezał,i tak cie to bolało albo walnął świecznikiem siedmioramiennym w głowę. Sam pewnie jestes Żydem tylko sie tego wypierasz tak bardzo, to jest nawet w psychiatrii taka jednostka chorobowa, autowyparcie. We wczesnym ZSRR było 4-5 ludzi, którzy tym krajem rządzili.Trzech jest twórcami tego tworu.Po pierwsze W.Lenin,nie do końca dało sie zbadać jego pochodzenie,ale rosyjscy historycy ustalili ,że jest 1/2 Rosjaninem na pewno, od strony ojca.Był też najprawdopodobniej,ze strony matki , z naciskiem na najprawdopodobniej Żydem w 1/4 i kolejnej 1/4 Azjatą,Mongołem,lub Kałmukiem.Kolejna osoba z twórców ,to Lew Trocki, on jest Żydem w 100% i trzeci najważniejszy, to Żelazny Feliks, 100% polski szlachcic ,bez żadnej krwi żydowskiej.Kolejnych dwóch ważnych, to Dżugaszwili, to 100% Gruzin, choć ponoć miał też ormiańskie korzenie w rodzinie i piąty najważniejszy we wczesnym ZSRS to M. Tuchaczewski, najwazniejszy z wojskowych, 100% Rosjanin,z rodziny szlacheckiej. I tak to wyglada w gronie najwyższej władzy. Po śmierci Lenina Dzierżyński nasz kochany Polak zawiera sojusz z Gruzinem, który trzyma sie do śmierci tego pierwszego w 1926 roku. Feliks, to był zresztą jedyny człowiek, którego Stalin się naprawdę bał i jedyny człowiek, który gdy chciał potrafił napyskować Leninowi i Lenin mu odpuszczał.Nikt inny nie mógł Leninowi powiedziec tego co mówił Feliks.a później Stalin przejmuje pełnie władzy i ma dwa narody, których nienawidzi.To Polacy i Żydzi. I jednych i drugich chętnie mordował. Ostatnia czystka Stalina miała być własnie żydowska i zacząć sie od spisku lekarzy. Ale dyktator padł, być może załatwiony przez drugiego Gruzina Berię,a przynajmniej Beria spokojnie dał mu umrzeć.
Słucha wariacie, pisać możesz co chcesz. Mówimy a wierszu "Czerwona zaraza" – ostatnim wierszu Józefa Szczepańskiego, poety powstania warszawskiego, napisanym 29 sierpnia 1944 w czasie upadku Starego Miasta. Czy prawdą jest, że Pan Janusz S. jest pacjentem Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych “Kochanówka” w Łodzi. Twoje obelgi nie mają wartości, są objawem Twojej choroby. Trenuj dalej komunikację interpersonalną, ale coś wolno Tobie to idzie. Może psychiatra zainterweniuje?. Nie mam do Ciebie żadnych pretensji, ale Twoja upierdliwość jest uciążliwa, nikt nie chce być terapeutą dla psychicznego.
Sformułuję tak lud Warszawy rosyjskich sprzedawczyków wieszał za kolaborację z Rosją. I ty się zachowujesz jak rosyjski kolaborant a tymczasem Polacy wygwizdują Rosjan tak jak dzisiaj na Mistrzostwach Świata. Tacy jak ty nie istnieją w polskim społeczeństwie. Jesteś prymitywnym chamem. Tacy jak ty kończą w najlepszym razie jak Rosjanie na Moście Poniatowskiego w czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej. W gruncie rzeczy jesteś pajacykiem.
Panie doktorze, niesamowity artykuł, jak zwykle na wysokim poziomie.Dzięki :-) Jedno tylko jest aż niewiarygodne....Straty w boju dość niskie,ale aż tak wielkie z powodów innych,niż walka w polu??????
Ty albo jesteś tak organicznie głupi albo dobrze wiesz co robisz, bo może sam jesteś z rodu parchatego? Nie bełkocz też o prawie bo mnie śmieszysz chłopczyku, mieszasz pojęcia jak Wildstein. Żaden normalny Rosjanin nie jest dumny z tego co zrobiło z ich własnym narodem żydowskie NKWD, ale inną sprawą jest to, że chłop syberyjski zdobył Rajchstag. Po tym co wyrabiali Niemcy w ramach General Plan Ost to zrozumiałe. Komisarze żydowscy pouciekali a Niemcy mordowali całe wioski, dziesiątki tysięcy Rosjan otaczali drutem kolczastym na polu i to był "obóz jeniecki". Więc ja się Rosjanom nie dziwię. Poza tym ZSRR za Lenina i Stalina to już nie ten sam ZSRR co za Breżniewa, tak jak dzisiejsza socjalistyczna Unia Europejska to nie Wspólnota Węgla i Stali. Żydzi w ZSRR tak jak żydzi w USA i UE potrzebują gojów do wykonywania swoich rozkazów, a to dlatego, że żydów jest zbyt mało. Zawsze jakaś kanalia się znajdzie, to samo było z Ubekami. Twoje plemię żeruje więc na statystyce. Gdybyśmy policzyli stosunek żydów do każdego ubeka w kraju licząc też jakichś podrzędnych wsiurów to też wyjdzie ich kilka procent. APARAT KIEROWNICZY - TO SIĘ LICZY. A aparat był ŻYDOWSKI. Pozdrowienia dla Wildsteina.
Asdar juz mnie tu nazywano różnie,Ale ty jesteś wyraźny matoł, bo niedokładnie czytasz. Wtedy to się Ukraina zaczynała tworzyć.I to pisałem nie raz na tym forum.Żaden naród nie tworzy sie z dnia na dzień,ani nie staje sie narodem dlatego,że ktoś go tak nazwie,lub przestanie nazywać.Inaczej nie było by narodu polskiego,jak tego chcieli Prusacy,albo powstałby np.Goralenfolk, bo tak to kiedyś Niemcy wymyślili.Nie jest wazne dokładnie kiedy komu jaką nazwę się przypisze. Ja doskonale wiem,że nazywano ich Rusinami, tylko że dla politruków z tego forum i dla ich miałkiej propagandy to jest argument dla nich oczywiście.Ale ty MATOLE nie kumasz że byli nazywani Rusinami w wyraźnej kontrze do Moskwicinów, których uważano właśnie za Moskali(z Księstwa moskieweskiego, twerskiego i rzeczypospolitej Nowogrodzkiej, którą podbili), czyli w kontrze do Rusinów, będących cześcią Rzeczypospolitej.Czyli coś zupełnie innego. A ty wiesz kiedy zaczęto używac słowa Polacy a przestano używać wojowie Polan??Wiesz ,że Krzywousty podbijając Pomorze nie występował w imieniu Polaków, bo czegoś takiego wtedy jeszcze nie było,jak naród polski tylko w imieniu księcia Polan.Czy to znaczy ze nie tworzył w ten sposób polskiego narodu????Jasne ze tworzył.I wiesz kiedy powstało pojęcie"Korony Króllestwa Polskiego"jako osobnego tworu???Dopiero za czasów Kazimierza Wielkiego zaczęło sie kształtowac i nabierać ram prawnych!!!.A wiesz w którym momencie znikły różnice między jezykiem Polan i Wiślan i kiedy język polski,ktory wtedy nie istniał oddalił sie od czeskiego?Mysisz ze to było w czasie jednego roku, bo ktos palcem pstryknął?Wiesz ze język Polan był zblizony do Łużyczan, Bobrzan i i plemion połabskich ,a nie do Ślężan, którzy o wiele łatwiej dogadywali sie z Czechami, bo razem z nimi byli w Państwie Wielkomorawskim?Nie pouczaj mnie, tylko sam sie doucz.
miasta skąd przyjechali wymazują pisakiem jakby kogoś to obchodziło że oni z Radomia czy Tczewa po fladze się nie maże ale pie.. janusze siatkarscy skąd maja to wiedzieć
Koben44 człowieku,wiesz jak twój car Iwan Groźny wojował na Inflantach??W tamtych czasach jeszcze nie mordowano masowo, gdyż ludność była cenna, na wagę złota. Wchodził z wojskiem i kozakami znad Donu A spkojni Inflantczycy,głównie Niemcy z pochodzenia nie wiedzieli Co to Rosja i potomkowie Złotej Ordy Mongolskiej Iwan zdobywał miasto i na głównym dziedzińcy organizował rzeź całego miasta, kozacy zostawiali sobie czasami co ładniejsze niemieckie niewiasty.zostawiając zywym po kilkadziesiąt osób, na tyle zszokowanych, by te całą wieść zanieśli do kolejnego miasta. I tym sposobem kolejne miasto padało już do nóg otwierało spichlerze i obwoływało Iwana królem inflant,automatycznie.Totalny terror.Nie musiał zamków oblegac, bo nawet nie miał do tego know-how. Jedyne zamki które mu bram nie otwierały i nie mógł ich zdobyć to te z polska załoga.Wystarczyło 300 polskiego chłopa i Iwan zamiast robić rzeź ścinał łby swoim bojarom z wojska.Takie "standardy" niesie Moskwa. Jak tak sie martwisz o Polaków, to najpierw pojedź na Kołyme,za koło polarne i tam pochowaj nasze kości,jest ich tam wielokrotnie więcej niż na Wołyniu,a pierwsze sa tam konfederatów barskich. A my sie z Ukraińcami dogadamy i nas przeproszą lub nie i wtedy będzie mniej miło,ale to nasz ból,a nie Ruscy będą to rozgrywać miedzy nami i napuszczać jednych na drugich, wg.swojej starej polityki Gruzinów na Abchazów, Osetyńców na Czeczenów,Ormian na Azerów, Kozaków dońskich na Zaporoskich, itd,
jako mój krajan Kaszeba-gratuluję! mam nadzieje ze rozwaznie bedzie podchodzil do konfliktu Ukr-Ros. i nie bedzie slepo popieral woyvickich, kowalów i im podobnych .amen
To stare odgrzewane skogany OUN... nic nowego....napiszcie lepiej jak wasi idole ze wschodu wysyłaja ulotki w okolicach Mariunpola w których piszą swołocze że-nikt bez potrzeby nie zostanie rozstrzelany jesli zajmą to miasto...
Po tych tekstach wiem, że jesteś neosowieckim agentem wpływu. Są tu różni ludzie, maja rózne poglady. Nawet Anarchista nie jest agentem wpływu,choć historię zna kiepsko. Ale ty nim jesteś. Coś blisko Sylwi-politruka
@ Tutejszym:30.08.2014 19:01) adamiec zbygniewie ty już całkiem zgłupiałeś na starość ???. manifest ,,twojego" pokolenia to ty już w swojej chorej wyobrażni masz 140 lat !!!!! .Faktycznie jesteś psychicznie chorym człowiekiem . Dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu Mimo tego żeś stary i głupi co się z dnia na dzień powiększa doprowadzisz do tego że ktoś cię znajdzie i ryja obije w realu bo w internecie to już byłeś i wojskową mendą z ,,informacji" PRL studentem ,księdzem , a wynika to wszystko z twojej chorej jażni . Pozdrawiam serdecznie i szybkiego zejścia życzę w imieniu twoich wszystkich wyimaginowanych wrogów ,Hawranków Hetmańskich Januszów S i Bóg wie ilu jeszcze cię straszy po nocach . Następnej bezsennej nocy życzę , może w tym roku jak dożyjesz ktoś z rodziny odwiedzi cię w Tworkach,
Ooooo, teraz to Czeczeny piszesz. To jedne narody stworzone na Łubiance jak Republika Donbasu stawiasz na piedestał i to są wielkie narody,a inne narody juz nie bo ci nie pasują.Ha ha ha,to taki z Ciebie antyfaszysta????Rusku.I mylisz się,narody Kaukazu mieli swoje górskie paśstwa,nawet nasi powstańcy listopadowi i styczniowi walczyli w ich szeregach, np.w powstaniu Szamila w XIX wieku.Byli skonfederowane raz z Persja, raz z Turcją.Turcja zadowalała sie luźnymi sojuszami i konfederacjami,jak z Siedmiogrodem, Wołoszczyzna,czy Chanatem Krymskim. I podobnie było z Kaukazem.I zanim tam Rosji nie było to tych narodów było duzo więcej,a teraz jest o połowę mniej.Tam gdzie jest Soczi mieszkały kaukaskie narody. I jedno jest pewne,jesli nawet nie uznać ich za narody jak chca ruscy, to te ziemie jak Kaukaz NIGDY do Rosji nie należały.Ale Rosja ma do tego prawo, bo to oczywiście Rosja,ma prawo do tego co jej sie podoba.A Ukrainie sie wypomina ze coś nie należało do niej i sie w nią czołgami wjeżdza.Ciekawe zasady,co?Do jednych się je stosuje,a do drugich już nie.
mnie przerażą jak ukrole z samolotów rakietami w mieście do cywili strzejają, kobieta bez nóg , z rozprutym brzuchem , jelita na wieszchu kona ...... to tzw zje.... genetycznie ukrole poj.... no może to ruskie na komputerze przerobili , rzeż wołyńska wbijanie dzieci na sztachety to k... a ruskie agenty robili , tak pane to ruskie rezali lachow
Kończąc tą dyskusję Rosja zawsze była największym zagrożeniem dla bytu państwa polskiego. Rosja wyrządził największe zbrodnie doprowadziła do zniszczenia państwa polskiego i dalej to próbuje robić.
Ci którzy wspierają Rosje kończą to winni kończyć jak ci wieszani w trakcie powstania kościuszkowskiego w Warszawie
Lach один мертвый, один метр свободной Украины, как это поколение крови будет свободная Украина może przetłumaczyć ...............powiedzonko nie ruskie ..................jeden martwy lach,tojeden metr wolnej ukrainy, jak krwi lacha po kolana będzie wolna ukraina
Lach один мертвый, один метр свободной Украины, как это поколение крови будет свободная Украина może przetłumaczyć ...............powiedzonko nie ruskie ..................jeden martwy lach,tojeden metr wolnej ukrainy, jak krwi lacha po kolana będzie wolna ukraina
Szkoda tylko, że ci "prawdziwi patrioci", którzy wygwizdali Rosjan nie potrafią uszanować własnej flagi państwowe piszącej na niej różne rzeczy, a tuż przed meczem odśpiewają "póki my żyjemy".
sugarless,a ty znasz polski, czy masz automatycznego tłumacza???Nawijasz na faszystów jak nawiedzony na dopalaczach. I powiem ci tak,weż kilku czarnych studentów z Konga plus kilku ludzi spokojnych i normalnych z Kaukazu, np.z Kabardyno-Bałkarii i przejdź sie ulicami Petersburga. Zarobisz tak w mazak ze nie bedziesz wiedział,jak sie nazywasz.Tam dopiero poczujesz, co to faszyzm i rasizm.Jest wiele filmów z pobicia neonazistowskich bojówek na ulicach Petersburga. Nie wierzysz?Dam Ci linki.
A ostatnio czytał jak wyglądał wojna z Rosjanami za Stefana Batorego to tam były takie fragmenty jak zdzieranie skóry, gotowanie żywcem przez Rosjan na polskich jeńcach.
Środowisko Pana Michnika od zawsze tworzyło programy polityczne blokując i unikając tworzenia pozytywnych programów narodowych dla Polaków. Stanowisko PIS wobec ukraińskiego banderyznu głęboko i boleśnie mnie dotyka. Jakie mam wydać zalecenie ws głosowania dla mojej rodziny?.
Nie ale jak Polscy żołnierze widzieli ze Stefana Batorego swoich kolegów złapnych i żywcem ugotowanych przez Rosyjskie wojska to mordowali wszystkich Rosjan jak leci. Słowem okruciństwo ruskich niczym się nie różniło od okrucieństwa Tzw Rusinów czy potem UPA. Pierwsze procesy o zbrodnie wojenne to robili Polacy Rosjanom koło 1660.
I jeszcze jedno:Jest prawdą że tamte ziemie nazywano Ukrainą ale zamieszkującą te tereny ludność nie nazywano Ukraińcami tylko Rusinami lub ogólnie ludnością Ruską. Poza tym kozacy sami oddali się pod opiekę cara.
Szkoda że nie wiesz że w Gułagu panował kannibalizm. Więc spokojnie z tym jedynym okrucieństwem i z tym pluciem, w twarz. Rosjanie za czasów Stefana Batorego zdzierali z ludzi żywcem skórę. Japończycy zmuszali jeńców do jedzenia własnych gówien. Rosjanie gwałcili w kilkudziesięciu kilkuletnie dziewczynki. Spokojnie bez plucia w twarz....
Widzę, że masz problemy z logicznym myśleniem. Emocje przesłaniają Ci rozum. W swoich słowach sam przyznałeś mi rację "chcieli to uznać za zwyła zbrodnie wojenną". Zbrodnia wojenna, czy ludobójstwo... to terminy prawnicze. Ruskie nie zaprzeczali, że to oni zrobili. Ukraińcy temat zbrodni wołyńskiej nadal pomijają milczeniem lub kłamstwami. Nigdy nie byli, nie są i nie będą naszymi przyjaciółmi. Co do śledzenia dzisiejszej polityki to widzę, że lepiej orientuje się od Ciebie. Zobacz jak wyglądają kraje z świeżo zaprowadzoną demokracją: Libia, Irak, Afganistan, Egipt i na koniec Syria - tu na szczęście eksperyment się nie udał do końca. Pytanko na koniec: czy równie silnie wspierałeś Belgrad jak odbierali im Kosowo? A może stałeś na czele tych, którzy popierali oderwanie tej prowincji i bombardowania NATO? Sytuacja jest całkowicie lustrzanym odbiciem, a zachowanie zachodu i naszych elit diametralnie różne. COŚ tu chyba nie gra... czyjeś interesy się chyba nie zgadzają.
,,Kwezal'' ty jesteś zwykłym durniem i matołem. Rusinam zwano wcześniej Ukraińców. Nazwa Ukraińcy pojawiła się dopiero w XIX wieku. Gdy wybuchały powstania na Ukrainie w tym Chmielnickiego to nikt nie mówił o ruskiej ludności inaczej jak Rusini. Wróć drogie dziecię do szkoły bo tutaj się tylko kompromitujesz.
data1 nie rozsmieszaj mnie. Węgrzy chcieli, Czesi wysłali (ale nie doszło bo w transporty zostały zablokowane), Francuzi wysłali misję złozoną z generałów! Ja pytałem o realną pomoc, ile bagnetów, ilu żołnierzy dostalismy? Kto dawał nam gwarancje w 39, i co dla nas zrobił? Nie będę się tu wdawał w dywagacje i polemiki na temat niuansów tej sytuacji bo ten kto się trochę interesuje historią zapewne wie, że pierwotne plany Hitelera nie dotyczyły ataku na Polskę tylko na Francje. Zgrabne posunięcia dyplomacji i praca wywiadu sprawiły że to my zostaliśmy pierwsi zaatakowani. Dlaczego? Ponieważ gdyby atak ruszył na Francję to my zapatrzeni w swój heroizm zapewne udzielilibyśmy REALNEGO, MILITARNEGO wsparcia sojusznikowi. To już jednak historia. Później (po 1920) było dotładnie tak samo, z tą różnicą że konsekwencje dla NAS były dużo gorsze!
Z tego co wiadomo Węgrzy w 1920 chcieli wysłać wojsko ale nie dała im Rumunia i Czechosłowacja. Wysłali nam broń(amunicję) i dzięki niej mogliśmy wygrać.Jakimś super znawcom nie jestem ale zachód nam wysłał broń. Tylko były ciągłe blokady ze strony komunizujących robotników oraz np. Czechosłowacji. Francuzi wysłali nam misje wojskową.
Nagroda za rozwalanie Polski
Pytań kilka mam do tych wszystkich wykształconych, zarzucających nas liczbami i datami na tym forum. Jakie wsparcie militarne z Europy otrzymaliśmy w 1920r kiedy Sowiety szły na zachód? Kto 1 września 39 zdradził Polskę? Kto w Jałcie sprzedał nas za srebrniki?
Dlaczego my Polacy zawsze ustawiamy się tak, aby nas kopać w DUPĘ? Tak było w XVIIIw, tak było i później, pozwolę sobie na opinię, że tak jest do dziś. Za każdym razem dajemy się WYKORZSTYWAĆ Europie Zachodniej i zbieramy razy w imię wielkiej sprawy. Niestety obawiam się, że w najbliższym czasie utrwalimy stereotyp „Polaka mądrego po szkodzie”. Dlaczego jednak prawa strona sceny politycznej tak jawnie popiera rewolucję na ukrainie to dla mnie duże i przykre zaskoczenie. Wydaje mi się, że to będzie powód odpływu części elektoratu tej partii.
Od razu też zaznaczam, że spraw takich jak Katyń, 17 września, lata 45-89 Rosji nie można wybaczyć i przejść do porządku dziennego nad tymi zbrodniami. Należy jednak schować krótkie spodenki do szafy, zacząć zachowywać się jak przystoi 40 mln krajowi i zacząć działać mając na uwadze Polską rację stanu.
Dziękuje, dobranoc.
Pytanie poza konkursem: jakiej narodowości jest p. Wildstein (pytam jako osoba nie zorientowana, proszę nie doszukiwać się tu podtekstów).
To oczywiście prawda co piszesz tylko ja pozwolę sobie to wyklarować. W stosunku do Lenina masz zdezaktualizowane informacje. Obecnie jest pewne, że Lenin był bardziej żydem niż niejeden mieszkaniec tak zwanego Izraela. Sam "wódz" miałby pełne prawo do "powrotu" do Palestyny. Oczywiście żydzi byli głównymi sprawcami rewolucji bolszewickiej. Zostało już to dawno temu udowodnione przez prof Anthonego Suttona, że bolszewicy mieli pomoc międzynarodowej finansjery żydowskiej z Wall Street, która to z kolei jest ścisłe związana z najgorszą z nich wszystkich, z Bauerami aka Rotschildami, a Natan Rotschild, żyd, który bezpośrednio odpowiada za stworzenie prywatnego, pasożytniczego Banku Anglii - protoplasty FED (zresztą Rothschildowie mają w FED swoje udziały) był bardzo bliskim krewnym Chaima Hirschela Mordechaja aka Karola Marksa - jego dziadek był prapradziadkiem Marksa. Władzę w Rosji obok żydów przejmowały też inne mniejszości, Gruzini i niestety Polacy. Rosjan było jak na lekarstwo. Tuchaczewski i Bakunin to jedynie wyjątki. natomiast zarówno Dzierżyński, Beria, Mołotow itd. mieli żonki żydówki. Cara Mikołaja II i jego rodzinę też oczywiście mordował "wściekły rosyjski proletariat" w postaci np dwóch czeskich żydów i jednego - buhahaha - żyda z Brooklynu!
Wieczorkiewicz też powiedział że można się było teoretycznie sprzymierzyć z Adolfem w 1939 nr i razem z nim isć na tą azjatycką dzicz,może by nie było dziś problemu...
powiem wam coś ...pomniki Lenina widziałem dużo w miastach w Rosji, ale stosunek rosjan jest obojętny , pytam się a on musi tutaj stać??? a Lenin stoi tutaj bo to nasza historia ....czarna i głodna , moja babka mieszkała w Moskwie w 1918 roku , rewolucja to był koszmar ....głód smród , ludzie ręce cegłami sobie ścierali żeby wyglądać na proletariuszy......a owszem mojemu ojcu opowiadała o Majakowskim spacerujący jaj dadaista poeta młotu i stali, widzała też wielu mówiących po angielsku z akcentem amerykańskim , mówiono na mieście że to z USA doradcy finansowi z NYK dla tow. Lenina, a wracając do terażniejszości ,1 maja na placu czerwonym czerwone ludziki krzyczą hasła rewolucji ,,,,,mauzoleum Lenina jest prywatne , ma zostać zlikwidowane ,to jest przeszłość o której rosjanie chcą zapomnieć, nie widzałem w miastach w Rosji bojówek NKWD , paramilitarnych grup , Polska kojarzy się z filmem ,szczególnie ciepło wspominają Brylsą.......grała w filmie który od x czsu jest puszczany w sylwestra....... a Ukraina też tam bywam ......he he ale to jst inna bajka , 8 lat temu wstecz będąc w Lwowie , trafiłem do Чорна книга , pisownia orginalna , knajpa , ciemno tam było , siedzie sobie i patrze na ściany a tam co widze portrety rodem z piekła Bandera , ...i inni , ale udało się ....podczas uroczystości , maszerują weterani UPA ,krzyczą hasła takie jak 1943 na Wołyniu , bandy UPA mordowały , widok jest przerażający , pochodnie , portrety przywówców UPA ,raczej z koszulką biało-czerwoną miałbym problem , to jest przerażjące że wszedzie Bandera , pomnik bandery , ulica bandery , kupki z banderą , w Berlinie pomnik Lenina widzałem ale Hitlera nie...........żadnego faszysty nie ma nigdzie w przestrzeni publicznej , może w głowach
I tutaj po raz pierwszy się z Tobą Kwezal nie zgodzę, nie co do faktów, tylko pytanie jakie to ma znaczenie jakiej narodowości był Lenin, a jakiej narodowości był Hitler? Naród rosyjski poparł bolszewików i to on jest odpowiedzialny za komunizm. No i co z tego, że caryca Katarzyna była Niemką? A kim byli królowie Wielkiej Brytanii od 300 lat? Liczy się że państwo rosyjskie traktuje tych ludzi jako swoich, jako swoją historię, swoją tradycję.
Absolutnie nie mamy zapominać. Tu zgoda. Ale ty jesteś normalnym gościem na tym forum,a nie neosowieckim agentem. I to jest zasadnicza różnica.
gryzli odpowiedź na zagadkę Władymir Władymirowicz. Dobrze odpowiedziałem? Który tworzy swoje państwo jako synkretyzm czerwonej gwiazdy i dwugłowego czarnego orła.
Jaroslaus,ciebie to chyba jakiś Żyd na siłę obrzezał,i tak cie to bolało albo walnął świecznikiem siedmioramiennym w głowę. Sam pewnie jestes Żydem tylko sie tego wypierasz tak bardzo, to jest nawet w psychiatrii taka jednostka chorobowa, autowyparcie. We wczesnym ZSRR było 4-5 ludzi, którzy tym krajem rządzili.Trzech jest twórcami tego tworu.Po pierwsze W.Lenin,nie do końca dało sie zbadać jego pochodzenie,ale rosyjscy historycy ustalili ,że jest 1/2 Rosjaninem na pewno, od strony ojca.Był też najprawdopodobniej,ze strony matki , z naciskiem na najprawdopodobniej Żydem w 1/4 i kolejnej 1/4 Azjatą,Mongołem,lub Kałmukiem.Kolejna osoba z twórców ,to Lew Trocki, on jest Żydem w 100% i trzeci najważniejszy, to Żelazny Feliks, 100% polski szlachcic ,bez żadnej krwi żydowskiej.Kolejnych dwóch ważnych, to Dżugaszwili, to 100% Gruzin, choć ponoć miał też ormiańskie korzenie w rodzinie i piąty najważniejszy we wczesnym ZSRS to M. Tuchaczewski, najwazniejszy z wojskowych, 100% Rosjanin,z rodziny szlacheckiej. I tak to wyglada w gronie najwyższej władzy. Po śmierci Lenina Dzierżyński nasz kochany Polak zawiera sojusz z Gruzinem, który trzyma sie do śmierci tego pierwszego w 1926 roku. Feliks, to był zresztą jedyny człowiek, którego Stalin się naprawdę bał i jedyny człowiek, który gdy chciał potrafił napyskować Leninowi i Lenin mu odpuszczał.Nikt inny nie mógł Leninowi powiedziec tego co mówił Feliks.a później Stalin przejmuje pełnie władzy i ma dwa narody, których nienawidzi.To Polacy i Żydzi. I jednych i drugich chętnie mordował. Ostatnia czystka Stalina miała być własnie żydowska i zacząć sie od spisku lekarzy. Ale dyktator padł, być może załatwiony przez drugiego Gruzina Berię,a przynajmniej Beria spokojnie dał mu umrzeć.
i prawdziwe oblicze zostało objawione.
Nazwa już istnieje - "SB" - i jakie banderowskie tradycje. A wodza kto zlustruje? Czujny ruch.
Słucha wariacie, pisać możesz co chcesz. Mówimy a wierszu "Czerwona zaraza" – ostatnim wierszu Józefa Szczepańskiego, poety powstania warszawskiego, napisanym 29 sierpnia 1944 w czasie upadku Starego Miasta. Czy prawdą jest, że Pan Janusz S. jest pacjentem Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych “Kochanówka” w Łodzi. Twoje obelgi nie mają wartości, są objawem Twojej choroby. Trenuj dalej komunikację interpersonalną, ale coś wolno Tobie to idzie. Może psychiatra zainterweniuje?. Nie mam do Ciebie żadnych pretensji, ale Twoja upierdliwość jest uciążliwa, nikt nie chce być terapeutą dla psychicznego.
Sformułuję tak lud Warszawy rosyjskich sprzedawczyków wieszał za kolaborację z Rosją. I ty się zachowujesz jak rosyjski kolaborant a tymczasem Polacy wygwizdują Rosjan tak jak dzisiaj na Mistrzostwach Świata. Tacy jak ty nie istnieją w polskim społeczeństwie. Jesteś prymitywnym chamem. Tacy jak ty kończą w najlepszym razie jak Rosjanie na Moście Poniatowskiego w czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej. W gruncie rzeczy jesteś pajacykiem.
Panie doktorze, niesamowity artykuł, jak zwykle na wysokim poziomie.Dzięki :-) Jedno tylko jest aż niewiarygodne....Straty w boju dość niskie,ale aż tak wielkie z powodów innych,niż walka w polu??????
Ty albo jesteś tak organicznie głupi albo dobrze wiesz co robisz, bo może sam jesteś z rodu parchatego? Nie bełkocz też o prawie bo mnie śmieszysz chłopczyku, mieszasz pojęcia jak Wildstein. Żaden normalny Rosjanin nie jest dumny z tego co zrobiło z ich własnym narodem żydowskie NKWD, ale inną sprawą jest to, że chłop syberyjski zdobył Rajchstag. Po tym co wyrabiali Niemcy w ramach General Plan Ost to zrozumiałe. Komisarze żydowscy pouciekali a Niemcy mordowali całe wioski, dziesiątki tysięcy Rosjan otaczali drutem kolczastym na polu i to był "obóz jeniecki". Więc ja się Rosjanom nie dziwię. Poza tym ZSRR za Lenina i Stalina to już nie ten sam ZSRR co za Breżniewa, tak jak dzisiejsza socjalistyczna Unia Europejska to nie Wspólnota Węgla i Stali. Żydzi w ZSRR tak jak żydzi w USA i UE potrzebują gojów do wykonywania swoich rozkazów, a to dlatego, że żydów jest zbyt mało. Zawsze jakaś kanalia się znajdzie, to samo było z Ubekami. Twoje plemię żeruje więc na statystyce. Gdybyśmy policzyli stosunek żydów do każdego ubeka w kraju licząc też jakichś podrzędnych wsiurów to też wyjdzie ich kilka procent. APARAT KIEROWNICZY - TO SIĘ LICZY. A aparat był ŻYDOWSKI. Pozdrowienia dla Wildsteina.
Moze teraz zalatwi oddanie tutki?
Asdar juz mnie tu nazywano różnie,Ale ty jesteś wyraźny matoł, bo niedokładnie czytasz. Wtedy to się Ukraina zaczynała tworzyć.I to pisałem nie raz na tym forum.Żaden naród nie tworzy sie z dnia na dzień,ani nie staje sie narodem dlatego,że ktoś go tak nazwie,lub przestanie nazywać.Inaczej nie było by narodu polskiego,jak tego chcieli Prusacy,albo powstałby np.Goralenfolk, bo tak to kiedyś Niemcy wymyślili.Nie jest wazne dokładnie kiedy komu jaką nazwę się przypisze. Ja doskonale wiem,że nazywano ich Rusinami, tylko że dla politruków z tego forum i dla ich miałkiej propagandy to jest argument dla nich oczywiście.Ale ty MATOLE nie kumasz że byli nazywani Rusinami w wyraźnej kontrze do Moskwicinów, których uważano właśnie za Moskali(z Księstwa moskieweskiego, twerskiego i rzeczypospolitej Nowogrodzkiej, którą podbili), czyli w kontrze do Rusinów, będących cześcią Rzeczypospolitej.Czyli coś zupełnie innego. A ty wiesz kiedy zaczęto używac słowa Polacy a przestano używać wojowie Polan??Wiesz ,że Krzywousty podbijając Pomorze nie występował w imieniu Polaków, bo czegoś takiego wtedy jeszcze nie było,jak naród polski tylko w imieniu księcia Polan.Czy to znaczy ze nie tworzył w ten sposób polskiego narodu????Jasne ze tworzył.I wiesz kiedy powstało pojęcie"Korony Króllestwa Polskiego"jako osobnego tworu???Dopiero za czasów Kazimierza Wielkiego zaczęło sie kształtowac i nabierać ram prawnych!!!.A wiesz w którym momencie znikły różnice między jezykiem Polan i Wiślan i kiedy język polski,ktory wtedy nie istniał oddalił sie od czeskiego?Mysisz ze to było w czasie jednego roku, bo ktos palcem pstryknął?Wiesz ze język Polan był zblizony do Łużyczan, Bobrzan i i plemion połabskich ,a nie do Ślężan, którzy o wiele łatwiej dogadywali sie z Czechami, bo razem z nimi byli w Państwie Wielkomorawskim?Nie pouczaj mnie, tylko sam sie doucz.
co ma wisieć nie utonie
miasta skąd przyjechali wymazują pisakiem jakby kogoś to obchodziło że oni z Radomia czy Tczewa po fladze się nie maże ale pie.. janusze siatkarscy skąd maja to wiedzieć
Stanowisko bez istotnego znaczenia ,ale ma zaletę ,nie zapewnia immunitetu.
tagore
Koben44 człowieku,wiesz jak twój car Iwan Groźny wojował na Inflantach??W tamtych czasach jeszcze nie mordowano masowo, gdyż ludność była cenna, na wagę złota. Wchodził z wojskiem i kozakami znad Donu A spkojni Inflantczycy,głównie Niemcy z pochodzenia nie wiedzieli Co to Rosja i potomkowie Złotej Ordy Mongolskiej Iwan zdobywał miasto i na głównym dziedzińcy organizował rzeź całego miasta, kozacy zostawiali sobie czasami co ładniejsze niemieckie niewiasty.zostawiając zywym po kilkadziesiąt osób, na tyle zszokowanych, by te całą wieść zanieśli do kolejnego miasta. I tym sposobem kolejne miasto padało już do nóg otwierało spichlerze i obwoływało Iwana królem inflant,automatycznie.Totalny terror.Nie musiał zamków oblegac, bo nawet nie miał do tego know-how. Jedyne zamki które mu bram nie otwierały i nie mógł ich zdobyć to te z polska załoga.Wystarczyło 300 polskiego chłopa i Iwan zamiast robić rzeź ścinał łby swoim bojarom z wojska.Takie "standardy" niesie Moskwa. Jak tak sie martwisz o Polaków, to najpierw pojedź na Kołyme,za koło polarne i tam pochowaj nasze kości,jest ich tam wielokrotnie więcej niż na Wołyniu,a pierwsze sa tam konfederatów barskich. A my sie z Ukraińcami dogadamy i nas przeproszą lub nie i wtedy będzie mniej miło,ale to nasz ból,a nie Ruscy będą to rozgrywać miedzy nami i napuszczać jednych na drugich, wg.swojej starej polityki Gruzinów na Abchazów, Osetyńców na Czeczenów,Ormian na Azerów, Kozaków dońskich na Zaporoskich, itd,
to ty,,,,,l do Doniecka, może się spotkamy........he he z neosowieckim agentem a ja z austryjackim wiedeńskim agentem
A mnie przeraża ta miłosć do tych popapranców moskiewskich..którzy do tej pory czołgami WYZWALAJĄ Kraje które wcale tego nie chcą...
jako mój krajan Kaszeba-gratuluję! mam nadzieje ze rozwaznie bedzie podchodzil do konfliktu Ukr-Ros. i nie bedzie slepo popieral woyvickich, kowalów i im podobnych .amen
To stare odgrzewane skogany OUN... nic nowego....napiszcie lepiej jak wasi idole ze wschodu wysyłaja ulotki w okolicach Mariunpola w których piszą swołocze że-nikt bez potrzeby nie zostanie rozstrzelany jesli zajmą to miasto...
Po tych tekstach wiem, że jesteś neosowieckim agentem wpływu. Są tu różni ludzie, maja rózne poglady. Nawet Anarchista nie jest agentem wpływu,choć historię zna kiepsko. Ale ty nim jesteś. Coś blisko Sylwi-politruka
@ Tutejszym:30.08.2014 19:01) adamiec zbygniewie ty już całkiem zgłupiałeś na starość ???. manifest ,,twojego" pokolenia to ty już w swojej chorej wyobrażni masz 140 lat !!!!! .Faktycznie jesteś psychicznie chorym człowiekiem . Dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu Mimo tego żeś stary i głupi co się z dnia na dzień powiększa doprowadzisz do tego że ktoś cię znajdzie i ryja obije w realu bo w internecie to już byłeś i wojskową mendą z ,,informacji" PRL studentem ,księdzem , a wynika to wszystko z twojej chorej jażni . Pozdrawiam serdecznie i szybkiego zejścia życzę w imieniu twoich wszystkich wyimaginowanych wrogów ,Hawranków Hetmańskich Januszów S i Bóg wie ilu jeszcze cię straszy po nocach . Następnej bezsennej nocy życzę , może w tym roku jak dożyjesz ktoś z rodziny odwiedzi cię w Tworkach,
Ooooo, teraz to Czeczeny piszesz. To jedne narody stworzone na Łubiance jak Republika Donbasu stawiasz na piedestał i to są wielkie narody,a inne narody juz nie bo ci nie pasują.Ha ha ha,to taki z Ciebie antyfaszysta????Rusku.I mylisz się,narody Kaukazu mieli swoje górskie paśstwa,nawet nasi powstańcy listopadowi i styczniowi walczyli w ich szeregach, np.w powstaniu Szamila w XIX wieku.Byli skonfederowane raz z Persja, raz z Turcją.Turcja zadowalała sie luźnymi sojuszami i konfederacjami,jak z Siedmiogrodem, Wołoszczyzna,czy Chanatem Krymskim. I podobnie było z Kaukazem.I zanim tam Rosji nie było to tych narodów było duzo więcej,a teraz jest o połowę mniej.Tam gdzie jest Soczi mieszkały kaukaskie narody. I jedno jest pewne,jesli nawet nie uznać ich za narody jak chca ruscy, to te ziemie jak Kaukaz NIGDY do Rosji nie należały.Ale Rosja ma do tego prawo, bo to oczywiście Rosja,ma prawo do tego co jej sie podoba.A Ukrainie sie wypomina ze coś nie należało do niej i sie w nią czołgami wjeżdza.Ciekawe zasady,co?Do jednych się je stosuje,a do drugich już nie.
mnie przerażą jak ukrole z samolotów rakietami w mieście do cywili strzejają, kobieta bez nóg , z rozprutym brzuchem , jelita na wieszchu kona ...... to tzw zje.... genetycznie ukrole poj.... no może to ruskie na komputerze przerobili , rzeż wołyńska wbijanie dzieci na sztachety to k... a ruskie agenty robili , tak pane to ruskie rezali lachow
Kończąc tą dyskusję Rosja zawsze była największym zagrożeniem dla bytu państwa polskiego. Rosja wyrządził największe zbrodnie doprowadziła do zniszczenia państwa polskiego i dalej to próbuje robić.
Ci którzy wspierają Rosje kończą to winni kończyć jak ci wieszani w trakcie powstania kościuszkowskiego w Warszawie
Lach один мертвый, один метр свободной Украины, как это поколение крови будет свободная Украина może przetłumaczyć ...............powiedzonko nie ruskie ..................jeden martwy lach,tojeden metr wolnej ukrainy, jak krwi lacha po kolana będzie wolna ukraina
Lach один мертвый, один метр свободной Украины, как это поколение крови будет свободная Украина może przetłumaczyć ...............powiedzonko nie ruskie ..................jeden martwy lach,tojeden metr wolnej ukrainy, jak krwi lacha po kolana będzie wolna ukraina
Skoro Moskwa jawnie uzbrajaja terorysto-separatystów to Unia powinna dozbroić Ukrainę i miejmy nadzieję że tak się stanie...
Ciekawe co napisali? Ma Pan sokoli wzrok.Gdzie można zobaczyć te napisy?Ich tresc?
Pusty jak ruski bęben ten knedliczek....
bo czeczeny państwa nie mieli historia , to k....wa wszyscy mają mieć państwo?
Ja bym bojownikami ich nie nazwał
To jakiej narodowości był Chruszczow nie ma żadnego znaczenia bo reprezentował państwo, którego kontynuatorem jest Rosja. I Rosja jest dumna z ZSRR.
Szkoda tylko, że ci "prawdziwi patrioci", którzy wygwizdali Rosjan nie potrafią uszanować własnej flagi państwowe piszącej na niej różne rzeczy, a tuż przed meczem odśpiewają "póki my żyjemy".
Jeden w Europie odważny
sugarless,a ty znasz polski, czy masz automatycznego tłumacza???Nawijasz na faszystów jak nawiedzony na dopalaczach. I powiem ci tak,weż kilku czarnych studentów z Konga plus kilku ludzi spokojnych i normalnych z Kaukazu, np.z Kabardyno-Bałkarii i przejdź sie ulicami Petersburga. Zarobisz tak w mazak ze nie bedziesz wiedział,jak sie nazywasz.Tam dopiero poczujesz, co to faszyzm i rasizm.Jest wiele filmów z pobicia neonazistowskich bojówek na ulicach Petersburga. Nie wierzysz?Dam Ci linki.
A ostatnio czytał jak wyglądał wojna z Rosjanami za Stefana Batorego to tam były takie fragmenty jak zdzieranie skóry, gotowanie żywcem przez Rosjan na polskich jeńcach.
Środowisko Pana Michnika od zawsze tworzyło programy polityczne blokując i unikając tworzenia pozytywnych programów narodowych dla Polaków. Stanowisko PIS wobec ukraińskiego banderyznu głęboko i boleśnie mnie dotyka. Jakie mam wydać zalecenie ws głosowania dla mojej rodziny?.
Nie ale jak Polscy żołnierze widzieli ze Stefana Batorego swoich kolegów złapnych i żywcem ugotowanych przez Rosyjskie wojska to mordowali wszystkich Rosjan jak leci. Słowem okruciństwo ruskich niczym się nie różniło od okrucieństwa Tzw Rusinów czy potem UPA. Pierwsze procesy o zbrodnie wojenne to robili Polacy Rosjanom koło 1660.
I jeszcze jedno:Jest prawdą że tamte ziemie nazywano Ukrainą ale zamieszkującą te tereny ludność nie nazywano Ukraińcami tylko Rusinami lub ogólnie ludnością Ruską. Poza tym kozacy sami oddali się pod opiekę cara.
Szkoda że nie wiesz że w Gułagu panował kannibalizm. Więc spokojnie z tym jedynym okrucieństwem i z tym pluciem, w twarz. Rosjanie za czasów Stefana Batorego zdzierali z ludzi żywcem skórę. Japończycy zmuszali jeńców do jedzenia własnych gówien. Rosjanie gwałcili w kilkudziesięciu kilkuletnie dziewczynki. Spokojnie bez plucia w twarz....
Widzę, że masz problemy z logicznym myśleniem. Emocje przesłaniają Ci rozum. W swoich słowach sam przyznałeś mi rację "chcieli to uznać za zwyła zbrodnie wojenną". Zbrodnia wojenna, czy ludobójstwo... to terminy prawnicze. Ruskie nie zaprzeczali, że to oni zrobili. Ukraińcy temat zbrodni wołyńskiej nadal pomijają milczeniem lub kłamstwami. Nigdy nie byli, nie są i nie będą naszymi przyjaciółmi. Co do śledzenia dzisiejszej polityki to widzę, że lepiej orientuje się od Ciebie. Zobacz jak wyglądają kraje z świeżo zaprowadzoną demokracją: Libia, Irak, Afganistan, Egipt i na koniec Syria - tu na szczęście eksperyment się nie udał do końca. Pytanko na koniec: czy równie silnie wspierałeś Belgrad jak odbierali im Kosowo? A może stałeś na czele tych, którzy popierali oderwanie tej prowincji i bombardowania NATO? Sytuacja jest całkowicie lustrzanym odbiciem, a zachowanie zachodu i naszych elit diametralnie różne. COŚ tu chyba nie gra... czyjeś interesy się chyba nie zgadzają.
,,Kwezal'' ty jesteś zwykłym durniem i matołem. Rusinam zwano wcześniej Ukraińców. Nazwa Ukraińcy pojawiła się dopiero w XIX wieku. Gdy wybuchały powstania na Ukrainie w tym Chmielnickiego to nikt nie mówił o ruskiej ludności inaczej jak Rusini. Wróć drogie dziecię do szkoły bo tutaj się tylko kompromitujesz.