• Nic Pan nie rozumie. Zwłaszcza odnośnie wyciągania wniosków z przeszłości. Obecna Rosja to nie zsrr, nie odwołuje sie do tradycji komunistycznych, czy tym bardziej stalinowskich. Owszem jest tam sporo i to wpływowych osób żyjących w tęsknocie za starym systemem ale to nijak nie świadczy o państwie.
    Pomimo wręcz kultu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, zmieniono np; nazwę Stalingrad na Wołgograd, Leningrad na Petersburg a są to proszę zauważyc miasta-bohaterowie jeżeli chodzi o okres IIwś. Nie zauważyłem żeby Putin czcił mordercę Stalina czy też stawiał mu pomniki

    Natomiast obecna władza na Ukrainie odwołuje się wprost do tradycji UON-UPA. Są na Ukrainie stawiane wciąż nowe pomniki mordercy Bandery, a Poroszenko otwarcie pisze że jest z tradycji UPA dumny.
    I absolutnie nie rozumiem dlaczego, znana z wydawania milionów euro na programy zwalczające wszelakie objawy szowinizmu, Unia Europejska na to nie reaguje. Dla mnie wspieranie obecnej władzy na Ukrainie jest jak wspieranie jakiegoś obecnie teoretycznego państwa niemieckiego, które próbowało by budować swoja państwowość na tradycjach związanych z Hitlerem i trzecią rzeszą.

    proszę sobie przemyśleć moje słowa

  • Kwezal, twoja obłuda jest większa od Himalai... Może zdradź najpierw ile wyciągasz w hrywnach... Bo że pracujesz na akord, to już zauważyłem- z jakością nie ma to nic wspólnego... PS. Jeśli Twoja prośna została wysłuchana, i otrzymujesz zapłatę w $, to oczywiście nie unieważnia mojego pytania...

  • Ani chybi jasnowidz, wie nawet kiedy człowiek się przejęzyczy... Szkoda, że nie odróżnia, kiedy jednak nie... Twój język nie sprawia wcale, że kłamstwo brzmi jak prawda, morderstwo jest przyzwoite, a wiatr ciałem stałym... Twoi mocodawcy, powinni zastanowić się czy człowiek, który o moralności i przyzwoitości jedynie czytał w Wikipedii, ale nigdy jej nie "przerabiał" na własnej skórze, jest właściwym koniem, na którego postawili... Bo skutek może być odwrotny od zamierzonego... Ja, w każdym razie muszę iść spać, by jutro pracować za złotówki... A ty sobie spokojnie licz te swoje hrywny, które - tobie, w przeciwieństwie do rubli - nie śmierdzą...

  • Jan_De.A tak po ludzku i po"przyjacielsku"spytam. Ile bierzesz za te robotę?To jest dobra fucha,czy raczej cięzko jest na portalach trollować?Czy może płaca ci wywczasami na świezo zagrabionym Krymie?? :-D I dostaniesz order jakiś na miejscu?

  • Jan_De Jak zwykle się przejęzyczyłeś. Nie dałbys złamanego rubelka, chciałeś raczej napisać.Ale jakoś tak Ci nie wypadało otwarcie... To nie są moje przepowiednie, tylko analizy ludzi którzy staraja sie przewidywac, w którym kierunku pójdzie świat. A Syberia, no cóż, juz jest intensywnie eksploatowana przez Chińczyków. Wiesz jakimi samochodami jezdzą bogaci(czyli rosyjscy urzednicy)we Władywostoku i Chabarowsku??Na co stawiasz?Na jopończyki czy na łady? :-D Syberie sie łupi.Np.masowy wyrąb drzew.Jest oczywiście zakazany,ale nie szkodzi. Chińczyk posmaruje, drzewo sie wyrobie,nawet z terenów chronionych. Podobnie na lewo sprzedaje sie złoża naturalne.Jest tez olbrzymi przemyt. W tym rejone gospodarka czasami przypomina wywóz bogactw naturalnych z Konga,a nie europejska gospodarkę.Rosja nie bedzie miała wyjścia , jest skazana na Europę. Ale na razie ma prezydenta huligana.

  • Jak nic jasnowidz...Ale nadal pudło... więc podtrzymuję, to co napisałem wcześniej... Ale jak czytam ciebie, to zaczynam rozumieć Boga, dlaczego po stworzeniu człowieka, zrezygnował z dalszych eksperymentów...

  • Tradycja chińska prawie nigdy nie polegała na zajmowaniu fizycznym obcego terenu.Cesarze zawsze mieli bardzo wyrafinowaną dyplomację, duzo bardziej niż Rosjanie. Po pierwsze kupowali elity, takze zjednywali sobie ludnność i potem przymuszali do swojego handlu. Z czasem kupowali państwo, W ten sposób traciło ono suwerennośc,nawet nie widząc do końca kiedy i jak. Myśle,że ten sposób uzależniana jedgo państwa od drugiego ma przyszłość. Sposób Putina to ewidentnie XIX wiek, tylko w nieco przypudrowanej odsłonie. Na swiecie liczy sie geopolityka i wielkie interesy. A reszta to chłam dla naiwnych.Małych się rozgrywa i napuszcza na siebie, lub na siłę godzi, gdy zajdzie taka potrzeba.

  • Tacy jak ja przede wszystkim chodzą z wyprostowanymi plecami. Nie boja się ani poobijanego Ukraińca i trzymają gardę przed Rosjaninem na sterydach. Właśnie dlatego jesteśmy w NATO. Gdyby Ukraina w NATO była, Putin musiałby wojować z Kirgistanami. A ty , no cóż zgarbiony jesteś,ale już z przyzwycajenia. Czesto sie schylasz po pieniądze rzucane na ziemie. Jakby to obrazowo pokazać, jak w "Pasji"Mela Gibsona gdy faryzeusze rzucili mieszek Judaszowi za dobrze wykonaną robotę.I tak od tego schylania garb Ci urósł :-D

  • kwezal, gwatemalski ptaku, który straciłeś swoje piękne piórka... Jesteś jasnowidzem? Złamanej hrywny nie dałbym za twoje przepowiednie, nie mówiąc już o złotym...

  • Jan_De, przecież ty nie jestes Polakiem. Żelazny Feliks był twoim krajanem, naturalizowanym Rosjaninem,ale nie twoim rodakiem :-D

  • Znaczy się że jest w trakcie zakupu druga Alaska , tylko na raty? Musi być na raty, następują samospłaty no i spektakl rozłożony na wiele chińskich aktów. Jeden akt trwa niezależnie przez cały czas, to Chińczycy chędożą Putina? Ciekawa Pańska hipoteza, Panie Kwezal!.

  • "Zaiste, tylko dzięki niepojętej, atak wielkiej i niezbadanej litości boskiej" tacy jak ty "nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka..."

  • Iwanow, oni raczej sam sobie pójdą, jak sie wojna skończy,a Putin chce ją przed zima skończyć, to i oni znikną powoli, bo ofensywa w internecie nie będzie juz konieczna i niezbędna.

  • Oczywiście Panie Iwanow, już to sobie wyobrażam... podtuczone byczki w koszulkach z kotwicą Polski Podziemnej, taką jak Pan nosisz - rzucający się podejrzanych, bo myślących samodzielnie - to będzie szlachetny, patriotyczny czyn narodowy? I mówisz Pan, że powstaną "komórki do monitorowania sieci" ...żegnaj wolny internecie... Ale ktoś to już zapowiadał.. Niech mi pan przypomni, Błaszczyk? to ten, co chwalił się, że ma większego siusiaka... Naprawdę, już się boję... Jak to mawiali bolszewicy? Nie ma niewinnych są tylko źle przesłuchiwani... Czuję przez skórę, że te metody dobrze znacie!

  • Jan_De, ty tak pozwalasz sobie ciągle na te "dobre rady".To i ja nie będe gorszy i jednej ci udzielę. Pojedź do jakiegoś dobrego klasztoru buddyjskiego,polecam tybetańskie w Indiach i te w Bhutanie. Zgól czerep i wskocz w czerwone ciuchy. Weź sobie bębenek z wypisana mantrą i obracaj ją do okoła i powtarzaj w kółko przez okragła dobę. A wiesz jaka będzie twoja mantra UPA-Bandera-faszyści-OUN-Ukraina.I tak w kółko.Tam mozesz to robic cała dobę,spokojnie,nikt cie nie zrozumie :-D A od takiej mantry będziesz spokojniutki, osiagniesz nirvanę i zasniesz jak niemowle :-D

  • A kto oprucz Rosji uznal te bandyckie kwasipanstwo?

    Osetia, Abchazjia, Polnocna Korea i Venezuela?

  • Ale zjeb z ciebie gościu :-D Takich ja ty, jak nie mozna było dorwać w 1793 i 4 roku, podczas insurekcji, to mieszkańcy Warszawy wieszali na zasadzie,że brali portret i go wieszali na rynku. Już mi raz pisałeś jełopie ze biorę ukraińską kasę tylko ze dolarów potrzebuje :-D Potem cos tam pisałes innego i teraz come back do tej samej mantry. Mi śmierdzi każda kasa, która by była zarobiona w ten sposób, bez względu na pochodzenie, tak samo ruska,jak i ukraińska,czy niemiecka. A tobie ruska na pewno nie śmierdzi. Tym sie różnimy. Od Repnina byś brał, przed sejmem,a potem bys darł gebę:liberum veto, wolne nie pozwalam,sejm zrywam w imie narodu polskiego i jego złotych wolności" :-D I czytaj ze zrozumieniem, bo jesteś wtórnym analfabetą. Nie napisałem,ze prowadza politykę na smyczy Rosji, tylko politykę na zasadzie"moja chata z kraja",czyli wychodząc na pole nie widzę dalej niż przed horyzont i tyle mi wystarcza. Reszta, to nie moja sprawa i zbyt duże ryzyko,jak na moje rozmiary, skromnego gospodarza. To jest polityka na miare małych krajów i to jest ich sprawa i ich polityka. My jesteśmy krajem w 6 największych Unii Europejskiej i nie będziemy równac się do 4 mln Słowacji. Nie ta liga. Ale no cóż,zobaczymy jak Rosja zagra w jednej lidze z Chinami, bo do tej ligii się równa. A Chińczycy i tak przejmuja jej tereny, od Władywostoku,przez Czitę,Irkuck, po Omsk.Ale nie ze ja fizycznie zajmują. Oni ją kupuja, za cięzko kase, która mają, bo Syberia jest mimo swych bogactw niezwykle biedna, jest totalie skorumpowana. Kasa ląduje w kieszeniach kremlowskich oligarchów, samego Putina ,no i jest potrzebna na jego wojenki.A nie jest lokowana w terenach, z którego złoża pochodzą. A może kiedyś jakaś Nowo Jakucja powstanie wsparta przez bratnią pomoc chińską.To by była dopiero ironia historii.

  • No, jest coś, w czym się w 100% zgadzamy... Prowokator... Z tą wszakże różnicą, że bardziej ukraiński... Proszę się zastanowić, komu bardziej takie wypowiedzi służą? A jak mawiał Sherlock Holmes, pierwszym podejrzanym jest ten, kto odnosi korzyści z przestępstwa... Takie wypowiedzi - jednoznacznie - "separatystom" sympatii nie przynoszą!

  • Albo wariat albo ruski prowokator. Tertium non datur.

  • Kolesi, to ty sobie poszukaj wśród gówniarzy myślisz, że Twoje prostactwo i chamstwo, przysporzy zwolenników sprawie, o którą tak walczysz? Właściwie to powinienem się cieszyć, bo nikt, komu współczesny świat nie odebrał do cna wrażliwości, oceni takich jak ty, Pan Iwanow i Pan Uri jednoznacznie. Jednoznacznie negatywnie!. Jedynie Ci, ktorzy w swoim zacietrzewieniu i zaślepieniu odrzucają fakty świadczące o zbrodniach UPA, albo je relatywizują, mogą Cię poprzeć... Ale oni i tak byli twoi... Żaden uczciwy człowiek, na twoją stronę nie przejdzie, a i wątpiący się od Ciebie odwrócą... ***Czy ty w ogóle myślisz jak piszesz. Pracujesz na akord, czy jak? Piszesz: "Naprawdę niezawisłych jest kilka krajów na świecie." A w następnym - pożal się Boże poście - "Estonii, którą na tej samej zasadzie tez stać na własna polityke,juz jej nie wymieniłes..." To wkońcu jak, można nie zależną politykę prowadzić, czy nie... oczywiście "na tej samej zasadzie..."

  • Ja przekazuję wam obu znak pokoju. A ten uky w piach, to pewnie jakiś ten sam typ, co Sylwia.

  • Tak sa tu agenci to jasne dla mnie. Putin pluje w twarz,a ci nam kazą udawać, że deszcz pada. Sa na to sposoby. Przede wszystkim propagowanie ciasnego nacjonalizmu. Rozbuchanie go i czekanie na podatny grunt małych ludzi. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzecza działaności OUN-B i UPA itd. Tylko że w tym wszystkim nie o to chodzi. Rozumiem że dzisiejszych wnuków tych UPO wców mamy z atakowac z widłami i mentalnie przenieść się w rok 1943 i mordowac ich tak jak oni nas. Pomijając fakt,że nie dziedziczy się zbrodni i odpowiedzialności za nie. Tak zrobili Serbowie i Chorwaci i Bośniacy. Mentalnie przenieśli się lata 1941-1945. Zaczadzieli tępym nacjonalizmem i do tej pory nie moga się ze strat po tej wojnie otrząsnąć,np.po oblęzeniu Sarajewa 1992-1996.Pomijajac fakt,że zbrodnie i wojny i nie powinny sie już więcej powtarzać i to my kolejne pokolenia powinniśmy ten rozdział zamykać,oni powinni nas przeprosić,a my powinnismy tego od nich oczekiwać,a nie rozpalać na nowo to samo.Tak, to forum upada. Nie da sie tu normalnie pogadać, przede wszystkim dlatego,że tym ludziom nie chodzi o logike i argumenty, tylko kreowanie propagandy.Propaganda to jak odbicie rzeczywistości w krzywym zwierciadle, wielki nos sie zrobi malutki ,a małe oczy wielkie, itd.

  • Jan_De Pozwól że zacytuję Ciebie: "Zacznijmy od Twojej kultury prostaczku… Próbujesz mnie pouczać, a nie potrafisz nawet spełnić mojej drobnej przecież prośby, i stosować w „dyskusji” ze mną, grzecznościowej formy Pan… ". Odnoszę nieodparte wrażenie że OBAJ Panowie macie rację...

  • ciekawe kiedy nam się sowieci dobiorą Polsce do dupy - za rok, za pięć??? wtedy będziemy musieli wyplenić sowieckich agentów z takich miejsc jak to... mam nadzieję, że po dojściu PiSu do władzy powstaną komórki do monitorowania sieci i sowieccy agencji wpływu będą skrzętnie zapisywania, rozpoznawani i gdy nadejdzie odpowiedni czas zostaną internowani albo osądzeni jako zdrajcy narodu polskiego!!!

  • Ukrainy już nie ma - jest islna nacjonalistyczna Rosja - o tym marzyli tutejsi forumowicze podsumowanie z forum Militarium

    "- 1. Brygada - zgrupowanie de facto już rozbite. Za Donieck wycofały się resztki, a główne siły zostały zniszczone/będą zniszczone koło Ługańska. Brygada od nowa musi wystawiać zgrupowanie bojowe a to trochę potrwa - trzeba zorganizować sprzęt, ludzi, przeszkolić nowych rezerwistów i wysłać na miejsce.
    - 17. Brygada - jw tylko w innym miejscu. W ogóle brygad przyjechała na front i od razu kaplica. Brygada od nowa musi wystawiać zgrupowanie bojowe a to trochę potrwa - trzeba zorganizować sprzęt, ludzi, przeszkolić nowych rezerwistów i wysłać na miejsce.
    - 24. Brygada - zgrupowanie całkowicie rozbite. Resztki dogorywają. Poza okrążeniem pewnie tylko zdemoralizowani żołnierze. Brygada od nowa musi wystawiać zgrupowanie bojowe a to trochę potrwa - trzeba zorganizować sprzęt, ludzi, przeszkolić nowych rezerwistów i wysłać na miejsce.
    - 25. Brygada - w walkach od wielu tygodni. Spore straty. Niska wartość bojowa.
    - 28. Brygada - zgrupowanie kompletnie rozbite. Brygada od nowa musi wystawiać zgrupowanie bojowe a to trochę potrwa - trzeba zorganizować sprzęt, ludzi, przeszkolić nowych rezerwistów i wysłać na miejsce.
    - 30. Brygada - jw.
    - 51. Brygada - zgrupowanie bojowe o bardzo niskiej wartości bojowe. Spore straty. Część sił w otoczeniu.
    - 72. Brygada - podobno trwa odbudowa zgrupowania bojowego.
    - 79. Brygada - zgrupowanie bojowe wróciło na front - ale to same siły lekkie i chyba nie więcej niż 1 tys. żołnierzy.
    - 92. Brygada - może wystawić zgrupowanie bojowe bo jeszcze tego chyba nie zrobiła.
    - 93. Brygada - zgrupowanie bojowe od wielu tygodni w walce. Za duży obszar do pilnowania. Jest w odwrocie spod Doniecka i pomału przecięta na dwa odizolowane obszary. (poprawka).
    - 95. Brygada - siły tego zgrupowania od początku były rozproszone. Obecnie zgrupowanie do odbudowy itd.
    - 128. Brygada - może wystawić zgrupowanie bojowe bo jeszcze tego chyba nie zrobiła. Póki co jest na Zakarpaciu. Podobno była masa protestów w tym palenie WKU aby jej nie wysyłać na front bo wielu tam w niej ludzi z okolicy.
    - 11. Brygada Artylerii - w walkach od wielu tygodni. Pewnie jakieś straty są.
    - 26. Brygada Artylerii - zgrupowanie okrążone, będzie niedługo rozbite.
    - nowo powołana 1. Brygada GN wycofana z regionu Gorłówki i jedzie pod Mariupol. Głównie lekkie siły.
    - 80. Brygada Aremobilna (jakaś nowa?) - de facto niedługo będzie na pewno już rozbita pod Ługańskiem.
    - Bataliony ochotnicze gwardii - większość z nich rozbita lub ma spore straty.
    - Bataliony terytorialne - no bez żartów."

  • @Kwezal: Zacznijmy od Twojej kultury prostaczku… Próbujesz mnie pouczać, a nie potrafisz nawet spełnić mojej drobnej przecież prośby, i stosować w „dyskusji” ze mną, grzecznościowej formy Pan… Kompletne dno! I nie potrafiłbym tego lepiej lakonicznie i dosadnie określić, niż Ty sam, słowami: „Ha ha ha, kultura....” **Mały człowieczku, uważasz, że Ukraina, Słowacja i Czechy nie prowadzą niezależnej polityki zagranicznej? Może uważasz, że są na smyczy Rosji? **Kwezal, najwyraźniej brak Ci nawet tej odrobiny inteligencji, która pozwala dostrzec własne niedoskonałości, przyznać się do nich i pracować nad ich wyeliminowaniem. W istocie więc, jesteś takim chłopkiem – roztropkiem – przemądrzałym wiejskim „filozofem”, który bełkotliwym słowotokiem próbuje ukryć moralną i intelektualną pustkę. ** Może powinienem się cieszyć, że jesteś „w stanie mnie czytać”, ale kiedy każdym kolejnym wpisem udowadniasz, że do Ciebie nic nie dociera - to powodu do radości nie widzę - przeciwnie - rozglądam się za straconym czasem. ** Ciekawe, że poczułeś się „urażony”, kiedy nazwałem Cię (nawet nie dosłownie, o ukro-faszyście nie wspominając) ukraińskim agentem. Udajesz, że nie pamiętasz – a mój wpis był tylko odpowiedzią – parafrazą na Twoje (i to dopiero chamskie) zaczepki p. Sylwii. Więc jak to jest? To tylko Ty masz prawo być prostakiem i chamem? Ale spokojnie – w tej konkurencji nie dorastam ci nawet do pięt… ** Choć nikt mnie nigdzie nie „wysyłał”, w tym jednym masz rację - jest mi trudno… Ty masz za sobą wszystkie niemal media… Po twojej stronie są politycy, i Ci rządzących i Ci w opozycji... Co myśleć – słyszysz wszędzie, czegokolwiek byś nie oglądał, kogokolwiek nie słuchał… NIE MUSISZ więc UCZYĆ SIĘ MYŚLEĆ - TY WIESZ CO NALEŻY MYŚLEĆ…! Umiejętność myślenia – logicznego wyciągania wniosków, jest Ci zbędna… Ja - staram się myśleć samodzielnie, waham się, wybieram lub próbuję wybrać… A Wy, dla takich jak ja, którzy chcą myśleć samodzielnie - a efekt tego, przeważnie prowadzi do konfliktu (z tymi co wiedzą, co należy myśleć) - macje jedno tylko określenie : „ruski agent…” ** O tobie jako „ukraińskim agencie”, do tej pory – na poważnie - nie myślałem. Aż do tej chwili… Napisałeś: „Wolę byc nawet prostaczkiem i jak twierdzisz stworzeniem boskim niż brac RUSKĄ KASĘ…” Twoja wola do faktów nie ma nic do rzeczy… Jesteś prostaczkiem, jesteś stworzeniem boskim (jak widać i Pan Bóg nie zawsze odnosi sukcesy). Ale z Twoich słów wynika coś jeszcze: ruska kasa Ci śmierdzi, ale ukraińska już nie… Co na Twoim miejscu każdy uczciwy człowiek? Napisałby: czy to ruska, czy to UKRAIŃSKA KASA – za takie „usługi” - śmierdzi tak samo… Wniosku, jaki się sam nasuwa, przedstawiać chyba nie muszę… Maska opadła----Kłamstwo jest kłamstwem----prawda jest prawdą,---- a zdrada zdradą….”. I w TEN OTO SPOSÓB Z POD PIÓREK PIĘKNEGO GWATEMALSKIEGO PTASZKA KWEZALA WYLAZŁ UKRAIŃSKI AGENT…”

  • mamy to co chcieliśmy - wzmocnioną Rosję i de facto podbitą Ukrainę (całkowicie zależna od sowietów) - o to chyba chodziło większości osób piszących na tym forum - pomijam fakt wzrostu fanatyzmu i nacjonalizmu antypolskiego (kogoś winić będzie trzeba - Tusk sie do tego przyda) oraz antysowieckiego na Ukrainie

  • Zreszta sorry koles, zapomniałem że dla Ciebie tzw."własna "polityka, to ta, która polega na popieraniu Putina, nawet w prowadzeniu wojny.Ciekawe,że Estonii, którą na tej samej zasadzie tez stać na własna polityke,juz jej nie wymieniłes,nie?Bo jej premier nie składa wiernopoddańczych deklaracji Putinowi,a jak ekskomunista i generalnie podejrzany koleś Fico. Natomiast suwerennośc Ukrainy miała polegac na tym samym co suwerenność Białorusi....Łukaszenkę stac co najwyżej na to, by trochę pograc na nosie Rosji a potem grzecznie wrócić do stadła, by nie zarobić guza. A że się Ukraina chciała z postsowieckiego schematu wyłamać, no to dostaje po głowie teraz. To jest walka de facto o jej faktyczna niezawisłość, oczywiście niezawisłośc na jej miarę skrojoną,a nei na miarę dużego kraju. Ale wczesniej nawet takiej nie miała.

  • juz po wojnie (podsumowanie z forum Militarium)

    "- 1. Brygada - zgrupowanie de facto już rozbite. Za Donieck wycofały się resztki, a główne siły zostały zniszczone/będą zniszczone koło Ługańska. Brygada od nowa musi wystawiać zgrupowanie bojowe a to trochę potrwa - trzeba zorganizować sprzęt, ludzi, przeszkolić nowych rezerwistów i wysłać na miejsce.
    - 17. Brygada - jw tylko w innym miejscu. W ogóle brygad przyjechała na front i od razu kaplica. Brygada od nowa musi wystawiać zgrupowanie bojowe a to trochę potrwa - trzeba zorganizować sprzęt, ludzi, przeszkolić nowych rezerwistów i wysłać na miejsce.
    - 24. Brygada - zgrupowanie całkowicie rozbite. Resztki dogorywają. Poza okrążeniem pewnie tylko zdemoralizowani żołnierze. Brygada od nowa musi wystawiać zgrupowanie bojowe a to trochę potrwa - trzeba zorganizować sprzęt, ludzi, przeszkolić nowych rezerwistów i wysłać na miejsce.
    - 25. Brygada - w walkach od wielu tygodni. Spore straty. Niska wartość bojowa.
    - 28. Brygada - zgrupowanie kompletnie rozbite. Brygada od nowa musi wystawiać zgrupowanie bojowe a to trochę potrwa - trzeba zorganizować sprzęt, ludzi, przeszkolić nowych rezerwistów i wysłać na miejsce.
    - 30. Brygada - jw.
    - 51. Brygada - zgrupowanie bojowe o bardzo niskiej wartości bojowe. Spore straty. Część sił w otoczeniu.
    - 72. Brygada - podobno trwa odbudowa zgrupowania bojowego.
    - 79. Brygada - zgrupowanie bojowe wróciło na front - ale to same siły lekkie i chyba nie więcej niż 1 tys. żołnierzy.
    - 92. Brygada - może wystawić zgrupowanie bojowe bo jeszcze tego chyba nie zrobiła.
    - 93. Brygada - zgrupowanie bojowe od wielu tygodni w walce. Za duży obszar do pilnowania. Jest w odwrocie spod Doniecka i pomału przecięta na dwa odizolowane obszary. (poprawka).
    - 95. Brygada - siły tego zgrupowania od początku były rozproszone. Obecnie zgrupowanie do odbudowy itd.
    - 128. Brygada - może wystawić zgrupowanie bojowe bo jeszcze tego chyba nie zrobiła. Póki co jest na Zakarpaciu. Podobno była masa protestów w tym palenie WKU aby jej nie wysyłać na front bo wielu tam w niej ludzi z okolicy.
    - 11. Brygada Artylerii - w walkach od wielu tygodni. Pewnie jakieś straty są.
    - 26. Brygada Artylerii - zgrupowanie okrążone, będzie niedługo rozbite.
    - nowo powołana 1. Brygada GN wycofana z regionu Gorłówki i jedzie pod Mariupol. Głównie lekkie siły.
    - 80. Brygada Aremobilna (jakaś nowa?) - de facto niedługo będzie na pewno już rozbita pod Ługańskiem.
    - Bataliony ochotnicze gwardii - większość z nich rozbita lub ma spore straty.
    - Bataliony terytorialne - no bez żartów."

  • Chyba najwięcej zes...trachanych ze strachu obecną sytuacją na Ukrainie.

  • upadek tego forum niestety stopniowo następuje - czasami mnie tylko nachodzi ochota na napisanie czegoś - ale coraz więcej tutaj agentów wpływu Moskwy, nieświadomych, czy świadomych, ale coraz więcej

  • nie czarujmy się to forum jest antyukraińskie, prorosyjskie...Polaków mordowali banderowcy, Rosjanie nieśli pokój... trochę można sobie poużywać z niektórych miłośników sowietów, hehehe

  • No to w porządku, Havranek to Anarchista, może to jakiś nowy nawiedzony?. Dom wariatów.

  • piszę nieprawdę??? proszę napisać mi co jest kłamstwem!!! ja wiem, że o takich rzeczach nie uczono w szkołach przed 1989. wtedy panowała moda na przyjażń polsko-radziecką!!!

  • Człowieku, ty chyba nie wiesz czym jest niezawisłość w dzisiejszych układach geopolitycznych. Naprawdę niezawisłych jest kilka krajów na świecie. I twoja ukochana Putinlandia, nie jest. Przede wszystkim dlatego, że jest zależna od popytu surowców.Odciąć Rosję od Syberii i surowców, zawali sie w kilka tygodni. W perspektywie najbliższych 50 lat,a ten mały Hitlerek bez wąsów i po operacjach plastycznych nie bedzie żył wiecznie, uzalezni sie od Chin.Wojuje sobie a to tu a to tam z Gruzja,a to z Ukrainą,a prawdziwego wroga ma zupełnie gdzie indziej. Czechy i Węgy to myslicielu prowadza politykę"moja chata z kraja",bo tylko na taka je stać te potęzne 10 milionowe mocarstwa. A my nie jesteśmy w ich lidze okręgowej, także sorry.Czechy zresztą w czasie protektoratu Czech i Moraw po szwejkowsku sobie przeczekali zawieruchę, a ich fabryki ostro pracowały na front wschodni, bardziej niz jakikolwiek inny kraj Europy Wschodniej, a pracownicy meli prawdziwy socjalizm, łącznie z biletami do kina za wypracowane nadgodziny i przydziałem dodatkowych kartek na co chcieli. Sun Tzu pisał ,ze jak jestes słaby udawaj silnego, gdy jestes silny, wygladaj,jakbys osłabł. Rosja sobie wzięła to do serca i udaje silnego.

  • chodziło mi o "ukry_w_piach" - Pana kojarzę od dawna, o tym osobniku usłyszałem włąsnie przed chwilą i się zastanawiam kto pod nową postacią wrócił :P

  • Panie iwanow, to jest chore! Zdiagnozuj się Pan!

  • Panie iwanow, za co mnie Pan chcesz tak sponiewierać. Czyżbyś Pan mnie do Pana "Anarchista", tfu Havranka porównywał. A na tym Forum istnieję już ze dwa lata. Jestem zszokowany wypowiedzią Pana ukry_w_piach, to z katolicyzmem polskim nie ma nic wspólnego. Ta wypowiedź ukry_w_piach jest chyba w hebrajskim stylu?.

  • wolę sowietów strzelających polskim żołnierzom w tył głowy, katujących członków AK, mordujących właścicieli ziemskich, gwałcących Polki, burzących polskie miasta, wysyłających Polaków na zszyłkę

  • tak mało... miliony!!! dlaczego broni ich Pan trzeba pisać prawdę... miliony... Ponoć Stalin nie był Gruzinem, a Ukraińcem i Hitler też był pochodzenia ukraińskiego... a dziadek Tuska służył u Bandery... i na stadion autobusami w czasie rozpoczęciami mistrzostw świata w siatkówce banderowców wożono autobusami i każdemu obiecano 100 dolarów za gwizdy... szok... nie zapominajmy, że polskie władze też opanował wirus faszyzmu, i parlament...

  • A więc to Pańska wojna, Panie Iwanow? To czego Pan tak od razu nie mówił? My Polacy, a przynajmniej większość z nas, udziału w niej nie bierzemy... Ale to zmienia postać rzeczy, Pana żadne cywilizowane obyczaje już nie obowiązują... Będzie się Pan na tej wojnie kierował przykładem Hunów, czy może znajdzie Pan sobie bliższe wzorce, np te , które stosowała UPA?

  • kwezal 2 September 2014, 22:03 Poprawność polityczna Salonu B

    Dla tego człowieka pt."Anarchista"każdy argument jest do wypaczenia i przekręcenia. Na pewno tak było. Zwłaszcza że OUN był organizacja z która najdłużej walczyło NKWD i później jeszcze KGB ze wszystkich przejętych ziem przez Związek Sowiecki. I na Ukrainie mieli największe straty w walkach z nimi. Do tego stopnia,że aby ich rozbić musieli postawić przede wszystkim na szeroko zakrojone działania agenturalne, fikcyjne komendy OUN, dorabianie legend, i przeciwstawianie jednych drugim. I wywieźli wszelkich podejrzanych na Syberię. A nie mogli zrobić czegoś takiego, jak akcja Wisła, bo wtedy by już wszystkich stamtąd wywieźli. Polaków wywieźli na Wchód, później zmusili do tzw."repatryjacji",Żydów wymordowali Niemcy co do joty,i zostali tylko Ukraińcy.A do Lwowa przywieźli Rosjan. NKWD wspierało Komunistyczną Partię Zachodniej Ukrainy i Białorusi, które to m.in.działały terrorystycznie. I to było ich"przedstawicielstwo"w II RP plus KPP. Oczywiście, mogli dostawać w ten czy w inny sposób kasę,wywiady zawsze tak mieszają, snuja długie pajęczyny połączeń, tak samo jak np.IRA współpracowała z Kaddafim. Ale choć średnio wyrafinowany człowiek wie,że to nie znaczy od razu,że IRA pojechałaby na wezwanie Kaddafiego do Libii i walczyła z rebeliantami, którzy go obalili. Podobnie tu.

  • Ukraińskie śmiecie , banderowcy z Kijowa mają na rękach krew 300 niewinnych osób !

  • Nie własną, starają się prowadzić grę ze strategią mieszaną, ale zawsze mają swojego dominanta. Ocena jest sprawą subiektywną, w sumie tkwimy w tym samym lejku, wyjście jest tylko jedno. Chyba nasz margines swobody jest potencjalnie trochę większy niż Węgier, Słowacji czy Czech. Nie wiem, nie znam się na tym.

  • tolerancja w czasie wojny... sowieci podbijają inne państwo bojąc się ujawnić... gdybyśmy się zachowywali jak cywilizowani ludzie wobec sowietów, to nadal by siedzieli tutaj, chyba, że Panu to nie przeszkadzało...

  • @Iwanow: Wydawało mi się do niedawna, że na polskich stadionach panuje piękne, choć niepisane prawo, że w trakcie odgrywania hymnu reprezentacji rywala Polski, nie tylko się nie gwiżdże, ale oklaskami wita reprezentację przeciwnika, jej kibiców i w ten sposób okazuje się szacunek dla barw narodowych rywala. A Pan się cieszy,że... "60 tys ludzi i te gwizdy dla Rosjan - coś pięknego..." A mi było wstyd... Uważa się Pan za tolerancyjnego, otwartego europejczyka? Który z wyższością wypowiada się o Rosji i Rosjanach? Mentalnie to ciągle tkwi Pan w cywilizacji Hunów, Panie Iwanow...

  • dokładnie... komu ostatnio konto zablokowano - Pan Havranek wrócił pod nową postacią??

  • kosmici szykują inwazję - wszystkie znaki na niebie to wskazują... tylko Rosja i Putin są wstanie obronić Ziemię!!!

  • A więc przekażmy sobie znak pokoju...

  • zapraszam do polski walczyć z banderowska dziczą... neonazizm szerzy też się na tym forum... hehehe...