Kiedyś komuniści, pisząc o imperializmie USA, mieli rację. Czasy się zmieniły, ale metody USA, o ile się zmieniły, to tylko na gorsze. Dlaczego Rosja ma utrzymywać swojego wroga - Ukrainę? Każde państwo powinno mieć prawo handlowania z kim chce.
Niech maszerują. Niech coraz więcej ludzi widzi jak nazizm na Ukrainie zatacza coraz szersze kręgi, może w końcu przyjdzie otrzeźwienie i społeczność międzynarodowa powie - dość!
Śmieszne są te "protesty"! Ktoś musiał wydać zgodę na taki marsz, więc doskonale wiedzieli co się odbędzie. Słowa oburzenia są więc komiczne! A już wynurzenia Dubowycza o niedopuszczalnej gloryfikacji SS, a jednocześnie o potrzebie zrozumienia dla ochotników, którzy do jej oddziałów wstępowali są szczytem hipokryzji!
..."Usunięcie dyplomatów, dekapitacja przywódców mniejszości, zastraszenie wielosettysięcznej społeczności Polaków to kolejny akt agresji. Zderzenie cywilizacji. Kiedy to się skończy?"
Odpowiedź:
-"to się skończy", gdy korespondenci 'Wyborczej', jak wymieniony wyżej Poczobut, czy nożem chrzczona V Kolumna giedroyciowców reprezentowana przez gadzinówkę 'Bielsat' - przestaną być instrumentami importu kolorowych rewolucji z tzw. (przez p. Winnickiego) 'Zachodu'.
Dzisiaj ten 'Zachód' stał się karykaturą samego siebie i oznacza neomarksistowską rewolucję, 'tęczową zarazę', wymazanie chrześcijańskiej cywilizacji.
O ironio!, Łukaszenka okazał się póki co ...mniejszym złem!
Polacy na Białorusi stali się mimo woli mięsem armatnim dla globalistów, próbujących przeprowadzić pucz, na wzór ukraińskiego Majdanu...
Jeśli p. profesor tego nie zauważył, to staje pan w jednej linii z globalnymi grandziarzami!
To jest nieprawdopodobne, że Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne z bantustanem, który pozwala na gloryfikowanie nazizmu, to jest poziom białoruskich czekistów, którzy rok rocznie wielbią NKWD i inne hordy sowieckich morderców.
Polska powinna okazywać Rosji siłę, a nie lekceważenie (i to jeszcze na rozkaz jakichś gównianych międzynarodowych organizacji sportowych - z rodzaju takich co każą klekać prze murzynami...)
Putin odpowiedział, że spotkanie może się odbyć wyłącznie na Kremlu. Zresztą nie ma ono żadnego znaczenia, bo na Ukrainie rządzą banderowcy, a Zelenski jest zwykłą marionetką.
Wg W. Poliszczuka - "Gorzka Prawda"- wyd 2006r str. 300 i 326, pisze wyraznie cyt:"Klamstwem wobec prawdy historycznej jesttwierdzenie G. Motyki, ze 17 marca 1945r w Berlinie..." powolano Ukrainska Armie Narodowa, w sklad ktorej weszli Ukraincy czlonkowie Dywizji SS Halyczyna", ze Szandruk doprowadzil do przemianowania Dywizji SS Halyczyna w 1 Ukrainska Dywizje UNA". Wszystko to nieprawda! Zadna Ukrainska Narodowa Armia na terenie Niemiec w 1945r nie powstala, dywizja SS Galizien nigdy nie zostala przemianowana w 1 dywizje nie istniejacej UNA. G. Motyka powtarza propagande OUN Melnyka."Na str. 326 Poliszczuk pisze:" ...twierdzenia G. Motyki o powolaniu do zycia UNA i przemianowaniu dywizji SS Galizien w 1 dywizje UNA , naleza do arsenalu propagandy OUN Melnyka, a nie do faktow historycznych. G. Motyka jako pracownik IPN mogl zwrocic sie do historykow wojskowosci, aby dowiedziec sie, jakie musza zajsc przeslanki do powolania w obcym panstwie armii, i jakie warunki musza byc spelnione do wlaczenia do niej jednostek podleglych panstwu. NiechG. Motyka , a wraz z nim inni polscy historycy , przyjma do wiadomosci , ze tzw. Ukrainska Narodowa Armia nie powstala w Berlinie w 1945r, i ze nigdy nie nastapilo przemianowanie dywizji SS Galizien w (nieistniejaca) UNA."
3 Maja w Warszawie spotkają się dwaj prezydenci Ukrainy. Naturalnie, sprawa poszukiwań i ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa nie posunie się ani o milimetr! Kto wie, może w planie wizyty będzie wspólne nawiedzenie Sahrynia?
Sposób w jaki podjęto tą interwencję był skandaliczny. Jezeli podjął ją Polak to mi wstyd, to raczej metoda "ruska" a nie kulturalna "polska". To zwyczaj pasujący do obyczajności ulicy ze strajku kobiet
Niema w tym nic niespodziewanego, PIS jako partia socjaldemokratyczna w XIX wiecznym patriotycznym stylu ,bez pieczątki kominternu programowo w kwestiach społecznych ma wiele wspólnego z lewicą.
Na dłuższą metę ,najistotniejszą kwestią dla Polski jest to czy Solidarna Polska z lokalnej Partii zdoła przekształcić się w ogólnokrajową i zająć miejsce na realnej prawicy.
If KL Warschau IS the the hoax (as you Haaretz was writing so on twitter earlier some time ago) so would be the Auschwitz so please do not call KL Warschau a hoax or fake . ( both death camps were built at the same time by the same German engineer).At least 20K people died thereProf. Kopka couldn't confirm Norman Davies's information about gas chambers, but he established that KL Warschau was built by the same engineers that built KL Auschwitz. The lead engineer was Hans Kammler who built gas chambers and crematoria at Auschwitz.. https://www.haaretz.com/israel-news/.premium.MAGAZINE-the-fake-nazi-death-camp-wikipedia-s-longest-hoax-exposed-1.7942233
Prezydent Zeman?? podważył sensacyjne oskarżenia rządu czeskiego na temat "państwowego terroryzmu Rosji" i jej udziału w wybuchu składu broni w 2014 r.
Podkreślił w wystąpieniu telewizyjnym, że poczekał tydzień, by przeanalizować na chłodno sytuację. Stanowczo stwierdził, że raport służb specjalnych nie zawiera ani dowodów ani świadków aktywności rosyjskiego GRU i tego, że dwóch rosyjskich agentów odwiedziło skład broni. Poinformował, że sprawa wybuchu w Vrbeticach nie była do tej pory nigdy podnoszona przez służby specjalne kraju, nawet w tajnych informacjach, a wypłynęła dopiero trzy tygodnie temu.
Prezydent Zeman podkreślił, że skandal z incydentem w Vrbeticach może być grą służb specjalnych, a w takim wypadku Czechy mogą się spodziewać poważnych konsekwencji. Zażądał, żeby sprawa została dokładnie zbadana, a wyniki przedstawione publicznie. Jeśli zaś okazałoby się, że Rosja nie była w to zaangażowana, oznacza to poważne konsekwencje w polityce wewnętrznej Czech.
Miałem Zemana za rozsądnego polityka. Czesi nie przedstawili żadnych dowodów, że Rosjanie przeprowadzili sabotaż i spowodowali wybuch w magazynie amunicji. Oskarżyli 18 pracowników rosyjskiej ambasady i ich wydalili.
Trzeba być kompletnym idiotom, aby wierzyć w to, że po sabotażu grupa sabotażowa pozostała w kraju, gdzie spowodowała ten wybuch. Gdyby oni naprawdę spowodowali wybuch, to już dawno byliby w Rosji.
Było oczywiste, że Rosja zrewanżuje się Czechom, więc pretensje Zemana ośmieszają go.
Kiedy Zachód wprowadza sankcje albo inne kary wobec Rosji, Iranu, Chin czy innych państw, to w końcu obraca się to przeciwko niemu. Decyzje są histeryczne, krótkowzroczne i nieskuteczne. Natomiast posunięcia kontrujące rządu rosyjskiego wyglądają na dobrze przemyślane.
Moim zdaniem, wspieranie Ukrainy jest najważniejszym punktem polityki zagranicznej PO. PO to partia antypolska, toteż nigdy więcej na nią nie zagłosuję; na PiS zresztą również.
Pan Sikorski jak był Ministrem Spraw Zagranicznych to był bardzo aktywny w okresie Majdanu w Kijowie na Ukrainie a potem nie został dopuszczony do stolika rozmów w Mińsku, nawet pod stołem nie zanalazło się dla niego miejsca. Taki to polityk, powinien wstydzić się pokazywać publicznie.
Uzasadnienie prok.Młynarczyka jest tak kuriozalne że szkoda tych bzdetów komentować.Jeszcze chwila a dojdzie do wniosku że bandera kochał Polaków i był przeciwny rzeziom,a paradował w mundurze niemieckim bo był agentem .Ale co do sprawy to trzeba sie odwołać i ponownie wnieść oskarżenie ,z zastrzeżeniem wyłączenia ze sprawy tegoż prokuratora.
W mediach typu TVN (co nie dziwi) czy TVPiS9też już nie dziwi) CISZA. Temat niepoprawny,niewygodny.Teraz wzorem komuny(chcieli by naród kochał ZSRR) obecne władze chca by naród kochał ukrainę ,efekt będzie podobny.
Dlatego wzorem Węgier wprowadzić zasadę,chcesz wyjechać zwróć pieniądze za studia,lub odpracuj w Polsce 5 lat.A nie że kształca się za pieniądze POLSKIEGO podatnika a potem szpanują na Zachodzie .
Przyznajecie, że był "otruty"? A gdzie jakieś dowody? Dlaczego powtarzacie bezmyślnie i bez żadnych dowodów tezy propagandy żydowsko-amerykańskiej? Nie bądźcie bardziej papiescy niż papież, bo i tak nic wam z tego nie skapnie.
Szwejkowe brednie o wysadzaniu czeskich magazynów broni, to szydzenie z tępych obywateli. Cytuję niektóre fragmenty z czeskiej Wikipedii. W kwietniu 2021 r. rząd (czeski) opublikował UZASADNIONE PODEJRZENIE, że w wybuchach uczestniczyli rosyjscy oficerowie służb specjalnych... Premier Andrej Babis powiedział , że według ustaleń Służby Informacji Bezpieczeństwa (BIS), Krajowej Komendy Głównej przeciwko przestępczości zorganizowanej i policji ISTNIEJE UZASADNIONE PODEJRZENIE, że eksplozja w składach MOŻE BYĆ działalnością rosyjskiego wywiadu GRU , a mianowicie jednostek 29155 (???)... W tym kontekście czeska policja ogłosiła poszukiwanie dwóch agentów GRU, którzy poruszali się na terytorium Czech w 2014 roku, kiedy miały miejsce eksplozje (druga eksplozja była 2,5 miesiąca po ich wyjeździe) - Aleksandra Pietrowa (właściwie dr Aleksandra Jewgiejewicza Miszkina) i Rusłana Boshirowa (właściwie pułkownika GRU Anatolija Władimirowicza Chepigi ). Chociaż policja NIE MIAŁA BEZPOŚREDNICH DOWODÓW na to, że obaj mężczyźni fizycznie weszli na teren obiektu, UZNALI TĘ HIPOTEZĘ ZA WYSOCE REALISTYCZNĄ... Policja potwierdziła, że obaj mężczyźni przybyli do Czech 13 października 2014 r... Opuścili czeskie terytorium 16 października, kiedy wyjechali do Austrii. We wniosku o wjazd do magazynu Vrbětice zgłosili paszport Mołdawii na nazwisko Nicolai Popa oraz paszport Tadżykistanu na nazwisko Ruslan Tabarov... Według doniesień medialnych operator miał im wydać zezwolenie na wjazd do Vrbětic na okres od 13 do 17 października, a eksplozja w składzie amunicji nr 16 nastąpiła 16 października o godzinie 9.25. Radek Ondruš, prawny przedstawiciel Imex Group, stwierdził, że „NIKT TAKI NIE PRZYSZEDŁ DO FIRMY W TYM CZASIE". Dla gości z jednego z obcych krajów, to nie była Rosja, zezwolenie było w trakcie rozpatrywania. To było dla dwóch osób, ale ostatecznie nie przyszły ani się nie zgłosiły... Drugi wybuch nastąpił 2,5 miesiąca później - 3.12.2014, kedy słynnych szpiegów w Czechach nie było.
W nocy ze środy na 21 kwietnia 2021 r.członkowie Narodowego Centrum Przeciwko Przestępczości Zorganizowanej dokonali przez agentów GRU masowych aresztowań Czechów wchodzących w skład grup paramilitarnych KIEROWANYCH PRZEZ DEPORTOWANYCH rosyjskich dyplomatów.
Ukraińcy i polskojęzyczni renegaci zawyją, PiS jak zwykle przez nimi na kolanach, wojewoda nie wyrazi zgody. Możemy się założyć.
Kiedyś komuniści, pisząc o imperializmie USA, mieli rację. Czasy się zmieniły, ale metody USA, o ile się zmieniły, to tylko na gorsze. Dlaczego Rosja ma utrzymywać swojego wroga - Ukrainę? Każde państwo powinno mieć prawo handlowania z kim chce.
To rezultat wychowania "bezstresowego".
Ale był bełkot o obywatelach Białorusi którzy chcą zachodniej "wolności"
Dobrze by było aby portal Kresy uzyskał od rządu lub instytucji odpowiedzialnej informację na jakim etapie jest budowa domu polskiego we Lwowie.
A Polska pochwala? Nie zdziwiłbym się
Niech maszerują. Niech coraz więcej ludzi widzi jak nazizm na Ukrainie zatacza coraz szersze kręgi, może w końcu przyjdzie otrzeźwienie i społeczność międzynarodowa powie - dość!
Na pewno nie z moich podatków!!!
Nie mam nic przeciwko sąsiadowi jakim jest Rosja
Śmieszne są te "protesty"! Ktoś musiał wydać zgodę na taki marsz, więc doskonale wiedzieli co się odbędzie. Słowa oburzenia są więc komiczne! A już wynurzenia Dubowycza o niedopuszczalnej gloryfikacji SS, a jednocześnie o potrzebie zrozumienia dla ochotników, którzy do jej oddziałów wstępowali są szczytem hipokryzji!
Czy Polska wysłała już list pochwalny w związku z marszem SS
Niech Lubach jedzie się bić. Ale wojsko polskie ma pozostać w polskich koszarach. Niepotrzebna nam jest banderowska Ukraina, jako sąsiad.
..."Usunięcie dyplomatów, dekapitacja przywódców mniejszości, zastraszenie wielosettysięcznej społeczności Polaków to kolejny akt agresji. Zderzenie cywilizacji. Kiedy to się skończy?"
Odpowiedź:
-"to się skończy", gdy korespondenci 'Wyborczej', jak wymieniony wyżej Poczobut, czy nożem chrzczona V Kolumna giedroyciowców reprezentowana przez gadzinówkę 'Bielsat' - przestaną być instrumentami importu kolorowych rewolucji z tzw. (przez p. Winnickiego) 'Zachodu'.
Dzisiaj ten 'Zachód' stał się karykaturą samego siebie i oznacza neomarksistowską rewolucję, 'tęczową zarazę', wymazanie chrześcijańskiej cywilizacji.
O ironio!, Łukaszenka okazał się póki co ...mniejszym złem!
Polacy na Białorusi stali się mimo woli mięsem armatnim dla globalistów, próbujących przeprowadzić pucz, na wzór ukraińskiego Majdanu...
Jeśli p. profesor tego nie zauważył, to staje pan w jednej linii z globalnymi grandziarzami!
kolejne 40 ofiar Covid 19...
PiSiate gnidy niczym nie róznią się od zdrajców z PO i tzw: /Lewicy
czy "polski" PiSiaty MSZ czeka na pozwolenie z Waszyngtonu?
To jest nieprawdopodobne, że Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne z bantustanem, który pozwala na gloryfikowanie nazizmu, to jest poziom białoruskich czekistów, którzy rok rocznie wielbią NKWD i inne hordy sowieckich morderców.
Polska powinna okazywać Rosji siłę, a nie lekceważenie (i to jeszcze na rozkaz jakichś gównianych międzynarodowych organizacji sportowych - z rodzaju takich co każą klekać prze murzynami...)
Przyjmując przyznał sie do zdrady interesów Polski. Śmieć.
Węgry mają lepszy lub gorszy, ale jednak swój - Węgierski rząd. Pozazdrościć.
Potem będzie 20 płci, potem 70, a później wcale... tylko numer seryjny humanoidalnej jednostki biologicznej.
Czekistowskie bękarty po Stalinie robią z Białorusi cora gorszy bantustan...
Putin odpowiedział, że spotkanie może się odbyć wyłącznie na Kremlu. Zresztą nie ma ono żadnego znaczenia, bo na Ukrainie rządzą banderowcy, a Zelenski jest zwykłą marionetką.
Będzie Moskwa, albo w ogóle nie będzie spotkania.
Propozycji spotkania w ukraińskim Donbasie można tylko przeciwstawić spotkanie na rosyjskim Krymie.
Dziwne! Nie bandery, szuchewycza lub innej kanalii?
No to się nie popisali!!!
Wg W. Poliszczuka - "Gorzka Prawda"- wyd 2006r str. 300 i 326, pisze wyraznie cyt:"Klamstwem wobec prawdy historycznej jesttwierdzenie G. Motyki, ze 17 marca 1945r w Berlinie..." powolano Ukrainska Armie Narodowa, w sklad ktorej weszli Ukraincy czlonkowie Dywizji SS Halyczyna", ze Szandruk doprowadzil do przemianowania Dywizji SS Halyczyna w 1 Ukrainska Dywizje UNA". Wszystko to nieprawda! Zadna Ukrainska Narodowa Armia na terenie Niemiec w 1945r nie powstala, dywizja SS Galizien nigdy nie zostala przemianowana w 1 dywizje nie istniejacej UNA. G. Motyka powtarza propagande OUN Melnyka."Na str. 326 Poliszczuk pisze:" ...twierdzenia G. Motyki o powolaniu do zycia UNA i przemianowaniu dywizji SS Galizien w 1 dywizje UNA , naleza do arsenalu propagandy OUN Melnyka, a nie do faktow historycznych. G. Motyka jako pracownik IPN mogl zwrocic sie do historykow wojskowosci, aby dowiedziec sie, jakie musza zajsc przeslanki do powolania w obcym panstwie armii, i jakie warunki musza byc spelnione do wlaczenia do niej jednostek podleglych panstwu. NiechG. Motyka , a wraz z nim inni polscy historycy , przyjma do wiadomosci , ze tzw. Ukrainska Narodowa Armia nie powstala w Berlinie w 1945r, i ze nigdy nie nastapilo przemianowanie dywizji SS Galizien w (nieistniejaca) UNA."
Czy Bułgarzy otrzymali już z USA polecenie jaki ma być wynik ich nowych dochodzeń? Ilu mają pracowników w ambasadzie w Rosji?
3 Maja w Warszawie spotkają się dwaj prezydenci Ukrainy. Naturalnie, sprawa poszukiwań i ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa nie posunie się ani o milimetr! Kto wie, może w planie wizyty będzie wspólne nawiedzenie Sahrynia?
Sposób w jaki podjęto tą interwencję był skandaliczny. Jezeli podjął ją Polak to mi wstyd, to raczej metoda "ruska" a nie kulturalna "polska". To zwyczaj pasujący do obyczajności ulicy ze strajku kobiet
Niema w tym nic niespodziewanego, PIS jako partia socjaldemokratyczna w XIX wiecznym patriotycznym stylu ,bez pieczątki kominternu programowo w kwestiach społecznych ma wiele wspólnego z lewicą.
Na dłuższą metę ,najistotniejszą kwestią dla Polski jest to czy Solidarna Polska z lokalnej Partii zdoła przekształcić się w ogólnokrajową i zająć miejsce na realnej prawicy.
Narzędzie propagandowe właścicieli UE jest dla mnie mało wiarygodne.
Gdyby jakieś niezależne medium napisało kto utrzymuje Cichanouską i jej dzieci. To ciekawsze niż program jej obozu.
If KL Warschau IS the the hoax (as you Haaretz was writing so on twitter earlier some time ago) so would be the Auschwitz so please do not call KL Warschau a hoax or fake . ( both death camps were built at the same time by the same German engineer).At least 20K people died thereProf. Kopka couldn't confirm Norman Davies's information about gas chambers, but he established that KL Warschau was built by the same engineers that built KL Auschwitz. The lead engineer was Hans Kammler who built gas chambers and crematoria at Auschwitz.. https://www.haaretz.com/israel-news/.premium.MAGAZINE-the-fake-nazi-death-camp-wikipedia-s-longest-hoax-exposed-1.7942233
I przyjmować NIEZASZCZEPIONYCH "imigrantów" z Afryki,Azji Mniejszej i Indii.
No przecież Gowin wzór prawicowego "patrioty" zapowiadał budowę nowych 'elit" Polski z.....ukraińców!!! Więc to masowe sciąganie nie powinno dziwić.
Prezydent Zeman?? podważył sensacyjne oskarżenia rządu czeskiego na temat "państwowego terroryzmu Rosji" i jej udziału w wybuchu składu broni w 2014 r.
Podkreślił w wystąpieniu telewizyjnym, że poczekał tydzień, by przeanalizować na chłodno sytuację. Stanowczo stwierdził, że raport służb specjalnych nie zawiera ani dowodów ani świadków aktywności rosyjskiego GRU i tego, że dwóch rosyjskich agentów odwiedziło skład broni. Poinformował, że sprawa wybuchu w Vrbeticach nie była do tej pory nigdy podnoszona przez służby specjalne kraju, nawet w tajnych informacjach, a wypłynęła dopiero trzy tygodnie temu.
Prezydent Zeman podkreślił, że skandal z incydentem w Vrbeticach może być grą służb specjalnych, a w takim wypadku Czechy mogą się spodziewać poważnych konsekwencji. Zażądał, żeby sprawa została dokładnie zbadana, a wyniki przedstawione publicznie. Jeśli zaś okazałoby się, że Rosja nie była w to zaangażowana, oznacza to poważne konsekwencje w polityce wewnętrznej Czech.
Miałem Zemana za rozsądnego polityka. Czesi nie przedstawili żadnych dowodów, że Rosjanie przeprowadzili sabotaż i spowodowali wybuch w magazynie amunicji. Oskarżyli 18 pracowników rosyjskiej ambasady i ich wydalili.
Trzeba być kompletnym idiotom, aby wierzyć w to, że po sabotażu grupa sabotażowa pozostała w kraju, gdzie spowodowała ten wybuch. Gdyby oni naprawdę spowodowali wybuch, to już dawno byliby w Rosji.
Było oczywiste, że Rosja zrewanżuje się Czechom, więc pretensje Zemana ośmieszają go.
Kiedy Zachód wprowadza sankcje albo inne kary wobec Rosji, Iranu, Chin czy innych państw, to w końcu obraca się to przeciwko niemu. Decyzje są histeryczne, krótkowzroczne i nieskuteczne. Natomiast posunięcia kontrujące rządu rosyjskiego wyglądają na dobrze przemyślane.
To dziwne z tym brakiem lekarzy, bo gdańska klinika zwalnia z pracy ludzi niezaszczepionych, a jak wiadomo, tylko 46% lekarzy zgodziło się zaszczepić.
Moim zdaniem, wspieranie Ukrainy jest najważniejszym punktem polityki zagranicznej PO. PO to partia antypolska, toteż nigdy więcej na nią nie zagłosuję; na PiS zresztą również.
Pan Sikorski jak był Ministrem Spraw Zagranicznych to był bardzo aktywny w okresie Majdanu w Kijowie na Ukrainie a potem nie został dopuszczony do stolika rozmów w Mińsku, nawet pod stołem nie zanalazło się dla niego miejsca. Taki to polityk, powinien wstydzić się pokazywać publicznie.
Uzasadnienie prok.Młynarczyka jest tak kuriozalne że szkoda tych bzdetów komentować.Jeszcze chwila a dojdzie do wniosku że bandera kochał Polaków i był przeciwny rzeziom,a paradował w mundurze niemieckim bo był agentem .Ale co do sprawy to trzeba sie odwołać i ponownie wnieść oskarżenie ,z zastrzeżeniem wyłączenia ze sprawy tegoż prokuratora.
Późno zmądrzeli ale lepiej późno niż wcale.
W mediach typu TVN (co nie dziwi) czy TVPiS9też już nie dziwi) CISZA. Temat niepoprawny,niewygodny.Teraz wzorem komuny(chcieli by naród kochał ZSRR) obecne władze chca by naród kochał ukrainę ,efekt będzie podobny.
Dlatego wzorem Węgier wprowadzić zasadę,chcesz wyjechać zwróć pieniądze za studia,lub odpracuj w Polsce 5 lat.A nie że kształca się za pieniądze POLSKIEGO podatnika a potem szpanują na Zachodzie .
Gdyby Czesi byli tak odważni w 1938 roku historia XX wieku byłaby zupełnie inna.
Przyznajecie, że był "otruty"? A gdzie jakieś dowody? Dlaczego powtarzacie bezmyślnie i bez żadnych dowodów tezy propagandy żydowsko-amerykańskiej? Nie bądźcie bardziej papiescy niż papież, bo i tak nic wam z tego nie skapnie.
Szwejkowe brednie o wysadzaniu czeskich magazynów broni, to szydzenie z tępych obywateli. Cytuję niektóre fragmenty z czeskiej Wikipedii. W kwietniu 2021 r. rząd (czeski) opublikował UZASADNIONE PODEJRZENIE, że w wybuchach uczestniczyli rosyjscy oficerowie służb specjalnych... Premier Andrej Babis powiedział , że według ustaleń Służby Informacji Bezpieczeństwa (BIS), Krajowej Komendy Głównej przeciwko przestępczości zorganizowanej i policji ISTNIEJE UZASADNIONE PODEJRZENIE, że eksplozja w składach MOŻE BYĆ działalnością rosyjskiego wywiadu GRU , a mianowicie jednostek 29155 (???)... W tym kontekście czeska policja ogłosiła poszukiwanie dwóch agentów GRU, którzy poruszali się na terytorium Czech w 2014 roku, kiedy miały miejsce eksplozje (druga eksplozja była 2,5 miesiąca po ich wyjeździe) - Aleksandra Pietrowa (właściwie dr Aleksandra Jewgiejewicza Miszkina) i Rusłana Boshirowa (właściwie pułkownika GRU Anatolija Władimirowicza Chepigi ). Chociaż policja NIE MIAŁA BEZPOŚREDNICH DOWODÓW na to, że obaj mężczyźni fizycznie weszli na teren obiektu, UZNALI TĘ HIPOTEZĘ ZA WYSOCE REALISTYCZNĄ... Policja potwierdziła, że obaj mężczyźni przybyli do Czech 13 października 2014 r... Opuścili czeskie terytorium 16 października, kiedy wyjechali do Austrii. We wniosku o wjazd do magazynu Vrbětice zgłosili paszport Mołdawii na nazwisko Nicolai Popa oraz paszport Tadżykistanu na nazwisko Ruslan Tabarov... Według doniesień medialnych operator miał im wydać zezwolenie na wjazd do Vrbětic na okres od 13 do 17 października, a eksplozja w składzie amunicji nr 16 nastąpiła 16 października o godzinie 9.25. Radek Ondruš, prawny przedstawiciel Imex Group, stwierdził, że „NIKT TAKI NIE PRZYSZEDŁ DO FIRMY W TYM CZASIE". Dla gości z jednego z obcych krajów, to nie była Rosja, zezwolenie było w trakcie rozpatrywania. To było dla dwóch osób, ale ostatecznie nie przyszły ani się nie zgłosiły... Drugi wybuch nastąpił 2,5 miesiąca później - 3.12.2014, kedy słynnych szpiegów w Czechach nie było.
W nocy ze środy na 21 kwietnia 2021 r.członkowie Narodowego Centrum Przeciwko Przestępczości Zorganizowanej dokonali przez agentów GRU masowych aresztowań Czechów wchodzących w skład grup paramilitarnych KIEROWANYCH PRZEZ DEPORTOWANYCH rosyjskich dyplomatów.