Tym bardziej wszyscy banderowcy won do siebie! Pokażcie jak walczycie z UZBROJONYM przeciwnikiem a nie chłopami i wieśniakami z Wołynia. Jak na razie skomlecie po pomoc tylko. Całe to państwo banderowskie to jeden wielki joke, począwszy od oddania krymu bez jednego wystrzału. Wialiście stamtąd jak pies z podkulonym ogonem a innych prosicie o pomoc.
Chciałbym popalić to co kolega i mieć takie wizje ;) Ruscy to azja i dzicz, ale z tego co wiem nie oni pognali nazistowskie spec-bataliony na drugą cześc kraju by bombardować miasta i wygonić wszystkich którzy się nie zgadzają z banderowcami ? chyba nie ruscy organizowali marsze nazistów, które tak razno odbierał jaceniuk i tahnybok z tak pięknie wyciągniętymi rączkami w nazistowskim pozdrowieniu? no chyba że jaceniuk to ich agent, taki podwójnie zakamuflowany? ;) A może to ruscy pierniczyli jak potłuczeniu że Ci uchodzcy to nie uchodzcy, a tylko do rodziny w odwiedziny pojechali? Miej waść jakiś wsyd w bełkocie, albo podziel się tym co palisz ;)
No tak tyle że te trzy łobuzy, bo inaczej ich nie nazwę, wzięli za zrobienie tej zadymy konkretne sumy zapewne. to jak ich teraz odwołać? odwołać i co później, powiedzieć że sprawa się rypła? albo może jeszcze i banderowców zdelegalizować? Problem w tym ze to wszystko są kosteczki domina, wyjmiesz jedną, wszystko rypnie do cna ;)
Zero treści, insynuacje i obelgi. W Polsce mieszkaliśmy od zawsze, rodowód mam udokumentowany od 15-go wieku. Dlaczego podczepiasz się ruski agencie z obelgami pod moje wypowiedzi? Spróbuj zawrzeć trochę treści na temat, miło będzie.
@amstaff, Gdyby tam były takie jednostki jak mówisz, ruscy byliby już w kijowie :D Wstyd ukraińcom że łomot dostają od donbasowców, a to łatwo wyjaśnić - Ci mają motywację się bronić, a pozbierani pod przymusem poborowi nie mają żadnej motywacji walczyć za oligarchów i nazi-wariatów z kijowa. Uwagi te nie dotyczą spec-batalionów bo to czystej wody naziści i powinni ziemię gryźć. dla takich zero litości.
Panie Votum_separatum: No ale Gruzja, Krym, Ukraina... Czy rzeczywiście, jak twierdzi Pan, "ta podobno sowiecka maksyma którą kiedyś powtarzałeś jako sługus systemu komunistycznego nie ma żadnego przełożenia w rzeczywistości. Jest to tylko Twoje urojenie." Panie Votum_separatum, jeżeli jeden z nas jest wariatem i ruskim agentem to na pewno nie ja. Odpowiesz obelgami bez ustosunkowania się do treści tego mojego przekazu czy zaczniesz kręcić?
Votum_separatum. Takie wiadro pomyj i obelg a zero treści. A to że przyjaźń Polsko - Rosyjską masz w d#### to normalka, inaczej nie mógłbyś funkcjonować jako agent ruskiego wpływu. Podszkol się Pan u "Anarchista" to razem może sprokurujecie wiadro bardziej sensownych wyzwisk i obelg. Z zainteresowaniem czekam na ciąg dalszy zdemaskowanego ruskiego agenta.
@Tutejszym - w okresie w którym mieszkał Pan w Polsce nie mamy tradycji niezależnej narodowej dyplomacji. O reszcie Pan nie może wiedzieć skoro jest Pan Polakiem w pierwszym pokoleniu.
@Tutejszym. W ramach leczenia i jako wsparcie dla środków farmakologicznych (potrącę sobie z NFZ) powtarzam: ta podobno sowiecka maksyma którą kiedyś powtarzałeś jako sługus systemu komunistycznego nie ma żadnego przełożenia w rzeczywistości. Jest to tylko Twoje urojenie. Dlatego że większość komunistów ma genetyczny przymus zależności od obcego mocarstwa Ty pragniesz nowego ładu pod butem USRaela, gdzie pięknie będzie szedł handelek. Dla was, czyli wariatów którzy siedzą za Twoimi plecami wystarczająco finezyjny jest sanitariusz z kaftanem bezpieczeństwa. A co ja Ci zrobię? Wyleję na Twoją szaloną głowę WIADRO POMYJ!
Jest to projekt grupy polskich i litvuskich przyglupow w celu wyrwania ok.20mln.euro na projekt z funduszy strukturalnych UE i finansowanych przez UE.Jest to chora koncepcja PO i "zaprzyjaźnionej" z nia firmy a z drugiej strony cos takiego samego litvuskiego.
Gazoport w Swinoujsciu ma być polaczony gazociągiem z tym litvuskim na statku w Klajpedzie.Po stronie polskiej ma mieć dlugosc ok.600km.a u litvusuv ok.100km.Wystarczy policzyć koszt budowy Polski i litvusuv.Na calosc UE nie da.Chce pokryc w 40%,wiec ile wyniesie ta pozostala czesc dla RP?Opcja Lituvy to chec sprzedaży gazu do Polski.Opcja Polski - sprzedaż gazu do pribaltyki.Jest wiec konflikt interesow.Jednak to RP bylaby gora ponieważ gaz z Polski chce kupować Lotwa i Estonia.Nie chcą gazu z Litwy.Zarowno Estonia jak i Lotwa nie mogą patrzeć na litvusuv ponieważ przez nia oba te kraje stracily szanse na wspolna budowę Terminalu Gazowego na stalym ladzie obok portu w Rydze czyli Lotwie.Wtedy Terminal bylby z ekonomicznego punktu widzenia w jednakowej odleglosci do granic litvusuv i estonczykow a UE chciała sfinansować ten projekt w 80%.Jednak lituva prowadzila zakulisowe zagrywki aby wy.........c Lotwe i Estonie i Terminal postawić w Klajpedzie.Juz raz jej się udało i wykiszkowala Lotwe z budowy kabla energetycznego do Szwecji.Gdy dowiedziała się o tym Ryga i Talin wiec oba te państwa zrezygnowaly i zapowiedziały ze te 2/3mld.m3 gazu kupia od Polski.Zarowno Estonia,Lotwa czy Finlandia nie przepadają za litvusami.Kolejna awantura była miedzy w/w krajami w sprawie dotacji dla rolnikow z UE.Wyszlo na to ze dopłaty maja najniższe w UE.Szwedzi pognali zas litvusuv gdy ci chcieli gwarancji obronnych w razie agresji Rosji/Bialorusi.Uslyszeli wtedy ze skoro sa w NATO to niech "szczęścia"szukaja bliżej swych granic.
@amstaf358 niestety nielaicy też uważają inaczej. Na Ukrainie nie ma żadnej rosyjskiej jednostki powietrzno-desantowej lub specnazu. Z Rosji są kierowani szczególnie przydatni specjaliści (np. do artylerii) i o ile są to żołnierze służby czynnej to przede wszystkim oficerowie do dowodzenia. Reszta to pospolite ruszenie z FR i miejscowi.
Wyszkolone elitarne jednostki powietrzno desantowe oraz specnaz rosyjski bo takie najechały Ukrainę, nie są równym przeciwnikiem dla naprędce sformowanych i nie doszkolonych batalionów ukraińskich to chyba jasne, tylko laicy mogą uważać inaczej...
Myślę że może chodzić o to samo co na ukrainie... Polska wzmocnia jak tylko może (gazoport, lotnictwo & grom na litwie) pańśtwo litewskich narodowców i ultra-narodowców, wzorem tego co zrobiła na ukrainie a potem pada pod ich ciosami ;) Polska jest w tym scenariuszu ujęta jako... baranek ofiarny, taki, heh przymusowy ochotnik do wzmacniania swoich wrogów.
Votum_separatum. Takie wiadro pomyj i obelg a zero treści. A to że przyjaźń Polsko - Rosyjską masz w d#### to normalka, inaczej nie mógłbyś funkcjonować jako agent ruskiego wpływu. Powtarzam: "Wypowiadasz się w stylu epoki późnego Stalina "Konika Przewalskiego". Ja wiem że czasy się zmieniły, ruskie mocarstwo zostało przesrane, ale cele ZSRR-FR nie zmieniły. "Tak daleko zajdą granice Rosji jak daleko zajdzie armia rosyjska" ta ruska maksyma jej ideologa sprawdzała się prawie w 100%, za wyjątkiem Austrii z której sowiety wycofały się za cenę uzyskania 100% dla swoich wpływów w Polsce. Widzisz toporny ruski agencie dla nas jest wymagany agent bardziej intelektualnie finezyjny i wyrobiony. W Twoim wykonaniu ta ruska propaganda staje się anty propagandą. " Takie jest moje zdanie, i co ty zrobisz, g#### możesz zrobić!!
Hehe 'Chłopaki' poszli myśląc że są nietykalnym karnym batalionem na wzór SS, będą urządzać czystki etniczne, egzekucje, popiją se a i baby pomacają, a tu wtopa... zamiast bezbronnej ludności uzbrojeni ludzie a pewnie i specnaz się jakiś znajdzie. no to teraz niech pokażą z równym sobie przeciwnikiem a nie cywilami, jakie z nich bojowe chłopaki ;)
@Woj_Ciech:Nie ma spokoju.Nalozono takie same sankcje jak na Polske.Poza tym strasza Orbana Miedzynarodowym Trybunalem za sprzedaż w/w czolgow.Orban na razie siedzi cicho bo Putin wstrzymal kredyt 10mld.euro które miało być uzyte na budowę wegierskiej EA.Cos podobnego jak z Bialorusia,ale wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.Podobnie jak z budowa EA w Krolewcu przy której przerwano prace po wylaniu fundamentow.
Niech rozpocznie walkę, lewem i prawem - wtedy u nas powinny być "wszystkie ręce na pokład" i starać się dopieprzyć banderowcom w maksymalnym stopniu. Dobrze by było gdyby nasz rząd uznał wreszcie, że walka z tą wrogą dla nas ideologią leży w naszym żywotnym interesie. Byłaby też okazja zasygnalizowania, że na terenie RP ta ideologia jest na indeksie a propagowanie jej może być karane.
no chłopaki. Wykopcie sobie groby by wasze kości tam później nie bielały. Szkoda, że nie ma tam Wildsteina, Kaczyńskiego, Sycza, Kowala, Kamińskiego, Kluzik-Rostowskiej i reszty parchato-czarnej ekypy
@Tutejszym, powiem ci gdzie jest odwieczna przyjaźń między ZSRR a Polakami - we d..ie! Dlatego nie spodziewaj się miłości bliźniego chazarski przybłędo, bo akurat gdzies stamtąd się przypałętałeś. Rozbawiłeś mnie tymi celami ZSRR-FR. Istnieją one tylko w Twojej chorej USraelskiej głowie. Może chciałbyć żeby w Twoim ogródku rosły hamburgery zamiast pomidorów co? ;-) Oczywiście, że rosyjska propaganda jest antypropagandą gdyż jej istnienie jest uwarunkowane jedynie tym, że są ludzie Twojego pokroju - szalbierze i typy spod ciemnej gwiazdy, chcący nas omamić swoim bełkotem. Nie pisz "dla nas", bo jesteś osobnikiem wyjątkowo odizolowanym od rzeczywistości. Ewentualnie jestem skłonny przyznać, że za Twoimi plecami w psychiatryku siedzi paru wariatów i piszesz pod ich dyktando! Wtedy pass, sorry, miłość bliźniego nie pozwala mi się nabijać z ludzi chorych :-D
Niestety drogi panie Separatum,w ogóle się z panem nie zgadzam,że kluczem do pokoju na Ukrainie jest ...itd itp,mam nadzieję że jednak Ukraina wejdzie kiedyś do NATO i z tym czy innym rządem postawi tamę zachłannemu agresorowi który rozumie tylko argument siły..
Woj_Ciech, "A w jakiego kraju ( nie doraźnej ) intencji leży silna Polska?. UPA nie istnieje w żadnym kraju, problemem mogą być próby destabilizacji sytuacji wewnętrznej naszego kraju za pomocą mniejszości narodowych. Ale od zapobiegania takiej sytuacji są odpowiednie instytucje." To chyba jest argument na który nie odpowiedziałeś. A zamiast się wyzywac lepiej podać jakieś konkretne argumenty ! jest postulatem pod adresem nas obojga? Jeżeli tak to wszystko w porządku. A co do Pana "Sylwia" to mamy prawo mieć różne zdanie, jest to rzecz normalna. Ja mam wrażenie że obelgą "ruski agent" nie operuję jak pijany chłop cepem.
Ta sprzedaż została zawieszona na miesiąc a nie na stale.Potem Francuzi przedluza ja na drugi miesiąc a w trzecim sprzedadzą ponieważ stwierdza ze Rosja to jednak państwo które kocha "Pokoj"Potem się okaze ze z Mistrali Ruskie zrobia desant na Baltyku.
Panie Januszu S ( Anarchista ), Pańskie obelgi przyjąłem jako że nic innego z Pańskiej strony mnie nie spotkało. Ale powtarzasz się Pan, zdradzając w ten sposób swoje poprzednie wcielenia. Wymyśl Pan jakieś nowe, mniej głupie obelgi. Z ciekawością poczytam. Tyle razy prosiłem Pana, nie wal Pan tekstów formatu n*A4, wystarczy że podasz Pan link do strony na której tekst jest umieszczony. Rozumiem Pana że nie będziesz mógł podać go jako tekst własny, ale i tak mało osób w to uwierzy. Zamieszczony przez Pana tekst i podany przez Pana jako własny znajduje się pod adresem: http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=oun Wracam do prac przy obejściu, oczekuję na przesyłkę więc od czasu do czasu będę tutaj zaglądał.
Tutejszym bardziej chodzi mi o to co napisałeś do Sylwii nie uważam jej za agenta Rosyjskiego jak i ciebie za agenta UPA :) zamiast się wyzywac lepiej podać jakieś konkretne argumenty !
Jedyny interes jaki moglibyśmy mieć na Ukrainie to odzyskać kresy. Oczywiście nikt u nas nie będzie za realizacją tegoż interesu, zresztą Polakom raczej już na nich nie zależy. Ale to nie ważne. Ważne jest to, że "polscy" politycy robią to co zwykle - pie.... całą robotę, co jest standardem w wolnej Polsce. Nasze władze nie dbają o interes Polski w sferze gospodarczej do czego już nas przyzwyczaiły, polityka zagraniczna zaskutkowała już likwidacją hut, kopalń i przemysłu ciężkiego i brakiem mimo potężnych zapasów surowców stabilności energetycznej. Teraz dochodzi jeszcze arogancki stosunek do Moskali w imię interesów Ukrainy i wymachiwanie przysłowiową szabelką przez tych, którzy w razie wojny do ręki jej nie wezmą ( co najwyżej do zrobienia sobie zdjęcia na fb, przy czym nie na terenie Polski). Ja tam wolę pokój niż wojnę za Ukrainę. Co do NATO to jasne jest, że Polskę mają w d.. i prędzej obrzucą atomówkami tereny wschodniej europy tworząc strefę buforową niż wyślą swoje wojska by bronić wschodnich granic sojuszu.
Bardziej wrogi wobec Polaków jest nasz rząd niż Rosja i dużo większe są tego konsekwencje.
Jedyny interes jaki moglibyśmy mieć na Ukrainie to odzyskać kresy. Oczywiście nikt u nas nie będzie za realizacją tegoż interesu, zresztą Polakom raczej już na nich nie zależy. Ale to nie ważne. Ważne jest to, że "polscy" politycy robią to co zwykle - pie.... całą robotę, co jest standardem w wolnej Polsce. Nasze władze nie dbają o interes Polski w sferze gospodarczej do czego już nas przyzwyczaiły, polityka zagraniczna zaskutkowała już likwidacją hut, kopalń i przemysłu ciężkiego i brakiem mimo potężnych zapasów surowców stabilności energetycznej. Teraz dochodzi jeszcze arogancki stosunek do Moskali w imię interesów Ukrainy i wymachiwanie przysłowiową szabelką przez tych, którzy w razie wojny do ręki jej nie wezmą ( co najwyżej do zrobienia sobie zdjęcia na fb, przy czym nie na terenie Polski). Ja tam wolę pokój niż wojnę za Ukrainę. Co do NATO to jasne jest, że Polskę mają w d.. i prędzej obrzucą atomówkami tereny wschodniej europy tworząc strefę buforową niż wyślą swoje wojska by bronić wschodnich granic sojuszu.
Bardziej wrogi wobec Polaków jest nasz rząd niż Rosja i dużo większe są tego konsekwencje.
@Tutejszym: 04.09.2014 11:21). Ten ukraiński agent już faktycznie jawnie deklaruje swoje pochodzenie i sympatie :
A w jakiego kraju ( nie doraźnej ) intencji leży silna Polska? - Dla każdego POLAKA jest jasne że w interesie POLSKI . .........,,UPA nie istnieje w żadnym kraju, problemem mogą być próby destabilizacji sytuacji wewnętrznej naszego kraju za pomocą mniejszości narodowych." ........... Oczywiście jawnie manipuluje faktami . OUN- UPA istnieje i ma się dobrze w takich krajach jak Kanada i USA . ......... Tutejszym odchodzi bo ma prace w obejściu ......-.On już dawno powinien odejść z tego forum .
@ Woj_Ciech: 04.09.2014 10:53" To jest na dzisiaj idealne określenie wszelkiego rodzaju ,,Tutejszych" . Z tym że do końca nie wiadomo czy jest Polakiem czy tylko ukraińskim przeszczepem po Operacji ,,Wisła" wiele tych gnoi uniknęło wyłapania przez UB - które oceniało że przez filtr przeszło około 11 000 banderowskiej swołoczy.... Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła..."
A w jakiego kraju ( nie doraźnej ) intencji leży silna Polska?. UPA nie istnieje w żadnym kraju, problemem mogą być próby destabilizacji sytuacji wewnętrznej naszego kraju za pomocą mniejszości narodowych. Ale od zapobiegania takiej sytuacji są odpowiednie instytucje. "A Tutejszym chyba całkiem odpłynął :) " - to chyba nie na temat, tak jak nie na temat byłoby stwierdzenie "Woj_Ciechowi znowu pęcznieje rozdęte ego" Tutejszym odchodzi bo ma prace w obejściu - żegnając Pana.
Taki żeby nie robić przewrotów w innych państwach przy użyciu nazistów i zwykłych bandziorów? Raczej na to bym nie liczył ;) To stara tradycja USA - vide Ameryka Południowa.
Adamiec,Tutejszym: 04.09.2014 09:58) Forumowy błazen i ukraiński agent wpływu realizujący założenia doktryny OUN . Być może też pensjonariusz Zakładu dla Psychicznie Chorych
Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN)
OUN
Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) - ukraińska nacjonalistyczna organizacja polityczno-wojskowa, dążąca do zbudowania niepodległego państwa Ukrainy na ziemiach wchodzących w skład II Rzeczypospolitej i ZSRR. W konsekwencji przyjętych założeń programowych - antypolska i antysowiecka, finansowana i wspierana przez wywiad niemiecki III Rzeszy faktycznie stała się hitlerowska agenturą w II RP.
Powstała w 1929 roku w wyniku połączenia radykalnych grup nacjonalistów. OUN powstała na I Kongresie OUN w dniach 27 stycznia - 3 lutego 1929 w Wiedniu, w wyniku połączenia trzech emigracyjnych organizacji: Ukraińskiej Wojskowej Organizacji (UWO) Związku Ukraińskiej Młodzieży Nacjonalistycznej (SUNM) Legii Ukraińskich Nacjonalistów (LUN). Przyjęto też na kongresie tezę programową o konieczności przeprowadzenia czystek etnicznych na przyszłych "ziemiach ukraińskich", w programie czytamy: "Tylko całkowite usunięcie wszystkich zajmańców z ziemi ukraińskiej stworzy możliwości dla szerokiego rozwoju Nacji Ukraińskiej w granicach własnego Państwa...." Zapis ten OUN wykonał w latach czterdziestych XX wieku, Żydów wymordował wspólnie z Niemcami a Polaków, Ukraińców (którzy nie popierali OUN) i innych, wspólnie z NKWD i UPA.
Celem OUN była walka z Polską oraz ZSRR w celu utworzenia samoistnej, zbornej Ukrainy, w granicach - od Donu aż po Małopolskę. OUN była od początku w II Rzeczypospolitej organizacją nielegalną i opowiadała się przeciwko polityce ugody polsko-ukraińskiej, reprezentowanej przez ze strony ukraińskiej przez UNDO - ukraińską partię legalnie działającą w Polsce (byli petlurowcy i umiarkowane partie galicyjskie), ze strony zaś polskiej - przez wpływową część obozu piłsudczyków z Tadeuszem Hołówką - wiceprezesem BBWR i Henrykiem Józewskim , byłym członkiem rządu URL , długoletnim (1928 - 1938 ) wojewodą wołyńskim.
Głównym celem OUN w II RP była walka z Państwem Polskim i doprowadzenie do jego upadku lub rozbioru przez Niemcy i ZSRR, szczególnie dobitnie widać to było po przejęciu władzy w OUN przez Stepana Bandere i jego frakcje OUN[B]. OUN rozpętał na terenie Polski terror, sabotaż, dywersje, dokonywał morderstw i zamachów terrorystycznych, napadów rabunkowych na banki i urzędy pocztowe, przygotowywał listy proskrypcyjne na podstawie których później Gestapo i NKWD dokonywały aresztowań polskiej inteligencji a także Żydów (profesura lwowska, krakowska, KUL itd.) a później wspólnie z UPA dokonał czystki etnicznej ludności polskiej na wschodnich terenach II RP która była też aktem ludobójstwa.
OUN od samego początku współpracowała z Niemcami (Abwehra), którzy jednak w okresie odprężenia stosunków z Polską po podpisaniu w styczniu 1934 polsko-niemieckiej deklaracji o niestosowaniu przemocy, w latach 1934 - 1938 ograniczyli kontakty z OUN do minimum. Ożywienie kontaktów nastąpiło na wiosnę 1939, w ramach przygotowań Niemiec do wojny z Polską. Po napaści Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 roku OUN jawnie i oficjalnie wystąpił przeciwko Polsce wspierając wojska hitlerowskie w walce z Polakami na wszystkie możliwe sposoby. Po 10 września 1939, kiedy sytuacja Wojska Polskiego stała się niekorzystna, z inicjatywy OUN, doszło do licznych ukraińskich dezercji i dywersji, na rzecz Niemców. Akcje dywersyjne OUN były tłumione przez siły Wojska Polskiego, zwłaszcza po próbie opanowania Stryja przez grupy specjalne OUN w nocy z 12 na 13 września, mającej charakter rebeli. W dniach następnych doszło do podobnych wystąpień OUN w powiatach mieszanych narodowościowo, dywersje miały miejsce m. in. w Podhorcach, Borysławiu, Truskawcu, Mraźnicy, Żukotynie, Uryczu, w okolicach Mikołajowa i Żydaczowa. Niejednokrotnie celem OUN było przejęcie władzy w poszczególnych miejscowościach przed wkroczeniem wojsk sowieckich i niemieckich. Dochodziło także do rozbrajania polskich żołnierzy, a nawet do atakowania cofających się oddziałów Wojska Polskiego i policji.
Przeciwko działaniom dywersyjnym Polacy wysłali duże siły policji oraz wojska. Stłumiono w ten sposób wystąpienia ukraińskie w Mikołajewie i Żydaczowie. Na tle walk między OUN i polskimi siłami wojskowymi dochodziło do mordowania polskiej ludności cywilnej, w licznych akcjach brali członkowie OUN oraz część miejscowej ludności, np. we wsi Koniuchy i Potutory zginęło łącznie ok. 100 Polaków, a w Kolonii Jakubowice spalono 57 zagród i zamordowano ok. 20 Polaków. We wsi Sławentyn w powiecie Podhajce zabito dalszych 85 osób. Szczególne nasilenie akcji ukraińskich akcji przeciwko Polakom miało miejsce w powiatach Brzeżany i Podhajce. Ogółem w akcjach przeciwko polskiej ludności cywilnej we wrześniu i pażdzierniku 1939 zginęło ok. 2000 Polaków w Galicji Wschodniej i około 1000 na Wołyniu. OUN robił wszystko aby osłabić siłę Wojska Polskiego które na zachodzie walczyło z przeważającymi siłami niemieckimi i musiało jeszcze dodatkowo tłumić wewnętrzną rebelie, hitlerowskiej agentury w Polsce jaką był OUN. Podobna sytuacja zaistniała po 17 września 1939 roku gdy na Polskę od wschodu napadł ZSRR, OUN wspierał akcje NKWD przeciwko Polakom równie silnie jak akcje niemieckie przeciwko Polsce.
OUN oficjalnie współpracował z III Rzeszą od 1929, czego dowodem było utworzenie hitlerowskiej, siatki dywersyjno - szpiegowskiej na terenie Polski pod egidą OUN oraz powstanie jednostek wojskowych - takich jak Legion Ukraiński, a później batalionów: SS "Nachtigall" i "Roland" czy dywizji SS Galizien odpowiedzialnych za zbrodnie ludobójstwa i wojenne, do dzisiaj nie osądzone i nie ukarane.
Po II wojnie światowej zrabowane mienie [Polakom i Żydom warte ok. 5mld dolarów] było przemycane przez OUN-UPA przez terytorium PRL i Czechosłowacji za żelazną kurtynę. Służyło później do ochraniania przestępców wojennych oraz tworzenia różnych fikcyjnych firm i wydawnictw których zadaniem było fałszowanie historii i wybielanie zbrodni OUN-UPA. Obecnie jawnie działający nacjonaliści ukraińscy żądają zmiany granicy polsko-ukraińskiej, żądają już nie tylko Przemyśla ale też Podkarpacia i Lubelszczyzny a co czeka Polaków z tych terenów? Wystarczy wspomnieć rok 1943 i wszystko jasne. Nie jasne jest zachowanie władz Polski które w imię dobrosąsiedzkich stosunków nie protestują i nie nagłaśniają prawdy historycznej o OUN.
Uchwała krajowego prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów - podjęta 22 czerwca 1990 antypolska uchwała, opisująca politykę ukraińskich nacjonalistów wobec Polski w okresie po jej wyjściu ze strefy wpływów ZSRR.
Treść "uchwały", liczącej 60 stron maszynopisu została przesłana po przetłumaczeniu przez Agencję Konsularną RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 do Ministerstwa Spraw Zagranicznych departament Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie oraz wydrukowana dnia 12-14 kwietnia 1991 w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej. Najważniejsze tezy "programu ukraińskich nacjonalistów" zawarte w "uchwale" to:
Doprowadzić do tego, aby władze polskie jednostronnie przyznały, że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych.
Narzucić stwierdzenie, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorce Solidarności. Polacy mają sami potępić tzw. akcję Wisła jako ludobójczą, za znęcanie się nad ukraińską ludnością. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD.
Wykazywać ukraińskość Zakierzonia zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA, podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez wahania użyje siły zbrojnej.
Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza - "Czuprynki" oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom.
Podkreślać przyznanie Włodzimierzowi Mokremu nagrody im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach "Tygodnika Powszechnego" oraz "Znak", a w propagandzie światowej głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować.
Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić do przekształcenia Fundacji im. Włodzimierza Chrzciciela w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie. Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwersytet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski.
Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony.
To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba.
Dla mnie ma Pan rację, nie mamy chyba tradycji niezależnej narodowej dyplomacji. Do tej pory dyplomacja była tylko na klęczkach i dyspozycyjna. Takie mam zdanie. Brak spoistej polityki narodowej i rozpasane, wrzaskliwe media terroryzujące i starające się wtłoczyć społeczeństwu założone postawy, poglądy i odruchy. Mam takie odczucia, rozwiązania nie widzę, jest to sprawa młodego pokolenia. Swoją drogą przydała by się próba opracowania programu "Naprawa Rzeczypospolitej". Pozdrawiam.
Jeszcze Polska nie umarła póki my żyjemy. Wielkie brawa dla tych młodych polskich patriotów.
Tym bardziej wszyscy banderowcy won do siebie! Pokażcie jak walczycie z UZBROJONYM przeciwnikiem a nie chłopami i wieśniakami z Wołynia. Jak na razie skomlecie po pomoc tylko. Całe to państwo banderowskie to jeden wielki joke, począwszy od oddania krymu bez jednego wystrzału. Wialiście stamtąd jak pies z podkulonym ogonem a innych prosicie o pomoc.
Chciałbym popalić to co kolega i mieć takie wizje ;) Ruscy to azja i dzicz, ale z tego co wiem nie oni pognali nazistowskie spec-bataliony na drugą cześc kraju by bombardować miasta i wygonić wszystkich którzy się nie zgadzają z banderowcami ? chyba nie ruscy organizowali marsze nazistów, które tak razno odbierał jaceniuk i tahnybok z tak pięknie wyciągniętymi rączkami w nazistowskim pozdrowieniu? no chyba że jaceniuk to ich agent, taki podwójnie zakamuflowany? ;) A może to ruscy pierniczyli jak potłuczeniu że Ci uchodzcy to nie uchodzcy, a tylko do rodziny w odwiedziny pojechali? Miej waść jakiś wsyd w bełkocie, albo podziel się tym co palisz ;)
Wszyscy "antybanderowcy" z tego forum na Ukraine! Pokarzcie jak wyrzynacie banderowców i że naprawdę wierzycie w te bzdury co tutaj wipisujecie.
No tak tyle że te trzy łobuzy, bo inaczej ich nie nazwę, wzięli za zrobienie tej zadymy konkretne sumy zapewne. to jak ich teraz odwołać? odwołać i co później, powiedzieć że sprawa się rypła? albo może jeszcze i banderowców zdelegalizować? Problem w tym ze to wszystko są kosteczki domina, wyjmiesz jedną, wszystko rypnie do cna ;)
Oraz ruskich popleczników do....Tworek
Jedyny kraj który konsekwętnie cały czas KŁAMIE I ROBI WAŁA Z CAŁEGO ZACHODU TO RUSKI AGRESOR...i to samo usiłują nam wmówić ruscy renegaci...
Powinni odwołać Turczynowa, Jaceniuka i Awakowa
Sky news kłamie. Jak ubiorę w te mundury małpy to tez bedą ruskie wojska?
Zero treści, insynuacje i obelgi. W Polsce mieszkaliśmy od zawsze, rodowód mam udokumentowany od 15-go wieku. Dlaczego podczepiasz się ruski agencie z obelgami pod moje wypowiedzi? Spróbuj zawrzeć trochę treści na temat, miło będzie.
@amstaff, Gdyby tam były takie jednostki jak mówisz, ruscy byliby już w kijowie :D Wstyd ukraińcom że łomot dostają od donbasowców, a to łatwo wyjaśnić - Ci mają motywację się bronić, a pozbierani pod przymusem poborowi nie mają żadnej motywacji walczyć za oligarchów i nazi-wariatów z kijowa. Uwagi te nie dotyczą spec-batalionów bo to czystej wody naziści i powinni ziemię gryźć. dla takich zero litości.
Bez przetargu?Czyli brak kontroli.A kasa spora.Czy to będzie tak wygladalo jak budowa "niewidzialnego" Gawrona?
Panie Votum_separatum: No ale Gruzja, Krym, Ukraina... Czy rzeczywiście, jak twierdzi Pan, "ta podobno sowiecka maksyma którą kiedyś powtarzałeś jako sługus systemu komunistycznego nie ma żadnego przełożenia w rzeczywistości. Jest to tylko Twoje urojenie." Panie Votum_separatum, jeżeli jeden z nas jest wariatem i ruskim agentem to na pewno nie ja. Odpowiesz obelgami bez ustosunkowania się do treści tego mojego przekazu czy zaczniesz kręcić?
Votum_separatum. Takie wiadro pomyj i obelg a zero treści. A to że przyjaźń Polsko - Rosyjską masz w d#### to normalka, inaczej nie mógłbyś funkcjonować jako agent ruskiego wpływu. Podszkol się Pan u "Anarchista" to razem może sprokurujecie wiadro bardziej sensownych wyzwisk i obelg. Z zainteresowaniem czekam na ciąg dalszy zdemaskowanego ruskiego agenta.
@Tutejszym - w okresie w którym mieszkał Pan w Polsce nie mamy tradycji niezależnej narodowej dyplomacji. O reszcie Pan nie może wiedzieć skoro jest Pan Polakiem w pierwszym pokoleniu.
Czy to połączenie będzie działać w obie strony?
@Tutejszym. W ramach leczenia i jako wsparcie dla środków farmakologicznych (potrącę sobie z NFZ) powtarzam: ta podobno sowiecka maksyma którą kiedyś powtarzałeś jako sługus systemu komunistycznego nie ma żadnego przełożenia w rzeczywistości. Jest to tylko Twoje urojenie. Dlatego że większość komunistów ma genetyczny przymus zależności od obcego mocarstwa Ty pragniesz nowego ładu pod butem USRaela, gdzie pięknie będzie szedł handelek. Dla was, czyli wariatów którzy siedzą za Twoimi plecami wystarczająco finezyjny jest sanitariusz z kaftanem bezpieczeństwa. A co ja Ci zrobię? Wyleję na Twoją szaloną głowę WIADRO POMYJ!
Jest to projekt grupy polskich i litvuskich przyglupow w celu wyrwania ok.20mln.euro na projekt z funduszy strukturalnych UE i finansowanych przez UE.Jest to chora koncepcja PO i "zaprzyjaźnionej" z nia firmy a z drugiej strony cos takiego samego litvuskiego.
Gazoport w Swinoujsciu ma być polaczony gazociągiem z tym litvuskim na statku w Klajpedzie.Po stronie polskiej ma mieć dlugosc ok.600km.a u litvusuv ok.100km.Wystarczy policzyć koszt budowy Polski i litvusuv.Na calosc UE nie da.Chce pokryc w 40%,wiec ile wyniesie ta pozostala czesc dla RP?Opcja Lituvy to chec sprzedaży gazu do Polski.Opcja Polski - sprzedaż gazu do pribaltyki.Jest wiec konflikt interesow.Jednak to RP bylaby gora ponieważ gaz z Polski chce kupować Lotwa i Estonia.Nie chcą gazu z Litwy.Zarowno Estonia jak i Lotwa nie mogą patrzeć na litvusuv ponieważ przez nia oba te kraje stracily szanse na wspolna budowę Terminalu Gazowego na stalym ladzie obok portu w Rydze czyli Lotwie.Wtedy Terminal bylby z ekonomicznego punktu widzenia w jednakowej odleglosci do granic litvusuv i estonczykow a UE chciała sfinansować ten projekt w 80%.Jednak lituva prowadzila zakulisowe zagrywki aby wy.........c Lotwe i Estonie i Terminal postawić w Klajpedzie.Juz raz jej się udało i wykiszkowala Lotwe z budowy kabla energetycznego do Szwecji.Gdy dowiedziała się o tym Ryga i Talin wiec oba te państwa zrezygnowaly i zapowiedziały ze te 2/3mld.m3 gazu kupia od Polski.Zarowno Estonia,Lotwa czy Finlandia nie przepadają za litvusami.Kolejna awantura była miedzy w/w krajami w sprawie dotacji dla rolnikow z UE.Wyszlo na to ze dopłaty maja najniższe w UE.Szwedzi pognali zas litvusuv gdy ci chcieli gwarancji obronnych w razie agresji Rosji/Bialorusi.Uslyszeli wtedy ze skoro sa w NATO to niech "szczęścia"szukaja bliżej swych granic.
@amstaf358 niestety nielaicy też uważają inaczej. Na Ukrainie nie ma żadnej rosyjskiej jednostki powietrzno-desantowej lub specnazu. Z Rosji są kierowani szczególnie przydatni specjaliści (np. do artylerii) i o ile są to żołnierze służby czynnej to przede wszystkim oficerowie do dowodzenia. Reszta to pospolite ruszenie z FR i miejscowi.
Tagore racja zapomniałem o tym ale wtedy by im nie wstrzymali kasy jak napisał Jan53
Wyszkolone elitarne jednostki powietrzno desantowe oraz specnaz rosyjski bo takie najechały Ukrainę, nie są równym przeciwnikiem dla naprędce sformowanych i nie doszkolonych batalionów ukraińskich to chyba jasne, tylko laicy mogą uważać inaczej...
Myślę że może chodzić o to samo co na ukrainie... Polska wzmocnia jak tylko może (gazoport, lotnictwo & grom na litwie) pańśtwo litewskich narodowców i ultra-narodowców, wzorem tego co zrobiła na ukrainie a potem pada pod ich ciosami ;) Polska jest w tym scenariuszu ujęta jako... baranek ofiarny, taki, heh przymusowy ochotnik do wzmacniania swoich wrogów.
Votum_separatum. Takie wiadro pomyj i obelg a zero treści. A to że przyjaźń Polsko - Rosyjską masz w d#### to normalka, inaczej nie mógłbyś funkcjonować jako agent ruskiego wpływu. Powtarzam: "Wypowiadasz się w stylu epoki późnego Stalina "Konika Przewalskiego". Ja wiem że czasy się zmieniły, ruskie mocarstwo zostało przesrane, ale cele ZSRR-FR nie zmieniły. "Tak daleko zajdą granice Rosji jak daleko zajdzie armia rosyjska" ta ruska maksyma jej ideologa sprawdzała się prawie w 100%, za wyjątkiem Austrii z której sowiety wycofały się za cenę uzyskania 100% dla swoich wpływów w Polsce. Widzisz toporny ruski agencie dla nas jest wymagany agent bardziej intelektualnie finezyjny i wyrobiony. W Twoim wykonaniu ta ruska propaganda staje się anty propagandą. " Takie jest moje zdanie, i co ty zrobisz, g#### możesz zrobić!!
@tagore: 04.09.2014 12:43). Na złość Rosji odmrozimy sobie uszy a nasz interes ,,Kogo to obchodzi "???
Hehe 'Chłopaki' poszli myśląc że są nietykalnym karnym batalionem na wzór SS, będą urządzać czystki etniczne, egzekucje, popiją se a i baby pomacają, a tu wtopa... zamiast bezbronnej ludności uzbrojeni ludzie a pewnie i specnaz się jakiś znajdzie. no to teraz niech pokażą z równym sobie przeciwnikiem a nie cywilami, jakie z nich bojowe chłopaki ;)
Wątpię by na Mołdowie ,ktoś zaczepił Czeski formalnie tranzyt.
tagore
Jaki mamy interes w wspieraniu Litewskiego gazoportu?
tagore
@Woj_Ciech:Nie ma spokoju.Nalozono takie same sankcje jak na Polske.Poza tym strasza Orbana Miedzynarodowym Trybunalem za sprzedaż w/w czolgow.Orban na razie siedzi cicho bo Putin wstrzymal kredyt 10mld.euro które miało być uzyte na budowę wegierskiej EA.Cos podobnego jak z Bialorusia,ale wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.Podobnie jak z budowa EA w Krolewcu przy której przerwano prace po wylaniu fundamentow.
Niech rozpocznie walkę, lewem i prawem - wtedy u nas powinny być "wszystkie ręce na pokład" i starać się dopieprzyć banderowcom w maksymalnym stopniu. Dobrze by było gdyby nasz rząd uznał wreszcie, że walka z tą wrogą dla nas ideologią leży w naszym żywotnym interesie. Byłaby też okazja zasygnalizowania, że na terenie RP ta ideologia jest na indeksie a propagowanie jej może być karane.
no chłopaki. Wykopcie sobie groby by wasze kości tam później nie bielały. Szkoda, że nie ma tam Wildsteina, Kaczyńskiego, Sycza, Kowala, Kamińskiego, Kluzik-Rostowskiej i reszty parchato-czarnej ekypy
@Tutejszym, powiem ci gdzie jest odwieczna przyjaźń między ZSRR a Polakami - we d..ie! Dlatego nie spodziewaj się miłości bliźniego chazarski przybłędo, bo akurat gdzies stamtąd się przypałętałeś. Rozbawiłeś mnie tymi celami ZSRR-FR. Istnieją one tylko w Twojej chorej USraelskiej głowie. Może chciałbyć żeby w Twoim ogródku rosły hamburgery zamiast pomidorów co? ;-) Oczywiście, że rosyjska propaganda jest antypropagandą gdyż jej istnienie jest uwarunkowane jedynie tym, że są ludzie Twojego pokroju - szalbierze i typy spod ciemnej gwiazdy, chcący nas omamić swoim bełkotem. Nie pisz "dla nas", bo jesteś osobnikiem wyjątkowo odizolowanym od rzeczywistości. Ewentualnie jestem skłonny przyznać, że za Twoimi plecami w psychiatryku siedzi paru wariatów i piszesz pod ich dyktando! Wtedy pass, sorry, miłość bliźniego nie pozwala mi się nabijać z ludzi chorych :-D
Czy to mozliwe ? Hmm pewnie tak ale jeśli dostawa idzie przez Ukrainę to raczej wątpliwe że zawróci i nie zostanie na jej wyposażeniu:)
Niestety drogi panie Separatum,w ogóle się z panem nie zgadzam,że kluczem do pokoju na Ukrainie jest ...itd itp,mam nadzieję że jednak Ukraina wejdzie kiedyś do NATO i z tym czy innym rządem postawi tamę zachłannemu agresorowi który rozumie tylko argument siły..
Woj_Ciech, "A w jakiego kraju ( nie doraźnej ) intencji leży silna Polska?. UPA nie istnieje w żadnym kraju, problemem mogą być próby destabilizacji sytuacji wewnętrznej naszego kraju za pomocą mniejszości narodowych. Ale od zapobiegania takiej sytuacji są odpowiednie instytucje." To chyba jest argument na który nie odpowiedziałeś. A zamiast się wyzywac lepiej podać jakieś konkretne argumenty ! jest postulatem pod adresem nas obojga? Jeżeli tak to wszystko w porządku. A co do Pana "Sylwia" to mamy prawo mieć różne zdanie, jest to rzecz normalna. Ja mam wrażenie że obelgą "ruski agent" nie operuję jak pijany chłop cepem.
Ta sprzedaż została zawieszona na miesiąc a nie na stale.Potem Francuzi przedluza ja na drugi miesiąc a w trzecim sprzedadzą ponieważ stwierdza ze Rosja to jednak państwo które kocha "Pokoj"Potem się okaze ze z Mistrali Ruskie zrobia desant na Baltyku.
Swoboda podejmie walkę ,lewem i prawem w obawie marginalizacji.
tagore
W sumie tamte plany niemal odzwierciedlają naszą dzisiejszą sytuację w UE
Panie Januszu S ( Anarchista ), Pańskie obelgi przyjąłem jako że nic innego z Pańskiej strony mnie nie spotkało. Ale powtarzasz się Pan, zdradzając w ten sposób swoje poprzednie wcielenia. Wymyśl Pan jakieś nowe, mniej głupie obelgi. Z ciekawością poczytam. Tyle razy prosiłem Pana, nie wal Pan tekstów formatu n*A4, wystarczy że podasz Pan link do strony na której tekst jest umieszczony. Rozumiem Pana że nie będziesz mógł podać go jako tekst własny, ale i tak mało osób w to uwierzy. Zamieszczony przez Pana tekst i podany przez Pana jako własny znajduje się pod adresem: http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=oun Wracam do prac przy obejściu, oczekuję na przesyłkę więc od czasu do czasu będę tutaj zaglądał.
Tutejszym bardziej chodzi mi o to co napisałeś do Sylwii nie uważam jej za agenta Rosyjskiego jak i ciebie za agenta UPA :) zamiast się wyzywac lepiej podać jakieś konkretne argumenty !
Komu Węgrzy sprzedali to nie wiadomo , równie dobrze ten sprzęt może wylądować w Naddniestrzu
co wydaje się nawet bardziej prawdopodobne.
tagore
Jedyny interes jaki moglibyśmy mieć na Ukrainie to odzyskać kresy. Oczywiście nikt u nas nie będzie za realizacją tegoż interesu, zresztą Polakom raczej już na nich nie zależy. Ale to nie ważne. Ważne jest to, że "polscy" politycy robią to co zwykle - pie.... całą robotę, co jest standardem w wolnej Polsce. Nasze władze nie dbają o interes Polski w sferze gospodarczej do czego już nas przyzwyczaiły, polityka zagraniczna zaskutkowała już likwidacją hut, kopalń i przemysłu ciężkiego i brakiem mimo potężnych zapasów surowców stabilności energetycznej. Teraz dochodzi jeszcze arogancki stosunek do Moskali w imię interesów Ukrainy i wymachiwanie przysłowiową szabelką przez tych, którzy w razie wojny do ręki jej nie wezmą ( co najwyżej do zrobienia sobie zdjęcia na fb, przy czym nie na terenie Polski). Ja tam wolę pokój niż wojnę za Ukrainę. Co do NATO to jasne jest, że Polskę mają w d.. i prędzej obrzucą atomówkami tereny wschodniej europy tworząc strefę buforową niż wyślą swoje wojska by bronić wschodnich granic sojuszu.
Bardziej wrogi wobec Polaków jest nasz rząd niż Rosja i dużo większe są tego konsekwencje.
Jedyny interes jaki moglibyśmy mieć na Ukrainie to odzyskać kresy. Oczywiście nikt u nas nie będzie za realizacją tegoż interesu, zresztą Polakom raczej już na nich nie zależy. Ale to nie ważne. Ważne jest to, że "polscy" politycy robią to co zwykle - pie.... całą robotę, co jest standardem w wolnej Polsce. Nasze władze nie dbają o interes Polski w sferze gospodarczej do czego już nas przyzwyczaiły, polityka zagraniczna zaskutkowała już likwidacją hut, kopalń i przemysłu ciężkiego i brakiem mimo potężnych zapasów surowców stabilności energetycznej. Teraz dochodzi jeszcze arogancki stosunek do Moskali w imię interesów Ukrainy i wymachiwanie przysłowiową szabelką przez tych, którzy w razie wojny do ręki jej nie wezmą ( co najwyżej do zrobienia sobie zdjęcia na fb, przy czym nie na terenie Polski). Ja tam wolę pokój niż wojnę za Ukrainę. Co do NATO to jasne jest, że Polskę mają w d.. i prędzej obrzucą atomówkami tereny wschodniej europy tworząc strefę buforową niż wyślą swoje wojska by bronić wschodnich granic sojuszu.
Bardziej wrogi wobec Polaków jest nasz rząd niż Rosja i dużo większe są tego konsekwencje.
@Tutejszym: 04.09.2014 11:21). Ten ukraiński agent już faktycznie jawnie deklaruje swoje pochodzenie i sympatie :
A w jakiego kraju ( nie doraźnej ) intencji leży silna Polska? - Dla każdego POLAKA jest jasne że w interesie POLSKI . .........,,UPA nie istnieje w żadnym kraju, problemem mogą być próby destabilizacji sytuacji wewnętrznej naszego kraju za pomocą mniejszości narodowych." ........... Oczywiście jawnie manipuluje faktami . OUN- UPA istnieje i ma się dobrze w takich krajach jak Kanada i USA . ......... Tutejszym odchodzi bo ma prace w obejściu ......-.On już dawno powinien odejść z tego forum .
@ Woj_Ciech: 04.09.2014 10:53" To jest na dzisiaj idealne określenie wszelkiego rodzaju ,,Tutejszych" . Z tym że do końca nie wiadomo czy jest Polakiem czy tylko ukraińskim przeszczepem po Operacji ,,Wisła" wiele tych gnoi uniknęło wyłapania przez UB - które oceniało że przez filtr przeszło około 11 000 banderowskiej swołoczy.... Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła..."
A w jakiego kraju ( nie doraźnej ) intencji leży silna Polska?. UPA nie istnieje w żadnym kraju, problemem mogą być próby destabilizacji sytuacji wewnętrznej naszego kraju za pomocą mniejszości narodowych. Ale od zapobiegania takiej sytuacji są odpowiednie instytucje. "A Tutejszym chyba całkiem odpłynął :) " - to chyba nie na temat, tak jak nie na temat byłoby stwierdzenie "Woj_Ciechowi znowu pęcznieje rozdęte ego" Tutejszym odchodzi bo ma prace w obejściu - żegnając Pana.
Taki żeby nie robić przewrotów w innych państwach przy użyciu nazistów i zwykłych bandziorów? Raczej na to bym nie liczył ;) To stara tradycja USA - vide Ameryka Południowa.
Adamiec,Tutejszym: 04.09.2014 09:58) Forumowy błazen i ukraiński agent wpływu realizujący założenia doktryny OUN . Być może też pensjonariusz Zakładu dla Psychicznie Chorych
Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN)
OUN
Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) - ukraińska nacjonalistyczna organizacja polityczno-wojskowa, dążąca do zbudowania niepodległego państwa Ukrainy na ziemiach wchodzących w skład II Rzeczypospolitej i ZSRR. W konsekwencji przyjętych założeń programowych - antypolska i antysowiecka, finansowana i wspierana przez wywiad niemiecki III Rzeszy faktycznie stała się hitlerowska agenturą w II RP.
Powstała w 1929 roku w wyniku połączenia radykalnych grup nacjonalistów. OUN powstała na I Kongresie OUN w dniach 27 stycznia - 3 lutego 1929 w Wiedniu, w wyniku połączenia trzech emigracyjnych organizacji: Ukraińskiej Wojskowej Organizacji (UWO) Związku Ukraińskiej Młodzieży Nacjonalistycznej (SUNM) Legii Ukraińskich Nacjonalistów (LUN). Przyjęto też na kongresie tezę programową o konieczności przeprowadzenia czystek etnicznych na przyszłych "ziemiach ukraińskich", w programie czytamy: "Tylko całkowite usunięcie wszystkich zajmańców z ziemi ukraińskiej stworzy możliwości dla szerokiego rozwoju Nacji Ukraińskiej w granicach własnego Państwa...." Zapis ten OUN wykonał w latach czterdziestych XX wieku, Żydów wymordował wspólnie z Niemcami a Polaków, Ukraińców (którzy nie popierali OUN) i innych, wspólnie z NKWD i UPA.
Celem OUN była walka z Polską oraz ZSRR w celu utworzenia samoistnej, zbornej Ukrainy, w granicach - od Donu aż po Małopolskę. OUN była od początku w II Rzeczypospolitej organizacją nielegalną i opowiadała się przeciwko polityce ugody polsko-ukraińskiej, reprezentowanej przez ze strony ukraińskiej przez UNDO - ukraińską partię legalnie działającą w Polsce (byli petlurowcy i umiarkowane partie galicyjskie), ze strony zaś polskiej - przez wpływową część obozu piłsudczyków z Tadeuszem Hołówką - wiceprezesem BBWR i Henrykiem Józewskim , byłym członkiem rządu URL , długoletnim (1928 - 1938 ) wojewodą wołyńskim.
Głównym celem OUN w II RP była walka z Państwem Polskim i doprowadzenie do jego upadku lub rozbioru przez Niemcy i ZSRR, szczególnie dobitnie widać to było po przejęciu władzy w OUN przez Stepana Bandere i jego frakcje OUN[B]. OUN rozpętał na terenie Polski terror, sabotaż, dywersje, dokonywał morderstw i zamachów terrorystycznych, napadów rabunkowych na banki i urzędy pocztowe, przygotowywał listy proskrypcyjne na podstawie których później Gestapo i NKWD dokonywały aresztowań polskiej inteligencji a także Żydów (profesura lwowska, krakowska, KUL itd.) a później wspólnie z UPA dokonał czystki etnicznej ludności polskiej na wschodnich terenach II RP która była też aktem ludobójstwa.
OUN od samego początku współpracowała z Niemcami (Abwehra), którzy jednak w okresie odprężenia stosunków z Polską po podpisaniu w styczniu 1934 polsko-niemieckiej deklaracji o niestosowaniu przemocy, w latach 1934 - 1938 ograniczyli kontakty z OUN do minimum. Ożywienie kontaktów nastąpiło na wiosnę 1939, w ramach przygotowań Niemiec do wojny z Polską. Po napaści Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 roku OUN jawnie i oficjalnie wystąpił przeciwko Polsce wspierając wojska hitlerowskie w walce z Polakami na wszystkie możliwe sposoby. Po 10 września 1939, kiedy sytuacja Wojska Polskiego stała się niekorzystna, z inicjatywy OUN, doszło do licznych ukraińskich dezercji i dywersji, na rzecz Niemców. Akcje dywersyjne OUN były tłumione przez siły Wojska Polskiego, zwłaszcza po próbie opanowania Stryja przez grupy specjalne OUN w nocy z 12 na 13 września, mającej charakter rebeli. W dniach następnych doszło do podobnych wystąpień OUN w powiatach mieszanych narodowościowo, dywersje miały miejsce m. in. w Podhorcach, Borysławiu, Truskawcu, Mraźnicy, Żukotynie, Uryczu, w okolicach Mikołajowa i Żydaczowa. Niejednokrotnie celem OUN było przejęcie władzy w poszczególnych miejscowościach przed wkroczeniem wojsk sowieckich i niemieckich. Dochodziło także do rozbrajania polskich żołnierzy, a nawet do atakowania cofających się oddziałów Wojska Polskiego i policji.
Przeciwko działaniom dywersyjnym Polacy wysłali duże siły policji oraz wojska. Stłumiono w ten sposób wystąpienia ukraińskie w Mikołajewie i Żydaczowie. Na tle walk między OUN i polskimi siłami wojskowymi dochodziło do mordowania polskiej ludności cywilnej, w licznych akcjach brali członkowie OUN oraz część miejscowej ludności, np. we wsi Koniuchy i Potutory zginęło łącznie ok. 100 Polaków, a w Kolonii Jakubowice spalono 57 zagród i zamordowano ok. 20 Polaków. We wsi Sławentyn w powiecie Podhajce zabito dalszych 85 osób. Szczególne nasilenie akcji ukraińskich akcji przeciwko Polakom miało miejsce w powiatach Brzeżany i Podhajce. Ogółem w akcjach przeciwko polskiej ludności cywilnej we wrześniu i pażdzierniku 1939 zginęło ok. 2000 Polaków w Galicji Wschodniej i około 1000 na Wołyniu. OUN robił wszystko aby osłabić siłę Wojska Polskiego które na zachodzie walczyło z przeważającymi siłami niemieckimi i musiało jeszcze dodatkowo tłumić wewnętrzną rebelie, hitlerowskiej agentury w Polsce jaką był OUN. Podobna sytuacja zaistniała po 17 września 1939 roku gdy na Polskę od wschodu napadł ZSRR, OUN wspierał akcje NKWD przeciwko Polakom równie silnie jak akcje niemieckie przeciwko Polsce.
OUN oficjalnie współpracował z III Rzeszą od 1929, czego dowodem było utworzenie hitlerowskiej, siatki dywersyjno - szpiegowskiej na terenie Polski pod egidą OUN oraz powstanie jednostek wojskowych - takich jak Legion Ukraiński, a później batalionów: SS "Nachtigall" i "Roland" czy dywizji SS Galizien odpowiedzialnych za zbrodnie ludobójstwa i wojenne, do dzisiaj nie osądzone i nie ukarane.
Po II wojnie światowej zrabowane mienie [Polakom i Żydom warte ok. 5mld dolarów] było przemycane przez OUN-UPA przez terytorium PRL i Czechosłowacji za żelazną kurtynę. Służyło później do ochraniania przestępców wojennych oraz tworzenia różnych fikcyjnych firm i wydawnictw których zadaniem było fałszowanie historii i wybielanie zbrodni OUN-UPA. Obecnie jawnie działający nacjonaliści ukraińscy żądają zmiany granicy polsko-ukraińskiej, żądają już nie tylko Przemyśla ale też Podkarpacia i Lubelszczyzny a co czeka Polaków z tych terenów? Wystarczy wspomnieć rok 1943 i wszystko jasne. Nie jasne jest zachowanie władz Polski które w imię dobrosąsiedzkich stosunków nie protestują i nie nagłaśniają prawdy historycznej o OUN.
Uchwała krajowego prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów - podjęta 22 czerwca 1990 antypolska uchwała, opisująca politykę ukraińskich nacjonalistów wobec Polski w okresie po jej wyjściu ze strefy wpływów ZSRR.
Treść "uchwały", liczącej 60 stron maszynopisu została przesłana po przetłumaczeniu przez Agencję Konsularną RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 do Ministerstwa Spraw Zagranicznych departament Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie oraz wydrukowana dnia 12-14 kwietnia 1991 w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej. Najważniejsze tezy "programu ukraińskich nacjonalistów" zawarte w "uchwale" to:
Doprowadzić do tego, aby władze polskie jednostronnie przyznały, że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych.
Narzucić stwierdzenie, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorce Solidarności. Polacy mają sami potępić tzw. akcję Wisła jako ludobójczą, za znęcanie się nad ukraińską ludnością. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD.
Wykazywać ukraińskość Zakierzonia zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA, podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez wahania użyje siły zbrojnej.
Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza - "Czuprynki" oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom.
Podkreślać przyznanie Włodzimierzowi Mokremu nagrody im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach "Tygodnika Powszechnego" oraz "Znak", a w propagandzie światowej głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować.
Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić do przekształcenia Fundacji im. Włodzimierza Chrzciciela w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie. Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwersytet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski.
Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony.
To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba.
Dla mnie ma Pan rację, nie mamy chyba tradycji niezależnej narodowej dyplomacji. Do tej pory dyplomacja była tylko na klęczkach i dyspozycyjna. Takie mam zdanie. Brak spoistej polityki narodowej i rozpasane, wrzaskliwe media terroryzujące i starające się wtłoczyć społeczeństwu założone postawy, poglądy i odruchy. Mam takie odczucia, rozwiązania nie widzę, jest to sprawa młodego pokolenia. Swoją drogą przydała by się próba opracowania programu "Naprawa Rzeczypospolitej". Pozdrawiam.
Przekonujące, aż nie jestem pewien czy Pan żartuje czy nie...
Ma Pan racje. Jednak w tym wypadku USA zostało dobrze przyblokowane przez Rosję.
Zresztą Szyici są bardziej przewidywalni.