• @Tutejszym: 05.09.2014 22:59) Choćbyś nie wiem jak pluł jadem to i tak twoja ukraina rozleci się kal stary garnek a ty trafisz na Elektrowstrząsy .

  • iwanow 5 September 2014, 22:02 Ruszył atak na Mariupol

    Sowieci dysponują inteligentnymi pociskami, które zabijają cywilów/banderowców i nie robią krzywdy prorosyjskiej ludności - więc nie będzie ofiar cywilów, bo banderowców nie szkoda - chwała Putinowi i jego dzielnym naukowcom

  • @Tutejszym trzeba było wiać w 1968 jak was puszczali. Inaczej faktycznie czekają ciebie dzikie pola ;-)

  • Chiński mur wschodnią granicą Polski!!!
    Sahara piaskownicą dzieci polskich!!!
    Wariaci na Dzikie Pola!!!
    Dostarczyć im garnki na głupie łby i do boju!!!
    Ruska agentura do Rosji, jeszcze by Putin zechce ich wyzwolić.
    I nie wpuszczać z powrotem!!!
    Uff, ale będzie spokój.

  • kindzal 5 September 2014, 20:57 Breivik chce założyć partię z więzienia

    A gdzie psychiatra???

  • raf66 5 September 2014, 20:50 Kolejne litewskie oszustwo

    Mam nadzieję że po rozpadzie Ewropoejskowo Sojuza zrobimy z tymi wszami litewskimi wreszcie porządek.Tak jak to zrobił Pisłudzki.Oni nawet własnego lotnictwa nie mają , to My Polacy patrolujemy "ich" przestrzeń powietrzną w ramach sojuszu NATO. A te mendy zawsze i wszędzie pokazują swoją głęboką nienawiść do wszystkiego co Polskie. Takie ich Wilno , jak nasze Ułan-Bator.....przyjdzie czas i Wilno.Lwów,Drohobycz.....wróci.....
    p.s Nie nawołuję do nienawiści rasowej , wyrażam tylko swoje poglądy, to tak na wypadek tego, gdyby komuś z lewaków strzeliło do komunistycznego łba aby powiadomić o tym Poście Prokuraturę....

  • Lwów, Równe, Tarnopol, Stanisławów do Polski. Rezuni do piachu. Reszta może się w Zbruczu utopić.

  • A oto nowy pomysł banderowców. Musieli im doradzać ich dziadkowie odbywający służbę w kompaniach wartowniczych SS.

    https://pp.vk.me/c7011/c7007/v7007131/1c9c3/2kwioR8xH7k.jpg

  • Lwów, Równe, Tarnopol, Stanisławów do Polski. Rezuni do piachu. Reszta może się w Zbruczu utopić.

  • @kindzal - ty uważaj, może "Motorola" jest ALLAH AKBAR już i brodę zapuścił. A właśnie, czemu islamscy terroryści są koziobrodzi?

  • Chazar chce sobie getto uczynić? Proponuję zamiast muru zrobić pola minowe na granicy z tworem zachodnioukraińskim. Gdy banderowcy będą wiać na zachód nie będzie trzaba do każdego walić z automatów ;-)

  • votum_separatum 5 September 2014, 19:31 Utracona autonomia

    Należy wprowadzić scenariusz Noworosyjski na Litwie. Już po dobroci i metodami prawnymi nic się tam nie uzyska. Oczywiście będzie to w niesmak żydowskiej agenturze w Polsce. Ci propagują różne idee regionalizmów, małych ojczyzn i patriotyzm lokalny, tak żeby każdy Polak nie czuł, że jego domem jest cała Polska, a tylko własne obejście. To szczególnie propagowane przez michnikowszczyznę podejście do Ojczyzny wynika z chazarskiej mentalności. Żydowi wszystko jedno gdzie mieszka, a jego dom nie jest tam gdzie groby przodków i historia, ale tam gdzie ma akurat swój interesik i bożnicę. Stąd pojawiają się tacy Tutejsi, ludzie bez tożsamości narodowej, którzy żyją własnym interesem zadowalając się jak robactwo ciemnym i wilgotnym kątem w szparze podłogi. Wołają oni zawsze, aby zostawić Ukraińcom, Litwinom i każdemu okupantowi po kawałku naszej Ojczyzny. Wszystko im jedno. W razie konieczności przeniosą się w bardziej spokojne miejsce i tam będą Tutejszymi...

  • monroe 5 September 2014, 19:08 Międzymorze – sojusze bez wartości

    Ciekawe, co konkretnie miał na myśli pisząc: "Sporo wskazuje jednak na to, że to nie Merkel nie chciała Polaka, ale Poroszenko"

  • anarchista 5 September 2014, 18:09 Międzymorze – sojusze bez wartości

    @ Tutejszym: 05.09.2014 19:47). Ubrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni .

  • tutejszym 5 September 2014, 17:47 Międzymorze – sojusze bez wartości

    Banderyzm jako czynnik spajający Ukrainę, jako jej mit założycielski jest dla nas nie do przyjęcia. Czy mamy jakieś realne możliwości wpływu na elity Ukrainy w tej sprawie?. Może traktują nas jako wezwolne narzędzie USA z którym nie ma konieczności liczenia się. Dotyczy to przecież naszej przyszłości i przyszłych pokoleń.

  • webprojektant 5 September 2014, 16:13 Międzymorze – sojusze bez wartości

    Polska powinna myśleć przede wszystkim o wzmocnieniu siebie, a nie sąsiadów. Nie mam tutaj uprzedzeń do Ukrainy, ale ona przy założeniu pozytywnegy wydarzeń ma większy potencjał wzrostowy jako państwo niż Polska, a więc i może mieć większe znaczenie. Dlatego nie wiem czemu Polacy chcą kręcić na siebie bata pomagając bezwarunkowo Ukrainie. Oczywiście pomagajmy, ale za pewne korzyści tak jak to robią wszyscy. Podobnie z Litwą,k tóra jako sojusznik jest bezużyteczna bez potencjału, ale wymaga od nas pozbycia się polskości u naszych rodaków na wileńszczyźnie.

  • Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz....

  • To są w koncu wybitni specjalisci od czasów ZSRR z duuuuużym doświadczeniem w prowokowaniu incydentów granicznych/,własnie porwali i uprowadzili na swoje terytorium funkcjonarjusza służb granicznych jednej z republik nadbałtyckich/ na podstawie których następnie włażą zbrojnie na teren obcego państwa zwykle pod pozorem ratowania uciskanych swoich braci którzy to w efekcie tworzą jakąś Republikę Ludową a ta zwraca się z prośbą o przyjęcie jej do Wielikiej Rassiji,/ nawiasem mówiąc to ciekawe że u nich WSZYSTKO jest zawsze ludowe/......

  • Bardzo ciezko slychac te krzyki kobiety, ktorej maza zabil pocisk ukrainski.
    http://www.youtube.com/watch?v=1W7KmUT1VY4

  • Putin chyba trochę przesadził ze straszeniem Obamy , ale Chersoń może jeszcze bezpiecznie zagrabić byle szybko.

    tagore

  • Wygląda na to ,że Pani Merkel poprosić musiała o walerianę ,takiego draństwa ze strony USA
    i Anglii chyba się nie spodziewała.

    tagore

  • wilno 5 September 2014, 14:30 Kolejne litewskie oszustwo

    Kiedy Tusk czy Komorowski już przyjadą zdjąć te polskie tabliczki, bo litwini nam już grożą.

  • tagore 5 September 2014, 14:26 Zwycięstwo, ale nie nasze

    W sam raz pasuje do tego tekstu : "Pijąc falerno"

    tagore

  • Klasyczne Rosyjskie podejście do rokowań ,to fingowanie ich przez jakiś czas i nagły atak o świcie
    sprowokowany oczywiście przez stronę Ukraińską.

    tagore

  • Pierdu ,pierdu ja posłucham...

  • jan53 5 September 2014, 13:31 Kolejne litewskie oszustwo

    Panie tagore tylko idiota mogl kupic to barachło w imie "strategicznego" partnerstwa w 10 lat po podpisaniu Traktatu Polsko-Litewskiego gdzie litvusy nie wywiazaly się z zadnego podpisanego punktu.Kolejni zas mało wyksztalceni idioci przyjmują w RP blondbadziewie o komunistycznej przeszlosci przeszlosci w dniu naszych Swiat Narodowych gdzie gro społeczeństwa sobie takich debili nie zyczy.Kolejni zas sprzedają im bron która w każdej chwili może trafic w Ruskie rece ponieważ Zmudzini/litvusy to narod kolaborantow i pasozytow zyjacym na "ciele zdrowego i silnego organizmu".Najwyzsza pora kopnac to w d......... aby poszlo precz od nas.

  • Będzie się działo jak wyjdzie prawda, że było to celowe zestrzelenie z wyrzutni ukraińskiej armii, mające na celu zwalenie odpowiedzialności na Rosję :D

  • kros 5 September 2014, 12:29 NATO: 15 mln euro dla Ukrainy

    W sumie to wiem - jest to mało realne, ale do takiego scenariusza powinniśmy dążyć.
    Czemu nie spróbować - być może dla Rosjan ważniejsze będzie uznanie przez opinię międzynarodową zaboru znacznej części Ukrainy ( Noworosja) w zamian za Królewiec i inne drobiazgi.
    Zresztą już pewne kroki zrobiliśmy:wizy wymiana kulturalna, handlowa.
    No i trzeba w Rosjanach z Królewca rozbudzić proeuropejskie aspiracje - to też się już dzieje...

  • anarchista 5 September 2014, 12:09 Rail Baltica coraz bliżej

    Niech budują a po zakończeniu budowy zamknąć po Polskiej stronie przejście graniczne w celu remontu i modernizacji ,po zakończeniu dla Litvusów ceny za tranzyt 10 X większe niż opłacalność eksploatacji tego połączenia. za Możejki I Polską autonomię , Uzyskane opłaty przeznaczyć na Pomoc i rozbudowę Polskiej Autonomii na Wileńszczyżnie .

  • grzegorz710 5 September 2014, 12:04 NATO: 15 mln euro dla Ukrainy

    15 mln euro dla Ukrainy co za to będą mogli kupić waciki do zmywania makijaży a może lepiej nie będzie z czego ukraść

  • Oj będzie się działo . Ciekawe jak Zachód to załatwi , I w jaki sposób przeproszą Rosję może darowizna Kijowa ?.

  • anarchista 5 September 2014, 11:58 Kolejne litewskie oszustwo

    @ tagore: 05.09.2014 13:19). Było by miło pozostawić Możejki na LITWIE i przyłączyć Litwę Wileńską ponownie do Polski pogonić barachło na Żmudż i pozbawić ,,przyjaciół "10% przychodów podatkowych? a w międzyczasie zmienić dozorcę żyrandola.

  • woj_ciech 5 September 2014, 11:23 NATO: 15 mln euro dla Ukrainy

    Jest jej tyle że mogła by wystarczyć związała by walka wszystkie nasze jednostki

  • woj_ciech 5 September 2014, 11:23 NATO: 15 mln euro dla Ukrainy

    Jest jej tyle że mogła by wystarczyć związała by walka wszystkie nasze jednostki

  • tagore 5 September 2014, 11:22 NATO: 15 mln euro dla Ukrainy

    Żartowałem ,Rosjanie dyskretnie szczują Niemców daleką wizją przekazania im tego terenu.

    tagore

  • tagore 5 September 2014, 11:19 Kolejne litewskie oszustwo

    Czyż nie było by miło przenieść Możejki na Łotwę i pozbawić przyjaciół 10% przychodów podatkowych?

    tagore

  • woj_ciech 5 September 2014, 11:17 NATO: 15 mln euro dla Ukrainy

    Kros to nie przejdzie Krolewiec jest zbyt ważny strategicznie sam fakt zgromadzonej tam broni o tym świadczy

  • Ja osobiście do tej pory mam gdzieś na strychu egzemplarz książki "Władyka Świętojurski". Zaraz po wydaniu kupiłem 2 egzemplarze tej książki dla znajomych Ukraińców. Przyjęli ją z wdzięcznością, czytali i komentowali racze pozytywnie. W tych latach wczasy spędzałem razem z synami na spływie od Rucianego przez Kamień, Mokre, Spychowo do Babięt. Spanie w namiocie, gotowanie na ognisku. Łódka 250 kg była plastikowa, niezatapialna. Pierwszy spływ pod prąd rzeki wywoływał kręcenie kółka na czole, ale powrót z prądem wywoływał entuzjazm. Byliśmy serdecznie witani. W następne lata byliśmy traktowani jako swoi. W małej ukraińskiej wiosce nad Krutynią zostawiłem 1-szy egzemplarz tej książki. Po przeczytaniu wyrażali wdzięczność za ten dar. Karmiąc swoich synów karmiłem wszystkie dzieci które przychodziły. Uzbierała się całkiem spora gromadka. Dużo dyskutowaliśmy wieczorami przy ognisku. Dyskusje były nie zawsze przyjemne ale szczere. Siadywał też milczący starszy człowiek, nic tylko słuchał. W ostatni wieczór wstał i powiedział " To jest sprawiedliwy człowiek" i odszedł. Byłem zawsze traktowany więcej niż normalnie, serdecznie. Byłem poruszony biedą ukraińskich rodzin i alkoholizmem mężczyzn. Bardzo im później pomogłem rozdając kobietom wybrakowaną odzież z wojskowego magazynu: dresy, buty, koszule, mydło w dużej ilości. Dla nich był to zimą skarb. Było tego dużo, cena minimalna, aby starczyło na opłatę dla kierowcy, chłopak musiał przecież zarobić. Książki które im podarowałem nie wzbudzały zastrzeżeń co do treści, przynajmniej takie opinie mieli w mojej obecności.

  • woj_ciech 5 September 2014, 11:02 OBWE: Pod Mariupolem giną cywile

    Anarchista wyluzuj trochę ! :)

  • kros 5 September 2014, 11:01 NATO: 15 mln euro dla Ukrainy

    Raczej polską -właśnie o to chodzi. Pewne przywileje, trzeba by było dać także Niemcom, żeby to poparli.
    Np. zwrot zamków, jakieś pomniki etc.

  • anarchista 5 September 2014, 10:50 OBWE: Pod Mariupolem giną cywile

    @ uri: 05.09.2014 12:07). Ty podły krętaczu przypomnij sobie a może i forumowiczom co pisałeś o spalonych cywilach w Odessie . ukraiński padalcu .

  • anarchista 5 September 2014, 10:49 OBWE: Pod Mariupolem giną cywile

    @ uri: 05.09.2014 12:07). Ty podły krętaczu przypomnij sobie amoże i forumowiczom co pisałeś o spalonych cywilach w Odessie . ukraiński padalcu .

  • woj_ciech 5 September 2014, 10:44 OBWE: Pod Mariupolem giną cywile

    To czemu cisniesz po tych niby rusofilach ? Nikt głupiego komentarza w stylu "niech giną ukrowce itp" nie napisał a o manifestacjach pokojowych w Mariupolu nie było słychać zanim wojenka do drzwi nie zapukała więc robienie szumu z tego że nikt nie napisał jak bardzo ubolewa nad mieszkańcami Mariupola jest zbyteczne.

  • uri 5 September 2014, 10:07 OBWE: Pod Mariupolem giną cywile

    Oczywiście, że mi ich było żal. Zawsze jest mi smutno, jak giną cywile.

  • woj_ciech 5 September 2014, 10:02 OBWE: Pod Mariupolem giną cywile

    A ty nad ofiarami cywili z doniecka się użalałeś? Mi jest szkoda i jednych i drugich ale nawet najlepszy sprzęt nie sprawi że przestaną ginąć cywile co pokazał izrael w gazie

  • woj_ciech 5 September 2014, 09:51 NATO: 15 mln euro dla Ukrainy

    Hehe to jest nie realne krolewiec to baza wypadowa

  • uri 5 September 2014, 09:44 OBWE: Pod Mariupolem giną cywile

    Jakoś nie widzę tutaj stada płaczących rusofili, którzy tak użalali się nad ofiarami artyleryjskiego ostrzału Doniecka czy Ługańska.

  • tagore 5 September 2014, 09:25 Międzymorze – sojusze bez wartości

    Politycy Ukraińscy pragną dla Ukrainy roli dominującego państwa w Europie środkowej
    ,a Polskę pragnęli by utrzymać poza stworzonym wokół siebie blokiem obawiając się zepchnięcia na
    dalszą pozycję. Dlatego niezależnie od partii panuje na Ukrainie konsensus w tej sprawie.
    Zmiana tej sytuacji jest możliwa tylko w wypadku realnego zagrożenia istnienia Państwa ukraińskiego.

    tagore

  • tagore 5 September 2014, 09:25 Międzymorze – sojusze bez wartości

    Politycy Ukraińscy pragną dla Ukrainy roli dominującego państwa w Europie środkowej
    ,a Polskę pragnęli by utrzymać poza stworzonym wokół siebie blokiem obawiając się zepchnięcia na
    dalszą pozycję. Dlatego niezależnie od partii panuje na Ukrainie konsensus w tej sprawie.
    Zmiana tej sytuacji jest możliwa tylko w wypadku realnego zagrożenia istnienia Państwa ukraińskiego.

    tagore

  • tagore 5 September 2014, 09:02 NATO: 15 mln euro dla Ukrainy

    Królewiec pod Niemiecką kontrolą ,genialny sukces.

    tagore