Panie darek3013, no i w porządku. Gęste trupy banderowców są dla Pana dobrą informacją. Znaczy się że formacje ochotnicze to są te banderowskie, a regularne nie banderowskie i one już Pana nie cieszą? Zobacz Pan, dwa zdania a ile interpretacji. Dziękuję za wyjaśnienia. Sądzę że chyba obaj wiele zrozumieliśmy. EOM.
Panie Tutejszym - jak widzę pańskich dyżurnych adwersarzy chwilowo na forum brak więc przyczepił się pan do mnie. Ale ok, odpowiem. Trup się będzie ścielił gęsto bo wysyłając ludzi w takim sprzęcie to zgoda na bardzo wysokie straty. Kpina jest z zastosowanego wyposażenia a nie ofiar. Poza tym nigdy nie wyrażałem sympatii do banderowców więc taka informacja jest dla mnie dobrą informacją gdyż sądząc zarówno z nazwy i sposobu organizacji oddziału nie jest to jednostka regularna z poboru a ochotnicza a tych mi naprawdę nie szkoda.
Panie darek3013, czytaj Pan ze zrozumieniem: "" To trup będzie się ścielił gęsto.... Taka informacja to dobra informacja." I to ma być Pańska kpina z hekatomby ukraińskich ofiar? Moja wypowiedź jest tylko kwintesencją tego co Pan chciałeś powiedzieć: Czyli "dobry Ukrainiec to martwy Ukrainiec?". Sądzę że wystarczy aby Pan stwierdził że nie to chciał Pan powiedzieć, że wyszło nie tak, że miało być....
Panie Tutejszym - czytaj Pan ze zrozumieniem. "Dobry Ukrainiec to martwy Ukrainiec" to Pana wersja opowieści o Indianach? W moim poście jest tylko kpina z zastosowania archaicznego wyposażenia w nowoczesnej wojnie bo sprzęt sprzed 70 lat to w muzeum powinien stać a nie na wyposażeniu armii idącej na wojnę być. A kto uzbraja armię w takie badziewie to świadomie wysyła ją na rzeź. I albo jest idiotą albo robi to świadomie nie mając szacunku do życia współobywateli.
Panie kamil1s1 - Polska miała i ma 2 odwiecznych wrogów - Rosję i Niemcy. Ale od czasu do czasu podgryza nas także trzeci - Ukraina.Dochowaliśmy się nawet czwartego wroga czyli Litwy która jeszcze niedawno z punktu widzenia historycznego była tożsama z Polską. Z Niemcami chwilowo mamy spokój przynajmniej pozornie bo jak to się mówi "swoje robią" tylko innymi metodami. Rosji należy się bać i przed nią bronić ale to nie oznacza że Ukraina walcząca z Rosją z automatu staje się naszym przyjacielem. W tym wypadku powiedzenie że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem nie ma zastosowania. Więcej nawet - w chwili obecnej bliżej nam powinno być do Rosji gdyż w naszym interesie jest likwidacja banderyzmu kwitnącego na Ukrainie. My jak widz w teatrze powinniśmy cicho siedzieć i co najwyżej emocjonować się toczącą się na naszych oczach akcją nie próbując nawet włączać się w jakikolwiek sposób czego niestety nie robimy tylko pchamy się z naszą nieodwzajemnioną miłością do banderopiteków.
Panie Sylwia razem z Panem darek3013 macie racje twierdząc " To trup będzie się ścielił gęsto.... Taka informacja to dobra informacja." Czyli "dobry Ukrainiec to martwy Ukrainiec?". Panie darek3013, to nie jest mowa spod budki z piwem, to nie jest mowa ukraińskiego parlamentu, obie znasz je przecież doskonale. Poucz mnie Pan, jaka to mowa którą tak biegle się posługujesz? Spytaj się Pan "Anarchista", on też jest w niej biegły. Gęba pełna frazesów, tylko czyny nikczemne.... Wiesz Pan kto to i o kim powiedział?
Przyczepił się Pan tej budki z piwem jakby nigdy Pan nie słyszał takiego określenia mającego opisać słownictwo niewiele mające wspólnego z kulturą. Z mojej strony nie było insynuacji tylko krytyka i zniesmaczenie słownictwem jakie Pan był łaskaw użyć. Co do języka parlamentarnego używanego na Ukrainie - sądziłem że zrozumie Pan moje intencje. Wystarczy pooglądać nawet w naszych proukraińskich mediach głównego nurtu relacje z "obrad" tamtejszego parlamentu aby wyrobić sobie jakieś zdanie. Przepychanki, kłótnie, wyzwiska a ostatnio także pobicia to norma. Rozumiem Pana stosunek do Anarchisty czy Sylwii ale ani go nie pochwalam ani nie muszę tolerować. Forum służy do wymiany myśli, do dyskusji a nie obrzucaniem się inwektywami. Tylko tyle i aż tyle. I działa to w obie strony.
wiem doskonale bandera powinien być uznany za ludobójce nie powinien mieć pomników , ale ile nas wymordowali cały czas słyszę faszyzm faszyzm najgorszy ok zbrodniczy system ale dużo mniej zbrodniczy niż komunizm , wszyscy tu traktują Ukraine jak wroga nie jest to nasz przyjaciel bo nie ale partner w walce z NAJBARDZIEJ ZBRODNICZYM KRAJEM NA ŚWIECIE BO TO RUSCY WYWOZILI NAS NA SYBIR OD 200 LAT TO RUSCY NAS MORDOWALI W JAMACH ŚMIERCI TO RUSCY ZNISZCZYLI NAM DUCHA W NARODZIE !!!!!!
Panie darek3013, cytuję: "Obelg wobec Pana nie użyłem czego nie można powiedzieć o Panu niestety." Obelgi i insynuacje z Pańskiej strony pod moim adresem były. Moich pod Pańskim adresem nie było, cieszył się Pan u mnie niejaką sympatią.... Tyle co do rozmowy między nami. Piszesz Pan: " Odsyła mnie Pan do moich wpisów. Proszę przeczytać sobie własne z godziny 7.08 pod adresem użytkownika Sylwia, oraz z godz. 9.35 pod adresem użytkownika Anarchista. Jeżeli to był język parlamentarny to chyba w ukraińskiej wersji." Na parlamentarnym języku ukraińskim jak i na języku spod budki z piwem nie znam się . A mój stosunek do agenta ruskiego "Sylwia" i jej "normalnego inaczej" przy###### Janusza S. "Anarchista i inne" nie wymaga chyba Pańskiej oceny ani ich obrony. Robią to ze właściwym sobie wdziękiem, patrz niżej - Sylwia: 08.09.2014 11:33
Panie kamil1s1 do faszyzmu to bliżej Ukrainie niż Rosji. To na Ukrainie paradują weterani w mundurach SS. To ludziom którzy wysługiwali się Hitlerowi stawia się tam pomniki. Ludzie którzy dopuścili się ludobójstwa są uważani za bohaterów.
Może i ma Pan wiele racji, należało by to przemyśleć. Ale z Pańskiej wypowiedzi zrozumiałem, że maksimum tego co możemy osiągnąć na Ukrainie to uzmysłowienie Ukraińcom ogromu zbrodni ludobójstwa dokonanego w myśl ideologii Bandery. Uzyskać totalitarne potępienie tego okresu u Ukraińców, pełną ekspiację. Jest to chyba warunek bez którego nie może być mowy o pojednaniu między naszymi narodami. Wdrukowanego Ukraińcom mitu walki banderowców z ruską okupacją, walki o wolność Ukrainy nikt chyba nie jest w stanie usunąć .
Aby w tym przypadku osiagnąć szczyt uprzejmości, można do tego indywiduum zwracać się przez ukraińskie 'wy', czyli w drugiej osobie liczby pojedyńczej. 'Pani' lub 'Pan' jest niezasłużoną przesadą. Jest jeszcze forma bezosobowa w trzeciej osobie liczby pojedyńczej, np. 'niech siada', niech idzie'. Zawsze należy zgłaszać nadużycie. Tej kobiecie o pseudonimie 'Tutejszym' stara się chamstwem doroównywać 'kwezal', ukraiński narybek. Nawet Rosjanie mają dla zach. Ukraincow pogardę i uważają ich za podludzi. Mniemają, że zach. Ukraińcy to nie Słowianie lecz turecko-pieczyngowskie kundle o odmiennej mentalności i wyglądzie.
Każda wojna to pole doswiadczalne. Pisano o tym w prasie szeroko podczas wojny w Wietnamie. Co do watażków, to hoduje ich obficie obecny hitlerowski reżym kijowski: Kołomojski, Achmetow, Liaszko, Jarosz i Tiahnybok to watażkowie par excellence.
To trup będzie się ścielił gęsto. Z takim sprzętem to długo nie powojują. Cerkiew greko- katolicka zarobi na pogrzebach dla hieroji. Taka informacja to dobra informacja.
Panie Tutejszym - gdzie napisałem o obelgach pod moim adresem? Obelgi i bardzo soczysty język aby nie użyć innego określenia był pod adresem innych użytkowników tego forum. Mój "skrót myślowy" nie był obelgą a przykładem zaniżania poziomu. Odsyła mnie Pan do moich wpisów. Proszę przeczytać sobie własne z godziny 7.08 pod adresem użytkownika Sylwia, oraz z godz. 9.35 pod adresem użytkownika Anarchista. Jeżeli to był język parlamentarny to chyba w ukraińskiej wersji. Panie Tutejszym każdego należy wysłuchać, nie z każdym wypada się zgadzać. Niekiedy lepiej przemilczeć niż wdawać się w pyskówkę by jak Pan to ujął dać zatupać temat. A Panu dzisiaj wyszło to perfekcyjnie.
Dopóki społeczeństwo zach. ukraińskie nie uzna winy za swe zbrodnie ludobójstwa Polaków, Greków, Zydów, Rosjan, Wegrów i innych narodowości, dopóty nie będzie z nami pojednania. Teraz Ukraińcy są naszymi śmiertelnymi wrogami świadomie niszczącymi państwo polskie. http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Panie darek3013, Co do poziomu wypowiedzi i insynuacji pod moim adresem nie będę się wypowiadał. Zastanów się Pan chwilę, poczytaj swoje dwa ostatnie posty i zamilcz. Nie nazwałem Pan agentem czy też ruskiem. Przecież byłaby to co najmniej głupota. Przytaczam swój post, na początek wypowiedź "zastanawiającego się " Pana Jana_De. Cytuję: "... Nie sądzę, żeby między organizującymi tę akcję, a BANDEROPITEKAMI obecnymi na tym forum, była jakakolwiek więź..." G#### dadzą "Sylwia" i "Jan_De" czy też "Anarchista", ale przy okazji oplują , zatupią akcję aby ją zniszczyć. Niech Pan porówna wpisy na temat akcji powrotu Polaków ze wschodu. A tak na marginesie, wpłacasz Pan jakieś datki na utrzymanie Forum kresy.pl? Odpowiadam też: Na kulturze pijaczka spod budki z piwem to ja się nie znam, ale chętnie posłucham eksperta. Napisz coś Pan na ten temat. " Akcja już została zagłuszona wrzaskiem nie na temat, kubłami pomyj "komentujących". Imputujesz mi Pan obelżywe dla mnie zamiary realne lub nie, no i te Pańskie "skróty myślowe", to nie są wg Pana obelgi, przytocz Pan moje obelgi wobec Pana, na starość pamięć zawodzi.
Ukraina już od wielu lat przyjęła Banderę i Hitlerowców jako oficjalnych bohaterów narodowych, są w książkach, filmach oraz preparowanej przez ostatnie 20 lat historii. Zbrodniarze mają swoje place, ulice, pomniki. Więc oczekiwać od ukraińców wyrzeczenia się ich bohaterów, to jak by od Polaków żądać wymazania z podręczników Polskich bohaterów. Ja osobiście nie widzę lepszej opcji dla Polski jak podział Ukrainy na dwie części Zachodnią rządzoną przez ekstremistów prozachodnich i wschodnią prorosyjską. W przeciwnym wypadku tam zawsze będą konflikty, a Polska będzie miotana decyzjami polityków, czy dbać o interesy Polaków, czy słuchać USA i przeć do wojny. Myślę, ze kluczem mogą być Chiny, przeciągnięcie ich na swoją stronę, może pomóc w rozwiązaniu konfliktu, póki co to Chiny są jak zwykle wstrzemięźliwe, przyjmując zasadę pokorne cielę dwie matki ssie.
Jeśli ich jest 70% to to jest większość a nie mniejszość. Ok. 90% opowiedziało się w plebiscycie za odłączeniem się od Ukrainy. NB patrząc na damskie bereciki naszych oficerów, tęskni się do powrotu polskich rogatywek.
WITAM PANIĄ W TAKIM RAZIE ZAPRASZAM ZAINTERESOWANYCH DO KONTAKTU NA MÓJ E-MAIL . PO PIERWSZYM KONTAKCIE PODAM PRZEKIEROWANIE NA INNĄ POCZTĘ . GRA JEST WARTA ŚWIECZKI . NALEŻY PRZERWAĆ NISZCZENIA PAŃSTWA POLSKIEGO.
P. Raf66: to będa ukraińskie akcje terrorystyczne w Polsce. Potrzebna jest sprawna obywatelska obrona terytorialna, w której nie będzie ludzi pochodzenia ukraińskiego.
@Tutejszym: 08.09.2014 09:35). ZDEMASKOWAŁEM TWOJE CHAMSTWO , KŁAMSTWA I PRZYPISYWANIE SOBIE ZASŁUG CI NIENALEŻNYCH . POKAZANIE TWOJEJ MIERNOTY ORALNEJ NIJAK SIĘ MA DO TEJ INICJATYWY W KTÓREJ NIE MASZ ŻADNEGO UDZIAŁU . TULU PUSZEK Z PIWA NIE ZBIERZESZ ŻEBY ZAPEWNIĆ CHOCIAŻBY JEDNO ŚNIADANIE JEDNEJ OSOBY . jAK MASZ KILKA GROSZY TO LECIŚZ SPŁACIC KREDYT ZACIĄGNIĘTY W SKLEPIE NA WÓDĘ I KOŁO SIĘ KRĘCI , ,,A PIĆ SIĘ CHCE" . ukraińskI PODNÓŻKU. REPREZENTUJESZ SWOJĄ ,,MORALNOŚCIĄ" DZIURĘ W DNIE.
P. Anarchista: Korespondencja w takiej ważnej sprawie przez Facebook jest zbyt publiczna. Zalecam osobiste spotkania. Stopień poufności nieco niższy to korespondencja pocztowa. Następny jeszcze gorszy to email. Sycz to tylko jedna z głów hydry. Jest w Polsce kilku otwarcie występujacych aktywnych agentów OUN - b. Potrzebna jest koordynacja z poważnymi ugrupowaniami patriotycznymi. Osobiste i poufne kontakty z oficerami polskich służb specjalnych i Gromu będą przydatne, po upewnieniu się, że są to rodowici i zdrowo myślący Polacy. Np. 'amstaf' jest sympatykiem UPA i jest podobno w polskiej służbie mundurowej. Banderowcy spenetrowali polskie instytucje, organizacje i formacje. Zasadą ma być akowska konspiracyjność. Kraj już nie jest całkiem nasz. Chamstwo tych Ukrainców to mały problem. Duży problem to ich działalność na rzecz Prowidu OUN, który wypowiedział Polsce wojnę jeszcze w 1990 r. i nakazał konkretne działanie by doprowadzić do rozpadu panstwa polskiego. Ukraińcy zachodni to nasi śmiertelni wrogowie. http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
? Tutejszym to do mnie? Ruskiem nie jestem, a nawet gdybym był to moja sprawa. Jednak przyjmując hipotetycznie że jestem Rosjaninem nie traciłbym czasu na wchodzenie na polski portal. Co do zasilania portalu kresy - czy to robię czy nie to również moja prywatna sprawa. Rozumiem że masz Pan wielką ochotę pochwalić się takim działaniem realnym czy też nie - w sumie nie obchodzi mnie to gdyż jest to Pana sprawa. Obelg wobec Pana nie użyłem czego nie można powiedzieć o Panu niestety. Ekspertem od kultury pijaczka spod budki z piwem nie jestem - to był skrót myślowy mający zobrazować poziom Pana wypowiedzi - niezbyt wysoki poziom. Często nie zgadzam się z Pana poglądami ale nie komentuję- inni to robią :),co nie oznacza że niekiedy i Pan potrafi napisać coś sensownego, nie wdaję się w kłótnie( przynajmniej się staram) ale używanie wulgarnego języka pod adresem innych forumowiczów jest w moim odczuciu naganne i świadczy o poziomie osoby tak się wypowiadającej. Jednak po dzisiejszym przeglądzie Pana wpisów dochodzę do wniosku że jest Pan Niesiołowskim tego portalu. Nie będę rozwijał dalej tego tematu by niechcący kogoś nie obrazić.
@Tutejszym - co prawda zabolała? Czy wpłacasz pieniądze na polskie dzieci to mało prawdopodobne, ewentualnie prowadzisz "maskirowkę" dla swojej kreciej działalności lub też próbujesz zagłuszyć dobrymi uczynkami sumienie ubabrane w komuszej preszłości.
Widać, że Kościół Grekokatolicki mimo że oficjalnie w jedności ze Stolicą Apostolską jest jeszcze mocno osadzony w realiach schizmatyckiej cerkwii prawosławnej. K. Grekokatolicki to w rzeczywistości kościół narodowy Ukraińców i pod tym względem przypomina autokefalię schizmatycką lub episkopalizm heretycki. W zasadzie bliżej im do prawosławnych. Nie mogę znieść myśli, że ich kapłani sprawują ważną Eucharystię a jednocześnie głoszą tak zwyrodniałe hasła.
@ Tutejszym: 08.09.2014 09:44) (Mniej niż ZERO , znasz to?) AKCJA NIE TWOJA I NIKT PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH CIĘ DO NIEJ NIE DOPUŚCI ,,KRECIE" ( zresztą skąd weżmiesz tyle puszek z piwa żeby wpłacić nawet złotówkę przecież zostałeś ubezwłasnowolniony to nie dysponujesz nawet złotówką ze swojego konta emerytalnego . Z tego powodu zapewne zostałeś ukraińską prostytutka za kilka hrywien na piwo ) A 25000 OSÓB TO NIE TY OPOJU . A KTO CO I NA JAKI CEL WPŁACA TO NIE TWÓJ ZAS...Y INTERES. PADALCU . tY IDIOTO CHCESZ SPROWADZAĆ TUTAJ LUDZI I ZOSTAWIĆ ICH BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA BO TAKIE SĄ OBECNIE REALIA ZAMIAST JAK PADAŁO WIELOKROTNIE NA TYM FORUM STWIERDZENIE WSZELKIMI DOSTĘPNYMI ŚRODKAMI WSPIERAĆ ICH NA MIEJSCU ICH POBYTU I DOPROWADZIĆ ŻEBY BYLI ELITĄ W SWOIM ŚRODOWISKU . .............Niech Pan porówna wpisy na temat akcji powrotu Polaków ze wschodu.............
@Raf66 w zupełności zgadzam się z Panem. Największym zagrożeniem dla Polski są państwa mające lub mogące mieć w obec nas roszczenia terytorialne. Widzę tu naeobanderowską Ukrainę i Niemcy. Rosji nie ma się co obawiać w tej chwili. Niestety takie zagrożenie może być wywołane przez nasze władze. Podobnie jak zaangażowanie u boku USA w bezsensowne i szkodliwe wojny z krajami islamskimi powoduje (przeciwnie do tego co mówią politykierzy) wzrost zagrożenia terrorystycznego, podobnie zaangażowanie Polski w wojnie Amerykańsko-Rosyjskiej na Ukrainie powoduje wzrost zagrożenia dla Polski. Należy zauważyć, że ci którzy najgłośniej wołają o obecność amerykańskiego żołdaka w Polsce jednocześnie prowadzą szkodliwe działania wobec modernizacji i wzrostu siły Wojska Polskiego. Wystarczy spojrzeć na specyfikacje przy przetargach na sprzęt aby zauważyć, że ktoś nie chce abyśmy mieli mocne zęby. Nie wspominając o żałosnej liczebności WP. Tych ludzi widać potem na intratnych stanowiskach m.in. w firmach z USA. Wracając do Ukrainy, dobrze by było gdyby Ukraińcy własnymi rękami zlikwidowali problem banderyzmu. W wypadku gdyby Ukraińcy w obecnej sytuacji uzyskali powodzenie w Noworosji banderyzm ulegnie wzmocnieniu i w dalszej kolejności celem Ukraińców mogłaby się stać Polska.
Obelgi zakonotowałem, zero logiki i treści. Zasilasz rusku finansowo kresy.pl? , na apel o pomoc dla dzieci ze wschodu ty ruski agencie nie odpowiesz, to nie twoja sprawa i nie twoja nacja?
Aby w tym przypadku osiagnąć szczyt uprzejmości, można do tego indywiduum zwracać się przez ukraińskie 'wy', czyli w drugiej osobie liczby pojedyńczej. 'Pani' lub 'Pan' jest niezasłużoną przesadą. Jest jeszcze forma bezosobowa w trzeciej osobie liczby pojedyńczej, np. 'niech siada', niech idzie'. Zawsze należy zgłaszać nadużycie. Tej kobiecie o pseudonimie 'Tutejszym' stara się chamstwem doroównywać 'kwezal', ukraiński narybek. Nawet Rosjanie mają dla zach. Ukraincow pogardę i uważają ich za podludzi. Mniemanją, że zach. Ukraińcy to nie Słowianie lecz turecko-pieczyngowskie kundle o odmiennej mentalności i wyglądzie.
Jakie wojska Nowo Rosji, regularna armia FR. Ukraina nie ma szans. Powinna przyjąć "Cichą kapitulację " i zająć się odbudową kraju. Na pewno banderyzm jest wrogiem ukraińskiej państwowości, powinni z tą ideologią radykalnie skończyć na rzecz etosu walki z ruskim imperializmem i obecnie wykazanym patriotyzmem. To może być podstawą państwowości Ukrainy. Czas jest dobry i to wzięcie w skórę może być dobrą okazją do przewartościowania założeń bytu państwa Ukraina.
@amstaf358 najlepiej ukraińskie przemilczeć, niemieckie przemilczeć, ale warto mówić o sowieckich. Bo te w przeciwieństwie do ukraińskich i niemieckich przedawnieniu w łepetynach USraelskiej agentury nie ulegają! Prawda obłudniku?
@Votum_separatum ).08.09.2014 09:36 Szanowny Panie w związku z faktem że jest Pan podobnie jak ja ciągłym obiektem chamskich napadów ukraińskiej koterii na tym forum . Doszedłem do wniosku że zwalczanie pojedynczych idiotów tej koterii nie ma sensu. Należy uciąć głowę tej hydrze . a pierwszym z zadań jest dobranie się do osobnika o nazwisku Miron Sycz (potomkowi banderowskiego watażki skazanego na śmierć przez Sąd wojskowy PRL-u ) jawnie deklarującego swoją nienawiść do Polski . Należałoby doprowadzić do pozbawienia go obywatelstwa i deportację z kraju . Niewyobrażalne jest żeby w USA taka jednostka przebywała dłużej niż czas potrzebny do wsadzenia go do pierwszego samolotu linii międzynarodowych. Następnym posunięciem i to podjętym w sposób zdecydowany to Przejęcie wszystkich materiałów i archiwów ukraińskiego tygodnika ,,Nasze Dilo" To rozsadnik nienawiści do Polski i Polaków realizujący Uchwałę Prowydu OUN z 1990 r . Zbliżają się wybory po nich nastąpi czas zmian . A w tym przypadku są potrzebne zdecydowane i szybkie działania bo ten rak toczy organizm Rzeczpospolitej i należy go usunąć ze zdrowego organizmu Narodu inaczej rozrośnie się i zabije zdrowy Polski organizm .Proponuję jeśli Pana interesuje ten temat przeniesienie jej na Faceboka- wczoraj do Pana pisałem w tej sprawie.............................................
@Tutejszym czy to alkohol gorszego gatunku powoduje, że tak się stoczyłeś? Walka z takimi jak ty
Być może i sprzedał Noworosję za jakiś niejasny na razie interes. W czasie negocjacji w Mińsku odbywał się w Doniecku jakiś mały zamach stanu. Póki co wojska Noworosji prą na Ukraińców i nie zanosi się na szybki koniec konfliktu dopóki teren nie zostanie oczyszczony z wrogich wojsk.
Całkiem możliwe, że po ogłoszeniu stanu wojennego, a byłoby to bardzo dobre rozwiązanie dla Ukrainy, armia przejmie władzę i zlikwiduje banderowców oraz ich skrzydło polityczne. Poroszenko o ile nie zdąży nawiać do USA lub Izraela powinien stanąć przed sądem.
Wygląda na to, że to już koniec. W Rosji wszysczy krzyczą że Putin sprzedał Noworosję i ona już jego nie obchodzi, jakoby Putin dogadał się z Poroszenko że część Donbasu zostanie autonomią w składzie ukrainy i tyle z tym.
"... Nie sądzę, żeby między organizującymi tę akcję, a BANDEROPITEKAMI obecnymi na tym forum, była jakakolwiek więź..." G#### dadzą "Sylwia" i "Jan_De" czy też "Anarchista", ale przy okazji oplują , zatupią akcję aby ją zniszczyć. Niech Pan porówna wpisy na temat akcji powrotu Polaków ze wschodu. A tak na marginesie, wpłacasz Pan jakieś datki na utrzymanie Forum kresy.pl? Odpowiadam też: Na kulturze pijaczka spod budki z piwem to ja się nie znam, ale chętnie posłucham eksperta. Napisz coś Pan na ten temat.
Wygląda na to, że to już koniec. W Rosji wszysczy krzyczą że Putin sprzedał Noworosję i ona już jego nie obchodzi, jakoby Putin dogadał się z Poroszenko że część Donbasu zostanie autonomią w składzie ukrainy i tyle z tym.
Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma! Jeszcze niedawno junta kijowska pod zarządem USA piała jak to szybko zlikwidują mieszkańców Donbasu czyli tzw. terrorystów, a teraz sami siedzą w okrążeniu. Ciekawe jak będzie wyglądało oblężenie Kijowa i jak w tej sytuacji zachowa się USrael zaangażowany w likwidację własnej hodowli terrorystów spod znaku ISIL. To jak by chłopu przy wypalaniu słomy na polu ogień poszedł na chałupę.
Szanowni Państwo.Moim zdaniem zapominamy o kilku sprawach. Zawsze mieliśmy problemy z Ukraińcami i Ruskimi ( przy czym "problemy" to eufemizm ).Jedni i drudzy to mordercy ( Katyń ,Wołyń) Natomiast w chwili obecnej Ruscy nie wysuwają względem Nas żądań terytorialnych , natomiast banderowcy i owszem. Nie kocham ani jednych ani drugich, ale w chwili obecnej zdecydowanie bardziej nam "po drodze" z ruskimi. Natomiast jednego jestem pewny: ta banderowska banda jak tylko otrząśnie się z przegranej na Wschodzie będzie próbowała wyładować swoją frustrację na Nas, i to oczywiście nie brzmi zbyt optymistycznie , ale tego się boję....
Szanowni Państwo.Moim zdaniem zapominamy o kilku sprawach. Zawsze mieliśmy problemy z Ukraińcami i Ruskimi ( przy czym "problemy" to eufemizm ).Jedni i drudzy to mordercy ( Katyń ,Wołyń) Natomiast w chwili obecnej Ruscy nie wysuwają względem Nas żądań terytorialnych , natomiast banderowcy i owszem. Nie kocham ani jednych ani drugich, ale w chwili obecnej zdecydowanie bardziej nam "po drodze" z ruskimi. Natomiast jednego jestem pewny: ta banderowska banda jak tylko otrząśnie się z przegranej na Wschodzie będzie próbowała wyładować swoją frustrację na Nas, i to oczywiście nie brzmi zbyt optymistycznie , ale tego się boję....
to co putin mu daje :P
Ciekawe co on bierze?
Panie darek3013, no i w porządku. Gęste trupy banderowców są dla Pana dobrą informacją. Znaczy się że formacje ochotnicze to są te banderowskie, a regularne nie banderowskie i one już Pana nie cieszą? Zobacz Pan, dwa zdania a ile interpretacji. Dziękuję za wyjaśnienia. Sądzę że chyba obaj wiele zrozumieliśmy. EOM.
Panie Tutejszym - jak widzę pańskich dyżurnych adwersarzy chwilowo na forum brak więc przyczepił się pan do mnie. Ale ok, odpowiem. Trup się będzie ścielił gęsto bo wysyłając ludzi w takim sprzęcie to zgoda na bardzo wysokie straty. Kpina jest z zastosowanego wyposażenia a nie ofiar. Poza tym nigdy nie wyrażałem sympatii do banderowców więc taka informacja jest dla mnie dobrą informacją gdyż sądząc zarówno z nazwy i sposobu organizacji oddziału nie jest to jednostka regularna z poboru a ochotnicza a tych mi naprawdę nie szkoda.
Panie darek3013, czytaj Pan ze zrozumieniem: "" To trup będzie się ścielił gęsto.... Taka informacja to dobra informacja." I to ma być Pańska kpina z hekatomby ukraińskich ofiar? Moja wypowiedź jest tylko kwintesencją tego co Pan chciałeś powiedzieć: Czyli "dobry Ukrainiec to martwy Ukrainiec?". Sądzę że wystarczy aby Pan stwierdził że nie to chciał Pan powiedzieć, że wyszło nie tak, że miało być....
Panie Tutejszym - czytaj Pan ze zrozumieniem. "Dobry Ukrainiec to martwy Ukrainiec" to Pana wersja opowieści o Indianach? W moim poście jest tylko kpina z zastosowania archaicznego wyposażenia w nowoczesnej wojnie bo sprzęt sprzed 70 lat to w muzeum powinien stać a nie na wyposażeniu armii idącej na wojnę być. A kto uzbraja armię w takie badziewie to świadomie wysyła ją na rzeź. I albo jest idiotą albo robi to świadomie nie mając szacunku do życia współobywateli.
Panie kamil1s1 - Polska miała i ma 2 odwiecznych wrogów - Rosję i Niemcy. Ale od czasu do czasu podgryza nas także trzeci - Ukraina.Dochowaliśmy się nawet czwartego wroga czyli Litwy która jeszcze niedawno z punktu widzenia historycznego była tożsama z Polską. Z Niemcami chwilowo mamy spokój przynajmniej pozornie bo jak to się mówi "swoje robią" tylko innymi metodami. Rosji należy się bać i przed nią bronić ale to nie oznacza że Ukraina walcząca z Rosją z automatu staje się naszym przyjacielem. W tym wypadku powiedzenie że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem nie ma zastosowania. Więcej nawet - w chwili obecnej bliżej nam powinno być do Rosji gdyż w naszym interesie jest likwidacja banderyzmu kwitnącego na Ukrainie. My jak widz w teatrze powinniśmy cicho siedzieć i co najwyżej emocjonować się toczącą się na naszych oczach akcją nie próbując nawet włączać się w jakikolwiek sposób czego niestety nie robimy tylko pchamy się z naszą nieodwzajemnioną miłością do banderopiteków.
Panie Sylwia razem z Panem darek3013 macie racje twierdząc " To trup będzie się ścielił gęsto.... Taka informacja to dobra informacja." Czyli "dobry Ukrainiec to martwy Ukrainiec?". Panie darek3013, to nie jest mowa spod budki z piwem, to nie jest mowa ukraińskiego parlamentu, obie znasz je przecież doskonale. Poucz mnie Pan, jaka to mowa którą tak biegle się posługujesz? Spytaj się Pan "Anarchista", on też jest w niej biegły. Gęba pełna frazesów, tylko czyny nikczemne.... Wiesz Pan kto to i o kim powiedział?
Byłem w sobotę na Open Air Day w Malborki (Królewo Malborskie) i widziałem F-16 wraz z holenderskimi pilotami. MiGi 29 też robią wrażenie.
I dlatego pies ich j....
Przyczepił się Pan tej budki z piwem jakby nigdy Pan nie słyszał takiego określenia mającego opisać słownictwo niewiele mające wspólnego z kulturą. Z mojej strony nie było insynuacji tylko krytyka i zniesmaczenie słownictwem jakie Pan był łaskaw użyć. Co do języka parlamentarnego używanego na Ukrainie - sądziłem że zrozumie Pan moje intencje. Wystarczy pooglądać nawet w naszych proukraińskich mediach głównego nurtu relacje z "obrad" tamtejszego parlamentu aby wyrobić sobie jakieś zdanie. Przepychanki, kłótnie, wyzwiska a ostatnio także pobicia to norma. Rozumiem Pana stosunek do Anarchisty czy Sylwii ale ani go nie pochwalam ani nie muszę tolerować. Forum służy do wymiany myśli, do dyskusji a nie obrzucaniem się inwektywami. Tylko tyle i aż tyle. I działa to w obie strony.
Ukrainę i Polskę łączy tylko nienawiść do ruskich, na tym wszystko zaczyna się, na tym wszystko i skańcza się.
Co powie Strelkov.
http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4534-igor-strelkov-skoro-vernetsya.html
Mozgovoj o zdradzie Moskwy.
https://www.youtube.com/watch?v=7jKfPP-cr24
wiem doskonale bandera powinien być uznany za ludobójce nie powinien mieć pomników , ale ile nas wymordowali cały czas słyszę faszyzm faszyzm najgorszy ok zbrodniczy system ale dużo mniej zbrodniczy niż komunizm , wszyscy tu traktują Ukraine jak wroga nie jest to nasz przyjaciel bo nie ale partner w walce z NAJBARDZIEJ ZBRODNICZYM KRAJEM NA ŚWIECIE BO TO RUSCY WYWOZILI NAS NA SYBIR OD 200 LAT TO RUSCY NAS MORDOWALI W JAMACH ŚMIERCI TO RUSCY ZNISZCZYLI NAM DUCHA W NARODZIE !!!!!!
Panie darek3013, cytuję: "Obelg wobec Pana nie użyłem czego nie można powiedzieć o Panu niestety." Obelgi i insynuacje z Pańskiej strony pod moim adresem były. Moich pod Pańskim adresem nie było, cieszył się Pan u mnie niejaką sympatią.... Tyle co do rozmowy między nami. Piszesz Pan: " Odsyła mnie Pan do moich wpisów. Proszę przeczytać sobie własne z godziny 7.08 pod adresem użytkownika Sylwia, oraz z godz. 9.35 pod adresem użytkownika Anarchista. Jeżeli to był język parlamentarny to chyba w ukraińskiej wersji." Na parlamentarnym języku ukraińskim jak i na języku spod budki z piwem nie znam się . A mój stosunek do agenta ruskiego "Sylwia" i jej "normalnego inaczej" przy###### Janusza S. "Anarchista i inne" nie wymaga chyba Pańskiej oceny ani ich obrony. Robią to ze właściwym sobie wdziękiem, patrz niżej - Sylwia: 08.09.2014 11:33
Panie kamil1s1 do faszyzmu to bliżej Ukrainie niż Rosji. To na Ukrainie paradują weterani w mundurach SS. To ludziom którzy wysługiwali się Hitlerowi stawia się tam pomniki. Ludzie którzy dopuścili się ludobójstwa są uważani za bohaterów.
Może i ma Pan wiele racji, należało by to przemyśleć. Ale z Pańskiej wypowiedzi zrozumiałem, że maksimum tego co możemy osiągnąć na Ukrainie to uzmysłowienie Ukraińcom ogromu zbrodni ludobójstwa dokonanego w myśl ideologii Bandery. Uzyskać totalitarne potępienie tego okresu u Ukraińców, pełną ekspiację. Jest to chyba warunek bez którego nie może być mowy o pojednaniu między naszymi narodami. Wdrukowanego Ukraińcom mitu walki banderowców z ruską okupacją, walki o wolność Ukrainy nikt chyba nie jest w stanie usunąć .
broń sprawdziła się w walce z faszystowskimi Niemcami pokona i faszystowską rosje
Aby w tym przypadku osiagnąć szczyt uprzejmości, można do tego indywiduum zwracać się przez ukraińskie 'wy', czyli w drugiej osobie liczby pojedyńczej. 'Pani' lub 'Pan' jest niezasłużoną przesadą. Jest jeszcze forma bezosobowa w trzeciej osobie liczby pojedyńczej, np. 'niech siada', niech idzie'. Zawsze należy zgłaszać nadużycie. Tej kobiecie o pseudonimie 'Tutejszym' stara się chamstwem doroównywać 'kwezal', ukraiński narybek. Nawet Rosjanie mają dla zach. Ukraincow pogardę i uważają ich za podludzi. Mniemają, że zach. Ukraińcy to nie Słowianie lecz turecko-pieczyngowskie kundle o odmiennej mentalności i wyglądzie.
Każda wojna to pole doswiadczalne. Pisano o tym w prasie szeroko podczas wojny w Wietnamie. Co do watażków, to hoduje ich obficie obecny hitlerowski reżym kijowski: Kołomojski, Achmetow, Liaszko, Jarosz i Tiahnybok to watażkowie par excellence.
To trup będzie się ścielił gęsto. Z takim sprzętem to długo nie powojują. Cerkiew greko- katolicka zarobi na pogrzebach dla hieroji. Taka informacja to dobra informacja.
Panie Tutejszym - gdzie napisałem o obelgach pod moim adresem? Obelgi i bardzo soczysty język aby nie użyć innego określenia był pod adresem innych użytkowników tego forum. Mój "skrót myślowy" nie był obelgą a przykładem zaniżania poziomu. Odsyła mnie Pan do moich wpisów. Proszę przeczytać sobie własne z godziny 7.08 pod adresem użytkownika Sylwia, oraz z godz. 9.35 pod adresem użytkownika Anarchista. Jeżeli to był język parlamentarny to chyba w ukraińskiej wersji. Panie Tutejszym każdego należy wysłuchać, nie z każdym wypada się zgadzać. Niekiedy lepiej przemilczeć niż wdawać się w pyskówkę by jak Pan to ujął dać zatupać temat. A Panu dzisiaj wyszło to perfekcyjnie.
Dopóki społeczeństwo zach. ukraińskie nie uzna winy za swe zbrodnie ludobójstwa Polaków, Greków, Zydów, Rosjan, Wegrów i innych narodowości, dopóty nie będzie z nami pojednania. Teraz Ukraińcy są naszymi śmiertelnymi wrogami świadomie niszczącymi państwo polskie. http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Faszystowski Ukrowehrmacht sięgnął po skład broni koło Słowiańska, którego zniszczenia Striełkow zaniedbał.
Panie darek3013, Co do poziomu wypowiedzi i insynuacji pod moim adresem nie będę się wypowiadał. Zastanów się Pan chwilę, poczytaj swoje dwa ostatnie posty i zamilcz. Nie nazwałem Pan agentem czy też ruskiem. Przecież byłaby to co najmniej głupota. Przytaczam swój post, na początek wypowiedź "zastanawiającego się " Pana Jana_De. Cytuję: "... Nie sądzę, żeby między organizującymi tę akcję, a BANDEROPITEKAMI obecnymi na tym forum, była jakakolwiek więź..." G#### dadzą "Sylwia" i "Jan_De" czy też "Anarchista", ale przy okazji oplują , zatupią akcję aby ją zniszczyć. Niech Pan porówna wpisy na temat akcji powrotu Polaków ze wschodu. A tak na marginesie, wpłacasz Pan jakieś datki na utrzymanie Forum kresy.pl? Odpowiadam też: Na kulturze pijaczka spod budki z piwem to ja się nie znam, ale chętnie posłucham eksperta. Napisz coś Pan na ten temat. " Akcja już została zagłuszona wrzaskiem nie na temat, kubłami pomyj "komentujących". Imputujesz mi Pan obelżywe dla mnie zamiary realne lub nie, no i te Pańskie "skróty myślowe", to nie są wg Pana obelgi, przytocz Pan moje obelgi wobec Pana, na starość pamięć zawodzi.
Ukraina już od wielu lat przyjęła Banderę i Hitlerowców jako oficjalnych bohaterów narodowych, są w książkach, filmach oraz preparowanej przez ostatnie 20 lat historii. Zbrodniarze mają swoje place, ulice, pomniki. Więc oczekiwać od ukraińców wyrzeczenia się ich bohaterów, to jak by od Polaków żądać wymazania z podręczników Polskich bohaterów. Ja osobiście nie widzę lepszej opcji dla Polski jak podział Ukrainy na dwie części Zachodnią rządzoną przez ekstremistów prozachodnich i wschodnią prorosyjską. W przeciwnym wypadku tam zawsze będą konflikty, a Polska będzie miotana decyzjami polityków, czy dbać o interesy Polaków, czy słuchać USA i przeć do wojny. Myślę, ze kluczem mogą być Chiny, przeciągnięcie ich na swoją stronę, może pomóc w rozwiązaniu konfliktu, póki co to Chiny są jak zwykle wstrzemięźliwe, przyjmując zasadę pokorne cielę dwie matki ssie.
P. Anarchista. Już napisałam.
Jeśli ich jest 70% to to jest większość a nie mniejszość. Ok. 90% opowiedziało się w plebiscycie za odłączeniem się od Ukrainy. NB patrząc na damskie bereciki naszych oficerów, tęskni się do powrotu polskich rogatywek.
Sylwia:
08.09.2014 10:35
WITAM PANIĄ W TAKIM RAZIE ZAPRASZAM ZAINTERESOWANYCH DO KONTAKTU NA MÓJ E-MAIL . PO PIERWSZYM KONTAKCIE PODAM PRZEKIEROWANIE NA INNĄ POCZTĘ . GRA JEST WARTA ŚWIECZKI . NALEŻY PRZERWAĆ NISZCZENIA PAŃSTWA POLSKIEGO.
P. Raf66: to będa ukraińskie akcje terrorystyczne w Polsce. Potrzebna jest sprawna obywatelska obrona terytorialna, w której nie będzie ludzi pochodzenia ukraińskiego.
@Tutejszym: 08.09.2014 09:35). ZDEMASKOWAŁEM TWOJE CHAMSTWO , KŁAMSTWA I PRZYPISYWANIE SOBIE ZASŁUG CI NIENALEŻNYCH . POKAZANIE TWOJEJ MIERNOTY ORALNEJ NIJAK SIĘ MA DO TEJ INICJATYWY W KTÓREJ NIE MASZ ŻADNEGO UDZIAŁU . TULU PUSZEK Z PIWA NIE ZBIERZESZ ŻEBY ZAPEWNIĆ CHOCIAŻBY JEDNO ŚNIADANIE JEDNEJ OSOBY . jAK MASZ KILKA GROSZY TO LECIŚZ SPŁACIC KREDYT ZACIĄGNIĘTY W SKLEPIE NA WÓDĘ I KOŁO SIĘ KRĘCI , ,,A PIĆ SIĘ CHCE" . ukraińskI PODNÓŻKU. REPREZENTUJESZ SWOJĄ ,,MORALNOŚCIĄ" DZIURĘ W DNIE.
P. Anarchista: Korespondencja w takiej ważnej sprawie przez Facebook jest zbyt publiczna. Zalecam osobiste spotkania. Stopień poufności nieco niższy to korespondencja pocztowa. Następny jeszcze gorszy to email. Sycz to tylko jedna z głów hydry. Jest w Polsce kilku otwarcie występujacych aktywnych agentów OUN - b. Potrzebna jest koordynacja z poważnymi ugrupowaniami patriotycznymi. Osobiste i poufne kontakty z oficerami polskich służb specjalnych i Gromu będą przydatne, po upewnieniu się, że są to rodowici i zdrowo myślący Polacy. Np. 'amstaf' jest sympatykiem UPA i jest podobno w polskiej służbie mundurowej. Banderowcy spenetrowali polskie instytucje, organizacje i formacje. Zasadą ma być akowska konspiracyjność. Kraj już nie jest całkiem nasz. Chamstwo tych Ukrainców to mały problem. Duży problem to ich działalność na rzecz Prowidu OUN, który wypowiedział Polsce wojnę jeszcze w 1990 r. i nakazał konkretne działanie by doprowadzić do rozpadu panstwa polskiego. Ukraińcy zachodni to nasi śmiertelni wrogowie. http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
? Tutejszym to do mnie? Ruskiem nie jestem, a nawet gdybym był to moja sprawa. Jednak przyjmując hipotetycznie że jestem Rosjaninem nie traciłbym czasu na wchodzenie na polski portal. Co do zasilania portalu kresy - czy to robię czy nie to również moja prywatna sprawa. Rozumiem że masz Pan wielką ochotę pochwalić się takim działaniem realnym czy też nie - w sumie nie obchodzi mnie to gdyż jest to Pana sprawa. Obelg wobec Pana nie użyłem czego nie można powiedzieć o Panu niestety. Ekspertem od kultury pijaczka spod budki z piwem nie jestem - to był skrót myślowy mający zobrazować poziom Pana wypowiedzi - niezbyt wysoki poziom. Często nie zgadzam się z Pana poglądami ale nie komentuję- inni to robią :),co nie oznacza że niekiedy i Pan potrafi napisać coś sensownego, nie wdaję się w kłótnie( przynajmniej się staram) ale używanie wulgarnego języka pod adresem innych forumowiczów jest w moim odczuciu naganne i świadczy o poziomie osoby tak się wypowiadającej. Jednak po dzisiejszym przeglądzie Pana wpisów dochodzę do wniosku że jest Pan Niesiołowskim tego portalu. Nie będę rozwijał dalej tego tematu by niechcący kogoś nie obrazić.
@Tutejszym - co prawda zabolała? Czy wpłacasz pieniądze na polskie dzieci to mało prawdopodobne, ewentualnie prowadzisz "maskirowkę" dla swojej kreciej działalności lub też próbujesz zagłuszyć dobrymi uczynkami sumienie ubabrane w komuszej preszłości.
Widać, że Kościół Grekokatolicki mimo że oficjalnie w jedności ze Stolicą Apostolską jest jeszcze mocno osadzony w realiach schizmatyckiej cerkwii prawosławnej. K. Grekokatolicki to w rzeczywistości kościół narodowy Ukraińców i pod tym względem przypomina autokefalię schizmatycką lub episkopalizm heretycki. W zasadzie bliżej im do prawosławnych. Nie mogę znieść myśli, że ich kapłani sprawują ważną Eucharystię a jednocześnie głoszą tak zwyrodniałe hasła.
@ Tutejszym: 08.09.2014 09:44) (Mniej niż ZERO , znasz to?) AKCJA NIE TWOJA I NIKT PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH CIĘ DO NIEJ NIE DOPUŚCI ,,KRECIE" ( zresztą skąd weżmiesz tyle puszek z piwa żeby wpłacić nawet złotówkę przecież zostałeś ubezwłasnowolniony to nie dysponujesz nawet złotówką ze swojego konta emerytalnego . Z tego powodu zapewne zostałeś ukraińską prostytutka za kilka hrywien na piwo ) A 25000 OSÓB TO NIE TY OPOJU . A KTO CO I NA JAKI CEL WPŁACA TO NIE TWÓJ ZAS...Y INTERES. PADALCU . tY IDIOTO CHCESZ SPROWADZAĆ TUTAJ LUDZI I ZOSTAWIĆ ICH BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA BO TAKIE SĄ OBECNIE REALIA ZAMIAST JAK PADAŁO WIELOKROTNIE NA TYM FORUM STWIERDZENIE WSZELKIMI DOSTĘPNYMI ŚRODKAMI WSPIERAĆ ICH NA MIEJSCU ICH POBYTU I DOPROWADZIĆ ŻEBY BYLI ELITĄ W SWOIM ŚRODOWISKU . .............Niech Pan porówna wpisy na temat akcji powrotu Polaków ze wschodu.............
@Raf66 w zupełności zgadzam się z Panem. Największym zagrożeniem dla Polski są państwa mające lub mogące mieć w obec nas roszczenia terytorialne. Widzę tu naeobanderowską Ukrainę i Niemcy. Rosji nie ma się co obawiać w tej chwili. Niestety takie zagrożenie może być wywołane przez nasze władze. Podobnie jak zaangażowanie u boku USA w bezsensowne i szkodliwe wojny z krajami islamskimi powoduje (przeciwnie do tego co mówią politykierzy) wzrost zagrożenia terrorystycznego, podobnie zaangażowanie Polski w wojnie Amerykańsko-Rosyjskiej na Ukrainie powoduje wzrost zagrożenia dla Polski. Należy zauważyć, że ci którzy najgłośniej wołają o obecność amerykańskiego żołdaka w Polsce jednocześnie prowadzą szkodliwe działania wobec modernizacji i wzrostu siły Wojska Polskiego. Wystarczy spojrzeć na specyfikacje przy przetargach na sprzęt aby zauważyć, że ktoś nie chce abyśmy mieli mocne zęby. Nie wspominając o żałosnej liczebności WP. Tych ludzi widać potem na intratnych stanowiskach m.in. w firmach z USA. Wracając do Ukrainy, dobrze by było gdyby Ukraińcy własnymi rękami zlikwidowali problem banderyzmu. W wypadku gdyby Ukraińcy w obecnej sytuacji uzyskali powodzenie w Noworosji banderyzm ulegnie wzmocnieniu i w dalszej kolejności celem Ukraińców mogłaby się stać Polska.
Obelgi zakonotowałem, zero logiki i treści. Zasilasz rusku finansowo kresy.pl? , na apel o pomoc dla dzieci ze wschodu ty ruski agencie nie odpowiesz, to nie twoja sprawa i nie twoja nacja?
Aby w tym przypadku osiagnąć szczyt uprzejmości, można do tego indywiduum zwracać się przez ukraińskie 'wy', czyli w drugiej osobie liczby pojedyńczej. 'Pani' lub 'Pan' jest niezasłużoną przesadą. Jest jeszcze forma bezosobowa w trzeciej osobie liczby pojedyńczej, np. 'niech siada', niech idzie'. Zawsze należy zgłaszać nadużycie. Tej kobiecie o pseudonimie 'Tutejszym' stara się chamstwem doroównywać 'kwezal', ukraiński narybek. Nawet Rosjanie mają dla zach. Ukraincow pogardę i uważają ich za podludzi. Mniemanją, że zach. Ukraińcy to nie Słowianie lecz turecko-pieczyngowskie kundle o odmiennej mentalności i wyglądzie.
Jakie wojska Nowo Rosji, regularna armia FR. Ukraina nie ma szans. Powinna przyjąć "Cichą kapitulację " i zająć się odbudową kraju. Na pewno banderyzm jest wrogiem ukraińskiej państwowości, powinni z tą ideologią radykalnie skończyć na rzecz etosu walki z ruskim imperializmem i obecnie wykazanym patriotyzmem. To może być podstawą państwowości Ukrainy. Czas jest dobry i to wzięcie w skórę może być dobrą okazją do przewartościowania założeń bytu państwa Ukraina.
@amstaf358 najlepiej ukraińskie przemilczeć, niemieckie przemilczeć, ale warto mówić o sowieckich. Bo te w przeciwieństwie do ukraińskich i niemieckich przedawnieniu w łepetynach USraelskiej agentury nie ulegają! Prawda obłudniku?
@Votum_separatum ).08.09.2014 09:36 Szanowny Panie w związku z faktem że jest Pan podobnie jak ja ciągłym obiektem chamskich napadów ukraińskiej koterii na tym forum . Doszedłem do wniosku że zwalczanie pojedynczych idiotów tej koterii nie ma sensu. Należy uciąć głowę tej hydrze . a pierwszym z zadań jest dobranie się do osobnika o nazwisku Miron Sycz (potomkowi banderowskiego watażki skazanego na śmierć przez Sąd wojskowy PRL-u ) jawnie deklarującego swoją nienawiść do Polski . Należałoby doprowadzić do pozbawienia go obywatelstwa i deportację z kraju . Niewyobrażalne jest żeby w USA taka jednostka przebywała dłużej niż czas potrzebny do wsadzenia go do pierwszego samolotu linii międzynarodowych. Następnym posunięciem i to podjętym w sposób zdecydowany to Przejęcie wszystkich materiałów i archiwów ukraińskiego tygodnika ,,Nasze Dilo" To rozsadnik nienawiści do Polski i Polaków realizujący Uchwałę Prowydu OUN z 1990 r . Zbliżają się wybory po nich nastąpi czas zmian . A w tym przypadku są potrzebne zdecydowane i szybkie działania bo ten rak toczy organizm Rzeczpospolitej i należy go usunąć ze zdrowego organizmu Narodu inaczej rozrośnie się i zabije zdrowy Polski organizm .Proponuję jeśli Pana interesuje ten temat przeniesienie jej na Faceboka- wczoraj do Pana pisałem w tej sprawie.............................................
@Tutejszym czy to alkohol gorszego gatunku powoduje, że tak się stoczyłeś? Walka z takimi jak ty
Być może i sprzedał Noworosję za jakiś niejasny na razie interes. W czasie negocjacji w Mińsku odbywał się w Doniecku jakiś mały zamach stanu. Póki co wojska Noworosji prą na Ukraińców i nie zanosi się na szybki koniec konfliktu dopóki teren nie zostanie oczyszczony z wrogich wojsk.
@Tutejszym, ciekawie rysuje się pański portret psychologiczny. Po tym wpisie wiem, że wynosi Pan alkohol ze sklepu prosto do domu. Alkoholik samotnik?
Całkiem możliwe, że po ogłoszeniu stanu wojennego, a byłoby to bardzo dobre rozwiązanie dla Ukrainy, armia przejmie władzę i zlikwiduje banderowców oraz ich skrzydło polityczne. Poroszenko o ile nie zdąży nawiać do USA lub Izraela powinien stanąć przed sądem.
Wygląda na to, że to już koniec. W Rosji wszysczy krzyczą że Putin sprzedał Noworosję i ona już jego nie obchodzi, jakoby Putin dogadał się z Poroszenko że część Donbasu zostanie autonomią w składzie ukrainy i tyle z tym.
"... Nie sądzę, żeby między organizującymi tę akcję, a BANDEROPITEKAMI obecnymi na tym forum, była jakakolwiek więź..." G#### dadzą "Sylwia" i "Jan_De" czy też "Anarchista", ale przy okazji oplują , zatupią akcję aby ją zniszczyć. Niech Pan porówna wpisy na temat akcji powrotu Polaków ze wschodu. A tak na marginesie, wpłacasz Pan jakieś datki na utrzymanie Forum kresy.pl? Odpowiadam też: Na kulturze pijaczka spod budki z piwem to ja się nie znam, ale chętnie posłucham eksperta. Napisz coś Pan na ten temat.
Wygląda na to, że to już koniec. W Rosji wszysczy krzyczą że Putin sprzedał Noworosję i ona już jego nie obchodzi, jakoby Putin dogadał się z Poroszenko że część Donbasu zostanie autonomią w składzie ukrainy i tyle z tym.
Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma! Jeszcze niedawno junta kijowska pod zarządem USA piała jak to szybko zlikwidują mieszkańców Donbasu czyli tzw. terrorystów, a teraz sami siedzą w okrążeniu. Ciekawe jak będzie wyglądało oblężenie Kijowa i jak w tej sytuacji zachowa się USrael zaangażowany w likwidację własnej hodowli terrorystów spod znaku ISIL. To jak by chłopu przy wypalaniu słomy na polu ogień poszedł na chałupę.
Szanowni Państwo.Moim zdaniem zapominamy o kilku sprawach. Zawsze mieliśmy problemy z Ukraińcami i Ruskimi ( przy czym "problemy" to eufemizm ).Jedni i drudzy to mordercy ( Katyń ,Wołyń) Natomiast w chwili obecnej Ruscy nie wysuwają względem Nas żądań terytorialnych , natomiast banderowcy i owszem. Nie kocham ani jednych ani drugich, ale w chwili obecnej zdecydowanie bardziej nam "po drodze" z ruskimi. Natomiast jednego jestem pewny: ta banderowska banda jak tylko otrząśnie się z przegranej na Wschodzie będzie próbowała wyładować swoją frustrację na Nas, i to oczywiście nie brzmi zbyt optymistycznie , ale tego się boję....
Szanowni Państwo.Moim zdaniem zapominamy o kilku sprawach. Zawsze mieliśmy problemy z Ukraińcami i Ruskimi ( przy czym "problemy" to eufemizm ).Jedni i drudzy to mordercy ( Katyń ,Wołyń) Natomiast w chwili obecnej Ruscy nie wysuwają względem Nas żądań terytorialnych , natomiast banderowcy i owszem. Nie kocham ani jednych ani drugich, ale w chwili obecnej zdecydowanie bardziej nam "po drodze" z ruskimi. Natomiast jednego jestem pewny: ta banderowska banda jak tylko otrząśnie się z przegranej na Wschodzie będzie próbowała wyładować swoją frustrację na Nas, i to oczywiście nie brzmi zbyt optymistycznie , ale tego się boję....