• Siemoniak, czy ton chłopiec do bicia, jest aż tak zamroczony kasą i swoim stołkiem, że co dzień to inna wersja. Jeszcze wczoraj mówił, że broni nie wyśle, teraz wyśle jeżeli taka wola Ukrainy. A gdzie w tym wola Polaków ? Dla kogo w rządzie pracują ?

  • tagore 9 September 2014, 13:47 Firmy ostrożne w zbrojeniu Ukrainy

    Nie tylko ,mają trochę opracowanych wspólnie z Rosją projektów.

    tagore

  • tutejszym 9 September 2014, 13:45 Firmy ostrożne w zbrojeniu Ukrainy

    Ważne chyba aby polska strona tego stanowczo chciała. Albo - albo, kolczuga?.

  • Wśród Ukraińskich polityków nie ma nikogo kto publicznie podejmował by kwestię współpracy z Polską na jakimkolwiek polu. Polska jest traktowana instrumentalnie dla pozyskania doraźnych korzyści.
    Ukraińscy politycy sądzą ,że skupią wokół siebie kraje regionu i zbudują silną pozycję regionalną swojego kraju ,ale w tym układzie Polskę widzą poza projektem obawiają się zepchnięcia na drugi plan w regionie. Zbrodnie UPA i OUN to dobry pretekst do utrzymywania stosunków wzajemnych w wygodnej dla Ukrainy formie. Chyba tylko prawdziwa klęska z rąk Rosjan i zagrożenie bytu Państwa mogło by coś zmienić w tej sprawie ale i wtedy trudno powiedzieć czy na stałe.

    tagore.

  • tagore 9 September 2014, 13:24 Firmy ostrożne w zbrojeniu Ukrainy

    Nic dodać nic ująć , w gratisie raczej nikt Ukrainie nic nie zaoferuje jak liczy Ukraiński rząd.
    Ciekawe czy zdecydują się zaoferować Polskiej stronie licencje z braku kasy.

    tagore

  • My to wiemy a te ruskie trollei dalej p....... na rosyjską nutę jedno i to samo ,o nacjonalistach, Banderze OUN-UPA aż się skręca od gadania d...

  • jaroslaus 9 September 2014, 12:17 Kobiety w ukraińskiej Gwardii Narodowej [+FOTO]

    Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od Polaków studiujących we Lwowie, których spotkałem w klubie Metro: "uważajcie, 70% Ukrainek ma HIV." Prócz tego jest jeszcze znaczny problem z szalejącą gruźlicą.

  • pancerny 9 September 2014, 12:16 Białoruskie obchody 500-lecia bitwy pod Orszą

    A propos stwierdzenia "Msza została odprawiona w języku łacińskim, który obowiązywał w Kościele katolickim w czasach, kiedy miała miejsce historyczna bitwa." W tamtym czasie Msza św. różniła się od znanej nam dzisiaj nie tylko językiem ale jeszcze wieloma innymi aspektami i to o kardynalnym znaczeniu. Dzisiejsza msza wg NOM jest de facto atrapą Mszy z tamtego czasu, którą dla rozróżnienia obecnie nazywamy trydencką.

  • w tym batalionu nie wielu greko-katolykow,glownie prawoslawni..teraz najwiecej ochotnikow daje dwa obwody- Zaporoze i Dniepropetrowsk (wg.statystiki)-to poludniowy wschod ..czy maja ludzi z tych obwodow jakis stosunek do konfliktow polsko-ukrainskich ..nie wiem..sadze,ze zadnego stosunku..

  • Żyjmy dalej historyczną nienawiścią... I Patrzmy jak mordują ludzi na Ukrainie, Niech nas to nie obchodzi, bo życie Ukrainca nie jest nic warte. Powiem tak, radykalizacja poglądów idzie wraz z biedotą danej nacji, mówie tu o Banderze. Ukraina znajduje się na etapie polski w latach 90... może nawet gorzej i zamiast im pomóc, to my wspominamy Wołyń, który został nakręcony Niemiecko - Sowiecką dłonią. I Pamiętajmy, że Polacy też zabijali na Ukrainie.. Luba Szaruk, która udzielała wywiadu dla Polskiej Jedynki mówiła " Szła wieś na wieś i Polacy mordowali i Ukraincy ". W szkołach na Wołyniu mówi się o zbrodni wołyńskiej, uczy się dzieci. Może czas się pogodzić , bo sojusz z Ukrainą i zakopanie waśni ciągnącej się od Powstania Chmielnickiego leży w Naszym interesie. O histori trzeba pamiętaj, ale nie wolno nią żyć. Powinniśmy pomagać Ukraincą chociażby dla tego, iż od wielu z Polaków wymaga tego Chrześcijańska Kultura.

  • Mięso armatnie. Cała ta gwardia narodowa to jedna wielka ściema. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że Putin dogadał się z Poroszenko aby cały kijowski majdan został wybity w Donbasie.

  • Czerń ukraińska od lat stosowała takie same metody, muszę przyznać że niestety bardzo skuteczne. Szkoda tylko tych dziewczyn, mam nadzieje, że to tylko zagrywka propagandowa i na front ich nie wyślą.

  • No dobrze, panie są pewnie i ładne, ale tak Rosjan nie pokonają. Swoją drogą czy mężczyźni nie chcą walczyć ? Jeszcze 70 lat temu byli tacy waleczni i odważni. Mogli napaść na wroga znienacka, spalić chałupy porąbać siekierami przeciwników, zgwałcić kobiety a główki mniejszych "wrogów" przeciwnika rozbić o pień drzewa. Jeńców nie brali.

  • raf66 9 September 2014, 09:23 Broni Ukrainie nie sprzedamy

    Może Pan Bóg się zlitował i oświecił naszych rządzących......Pierwsza mądra decyzja ws Ukrainy..

  • anarchista 9 September 2014, 09:20 Broni Ukrainie nie sprzedamy

    Broni Ukrainie nie sprzedamy Pan minister zamiata jak lis ogonem raz,sprzedaje,innym razem nie . Sam nie wie co robi????

  • Czyli nadal nic nie wiadomo, tzn. kto odpowiada za śmierć niewinnych ludzi.
    Dość ciekawy artykuł w którym byli agenci wywiadu USA sugerują, pani kanclerz Niemiec, aby nie wierzyła w udział Rosji na wschodzie Ukrainy.
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/byli-pracownicy-wywiadu-usa-ostrzegaja-merkel-przed-blednymi-informacjami/x8jp3

  • @Tutejszym : ). Fałszywe polecenie ma na celu zniszczenie inicjatywy .Kto przy zdrowych zmysłach dołączy do Oszusta Krętacz i Renegata Tutejszego????? 08.09.2014 21:06

  • za ten "komentarz" powyżej moderator powinien dać Panu bana nieodwołalnie. Można mieć inne poglądy, spierać się, wytykać błędy ale jakieś granice kultury obowiązują. A Pan złamał wszelkie zasady. Język z rynsztoka - aż przykro to czytać. Więcej kultury można się spodziewać od pijaczka pod budką z piwem.

  • Kwezal ). Za ten "komentarz" powyżej moderator powinien dać Panu bana nieodwołalnie. Można mieć inne poglądy, spierać się, wytykać błędy ale jakieś granice kultury obowiązują. A Pan złamał wszelkie zasady. Język z rynsztoka - aż przykro to czytać. Więcej kultury można się spodziewać od pijaczka pod budką z piwem.

  • @Tutejszym: 08.09.2014 22:25). Pan Janusz S. "Anarchista", "Mohort1772" i nie tylko ONI są szlachetnie urodzeni Mimo wysiłków takiego SB-ckiego barachła jak wy . Jeszcze trochę SZLACHETNIE URODZONYCH W TM KRAJU ZOSTAŁO MAJĄ WRODZONE poczucie wyższości nad chamstwem takim jak wy . W odróżnieniu od was . Swego czasu dostałem od dzieci na swoje urodziny obraz Piotra Michałowskiego, kopia specjalnie dla mnie kupiona została Swego czasu dostałem od dzieci na swoje urodziny obraz Mohort - Piotra Michałowskiego, kopia . Kiedyś na targach sprzedawano takie portreciki w stylu ,,Jeleń na rykowisku " ( świetnie przedstawiono tego rodzaju mentalność w ,,40-to latku) . Do tej pory wnuki i goście są przekonani że to jest mój portret. Podobieństwo jest uderzające!. ALEŻ KOŁTUNERIA ,, Jestem z tego bardzo dumny. http://www.deco-strefa.com.pl/p8932,reprodukcja-parobek-piotr-michalowski.html

  • tutejszym 9 September 2014, 09:06 SBU schwytała kolejnego rosyjskiego szpiega

    Ja osobiście nie zdziwił bym się ze współpracy SKW pomiędzy FR i RP. Nie ma fajerwerków, są tylko obustronnie symetryczne wydalenia.
    Chyba że zaistnieje polityczna potrzeba, wtedy wyrywamy pęczek ruskiej czerwonej rzodkiewki. Oczywiście należy przeprowadzić bilans zysków i strat, komu to się bardziej opłaci. Bo ruskie na pewno wyrwą pęczek biało czerwonej rzodkiewki w takiej samej ilości główek. Nie wszyscy politycy są rozsądni, przed wyborami wszystko jest możliwe. Raczej powinno się wziąć za d### ruską agenturę wpływu i wyciągać konsekwencje. Taka akcja była za Kaczyńskich, to ruskie robactwo od razu stuliło pyski i pochowało się po kątach. Co dziwne robactwo niemieckie postąpiło tak samo. Czyżby uderz w ruska to i szwab ci się odezwie?

  • @Kwezal: 08.09.2014 22:11 A ja myślałem................Tego jednego nie potrafisz.

  • @Kwezal: 08.09.2014 22:11 A ja myślałem................Tego jednego nie potrafisz.

  • tagore 9 September 2014, 08:41 SBU schwytała kolejnego rosyjskiego szpiega

    Czekamy z utęsknieniem na pierwszą szpiegowską jaskółkę w Polsce, choć szanse mamy chyba mizerne. Nasze dzielne służby tak przeraziły rosyjskich szpiegów ,że od lat niema po nich w Polsce śladu.

    tagore

  • tagore 9 September 2014, 08:23 Błąd zasadniczy

    A co do Rosji obawiam się ,że Putin tak jak Kulawy Timur gra o imperium i patrzy w przyszłość w
    przeciwieństwie do polityków UE i USA.

    tagore

  • tagore 9 September 2014, 08:18 Błąd zasadniczy

    Wielkie wojny to szansa na klęskę której konsekwencje ciągną się dziesiątki lat lub sukcesy dające podobne efekty. Wybierając prawdziwą wojnę we wrześniu 1939 roku dali by sobie szansę na nowe rozdanie
    bez dominacji USA ,z żelazną kurtyną za naszą wschodnią granicą. Niemcy zapewne coś by stracili na naszą rzecz ,lecz skutki uboczne takiego biegu wydarzeń mogły by nas nie cieszyć.

    tagore

  • Rozpoczyna się „Wojna Demograficzna”, na razie zwaliło ich się tu ok 20 tys, ale oczekiwania „wszystkich zainteresowanych” idą w setki tysięcy. To jeden z celów tej wojny.

  • Takie gorzkie pożegnanie z ,,SAMOSTIJNĄ" PRZYPUSZCZAM ŻE TAKICH LISTÓW BĘDZIE WIĘCEJ I Z INNYCH REJONÓW ,MOŁDAWIA,NADDNIESTRZE ITD.: LIST ODDAJE PRAWDZIWE UCZUCIA LUDZI OD MIESIĘCY DOTKNIĘTYCH TERROREM WOJENNYM I NISZCZENIEM ICH MIENIA PRZEZ FASZYSTÓW Z KIJOWA. List do byłego przyjaciela od obywatela byłej Ukrainy, separatysty Dmitrija Dzygobrodskiego

    Witaj, były przyjacielu!

    Życzę ci zdrowia, ale nie z tego powodu, żebym się o ciebie martwił.

    Życzę ci tylko, bo chcę, abyś dożył żałosnej śmierci swej Wielkiej Ukrainy. Chcę, żebyś zapłacił swym losem, rozpaczą i śmiertelną tęsknotą za wszystko to, co wyście narobili swoim Jewro – Majdanem i ATO (rok-grupa muzyków z Majdanu – dodał tłumacz).

    Choćby za to, że wyszliście na Majdan, by zabijać chłopców z „Berkuta” i WW (inna rok-grupa muzyków z Majdanu – dodał tłumacz).

    Jak i za to, że wyszliście na Majdan po tym, jak wasi nowi narodowi „bohaterowie”, wierni wyznawcy i naśladowcy Bandery i Szuchewycza, spalili żywcem chłopców i dziewczęta w Odessie w dniu 2 maja.

    Za to, że wyszliście na Majdan po 2 czerwca, gdy w Ługańsku umierała mloda, piękna kobieta zabita ukraińska rakieta.

    Za to, że cieszyliście się ze śmierci „pięciomiesięcznych larw kolorado” („larwa kolorado” – taka nazwa pojawiła się na Litwie i dotyczyła tych, którzy popierali politykę Kremla wobec Ukrainy i Litwy – dodał tłumacz) i „samic patriotek”.

    Za wszystko trzeba zapłacić, dawny przyjacielu.
    Oko za oko.
    Dlatego jedyna zapłata za każde życie – jest śmierć zabójcy.
    Za tysiące ofiar śmiertelnych ta zapłata, będzie – śmierć waszego kraju, waszych idei i waszych symboli i to poczynając od waszej przeklętej żółto-sinej flagi, po przeklęty hymn i waszą fałszywa historię.

    Ja, Dzygowbrodskij Dmitr, były obywatel Ukrainy, powiem ci co cię czeka… powiem ci o twojej przyszłości i o przyszłości twojego umierającego i przestępczego kraju o nazwie Wielka Ukraina.
    Tak się złożyło, że już wiem – jak to się skończy.

    Terytorium Ukrainy będzie się stawało coraz mniejsze i mniejsze.

    Jeszcze wam żal Krymu? To dobrze. Tam też jest już dobrze. Dopiero co wróciłem z Krymu. Złapali oddech po separacji. Miejscowych mieszkańców, zwolenników Wielkiej Ukrainy, nienawidzą tam z całego serca. Za niebiesko-żółtą szmatkę i „sławienie Ukrainy” można tam dostać po pysku. Wielko-ukraińcy na to zasługują. Uważają oni za przestępstwa wszystko to, co dzieje się w Noworosji i na pewno tak by się stało, gdyby przyszły „Pociągi Przyjaźni”.

    Czy pamiętasz, jak wasz euro-majdański bohater Mosijczuk obiecał Krymowi „pociąg przyjaźni”? Tak, przecież był ten pociąg. Tylko „prawosjeki” (członkowie „Prawego Sektora” – dodał tłumacz) i „narodowi gwardziści” wolą tego nie pamiętać. Ale, jak tylko ten „pociąg przyjaźni”, nabity euro-majdańskimi bojownikami ruszył na Krym, to na półwyspie natychmiast rozpoczęto przekazywanie broni Kozakom, policjantom, nawet inspektorom podatkowym. A krymski „Berkut” z dwoma ciężkimi karabinami maszynowymi stanął na przesmyku Krymskim — stanął, żeby umrzeć, ale nie puścił bojowników euro-majdańskich na Krym.

    I kiedy bohaterowie Majdanu dowiedzieli się, że mężczyźni Krymu raczej gotowi są umrzeć niż pozwolić im na wejście na półwysep, to posmutnieli, zeszli z pociągu i udali się na Zaporoże. Ci z „Prawego sektora i euro-majdanowcy, generalnie mówiąc, są tchórzliwi z natury — mogą i umieją oni zabijać tylko samotnych ludzi, lub nieuzbrojonych chłopców i dziewczęta, jak w Odessie w dniu 2 maja, lub berkutowców, który dostali zdradliwy rozkaz, aby nie tykali „onižedetej”.(”онижедетей” – swojego rodzenstwa?).

    Wszystko to jest zbrodnia i tego wam nie zapomnimy. Tych „pociągów przyjaźni” z lat 90-tych… i dlatego dziś Krym- to Rosja. Raz Na zawsze!

    Były przyjacielu, wszystko będzie u was na Wielkiej i Jedynej-Ukrainie stopniowo i gładko pogarszać się z każdym dniem. Wy tam będziecie żyć gorzej i gorzej. Z każdym miesiącem. Hrywna wpadnie w przepaść. Jak hrywna dojdzie do 20, a chyba nawet do 16, to się zawali całkowicie. A to znaczy, że będą dzikie ceny za leki i żywność. Nastąpi błyskawiczne zubożenie ludności i to doprowadzi do społecznych buntów socjalnych. Będziecie jeszcze wspominać nostalgicznie i ze smutkiem przeklętego tyrana Janukowycza. Był dla was złym prezydentem – a jednak on nie bombardował swoich miast, nie strzelał z armat do kobiet i dzieci…..on ludzi nie palił żywcem.

    Petro Poroszenko ogłosi u was powszechną mobilizację w najbliższych dniach — tak poprzerabia prawa, żeby nie musiał ogłaszać stanu wojennego. Tylko dlatego, że ogłoszenie stanu wojennego wojennego uniemożliwiłoby Pietii uzyskiwanie funduszy z MFW i w tym samym czasie nie będzie mógł przeprowadzić całkowicie zafałszowanych wyborów do Rady Najwyższej Ukrainy. Tak, bo te będą jeszcze bardziej fałszywe niż były wybory prezydenckie Pietii Poroszenko.

    Po mobilizacji powszechnej będziecie umierać coraz częściej i nawet masowo, a to dlatego, że bez jakiegokolwiek przygotowania będą rzucali was na front, na wyćwiczoną i przygotowaną do walki w Sławiańsku armię Noworosji.

    Wy, ukraińscy patrioci-naziści, sami doprowadziliście do powstania naszej armii, zabijając nasze kobiety i dzieci, niszcząc ubogie domy naszych rodziców i krewnych. Weszliście na nasza ziemię. I dlatego w nas, obywatelach Noworosji, pojawiła się wewnętrzna siła popychająca nas do gnania was do samego Kijowa, a jak trzeba będzie, to i jeszcze dalej. Mamy doświadczonych oficerów i mamy już dobry sprzęt ciężki. Naszym celem jest Uśmiercić Faszystowską Oligarchiczną Wielką Jedyną -Ukrainę i stworzenie sprawiedliwego narodowego państwa Noworosji.

    Z powodu niekończących się porażek wojskowych, z powodu załamania gospodarczego, z powodu masowej zdrady zacznie się jeszcze u was nowy Majdan III.

    Siergiej Semenchenko „włoży maskę” na ministra spraw zagranicznych!
    Dima Jarosz, jeśli jeszcze będzie żyl, na ministra obrony!
    Borię Filatowa „Podkołomojskiego” przebierzcie na ministra finansów!
    Timoszenko nie pojawi się tak od razu. Nie wydaje ci się, że ona po prostu ukrywa się , bo nikt już nie chce się z nią pieścić?

    To wszystko dobije ekonomię.

    Czym gorzej, tym lepiej – to moja rada dla ciebie i dla naszej kiedyś wspólnej ojczyzny.
    Im szybciej wyzionie ducha to państwo, tym szybciej będziemy mogli uratować od śmierci miliony niewinnych ludzi.

    Czym bliżej zima, tym ciemniejsze wieczory! I tym bardziej będzie u was brakować światła – więc będą wyłączać energię elektryczną na kilka godzin każdego dnia. Węgla u was praktycznie nie ma. 78% węgla wydobywa się w Doniecku. Ale pamiętaj… Donbas już nigdy nie będzie ukraiński — a wam po prostu brakuje sił, aby przywrócić Ukrainie Donieck i Ługańsk. Aby kupić węgiel z Australii i Nowej Zelandii, jak to chwaliło się tym wasze ministerstwo energetyczne, trzeba mieć pieniądze, a wy ich nie macie! I też nie macie portów morskich gwarantujących możliwość rozładunku węgla. Kercz już nie jest wasz. Za chwilę Mariupol też nie będzie wasz. I 48% energii elektrycznej na Ukrainie jest z elektrociepłowni. Oznacza to, że w ziemie nie będziecie mieli połowy energii elektrycznej.

    Gazu też nie będziecie mieć. No, chyba, że będziecie go podkradać, tak, jak zawsze po kryjomu, ale to wywoła nienawiść do was całej Europy. Gaz, kradziony przez was, jest przeznaczony dla Europy, a Europa nie będzie chciała marznąc dla jakiejś tam Wielkiej Zasranej-Ukrainy. Zaś w Doniecku i Ługańsku gazu będzie pod dostatkiem, to jest już zaklepane. U was będzie zimno… I to bardzo zimno. Mówi się, że zima będzie surowa. No nic, zamachacie niebiesko-żółtą szmatką i będziecie pląsać. Macie przecież taki zwyczaj. No, macie jeszcze drzewa – nie wpadajcie wiec w rozpacz.

    Głód. Zimno. Ciemność. Hiperinflacja. Klęska militarna.
    Wszystko to będzie. Zasługujecie na to wszystko!.

    Zasada Taliona – oko za oko – starożytna zasada i prawdziwa.

    A z wiosną będziecie witać armię Noworosji – jako wyzwolicielkę. Będziecie wtedy nam wdzięczni. Ponieważ w Noworosji będzie światło, ciepło, rzetelny wymiar sprawiedliwości, rzetelne prawa, stabilna waluta, silna armia. A tego wszystkiego już na wiosnę u was nie będzie. I będziecie krzyczeć „Chwała Noworosji” i to głośno, żeby przekrzyczeć ryk silników naszych czołgów. Wy, ukrainopatrioci, zawsze byliście lokajami, a to u Niemców Hitlera, a to u Austrowęgrów, to u Polaków. Nie zmieniacie się ukry. Wcale.

    Teraz ty, mój były przyjacielu, nie uwierzysz mi – nie musisz. Dla byłej naszej ojczyzny jestem Kasandrą. I dobrze, że wy mnie teraz nie posłuchacie, bo trzeba byście przeszli całą drogę.
    A na wiosnę wspomnij to, o czym teraz mówię do ciebie, Pamiętaj, com powiedział.
    Nawet trochę mi żal ciebie. Ale…

    Dmitry Dzygovbrodskij
    Nad. RomanK

  • Żadnego azylu! Przecie UKR pod rządani Arezenika, CYekoladowego Krola i Pani z Warkoczem to kraina mlekiem i miodem płynąca ;) A tak na poważnie, PL na zlecenie swoich panów ten syf nakręciła to niech teraz go odkręca, może kaczyński weźmie sobie swoich kumpli banderowców do siebie? Albo razem z nimi poprosi o azyl w usa?

  • tutejszym 9 September 2014, 06:41 Błąd zasadniczy

    Panie tagore, nie mam żadnego przygotowania historycznego więc powinienem milczeć, ale jednak... Czy Anglicy i Francuzi, czy też Rzym, Aleksander Macedoński, Czyngis Chan... mieli coś do gadania. Gwiazda wypalając swoją masę rozbłyska i następuje kolaps. Ja osobiście sądzę że Anglicy i Francuzi wykazali swoją zaradność przystosowując się do istnienia w zmienionych warunkach. Anglicy wykazali swoją zaradność, w ich mentalności i psychice pozostałość kolonialna pozostała. Osobiście jestem skłonny uznać, że sadyzm jest cechą charakterystyczną Anglika. Ulubiony utwór Anglików "Wiśniowy sad" Czechowa i jego wycięcie może być symptomem ich sadyzmu tkwiącego w ich psychice. Ale Anglia, Francja istnieją, mają się dobrze, ci odwieczni rywale. Dostosowali się i przetrwali. A co z Rosją.... ostatni rozbłysk gwiazdy?

  • tagore 9 September 2014, 05:51 Błąd zasadniczy

    Anglicy i Francuzi wykazali się niezwykle, w wyniku swoich działań ,przestali być mocarstwami co
    udowodnił kryzys Sueski ,a gdy Chiny odbiorą Londyńskiemu City pozycję na rynku metali
    zacznie się zjazd ekonomiczny w dół. Tak, odnieśli dzięki swoim dalekowzrocznym działaniom
    ogromny strategiczny sukces. Frajerzy.

    tagore

  • wladyslaw 9 September 2014, 04:14 Do Ługańska wraca normalne życie [+VIDEO]

    Ukrainski ochotnik batalionu Donbas Oleg Dub opowiada, ze mieli rozkaz strzelac do drzwi i okien we wsi Nikolejwka, bez wzgledu, czy sa tam dzieci i kobiety, czy nie
    https://www.youtube.com/watch?v=AkNfJVgbyuE

  • Dzwonilem do ambasady Ukrainy w Rosji, pytalem czym pomaga ukrainska dyplomacja 800 000 uchodzcom z Ukkrkainy w Rosji. kobieta, ktora podjela sluchawke, zostala rozdratowana i odowiela: "Nasi uchodzcy - na Ukraine!" i odmowila podalszej rozmowy

  • Jeden z przyjacol mojego koledzy planowal podac papery na emigracje w USA i napisac, ze jest gejem, przesladowanym na Ukraine. Byl normalnym, nie gejem, ale chcial tak zwieksyc swoje szansy na uzyskanie wizy. Chyba i wsrod tych uchodzcow w Polsce sa duzo takich, ktore pisza, ze sa przesladowane albo za poglady polityczne, albo za narodowsc, aby wrazic robotnikow dyplomatycznych

  • Macie. No słucham. Gdzie byliście wtedy forumowe łajzy? http://iraqatrocities.blogspot.com/2012/07/fallujah-victims-of-white-phosphorus.html

  • człowieku kleju się nawąchałeś? Czy może aż tak jesteś ślepy, że nie widzisz tego co jest na wyciągnięcie ręki? Gdy Busch palił kobiety i dzieci białym fosforem w Iraku to gdzie gdzie żeście byli? Co? Nie pytam forumowych żydków bo wy pewnie kogoś naciągaliście na pożyczkę na 700 zł pod zastaw mieszkania. Nie pytam też rezunów, bo wy z kolei dalej urządzaliście harce z Mironem, Kowalem i koleżkami spod znaku wideł. Prawda jest taka, że macie Polaków za skończonych durniów ale czas ignorancji się kończy. Putin potrafi walczyć o swoje interesy na terenie etnicznie rosyjskim. I to was boli, bo Rosja to taki wspaniały obszar by znowu zrobić z niego żydo masoński raj gdzie panował "świecki humanizm", bardzo podobny do tego co właśnie jest teraz w UE, tylko, że tutaj jest on w wersji 2.0. W wersji lajt. Co nie znaczy, że się to drastycznie nie zmieni.

  • adinocka 8 September 2014, 23:18 Polskie szkoły na Białorusi zagrożone?

    A Kindzałów i innych Iwanowów (jeśli to Polacy a nie ukraińscy neobanderowcy z Polski) to wuj obchodzi... Liczy się tylko dokopanie Ruskim, a polskie interesy i polska mniejszość nie istnieje.

  • Putin nie jest Hitlerem, Putin jest wcieleniem Stalina. Przeanalizuj metody działania- są niemalże identyczne. Jak się go łapie za rękę, to mówi że to nie jego ręka, nie jego rakiety, nie jego żołnierze- on tylko jest Mirotwórcą- oddajcie Ukrainę to będziecie mieli spokój, ale ale- jest jeszcze Mołdawia, Osetia, Czeczenia, no i pogadajmy o państwach nadbałtyckich. Przecież to dawne tereny ZSRR.

  • takie przyszły rozkazy z Moskwy - mieć różne zdanie i jątrzyć... takie rozkazy też płyną do putlerfaszystów w Polsce - jątrzyć jak po WW1 oraz po WW2...

  • Witam Państwa!
    Na portalu separatystów rusvesna.su zostało w dniu dzisiejszym opublikowane oświadczenie dowódcy Brygady "Prizrak" Armii Noworosji, Aleksieja Mozgowoja odnośnie porozumienia zawartego w Mińsku. Jego zdaniem zawarte tam postanowienia są farsą i nie mają żadnej mocy prawnej, Mozgowoj stwierdził wprost: "Zawieszenie broni nie wchodzi w grę, tylko kapitulacja Kijowa (tak jak faszystów w Berlinie)".
    To wskazuje na poważny konflikt w łonie liderów tzw. Noworosji, konflikt pomiędzy politykami takimi jak Aleksandr Zacharczenko (premier DRL) i Igor Płotnicki (przewodniczący ŁRL) a dowódcami polowymi i członkami pospolitego ruszenia (Narodnoye Opołczenie) Noworosji.
    A. Mozgowoj określił uczestników konferencji w Mińsku (7 września 2014) mianem "złodziei" i "skrytobójców", którzy jego zdaniem powinni stanąć przed sądem za korupcję i mafijne metody przejmowania narodowego majątku.
    Całe oświadczenie, zobacz ->
    http://rusvesna.su/news/1410207905

  • Da Bóg - Panie Iwanow.

  • Czekam na ciebie, jak zawsze. Z dobrze naostrzona szablą Kmicica, konfederacką z Podola :-D

  • Mysle że Polacy to mają i zawsze będa meli w genach! Czyli dume i gotowość do działania. W to nas wyposażyli przodkowie.

  • Do anarchisty znamienny cytat : Raz się skurwisz, kurwą pozostaniesz! - Józef Piłsudski

  • Ten strach i szantaż jest w nas, jak będzie trzeba to w pysk też trzeba dać. Strach i szantaż obowiązuje tylko do ujawnienia. Szantażysta ujawniając swoje zasoby przegrywa. Nie ma już czym straszyć i szantażować. Trzeba być zdecydowanym, a pytanie odkrywające "kogo i co masz na myśli" przeważnie uspakaja sytuację. Grunt to nie dać się zastraszyć ani zaszantażowań. Zresztą strach można polubić, bardzo fajne uczucie. Nie może tylko paraliżować ani odbierać zdolności działania. Czy istnieje potrzeba wyzwolenia Polaków ze strachu i wzbudzenie w nich poczucia dumy i gotowości do działania?

  • No, tylko że nie potrafi nic powiedzieć od siebie... Sypie wyłącznie cytatami z Piłsudskiego... Ale to pewnie i dobrze... Wam tacy, co samodzielnie myślą - potrzebni nie są... Żegnam, zanim mnie tam wyślecie, sam udam się na Madagaskar... Ale nie na dlugo i kiedyś wrocę...

  • Spoko, skoro jest tu Wilk, to ja mogę spokojnie iśc spać. A wiesz Wilk,ze myta mamy na forum takiego pseudo-piłsudczyka Anarchistę?Ten to dopiero wiec co Piłsudski mawiał.......

  • I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści. - Józef Piłsudski

  • Wilk nam z nieba spadł.

  • Ja też potrafię w mordę bić. -Józef Piłsudski