• Panie Jan53, Pan "Sylwia" (vanderBrook) każdy symbol jako awatar umieści, swastykę, Banderę Polski, flagę USA, Chin i co Pan tylko chcesz. Jest tylko jeden wyjątek, bezwzględnie przestrzegany: nie może to być flaga FR, pełna maskirowka. Resztę dopowiedzieć może Pan Jan_De ( jeżeli zechce ).

  • tutejszym 10 September 2014, 03:11 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Panie Jan_de. Rozumiem że to pytanie "A gdzie szacunek dla bezbronnych, biednych, pokrzywdzonych? gdzie pogarda dla wykorzystywania przewagi?" to nie do Pana Kwezal tylko do FR i jej wielkoruskich popłuczyn. Stań Pan przed lustrem i popluj na swoje odbicie: "Ty wielkorusie, ty sprzedajna dziwko ruska" FR chce tylko ziemi Ukrainy, jej ciągów transportowych, zasobów mineralnych. Im więcej ludzi zginie tym lepiej, przyjdą inni, swoi. Stalin całe pułki z Zachodu, z marszu, kierował na Sybir, ci ludzie mieli pecha widzieć jak żyją inni ludzie Zachodu, jak można żyć. Zastępy ruskich osiedleńców z wypłukanym mózgiem są gotowe do zasiedlenia ziemi odebranej Ukrainie. Innym problemem dla nas jest Ukraina, jej polityka jest tylko w jednym określona: jest antypolska w założeniu, dogmacie i zapiekłej banderowskiej ideologii. Dla mnie jest problemem uzbrojenie się Polski przeciwko tym obu bezpośrednim dla nas zagrożeniom, skąd wziąć na to środki i jak rozwinąć własny przemysł obronny...

  • Nazistowskie symbole na hełmach ukraińskich żołnierzy. To są "nasi" przyjaciele to czy Himmler też nim był?

  • tutejszym 10 September 2014, 02:51 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901

  • @ Sylwia:To przecież Pani pierwszy symbol obok nicka jaki Pani zaczela uzywac na tym forum.Teraz jest Polska flaga.

  • Autor powinien powiesić sobie nad łóżkiem adres Dmowskiego do Cara.Dawno nie miałem
    okazji czytać tak zręcznie napisanego tekstu ,nakłaniającego Polaków do przyjęcia pozycji
    klasycznego raba u podnóżka pana ,chociaż "panu" sypie się co nieco próchna tu i ówdzie
    ,a perspektywę ma on nieciekawą. A już wspólnota interesów Polski i Węgier jest ciekawym łamańcem na tle realu.Węgrzy swoją rzepkę skrobią .

    tagore

  • Już wówczas, tzn. w 2004 roku portrety Bandery i innych oprawców można było kupić we Lwowie bez problemu... Pamiętam, że przed Teatrem Wielkim było mnóstwo straganów, gdzie te portrety, ale i inne banderowskie "gadżety" można było bez problemu nabyć... Widać dziś, dotarło to już do Kijowa... A nasze wsparcie dla Juszczenki - wówczas, i rożnych Jaceniuków i Awaków - dzisiaj, z pewnością się do tego przyczyniło... To nie wróży dobrze... Tyle bezrozumnej, ideologicznej nienawiści... więc miał szczęście Pani znajomy... Pozdrawiam, dobranoc Pani.

  • 'Wolfsangel' to kombinacja dwóch run: haglaz - igwaz (HI) albo haglaz - tiwaz (TH), zależnie od obecności lub braku daszku nad 'I'. Runy obejrzeć można tu (FUTHARK): https://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Runic_letters_elder_futhark.svg. Niemiecki samozwańczy mistyk Guido von List twierdził, że inne kształty run zostały mu 'objawione' w 1902 r. Ten zestaw nazwał 'Armanenfuthark'. W jego systemie haglaz ma dodatkową środkową linię równoległą i nosi numer 18, skutkując w wartości liczbowej AH: litera nr. 1 i litera nr. 8. Wolfsangel można więc czytać AH w systemie Lista albo HI w systemie tradycyjnym. AH - Adolf Hitler. HI - HItler. I tak i tak dochodzimy do Hitlera z Wolfsangel używanym przez SS, Azow, Swobodę i innych ukrofaszystów. Armanenfuthark jest tu: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/40/Armanenrunor_i_cirkel_med_siffror.png/275px-Armanenrunor_i_cirkel_med_siffror.png

  • Takiego pokajania Wierhowna Rada nigdy nie wydała. Zamiast tego, politycy ukraińscy wysuwają terytorialne żądania wobec Polski. Mimo rusofobicznej histerii w polskich środkach masowego przekazu, na rosyjskich forach widać głosy rozsądku o tym, że polskie media to nie głos narodu polskiego i że nie wszyscy Polacy są wrogami Rosjan.

  • P. Jan_De: Znajomy niedawno był w Kijowie. W kioskach sprzedają portrety Bandery, banderowskie flagi i magnetyczne przyciski z emblematem Prawego Sektoru. Nie zna ukraińskiego lecz pamięta trochę rosyjskiego z polskiej podstawówki. Zebrał się szybko tłum dokola niego. Był uderzony w twarz. Stłuczono mu okulary. Szarpano za włosy. Chcieli go lynczować za mówienie po rosyjsku. Uratowała go grupa rosłych Niemców. Przypuszcza, że byli to wojskowi w cywilu lub ekipa sportowa. Milicja raportu w hotelu nie przyjęła.

  • Powiedz mi Kwezal, kiedy Wierhowna Rada, wyda oświadczenie podobne w tonie do tego,wydanego przez Dumę, ale potępiającego banderyzm?

  • Kwezal, specjalnie dla Ciebie, bo pewnie nie chcesz o tym pamiętać... W listopadzie 2010 roku rosyjska Duma uznała mordy na naszych rodakach za zbrodnię reżimu stalinowskiego. W dokumencie rosyjscy deputowani napisali: "Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości" .***** I co odpowiedzieli wówczas tacy jak ty, i co tacy jak ty mówią do dzisiaj? **** "Perfidię bolszewików znamy dobrze, więc w szczerość rosyjskiej Dumy uwierzyły co najwyżej osobniki wyzute z polskości…"
    No bo gdzie kasa? Jak powiedział wówczas lider największej partii opozycyjnej: albo się przyznają, przepraszają, płacą odszkodowania, albo nie. - Jeżeli nie, to w gruncie rzeczy to jest wszystko pozór…
    I fałsz, i perfidia - dodajmy bez owijania w bawełnę…
    Dopóki Putin nie ubierze się w worek pokutny i - wzorem cara Wasyla Szujskiego - nie padnie na kolana (najlepiej przed liderem jednej z opozycyjnych partii), dopóki nie odda Kaliningradu, który przemianujemy sobie na Królewiec, i Smoleńska, który był nasz jeszcze w XVII wieku (Wilno i Lwów już mu podarujemy - tym bardziej, że już ich nie ma) i dopóki nie sceduje swojej władzy na Władimira Bukowskiego, dopóty pokoju i „nowego etapu” nie będzie…

  • Tak, to jest prawdziwe zagrożenie, ale to tacy jak ty - to zagrożenie prowokujecie - jakby wam zabrakło instynktu samozachowawczego... Zamiast jednego - ze strony kierujących się banderowską ideologią Ukraińców, których słychać już ze szczytów Ukraińskiej władzy, "fundujecie" nam następne - ze strony Rosji... Tu najzwyklej w świecie, działa 3 zasada Newtona... Każda akcja wywołuje reakcję... Coś ci przypomnę kwezal, bo widzę, że nie pamiętasz, albo pamiętać nie chcesz...Na dobry początek jeden tylko przyklad spośród wielu...Gdy Czeczeńscy „partyzanci”
    zajęli teatr na Dubrowce, czy też później szkołę podstawową w Biesłanie, Rosjanie (i Osetyjczycy) nie mogli liczyć na nasze współczucie. Media wyjaśniły nam bowiem, że to prawdopodobnie sami Rosjanie zorganizowali te akcje, by móc potem bez przeszkód (czyli protestów międzynarodowej opinii publicznej) pacyfikować Czeczenię, a przy okazji (w przypadku Biesłanu) skłócić obie nacje i wywołać bratobójcze walki między Czeczeńcami a Osetyjczykam. Wiadomo, gdzie dwóch się bije… A nawet jeśli tak nie było i rosyjskie służby specjalne nie maczały w tym palców (w końcu była to tylko „bardzo prawdopodobna”, ale jednak hipoteza”), to nie powinniśmy zapominać o tym, że był to akt rozpaczy… Czeczenów, z którymi Putin rozmawiać nie chce, nie szuka rozwiązania politycznego, a tylko wysyła przeciwko nim wojska. Medialny przekaz był więc jasny: sceny uciekających dzieci, którym strzelano w plecy, nie powinny nas zbytnio wzruszać i oburzać, bo przecież mogło by to znieczulić nas na tę bolesną prawdę, że Rosjanie dopuszczają się w zbuntowanej republice znacznie potworniejszych zbrodni…
    Nasza obojętność na tragedię Rosjan i Osetyjczyków, była więc w pełni uzasadniona…
    Tylko, czy przysporzyła nam sympatii u pogrążonych w bólu i rozpaczy, Rosjan, ktorzy stracili swoje córki, synów, bliskich...? I to takimi właśnie jesteśmy dla Rosjan, "dobrymi" sąsiadami...

  • Droga Pani Sylwio, ma Pani rację - zauważyłem to... Ale stronię od wielkiej polityki, a moje sympatie wynikają raczej z osobistych kontaktów... Nie wielu Rosjan spotkałem, ale zawsze byli to niezmiernie gościnni i życzliwi ludzie... I jakoś nie wyobrażam sobie, że Wysocki byłby tym, kim był, gdyby urodził się w Bawarii... Ale w Krakowie, jak najbardziej... I myślę, że coś tu nas łączy... Ukraińców natomiast spotkałem wielu ... Tuż przed 1-szą Majdanową rewolucją przemierzaliśmy ze znajomymi całą zachodnią Ukrainę… Żółkiew, Łuck, Sławuta, Podhorce, Bar, Kamieniec Podolski, Ołyka, Krzemieniec, Klewań, Ostróg, Tarnopol, Złoczów, Zbaraż… w sumie kilkadziesiąt miejsc w niespełna 2 tygodnie. Noclegi prawie codziennie w innym miejscu. I muszę przyznać, że widziałem tam - co nieco - serdeczności. Jednak przeważała jakaś rezerwa oraz pewien rodzaj skrywanej niechęci a może nawet, skrywanej pogardy. Tak to odbieralem... Nie tylko ja zresztą... No i pamiętam opowieści polskiego księdza o agresywnym zacietrzewieniu Ukraińców i ich zapalczywości graniczącej z fanatyzmem… Dlatego wiem, że powinniśmy zachować czujność, której chyba kiedyś, zabrakło Polakom w Małopolsce Wschodniej…

  • Uderzenie samolotu przez "dużą liczbę obiektów o dużej energii, które uderzyły w samolot z zewnątrz" oznacza po prostu ostrzelanie go z broni maszynowej przez ukraińskie myśliwce. 7 sierpnia 2014 r. malezyjska prasa ogłosiła stwierdzenie delegata OSCE Michala Bociurkiwa, że samolot został zestrzelony przez myśliwce. Bociurkiw jest Ukraińcem z Kanady, który był delegowany przez OSCE na miejsce rozbicia się lotu MH 17 aby zbadać przyczynę katastrofy. Stwierdzenie swoje wygłosił 29 lipca b.r. podczas wywiadu z Canadian Broadcasting Corporation. Dodał, że części kadłuba byly podziurawione przez silny ogień karabinu maszynowego ('There have been two or three pieces of fuselage that have been really pockmarked with what almost looks like machinegun fire; very, very strong machinegun fire'). Wcześniej, 3 sierpnia b.r., reporter Associated Press Robert Parry, piszący dla Consortium News, zacytował swe źródła w wywiadzie USA, że ukraińskie siły zbrojne ponoszą odpowiedzialność za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą ( http://consortiumnews.com/2014/08/03/flight-17-shoot-down-scenario-shifts ). Malezyjski artykuł nosi tytuł 'Badacze z USA stwierdzaja, że MH17 został strącany przez samolot' ('US analysts conclude that MH 17 downed by aircraft'). Ten artykuł jest tu: http://www.nst.com.my/node/20925 . Wywód OSCE był drukowany w prasie światowej i pokazał sie na wielu internetowych witrynach, np. tu: http://beforeitsnews.com/2012/2014/08/not-reported-by-the-global-mainstream-media-malaysian-press-charges-ukraine-government-shot-down-mh17-us-experts-concur-2451802.html . Srodki masowego przekazu w UE zatajają te informacje przed publicznością. Przypomnijmy sobie informacje zamieszczoną w Twitter przez kijowskiego kontrolera lotów, Hiszpana 'Carlos', zaraz po wypadku. Dwa ukraińskie myśliwce leciały koło tego Boeinga tuż przed jego zestrzeleniem. 'Caza' to jest myśliwiec. Powstańcy nie mają 'dos cazas'. Carlos. @spainbuca El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares 9:48 - 17 julio 2014. El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares, ✈ Carlos. @spainbuca Sí las autoridades de kiev, quieren decir la verdad, esta recogido 2 cazas volaron muy cerca minutos antes , no lo derribo un caza. 9:54 - 17 julio 20. Jeden z uzytkownikow na tym forum uprzednio dokonal wpisu o Carlosie. Cytuję: 'Na krótko przed tym, jak w mediach zaczęły pojawiać się informacje o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami kontrolowanymi przez noworosyjskich powstańców, jeden z cywilnych kontrolerów lotu na kijowskim lotnisku w Boryspolu za pośrednictwem serwisu Twitter zaczął na bieżąco relacjonować sytuację. O jego wpisach informuje portal GlobalResearch.ca. Konto @spainbuca należało do Hiszpana znanego tylko pod imieniem (lub pseudonimem) „Carlos”, od pięciu lat pracującego jako kontroler lotów na kijowskim lotnisku. Konto założono w 2010 roku a obserwowało je 11 tysięcy osób. Autor często dzielił się za jego pośrednictwem informacjami z życia ukraińskiego lotniska. Wieczorem 17 lipca, jeszcze zanim świat obiegły relacje o tragicznym końcu MH17, „Carlos” porzucił dotychczasowy lekki ton swoich wpisów. W ciągu dwóch następnych godzin w kolejnych krótkich wiadomościach przekazał między innymi: - do wieży kontroli lotów w porcie lotniczym Kijów-Boryspol 7 minut po zniknięciu samolotu z radaru wkroczyły ukraińskie służby specjalne wraz z obcokrajowcami, już wtedy mówiono o zestrzeleniu; - w ciągu trzech ostatnich minut lotu MH17 towarzyszyły dwa ukraińskie myśliwce, widziane na radarach przez personel kontroli lotów; - o eskorcie MH17 przez ukraińskie myśliwce wiedzieli ludzie z ministerstwa spraw wewnętrznych, ale nie wojskowi; Z racji użycia we wpisach języka hiszpańskiego, pozostały one niezauważone przez większość komentujących bieżące wydarzenia 17 lipca. Krótki wywiad z „Carlosem” przeprowadziła jedynie hiszpańskojęzyczna redakcja kanału Russia Today – mówi w nim on, że z racji swoich ostatnich wpisów otrzymał liczne pogróżki od ludzi związanych z „Majdanem” a ukraińskie władze dały mu i jego rodzinie 24 godziny na opuszczenie kraju. Treść wpisów w tym materiale nie jest komentowana ani rozwijana. Konto @spainbuca zostało usunięte z Twittera. Informacje podawane przez kontrolera lotów pokrywają się z tymi upublicznionymi przez brytyjskie media. Jak podaje „Telegraph”, trasa ostatniego lotu MH17 była nietypowa: została odchylona od zwykłego kursu o kilkaset kilometrów na północ. Co najmniej dziesięć poprzednich lotów MH17 nie przebiegało nawet w pobliżu terenów objętych walkami. Dla gazety wypowiedział się Robert Mark, pilot komercyjny i redaktor magazynu „Aviation International News Safety”, potwierdzając, że według zapisu tras lotów 17 lipca MH17 leciał nietypową trasą. Dodał także, że w przypadku gdyby był kapitanem tego rejsu i otrzymał polecenie zmiany trasy na przebiegającą nad rejonem walk, nigdy by się na to nie zgodził z własnej woli. - za Xportal.pl. Czytaj więcej tu http://fakty.interia.pl/raport-samolot-zestrzelony-na-ukrainie/informacje/news-nie-mozemy-tolerowac-prob-tuszowania-prawdy-o-locie-mh17,nId,1471730#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=firefox.' Fotografia części kabiny pilotów podziurawiona serią karabinu maszynowego jest tu: http://themillenniumreport.com/wp-content/uploads/2014/08/MH17-part-with-holes-identified.jpg . W przechwyconej rozmowie pracownicy miliardera Kołomojskiego i ministra obrony Ukrainy Walerego Geleteja, Swiatosław Olijnik i Anatolij Gricenko, omawiają zestrzelenie lotu MH 17. Z rozmowy jasno wynika, że zestrzelenie było celowe i przygotowane i wykonane przez obecne władze kijowskie. Rozmowa jest po ukraińsku lecz jest dodane tłumaczenie na angielski. http://themillenniumreport.com/2014/08/hackers-learned-who-shot-down-boeing-in-ukraine/

  • jaroslaus 9 September 2014, 22:15 Applebaum: Rosja wygrywa na Ukrainie

    choć bardzo nie lubię angielskiej Wikipedii bo tam działa PARCHATA MAFIA OSZUSTÓW, KŁAMCÓW, MANIPULATORÓW, ŁGARZY I OGÓLNIE SKUR******* - jak choćby Jewish Internet Defense Force - tu strona z pejsbooka - https://www.facebook.com/thejidf - to w artykule o "neokonserwatyzmie" jest cytowany fragment: "The term "neoconservative" refers to those who made the ideological journey from the anti-Stalinist left to the camp of American conservatism." To znaczy, że żydóweczka Applebaum odbyła rzekomą "podróż" od lewicy anty-stalinowskiej - czytaj MARKSIZMU-LENINIZMU - do "konserwatyzmu". Buhahaha - co za BEŁKOT. Ajwaj!

  • Dopóki zach. Ukraińcy nie uznają swych zbrodni wobec narodu polskiego dopóty nam nie bedą braćmi. Nigdy nie byli. Nie są. To nasi śmiertelni wrogowie.

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=A6MvuBPkHog &list=UUuRgUSdmne5RXVGjKuHLBCQ

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=uNcJOA7CQX8

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=0GKDU_4JVS0

  • Dopóki zach. Ukraińcy nie uznają swych zbrodni wobec narodu polskiego dopóty nam nie bedą braćmi. Nigdy nie byli. Nie są. To nasi śmiertelni wrogowie.

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=A6MvuBPkHog &list=UUuRgUSdmne5RXVGjKuHLBCQ

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=uNcJOA7CQX8

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=0GKDU_4JVS0

  • jaroslaus 9 September 2014, 22:04 Applebaum: Rosja wygrywa na Ukrainie

    Ajwaj! Nu żydy - tłumaczyć się! Czemu do 1989 r. pod pomnikiem ofiar Auschwitz we wszystkich językach jakie tam były, napisano, iż z obozie zginęło 4 (słownie CZTERY) Miliony ludzi?? Tą liczbę później zredukowano do 1,5 miliona! ALE CICHO SZA. W POLSKIM INTERNECIE NIE MA O TYM ANI SŁOWA. A jak myślicie, na podstawie CZYICH SZACUNKÓW BYŁA PIERWOTNA LICZBA? Teraz żydy albo się wytłumaczycie, bo jak bilans się nie będzie zgadzał - to go BĘDZIEMY MUSIELI Z WASZYM UDZIAŁEM WYRÓWNAĆ! Oczywiście w kwestii Polaków to wiadomo ilu zginęło bo Polacy byli ewidencjonowani, czego nie można powiedzieć o ŚCIEMNIACZACH I OSZUSTACH, którzy nawet na truchłach własnych koleżków robią biznes. http://exposing-the-holocaust-hoax-archive.blogspot.com/2009/09/number-of-dead-at-auschwitz-alleged-by.html

  • Ajwaj! Nu żydy - tłumaczyć się! Czemu do 1989 r. pod pomnikiem ofiar Auschwitz we wszystkich językach jakie tam były, napisano, iż z obozie zginęło 4 (słownie CZTERY) Miliony ludzi?? Tą liczbę później zredukowano do 1,5 miliona! ALE CICHO SZA. W POLSKIM INTERNECIE NIE MA O TYM ANI SŁOWA. A jak myślicie, na podstawie CZYICH SZACUNKÓW BYŁA PIERWOTNA LICZBA? Teraz żydy albo się wytłumaczycie, bo jak bilans się nie będzie zgadzał - to go BĘDZIEMY MUSIELI Z WASZYM UDZIAŁEM WYRÓWNAĆ! Oczywiście w kwestii Polaków to wiadomo ilu zginęło bo Polacy byli ewidencjonowani, czego nie można powiedzieć o ŚCIEMNIACZACH I OSZUSTACH, którzy nawet na truchłach własnych koleżków robią biznes. http://exposing-the-holocaust-hoax-archive.blogspot.com/2009/09/number-of-dead-at-auschwitz-alleged-by.html

  • Hyde, twoje chamstwo obraża tych, do których się śmiesz zaliczać, a którzy przez wieki słynęli z gościnności i kultury. Chyba, że uważasz inaczej... Słuchając ciebie, sam zaczynam mieć wątpliwości... Ale powinieneś dodać (żeby to miało ręce i nogi), że to co dotyczy Morza Czarnego, nie obowiązuje w przypadku Morza Bałtyckiego - tu Rosjanie robiąc manewry - prowokują... Taka to twoja dwulicowa psychika, Hyde...

  • My się do wojny z Rosja nie musimy wpychać.To ona jeśli będzie chciała wojnę nam wypowie, bądź nie.Wreszcie podzielasz moje zdanie.To jest prawdziwe zagrożenie,a nie krzykacze ze Swobody, którzy coś tam pitolą.My nie musimy nic w zasadzie robić.To wielcy wybierają sobie,komu wojnę zrobia,a nie mniejsi. I wielcy wykorzystuja nacjonalizm ,zaprzegają go do swojego rydwanu,jak im jest potrzebny. I kiedyś będzie tak,że jak ci "powstańcy"nie beda juz Rosji potrzebni,gdy Ukraińcy znów staną sie bratnim narodem, to Rosja ich wyrzuci na śmietnik, po wykorzystaniu ich.Przyjdzie tez taki moment,ze będa sie chcieli od Rosji lekko usamdzielnic,tak było a Abchazji.I wtedy dostana po łapach.

  • Drogi P. Jan_De: Użytkownicy na różnych forach już spostrzegli, że propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

    hto ne skacze toj moskal - sceny

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=t9D2ePHeuQg

  • Wszystko było wiadomo, i to od samego początku... Inaczej, skąd by się wzięły nałożone na Rosję sankcje... A "Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa prowadzący śledztwo (OVV) stwierdził, że nie wskaże winnego katastrofy...". Jakaś przyzwoitość się w tych Holendrach obudziła, czy co? Ukraińcy będą zawiedzeni... Tyle wysiłku, i nic... Myślą pewnie: Dobrze, że chociaż sankcje są....

  • Kwezal, kiedy zaczniesz myśleć samodzielnie? A może to koniunkturalne...? Nie uwierzę, żeby Tutejszym był dla ciebie autorytetem... Nawet mając inne zdanie, można przecież pamiętać o dobrych manierach...

  • Kwezal, a czy ty nie widzisz, że pchasz nas do wojny z Rosją? "Moje wpisy nie są przychylne dla Ukriaińcow,ale nie są im wrogie" - piszesz... A powtórzysz to samo, zmieniając tylko jedno słowo? "Ukraińców" na Rosjan? Jeśli masz w sobie choć odrobinę uczciwości - nie będziesz potrafił... Zarzucasz innym nacjonalizm (chwilowo nie istotne, co przez to słowo rozumiesz) a sam kim jesteś? Jakim mianem siebie określasz? Dlaczego mamy traktować ich inaczej, niż jako naszych sąsiadów? Sąsiadów, z którymi czy chcemy, czy nie, będziemy musieli sąsiadować? Czy więc nie lepiej ułożyć się z jednymi, i drugimi - w dobrze, dla Polski, pojętym interesie? A Ty do czego tu nawołujesz? Do Targowicy, która na smyczy USA, wypowie wojnę Rosji?

  • @Votum_separatum: 09.09.2014 22:43 ) tutaj nie do końca się z Panem zgadzam ......funkcjonowali jako jeden z wielu etnosów słowiańskich zamieszkujących państwo polskie i nie byli problemem cywilizacyjnym!..... Na tych ziemiach żyli potomkowie wielu narodowości i to nie do końca słowiańskiej nacji . Potomkowie tatarów ,Wołochów Rosjan i wielu innych narodowości . Najbardziej istotnym był fakt zależności tych ziem od Korony Polskiej i do pewnego czasu nikt tego nie kwestionował . Chcą mieć tzw ukraińcy swój kraj to niech go mają ale ! zasadnicze pytanie dlaczego kosztem Polskiej ziemi??? Pomysł ukraińskości to Austriacki wymysł to niech się wynoszą do Wiednia.

  • Sylwek znowu leków nie wziałeś. Weź i zaśnij spokojnie.To jest portal Kresowy,a nie tuba propagandowa tych twoich rusko-czeczeńskich "powstańców"

  • Powstańcy informują, że zbrojne formacje faszystowskiego reżymu kijowskiego dopuściły się licznych pogwałceń rozejmu, atakując pozycje powstańców i ostrzeliwując miasta i osady. Są zabici wsród ludności cywilnej. http://www.dnrsvoboda.ru/467-09092014-vse-svodki-ot-opolcheniya-za-tekuschie-sutki-obnovleno-5-minut-nazad.html

  • Bo widzisz, można kochać Kresy,mieć je w sercu, ale nie nienawidzić sąsiadów.Co nie znaczy że nie rozliczać się sie z nimi.Ale nie plując na nich, bo tak sie z nikim nie dogadasz,a całkiem przeciwnie.Polecam ci wiersz Szymborskiej"Nienawiść".Ale nie sądzę,by do ciebie trafił.

  • "Nikt z nich nie gwarantuje zmian na lepsze w Kraju..." Ta prawda mnie smuci... Większość społeczeństwa myśli tylko o własnym tyłku, i na wszystko inne gwiżdże... Nie widzą wpływu ich głosu oddanego w wyborach, z własną przyszłością, za to godzinami uganiają się po sklepach by kupić tańsze buty dobrej jakości - więc na wybory nie chodzą... A pozostali... Jak glosują - wiemy.... Pokoleń trzeba - by to zmienić. A wówczas, może się okazać, że jest już za późno...

  • P. Votum_separatum: Zbrojne formacje faszystowskiego reżymu kijowskiego stosują tortury.

    http://www.segodnia.ru/content/146398

    http://ocdn.eu/images/pulscms/NWE7MDQsMCw2NSw4OTcsNGQ0OzA2LDMyMCwxYzI_/7c69040c6958f05ccadd89fa487315c9.jpg

  • ALez odzywskuj sobie człowieku ,jak masz jaja.Rób to,kto ci broni.Po co siedzisz na forum i bełkoczesz.Tylko nie zmuszaj do swoich pogladów innych.jak chcesz to odzyskać.Wojna??No to powodzenia jełopie.Wywołuj wojnę.Ale masz poparcie w Polsce w tej kwestii na poziomie błedu statystycznego.Stalin przyszedł i zrobił porządek i z Polakami i z Ukraińcami,a Lwów na odebrał, bo tak bardzo "lubił"Polaków.

  • No właśnie tak sie nie stało.Nie roztopiły się.Słowacy i Chorwaci nie rozstopili się w Węgrach,Ruuni i Bułgarzy w Turkach, także Czesi w Niemcach.Wszyscy Slowianie pochądza z kilku etnosów a nawet z jednego.I co z tego człowieku??Czy ci którzy powstali nieco wcześniej mają większe prawa niż ci późniejsi?A kiedy powstali Rosjanie, skoro tam było tylko maluteńkie,niemrawe księstwo moskiewskie??Co to za teorie?Wiesz kiedy powstał naród polski,a wiesz kim był Krzywousty?Polakiem,czy księciem Polan?jak myslisz?Jak go nieistniejący wtedy naród polski traktował?A może działa w imieniu "Polski"wtedy.A moze był dopiero protoplastą?A komu do Polan było bliżej?Wislanom i Mazowszanom,czy Bobrzanom i Obodrzycom?Zaprzeczasz samemu sobie człowieku.Mozna mówic obcym jezkiem,nawet językiem okupanta, a czuć odrębnośc narodową,czy etniczną.No jak masz takie poglady na inne narody, to nie dziwne że sam ich nienawidzisz,a oni nie nawidzą Ciebie.Jestes zwyczajnym nacjonalistą i nic wiecej.Irlandczycy tak sie rozstopili w Anglikach ze nawet w czasie II wojny,jak Uboty topiły angielskie statki to Irlandczycy Anglików dobijali na morzu i nie ratowali,tylko im harpuny w plery wbijali.Tak ich pokochali za to roztopienie.............Wiekszośc narodów powstała w XIX ,narodów w sensie etnicznym.Rzeczpospolita była kregiem kulturowym ,a nie etniczną ,nacjonalistyczną kliką.Polakiem był szlachcic i umiejący mówić po łacinie i poddany polskiego króla.Liczyło sie to któremu królowi byłes poddanym.Ba,nawet nie musiał nawet mówić po polsku.Polakiem był Kurlandczyk, Prusak,Żmudzin,Gdańszczanin-Niemiec etniczny,nie mówiący słowa po polsku,Rusin i Koroniarz oczywiście,a nawet Tatar-szlacic,jeśli szlachectwo otrzymał.Ale to nie etnicznośc decydowała o tym,ale szlachectwo.Naród był szlachecki. TO że się ktos spolonizował, to znaczy nie później nie miał prawa do narodu?Polski naród jest nie mniej chłopski,wiesz??Społeczenstwa dzieliły się na mieszczańskie i rolne wtedy.Mieszczańskie były Niderlandy,albo północne Włochy,albo Anglia co do zasady.A Polska pochodzi z chłopstwa i zubożałej szlachty ,której było najwięcej i która sama na roli pracowała.Z tą róznica,że Polska w 80-90%% pochodzi z chłopstwa,a Ukraina w 90%,a Rosja w 95-98% z chłopstwa.I co to ma byc za wyznacznik,co??????Ze jednym wolno byc narodem,a drugim nie, bo ty sobie tak życzysz?BO pokrzyczysz i bedziesz ustanwiał sobie wedle własnego uznania, kto ma prawo być narodem,a kto nie.No narzucaj swoją wolę innym rób tak dalej.Daleko zajdziesz nacjonalisto.Nie nawidzisz upowców,a sam sie do nich zbliżasz swoim myśleniem.Tylu tu jest antyfaszystów,przeciwników junt i faszystów kijowskich,a taki nacjonalizm z nich wyłazi jak trochę poskrobać.

  • @Jan_De: 09.09.2014 22:40 To jedna wataha z Magdalenki trwa tylko walka o to kto będzie samcem ,,alfa". Nikt z nich nie gwarantuje zmian na lepsze w Kraju .Vide ten Portal kiedyś był normalnym portalem o tematyce Kresowej ,dzisiaj ukraińskie szambo.

  • jaroslaus 9 September 2014, 21:10 Donald Tusk złożył dymisję

    PS Oczywiście w kwestii Polaków to wiadomo ilu zgineło bo Polacy byli ewidencjonowani, czego nie można powiedzieć o ŚCIEMNIACZACH I OSZUSTACH, którzy nawet na truchłach własnych koleżków robią biznes.

  • jaroslaus 9 September 2014, 21:08 Donald Tusk złożył dymisję

    ta tak zwana "społeczność" , ta zaraza, ta plaga, mogłaby wyjaśnić dla świata tą całą liczbę 6 milionów rzekomo padłych w czasie wojny sztuk żyda. CIEKAWOSTKA DLA MYŚLĄCYCH. CZY WIECIE, ŻE...do 1989 r. pod pomnikiem ofiar Auschwitz we wszystkich językach jakie tam były, napisano, iż z obozie zginęło 4 (słownie CZTERY) Miliony ludzi?? Tą liczbę później zredukowano do 1,5 miliona! ALE CICHO SZA. W POLSKIM INTERNECIE NIE MA O TYM ANI SŁOWA. A jak myślicie, na podstawie CZYICH SZACUNKÓW BYŁA PIERWOTNA LICZBA? Hmm?? A tu są zdjęcia. Moim marzeniem jest by ta "społeczność" po prostu wyparowała. Tym razem naprawdę. http://exposing-the-holocaust-hoax-archive.blogspot.com/2009/09/number-of-dead-at-auschwitz-alleged-by.html

  • Na naszej granicy jest groźne państwo hitlerowsko-faszystowskie. Ono będzie faszystowskie niezależnie od wygranej czy przegranej w wojnie domowej na wschodzie; tam jest i będzie totalitaryzm, bezprawie, szowinizm, mafijność i bandytyzm. To państwo już wysuneło żądania terytorialne wobec Polski. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem. Dlatego polskim żywotnym interesie narodowym leży aby to było państwo słabe. Obecnie powstańcy Noworosji oddają Polsce niedocenianą przysługę, osłabiając ukraińskie państwo faszystowskie. Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. podała konkretne działania, których celem jest doprowadzenie do rozpadu Rzeczypospolitej Polskiej. Dużą rolę odgrywają w tej toczącej się obecnie kampanii świadomi i nieświadomi ukraińscy agenci wpływu. Prowid OUN de facto rządzi Ukrainą. Można stwierdzić, że Ukraina skrycie wypowiedziała Polsce wojnę. http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • @Kwezal:09.09.2014 22:11). co ty chłopie bredzisz demaskujesz się w co drugim słowie i twierdzisz żeś ,,polak " o takich przeszczepach jak ty Bawarczycy mówią ,,genähten Deutschland" .Żaden Polak nie nazwie tej waluty takim zwrotem .... ,,od tego że biore hrywienki" .............Opieram to na wspomnieniach mojego dziadka, który mi opowiadał,że te walki były najbardziej bezsensowne, w jakich brał udział................ Czyżby to co ukradł z Polskich wsi nie pokryło trudów poniesionych przy mordowaniu ich właścicieli ??? . Tak wy ukry jesteście interesowni widać to na przykładzie waszej wojny ze Wschodnią ukrainą ...............tu sa chyba jakies konkretne tematy............ Do czasu aż włazłeś na to forum . pozdrów,braci ZUwP i przeproś za wpadki nie przekazują ci ścisłych informacji.

  • votum_separatum 9 September 2014, 20:57 Czterdzieści trumien przekroczyło linię frontu

    A propos wyrażanego przez niektórych rozsądnych niepokoju o rozjuszonych przegraną banderowców u granic Polski. Bandy Kołomojskiego stosują metodę wołyńską w obwodzie donieckim - odcinają powstańcom głowy jak sunnicki ISIS

    http://set-info.ru/news/ukrainskie_karateli_prislali_materyam_doneckih_opolchencam_otrezannye_golovy_synovey_2014-09-09

  • sylwia 9 September 2014, 20:57 Donald Tusk złożył dymisję

    Społeczność żydowska w Polsce uważa ten krok w karierze Tuska za powód do zadowolenia. A więc Magen Dawid mu na drogę. Tuskowie to rodzina żydowska spod Bełchatowa. Babka Donalda nazywała się Ewa (Hawa) Dawidowska.

    http://forum.hotnews.pl/fpolska,0,1372,13547584,Zydowskie_pochodzenie_DTuska.html

    Chaim Tusk pojawia się na stronicy żydowskiej o Bełchatowie.

    http://www.jewishgen.org/yizkor/belchatow/bel019.html

    Tusk to znane nazwisko żydowskie. Np. rabin Srulik Tusk ogłosił prelekcję o Talmudzie a Marla Brooke Tusk nie zmieniła nazwiska po rabinackim ślubie:

    http://torahencounters.com/category/staff

    http://www.nytimes.com/2006/12/10/fashion/weddings/10tusk.html?_r=0

    Były trzy rodzaje Kaszubów: kaszubscy, niemieccy i polscy. Polskim Kaszubom wolno było służyć w Wehrmachcie po podpisaniu Volskliste, jako foldsdojcze. Dziadek Donald służył w Wehrmachcie. Jego żydowskie pochodzenie nie było ku temu przeszkodą. Ok. 150 000 Żydów służyło w Wehrmachcie.

  • Obecna Ukraina nie jest ani owieczką ani zającem. Na naszej granicy jest groźne państwo hitlerowsko-faszystowskie. Ono będzie faszystowskie niezależnie od wygranej czy przegranej w wojnie domowej na wschodzie; tam jest i będzie totalitaryzm, bezprawie, szowinizm, mafijność i bandytyzm. To państwo już wysuneło żądania terytorialne wobec Polski. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem. Dlatego polskim żywotnym interesie narodowym leży aby to było państwo słabe. Obecnie powstańcy Noworosji oddają Polsce niedocenianą przysługę, osłabiając ukraińskie państwo faszystowskie. Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. podała konkretne działania, których celem jest doprowadzenie do rozpadu Rzeczypospolitej Polskiej. Dużą rolę odgrywają w tej toczącej się obecnie kampanii świadomi i nieświadomi ukraińscy agenci wpływu. Prowid OUN de facto rządzi Ukrainą. Można stwierdzić, że Ukraina skrycie wypowiedziała Polsce wojnę. http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • pp 9 September 2014, 20:46 Applebaum: Rosja wygrywa na Ukrainie

    Syjoniści do Syjamu.

  • @Kwezal. Pan nie wie o czym pisze. Skąd te banialuki o chęciach Dmowskiego? Narody o słabszej cywilizacji przejmują zwyczaje mocniejszych sąsiadów, a wręcz rozpływają się w nich. O tym już pisał prof. F. Koneczny. Tak się stało z Litwinami którzy się całkowicie spolonizowali w RP Obojga Narodów i tak stało się z Irlandczykami. Ukraińcy jako, że nie stanowili żadnego narodu i byli prawie wyłącznie ludnością wiejską, funkcjonowali jako jeden z wielu etnosów słowiańskich zamieszkujących państwo polskie i nie byli problemem cywilizacyjnym! Dopiero nacjonalizm po I w.ś. stworzył współczesnych zombie ZapUkraińskich wojujących o jakieś fanaberie. Formowy pajac i nieuk na ogół żąda aby sprawę Kresów pozostawić jak jest, niech sobie żyją jak chcą itp. Właśnie nie żyją jak chcą, a sprawa ta wymaga rozwiązania. Ukraińcy nie dorośli do posiadania państwa, a ich własni rodacy gorzej ich traktują jak obcy. Poza tym z Ukraińcami nie można się dogadać żadną miarą. Banderyzm i złość na wskroś przenika ten ludek z którym nie można żyć po dobrosąsiedzku. Wystarczy zadać pytanie Polakom zamieszkującym Ukrainę - czy pozwalają wam realizować własne aspiracje narodowe, kulturę, odzyskiwać majątki i kościoły? Nie, na to te zakapiory nie pozwalają! Poza tym tylko łajzy bez jaj, których żadną miarą nie można nazwać mężczyznami nie chcą odzyskać ziem i domów swoich ojców! Całe szczęście że w Wojsku Polskim służy wielu żołnierzy którzy mają podobny pogląd na sprawę kresową. Żadnych tryzubów aż hen za Łuck!

  • A ja mam wrażenie, że to POPIS... Choć z zupełnie innych względów... Nienawiść do Rosji u PO jest "koniunkturalna", a u PIS "wrodzona..." PO wykorzystuje "poglądy" PIS dla korzyści swoich Mirów i Zdzichów... A PIS tego nie widzi, bo nienawiść zaślepia...

  • @wilk: 08.09.2014 23:16) Więc chłopcze unikaj tego jak ognia , nie podniecaj się tak.... Sakiewicz Zobacz ile tu na forum ukraińskich agentów. Polecam ci Jan Izydor Sztaudynger

    Nie narzu­caj światu swo­jego formatu.

  • jaroslaus 9 September 2014, 20:37 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Panie Janie. Czy nie wystarczyło napisać, że U-Kraina ZDECHNIE? Przecież forumowe przygłupy i tak nie zrozumieją Pana przekazu.

  • Rozumiem, że zjadanie, Bogu ducha winnych owieczek - w słusznej, oczywiście sprawie - jest zajęciem godnym i ze wszech miar rycerskim... A gdzie szacunek dla bezbronnych, biednych, pokrzywdzonych? gdzie pogarda dla wykorzystywania przewagi? Bliższe są mi te rycerskie, średniowieczne ideały, od waszych, targowickich konfederatów...

  • @Adinocka: 08.09.2014 22:45 Mam wrażenie że to PiS.

  • Jest oczywistą oczywistością, że interesy Polski i Ukrainy są zbieżne wyłącznie w kontekście rosyjskich prób odbudowy imperium. Tyle tylko, Ukraina z jej pęknięciem cywilizacyjnym, słabością organizacyjną, ekonomiczną i militarną niczego tak na prawdę nam nie gwarantuje. Po drugie Polska raczej nie jest celem w rosyjskich planach odbudowy imperium, przynajmniej w przewidywanym okresie, bo leży w innej strefie wpływów. Dopiero Majdan spowodował, że ustalony na początku lat 90 ub. wieku ład w Europie wschodniej zaczął się chwiać.

    Zatem poza niewiele dającym sojuszem przeciw Rosji, Ukraina dla nas jest rywalem, a nawet potencjalnym zagrożeniem, że będzie przeciw nam rozgrywana przez Berlin. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że pomimo naszego zaklinania o strategicznym partnerstwie na Ukrainie nie powstało żadne silne lobby propolskie.
    Skoro więc Ukraina jest naszym potencjalnym rywalem, to lepiej aby była słaba i zmuszona swoją aktywność koncentrować na wschodzie w utarczkach z Rosją. Dlatego Autor ma tu pełną rację.

    Może się jednak okazać, że mapa która zaprezentował stanie się nieaktualna. Prognozuję raczej, że siły prorosyjskie na Ukrainie nie powiedziały jeszcze ostatniego zdania. Faktyczna klęska w Donbasie i w perspektywie konieczność zapłacenia za tą awanturę, może spowodować, że i Kijów będzie niebieski. Wtedy granicą wpływów będzie nie Dniepr, a Zbrucz. I wtedy będziemy mieli tuż za granicą szowinistyczny skansen. Taką Lietuvę, tylko 2-3 razy ludniejszą. Banderland w wersji mini.