@amstaf358:10.09.2014 10:02 I pomyśleć że to wszystko dzięki wsparciu ukraińców którym tak żle było w POLSCE że w 1945 roku wisieli na klamce rządu w Londynie żeby tylko dostać potwierdzenie Polskiego obywatelstwa i nie trafić na Kołymę mimo łapsk upapranych powyżej łokci w Polskiej krwi..
@Tutejszym:
10.09.2014 06:47 Ten robi to za darmo i z pełnym przekonaniem i realizuje Uchwały ,,Prowydu" jaki to Polak i patriota widać z treści wypowiedzi ............Marcin Sventsitsky (połowa. Marcin Święcicki),
kandydat do Parlamentu Europejskiego z CP w Warszawie, wiceprzewodniczący polsko-ukraińskiej grupy w Sejmie RP,
Prezydent Warszawy w latach 1994-1999.
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Aby w tym przypadku osiagnąć szczyt uprzejmości, można do tego indywiduum zwracać się przez ukraińskie 'wy', czyli w drugiej osobie liczby pojedyńczej. Jest jeszcze forma bezosobowa w trzeciej osobie liczby pojedyńczej, np. 'niech siada', niech idzie'. Zawsze należy zgłaszać nadużycie. Nawet Rosjanie mają dla zach. Ukraincow pogardę i uważają ich za podludzi. Mniemanją, że zach. Ukraińcy to nie Słowianie lecz turecko-pieczyngowskie kundle o odmiennej mentalności i wyglądzie.
Zmam takich co 17 wrzesnia 1939r niesli na swych czołgach szczęscie dla ludu pracująceg miast i wsi,oraz wyzwalali lud polski spod panowania polskich panów obszarników itd..,a przyniesli smród, bród nędzę,rozpacz i i setki tysięcy zakatowanych zagłodzonych naszych obywateli.....
Fanatyczna antyrosyjskość to żaden polski patriotyzm, a szkodliwa fobia. Bazy NATO i Amerykańcy przed niczym a na pewno nie przed Rosją nas nie uchronią. Może i Rosja to dziadowski "pan" ale na Polskę to i tak za dużo. Panie Tagore kto miał rację, Dmowski z taktycznymi adresami do cara, które pozwoliły mu potem w Wersalu odebrać Niemcom więcej ziem niż stracili kiedykolwiek wcześniej czy internowani przez Prusaków antyrosyjscy piłsudczycy legioniści? Fanatyzm i dogmatyzm w polityce to żadna polityka
Kanada oskarżyła rosyjskie lotnictwo o przeprowadzenie prowokacji na Morzu Czarnym Pobyt na tym akwenie morskim Okrętu wojennego Kanady to jest dopiero PROWOKACJA.
Przyjadą uzbrojeni nienawistni faszystowscy kibice z Prawego Sektoru i Swobody w Bandersztacie (były Lwów). Pomogą im ukrostudenci. Poleje się polska krew. Zły pomysł dla Polaków.
Przyjadą uzbrojeni nienawistni faszystowscy kibice z Prawego Sektoru i Swobody w Bandersztacie (były Lwów). Pomogą im ukrostudenci. Poleje się polska krew. Zły pomysł dla Polaków.
Zauważyłem brak na forum komentarza użytkownika
mapa:
09.09.2014 22:27.) co się dzieje ??????
Jest oczywistą oczywistością, że interesy Polski i Ukrainy są zbieżne wyłącznie w kontekście rosyjskich prób odbudowy imperium. Tyle tylko, Ukraina z jej pęknięciem cywilizacyjnym, słabością organizacyjną, ekonomiczną i militarną niczego tak na prawdę nam nie gwarantuje. Po drugie Polska raczej nie jest celem w rosyjskich planach odbudowy imperium, przynajmniej w przewidywanym okresie, bo leży w innej strefie wpływów. Dopiero Majdan spowodował, że ustalony na początku lat 90 ub. wieku ład w Europie wschodniej zaczął się chwiać. Zatem poza niewiele dającym sojuszem przeciw Rosji, Ukraina dla nas jest rywalem, a nawet potencjalnym zagrożeniem, że będzie przeciw nam rozgrywana przez Berlin. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że pomimo naszego zaklinania o strategicznym partnerstwie na Ukrainie nie powstało żadne silne lobby propolskie. Skoro więc Ukraina jest naszym potencjalnym rywalem, to lepiej aby była słaba i zmuszona swoją aktywność koncentrować na wschodzie w utarczkach z Rosją. Dlatego Autor ma tu pełną rację. Może się jednak okazać, że mapa która zaprezentował stanie się nieaktualna. Prognozuję raczej, że siły prorosyjskie na Ukrainie nie powiedziały jeszcze ostatniego zdania. Faktyczna klęska w Donbasie i w perspektywie konieczność zapłacenia za tą awanturę, może spowodować, że i Kijów będzie niebieski. Wtedy granicą wpływów będzie nie Dniepr, a Zbrucz. I wtedy będziemy mieli tuż za granicą szowinistyczny skansen. Taką Lietuvę, tylko 2-3 razy ludniejszą. Banderland w wersji mini.
Sprawa jest prosta i oczywista .NAM potrzebna jest silna i niezawisła POLSKA a nie ,,polska to nienormalność "- Pomoc USA i Zachodu już przerabialiśmy W 1945 r też nieśli demokrację tylko powstaje pytanie dlaczego zatrzymali się na RENIE.
Ukraina to dla Niemców klin wbity między Polskę i Rosję. Kraj zbudowany na nienawiści do nas i do Rosjan. Im zabrał serce przemysłowe (w początkach XX wieku był nim Donbas), a nam Kresy oddziałujące na ducha polskiego. Niemcy zawsze potrafili wyjść na swoje na krzywdzie Polaków i Rosjan. Cała historia od powstania królestwa Prus jest tego dowodem.
Jakoś za pomordowaną Polska ludność we Wschodnich województwach Rzeczpospolitej nikt nie chce pamiętać i się modlić. To smutne ale fakt niezaprzeczalny , pomijam drobne incydenty w Polsce gdzie kler przymuszony sytuacją podejmował niemrawe gesty w tym kierunku.
@tagore: 10.09.2014 02:03). Proszę nie zaciemniać sytuacji i pominąć adres Dmowskiego do Cara. Po odłożeniu tej sprawy na bok uważam że artykuł jest oparty na bardzo rzetelnej analizie .Jego argumentacja nie daje się podważyć i dobitnie uzasadnia właśnie takie a nie inne potrzebne Polsce stanowisko. Sugeruje Pan brak możliwości porozumienia z Węgrami co w mojej ocenie jest co najmniej wątpliwą tezą (proszę spojrzeć na wieloletnie tradycje wzajemnej sympatii .Nie wnikając dalej od 1939 r poprzez 1956 r 1970 1991 . Czy uważa Pan że oni nie pamiętają naszego wsparcia ich dążeń do niepodległości ). Jeśli po odsunięciu tego pierwszego argumentu uważa Pan że , powinniśmy zająć inne STANOWISKO proszę o jego uzasadnienie.
Okropne, P. Władysławie. Synowie i wnuki upowców sa tacy sami jak ich ojcowie i dziadkowie. Bez złudzeń: zach. Ukraińcy to śmiertelni wrogowie Polaków. Jak widać, nie tylko Polaków. Bestie. Barbarzyńcy.
Oto opowiedz mieszkanca Donbasu o zniecaniach Ukrainskich zolnierzy nad jego 64-lentej matka: robili podcinania (jako sportowcy-zapasniki) itd. Prosze, z 3:30 min
https://www.youtube.com/watch?v=KVhdgP9ZUOc &index=11 &list=PL2KavYSImN0tRpy5mnDTKIUzOz73qqr1m
@Kwezal: 10.09.2014 07:45). Taki z niego był jasnowidz że przed podpisaniem porozumienia trzymano go prze godzinę w przedpokoju żeby nie przeszkadzał ,pewnie miał ,,wizje". Polacy i tak usuną ten układ Magdalenkowy i zlikwidują raz na zawsze byt wielkiej 4 . POPiS i reszta odejdą na śmietnik historii
To nie jasnowidzenie. To wymowa talmudycznej mądrości przechowywanej przez wieki przez starożytny naród żydowski, którego p. Kalksztajn (Kaczyński) jest wielkim synem.
To nie jasnowidzenie. To wymowa talmudycznej mądrości przechowywanej przez wieki przez starożytny naród żydowski, którego p. Kalksztajn (Kaczyński) jest wielkim synem.
FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990.
/W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/
"Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza - "Czuprynki" oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy stosować przymus fizyczny, "pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię". W razie ociągania się stosować nawet "metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN.
Zgodnie zwczesniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz "Wyzwolenia Ukrainy". Przegranie przez "Ruch" wyborów na Ukrainie uważane jest za śmierć ukrainizmu nad Dnieprem.
Sprawy polskie:
1. na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Ukrainy Zachodniej;
2. w diasporze;
3. w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy Zacurzońskiej.
1. Popieramy gorąco wysiłki wyzwoleńcze narodów bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii, popieramy wysiłki wyzwoleńcze Mołdawian, Gruzinów i Ormian. Solidaryzujemy się z walką o wolność bratniego narodu białoruskiego, pamiętając jednocześnie, że wywodzi się on z naszego ukraińskiego gniazda - Kijowskiej Rusi i do tego gniazda w przyszłości powinien wrócić.
...Z postkomunistyczną Polską należy utrzymywać stosunki przyjazne i na zasadach wzajemności. Aby nie drażnić Polaków i rządu należy przyznać im na Ukrainie pewne uprawnienia w zakresie wiary, kultury i szkolnictwa, bacząc równocześnie, aby te koncesje nie poszły zbyt daleko. Wykluczyć organizowanie się Polaków pod względem politycznym. Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanislawów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy.
Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi - w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA.
Koncesje w sprawie szkolnictwa polskiego i kultury uzależnić od podobnych koncesji udzielonych Ukraińcom w Polsce. Głosić, że w Polsce mieszka jeden milion Ukraińców, utrudniać Polakom odbudowę cmentarza Orląt, ale niezbyt nachalnie, aby nie dać im do rąk międzynarodowego atutu propagandowego, że nasze starania o wejście do Europy nie są szczere (chodzi o to, że cmentarz Orląt jest cmentarzem wojskowym, tedy zgodnie z konwencją międzynarodową jest pod ochroną prawa międzynarodowego).
Oddawanie Polakom kościołów uzależniać od oddawania Ukraińcom w Polsce obiektów cerkiewnych a przede wszystkim oddanie przez Polaków Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi katedry greckokatolickiej w książęcym grodzie Przemyślu. Nie zaszkodzi tego faktu łączyć ze zwróceniem Polakom kościoła Sw. Elżbiety we Lwowie a także obiektów kościelnych w Tarnopolu Stanisławowie. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do reaktywowana polskiej hierarchii, czyli powrotu na nasze ziemie polskich biskupów. To mogłoby oznaczać na przyszłość niebezpieczeństwo odrodzenia na Ukrainie (zachodniej) niepożądanej polskości i polskiego szowinizmu o ambicjach politycznych. Obrządek łaciński na Ukrainie podporządkować hierarchi Ukraińskiej Cerkwi Katolickiej i jej patriarsze z siedziba na Górze św. Jura wt Lwowie. Sporządzać i systematycznie uzupełniać spisy Polaków mieszkających na Ukrainie a przede wszystkim na Ukrainie Zachodniej. Spisy te oraz adres) służyć będą sprawie Ścisłej kontroli ich poczynań. Znając historię i zdolności konspiracyjne Polaków nie można wykluczyć, że w przyszłości zecha konspirować przeciwko samostijnej Ukrainie. Nie można też wykluczyć, że znajdą się w Polsce siły rewizjonistyczne, które zechcą odebrać Ukraińcom Lwów. Pomocnymi w tym mogą być właśnie konspirujący Polacy. Dlatego w najbliższej przyszłości, gdy Ukraina pozbędzie się swoich własnych komunistów, ujawniani Polacy powinni złożyć przysięgę lojalności i wierność samostijnej Ukrainie. To samo uczynić winni polscy księża, zakonnicy i zakonnice.
Nie utrudniać Polakom wyjazdów do Polski na pobyt stały, lecz je ułatwiać. Pamiętajmy, że odwiecznym celem Ukraińców i naczelnym OUN była depolonizacja ziem zasiedlonych od kilku pokoleń przez Polaków. Ułatwiając maksymalnie wyjazdy do Polski, należy równocześnie ułatwiać im czasowe kontakty z krewnymi i znajomymi w Polsce. Młodym, którzy odwiedzają krewnych w Polsce lub znajomych, utrudniać wstęp na wyższe uczelnie. W ogóle ograniczyć studia Polakom i nie dopuszczać do powstania silnej warstwy inteligencji. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej...
2. Mamy wiele dobrych przykładów z przeszłości wspólnej walki ukraińsko-polskiej prowadzonej przeciwko komunizmowi. Te dobre tradycje należy kultywować, zacieśniając więzy z tymi organizacjami, które mają realistyczne podejście do stosunków ukraińsko-polskich. Wykazywać, że we wspólnej walce z komuna Ukraińcy byli stroną aktywną i inspirującą. Innymi słowy aby Polacy uznawali przywódczą rolę Ukraińców. Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne. Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK. Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie. Wszystkie te akcje przyniosły wiele cierpień i krwi narodowi ukraińskiemu. Podkreślać to w komunikatach, które koniecznie muszą być publikowane w językach obcych, zwłaszcza w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.
Zmierzać do tego, aby miarodajne czynniki polskie na emigracji zrzekły się wszelkich zamiarów i myśli rewindykacji względem Ukrainy a sprawę Ukrainy Zacurzońskiej (Zasanie, Chełmszczyzna, Podlasie i Łemkowszczyzna) pozostawić otwartą, sugerując, że zostanie ona załatwiona z korzyścią dla obu stron przez narodowe rządy w pełni suwerennych państw samostijnej Ukrainy i postkomunistycznej Polski. Na takim stanowisku stoi już obecnie Konfederacja Polski Niepodległej. Tę organizację i jej ludzi należy wspierać. W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną na obczyźnie, za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu.
3. Obecna Polska przeżywa dobę swojego ponownego odrodzenia, której siłą sprawczą jest ruch znany na Świecie pod nazwą Solidarności. Ruch ten zdobył sobie międzynarodową sławę jako rozsadnik komunizmu na Świecie. Taka opinia o Solidarności krzywdzi nas i nie jest nam potrzebna. Nasza propaganda powinna iść w kierunku wykazania, że Solidarność nie była tą siłą sprawczą, lecz UPA, która zainspirowała siły antykomunistyczne do działania. UPA walczyła z bolszewią ponad 10 lat a jej duch żywy nigdy nie wygasi. Duch UPA zapłodnił Solidarność do czynu. Tak powinien rozumować każdy Ukrainiec, tak samo powinien rozumować świat i my mamy światu w tym dopomóc, bo inaczej znowu naszą chwałę przypiszą sobie Polacy.
Stosunek zdrowych sił ukraińskich do obecnej polskiej rzeczywistości powinien być zróżnicowany i uzależniony od naszych interesów. Polska jest Ukrainie potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA, która polscy komuniści przedstawili narodowi polskiemu kłamliwie nie jako zbrojny ruch narodowo-wyzwoleńczy, lecz jako bandy. Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym.
Najpilniejsze zadanie na najbliższą przyszłość: doprowadzić do tego, żeby władze polskie jednostronnie przyznały (złożyły deklarację), że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych, a tym wyrzekają się wszelkich pretensji do ziem utraconych na wschodzie w wyniku sowieckiej inwazji dokonanej na okupowane przez Polskę terytoria ukraińskie 17 września 1939 r. Takie oświadczenie jeżeli będzie, należy silnie rozpropagować w różnych językach obcych. To bardzo ważne dla naszych posunięć przyszłościowych. My ze swej strony przyznamy słuszność takiemu stanowisku oświadczając, że kwestia granic, które wytyczył bez naszego udziału (tj. Polski i Ukrainy) krzywdzący układ jałtański (nie mówić o czyją krzywdę chodzi) powinna być załatwiona w przyszłości przez rządy suwerennych państw Ukrainy i Polski. Gdy zaś do tego już dojdzie, to my odczytamy owo jednostronne oświadczenie: tak, wy nie macie roszczeń terytorialnych i mieć nie możecie, ale my je mamy. Polacy bowiem zdają sobie sprawę, iż dotąd okupują część historycznych i etnograficznych ziem ukraińskich a nie odwrotnie. Zatem będzie rzeczą sprawiedliwą dla ukraińsko-polskiego pojednania zwrócenie Ukraińcom ziem, które są przez nas nazywane Ukrainą Zacurzońską. Wtedy, gdy się te dwa fakty zestawi, to świat nam a nie Polsce przyzna rację.
Ważne jest także w obecnej chwili postawienie na porządku dziennym tzw. akcji Wisła. Dążyć aby stanęła ona na forum polskiego parlamentu i żeby sami Polacy ją potępili jako ludobójcza. Inicjatorem sprawy nie może być Mokry, lecz ktoś z Polaków. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD. Gdy to już się stanie to wieść o tym z odpowiednim naszym komentarzem w jęz.. obcych powinna obejść cały Świat. Zainicjować wiece potępiające polskie zbrodnie popełnione na narodzie ukraińskim przez różne cudzoziemskie organizacje. Nasz komentarz do tego powinien nawiązywać do ucisku polskiego przed wojną na obszarze polskiej okupacji ziem ukraińskich (Zamojszczyzna, pacyfikacje, likwidacja szkolnicywa i. kultury, ucisk narodowy), sławne działania UPA w walce z Niemcami i komuną w Bolszewii i w Polsce. Podnieść, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorki Solidarności, potępiają komunistyczną akcję Wisła znęcania się nad ukraińską ludnością. Wykazywać ukraińskość Zacurzonii zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA.
W tym duchu prowadzić propagandę na rzecz historycznosci i etnograficzności ziem ukraińskich okupowanych obecnie przez Polskę, a o które z taką determinacją z komunistyczną władzą polską walczyła UPA -razem z patriotycznymi siłami polskimi WIN. Wynika z tego, że patriotyczne siły pokkie uznawały rolę UPA i jej prawo do ziemi Zacurzonii. Mocno podkreślać, że takie jest stanowisko patriotycznych sił Polski obecnie. Wyciszać wszystko to co nas dzieli, w tym także negatywne patrzenie na UPA. Podkreślać także, iż takie same jest również stanowisko papieża i udowodnić, że gdyby było inaczej to nie przyznałby Mokremu nagordy im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach "Tygodnika Powszechnego" oraz "Znak", a w propagandzie światowe] głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować. Problematyka rewolucyjnej OUN - awangardy narodu ukraińskiego - powinna być tam zawsze obecna. Głosić prawdę bardziej znanych wydarzeń dziejowych (Grunwald, Wiedeń, Warszawa 1920, Monte Cassino) podkreślając, że odniesione tam zwycięstwa były głównie dziełem Ukraińców, a nie Polaków. Polacy odegrali w nich rolę drugorzędną. Stanowczo rozprawiać się z antyukraińskimi poglądami na historię działaności UPA - E. Prusa, W. Hraniewskiegp, J. Sobiesiaka, H. Cybulskiego, kś. Kuczyńskiego, J. Jastrzębowskiego, W. Romanowskiego, J. Popiela, M. Fijałki, kś. Szetelnickiego, J. Gietrycha, Z. Alberta, A. Oliwy, W. Kalabińskiego, J. Węgierskiego, S. Myślińskiego, M. Juchniewicza, W. Szoty, J. Turowskiego, Siemaszki i j. Sereta. Najlepiej to robić piórem samych Polaków, wśród których znajdą się osoby sprzedajne (obiecać wysokie honoraria i stypednia zagraniczne). Wskazane jest opanowanie niektórych polskich pism, w tym "Semper Fidelis", "Tak i nie" i in. Wejść do władz Archiwum wschodniego, infiltrować Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich (GKBZHwP), przeszkadać w zbieraniu obciążających Ukraińców materiałów z wydarzeń drugiej wojny światowej, nie dopuszczać do publikowania materiałów obciążających ukraiński nacjonalizm rewolucyjny OUN. Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu.
Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej. Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony.
Poprzeć politycznie, moralnie i finansowo fundację im. sw. Włodzimierza Chrzciciela założoną w Krakowie przez Mokrego. Roli Mokrego nie eksponować, aby nie utrudniać mu działalności parlamentarnej. Nas interesuje punkt programu fundacji, który mówi o gromadzeniu dowodów o zbrodniach Polaków popełnionych na ukraińskim narodzie w okresie ostatniej wojny i w pierwszych latach powojennych (Akcja Wisła). W naszej propagandzie wykazywać, ze podstawę Fundacji stanowi dar Watykanu przekazany przez Ojca sw. na działalność duszpasterską greckokatolicką. Jeżeli będą sprzeciwy ze strony pewnych środowisk ukraińskich czy polskich, to wówczas głosić na cały świat, ze Polacy to pseudokatolicy i działają wbrew życzeniom papieża. Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić stopniowo do przekształcenia Fundacji w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie tego instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie.
(Jak dosniosły oststnio media taki uniwersytet ma zostać powołany w Lublinie. A dlaczego nie we Lwowie ? - P.J.)
Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwerystet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. Robić to należy w sposób jak to czynili Polacy żebraczej Polski przedwojennej z Ukraińcami, Poleszukami, Hucułami i Łemkami. Podsycać aktywność narodową Ukraińców, Białorusinów, Żydów, Czechów, Słowaków a przede wszystkim Niemców. Próby hamowania ich dynamizmu określać jako ucisk, brak demokracji i polską nieszczerość w głoszeniu haseł równości i wolności. Nie dopuszczać do zbliżenia polsko-niemieckiego. Podkreślać aktualność hasła "Jak świat światem, Niemiec Polakowi nie będzie bratem".
To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej ."
***
"Powyższy tekst po przetłumaczniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej ."
Jak pisze dalej W.Poliszczuk "Po przeanalizowaniu tekstu fragmentów "uchwały", po skonfrontowaniu ich z innymi publikacjami, doszedłem do wniosku, że "uchwała", a raczej jej fragmenty, jest oryginalną uchwałą OUN-b. Wskazuje na to treść uchwały, która jest adekwatna do strategii, polityki i ideologii OUN-b. Tekst "Uchwały" jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b ."
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
Tej kombinacji run używała też dywizja SS Das Reich, wsławiona masakrą ludności francuskiej w miejscowosci Oradour-sur-Glan. Tę kombinację run nazywają także Wolfsangel i jest ona godłem batalionu Azow składającego się z faszystów z Fundacji Socjalistyczno Narodowej i kryminalistów zwerbowanych w więzieniach.
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Hitlerowcy nazywali AK bandytami. Faszyści kijowscy nazywają powstańcow Noworosji, obrońców ojczyzny, terrorystami. Terrorystyczne oddziały faszystowskiej kliki kijowskiej niszczą miasta i osiedla, masowo zabijają cywilów przez świadomy i celowy ostrzał artyleryjski, łącznie z użyciem broni rakietowej Grad. Posłuchajmy elokwentnego opisu prawdziwej sytuacji przez lekarkę.
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
"Sylwia" (vanderBrook). Jacy Ukraińcy, przykład. Polaków łachu ruski testujesz!. Piszesz ruski agencie wpływu to, za co tobie płacą. I zmień awatar, nie masz prawa postponować Bandery Polski. Poszedł stąd. Polska z "własnymi siłami" to Polska w 100% uzależniona i w obrębie FR. Taki okres wyalienowania i liczenie że słabość zapewni nam bezpieczeństwo już przerabialiśmy. Był to początek i przyczyna rozbiorów Polski. Poszedł ty ruski gadzie stąd, zarabiaj tyłkiem ty geju a nie ruską dywersją propagandową wśród Polaków!
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
Rosyjski agent wpływu to ja + kilku innych użytkowników forum, których Pan Tutejszy zakwalifikował do teczki KGB. Generalnie dla Tutejszego agentami wpływu są Polacy (mamy tu jakiś chyba z FR to ich nie zaliczam, bo nawet słabo po polsku piszą), którzy uważają, że Rzeczpospolita Niepodległa to taka której nie po drodze z USA, Niemcami czy Rosją (w ogóle pojęcie suwerenności wyklucza takie opcje) i upatrują ratunku w odbudowie Ojczyzny własnymi siłami. Widzmy też, że powstanie Noworosji i rozpad Ukrainy jest dla Polski korzystne. Co więcej jesteśmy przekonani, że za zamieszanie na Kresach odpowiada światowy awanturnik jakim są USA. Generalnie jesteśmy w opozycji do wyznawców Sakiewicza i Michnika. Osobiście po drodze mi z Romanem Dmowskim. I to tyle w kwestii agentury wpływu.
Ludzie pomawiający innych o agenturalność rosyjską robią to w myśl polecenia OUN-b (Bandery). Użytkownik Koben44 zamieścił o tym wartościowy wpis. Cytuję: 'Koben44: 30.08.2014 11:41 "Oto jak banderowcy manipulują Polską. ... Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej. Oto odnośniki internetowe do tematu wojny skrycie wypowiedzianej Polsce przez de facto tajny rząd ukraiński: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
"Sylwia" (vanderBrook). Jacy Ukraińcy, przykład. Polaków łachu ruski testujesz!. Piszesz ruski agencie wpływu to, za co tobie płacą. I zmień awatar, nie masz prawa postponować Bandery Polski. Poszedł stąd.
Panie tagore, rzecz zamówiona, wykonana, opłacona, opublikowana. Pan profesor pracę jak zwykle zlecił podwładnym, zrobili to dobrze za friko licząc na pamięć i łaskę Pana Profesora. Normalka.
Polacy, którzy uratowali się z upowskich rzezi, donieśli, iż ukraińskie kobiety dorównywały ukraińskim rizunom w wyrafinowanym okrucieństwie. Jak widać na kronikach filmowych, Ukrainki też maszerowały w strojach ludowych z flagami hilterowskimi i witały kwiatami Wehrmacht i SS. Te faszystki są wierne banderowskiej tradycji zachodniej Ukrainy. Ich uroda niech nas nie omamia. One zostały celowo wybrane przez dziennikarzy do zdjęć w celach propagandowych.
Panie jaroslaus, aj waj, czemu Ty taki wielki antysemita! Jak ty ode mnie te aryjskie papiery dostał to już Ty czystej krwi Aryjczyk!. Ale dlaczego na grób babci Ty plujesz!. Dlaczego Ty antysemita! Wracając do tematu: Jakie duże interesy Izrael ma do zrealizowania na Ukrainie, że nie wspomina o potwornych mordach dokonanych przez UPA na ludności żydowskiej.
Ukraińska policja razem z SS i policją niemiecką uczestniczyła w egzekucjach około 150 tys. Żydów na Wołyniu i 455 tys. w Małopolsce Wschodniej. Jakimi potencjalnymi zyskami dla Izraela rząd Ukrainy chce opłacić poparcie Izraela oraz zadość uczynić za śmierć Żydów, których Izrael jest moralnym następcą. Jeżeli upadnie Ukraina to Izrael od FR raczej nic nie dostanie, chyba że wcześniej dogada się z Rosjanami. W tym przypadku Ukraina byłaby sprzedana i zaczął by się okres prawdy o faszyzmie, banderyzmie na byłej Ukrainie. Z handlu pomiędzy FR a Izraelem potencjalnie wyłączona mogła być ZapUkr, jako bezmózgi potworek szczerzący zęby na sąsiadów. Jak by się to nie obróciło to zawsze nasz polski tyłek będzie z tyłu. Zbroić się trzeba.
Pani Jabłonka: To nie był żaden 'bunt' lecz wola narodu przejawiona w wolnym i dobrowolnym referendum, która jest krwawo tłumiona przez ludobójczą ekspedycję karną wysłaną przez kijowską szajkę neohitlerowskich faszystów. Azali w szkockim referendum Pani Jabłonka też dostrzeże 'bunt' 'separatystów'?
P. Jan53: Symbol faszystowskiego batalionu 'Azow' to był krótko mój drugi awatar. Teraz jest trzeci. Chciałam sprawdzić czy będzie jakakolwiek reakcja użytkowników na ten jawnie faszystowski i wraży symbol. Reakcji nie było ze strony Polaków a Ukraińcy zwracali się do mnie wtedy przyjaźnie, czego od czasu zmiany awatara na obecny polski patriotyczny nie robią. O Wolfsangel i jego związku z kwaterą SS w Wolfsburgu można więcej napisać, ale wystarczy wspomnieć, że Wolfsangel używany przez Thule Gesellschaft był taki sam lecz z dodatkiem 'daszka' nad runą 'I' co czyniło ja runą 'T'. Thule dla hitleryzmu była jak OUN dla banderyzmu. Pozdrawiam.
@amstaf358:10.09.2014 10:02 I pomyśleć że to wszystko dzięki wsparciu ukraińców którym tak żle było w POLSCE że w 1945 roku wisieli na klamce rządu w Londynie żeby tylko dostać potwierdzenie Polskiego obywatelstwa i nie trafić na Kołymę mimo łapsk upapranych powyżej łokci w Polskiej krwi..
Wykaz przyjaciół ............................................................................................................ ,,Naszego Dila" Harazd.net
Kancelaria Walczyński KALINOWSKI i Wspólnicy
Lege Artis Kancelaria Adwokacka
migrujący
naszwybir.pl
Telenowyny
ZUwP
Dużo się nie różnią,i mają wieeeeeeeeele wspólnego, zresztą szkoda polemizować na ten temat z kimś takim ja Ty...
@Tutejszym:
10.09.2014 06:47 Ten robi to za darmo i z pełnym przekonaniem i realizuje Uchwały ,,Prowydu" jaki to Polak i patriota widać z treści wypowiedzi ............Marcin Sventsitsky (połowa. Marcin Święcicki),
kandydat do Parlamentu Europejskiego z CP w Warszawie, wiceprzewodniczący polsko-ukraińskiej grupy w Sejmie RP,
Prezydent Warszawy w latach 1994-1999.
http://translate.google.pl/translate?hl=pl &sl=uk &u= http://www.nasze-slowo.pl/ &prev=/search%3Fq%3Dnasze%2Bs%25C5%2582owo%26biw%3D1058%26bih%3D641
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
ZSSR v. 1939.0 to nie FR v. 2014.0.
Aby w tym przypadku osiagnąć szczyt uprzejmości, można do tego indywiduum zwracać się przez ukraińskie 'wy', czyli w drugiej osobie liczby pojedyńczej. Jest jeszcze forma bezosobowa w trzeciej osobie liczby pojedyńczej, np. 'niech siada', niech idzie'. Zawsze należy zgłaszać nadużycie. Nawet Rosjanie mają dla zach. Ukraincow pogardę i uważają ich za podludzi. Mniemanją, że zach. Ukraińcy to nie Słowianie lecz turecko-pieczyngowskie kundle o odmiennej mentalności i wyglądzie.
Zmam takich co 17 wrzesnia 1939r niesli na swych czołgach szczęscie dla ludu pracująceg miast i wsi,oraz wyzwalali lud polski spod panowania polskich panów obszarników itd..,a przyniesli smród, bród nędzę,rozpacz i i setki tysięcy zakatowanych zagłodzonych naszych obywateli.....
Fanatyczna antyrosyjskość to żaden polski patriotyzm, a szkodliwa fobia. Bazy NATO i Amerykańcy przed niczym a na pewno nie przed Rosją nas nie uchronią. Może i Rosja to dziadowski "pan" ale na Polskę to i tak za dużo. Panie Tagore kto miał rację, Dmowski z taktycznymi adresami do cara, które pozwoliły mu potem w Wersalu odebrać Niemcom więcej ziem niż stracili kiedykolwiek wcześniej czy internowani przez Prusaków antyrosyjscy piłsudczycy legioniści? Fanatyzm i dogmatyzm w polityce to żadna polityka
P. Anarchista: celne.
Kanada oskarżyła rosyjskie lotnictwo o przeprowadzenie prowokacji na Morzu Czarnym Pobyt na tym akwenie morskim Okrętu wojennego Kanady to jest dopiero PROWOKACJA.
Przyjadą uzbrojeni nienawistni faszystowscy kibice z Prawego Sektoru i Swobody w Bandersztacie (były Lwów). Pomogą im ukrostudenci. Poleje się polska krew. Zły pomysł dla Polaków.
Przyjadą uzbrojeni nienawistni faszystowscy kibice z Prawego Sektoru i Swobody w Bandersztacie (były Lwów). Pomogą im ukrostudenci. Poleje się polska krew. Zły pomysł dla Polaków.
Zauważyłem brak na forum komentarza użytkownika
mapa:
09.09.2014 22:27.) co się dzieje ??????
Jest oczywistą oczywistością, że interesy Polski i Ukrainy są zbieżne wyłącznie w kontekście rosyjskich prób odbudowy imperium. Tyle tylko, Ukraina z jej pęknięciem cywilizacyjnym, słabością organizacyjną, ekonomiczną i militarną niczego tak na prawdę nam nie gwarantuje. Po drugie Polska raczej nie jest celem w rosyjskich planach odbudowy imperium, przynajmniej w przewidywanym okresie, bo leży w innej strefie wpływów. Dopiero Majdan spowodował, że ustalony na początku lat 90 ub. wieku ład w Europie wschodniej zaczął się chwiać. Zatem poza niewiele dającym sojuszem przeciw Rosji, Ukraina dla nas jest rywalem, a nawet potencjalnym zagrożeniem, że będzie przeciw nam rozgrywana przez Berlin. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że pomimo naszego zaklinania o strategicznym partnerstwie na Ukrainie nie powstało żadne silne lobby propolskie. Skoro więc Ukraina jest naszym potencjalnym rywalem, to lepiej aby była słaba i zmuszona swoją aktywność koncentrować na wschodzie w utarczkach z Rosją. Dlatego Autor ma tu pełną rację. Może się jednak okazać, że mapa która zaprezentował stanie się nieaktualna. Prognozuję raczej, że siły prorosyjskie na Ukrainie nie powiedziały jeszcze ostatniego zdania. Faktyczna klęska w Donbasie i w perspektywie konieczność zapłacenia za tą awanturę, może spowodować, że i Kijów będzie niebieski. Wtedy granicą wpływów będzie nie Dniepr, a Zbrucz. I wtedy będziemy mieli tuż za granicą szowinistyczny skansen. Taką Lietuvę, tylko 2-3 razy ludniejszą. Banderland w wersji mini.
@Anarchista: 10.09.2014 09:31) P.s ( to celowe przekręcenie ) ,,Hamstwo""- Chamstwo
@Przebraze:
09.09.2014 22:26
Sprawa jest prosta i oczywista .NAM potrzebna jest silna i niezawisła POLSKA a nie ,,polska to nienormalność "- Pomoc USA i Zachodu już przerabialiśmy W 1945 r też nieśli demokrację tylko powstaje pytanie dlaczego zatrzymali się na RENIE.
@Tutejszym: 10.09.2014 07:17Hamstwo i wulgarność w każdym poście .I pomyśleć ze to wszystko z nadmiaru głupoty spowodowanej nadużywaniem alkoholu.
@Tutejszym: 10.09.2014 07:17Hanstwo i wulgarność w każdym poście .I pomyśleć ze to wszystko z nadmiaru głupoty spowodowanej nadużywaniem alkoholu.
Ukraina to dla Niemców klin wbity między Polskę i Rosję. Kraj zbudowany na nienawiści do nas i do Rosjan. Im zabrał serce przemysłowe (w początkach XX wieku był nim Donbas), a nam Kresy oddziałujące na ducha polskiego. Niemcy zawsze potrafili wyjść na swoje na krzywdzie Polaków i Rosjan. Cała historia od powstania królestwa Prus jest tego dowodem.
@Kros: 09.09.2014 11:3). Te ,,panie '' Posiadają potężną tajną broń HIV .
Jakoś za pomordowaną Polska ludność we Wschodnich województwach Rzeczpospolitej nikt nie chce pamiętać i się modlić. To smutne ale fakt niezaprzeczalny , pomijam drobne incydenty w Polsce gdzie kler przymuszony sytuacją podejmował niemrawe gesty w tym kierunku.
@tagore: 10.09.2014 02:03). Proszę nie zaciemniać sytuacji i pominąć adres Dmowskiego do Cara. Po odłożeniu tej sprawy na bok uważam że artykuł jest oparty na bardzo rzetelnej analizie .Jego argumentacja nie daje się podważyć i dobitnie uzasadnia właśnie takie a nie inne potrzebne Polsce stanowisko. Sugeruje Pan brak możliwości porozumienia z Węgrami co w mojej ocenie jest co najmniej wątpliwą tezą (proszę spojrzeć na wieloletnie tradycje wzajemnej sympatii .Nie wnikając dalej od 1939 r poprzez 1956 r 1970 1991 . Czy uważa Pan że oni nie pamiętają naszego wsparcia ich dążeń do niepodległości ). Jeśli po odsunięciu tego pierwszego argumentu uważa Pan że , powinniśmy zająć inne STANOWISKO proszę o jego uzasadnienie.
Okropne, P. Władysławie. Synowie i wnuki upowców sa tacy sami jak ich ojcowie i dziadkowie. Bez złudzeń: zach. Ukraińcy to śmiertelni wrogowie Polaków. Jak widać, nie tylko Polaków. Bestie. Barbarzyńcy.
https://www.youtube.com/watch?list=UUuRgUSdmne5RXVGjKuHLBCQ &v=MjpyjWvt-Hc
Oto opowiedz mieszkanca Donbasu o zniecaniach Ukrainskich zolnierzy nad jego 64-lentej matka: robili podcinania (jako sportowcy-zapasniki) itd. Prosze, z 3:30 min
https://www.youtube.com/watch?v=KVhdgP9ZUOc &index=11 &list=PL2KavYSImN0tRpy5mnDTKIUzOz73qqr1m
Dowcipnie o zmianie w karierze Tuska (tusk - kieł słonia, ale nie po kaszubsku) wypowiedział się Max Kolonko:
https://www.youtube.com/watch?v=qvy7xornVW0
@Kwezal: 10.09.2014 07:45). Taki z niego był jasnowidz że przed podpisaniem porozumienia trzymano go prze godzinę w przedpokoju żeby nie przeszkadzał ,pewnie miał ,,wizje". Polacy i tak usuną ten układ Magdalenkowy i zlikwidują raz na zawsze byt wielkiej 4 . POPiS i reszta odejdą na śmietnik historii
To nie jasnowidzenie. To wymowa talmudycznej mądrości przechowywanej przez wieki przez starożytny naród żydowski, którego p. Kalksztajn (Kaczyński) jest wielkim synem.
To nie jasnowidzenie. To wymowa talmudycznej mądrości przechowywanej przez wieki przez starożytny naród żydowski, którego p. Kalksztajn (Kaczyński) jest wielkim synem.
We wszystkich innych państwach europejskich to jest niedopuszczalne. A oto pogrzeb SS na Ukrainie zachodniej.
https://www.youtube.com/watch?v=u7Z0incwC2w
Niesamowity człowiek. Lech Kaczyński w Gruzji przewiduje przyszłość.....Nawet jego wrogowie przyznali mu rację po latach
http://www.youtube.com/watch?v=Ojcme45iykc
FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990.
/W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/
"Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza - "Czuprynki" oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy stosować przymus fizyczny, "pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię". W razie ociągania się stosować nawet "metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN.
Zgodnie zwczesniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz "Wyzwolenia Ukrainy". Przegranie przez "Ruch" wyborów na Ukrainie uważane jest za śmierć ukrainizmu nad Dnieprem.
Sprawy polskie:
1. na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Ukrainy Zachodniej;
2. w diasporze;
3. w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy Zacurzońskiej.
1. Popieramy gorąco wysiłki wyzwoleńcze narodów bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii, popieramy wysiłki wyzwoleńcze Mołdawian, Gruzinów i Ormian. Solidaryzujemy się z walką o wolność bratniego narodu białoruskiego, pamiętając jednocześnie, że wywodzi się on z naszego ukraińskiego gniazda - Kijowskiej Rusi i do tego gniazda w przyszłości powinien wrócić.
...Z postkomunistyczną Polską należy utrzymywać stosunki przyjazne i na zasadach wzajemności. Aby nie drażnić Polaków i rządu należy przyznać im na Ukrainie pewne uprawnienia w zakresie wiary, kultury i szkolnictwa, bacząc równocześnie, aby te koncesje nie poszły zbyt daleko. Wykluczyć organizowanie się Polaków pod względem politycznym. Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanislawów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy.
Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi - w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA.
Koncesje w sprawie szkolnictwa polskiego i kultury uzależnić od podobnych koncesji udzielonych Ukraińcom w Polsce. Głosić, że w Polsce mieszka jeden milion Ukraińców, utrudniać Polakom odbudowę cmentarza Orląt, ale niezbyt nachalnie, aby nie dać im do rąk międzynarodowego atutu propagandowego, że nasze starania o wejście do Europy nie są szczere (chodzi o to, że cmentarz Orląt jest cmentarzem wojskowym, tedy zgodnie z konwencją międzynarodową jest pod ochroną prawa międzynarodowego).
Oddawanie Polakom kościołów uzależniać od oddawania Ukraińcom w Polsce obiektów cerkiewnych a przede wszystkim oddanie przez Polaków Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi katedry greckokatolickiej w książęcym grodzie Przemyślu. Nie zaszkodzi tego faktu łączyć ze zwróceniem Polakom kościoła Sw. Elżbiety we Lwowie a także obiektów kościelnych w Tarnopolu Stanisławowie. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do reaktywowana polskiej hierarchii, czyli powrotu na nasze ziemie polskich biskupów. To mogłoby oznaczać na przyszłość niebezpieczeństwo odrodzenia na Ukrainie (zachodniej) niepożądanej polskości i polskiego szowinizmu o ambicjach politycznych. Obrządek łaciński na Ukrainie podporządkować hierarchi Ukraińskiej Cerkwi Katolickiej i jej patriarsze z siedziba na Górze św. Jura wt Lwowie. Sporządzać i systematycznie uzupełniać spisy Polaków mieszkających na Ukrainie a przede wszystkim na Ukrainie Zachodniej. Spisy te oraz adres) służyć będą sprawie Ścisłej kontroli ich poczynań. Znając historię i zdolności konspiracyjne Polaków nie można wykluczyć, że w przyszłości zecha konspirować przeciwko samostijnej Ukrainie. Nie można też wykluczyć, że znajdą się w Polsce siły rewizjonistyczne, które zechcą odebrać Ukraińcom Lwów. Pomocnymi w tym mogą być właśnie konspirujący Polacy. Dlatego w najbliższej przyszłości, gdy Ukraina pozbędzie się swoich własnych komunistów, ujawniani Polacy powinni złożyć przysięgę lojalności i wierność samostijnej Ukrainie. To samo uczynić winni polscy księża, zakonnicy i zakonnice.
Nie utrudniać Polakom wyjazdów do Polski na pobyt stały, lecz je ułatwiać. Pamiętajmy, że odwiecznym celem Ukraińców i naczelnym OUN była depolonizacja ziem zasiedlonych od kilku pokoleń przez Polaków. Ułatwiając maksymalnie wyjazdy do Polski, należy równocześnie ułatwiać im czasowe kontakty z krewnymi i znajomymi w Polsce. Młodym, którzy odwiedzają krewnych w Polsce lub znajomych, utrudniać wstęp na wyższe uczelnie. W ogóle ograniczyć studia Polakom i nie dopuszczać do powstania silnej warstwy inteligencji. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej...
2. Mamy wiele dobrych przykładów z przeszłości wspólnej walki ukraińsko-polskiej prowadzonej przeciwko komunizmowi. Te dobre tradycje należy kultywować, zacieśniając więzy z tymi organizacjami, które mają realistyczne podejście do stosunków ukraińsko-polskich. Wykazywać, że we wspólnej walce z komuna Ukraińcy byli stroną aktywną i inspirującą. Innymi słowy aby Polacy uznawali przywódczą rolę Ukraińców. Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne. Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK. Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie. Wszystkie te akcje przyniosły wiele cierpień i krwi narodowi ukraińskiemu. Podkreślać to w komunikatach, które koniecznie muszą być publikowane w językach obcych, zwłaszcza w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.
Zmierzać do tego, aby miarodajne czynniki polskie na emigracji zrzekły się wszelkich zamiarów i myśli rewindykacji względem Ukrainy a sprawę Ukrainy Zacurzońskiej (Zasanie, Chełmszczyzna, Podlasie i Łemkowszczyzna) pozostawić otwartą, sugerując, że zostanie ona załatwiona z korzyścią dla obu stron przez narodowe rządy w pełni suwerennych państw samostijnej Ukrainy i postkomunistycznej Polski. Na takim stanowisku stoi już obecnie Konfederacja Polski Niepodległej. Tę organizację i jej ludzi należy wspierać. W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną na obczyźnie, za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu.
3. Obecna Polska przeżywa dobę swojego ponownego odrodzenia, której siłą sprawczą jest ruch znany na Świecie pod nazwą Solidarności. Ruch ten zdobył sobie międzynarodową sławę jako rozsadnik komunizmu na Świecie. Taka opinia o Solidarności krzywdzi nas i nie jest nam potrzebna. Nasza propaganda powinna iść w kierunku wykazania, że Solidarność nie była tą siłą sprawczą, lecz UPA, która zainspirowała siły antykomunistyczne do działania. UPA walczyła z bolszewią ponad 10 lat a jej duch żywy nigdy nie wygasi. Duch UPA zapłodnił Solidarność do czynu. Tak powinien rozumować każdy Ukrainiec, tak samo powinien rozumować świat i my mamy światu w tym dopomóc, bo inaczej znowu naszą chwałę przypiszą sobie Polacy.
Stosunek zdrowych sił ukraińskich do obecnej polskiej rzeczywistości powinien być zróżnicowany i uzależniony od naszych interesów. Polska jest Ukrainie potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA, która polscy komuniści przedstawili narodowi polskiemu kłamliwie nie jako zbrojny ruch narodowo-wyzwoleńczy, lecz jako bandy. Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym.
Najpilniejsze zadanie na najbliższą przyszłość: doprowadzić do tego, żeby władze polskie jednostronnie przyznały (złożyły deklarację), że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych, a tym wyrzekają się wszelkich pretensji do ziem utraconych na wschodzie w wyniku sowieckiej inwazji dokonanej na okupowane przez Polskę terytoria ukraińskie 17 września 1939 r. Takie oświadczenie jeżeli będzie, należy silnie rozpropagować w różnych językach obcych. To bardzo ważne dla naszych posunięć przyszłościowych. My ze swej strony przyznamy słuszność takiemu stanowisku oświadczając, że kwestia granic, które wytyczył bez naszego udziału (tj. Polski i Ukrainy) krzywdzący układ jałtański (nie mówić o czyją krzywdę chodzi) powinna być załatwiona w przyszłości przez rządy suwerennych państw Ukrainy i Polski. Gdy zaś do tego już dojdzie, to my odczytamy owo jednostronne oświadczenie: tak, wy nie macie roszczeń terytorialnych i mieć nie możecie, ale my je mamy. Polacy bowiem zdają sobie sprawę, iż dotąd okupują część historycznych i etnograficznych ziem ukraińskich a nie odwrotnie. Zatem będzie rzeczą sprawiedliwą dla ukraińsko-polskiego pojednania zwrócenie Ukraińcom ziem, które są przez nas nazywane Ukrainą Zacurzońską. Wtedy, gdy się te dwa fakty zestawi, to świat nam a nie Polsce przyzna rację.
Ważne jest także w obecnej chwili postawienie na porządku dziennym tzw. akcji Wisła. Dążyć aby stanęła ona na forum polskiego parlamentu i żeby sami Polacy ją potępili jako ludobójcza. Inicjatorem sprawy nie może być Mokry, lecz ktoś z Polaków. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD. Gdy to już się stanie to wieść o tym z odpowiednim naszym komentarzem w jęz.. obcych powinna obejść cały Świat. Zainicjować wiece potępiające polskie zbrodnie popełnione na narodzie ukraińskim przez różne cudzoziemskie organizacje. Nasz komentarz do tego powinien nawiązywać do ucisku polskiego przed wojną na obszarze polskiej okupacji ziem ukraińskich (Zamojszczyzna, pacyfikacje, likwidacja szkolnicywa i. kultury, ucisk narodowy), sławne działania UPA w walce z Niemcami i komuną w Bolszewii i w Polsce. Podnieść, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorki Solidarności, potępiają komunistyczną akcję Wisła znęcania się nad ukraińską ludnością. Wykazywać ukraińskość Zacurzonii zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA.
W tym duchu prowadzić propagandę na rzecz historycznosci i etnograficzności ziem ukraińskich okupowanych obecnie przez Polskę, a o które z taką determinacją z komunistyczną władzą polską walczyła UPA -razem z patriotycznymi siłami polskimi WIN. Wynika z tego, że patriotyczne siły pokkie uznawały rolę UPA i jej prawo do ziemi Zacurzonii. Mocno podkreślać, że takie jest stanowisko patriotycznych sił Polski obecnie. Wyciszać wszystko to co nas dzieli, w tym także negatywne patrzenie na UPA. Podkreślać także, iż takie same jest również stanowisko papieża i udowodnić, że gdyby było inaczej to nie przyznałby Mokremu nagordy im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach "Tygodnika Powszechnego" oraz "Znak", a w propagandzie światowe] głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować. Problematyka rewolucyjnej OUN - awangardy narodu ukraińskiego - powinna być tam zawsze obecna. Głosić prawdę bardziej znanych wydarzeń dziejowych (Grunwald, Wiedeń, Warszawa 1920, Monte Cassino) podkreślając, że odniesione tam zwycięstwa były głównie dziełem Ukraińców, a nie Polaków. Polacy odegrali w nich rolę drugorzędną. Stanowczo rozprawiać się z antyukraińskimi poglądami na historię działaności UPA - E. Prusa, W. Hraniewskiegp, J. Sobiesiaka, H. Cybulskiego, kś. Kuczyńskiego, J. Jastrzębowskiego, W. Romanowskiego, J. Popiela, M. Fijałki, kś. Szetelnickiego, J. Gietrycha, Z. Alberta, A. Oliwy, W. Kalabińskiego, J. Węgierskiego, S. Myślińskiego, M. Juchniewicza, W. Szoty, J. Turowskiego, Siemaszki i j. Sereta. Najlepiej to robić piórem samych Polaków, wśród których znajdą się osoby sprzedajne (obiecać wysokie honoraria i stypednia zagraniczne). Wskazane jest opanowanie niektórych polskich pism, w tym "Semper Fidelis", "Tak i nie" i in. Wejść do władz Archiwum wschodniego, infiltrować Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich (GKBZHwP), przeszkadać w zbieraniu obciążających Ukraińców materiałów z wydarzeń drugiej wojny światowej, nie dopuszczać do publikowania materiałów obciążających ukraiński nacjonalizm rewolucyjny OUN. Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu.
Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej. Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony.
Poprzeć politycznie, moralnie i finansowo fundację im. sw. Włodzimierza Chrzciciela założoną w Krakowie przez Mokrego. Roli Mokrego nie eksponować, aby nie utrudniać mu działalności parlamentarnej. Nas interesuje punkt programu fundacji, który mówi o gromadzeniu dowodów o zbrodniach Polaków popełnionych na ukraińskim narodzie w okresie ostatniej wojny i w pierwszych latach powojennych (Akcja Wisła). W naszej propagandzie wykazywać, ze podstawę Fundacji stanowi dar Watykanu przekazany przez Ojca sw. na działalność duszpasterską greckokatolicką. Jeżeli będą sprzeciwy ze strony pewnych środowisk ukraińskich czy polskich, to wówczas głosić na cały świat, ze Polacy to pseudokatolicy i działają wbrew życzeniom papieża. Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić stopniowo do przekształcenia Fundacji w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie tego instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie.
(Jak dosniosły oststnio media taki uniwersytet ma zostać powołany w Lublinie. A dlaczego nie we Lwowie ? - P.J.)
Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwerystet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. Robić to należy w sposób jak to czynili Polacy żebraczej Polski przedwojennej z Ukraińcami, Poleszukami, Hucułami i Łemkami. Podsycać aktywność narodową Ukraińców, Białorusinów, Żydów, Czechów, Słowaków a przede wszystkim Niemców. Próby hamowania ich dynamizmu określać jako ucisk, brak demokracji i polską nieszczerość w głoszeniu haseł równości i wolności. Nie dopuszczać do zbliżenia polsko-niemieckiego. Podkreślać aktualność hasła "Jak świat światem, Niemiec Polakowi nie będzie bratem".
To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej ."
***
"Powyższy tekst po przetłumaczniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej ."
Jak pisze dalej W.Poliszczuk "Po przeanalizowaniu tekstu fragmentów "uchwały", po skonfrontowaniu ich z innymi publikacjami, doszedłem do wniosku, że "uchwała", a raczej jej fragmenty, jest oryginalną uchwałą OUN-b. Wskazuje na to treść uchwały, która jest adekwatna do strategii, polityki i ideologii OUN-b. Tekst "Uchwały" jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b ."
http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
Tej kombinacji run używała też dywizja SS Das Reich, wsławiona masakrą ludności francuskiej w miejscowosci Oradour-sur-Glan. Tę kombinację run nazywają także Wolfsangel i jest ona godłem batalionu Azow składającego się z faszystów z Fundacji Socjalistyczno Narodowej i kryminalistów zwerbowanych w więzieniach.
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Hitlerowcy nazywali AK bandytami. Faszyści kijowscy nazywają powstańcow Noworosji, obrońców ojczyzny, terrorystami. Terrorystyczne oddziały faszystowskiej kliki kijowskiej niszczą miasta i osiedla, masowo zabijają cywilów przez świadomy i celowy ostrzał artyleryjski, łącznie z użyciem broni rakietowej Grad. Posłuchajmy elokwentnego opisu prawdziwej sytuacji przez lekarkę.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dcm3xp2sfxQ
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
"Sylwia" (vanderBrook). Jacy Ukraińcy, przykład. Polaków łachu ruski testujesz!. Piszesz ruski agencie wpływu to, za co tobie płacą. I zmień awatar, nie masz prawa postponować Bandery Polski. Poszedł stąd. Polska z "własnymi siłami" to Polska w 100% uzależniona i w obrębie FR. Taki okres wyalienowania i liczenie że słabość zapewni nam bezpieczeństwo już przerabialiśmy. Był to początek i przyczyna rozbiorów Polski. Poszedł ty ruski gadzie stąd, zarabiaj tyłkiem ty geju a nie ruską dywersją propagandową wśród Polaków!
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
Cytat: Votum_separatum:
09.09.2014 21:17
Rosyjski agent wpływu to ja + kilku innych użytkowników forum, których Pan Tutejszy zakwalifikował do teczki KGB. Generalnie dla Tutejszego agentami wpływu są Polacy (mamy tu jakiś chyba z FR to ich nie zaliczam, bo nawet słabo po polsku piszą), którzy uważają, że Rzeczpospolita Niepodległa to taka której nie po drodze z USA, Niemcami czy Rosją (w ogóle pojęcie suwerenności wyklucza takie opcje) i upatrują ratunku w odbudowie Ojczyzny własnymi siłami. Widzmy też, że powstanie Noworosji i rozpad Ukrainy jest dla Polski korzystne. Co więcej jesteśmy przekonani, że za zamieszanie na Kresach odpowiada światowy awanturnik jakim są USA. Generalnie jesteśmy w opozycji do wyznawców Sakiewicza i Michnika. Osobiście po drodze mi z Romanem Dmowskim. I to tyle w kwestii agentury wpływu.
Ludzie pomawiający innych o agenturalność rosyjską robią to w myśl polecenia OUN-b (Bandery). Użytkownik Koben44 zamieścił o tym wartościowy wpis. Cytuję: 'Koben44: 30.08.2014 11:41 "Oto jak banderowcy manipulują Polską. ... Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej. Oto odnośniki internetowe do tematu wojny skrycie wypowiedzianej Polsce przez de facto tajny rząd ukraiński: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
"Sylwia" (vanderBrook). Jacy Ukraińcy, przykład. Polaków łachu ruski testujesz!. Piszesz ruski agencie wpływu to, za co tobie płacą. I zmień awatar, nie masz prawa postponować Bandery Polski. Poszedł stąd.
Panie tagore, rzecz zamówiona, wykonana, opłacona, opublikowana. Pan profesor pracę jak zwykle zlecił podwładnym, zrobili to dobrze za friko licząc na pamięć i łaskę Pana Profesora. Normalka.
Polacy, którzy uratowali się z upowskich rzezi, donieśli, iż ukraińskie kobiety dorównywały ukraińskim rizunom w wyrafinowanym okrucieństwie. Jak widać na kronikach filmowych, Ukrainki też maszerowały w strojach ludowych z flagami hilterowskimi i witały kwiatami Wehrmacht i SS. Te faszystki są wierne banderowskiej tradycji zachodniej Ukrainy. Ich uroda niech nas nie omamia. One zostały celowo wybrane przez dziennikarzy do zdjęć w celach propagandowych.
Panie jaroslaus, aj waj, czemu Ty taki wielki antysemita! Jak ty ode mnie te aryjskie papiery dostał to już Ty czystej krwi Aryjczyk!. Ale dlaczego na grób babci Ty plujesz!. Dlaczego Ty antysemita! Wracając do tematu: Jakie duże interesy Izrael ma do zrealizowania na Ukrainie, że nie wspomina o potwornych mordach dokonanych przez UPA na ludności żydowskiej.
Ukraińska policja razem z SS i policją niemiecką uczestniczyła w egzekucjach około 150 tys. Żydów na Wołyniu i 455 tys. w Małopolsce Wschodniej. Jakimi potencjalnymi zyskami dla Izraela rząd Ukrainy chce opłacić poparcie Izraela oraz zadość uczynić za śmierć Żydów, których Izrael jest moralnym następcą. Jeżeli upadnie Ukraina to Izrael od FR raczej nic nie dostanie, chyba że wcześniej dogada się z Rosjanami. W tym przypadku Ukraina byłaby sprzedana i zaczął by się okres prawdy o faszyzmie, banderyzmie na byłej Ukrainie. Z handlu pomiędzy FR a Izraelem potencjalnie wyłączona mogła być ZapUkr, jako bezmózgi potworek szczerzący zęby na sąsiadów. Jak by się to nie obróciło to zawsze nasz polski tyłek będzie z tyłu. Zbroić się trzeba.
Pani Jabłonka: To nie był żaden 'bunt' lecz wola narodu przejawiona w wolnym i dobrowolnym referendum, która jest krwawo tłumiona przez ludobójczą ekspedycję karną wysłaną przez kijowską szajkę neohitlerowskich faszystów. Azali w szkockim referendum Pani Jabłonka też dostrzeże 'bunt' 'separatystów'?
Dzięki za artykuł!
Trzeba ostudzić rozpalone łby wodą z lodem.
P. Jan53: Symbol faszystowskiego batalionu 'Azow' to był krótko mój drugi awatar. Teraz jest trzeci. Chciałam sprawdzić czy będzie jakakolwiek reakcja użytkowników na ten jawnie faszystowski i wraży symbol. Reakcji nie było ze strony Polaków a Ukraińcy zwracali się do mnie wtedy przyjaźnie, czego od czasu zmiany awatara na obecny polski patriotyczny nie robią. O Wolfsangel i jego związku z kwaterą SS w Wolfsburgu można więcej napisać, ale wystarczy wspomnieć, że Wolfsangel używany przez Thule Gesellschaft był taki sam lecz z dodatkiem 'daszka' nad runą 'I' co czyniło ja runą 'T'. Thule dla hitleryzmu była jak OUN dla banderyzmu. Pozdrawiam.