sylwia i maczek tak swobodnie używacie słowa faszyzm że od razu widać że siejecie rusko propagandę , a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści :) pozdrawiam
Przypominanie zmagań oręża polskiego z naporem Turków i Tatarów ma olbrzymie znaczenie z dwóch powodów. Po pierwsze, możemy głębiej zrozumieć ”misję dziejową„, jaką miała i w pewnym sensie ma do wypełnienia przed sobą Rzeczpospolita. Po drugie, analizując zmagania wojenne z dawnych wieków, możemy poznać postaci z naszych dziejów, które stanowią wspaniały wzór męstwa i patriotyzmu. Takich wzorców bardzo potrzebuje współczesne pokolenie Polaków. Dlatego nie dajmy się odciąć od naszego historycznego dziedzictwa, w którym zapisane są tak piękne karty, z których czerpać możemy prawdziwą mądrość. Musimy wszelkimi dostępnymi środkami walczyć o powrót do Polski jej Historycznych ziem . Polskę i naród szanowano gdy była wielka ,z małej o słabej najwyżej kpią.
Prof. Mieczysław Ryba..................................
@Thorin: 12.09.2014 16:53 ). Amerykanie jak zapowiadają nieoficjalnie w żartach dyplomatycznych, będą walczyć do ostatniego Ukraińca ;) Co daj Boże a po zakończeniu walki obowiązkowo niech zadbają o zwrot naszych ziem bo też są umoczeni w tej grabieży.
Cała Ukraina Rosji nie jest raczej do niczego potrzebna. To kompletny bankrut, tzw. państwo upade (fallen state). Wszystko co tam było zostało przez ostatnie 20 lat rozkradzione przez oligarchów. Teraz to jest tam głównie 50 mln gęb do wykarmienia... no chyba że Amerykanie jak zapowiadają nieoficjalnie w żartach dyplomatycznych, będą walczyć do ostatniego Ukraińca ;)
Jak za dnia przeszukają teren to może i jego koszyczek na grzyby znajdą. Pewnikiem wyprze się że nie jego, że on tylko ćwiczył podskoki na jednej nodze...
A od kiedy jest tam mniejszość rosyjska jak na wschodniej Ukrainie albo na Krymie (choć tam jest to większość rosyjska) Byłem tam i stwierdzam że jeśli jest tam jakaś mniejszość to litewska którą łatwo rozpoznać po skurwysyństwie względem turystów
Najgorsze jest to, że cały czas funkcjonują w Polsce środowiska, które próbują Polakom wmówić, że kolory czarny i czerwony to tylko element folkloru, przywiązania do ziemi, a okrzyki typu "sława Ukrainie...", to tylko element współczesnego patriotyzmu, nie mający nic wspólnego z jego dawnym przesłaniem... Ech - ileż trzeba będzie dowodów dla tych ślepców, żeby wreszcie przejrzeli na oczy... Banderyzm był i jest głęboko zakorzeniony na Ukrainie, jego wpływy były i są głębokie. Wszystko co ma na celu dalszy rozwój kultu osoby Bandery i jego myśli "politycznej" nie jest tam dziełem przypadku, a szeroko zakrojoną i dawno zaplanowaną akcją. Dowodów na to jest już od dawna aż nadto, a w ostatnim nieco ponad półroczu widzimy ich szczególnie sporo... Kult banderyzmu (całej tej zbrodniczej ideologii) jest sprytnie i z premedytacją wtłaczany w każdą sferę życia - od strojów, gestów i zachowań począwszy! Finał tego Polacy już raz poznali! Czy znowu chcemy doprowadzić do sytuacji w której za lat kilka-, kilkanaście ktoś powie - Polak mądry po szkodzie?! Parafrazując słowa marsz. Piłsudskiego powiem: TEN KTO NIE WYCIĄGA WNIOSKÓW ZE SWOJEJ PRZESZŁOŚCI, TEN NIE BĘDZIE MIAŁ MIEJSCA DO ŻYCIA W PRZYSZŁOŚCI. Obyśmy za sprawą głupoty i niefrasobliwości władz i części społeczeństwa nie doczekali wypełnienia tych słów...
Z jakimi swastykami??? Nie bardzo rozumiem.... Przecież Pogoń Lwów, polski klub założony w 1904 roku (chyba najstarszy z istniejących obecnie), czterokrotny mistrz Polski, zajmujący pomimo nieobecności od 1939 roku jeszcze 31 miejsce w tabeli wszechczasów polskiej ligi, nie ma barw banderowskich!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogo%C5%84_Lw%C3%B3w_(pi%C5%82ka_no%C5%BCna)
Pan Poroszenko jest nadmiernym optymistą. Nie po to Rosja wywołała tę hucpę aby Ukraina zachowała integralność terytorialną. Za jakiś czas objawią się zapewne nowi "separatyści" np. w Charkowie.
Proszę zastąpić słowo Krym słowem Polskie Województwa Wschodnie"Poroszenko wyjaśnił, "Mówią, że straciliśmy Krym. Nie, mamy do czynienia z agresją na Krym. Ale odzyskamy Krym. Niekoniecznie metodami wojennymi"
Dobra informacja :Poroszenko: Szczególny status Donbasu nie zagraża integralności Ukrainy. Przypomina trochę stary kawał o sprzątaczce i Rosyjskim Generale w centrum operacyjnym broni Atomowej. Usłyszała ona od generała ,,poszła w piz..u na co grzecznie się zwraca kto ja ? i odpowiedż Niet USA. Efekt wytarcia z kurzu przycisków na pulpicie sterowniczym . TA WYPOWIEDŻ POROSZENKI OKREŚLA SYTUACJĘ DONBASU -POSZEDŁ W PI..U . Oficjalnie potwierdzają stratę wschodniej ukrainy.
Wynika z tego, że tacy jak Kamień Kwietny (Blumsztajn) odebrali Polakom gaz by go dać za darmo banderowskiej Ukruinie. A są społeczne protesty? Pochody? Strajki? Nie? Nic? To marznąć.
Z kocami to poszli po bandzie, dlatego wpadli. Akurat temat pomocy był na cenzurowanym, więc sprawa się rypła. Akurat mieszkam w mieście, gdzie chłopaki z jednostki sobie też nieźle radzą. Co dziwniejsze, to kontrola goni kontrolę, certyfikaty, standardy i inne papierowe bajery nie są w stanie zapanować nad "interesem".
@krok: 11.09.2014 19:22).A propos, mam 1500 "gorących" koców na zbyciu, tanio oddam -Nic tam już dawno nie ma to stary komuszy numer dla wyrównania stanów magazynowych Tego towaru już nie ma do zbycia -może za kilkanaście miesięcy jak sprawa "przyschnie"
Odpowiednią, a nawet większą porcję dowcipów można przytoczyć na temat Żydów, Latynosów, Niemców, o Rosjanach nie wspominając i innych nacjach. Amerykanie polskiego pochodzenia są najbardziej kształcącą się grupą społeczeństwa amerykańskiego. Stanowią olbrzymią siłę polityczną, ale niestety bardzo podzieloną o przez to nie skuteczną. A stereotyp Rosjanina w USA jaki jest to Pan Sylwia zna, ale ruski agent nie poda go. Zohydzić wizerunek Polaka to i owszem, ale od wizerunku ruska w USA to zdala, cisza, nie ma się czym chwalić. Ot ruska kultura i ruski podły agent.
Reakcją był śmiech bo zakorzenione głęboko i od dawna w kulturze amerykańskiej jest postrzeganie Polaka jako głupca i niechluja. Wyrazem tego są amerykańskie kawały o Polakach, tzw. 'Polack jokes.' Oto przykłady, które słyszałam w USA: 1. How can you tell a bride at a Polish wedding? She is the one with the braided armpits. 2. How many Polacks do you need to milk a cow? Twenty four. One holds the teats and 20 move the cow up and down. 3. How many Polacks do you need to screw in a light bulb? Three. One holds the bulb and two move the ladder around. Do tłumaczenia użyć www.translate.google.com/
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok. Wredny, podły ruski gej.
Dzieci i młodzież zach. Ukrainy są poddane intensywnemu i nieustającemu faszystowskiemu banderowskiemu praniu mózgów. Szajka kijowska zrobiła z zach. Ukrainy fanatyczny Talibastan.
Panie tagore - przyjazne stosunki pomiędzy Polską a Węgrami to zdecydowanie dawniej w przeszłość a nie tylko od Wiosny Ludów. Kilku naszych królów zasiadało na ich tronie, kilku ich władców było królami Polski. Zazwyczaj nasze kraje trzymały się razem a tym co nas wiązało był sojusz antyniemiecki ( Arpadowie i Piastowie), za Andegawenów to chyba nawet więcej niż współpraca a raczej przyjaźń choć poznaczona rywalizacją o Ruś. Póki istniały Węgry byliśmy zabezpieczeni od południa i za wyjątkiem potopu Szwedzkiego gdy Rakoczy przyszedł z bratnią pomocą to za bardzo nie mogę sobie przypomnieć jakichś większych zatargów z tym krajem. Więc raczej jest to sympatia i współpraca wielowiekowa a nie trwająca od 150 lat. Co do roli Rosji - zgoda ale nadal uważam że nalezy mierzyć siły na zamiary. A jak się nie ma możliwości to należy po pierwsze nie drażnić, a po drugie powoli budować potencjał a nie narażać się na nieustanne ataki. Sposobu postrzegania nas przez Rosję nie zmienimy, jej polityki wobec nas też, ale hałaśliwa antyrosyjskość zapewne nie jest w naszym interesie. Przed rozbiorami też mieliśmy egzotyczne sojusze - np. z Hiszpanią czy Francją ale oba te kraje traktowały nas drugorzędnie lub jeszcze mniej ważnie. Teraz mamy takiego samego sojusznika - USA dla których jesteśmy egzotycznym, dalekim i niewiele znaczącym sojusznikiem i tak właśnie nas traktują. Wystarczy wspomnieć o incydencie z prezydentem Bushem i jego słowami o wsparciu naszych żołnierzy w Iraku "nie zapominajcie o Polsce". Bush zachował się ok, ale reakcja dziennikarzy i otoczenia prezydenta powiedziała wszystko o ich stosunku do naszego kraju oraz o sposobie w jaki nas postrzegają - a reakcją był śmiech. Pozdrawiam
Część wpisu P. Jan_D z 10.09.2014 00:58: ... W listopadzie 2010 roku rosyjska Duma uznała mordy na naszych rodakach za zbrodnię reżimu stalinowskiego. W dokumencie rosyjscy deputowani napisali: "Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości" Część wpisu Koben44: 30.08.2014 11:41 ...Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej.:... Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
Oto odnośniki internetowe do tematu wojny skrycie wypowiedzianej Polsce przez de facto tajny rząd ukraiński: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok. Ale się ruska łajza wciska, płatne ma od takiego posta.
Całkowicie się zgadzam z Sylwią W przemówieniu na Westerplatte Putina które w niniejszym artykule jest wspominane potępił on Pakt Ribbentrop Mołotow a Tymoszenko nawet nie wspomniała o rzeziach na Polakach i odpowiedzialności za nie, uważam że Rosja prowadzi dzisiaj całkiem odpowiedzialną politykę historyczną i powinniśmy oczywiście nie zapominając o historii patrzeć na Rosję taka jaka ona jest dzisiaj a nie przez nienawiść która jest sączona w mediach przez probanderowskie środwiska w Polsce, którym skonfliktowana z Rosją Polska jest na rękę i służy to nacjonalizmowi Ukraińskiemu ostrzegał nas przed tym już dawno Wiktor Poliszczuk historyk o polsko rusińskich korzeniach który kochał Polskę
Były trzy rodzje Kaszubów: kaszubscy, niemieccy i polscy. Polskim Kaszubom wolno było służyć w Wehrmachcie po podpisaniu Volskliste, jako foldsdojcze. Dziadek Donald służył w Wehrmachcie. Jego żydowskie pochodzenie nie było ku temu przeszkodą. Ok. 150 000 Żydów służyło w Wehrmachcie.
Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
To jest dynamiczna sytuacja ale nie jest wykluczone, że już nastąpił podział Ukrainy podczas tajnego spotkania dyplomatów USA i Rosji, które się odbyło w czerwcu 2014 r. na fińskiej wyspie Boisto. Dyplomacja USA uznaje, że Ukraina to rosyjskie podwórko, tak jak Kuba jest amerykańskim podwórkiem. Za Donbas USA w wojnę jądrową wdawać się nie będą. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1215461,Tajne-rozmowy-o-Ukrainie-MSZ-Finlandii-przedstawiciele-USA-i-Rosji-spotkali-sie-na-wyspie-Boisto
O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Ten gest jest ważny moim zdaniem z innego powodu: Prezydent Rosji oficjalnie oświadczył, że coś takiego jak NOWOROSJA istnieje. Można więc przyjąć, że Ukraina oficjalnie utraciła Donbas i Ługańszczyznę oraz... ? No właśnie? Co jeszcze? Odessę? Zaporoże? Dnietropietrowsk?
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok.
@kamil1s1: 12.09.2014 18:00). Ty po prostu jesteś ukraińską szmatą do wycierania butów z waszego gnoju na tym portalu.
sylwia i maczek tak swobodnie używacie słowa faszyzm że od razu widać że siejecie rusko propagandę , a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści :) pozdrawiam
maczek to ruskie ścierwo !!!!!
Przypominanie zmagań oręża polskiego z naporem Turków i Tatarów ma olbrzymie znaczenie z dwóch powodów. Po pierwsze, możemy głębiej zrozumieć ”misję dziejową„, jaką miała i w pewnym sensie ma do wypełnienia przed sobą Rzeczpospolita. Po drugie, analizując zmagania wojenne z dawnych wieków, możemy poznać postaci z naszych dziejów, które stanowią wspaniały wzór męstwa i patriotyzmu. Takich wzorców bardzo potrzebuje współczesne pokolenie Polaków. Dlatego nie dajmy się odciąć od naszego historycznego dziedzictwa, w którym zapisane są tak piękne karty, z których czerpać możemy prawdziwą mądrość. Musimy wszelkimi dostępnymi środkami walczyć o powrót do Polski jej Historycznych ziem . Polskę i naród szanowano gdy była wielka ,z małej o słabej najwyżej kpią.
Prof. Mieczysław Ryba..................................
@Thorin: 12.09.2014 16:53 ). Amerykanie jak zapowiadają nieoficjalnie w żartach dyplomatycznych, będą walczyć do ostatniego Ukraińca ;) Co daj Boże a po zakończeniu walki obowiązkowo niech zadbają o zwrot naszych ziem bo też są umoczeni w tej grabieży.
Cała Ukraina Rosji nie jest raczej do niczego potrzebna. To kompletny bankrut, tzw. państwo upade (fallen state). Wszystko co tam było zostało przez ostatnie 20 lat rozkradzione przez oligarchów. Teraz to jest tam głównie 50 mln gęb do wykarmienia... no chyba że Amerykanie jak zapowiadają nieoficjalnie w żartach dyplomatycznych, będą walczyć do ostatniego Ukraińca ;)
To jest rów melioracyjny!!!!
Jak za dnia przeszukają teren to może i jego koszyczek na grzyby znajdą. Pewnikiem wyprze się że nie jego, że on tylko ćwiczył podskoki na jednej nodze...
Jakiej Ukrainy ?To jakaś 1/100 powierzchni tego kraju. Żaden z celów nie został osiągnięty oprócz doraźnie humanitarnego
Wojna wybuchnie ze zdwojoną mocą.
A od kiedy jest tam mniejszość rosyjska jak na wschodniej Ukrainie albo na Krymie (choć tam jest to większość rosyjska) Byłem tam i stwierdzam że jeśli jest tam jakaś mniejszość to litewska którą łatwo rozpoznać po skurwysyństwie względem turystów
Pewnie chciał zrobić reportaż z ćwiczeń.
tagore
Najgorsze jest to, że cały czas funkcjonują w Polsce środowiska, które próbują Polakom wmówić, że kolory czarny i czerwony to tylko element folkloru, przywiązania do ziemi, a okrzyki typu "sława Ukrainie...", to tylko element współczesnego patriotyzmu, nie mający nic wspólnego z jego dawnym przesłaniem... Ech - ileż trzeba będzie dowodów dla tych ślepców, żeby wreszcie przejrzeli na oczy... Banderyzm był i jest głęboko zakorzeniony na Ukrainie, jego wpływy były i są głębokie. Wszystko co ma na celu dalszy rozwój kultu osoby Bandery i jego myśli "politycznej" nie jest tam dziełem przypadku, a szeroko zakrojoną i dawno zaplanowaną akcją. Dowodów na to jest już od dawna aż nadto, a w ostatnim nieco ponad półroczu widzimy ich szczególnie sporo... Kult banderyzmu (całej tej zbrodniczej ideologii) jest sprytnie i z premedytacją wtłaczany w każdą sferę życia - od strojów, gestów i zachowań począwszy! Finał tego Polacy już raz poznali! Czy znowu chcemy doprowadzić do sytuacji w której za lat kilka-, kilkanaście ktoś powie - Polak mądry po szkodzie?! Parafrazując słowa marsz. Piłsudskiego powiem: TEN KTO NIE WYCIĄGA WNIOSKÓW ZE SWOJEJ PRZESZŁOŚCI, TEN NIE BĘDZIE MIAŁ MIEJSCA DO ŻYCIA W PRZYSZŁOŚCI. Obyśmy za sprawą głupoty i niefrasobliwości władz i części społeczeństwa nie doczekali wypełnienia tych słów...
zastąp słowo Krym słowem Lwów ;-)
Z jakimi swastykami??? Nie bardzo rozumiem.... Przecież Pogoń Lwów, polski klub założony w 1904 roku (chyba najstarszy z istniejących obecnie), czterokrotny mistrz Polski, zajmujący pomimo nieobecności od 1939 roku jeszcze 31 miejsce w tabeli wszechczasów polskiej ligi, nie ma barw banderowskich!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogo%C5%84_Lw%C3%B3w_(pi%C5%82ka_no%C5%BCna)
http://vk.com/pogonlwow
Pan Poroszenko jest nadmiernym optymistą. Nie po to Rosja wywołała tę hucpę aby Ukraina zachowała integralność terytorialną. Za jakiś czas objawią się zapewne nowi "separatyści" np. w Charkowie.
Proszę zastąpić słowo Krym słowem Polskie Województwa Wschodnie"Poroszenko wyjaśnił, "Mówią, że straciliśmy Krym. Nie, mamy do czynienia z agresją na Krym. Ale odzyskamy Krym. Niekoniecznie metodami wojennymi"
Dobra informacja :Poroszenko: Szczególny status Donbasu nie zagraża integralności Ukrainy. Przypomina trochę stary kawał o sprzątaczce i Rosyjskim Generale w centrum operacyjnym broni Atomowej. Usłyszała ona od generała ,,poszła w piz..u na co grzecznie się zwraca kto ja ? i odpowiedż Niet USA. Efekt wytarcia z kurzu przycisków na pulpicie sterowniczym . TA WYPOWIEDŻ POROSZENKI OKREŚLA SYTUACJĘ DONBASU -POSZEDŁ W PI..U . Oficjalnie potwierdzają stratę wschodniej ukrainy.
Chyba Orban też. A arcybanderowca Kalksztajna nie trudno przebić.
Wynika z tego, że tacy jak Kamień Kwietny (Blumsztajn) odebrali Polakom gaz by go dać za darmo banderowskiej Ukruinie. A są społeczne protesty? Pochody? Strajki? Nie? Nic? To marznąć.
Realista, który trzeźwo ocenia cały ten syf.
Polscy narodowcy bardzo zajęci walką z tęczą, na więcej ich nie stać. Niestety, ale pokolenie neostrady już jest mięciutkie.
Z kocami to poszli po bandzie, dlatego wpadli. Akurat temat pomocy był na cenzurowanym, więc sprawa się rypła. Akurat mieszkam w mieście, gdzie chłopaki z jednostki sobie też nieźle radzą. Co dziwniejsze, to kontrola goni kontrolę, certyfikaty, standardy i inne papierowe bajery nie są w stanie zapanować nad "interesem".
Wygląda na to że jednak na ukrainie muszą przygotowć transparenty z napisem ,,Witamy na Zbruczu.
@krok: 11.09.2014 19:22).A propos, mam 1500 "gorących" koców na zbyciu, tanio oddam -Nic tam już dawno nie ma to stary komuszy numer dla wyrównania stanów magazynowych Tego towaru już nie ma do zbycia -może za kilkanaście miesięcy jak sprawa "przyschnie"
Ot to, Panie Ulvar, otóż to!!!. Pełna zgoda. Mam pytanie, czy może pan z Bratankami masz coś wspólnego?. Serdecznie pozdrawiam.
Poszły nakazy z USraela - trzeba dozbrajać. Nic nie poradzisz, gdy Starsi i Mądrzejsi nakazują.
Odpowiednią, a nawet większą porcję dowcipów można przytoczyć na temat Żydów, Latynosów, Niemców, o Rosjanach nie wspominając i innych nacjach. Amerykanie polskiego pochodzenia są najbardziej kształcącą się grupą społeczeństwa amerykańskiego. Stanowią olbrzymią siłę polityczną, ale niestety bardzo podzieloną o przez to nie skuteczną. A stereotyp Rosjanina w USA jaki jest to Pan Sylwia zna, ale ruski agent nie poda go. Zohydzić wizerunek Polaka to i owszem, ale od wizerunku ruska w USA to zdala, cisza, nie ma się czym chwalić. Ot ruska kultura i ruski podły agent.
Mówi otwarcie o tym, czego polit-poprawność nie pozwala powiedzieć innym, choć typ jest dość nieprzejrzysty.
Krótko i na temat. Kacapów też.
Polski kulturowy lewak naniósł swoje bazgroły na estetyczny litewski budynek. Perspektywa narodowa nie ma tu nic do rzeczy.
Banderyzm i faszyzm ukraiński trzeba tępić nagłaśniając prawdę o tym co się tam naprawdę wyprawia.
http://www.youtube.com/watch?v=AUvugtP2FyM
Reakcją był śmiech bo zakorzenione głęboko i od dawna w kulturze amerykańskiej jest postrzeganie Polaka jako głupca i niechluja. Wyrazem tego są amerykańskie kawały o Polakach, tzw. 'Polack jokes.' Oto przykłady, które słyszałam w USA: 1. How can you tell a bride at a Polish wedding? She is the one with the braided armpits. 2. How many Polacks do you need to milk a cow? Twenty four. One holds the teats and 20 move the cow up and down. 3. How many Polacks do you need to screw in a light bulb? Three. One holds the bulb and two move the ladder around. Do tłumaczenia użyć www.translate.google.com/
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok. Wredny, podły ruski gej.
Dzieci i młodzież zach. Ukrainy są poddane intensywnemu i nieustającemu faszystowskiemu banderowskiemu praniu mózgów. Szajka kijowska zrobiła z zach. Ukrainy fanatyczny Talibastan.
http://www.youtube.com/watch?v=fY_cGkbuh90
https://www.youtube.com/watch?v=Bfe1bnNjwq4
https://www.youtube.com/watch?fv=uhFEwfF9wz0
https://www.youtube.com/watch?v=20__Qf4nbpg
https://www.youtube.com/watch?v=t9D2ePHeuQg
https://www.youtube.com/watch?v=uNcJOA7CQX8
Panie tagore - przyjazne stosunki pomiędzy Polską a Węgrami to zdecydowanie dawniej w przeszłość a nie tylko od Wiosny Ludów. Kilku naszych królów zasiadało na ich tronie, kilku ich władców było królami Polski. Zazwyczaj nasze kraje trzymały się razem a tym co nas wiązało był sojusz antyniemiecki ( Arpadowie i Piastowie), za Andegawenów to chyba nawet więcej niż współpraca a raczej przyjaźń choć poznaczona rywalizacją o Ruś. Póki istniały Węgry byliśmy zabezpieczeni od południa i za wyjątkiem potopu Szwedzkiego gdy Rakoczy przyszedł z bratnią pomocą to za bardzo nie mogę sobie przypomnieć jakichś większych zatargów z tym krajem. Więc raczej jest to sympatia i współpraca wielowiekowa a nie trwająca od 150 lat. Co do roli Rosji - zgoda ale nadal uważam że nalezy mierzyć siły na zamiary. A jak się nie ma możliwości to należy po pierwsze nie drażnić, a po drugie powoli budować potencjał a nie narażać się na nieustanne ataki. Sposobu postrzegania nas przez Rosję nie zmienimy, jej polityki wobec nas też, ale hałaśliwa antyrosyjskość zapewne nie jest w naszym interesie. Przed rozbiorami też mieliśmy egzotyczne sojusze - np. z Hiszpanią czy Francją ale oba te kraje traktowały nas drugorzędnie lub jeszcze mniej ważnie. Teraz mamy takiego samego sojusznika - USA dla których jesteśmy egzotycznym, dalekim i niewiele znaczącym sojusznikiem i tak właśnie nas traktują. Wystarczy wspomnieć o incydencie z prezydentem Bushem i jego słowami o wsparciu naszych żołnierzy w Iraku "nie zapominajcie o Polsce". Bush zachował się ok, ale reakcja dziennikarzy i otoczenia prezydenta powiedziała wszystko o ich stosunku do naszego kraju oraz o sposobie w jaki nas postrzegają - a reakcją był śmiech. Pozdrawiam
Zapala świeczkę w cerkwi zamiast zwyczajnie schlać się jak nasz ukroheroj Walcman? O co tu chodzi?
http://www.youtube.com/watch?v=vbWg4eg5umM
Pluskwiak Strojnica baldaszówka:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/Pentatomidae_-_Graphosoma_lineatum_italicum-001.JPG/800px-Pentatomidae_-_Graphosoma_lineatum_italicum-001.JPG
Część wpisu P. Jan_D z 10.09.2014 00:58: ... W listopadzie 2010 roku rosyjska Duma uznała mordy na naszych rodakach za zbrodnię reżimu stalinowskiego. W dokumencie rosyjscy deputowani napisali: "Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości" Część wpisu Koben44: 30.08.2014 11:41 ...Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej.:... Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
Oto odnośniki internetowe do tematu wojny skrycie wypowiedzianej Polsce przez de facto tajny rząd ukraiński: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok. Ale się ruska łajza wciska, płatne ma od takiego posta.
A co tam slychac we lwowskim klubie hokejowym, ktory bedzie gral w POlskej Lidze Hokeja?...
Na jakie barwy stawiacie? ;D
Całkowicie się zgadzam z Sylwią W przemówieniu na Westerplatte Putina które w niniejszym artykule jest wspominane potępił on Pakt Ribbentrop Mołotow a Tymoszenko nawet nie wspomniała o rzeziach na Polakach i odpowiedzialności za nie, uważam że Rosja prowadzi dzisiaj całkiem odpowiedzialną politykę historyczną i powinniśmy oczywiście nie zapominając o historii patrzeć na Rosję taka jaka ona jest dzisiaj a nie przez nienawiść która jest sączona w mediach przez probanderowskie środwiska w Polsce, którym skonfliktowana z Rosją Polska jest na rękę i służy to nacjonalizmowi Ukraińskiemu ostrzegał nas przed tym już dawno Wiktor Poliszczuk historyk o polsko rusińskich korzeniach który kochał Polskę
Tuskowie to rodzina żydowska z okolic Bełchatowa. Babka Donalda nazywała się Ewa Dawidowska.
http://forum.hotnews.pl/fpolska,0,1372,13547584,Zydowskie_pochodzenie_DTuska.html
Chaim Tusk pojawia się na stronicy żydowskiej o Bełchatowie.
http://www.jewishgen.org/yizkor/belchatow/bel019.html
Tusk to znane nazwisko żydowskie. Np. rabin Srulik Tusk ogłosił prelekcję o Talmudzie a Marla Brooke Tusk nie zmieniła nazwiska po rabinackim ślubie:
http://torahencounters.com/category/staff
http://www.nytimes.com/2006/12/10/fashion/weddings/10tusk.html?_r=0
Były trzy rodzje Kaszubów: kaszubscy, niemieccy i polscy. Polskim Kaszubom wolno było służyć w Wehrmachcie po podpisaniu Volskliste, jako foldsdojcze. Dziadek Donald służył w Wehrmachcie. Jego żydowskie pochodzenie nie było ku temu przeszkodą. Ok. 150 000 Żydów służyło w Wehrmachcie.
Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
To jest dynamiczna sytuacja ale nie jest wykluczone, że już nastąpił podział Ukrainy podczas tajnego spotkania dyplomatów USA i Rosji, które się odbyło w czerwcu 2014 r. na fińskiej wyspie Boisto. Dyplomacja USA uznaje, że Ukraina to rosyjskie podwórko, tak jak Kuba jest amerykańskim podwórkiem. Za Donbas USA w wojnę jądrową wdawać się nie będą. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1215461,Tajne-rozmowy-o-Ukrainie-MSZ-Finlandii-przedstawiciele-USA-i-Rosji-spotkali-sie-na-wyspie-Boisto
O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Widać skąd im macki wyrastają :/
Ten gest jest ważny moim zdaniem z innego powodu: Prezydent Rosji oficjalnie oświadczył, że coś takiego jak NOWOROSJA istnieje. Można więc przyjąć, że Ukraina oficjalnie utraciła Donbas i Ługańszczyznę oraz... ? No właśnie? Co jeszcze? Odessę? Zaporoże? Dnietropietrowsk?
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok.
No i ma rację! JKM to jedyny rzetelny polityk, na którego będę głosował jak i na jego partie