• Za tym tekstem stoi m. innymi ruskie agenci Sylwia, jazmig .... no i oczywiście wariat Janusz S. "Anarchista". "Ku otrzeźwieniu rozumu?" - ruskie kanalie?.

  • tutejszym 15 September 2014, 06:13 Z pociągu rozumu na przystanku Ukraina?

    Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie że jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?.

  • @Przemyslaw:
    15.09.2014 04:25

    Jeżeli byłbym Ludwikiem XIII, to on zostałby moim Richelieu. :D Dziękuję przy takich uprawnieniach jakie miał Richelieu szybko Polska odzyskałaby należne jej miejsce w polityce i ziemie okupowane.Dzisiaj usłyszałem pozytywną informację ,,radek zdradek " poza rządem . Problem w tym kto na jego miejsce ???.Rokowania nie są pozytywne . Może być jeszcze gorzej.

  • Rząd francuski długo opierał się naciskom by kontrakt na Mistrale unieważnić. Nie jest wykluczone, iż strony uzgodniły poufnie, że statek się 'tymczasowo' przekaże Rosji 'na przeszkolenie załogi' z pełną świadomoscią, iż jest to uzgodnione w kontrakcie przejęcie towaru. To pozwoli stronie francuskiej zaprzeczyć, iż się sprzeciwiła sojusznikom i równocześnie wywiązac się z umowy.

  • Nie masz co się kłócić z Tagore, bo od roku czytam jego komentarze i zawsze ma rację. Jeżeli byłbym Ludwikiem XIII, to on zostałby moim Richelieu. :D

  • Moze, Kijow chce zrobic z Rusynami to, co z Doneckiem? Prosze obejrzec te kilka video, zwlaszcza drastyczne video ze znaczkiem 18+ - na ulicach Donecka lieza ciala zabitych artylerija ukrainska starszych ludzi
    http://rusvesna.su/news/1410721700

  • A co myślicie o tym video, nieźle skonstruowane, trochę faktów, trochę SF i montażu. Widać propaganda ostra w dwie strony, rusek też nie śpi.

  • Myślę, że cyklon B im wystarczy, bo w tym ukry mają doświadczenie, chyba że idą z duchem czasu wolą sarin i pochodne.

  • P. jaroslaus: Bić albo nie bić: oto jest pytanie. Bicie powinno być wybiórcze. Nie należy ślepo bić wszystkich. Żyd Dr. Artur Ber leczył w Łodzi chore dzieci za darmo gdy rodzice nie mieli pieniędzy na jego honorarium. Niedawno żydowski adwokat pomógł mojej przyjaciółce w nieszczęściu z wielką zniżką, zasadniczo tylko pokrywając koszty opłat sądowych. W kompanii Legionów, w której walczył mój dziadek, był ochotnik, Żyd Lewiński. Mówił, że wstąpił do Legionów bo jest także Polakiem i Polski przed bolszewikami będzie bronić. (NB był tam też Rosjanin, Iwan Stradałow. Cześć ich pamięci.) Itd. Bić Kolomojskiego ale też bić nie-Żyda Liaszko. Nie bić prof. Finkelsteina, Artura Rubinsteina i Davida Oistrakha. A czy chce Pan bić rabinów z antysyjonistycznej organizacji Neturei Karta (www.nkusa.org)? Radzę to najpierw obejrzeć. Tu też zacytuję Panu z komentarza o tajnej Uchwale prowidu OUN z 1990 r.: " Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy[37].

    W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać: Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol.

    Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik, Geremek, Mazowiecki i Kuroń, którzy na kolanach błagali rosyjskiego przywódcę, aby tego nie czynił[38]." Widzi tu Pan, ze polskiej patriotki Dr. Kacnelson tez bić nie nalezy. ( http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/) Co do rezunów, to tam wyjątków robić nie należy: w rezuństwie nie ma obszarów białych lub szarych; tam jest tylko satanistyczna czerń i krwawa czerwień; kolory OUN-UPA i Prawego Sektoru.

  • sylwia 14 September 2014, 21:32 Z pociągu rozumu na przystanku Ukraina?

    Tu widać ten sam mechanizm ideologiczny, który się włącza w prasie, w telewizji i na forach: wystąpił z szeregu? Wyłamał się? Ma własne zdanie? Ruski agent! Putinowiec! Kompromituje się! Zdrajca! A z czego to pochodzi? W dużej mierze to jest spełnianie wytycznych Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r., nakazującej bagatelizowanie i wybielanie zbrodni OUN-UPA, skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami, penetrację polskich władz, instytucji, telewizji i prasy przez ukraińskich agentów i sympatyków oraz wzniecanie separatyzmu wśród Ślązaków, Kaszubów i górali. "Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. ... To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej." Autentyczność 'Uchwały Krajowego Prowidu OUN' z 1990 r. została potwierdzona przez uznane autorytety takie jak Dr. Poliszczuk i Prof. Prus. Wbrew protestom ukroszowinistów, jej autentyczność nie została obalona i potwierdza się co raz wyraźniej w polskiej rzeczywistości. . To najlepiej potwierdza jej autentyczność. Jak tu już raz napisał pewien użytkownik: "Poznacie ich po ich owocach (Mt 7,20)". To jest wojna wypowiedziana Rzeczypospolitej Polskiej przez OUN - tajny prawdziwy ukraiński rząd. Uchwala: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html Analiza i komentarze: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • rebeliant80 14 September 2014, 21:15 Zakarpaccy Węgrzy i Rusini domagają się autonomii

    Ukraina to sztuczny twór, nie ma szans istnieć w obecnym kształcie, a tak w ogóle to banderland powinien być już dawno rozjechany przez polskie wojsko, bo to nasze ziemie, a zamiast tego wysyłamy Ukraińcom pomoc, niewyobrażalne do jakiego upodlenia doszedł Naród Polski.

  • Ukraina a co to takiego raptem od 1991 roku , Rusini w Galicji od 1000 lat....

  • bij żyda i rezuna! bij! bij! bij!

  • "Światowa Rada Rusinów Zakarpackich" - a co to takiego? Dlaczego nie "Międzygalaktyczna Rada Rusinów Zakarpackich"?
    "Zakarpaccy Węgrzy i Rusini zapowiedzieli na jutro manifestację pod gmachem parlamentu węgierskiego demonstrację na rzecz autonomii swojego regionu." - popieram, jak najgoręcej! Zamieszki pod parlamentem, może rewolta obejmie cały Budapeszt? Walki uliczne, barykady, koktajle Mołotowa i te sprawy? Popieram walkę Rusinów Zakarpackich o swoje prawa w Budapeszcie!

  • votum_separatum 14 September 2014, 20:32 Z pociągu rozumu na przystanku Ukraina?

    Nie ma się co dziwić. Jaki kiedyś popierałem PiS tak po sprawie ukraińskiej wyszło na jaw, że to jednak pożyteczni idioci w rękach CIA. Bardziej nienawidzą Rosję niż kochają Polskę. Niestety część z nich to neokonserwatyści lub jak kto woli atlantyści, czyli żydowska agentura (czego jak by nie tłumaczyć nie rozumie przygłup Kewzal) I to jest problem bo na kogo głosować? Wokół sami zdrajcy, jakieś partyjki PrOniemieckie, agentury CIA, stare komuchy po LSD i zboczeńcy ...Boże coś Polskę!

  • Przecież chyba lepiej, że ich nie wpuścili na marsz. Zawsze przecież mogli ich spalić - jak ostatnio.

  • votum_separatum 14 September 2014, 20:23 Zakarpaccy Węgrzy i Rusini domagają się autonomii

    I tam Węgry powinny skierować nadwyżkę czołgów T-72.

  • votum_separatum 14 September 2014, 19:56 Anymajdan w Odessie zablokowany przez milicję [+VIDEO]

    Cieszy, że duża grupa obywateli miasta jest przeciwko reżimowi w Kijowie. Miejmy nadzieję, że wkrótce zostaną otwarte nowe fronty, a banderowcy zostaną zepchnięci na bagna Diepru.

  • Banderowcy czuwają jak nie mają argumentów to zawsze pozostaje C-4

  • jaroslaus 14 September 2014, 17:38 Jedną nogą na Zachodzie

    dokładnie tak. Najpierw trzeba będzie deratyzować to towarzystwo, tj. ostatecznie rozwiązać ich kwestię bo chodzenie na wybory gdzie mam głosować ciągle na to samo ścierwo co tylko zmieni logo partyjki jest bezcelowe.

  • ruskiagent 14 September 2014, 16:57 Jedną nogą na Zachodzie

    Nie, najwięksi wrogowie Polski i Polaków siedzą nie na Ukrainie, tylko w Warszawie, w Sejmie RP, względnie Belwederze lub Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  • Zasadniczo wbrew pragnieniom "putinowskich agentów wpływu" nie odwdzięczą się siekierami i widłami. Na Niezawisłą, Wolną i Demokratyczną Wielką Ukrainę dotarł za sprawą tow. Stalina i jego następców postęp techniczny, dzięki czemu nie będzie musiał Demokratyczny Naród Ukraiński riezać lachów, tylko będzie mógł ich ostrzeliwać z haubic i rakiet, jak to czyni obecnie z wrażymi separatystkami i separatyściątkami

  • Jednak najważniejszy front powinien być w WARSZAWIE TAM POWINNO SIĘ MONITOROWAĆ WSZELKIE NIEPRZYJAZNE GESTY I NATYCHMIAST JE ZWALCZAĆ. Prawdziwa wojna o polskość nie toczy się na rosyjskim Donbasie, lecz na polskiej Wileńszczyźnie

  • GAZPROM LEPIEJ DBA O POLSKIE INTERESY NIŻ NASZ RZĄD . CODZIENNIE ZAOSZCZĘDZAJĄ MILIONY ZŁOTYCH DLA POLSKIEGO PODATNIKA .

  • Obama będzie bombardował państwo islamskie w Iraku bo to są brutale którzy obcinają głowy i mordują cywili. Jestem ciekaw kiedy zbombarduje Kijów , ludzie z sił zbrojnych Ukrainy robią podobnie.
    https://www.youtube.com/watch?v=ENPlJuJPPkw&list=UU59kLbjqigonQQV2JBaE2bw
    czyżby ten film potwierdzał zdjęcia odciętych głów dostarczonych separatystom w ramach wymiany jeńców i zabitych?

  • POLECAM LIST OTWARTY W PORUSZAJĄCY CAŁOŚCIOWO PROBLEMY POLAKÓW NA KRESACH SKIEROWANY DO PREZYDENTA R.P http://srokowski.art.pl/kresy.htm

  • @tagore: 14.09.2014 13:14). Czy jest to dla Pana problem dlaczego należy poważnie traktować Rosję ??? PROSZĘ SPRAWDZIĆ ILE MA GŁOWIC ATOMOWYCH !!!!! . NIE TRAKTUJE SIĘ NIKOGO W SPOSÓB ,,PER NOGA" DYSPONUJĄCEGO TAKIMI ,,ARGUMENTAMI" . Gdyby przyjąć teoretycznie że , Rosja zdecyduje się na taki krok to Francja nic nie mogłaby zrobić bo prawdopodobnie przejęcie na morzu okrętu odbyłoby się w asyście Rosyjskiego okrętu podwodnego co zapewne wywołałoby ostry ,,protest" zachodu i tyle by mogli zrobić . A honor francuskiej marynarki można poznać dokładnie w kontekście ich działań w czasie II W.Ś w stosunku do naszej floty wojennej i handlowej .

  • Mógłby Pan sprecyzować to ,czym Rosja sobie zasłużyła na poważne traktowanie? Okręt jest własnością Francji do momentu oficjalnego przekazania stronie Rosyjskiej. Traktując poważnie Rosję i
    siebie Francuzi powinni statek zmusić do powrotu lub zatopić.

    tagore

  • Przeszkolona załoga może po prostu popłynąć do Rosji "przejmując " statek i pomimo protestów .Nie byłoby w tym nic dziwnego Rosja domaga siś poważnego traktowania na jakie zasługuje.

  • @lokis1271:
    14.09.2014 10:41). drobna korekta adresu Ks Isakowicz -Zaleski umieścił informację na ten temat pod tym linkiem - Podany przez Pana przekierowuje na Kresy.pl

    http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news &kid=8

  • Polska władza jest zajęta szczekaniem na ruskich, a takie problemy to mają gdzieś, bo za szczekanie płacą, a zato nie.

  • @Adinocka:13.09.2014 20:51). POPIERAM I WSPIERAM .

  • Witam Państwa!
    Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski już włączył się do akcji pomocy Rodakom z Szepietówki. Link ->
    http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news &kid=8 &nid=9866

    Pozdrawiam
    Lokis

  • sylwia 14 September 2014, 07:58 Poroszenko wyjaśnił, jak odzyska Krym

    P. Zeus: Celne.

  • zeus 14 September 2014, 06:14 Poroszenko wyjaśnił, jak odzyska Krym

    Krym to BYŁ pod okupacją,ale ukraińską,przez 25lat...i Ukraina nie ma nic do"odzyskiwania",nie ma tam czego szukać.Gadanina Poroszenki to tak,jakby Niemcy zapowiadali,że odzyskają Gdańsk,który jest "przejściowo pod polską okupacją",a znalazł się pod nią w wyniku agresji Polski. Bajdurzenie poroszenki jest podobna brednia.

  • Szanowni Państwo!
    Prezes Światowego Kongresu Kresowian, Pani Danuto Skalska z Bytomia, poinformowała mnie mailowo, że będzie monitorowała tą sprawę. ŚKK podejmie wszelkie niezbędne działania prawne oraz medialne, aby wesprzeć naszych Rodaków w Szepietówce.
    Pozostaję z szacunkiem
    Lokis
    PS.
    Przy okazji bardzo proszę wszystkich forumowiczów o opanowanie emocji. Zarzucanie jeden drugiemu jakiejś agenturalności naprawdę niczemu dobremu nie służy, to tylko woda na młyn tym, którzy pragną zdyskredytować portal kresy.pl oraz kresowe środowiska.
    Pozdrawiam
    Lokis

  • sylwia 14 September 2014, 06:03 USA nakładają nowe sankcje na Rosję

    • Premier Słowacji skomentował sankcje przeciw Rosji. Uważa, iż są nieskuteczne i że lepiej jest szukać rozwiązań drogą rokowań. http://novorossia.su/ru/node/6564

  • Tekst wskazuje na to, że opozycyjni Mołdawianie wracają do swego kraju, by przygotowywać powstanie. Nie ma fotografii umundurowanych ludzi, prócz tej pochodzącej z krymskich wydarzeń i zamieszczonej przez rosyjską Postomanię.

  • Premier Słowacji wypowiedział się w wywiadzie prasowym, że Ukraina jest na grani rozpadu i dlatego nie powinna być dopuszczona do UE. Dodał, że ewentualne członkowstwo Ukrainy w NATO byłoby niebezpieczne dla całego regionu. http://novorossia.su/ru/node/6564

  • amstaf358 14 September 2014, 05:20 Mołdawianie: "Zielone ludziki" już u nas są.

    Łapać i ...likwidować zdrajców..

  • Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski gej. Do usrania "Sylwia"-vanderBrooku będziesz to powtarzał, rzucasz gównem licząc że coś z tego się przyklei. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?.

  • Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski gej. Do usrania "Sylwia"-vanderBrooku będziesz to powtarzał, rzucasz gównem licząc że coś z tego się przyklei. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?.

  • Rozsądny tekst, z którego wnioskiem można polemizować. Utrata Donbasu lub więcej, osłabi to otwarcie faszystowskie i bandyckie państwo, które powstało obok nas. Im słabsze będzie to państwo, tym mniejszym zagrożeniem będzie ono dla Polski. Prowid OUN, de facto tajny prawdziwy rząd Ukrainy, uchwalił konkretne działania zmierzające do rozbicia Rzeczypospolitej Polskiej. Te działania są już wcielane w życie i przejawiają się w polskim życiu politycznym, społecznym, w prasie i telewizji. Tajną Uchwałę Krajowego Prowidu OUN można przeczytać tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html . Komentarze są tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • Rozsądny tekst, z którego wnioskiem można polemizować. Utrata Donbasu lub więcej, osłabi to otwarcie faszystowskie i bandyckie państwo, które powstało obok nas. Im słabsze będzie to państwo, tym mniejszym zagrożeniem będzie ono dla Polski. Prowid OUN, de facto tajny prawdziwy rząd Ukrainy, uchwalił konkretne działania zmierzające do rozbicia Rzeczypospolitej Polskiej. Te działania są już wcielane w życie i przejawiają się w polskim życiu politycznym, społecznym, w prasie i telewizji. Tajną Uchwałę Krajowego Prowidu OUN można przeczytać tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html . Komentarze są tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • Dr. Wiktor Poliszczuk ocenia ilość polskich ofiar na ok. 400 000 ("Gorzka Prawda", str. 279).

  • jan_de 13 September 2014, 23:43 Barroso: Mamy 760 milionów euro dla Ukrainy

    ...ponieśli Kołomojski, Achmetow i inni oligarchowie... Trochę się "odkują..." A jak nie starczy, to (jako UE) złożymy się jeszcze... "sprawiedliwość musi być..."

  • jan_de 13 September 2014, 23:39 Barroso: Mamy 760 milionów euro dla Ukrainy

    "Środki te Ukraińcy będą mogli wydawać DOŚĆ SWOBODNIE w ramach szerokiej palety możliwych projektów, określanej terminem "odbudowa strat ekonomicznych". Z pewnością TAKIE STRATY EKONOMICZNE

  • Ci Czesi, to chyba nie znają słowa "solidarność", a i "o wolność Waszą i Naszą", też pewnie nigdy nie walczyli... Tak jakby nie mogli tracić na sankcjach, jak My...

  • @Adinocka: Pańska (?) znajomość Dmowskiego, wydaje się bardziej, niż marginalna... Ze znajomością "cytatów" innych "mężów stanu", też chyba u Pana nie najlepiej... Np. Kwezal wziął sobie do serca słowa Goebbelsa: "kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą..." A Pan - wyraźnie - się na to kłamstwo dał nabrać... Oczywiście, mogę się mylić. Może jest Pan człowiekiem, który nie wydaje sądów na podstawie powierzchownego spojrzenia i kilku pobieżnych obserwacji... W takim razie, proszę uzasadnić - jak na dżentelmena przystało - z jakich to powodów, uważasz Pan Panią Sylwię i mnie za "ruskich trollów..."

  • Czechy dotychczas korzystały na kolejnych embargach na Polskie towary .Zajmowały się często
    eksportem do Rosji Polskich towarów nieźle na tym zarabiając.

    tagore