• Rozprawę będziesz miał w trybie przyspieszonym, w litewskim sądzie.

  • straszysz rozprawą banderowska gnida

  • Oo --- Pan Poroszenko poskarżył Panu Barroso, że Pan Putin mu powiedział, że "Gdyby chciał to w dwa dni zająłby Warszawę." Prawda to być musi bo Ukraińcy zawsze prawdę mówią. A niedoczekanie Twoje Panie Kacapie jeden! Tu już miarka się przebrała - WOJNA! Już Chwytam za szabelkę, dosiadam bułanego konia i chajda na Moskala! Polaków w jednym, a Ukraińców w drugim ustawimy rzędzie, Ja z mym "ukraińskim bratem" Uri staniemy na czele i jakoś to będzie... Moskwę spalimy, a samych kacapów przykładnie sposobem upowców potraktujemy. ;P Jak można tak obrażać inteligencję Polaków - w dwa dni? To nawet tragicznego września 39-tego dłużej się broniliśmy... chyba, że mają tam zainstalowane swoje bojówki - jakieś młodzieżówki SLD może?

  • Jak piszesz z Wilna to też ciebie dopadną putlerowcu, nie polskie, ale litewskie służby.

  • No, pal licho Żyrinowski, jakiś Kokariew, ale Putin! Po tej wypowiedzi Polska powinna przedsięwziąć stanowcze działania dyplomatyczne. Ponadto rząd szykuje podobno jakąś akcję wymierzoną w dywersję putlerfaszystów w sieci. Oj, będzie tłusty połów :)))

  • propaganda dla kretynów.

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/putin-gdybym-chcial-w-dwa-dni-zajalbym-warszawe

  • A tutaj osobiście car, boży pomazaniec grozi Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii i Rumunii:
    http://ukr.lb.ua/news/2014/09/18/279774_putin_zayavil_vvesti_voyska.html

  • Propaganda w celu wywołania obezwładniającego strachu? Na pewno miał jakiś cel wypowiadając te słowa. Pod czyim adresem je wypowiedział. Tutaj nic nie dzieje się przypadkowo.

  • "Sylwia", pieprzysz i judzisz ruski krecie. Stwierdzono że dokument w języku ukraińskim nie istnieje. Jest to dokument autorstwa Pana Prusa. Dostałeś agencie vanderBrook polecenie rozpowszechniania tej fałszywki to to robisz. Dowód na brak czegoś co nie istnieje, "tajne sejfy". Wal się ruski geju, poszedł z polskiego forum, zarabiaj tyłkiem a nie podłą dywersją wśród Polaków.

  • Założenia nieco zbyt optymistyczne jak na ujawniony stan Rosyjskiej armii.

    tagore

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,rosja?zobacz%2Frosja-odzyska-alaske-finlandie-i-polske

  • Było już na forum, ale masz, durny pietuchu:
    "Rosja już wkrótce będzie chciała sięgnąć po kolejne terytoria? Taką wizję roztacza przedstawiciel Federacji Rosyjskiej w Radzie Europy Roman Kokoriew. Na swoim profilu na Facebooku zapowiada on, że w skład jego kraju "powróci" niedługo Mołdawia, Ukraina, pozostałe republiki ZSRR, a także Finlandia i Polska. Zrzuty ekranu z profilu rosyjskiego dyplomaty opublikował serwis obzorevatel.com."
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/przedstawiciel-rosji-w-radzie-europy-w-sklad-naszego-kraju-powroca-kolejne-ziemie/ljy8g

  • Anarchista:
    14.09.2014 16:11

    @Tutejszym: 14.09.2014 15:57...................,, jak przyznał Pan prof. Jacek Wilczur tekst dostarczył mu Pan Prus "...........I tutaj ślad się urywa nikt nie stwierdził że , oryginalny tekst nie jest przechowywany w sejfach OUN i nigdy nie został opracowany , NIKT NIE PRZEDSTAWIŁ WIARYGODNYCH DOWODÓW NA JEGO BRAK -OUN -NIE DEMENTUJE A TO JUŻ ZASTANAWIA , POZA TYM JEŚLI JEST TO TAJNA DYREKTYWA TO NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANY ,CZYLI TWÓJ MOCODAWCA NIE BĘDZIE ZAPRZECZAŁ CZY POTWIERDZAŁ FAKTU JEGO ISTNIENIA . A TWOJE CHAMSKIE ATAKI SĄ TYLKO PROPAGANDOWYM POWTÓRZENIEM TEZ TEGO DOKUMENTU. NIE MA NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI ŻE TE ZAŁOŻENIA SĄ REALIZOWANE CHOCIAŻ BY PRZEZ CIEBIE . i TO TWOJE BEZMYŚLNE SZCZEKANIE O ,,RUSKIEJ " AGENTURZE . TO POTWIERDZENIE FAKTU REALIZACJI TEGO DOKUMENTU .

  • Ruski krecie "Sylwia" - udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?. Znowu ruski zafajdańcu wklejasz link do fałszywki. poszło ruskie ścierwo z tego Forum.

  • p. Wilno: Ten polskojęzyczny Ukrainiec tendencyjnie bagatelizuje i skrywa ukraińską państwową ideologię: to nie 'jakieś pionki z marginalnych ugrupowań na Ukrainie mówią coś o 19 powiatach obecnej Polski' tylko Hymn Państwowy Ukrainy wzywa do ZATOPIENIA WE KRWI części obecnej Polski: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. (ukraiński oryginal, druga zwrotka: https://en.wikipedia.org/wiki/Shche_ne_vmerla_Ukraina). Przywódcy ukraińscy tacy jak Tiahnybok zażądali przyłączenia polskich ziem do Ukrainy. Ukraińskie dążenia wspomagają polscy (?) politycy i działacze, jak np. Siemoniak. Cytat: " Siemoniak należy do ludzi posłusznych tajnej Uchwale Krajowego Prowidu OUN z 1990 r., która jest wypowiedzeniem wojny RP i ma za cel rozpad naszego kraju. Cytat z komentarza dostępnego tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik : " ... zwróćmy uwagę, że bardzo znamienny postulat Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. brzmi:
    Wobec zupełnego rozprzężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej[13].
    W Polsce rzeczywiście brakuje kompetentnych służb wywiadowczych, a te, które istnieją, zaangażowane są głównie w wewnętrzną walkę polityczną. W tej sytuacji można przypuszczać, że żadna z osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo naszego państwa nie ma rzetelnej wiedzy na temat tego, jak intensywnie odbudowywane są struktury UPA w Polsce i jak głęboką przesiąkają one tkankę społeczną.
    Gołym okiem można natomiast dostrzec, iż wiele osób jawnie lub milcząco wspiera działania ukraińskich nacjonalistów. Oczywiście najbardziej wśród nich widoczni są politycy. Środowiska kresowe wielokrotnie zwracały uwagę, że wiele tego rodzaju osób przeniknęło do najbliższego otoczenia politycznego braci Kaczyńskich. Należą do nich choćby:
    – Bogumiła Berdychowska – doradczyni prezydenta Kaczyńskiego w sprawach wschodnich, która była inicjatorką zbierania podpisów pod apelem do Rady miasta Warszawy w sprawie niedopuszczenia do budowy pomnika pamięci ofiar zbrodni ukraińskich nacjonalistów w Warszawie.
    – Marek Kuchciński – wiceprezes PiS, a obecnie wicemarszałek Sejmu RP, znany ze swych sympatii banderowsko-upowskich. Szczególną aktywność wykazał w załatwianiu pochówku na cmentarzu wojennym strzelców siczowych w Przemyślu dla ludobójców z UPA zabitych podczas napadu na Birczę.
    Niedawno pod przywództwem wspomnianej tu już uprzednio Joanny Kluzik-Rostkowskiej wyodrębniło się z PiS-u ugrupowanie apologetów ruchu neobanderowskiego, występujące pod znamienną nazwą „Polska Jest Najważniejsza”[14]. W skład tego grupowania wchodzą m.in.
    – Paweł Kowal – wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS, a także eurodeputowany PiS, który systematycznie krytykował rezolucję Parlamentu Europejskiego z 25 lutego 2010 roku, potępiającej uhonorowanie Bandery tytułem Bohatera Ukrainy, a w roku ubiegłym pielgrzymował po kraju, głosząc kult Wiktora Juszczenki, uznawanego przez niego za najbardziej „prozachodniego polityka” Ukrainy.
    – Michał Kamiński – zasłynął z dokonywanych na forum europarlamentu niewybrednych ataków na śp. europosła Filipa Adwenta[15], który udokumentował ogromną liczbę przypadków łamania na Ukrainie ordynacji wyborczej przez obóz wyborczy Juszczenki, a w szczególności – krytykował ulotkę wyborczą pt. Ukraina dla Ukraińców, informującą że przyszły prezydent gwarantuje wprowadzenie dyktatury narodowej oraz i wygonienie Moskali, Przeków [tj. Polaków] i Żydów[16].
    – Adam Bielan – wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, który opowiedział się za odrzuceniem wysuniętego na tym forum projektu uznania zbrodni UPA za akt ludobójstwa, natomiast silnie zaangażował się w dążenia do tego, by za przejaw ludobójstwa uznany został Wielki Głód na Ukrainie Wschodniej.
    – Elżbieta Jakubiak – posłanka domagająca się stanowczego respektowania linii Giedroycia w polskiej polityce wobec Ukrainy.
    Niestety, to jest tylko wierzchołek góry lodowej. Polityków wspierających poczynania ukraińskich nacjonalistów znajdziemy także w innych ugrupowaniach, które działają lub działały w naszym Parlamencie. Oto np. poseł PO – Miron Sycz, syn Ołeksandra Sycza, skazanego za działalność UPA na karę śmierci (zamienioną na 15 lat więzienia) wymusił w roku 2008 na wojewodzie warmińsko-mazurskim wycofanie patronatu nad obchodami 65. rocznicy Rzezi Wołyńskiej... " Uchwała jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html. Wypowiedź Żirinowskiego [Ajdelsztajna] znamy: była cytowana na tym portalu. To bylo odniesienie do niebezpieczeństwa wojny a nie oficjalne grożenie Polsce wojną w imieniu Federacji Rosyjskiej. Ten Ukrainiec niech zamieści cytat z wypowiedzi posła przy Radzie Europy. Sami oceńmy o co chodziło.

  • Swiderski jak zwykle widzi wszystko jak byli towarzysze z PZPR - "sowieckie znaczy się dobre,kulturalne i najlepsze na swiecie".A tak naprawdę to dzicz mongolska ze "Zotej Ordy" wymieszana z lesno-stepowymi plemionami Rusi Moskiewskiej z której powstal zapijaczony bezmózgi homosowietikus o imperialnych zapędach którego jedyna "wyzszoscia" nad innymi nacjami to chec posiadania wszystkiego i wszystkich nie droga kultury czy gospodarczego sukcesu lecz podstępnym mordem,gwaltem lub otwarta wojna.A to nie jest "wyzszosc" lecz zbydlęcenie.

  • raf66 18 September 2014, 07:31 Przeciw sowieckiej republice

    @Anarchista .Tak , adres podany w rejestracji może być wykorzystany.Bardzo dziękuję i pozdrawiam
    Raf66

  • Pojawiają się niekiedy argumenty, że jedni nasi sąsiedzi byli "mniejszymi mordercami", a inni "większymi mordercami", wobec czego jednych należy bardziej lubić i wspierać, a tych drugich przeciwnie mniej. Nie rozumiem tej argumentacji. Przecież to "współzawodnictwo", często ochocze w mordowaniu Polaków i niszczeniu naszej kultury zależało od konkretnych okoliczności i siły naszych sąsiadów. Innymi słowy w innych okolicznościach "mali mordercy mogliby się stać "średnimi" lub "wielkimi". Rzecz nie w emocjach, bo one często decydują, np. zależnie od działań, czy wypowiedzi sąsiadów, że raz sąsiad A wyrasta na wroga nr 1, a raz B. Pewnie grają rolę podświadome lęki. Chodzi o ocenę realnych zagrożeń i naszych interesów. Uczmy się od Niemców i ich "real Politik" i Brytyjczyków i ich interesach. Rzecz nie w tym, aby wyolbrzymiać zagrożenia np. "małego mordercy" i przykładowo wspierać go naiwnie sądząc, że jak on będzie silny m.in. dzięki naszej pomocy to nas ochroni, albo bagatelizować "dużego". Jednak do polityki opartej na interesach potrzebne jest odrobienie pracy domowej, tj. odpowiednie przygotowanie, inteligencja oraz żelazna konsekwencja i brak emocji. Niestety nie wszystkie z tych zalet mamy, czego dowody dają na czym forum dość często zabierający głos. Jak ogólnie ująłbym naszą docelową politykę "nic mało stracić dużo zyskać".

  • Tak, nawet nie XXIV, a XXXVII podobno. Szczyt hi-tech, na pocisku maluje się "śmierć banderowcom" i sprawa załatwiona. To bardzo humanitarne rozwiązanie, najwyższej klasy. Pozwala uniknąć ofiar cywilnych.

  • Rosjanie na pewno mają plany bądź wysiedlenia, bądź fizycznej eksterminacji Tatarów krymskich. Jeżeli im się to nie uda (miejmy nadzieję) to Tatarzy dzięki wysokiemu przyrostowi naturalnemu wcześniej czy później zdobędą demograficzną przewagę i odpłacą kacapom stosownie do ich zbrodni. Chyba, że wcześniej sytuacja powróci do normalności, tj. Krym powróci do Ukrainy.

  • ka9q 18 September 2014, 07:11 Stany Zjednoczone wyślą broń Ukraińcom?

    Od czasu wybuchu wojny kurs dolara rośnie USA oddalają wizję całkowitego bankructwa nic dziwnego że jest to Im na rękę.

  • Hm, jakieś pionki z marginalnych ugrupowań na Ukrainie mówią coś o 19 powiatach obecnej Polski jako o historycznym ukraińskim terytorium etnicznym i wielki szum, wielkie zagrożenie! Natomiast jeżeli przedstawiciel Rosji przy Radzie Europy mówi wprost o zagarnięciu Polski i Finlandii, a wiceprzewodniczący Dumy grozi Polsce spaleniem - ot, nic, takie sobie żarciki. Nie tak jest, pietuch?

  • kresy.pl to to można mówić jedyny portal medialny który przynajmniej stara się pisać prawdę i nie wybierać jedną stronę, a ta żydowska rusofobska gazeta to wali swoją rusofobską propagandę i wcale jei nieobchodzi żadna prawda, bo kieruje się logiką że wszystko co jest ruskie jest czarne i wszystko co przeciwko rosji jest białe, chorzy ludzie jednym słowem.

  • przecież agresji nie było - tylko bratnia pomoc, hehehe

  • ot sowiecka demokracja - gdzie nasze gwiazdy z forum - dlaczego nie komentują sowieckiej demokracji - Pani Sylwo, jaroslaus i inni - do dzieła!!!!

  • pokojowo usposobiony naród...

  • iwanow 18 September 2014, 06:36 Stany Zjednoczone wyślą broń Ukraińcom?

    dobrze, że w 1989 nie rządził Putiin (bo by nie oddał Polski Hamerykanom), choć część forumowiczów jest z tego powodu nieszczęśliwa, ale mi ich nie szkoda :P

  • oczywiście sowieckie pociski omijają ludność cywilna - ot sowiecka technika - maja artylerię XXiV generacji - banderowcy za to jak strzelają to tłuką w ludność cywilną, ale to tak jest jest jak się strzela widłami i siekierami

  • nie czarujmy się - kresy.pl są tubą propagandową putlerfaszystów!!!

  • To co powiesz o tworzeniu złego obrazu Polaków w rosyjskiej TV ? Zadaje Ci to pytanie po raz kolejny przy kolejny wpisaniu tego samego wpisu, masz przygotowany szablon i go wklejasz przy okazji ?

  • leopoldliskula 18 September 2014, 06:10 Rocznica sowieckiej agresji w Lidzie

    Szacun Panowie i Panie tak trzymać.

  • P. Samuel_Dekutowski: pełna zgoda, z tym, że car Mikolaj II, cesarz Franz Josef, Hitler i Józef Stalin nam obecnie nie zagrażają a Jarosz, Turczinow, Tiahnybok, Sycz, Mahnicki i Walcman [Poroszenko] nam zagrażają. "...Szczególnie w tym zakresie aktywny jest [przywódca] partii „Swoboda” – Ołeh Tiahnybok. Roszczenia terytorialne ukraińskich przemilczają władze polityczne naszego kraju, milczą na ten temat media. Poprawność polityczna nie pozwala na to, żeby poinformować społeczeństwo polskie, iż na Zachodniej Ukrainie w ... obiegu są publikacje, w których nawet Kraków jest przedstawiany jako miasto ... ukraińskie."( http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news &kid=8 &nid=3521 ) Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Zbrodnie niemieckie i bolszewickie nie usprawiedliwiaja ludobójstwa Polaków dokonanego przez Ukraińców: 400 000 barbarzyńsko zakatowanych ludzi.

  • Czytałem do połowy, przede wszystkim szkoda mi czasu. To co tu napisaliście to istny elaborat, pewnie dłuższe od tego tekstu Wildsteina. Co do samego tekstu, czy użytkowników też mam wrażenie że bardzo często panuje tu tendencyjny stosunek do Ukrainy. Należy zawsze pamiętać, że skala zbrodni popełnionych przez ZSRR a wcześniej Carską Rosję jest nie porównywalna z niczym innym. Drugą rzeczą o której należny pamiętać to to ze Rosja zawsze będzie zagrożeniem dla nas.
    Kolejna rzecz to cytat z mojego fb - "Kresy są skupione na wzajemnych oskarżeniach z młodym Wildsteinem, a ja nie chcę, żeby między walką z idiotami był mój artykuł". Czyli taki standard prawica się bije, prawica traci.

  • Prosze obejrzec ekskluzywne video - bataljon neobanderowski "Ajdar" atakowany przez rebeljantow. Video drastyczne 18+ http://rusvesna.su/news/1410980664

  • Jest na niełatwej placówce. Poczekajmy. Po jej czynach poznamy ją.

  • P. Rozycki: ta infromacja pochodzi z http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik Jest sprawdzalna.

  • Istotne są tu informacje o politykach wymienionych przez Sylwię.
    Bo albo są prawdziwe, albo nie.
    Emocje są tu nie na miejscu, bo nie one mają wpływać na decyzje Polaków.
    To nie mnie Ukraińcy gnębili, lecz moich przodków. Z obu ( ojca i matki )stron po 80 %.
    Nie emocje decydują o wyborze amunicji lecz rodzaj zwierzyny na polowaniu.
    .308. Win. jest bardzo celnym pociskiem, dobrym dlą snajperów, ale jeśli świnia porusza się pojazdem, to lepszy jest 7mm Remington Magnum. Ten pocisk z łatwością penetruje pochyłą szybę pojazdu, podczas gdy ten drugi może tego nie dokonać. Różnica polega na ładunku prochowym.

  • Czytałem... stąd moje pytanie, a Pani odpowiedź mnie nie nie zaskakuje. Ale też zastanawiałem się kim jest ów Kazimierz Wójcicki... Coś w rodzaju naszego forumowego amstaffa, miłośnika UPA, czy historii UPA - co zdaje się wychodzi na to samo... A co Pani myśli o nowej ambasador Polski w FR...? Jej matka jest Rosjanką z Rostowa... Mam wrażenie, że jest rozsądna i uczciwa...

  • muni 17 September 2014, 22:45 Rocznica sowieckiej agresji w Lidzie

    Brawo, dzieciaki! Można być z was dumnymi, nie jak z naszego MSZ, który dla Polaków z kresów nie ma NIC do zaoferowania.

  • Zdanie poparte cytatami.

  • P. Jan_De: polonews to probanderowska gadzinówka. Niech sobie Pan przeczyta ten cytat z polonews: "Szukam w polskiej Wikipedii. Hasła „Roman Szuchewycz” kojarzy go prawie wyłącznie z odpowiedzialnością za rzeź wołyńską. Wszystkie niemal przywołania wyszukarki kojarzą Szuchewicza rownież z „rzezią wołyńską”. W oczach autorów tych artykułów Roman Szuchewicz ma być jedynie zbrodniarzem. Niezależnie od tego, co myśli się o współodpowiedzialności Szuchewicza, jest to gigantyczne zafałszowanie i uproszczenie. Szuchewicz jest twórcą potężnej formacji wojskowej [UPA] skierowanej przeciw III Rzeszy oraz sowieckiej Rosji." Ohyda. Bezczeszczenie pamięci 400 000 zakatowanych Polaków. Łgarstwo: UPA byla sojusznikiem Wehrmachtu i SS. Członkowie UPA byli w SS Galizien. Autorem jest Kazimierz Wóycicki wykładowca uniwersytetu Warszawskiego. Jego poprzednie nazwisko nie jest znane.

  • To b. ciekawe... oczywiście wiedziałem, że prawie wszyscy Żydzi, zmieniali po wojnie nazwiska na Polsko - "brzmiące", ale nie wiedziałem, że w tym trybie - na podstawie tego dekretu... To musiało bardzo ułatwiać sprawę... Ale co z tym Dzierżyńskim... Pani Sylwia ma inne zdanie...

  • P. jaroslaus: Dzierżynski był zpochodzenia żydowskiego. Jego ojciec nazywał się Rubin (Rufin); cf. mój wpis powyżej.

  • Dziękuję Pani Sylwio, mam jutro wolny dzień, to "posefuję". A zna Pani może tę stronę? Podaje link: http://polonews.in.ua/publicystyka/bandera-polska-impresja.html Pan tagore polecił jakiś artykuł z tego portalu Panu Tutejszemu... A mnie się wydaje, że zajmują się tam, relatywizowaniem historii i "rozmydlaniem" zbrodni UPA, kreując Banderę i Szuchewycza na takich polskich Konradów - tragicznych, ale szlachetnych...

  • jak Boga kocham - ja czytałem o takim zachowaniu żydów jakie teraz prezentuje Dawid w autobiografii pewnego wiedeńskiego malarza! tylko jak pon się nazywał?!

  • Największym mordercą był żyd Jagoda, który objął władzę po Mienżynskim a ten po Dzierżyńskim - ci dwaj byli Polakami. Jagoda odpowiada za śmierć 10 milionów Słowian, ale za niego Izrael nie przeprosił. W każdym razie trzeba bardzo uważać z nazwiskami, które brzmią na słowiańskie. Dr Leszek Żebrowski pisał w swoim artykule - http://mbp_x.republika.pl/html/zydziwub.html że Komintern (przewodził żyd ale nie pamiętam nazwiska) nakazał żydom zmieniać nazwiska, później miał to też nakazać Berman, i tak też się stało, cała chmara żydów, dziesiątki tysięcy, a może nawet setki, pozmieniało nazwiska. Podstawą "prawna" był ten dekret - Dekret z dnia 10 listopada 1945 r. o zmianie i ustalaniu imion i nazwisk.
    Na podstawie ustawy z dnia 3 stycznia 1945 r . o trybie wydawania dekretów z mocą ustawy (Dz. U. R. P. Nr 1, poz. 1). Stanowi on m.in.: Art. 3. (1). Właściwa władza orzeknie o zmianie nazwiska zgodnie z wnioskiem strony, jeżeli zachodzi ku temu ważna przyczyna.
    (2) W szczególności ważna przyczyna zachodzi, gdy ubiegający się o zmianę:
    2) w okresie czasu od dnia 1 września 1939 r. do dnia 9 maja 1945 r. przybrane imię nazwisko (pseudonim wojskowy), pełniąc służbę w Wojsku Polskim, armii sprzymierzonej (NP NKWD -Zdzisław Kwasniewski/Stolzman -, SMIERSZ), polskiej formacji wojskowej, oddziale partyzanckim niepodległościowo-demokratycznym (NP BANDA BIELSKIEGO), grupie bojowej organizacji niepodległościowo· demokratycznej, prowadzącej walkę z najeźdźcą niemieckim, i wypełniał gorliwie swe obowiązki,
    3) przybrał inne nazwisko (pseudonim konspiracyjny) w związku z udziałem w podziemnej walce z najeźdźcą niemieckim.
    4) używał innego nazwiska (pseudonimu osłaniającego) celem uchronienia się przed aktami gwałtu najeźdźcy niemieckiego lub jego popleczników,
    Punkt 3 i 4 stanowi BEŁKOT pod który można upchać wszystko. Żydostwo też masowo fałszowało swoją prawdziwą tożsamość, czytaj np W 1948 rok Konsulat RP w Rzymie alarmował Ministerstwo Administracji Publicznej... Żydzi w Zarządzie Miasta Krakowa masowo fałszują potwierdzenia polskiego obywatelstwa. W kilka lat po wojnie Konsulat Generalny RP w Rzymie wystąpił do Ministerstwa Administracji Publicznej z wnioskiem o weryfikacje tożsamości osób podających się za obywateli polskich.- Dlatego dziś te wszystkie nazwiska co brzmią na polskie mogą mieć bardzo młody rodowód.

  • P. Jan_De: Feliks Dzierżyński ma to nazwisko od majątku Dzierżynowo w obwodzie mińskim. Posiadłość tę nabył ojciec Feliksa o nazwisku Rufin (Rubin), po zesłaniu na Sybir właścicieli Dzierżynowa, prawdziwych Dzierżyńskich. Nieznane są prawdziwe dane osobowe jego matki. Feliks jako dziecko był biegły w jidisz i przyjął potem partyjny pseudonim 'Jakób.' To nie Polak lecz syn narodu żydowskiego, tak jak nimi byli lub są Lenin (Blank), Kiereński (Aron Kirbis), Jagoda (Jahuda), Trocki (Bronsztajn), Beria, Bierut (Rotenszwanc), Cyrankiewicz (Cymerman), Bela Kun (Kohn), Rosa Luxemburg, Karl Liebknecht, Berman, Kwaśniewski (Sztolcman), Balcerowicz (Bucholc), Gieremek (Lewartow), Kuroń (Kornblum), Mazowiecki (Dikman), Grosz (Medres), Michnik (Szechter), Suchocka (Zylbersztajn), Sienkiewicz (Lewi), Korwin-Mikke (Goldberg), Kaczyński (Kalksztajn), Macierewicz (Singer) i Poroszenko (Walcman). Nie jest dla mnie jasne dlaczego niektórzy uważają tę przynależność narodową za coś wstydliwego z czym trzeba się kryć. Przecież okupacja niemiecka już minęła. Tu jest jedna z wielu takich list: http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/09/07/prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej/ Tu jest fotografia Feliksa Rufina (Dzierżyńskiego): http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg Wzmianki o pochodzeniu Feliksa są tu: http://www.minelinks.com/war/prologue_pl.html http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg http://www.vigrid.net/kommjodemord.htm http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/signscorpion/signscorpion07.htm http://www.whale.to/c/takeover.html http://kanada.net/war/prologue_doc1.html http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=175015

  • Czytałem gdzieś że Stalin był synem generała Przewalskiego. Faktem jest, że matka Stalina prowadziła gospodarstwo Przewalskiemu. Dzieci w szkole naśmiewały się z niego wołając "Konik Przewalskiego". Proszę spojrzeć w encyklopedii na zdjęcie Przewalskiego. Dużych formatów podobizny taty Stalina nie uświadczy. Na naukę Stalina Przewalski też łożył, a nie alkoholik, szewc, formalny mąż Jego matki. Tak że u Gruzinów Stalin jeszcze trochę urośnie, jeżeli te fakty upublicznią się. Hough.

  • 'Beria' to hebrajskie słowo kabalistyczne oznaczające 'Świat Stworzenia' (the World of Creation). https://en.wikipedia.org/wiki/Four_Worlds