Bandera w piekle się wścieka, wszak Ukraina miała być ino dla Ukraińców (a w szczególności banderowców) . Wymordowali setki tysięcy ludzi, Polaków, Żydów, Ormian, Czechów itd., w imię czystości "bander-nacji" i co? I okazało się, że nie są w stanie zagospodarować spadku po pomordowanych czy wysiedlonych, i spadku po komunie, że ich "samostijna" Ukraina jest erzacem państwa, które bez pomocy z zewnątrz, m.in. od znienawidzonych Lachów nie jest w stanie przetrwać jako jako samodzielny byt, pomimo upływu 30 lat od ogłoszenia niepodległości!!Teraz marzy im się NATO, jako zastępca wiekopomnych herojów, zdobywców Doniecka i jakże walecznych obrońców Krymu.
W Polsce nie można znieważać wierzących, zaś niektórzy hierarchowie kościelni i politycy stale znieważają niewierzących. To, oczywiście, wolno. Takie to równouprawnienie.
Dlaczego w polskiej wersji językowej tablicy (podobnie z resztą jak na znakach drogowych) jest Lviv, a nie Lwów?
ja nie znam tekigo słowa jak lviv, nic ono dla mnie nie znaczy.
Nie ma go też w słowniku języka polskiego.
Powinno się poprosić stronę ukraińską o korektę.
Był lwowianinem a wkrótce stanie się ukraińcem. Przyzwalanie naszych radnych na przepisywanie historii przez administrację Lwowa jest poniżające. Na skutek takich infantylnych zachowań tamtejsi przedstawiciele z jeszcze większa aktywnością będą wymazywać historyczne fakty. Nie będę komentował tego jak muszą nienawidzić polskości Lwowa, że nawet nazwę samego miasta zapisali wyłącznie po angielsku oprócz swojej cyrylicy.
Liga angielska i "angielska" reprezentacja z roku na rok są coraz bardziej czarne, we Francji jest jeszcze gorzej, tam to już jest Afryka....
Biali piłkarze są dyskryminowani, a ich liczba na boiskach angielskich i francuskich dramatycznie spada.......a oni dalej walcza z jakimś "rasizmem" ?????
Czy chodzi im o ochronę białych ??????
Dwa razy błagali świat o zatrzymanie kontrofensywy powstańców donbaskich, a widocznie marzy im się trzecia klęska, ale tym razem oni nie zatrzymają się wcześniej, niż na granicach Małorosji.
To były Sowieckie przesiedlenia !!!!
Po ustaleniu/narzuceniu nowej granicy wschodniej, sowieci (głównie oddziały NKWD okupujące Polskę i likwidujące podziemie) przeganiały za San i Bug dobro zrabowane, wyposażenie fabryk, majątek ruchomy i wszelkie bydło które uznały za własne....W tym również ludność grekokatolicką czy prawosławną (najczęściej analfabetów). Rządząca Polską sowiecka agentura nie mogłaby kiwnąć palcem bez instrukcji Kremla. Ludność ta była po prostu "przeganiana" na sowiecka Ukraińską Republikę Rad, przez sowieckich ukraińców sołdatów. W późniejszych latach przesiedlenia były bardziej dobrowolne: na/w Ukrainę lub Ziemie Odzyskane. Znam takie przypadki gdzie zadziałała komunistyczna agitacja.
Banderowscy pogrobowcy wiatrowycza jak Zawsze !!!! kombinują bez sensu żeby dla "zbilansowania" Wołynia, obciążyć Polskę jakimiś absurdalnymi nowo odkrytymi polskimi "zbrodniami". Zapominają że wskutek banderowskich mordów i terroru, z Kresów Wschodnich uciekło w latach 1943-1944 nawet do miliona Polaków, a jeszcze większą liczbę wysiedlono do Polski już po II WS. Słynni "repatrianci" zza Buga na ziemie Zachodnie, których było co najmniej 1,5 mln.
Szczególnie zbrodnicza była 'Akcja Wisla' gdy ich wysiedlono z drewnianych chałupek bez prądu do poniemieckich murowanych domów. Tupet to te gnidy banderowskie mają.
co ma do tego powieszchnia Chin jak mają inną mentalność niż pan... nie zakopać a wykorzystać ponownie, Rosjanie nawet opracowali technlogie ponownego wykorzystania tych "śmieci/odpadów" ponownie w reaktorach, nie wspominając o niskiw wytwarzaniu (prawie zerowym w porównaniu z tymi "oklepanymi" wyobrażeniami z poprzedniej dekady) odpadów o.O to jest zwykłe jojczenie ludzi nie mających pojęcia i lecących na frazesach typu nie produkujmy plastiku bo zalega na wysypiskach i sie nie rozkłada w ziemi XD plastik można przerobić tylko mentalnie ludzie wolą wyrzucić/zakopać bo tak taniej... to samo jest z tymi odpadami JUŻ można je używać ponownie... nóż się w kieszeni otwiera z tym wiecznym eko czy innym jojczeniem bo sie nie da, bo problem... świat tego problemu nie ma bo idzie do przodu a wy zatrzymaliście się ... jak z tymi dopadami z kopalni miedzi chałdy stoja "bo się nie da " nic z tym zrobić ... a te Chiny co maja taką powieszchnię gdzie mogą je sobie usypywać w nieskończoność przetwarzają to !!! widzi pan teraz różnice -.- to jest tylko lobby przeciw atomowej energi, jak przeciw węglowi pytanie tylko dla kogo powielane, powtarzane i utrwalane ... idź pan wiatrak albo solara "eko" zainstaluj bo mówią że eko XD a po wyeksploatowaniu zakopiemy u pana bo tego NIE DA SIĘ PRZETWORZYĆ...
Pański wpis dowodzi jefynie, że nie ma pan zielonego pojęcia o problemach. Piszesz pan o czystości pozyskiwania energii podając za przykład Szwecję. Ja piszę o problemie ze składowaniem. I borykają się z nim wszyscy, także Szwedzi, bez względu na technologię. Ruters w maju tego roku pisał n/t Szwecji: "OSLO, May 5 (Reuters) - Five Swedish nuclear reactors may need to close between 2024 and 2028 because a temporary site for storing spent fuel will soon be full and the government has yet to approve a final waste repository, their operating companies said on Wednesday". Chiny? Zaglądał pan kiedyś w globus? Chiny to przeogromny areał, cały obszar Polski byłby pod tym względem co najwyżej prowincją. Więc nie muszą się tam za bardzo przejmować (póki co) brakiem miejsca, ani wpływem na zdrowie mieszkańców. Kolejną bzdurą jest taniość owej energii. Koszt samego pozyskiwania technologii może nie jest zbyt drogi, ale jak już wliczymy koszty inwestycyjne i operacyjne składowisk, to rachunek już zmienia się. Do tego sama technologia jest droga. Zachęcam do szerszego spojrzenia na tę kwestię. I mam nadzieję, że jak pan wstanie któregoś pięknego poranka i wyjdzie na taras, to nie zobaczy pan za płotem składowiska odpadów, a w bramie urzędnika z decyzją o przymusowym wykupie pańskiej ziemi, bo będzie konieczne jak najszybsze powiększenie obszaru składowania.
proszę nie powielać głupot... skąd mamy brać dużo w miarę taniej energii? korbą będziesz kręcił czy lecimy w skansen podczas gdy te inne państwa się będą rozwijać?
"Nauce jeszcze wiele lat zajmie rozwiązanie tego problemu" etc etc zamiast powielać głupoty może zainteresować się technologią bo to nie to co nawet 20 lat temu czy co tam na dalekim wschodzie (Chiny) już ogarneli? nic?
Należy dodać że Francja nie jest wyznacznikiem bo ma NAJGORSZĄ technologię atomową (co powoduje produkcje większej ilości odpadów)...
zamiast siać ferment należy powiedzieć NARESZCIE (wszędzie są o rzut kamieniem takie elektrownie, nie wspominajac jaki % ma szwecja która się szczyci czystością pozyskiwania energii XD)i tylko modlić się by nie była to technologia francuska albo kanadyjska
Bzury Rau,na czym polega to "strategiczne" partnerstwo? Na tym co z ukrainą.My im wszystko oni nam NIC.My się doczekamy jakiegos POLSKIEGO ministra SZ.?
Optymista i marzyciel.Nie z tym rządem który robi tylko to co chce Wilno i Kijów.A Polacy tam mieszkający sa im zawada.Depolonizacja to byłoby to co by im pasowało.Bluzgaja na nas a rzadzący udają że deszcz pada.
Odnośnie tego wzrostu zainteresowania w Polsce pozyskiwaniem energii jądrowej zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego zarówno wśród środowisk zainteresowanych, jak i wśród polityków oraz w mediach nie mówi się o skutkach produkcji tej energii. 14 krajów zarówno na Zachodzie jak i Wschodzie boryka się z problemem składowania odpadów radioaktywnych. Największy problem z tym fantem ma od lat Francja gdzie każdego roku ptzybywa ok 2 kg odpadów na mieszkańca. Nie każde miejsce nadaje się do składowania tego shitu, we Francji już brakuje miejsca. A i tak nawet takie miejsca jak głęboko pod ziemią, w skałach lub złożach soli nie gwarantują, że składowanie nie będzie miało wpływu na glebę. I problem ten jest coraz bardziej palący. Nauce jeszcze wiele lat zajmie rozwiązanie tego problemu, a droga do użycia rozwiązań naukowych w warunkach przemysłowych a nie laboratoryjnych i droga do opłacalności jest jeszcze dłuższa. Nie chce mi się wierzyć w to, że nikt w Polsce nie pomyślał o konsekwencjach. Naprawdę nad Wisłą są jedynie półgłówki i durnie, czy jest to efekt kampanii medialnej rozkręconej przez jakieś (raczej obce) grupy interesów? Bo samego Solorza na 200% nie będzie stać na wybudowanie tej puszki Pandory. Trudno mi się oprzeć wrażeniu, że znowu Polak w ramach snów o potędze, zapala się do niekoniecznie dobrego pomysłu, nie myśląc przy tym o drugiej stronie medalu i w efekcie ukręca na siebie bat.
Osobnikom jak Panczenko,Isajew i im podobnym jak się w Polsce nie podoba mogą zawsze wrócić do SIEBIE na ukrainę.I ciekawe że nigdy nie maja NIC do powiedzenia jak sytuacja jest w druga stronę tzn jak ukraińcy zabijają Polaków w Polsce.A takie zdarzenia maja miejsce.
Ukrainiec był "pijany i agresywny". Objawy dość typowe po alkoholu. Pewnie na Ukrainie takie zachowanie jest normalne, ale we Wrocławiu już razi, a u "gościa w Polsce", Ukraińca, pewnie nawet denerwuje otoczenie, takie narzucanie się publiczne ze "wschodnią kultura". A i budżet na policje mamy większy niż na Ukrainie i standardy też inne.
Jeżeli policjanci przyczynili się do jego śmierci, należy bezwzględnie wyjaśnić i ukarać !!! bez względu na narodowość ofiary. Jakiekolwiek "klimaty rasistowskie" nie mogą być tolerowane w przestrzeni publicznej praworządnego państwa. Reżim prawa musi być jednakowy dla wszystkich, to podstawa szacunku dla Polski i Polaków i zaufania do naszego Państwa.
To jednak żałosne, że animatorami tego protestu są ludzie (ukraińscy celebryci w Polsce: Isajew, Panczenko) znani z bardzo agresywnych zachowań wobec Polski, a nawet nawołujący/usiłujący w Polsce wywołać jakiś "ukraiński majdan". Gloryfikatorzy banderyzmu, zaprzeczający najbardziej oczywistym i ohydnym zbrodniom ukraińskich nacjonalistów. To jednocześnie genetyczni spadkobiercy wschodniego "homo-sovietikus" i pogrobowcy Che Guewary z mózgami zdegenerowanymi ideami "eksportu ukraińskiej rewolucji".
Drodzy Ukraińcy w Polsce..
Nie identyfikujcie się z działaniami tych prowokatorów, bo jedynym efektem ich działań może być tylko większa niechęć Polaków do waszej społeczności w Polsce. Jesteście tutaj potrzebni i macie takie same prawa jak my wszyscy w tym kraju. Im bardziej będziecie szanować Polskę, tym bardziej Polacy będą szanować Was. Jeżeli jednak chcecie/czujecie wewnętrzną potrzebę robienia jakichś "majdanów", to lepiej poszukajcie sobie jakiegoś innego kraju...
„Polska nie tylko nas bije, ale i zabija. Jest to przemoc systemowa” – gdyby ten załgany antypolski śmieć obawiał się przemocy sytemowej to nie rzucał by takich kłamstw w eter.
To jest naprawdę komiczne ,tę politykę klimatyczną zaakceptował właśnie Premier Morawiecki.To dzięki tej akceptacji Morawieckiego UE może narzucić Polsce takie warunki. Marchewka czyli fundusz odbudowy jest jak na razie poza zasięgiem Polski,czyli Pan Premier podpisał w imieniu Polski odpowiednik umowy kredytowej z "bocianem" ,czyli kompetencje "bankowe" premiera są fikcją lub działa zgodnie z interesami nie związanymi z Państwem polskim.
Mnie to nie dziwi. Może nie wiecie ale w niebie, każdy muzułmanin dostanie młodego przystojnego chłopca. który bedzie mu służył bez krwawienia. Penisy nie mają końca i zawsze są w zwodzie. To nie są moje wymysły tylko autentyczne hadisy. Mohamat tajkże całował młodego hasana tak jak całuje się kobietę.
...no i co zrobisz,
nic nie zrobisz.
Niech DUCHY działają....
Dania, Holandia, Szwecja i Austria.
Nie kupię produktów z tych krajów ani nie pojadę jako turysta!!!
Należy zabrać całe złoto z Londynu!!
Dzicz!!!
Brawo Marszałek woj. Lubelskiego nie damy się dewiantom!
Takiego wała!!!!
Bandera w piekle się wścieka, wszak Ukraina miała być ino dla Ukraińców (a w szczególności banderowców) . Wymordowali setki tysięcy ludzi, Polaków, Żydów, Ormian, Czechów itd., w imię czystości "bander-nacji" i co? I okazało się, że nie są w stanie zagospodarować spadku po pomordowanych czy wysiedlonych, i spadku po komunie, że ich "samostijna" Ukraina jest erzacem państwa, które bez pomocy z zewnątrz, m.in. od znienawidzonych Lachów nie jest w stanie przetrwać jako jako samodzielny byt, pomimo upływu 30 lat od ogłoszenia niepodległości!!Teraz marzy im się NATO, jako zastępca wiekopomnych herojów, zdobywców Doniecka i jakże walecznych obrońców Krymu.
Zakaz wędkarstwa!? Ale równocześnie powszechne przyzwolenie na mordowanie nienarodzonych dzieci?! Psychiatria stoi przed nowymi wyzwaniami.
Sodoma i Gomora XXI wieku. Czym skończyło się takie coś za Lota podaje Biblia. Historia lubi się powtarzać...
W Polsce nie można znieważać wierzących, zaś niektórzy hierarchowie kościelni i politycy stale znieważają niewierzących. To, oczywiście, wolno. Takie to równouprawnienie.
Dlaczego w polskiej wersji językowej tablicy (podobnie z resztą jak na znakach drogowych) jest Lviv, a nie Lwów?
ja nie znam tekigo słowa jak lviv, nic ono dla mnie nie znaczy.
Nie ma go też w słowniku języka polskiego.
Powinno się poprosić stronę ukraińską o korektę.
No cóż, zastosowanie preambuły-wytrycha otwiera nowe prawnie dozwolone możliwości na wielu innych polach ...
Był lwowianinem a wkrótce stanie się ukraińcem. Przyzwalanie naszych radnych na przepisywanie historii przez administrację Lwowa jest poniżające. Na skutek takich infantylnych zachowań tamtejsi przedstawiciele z jeszcze większa aktywnością będą wymazywać historyczne fakty. Nie będę komentował tego jak muszą nienawidzić polskości Lwowa, że nawet nazwę samego miasta zapisali wyłącznie po angielsku oprócz swojej cyrylicy.
Cześć Jej pamięci.
Syracha 12.1 i dalsze.
Dzieżyński wprowadzał biedę i nędze w Rosji.
Nazistów nie przyjmą do NATO.
Dostali trochę uzbrojenia i szkoleń z NATO, to kanarki zaczynają się lęgnąć w głowach.
Liga angielska i "angielska" reprezentacja z roku na rok są coraz bardziej czarne, we Francji jest jeszcze gorzej, tam to już jest Afryka....
Biali piłkarze są dyskryminowani, a ich liczba na boiskach angielskich i francuskich dramatycznie spada.......a oni dalej walcza z jakimś "rasizmem" ?????
Czy chodzi im o ochronę białych ??????
Gdyby zabił Polaka, to by mu się nic nie stało.
Dwa razy błagali świat o zatrzymanie kontrofensywy powstańców donbaskich, a widocznie marzy im się trzecia klęska, ale tym razem oni nie zatrzymają się wcześniej, niż na granicach Małorosji.
Buahahahaha ciekawe co brali???
To były Sowieckie przesiedlenia !!!!
Po ustaleniu/narzuceniu nowej granicy wschodniej, sowieci (głównie oddziały NKWD okupujące Polskę i likwidujące podziemie) przeganiały za San i Bug dobro zrabowane, wyposażenie fabryk, majątek ruchomy i wszelkie bydło które uznały za własne....W tym również ludność grekokatolicką czy prawosławną (najczęściej analfabetów). Rządząca Polską sowiecka agentura nie mogłaby kiwnąć palcem bez instrukcji Kremla. Ludność ta była po prostu "przeganiana" na sowiecka Ukraińską Republikę Rad, przez sowieckich ukraińców sołdatów. W późniejszych latach przesiedlenia były bardziej dobrowolne: na/w Ukrainę lub Ziemie Odzyskane. Znam takie przypadki gdzie zadziałała komunistyczna agitacja.
Banderowscy pogrobowcy wiatrowycza jak Zawsze !!!! kombinują bez sensu żeby dla "zbilansowania" Wołynia, obciążyć Polskę jakimiś absurdalnymi nowo odkrytymi polskimi "zbrodniami". Zapominają że wskutek banderowskich mordów i terroru, z Kresów Wschodnich uciekło w latach 1943-1944 nawet do miliona Polaków, a jeszcze większą liczbę wysiedlono do Polski już po II WS. Słynni "repatrianci" zza Buga na ziemie Zachodnie, których było co najmniej 1,5 mln.
Szczególnie zbrodnicza była 'Akcja Wisla' gdy ich wysiedlono z drewnianych chałupek bez prądu do poniemieckich murowanych domów. Tupet to te gnidy banderowskie mają.
he he he,
Czy te nagrania , to nie jest przypadkiem film reżyserii Pana V
pt. Pętla?
Ciekawe, jak przedstawione będą relacje polsko-ukraińskie. I, czy znów eskimosi będą napędowa siłą kresów?
Bo Polską rządzą potomkowie banderowców.
nowiczok nieskuteczy (ani Navalnego ani Skripali nie udało się otruć) dlatego zastosowano wypróbowane tradycyjne sposoby
co ma do tego powieszchnia Chin jak mają inną mentalność niż pan... nie zakopać a wykorzystać ponownie, Rosjanie nawet opracowali technlogie ponownego wykorzystania tych "śmieci/odpadów" ponownie w reaktorach, nie wspominając o niskiw wytwarzaniu (prawie zerowym w porównaniu z tymi "oklepanymi" wyobrażeniami z poprzedniej dekady) odpadów o.O to jest zwykłe jojczenie ludzi nie mających pojęcia i lecących na frazesach typu nie produkujmy plastiku bo zalega na wysypiskach i sie nie rozkłada w ziemi XD plastik można przerobić tylko mentalnie ludzie wolą wyrzucić/zakopać bo tak taniej... to samo jest z tymi odpadami JUŻ można je używać ponownie... nóż się w kieszeni otwiera z tym wiecznym eko czy innym jojczeniem bo sie nie da, bo problem... świat tego problemu nie ma bo idzie do przodu a wy zatrzymaliście się ... jak z tymi dopadami z kopalni miedzi chałdy stoja "bo się nie da " nic z tym zrobić ... a te Chiny co maja taką powieszchnię gdzie mogą je sobie usypywać w nieskończoność przetwarzają to !!! widzi pan teraz różnice -.- to jest tylko lobby przeciw atomowej energi, jak przeciw węglowi pytanie tylko dla kogo powielane, powtarzane i utrwalane ... idź pan wiatrak albo solara "eko" zainstaluj bo mówią że eko XD a po wyeksploatowaniu zakopiemy u pana bo tego NIE DA SIĘ PRZETWORZYĆ...
nie mógł inaczej zginąć jak bohaterską śmiercią. Śmierć po nowiczoku byłaby haniebna.
a my z somsiadem skasowaliśmy świnki, bo jest ASF. I w to miejsce na razie wylewamy pancerz reaktora. Somsiad pojechał w Sudety trochę uranu ukopać.
Pański wpis dowodzi jefynie, że nie ma pan zielonego pojęcia o problemach. Piszesz pan o czystości pozyskiwania energii podając za przykład Szwecję. Ja piszę o problemie ze składowaniem. I borykają się z nim wszyscy, także Szwedzi, bez względu na technologię. Ruters w maju tego roku pisał n/t Szwecji: "OSLO, May 5 (Reuters) - Five Swedish nuclear reactors may need to close between 2024 and 2028 because a temporary site for storing spent fuel will soon be full and the government has yet to approve a final waste repository, their operating companies said on Wednesday". Chiny? Zaglądał pan kiedyś w globus? Chiny to przeogromny areał, cały obszar Polski byłby pod tym względem co najwyżej prowincją. Więc nie muszą się tam za bardzo przejmować (póki co) brakiem miejsca, ani wpływem na zdrowie mieszkańców. Kolejną bzdurą jest taniość owej energii. Koszt samego pozyskiwania technologii może nie jest zbyt drogi, ale jak już wliczymy koszty inwestycyjne i operacyjne składowisk, to rachunek już zmienia się. Do tego sama technologia jest droga. Zachęcam do szerszego spojrzenia na tę kwestię. I mam nadzieję, że jak pan wstanie któregoś pięknego poranka i wyjdzie na taras, to nie zobaczy pan za płotem składowiska odpadów, a w bramie urzędnika z decyzją o przymusowym wykupie pańskiej ziemi, bo będzie konieczne jak najszybsze powiększenie obszaru składowania.
Jaki pan, taki kram - czyje rządy, tego MSZ. Wciąż Polacy nie wybili się na niepodległość.
proszę nie powielać głupot... skąd mamy brać dużo w miarę taniej energii? korbą będziesz kręcił czy lecimy w skansen podczas gdy te inne państwa się będą rozwijać?
"Nauce jeszcze wiele lat zajmie rozwiązanie tego problemu" etc etc zamiast powielać głupoty może zainteresować się technologią bo to nie to co nawet 20 lat temu czy co tam na dalekim wschodzie (Chiny) już ogarneli? nic?
Należy dodać że Francja nie jest wyznacznikiem bo ma NAJGORSZĄ technologię atomową (co powoduje produkcje większej ilości odpadów)...
zamiast siać ferment należy powiedzieć NARESZCIE (wszędzie są o rzut kamieniem takie elektrownie, nie wspominajac jaki % ma szwecja która się szczyci czystością pozyskiwania energii XD)i tylko modlić się by nie była to technologia francuska albo kanadyjska
Bzury Rau,na czym polega to "strategiczne" partnerstwo? Na tym co z ukrainą.My im wszystko oni nam NIC.My się doczekamy jakiegos POLSKIEGO ministra SZ.?
Optymista i marzyciel.Nie z tym rządem który robi tylko to co chce Wilno i Kijów.A Polacy tam mieszkający sa im zawada.Depolonizacja to byłoby to co by im pasowało.Bluzgaja na nas a rzadzący udają że deszcz pada.
To jest zwykłe morderstwo na Palestyńczykach.
Brawo chłopaki!
Wyczyn na miarę ucieczki z Auschwitz Kazimierza Piechowskiego...
Odnośnie tego wzrostu zainteresowania w Polsce pozyskiwaniem energii jądrowej zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego zarówno wśród środowisk zainteresowanych, jak i wśród polityków oraz w mediach nie mówi się o skutkach produkcji tej energii. 14 krajów zarówno na Zachodzie jak i Wschodzie boryka się z problemem składowania odpadów radioaktywnych. Największy problem z tym fantem ma od lat Francja gdzie każdego roku ptzybywa ok 2 kg odpadów na mieszkańca. Nie każde miejsce nadaje się do składowania tego shitu, we Francji już brakuje miejsca. A i tak nawet takie miejsca jak głęboko pod ziemią, w skałach lub złożach soli nie gwarantują, że składowanie nie będzie miało wpływu na glebę. I problem ten jest coraz bardziej palący. Nauce jeszcze wiele lat zajmie rozwiązanie tego problemu, a droga do użycia rozwiązań naukowych w warunkach przemysłowych a nie laboratoryjnych i droga do opłacalności jest jeszcze dłuższa. Nie chce mi się wierzyć w to, że nikt w Polsce nie pomyślał o konsekwencjach. Naprawdę nad Wisłą są jedynie półgłówki i durnie, czy jest to efekt kampanii medialnej rozkręconej przez jakieś (raczej obce) grupy interesów? Bo samego Solorza na 200% nie będzie stać na wybudowanie tej puszki Pandory. Trudno mi się oprzeć wrażeniu, że znowu Polak w ramach snów o potędze, zapala się do niekoniecznie dobrego pomysłu, nie myśląc przy tym o drugiej stronie medalu i w efekcie ukręca na siebie bat.
Po co otwierać nowe kosztowne przejścia,otworzyć całą granicę na full,jak szaleć to szaleć.To taki przyjazny Polsce kraj .
Mnie podoba się CV90 Mark IV,my niestety mamy BWP Borsuka wielkie pudło ale za to pływające!
Osobnikom jak Panczenko,Isajew i im podobnym jak się w Polsce nie podoba mogą zawsze wrócić do SIEBIE na ukrainę.I ciekawe że nigdy nie maja NIC do powiedzenia jak sytuacja jest w druga stronę tzn jak ukraińcy zabijają Polaków w Polsce.A takie zdarzenia maja miejsce.
Niestety szanse na obronę mają małe,amerykanie dozbroili Talibów jak wcześniej ISIS dużą ilością ciężkiej broni.
Ukrainiec był "pijany i agresywny". Objawy dość typowe po alkoholu. Pewnie na Ukrainie takie zachowanie jest normalne, ale we Wrocławiu już razi, a u "gościa w Polsce", Ukraińca, pewnie nawet denerwuje otoczenie, takie narzucanie się publiczne ze "wschodnią kultura". A i budżet na policje mamy większy niż na Ukrainie i standardy też inne.
Jeżeli policjanci przyczynili się do jego śmierci, należy bezwzględnie wyjaśnić i ukarać !!! bez względu na narodowość ofiary. Jakiekolwiek "klimaty rasistowskie" nie mogą być tolerowane w przestrzeni publicznej praworządnego państwa. Reżim prawa musi być jednakowy dla wszystkich, to podstawa szacunku dla Polski i Polaków i zaufania do naszego Państwa.
To jednak żałosne, że animatorami tego protestu są ludzie (ukraińscy celebryci w Polsce: Isajew, Panczenko) znani z bardzo agresywnych zachowań wobec Polski, a nawet nawołujący/usiłujący w Polsce wywołać jakiś "ukraiński majdan". Gloryfikatorzy banderyzmu, zaprzeczający najbardziej oczywistym i ohydnym zbrodniom ukraińskich nacjonalistów. To jednocześnie genetyczni spadkobiercy wschodniego "homo-sovietikus" i pogrobowcy Che Guewary z mózgami zdegenerowanymi ideami "eksportu ukraińskiej rewolucji".
Drodzy Ukraińcy w Polsce..
Nie identyfikujcie się z działaniami tych prowokatorów, bo jedynym efektem ich działań może być tylko większa niechęć Polaków do waszej społeczności w Polsce. Jesteście tutaj potrzebni i macie takie same prawa jak my wszyscy w tym kraju. Im bardziej będziecie szanować Polskę, tym bardziej Polacy będą szanować Was. Jeżeli jednak chcecie/czujecie wewnętrzną potrzebę robienia jakichś "majdanów", to lepiej poszukajcie sobie jakiegoś innego kraju...
Czyli zakładają spadek wartości dolara, to ciekawe długoterminowo.
„Polska nie tylko nas bije, ale i zabija. Jest to przemoc systemowa” – gdyby ten załgany antypolski śmieć obawiał się przemocy sytemowej to nie rzucał by takich kłamstw w eter.
Pozdrawiamy 3 palcem całą komisyję!!!
To jest naprawdę komiczne ,tę politykę klimatyczną zaakceptował właśnie Premier Morawiecki.To dzięki tej akceptacji Morawieckiego UE może narzucić Polsce takie warunki. Marchewka czyli fundusz odbudowy jest jak na razie poza zasięgiem Polski,czyli Pan Premier podpisał w imieniu Polski odpowiednik umowy kredytowej z "bocianem" ,czyli kompetencje "bankowe" premiera są fikcją lub działa zgodnie z interesami nie związanymi z Państwem polskim.
Mnie to nie dziwi. Może nie wiecie ale w niebie, każdy muzułmanin dostanie młodego przystojnego chłopca. który bedzie mu służył bez krwawienia. Penisy nie mają końca i zawsze są w zwodzie. To nie są moje wymysły tylko autentyczne hadisy. Mohamat tajkże całował młodego hasana tak jak całuje się kobietę.
Jedno jest w tym dobre ,zapewne przekarzą teraz Kościół do remontu jeśli będą "dobre" intencje albo poczekają ,aż runie i problem się sam rozwiąże.