Polacy na Ukrainie są dyskryminowani a Ukraińcy w Polsce są uprzywilejowani !!! Jest to pokłosie irracjonalnej, samobójczej polityki pseudoelit tzw. III RP! Rzecz niesłychana na skalę międzynarodową, by państwo zhańbione zbrodniami ludobójstwa i im zaprzeczające, nie pozwalające na pochówki tysięcy i tysięcy ofiar tegoż ludobójstwa, państwo roszczące pretensje do naszych ziem, równocześnie otrzymywało od polskich władz bezkrytyczne wsparcie we wszystkich wymiarach swojego funkcjonowania! To kuriozum na skalę światową!
Co na to rebe Rau? Nic... jak zwykle. Pisiata polityka zagraniczna to jedno wielkie dno, gęby pełne frazesów o patriotyzmie a w praktyce nie robią nic. Gdzie jest "prezydent wszystkich Polaków" Duda w tej materii? Zamknął się w swoim pałacu i ma to daleko w d()! To taki sam strażnik żyrandola jak Komorowski! Pajac, nie prezydent, pewnie czaka na dalsze instrukcje z White House i/lub Tel-Awiw'u . A nasi rodacy cierpią i nie mają żadnej skutecznej pomocy z Ojczyzny!
Ale mamy "polskie" sądy, szok! Tęczowi czy wściekłe waginy mogą co, jak i kiedy chcą a odmawia się prawa do patriotycznych demonstracji. Kasta znowu pokazała gdzie ma Polaków, a warszawiakom tylko powinszować takiego prezydenta "patriotę"!
Jeśi zużyte pręty odpadowe będą składowane we Francji, a nie w Polsce, a dodatkowo Francja poprze stanowisko Polski w sporze z UE, to nie mam nic przeciwko umowie z żabojadami.
Obecny sposób ustalania cen gazu są stosowane na wniosek PGNiG. Gazprom zwrócił PGNiG 1,5 mld USD na mocy wyroku trybunału sztokholmskiego. Teraz, kiedy gaz na rynku spotowym zdrożał, PGNiG chce powrotu do poprzedniej formuły. No to niech najpierw odda Gazpromowi te 1,5 mld USD i dopiero potem negocjuje powrót do starego systemu ustalania cen.
Sprawa jest dosyć skomplikowana, świadkowie niewiarygodni, zarzuty niepewne. Pewnie skończy się na niczym, jeśli go nie zamordują. Nie można go winić bez prawdziwych dowodów.
cyt." Chasydzi z Izraela domagają się przeniesienia boiska przy nowo wybudowanej szkole w Kazimierzu Dolnym. Ich zdaniem powstało ono na dawnym cmentarzu żydowskim. Lubelska prokuratura bada, czy nie doszło m.in. do znieważenia miejsca pochówku.".
,
Czy żydzi na filmie, są w trakcie profanowania "miejsca pochówku"?
źródło: Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Kazimierz-Dolny.-Zydzi-domagaja-sie-przeniesienia-boiska
Austria? a czego się spodziewaliście? Austriacy to honorowi ludzie, 80 lat po bitwie pod Wiedniem (Polacy ratują Austriaków), Austriacy (honorowi ludzie) napadają i uczestniczą w rozbiorach Polski w ramach wdzięczności za ratunek, pozbawiają Polaków swojego państwa.
A główne "polskie" media wolą milczeć na temat gloryfikacji UPA. Rząd również "polski" chyba na ten temat nic nie słyszał. Może by tak zorganizować zbiórkę na aparaty słuchowe?
wyobraźcie sobie co by się działo, gdyby jakiś kraj planował przeznaczyć 1.5 miliarda dolarów na atak instalacji nuklearnych w Izraelu. Pytanie: czy ktoś by się oburzył?
Jest zimno... dla nich mroźnie... polewanie wodą demonstrantów jest akceptowalne w rozwiniętych krajach... Polewać ich zimną wodą ciekawe jak długo tam wystoją... Lepsze to niż stać cały dzień przed ogrodzeniem i czekać na kamień w głowę... Tak po prostu patrzą jak granica jest atakowana i niszczona?
to nie NATO zbliża się do granic Rosji, to NATO rozmieszcza w swoich granicach to co chce tak jak Rosja w swoich granicach to co chce. Dwa cyt. „Możemy być zadowoleni z tego, że Sojusz Północnoatlantycki bardzo wyraźnie dostrzega zagrożenie rosyjskie” minister ewidentnie się cieszy, więc nie ma się czym martwić? BTW. Rosja i Niemcy często współpracowały przy napaści na Polskę, więc czemu nadal Rosjanie dziwią się że Polacy nie wierzą w dobre relacje z Rosją i Niemcami?
Cytat -->papież Franciszek chce „odwołać Summorum pontificum”, jednak czeka z realizacją tej decyzji „na śmierć Benedykta XVI”
Aaaa...... co będzie jak PO Franciszka śmierć przyjdzie wcześniej niż po Benedykta XVI???..
dokładnie tak samo czwarty rozbiór Polski tłumaczy Kreml (powołując się na rzekomy rozkład Polski), trzeci rozbiór nie wnosił nic nowego do interpretacji napadów na Polaków. Dla przypomnienia dodam że 89 lat wcześniej Polacy ratują Austriaków przez Turkami w bitwie pod Wiedniem. Wdzięczność Austriaków bezcenna .... udział Austrii w trzecim rozbiorze Polski.
tolerancja na siłę? trzeba zmusić LGBT to tolerancji katolików, protestantów, judaistów, islamistów czy heteroseksualistów? kto zmusi LGBT do miłości bliźniego?
Putin raczy żartować ... zapomina ze pierwsze TAJNE pakty ZSRR (obecnie Rosja) zawarły z Niemcami w 1922 w Rapallo. A dla czego TAJNE? bo Rosjanie pomagali Niemcom omijać Wersalskie traktaty pokojowe zakazujące Niemcom rozwoju i posiadania wieli rodzajów broni? Ruscy i Niemy od wieków byli wrogami Polaków i nie tylko Polaków.
Polacy na Litwie owszem są lojalnymi obywatelami kraju w którym przyszło im żyć po zmianie granic, po "odejściu" Polski wskutek zdrady jałtańskiej. Jednak to są przede wszystkim POLACY, takimi się czują i chcą być (nie licząc grupki zwolenników asymilacji jak przywołana Mokrzecka, Okincic, Puksto czy Radcenkowie - oni dokonali wyboru, za co mają określone frukty, koncesje, stanowiska, nagrody itp.).
Wileńszczyzna przez siedem stuleci była perłą Rzeczypospolitej, a Wilniucy są spadkobiercami tej tradycji.
Dlatego dziwnie i niepokojąco brzmią słowa P. Prezydenta, bo można w niektórych momentach odnieść wrażenie że układał je raczej ktoś pokroju Landsbergisa (choć wiadomo że to ludzie z kancelarii, niestety "eksperci" państwowi od spraw wschodnich albo nie rozumieją, albo cynicznie dewastują polskość na Kresach).
Jeśli więc głowa państwa polskiego wobec oczywistej dyskryminacji Rodaków stwierdza: Nie mam tu żadnych większych oczekiwań, to jest to co najmniej zastanawiające i niepokojące.
Kłamcy!
Samoloty wylatują i autobusy wyjeżdżają.
Polacy na Ukrainie są dyskryminowani a Ukraińcy w Polsce są uprzywilejowani !!! Jest to pokłosie irracjonalnej, samobójczej polityki pseudoelit tzw. III RP! Rzecz niesłychana na skalę międzynarodową, by państwo zhańbione zbrodniami ludobójstwa i im zaprzeczające, nie pozwalające na pochówki tysięcy i tysięcy ofiar tegoż ludobójstwa, państwo roszczące pretensje do naszych ziem, równocześnie otrzymywało od polskich władz bezkrytyczne wsparcie we wszystkich wymiarach swojego funkcjonowania! To kuriozum na skalę światową!
Co na to rebe Rau? Nic... jak zwykle. Pisiata polityka zagraniczna to jedno wielkie dno, gęby pełne frazesów o patriotyzmie a w praktyce nie robią nic. Gdzie jest "prezydent wszystkich Polaków" Duda w tej materii? Zamknął się w swoim pałacu i ma to daleko w d()! To taki sam strażnik żyrandola jak Komorowski! Pajac, nie prezydent, pewnie czaka na dalsze instrukcje z White House i/lub Tel-Awiw'u . A nasi rodacy cierpią i nie mają żadnej skutecznej pomocy z Ojczyzny!
Otworzyli puszkę Pandory i tłumaczą się jak małe dziecko co ukradło cukierka.
Co w tym dziwnego?! Wszak wiadomo od niedawna, że Sławomir Zachariewicz, sorry Sławomiro Zacharewytch to Ukrainiec z dziada pradziada!
Brzmi nieźle,ale w pakiecie możemy dostać udział w zabezpieczaniu kopalni uranu w Afryce północnej.
A ta renta specjalna to z naszych podatków, czy z kieszeni sprawcy?
Ale mamy "polskie" sądy, szok! Tęczowi czy wściekłe waginy mogą co, jak i kiedy chcą a odmawia się prawa do patriotycznych demonstracji. Kasta znowu pokazała gdzie ma Polaków, a warszawiakom tylko powinszować takiego prezydenta "patriotę"!
Jestem jak najbardziej za.
Jeśi zużyte pręty odpadowe będą składowane we Francji, a nie w Polsce, a dodatkowo Francja poprze stanowisko Polski w sporze z UE, to nie mam nic przeciwko umowie z żabojadami.
Przecież od początku parametry śmiertelności na covid i na grypę są zbliżone, i jedne i drugie nie przelraczają 3%.
Czyli cyrków ciąg dalszy.
Jak można stale obrażać, a teraz prosić. Trochę godności by się przydało.
Pewnie chciał dorobić.
Obecny sposób ustalania cen gazu są stosowane na wniosek PGNiG. Gazprom zwrócił PGNiG 1,5 mld USD na mocy wyroku trybunału sztokholmskiego. Teraz, kiedy gaz na rynku spotowym zdrożał, PGNiG chce powrotu do poprzedniej formuły. No to niech najpierw odda Gazpromowi te 1,5 mld USD i dopiero potem negocjuje powrót do starego systemu ustalania cen.
Niektórym Ukraińcom zaczyna woda sodowa bić do głowy, oby wojny nie wywołali bo im do Rosji jak nie przymierzając dupie do kija.
Knur który to zrobił do końca życia do kamieniołomu!
Sprawa jest dosyć skomplikowana, świadkowie niewiarygodni, zarzuty niepewne. Pewnie skończy się na niczym, jeśli go nie zamordują. Nie można go winić bez prawdziwych dowodów.
Oj, pilnujcie swoich żab, nie wtrącać się do naszych.
Oj, Zieliński uważaj żeby ciebie nie przycelowali.
Ale Krym był autonomią, to nie wiem czy Ukraina ma coś do tego. Nie wiem jakie prerogatywy miała Ukraina nad Krymem, ale chyba nie własność muzeów...
cyt." Chasydzi z Izraela domagają się przeniesienia boiska przy nowo wybudowanej szkole w Kazimierzu Dolnym. Ich zdaniem powstało ono na dawnym cmentarzu żydowskim. Lubelska prokuratura bada, czy nie doszło m.in. do znieważenia miejsca pochówku.".
,
Czy żydzi na filmie, są w trakcie profanowania "miejsca pochówku"?
źródło: Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Kazimierz-Dolny.-Zydzi-domagaja-sie-przeniesienia-boiska
Austria? a czego się spodziewaliście? Austriacy to honorowi ludzie, 80 lat po bitwie pod Wiedniem (Polacy ratują Austriaków), Austriacy (honorowi ludzie) napadają i uczestniczą w rozbiorach Polski w ramach wdzięczności za ratunek, pozbawiają Polaków swojego państwa.
A główne "polskie" media wolą milczeć na temat gloryfikacji UPA. Rząd również "polski" chyba na ten temat nic nie słyszał. Może by tak zorganizować zbiórkę na aparaty słuchowe?
Francja niech się zajmie swoim bałaganem u siebie!
Zamykają szpitale dla Polaków, a dla obcokrajowców otwierają. Polską nie rządzą Polacy, lecz wrogowie Polski
Ukraina woli 50% niż 0%, guzik jej chodzi o dobro Europy.
wyobraźcie sobie co by się działo, gdyby jakiś kraj planował przeznaczyć 1.5 miliarda dolarów na atak instalacji nuklearnych w Izraelu. Pytanie: czy ktoś by się oburzył?
Jest zimno... dla nich mroźnie... polewanie wodą demonstrantów jest akceptowalne w rozwiniętych krajach... Polewać ich zimną wodą ciekawe jak długo tam wystoją... Lepsze to niż stać cały dzień przed ogrodzeniem i czekać na kamień w głowę... Tak po prostu patrzą jak granica jest atakowana i niszczona?
to nie NATO zbliża się do granic Rosji, to NATO rozmieszcza w swoich granicach to co chce tak jak Rosja w swoich granicach to co chce. Dwa cyt. „Możemy być zadowoleni z tego, że Sojusz Północnoatlantycki bardzo wyraźnie dostrzega zagrożenie rosyjskie” minister ewidentnie się cieszy, więc nie ma się czym martwić? BTW. Rosja i Niemcy często współpracowały przy napaści na Polskę, więc czemu nadal Rosjanie dziwią się że Polacy nie wierzą w dobre relacje z Rosją i Niemcami?
Na pokojowych demonstracjach pały, broń gładkolufowa i miotacze gazu a tu się pierniczą jak z koderastami.
Wotowi nawet hełmów nie wydają...
Kpina
"zachód jest parszywieńki" jak mawiał Marszałek
Cytat -->papież Franciszek chce „odwołać Summorum pontificum”, jednak czeka z realizacją tej decyzji „na śmierć Benedykta XVI”
Aaaa...... co będzie jak PO Franciszka śmierć przyjdzie wcześniej niż po Benedykta XVI???..
To praktyczna realizacja zasady - wasze ulice, nasze kamienice. Podatek katastralny zwieńczy dzieło.
dokładnie tak samo czwarty rozbiór Polski tłumaczy Kreml (powołując się na rzekomy rozkład Polski), trzeci rozbiór nie wnosił nic nowego do interpretacji napadów na Polaków. Dla przypomnienia dodam że 89 lat wcześniej Polacy ratują Austriaków przez Turkami w bitwie pod Wiedniem. Wdzięczność Austriaków bezcenna .... udział Austrii w trzecim rozbiorze Polski.
tolerancja na siłę? trzeba zmusić LGBT to tolerancji katolików, protestantów, judaistów, islamistów czy heteroseksualistów? kto zmusi LGBT do miłości bliźniego?
Putin raczy żartować ... zapomina ze pierwsze TAJNE pakty ZSRR (obecnie Rosja) zawarły z Niemcami w 1922 w Rapallo. A dla czego TAJNE? bo Rosjanie pomagali Niemcom omijać Wersalskie traktaty pokojowe zakazujące Niemcom rozwoju i posiadania wieli rodzajów broni? Ruscy i Niemy od wieków byli wrogami Polaków i nie tylko Polaków.
Prof. Zapałowski już onegdaj twierdził, że potrzeba odgrodzić się od Ukrainy tak jak od Białorusi. I miał rację.
gdyby państwa "okalające" Białoruś, zamknęły granicę z Białorusią to dopiero KGBowcom pogrobowcom rura by zmiękła.
jak Ukraińcy i NATO będą chcieli, to mogą zrobić u siebie co chcą, tak jak Rosjanie u siebie, kto miał by zabronić? Putin? hahahahaha
JAKIEŚ DOWODY, ZDJĘCIA, CZY TYLKO TAKA ,,GADKA SZMATKA,,?
Jeżeli Polska wykona bezprawne wyroki TSUE, to staniemy się kolonią niedemokratycznego tworu o nazwie KE.
No wreszcie Konfederacja zrobi coś pożytecznego a nie organizuje "wygłupy" na tematy szczepionkowe jak jakaś sekta.
Bez względu na zawirowania dziejowe i aktualne wiatry polityczne, my byliśmy, jesteśmy i pozostaniemy POLAKAMI!!!
Polacy na Litwie owszem są lojalnymi obywatelami kraju w którym przyszło im żyć po zmianie granic, po "odejściu" Polski wskutek zdrady jałtańskiej. Jednak to są przede wszystkim POLACY, takimi się czują i chcą być (nie licząc grupki zwolenników asymilacji jak przywołana Mokrzecka, Okincic, Puksto czy Radcenkowie - oni dokonali wyboru, za co mają określone frukty, koncesje, stanowiska, nagrody itp.).
Wileńszczyzna przez siedem stuleci była perłą Rzeczypospolitej, a Wilniucy są spadkobiercami tej tradycji.
Dlatego dziwnie i niepokojąco brzmią słowa P. Prezydenta, bo można w niektórych momentach odnieść wrażenie że układał je raczej ktoś pokroju Landsbergisa (choć wiadomo że to ludzie z kancelarii, niestety "eksperci" państwowi od spraw wschodnich albo nie rozumieją, albo cynicznie dewastują polskość na Kresach).
Jeśli więc głowa państwa polskiego wobec oczywistej dyskryminacji Rodaków stwierdza: Nie mam tu żadnych większych oczekiwań, to jest to co najmniej zastanawiające i niepokojące.
Ten gazociąg to projekt gospodarczy, czy również polityczny. Będą sankcje?
nie, nie, nie nie zmniejszajcie sankcji wobec nawozów potasowych
prezydent, to prezydent
nie wysle,, dodatkowego gazu,, to znaczy, że wywiazuje sie z dostaw zakontraktowanych