Poruszone zagadnienie rozpatrywane jest w oderwaniu od jego przyczyn, a formułowane opinie, pozostają w zbyt luźnym związku z otaczającą nas rzeczywistością. Problem migracji jest obecnie zjawiskiem światowym, który zdynamizował się znacznie wraz z nieograniczonymi, tanimi możliwościami komunikowania się przez internet i podróżowania. Nakłada się na to wyjątkowo niska (historycznie) dzietność w Europie, choć obecnie problem demograficzny rozlewa się na cały świat poza Afryką. Brak ludzi do pracy stanowi barierę rozwojową w wielu krajach Zachodu, a przecież Polska dopiero się rozwija i nie dysponuje kapitałami i potencjałem, który można byłoby inwestować w automatyzację produkcji. Najważniejsze pytania które należy sobie moim zdaniem postawić to 1) czy jesteśmy w stanie powstrzymać zjawisko migracji z Ukrainy, zwłaszcza w kontekście jej niestabilności, zapaści gospodarczej (które zapewne w najbliższej przyszłości będą się pogłębiać) ? 2) czy korzystniejsze dla Polski jest aby pracownicy ze Wschodu zwłaszcza z Ukrainy zasilali nasz rynek pracy, czy szukali zatrudnienia dalej na Zachodzie zwłaszcza w Niemczech (ten proces przecież również zachodzi)? 3) czy na obecnym poziomie ekonomicznym Polska może rozwijać się gospodarczo bez napływu pracowników cudzoziemskich?
Zgadzam się, że sytuacja dużego napływu imigrantów do Polski (nie tylko z Ukrainy) staje się jednym z największych wyzwań dla naszego Narodu. Wydaje się jednak, że jest to proces, który zachodzi z przyczyn nie w pełni od nas zależnych. Podobne procesy zachodziły w Polsce w XIX wieku, kiedy nie miała swoich granic, choć oczywiście miały inną specyfikę i dynamikę. Gdybyśmy mieli w Polsce współczynnik dzietności powyżej 3, można byłoby myśleć o jakiejś formie izolacjonizmu migracyjnego. W naszej obecnej sytuacji uważam, że należy skupić się na promocji kulturowej i asymilacji, mając na względzie, że te same czynniki, które sprowadzają migrantów, są w stanie spowodować ich wyjazd. To znaczy w okresie dekoniunktury w Polsce, osoby nie zasymilowane wyjadą szukać lepszych miejsc do życia. Obecnie cudzoziemcy dobrze adaptują się do życia w naszym społeczeństwie, co wpływa na ocenę zjawiska migracji przez Polaków, a z drugiej strony daje sporą szansę na integrację, co moim zdaniem już zachodzi, jeśli wziąć pod uwagę, że zjawisko napływu imigrantów do Polski ma już swoją historię. Warto też zauważyć, że jak wskazuje strona migracje.gov.pl cudzoziemców mających dokumenty pobytowe w Polsce jest mniej niż 500.000, co wskazuje, że znaczna większość to jednak pracownicy sezonowi, nie szukający możliwości legalizacji pobytu na dłuższy czas (pomimo, że przepisy są w tym zakresie liberalne).
Od początku istnienia III-ej RP kolejne rządy nie sprowadziły do Polski pokolenia tysięcy Polaków których przodkowie zostali siłą wywiezieni w bydlęcych wagonach na nieludzką ziemię. Społeczeństwo też nie było tym zainteresowane, przykre ale pokolenie przesiedleńców z Kresów też tu nie zdało i nie zdaje egzaminu z "polskości". Zrobiły to państwo Izrael i Niemcy. W sprawie Ukraińców których mentalność jest odmienna od polskiej tak jak woda i ogień. Albo kolejne władze nie mają pojęcia o historii stosunków polsko-ukraińskich, albo rzeczywiście wychodzą z założeń multi-kulti i bezmyślnie pozwalają na budowę w przyszłości konfliktu. Przecież Ukraińcy to mają mentalność wschodnią podobną do migrantów z krajów arabskich.
Jabłoński powinien odpowiedzieć że Jej zabrakło na granicy która z przejęciem i stanowczym głosem powiedziała by do szturmujących imigrantów "OJOJ dajcie spokój jak tak można to niekulturalne i niegrzeczne" i z pewnością imigranci ze spuszczonymi głowami wrócili by do swoich obozów. No niestety zabrakło stanowczej dziennikarki CNN a nasze środki powstrzymania tego motłochu okazały się bardziej przyziemne co nie znaczy że mniej skuteczne...
Jeszcze parę lat temu i chyba nawet na tym portalu było że Polak ma większy majątek niż Niemiec... Głównie licząc dom na własność (średnio 400tys zł) a Niemcy biedniejsi bo mają pensje większe (spalane pewnie co miesiąc) plus lepszy samochód ale duża ich część wynajmuje mieszkania które nie liczą się do majątku.
Druga rzecz chciałbym link do oryginalnego pakietu informacji, gdzie są wszystkie dane, tabelki itp itd...
Ze Stanów to gaz przez Świnoujście jeszcze ma sens, ale z Kataru? Lepiej by Ukraińcy zbudowali swój terminal LNG na Morzu Czarnym, np. w Odessie, by przyjmować gaz z Bliskiego Wschodu.
Co właściwie znaczy ta "ścisła kontrola". Mi to wygląda na obecność funkcjonariuszy białoruskich, a brzmi jak zaopatrywanie ich w kamienie i pokazywanie w kogo mają celować... Trochę obiektywizmu by się przydało...
Myślę, że Ci emigranci sami ubrali się w te futra i garnitury. Ta narracja, jakoby za każdym działaniem każdej osoby na Białorusi stał Łukaszenko, jest drażniąca i głupia...
Nooo... i proszę! Jego Ekscelencja Łukaszenko to jednak tzw. gościówa w wielkim humanitarnym wymiarze!
Aaaa....... co na to Frau Angela Merkel?
Odrzuci tą zacną i humanitarną proPOzycję prosto z serca płynącą?
Aaaa...... co na to herrrrr...... Donald Won Tusk?
A na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miasta Lwowa powiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników bezbronnej polskiej cywilnej ludności po napaści na II RP hitlerowskich Niemiec (01-IX-1939) oraz stalinowskiego ZSRR (17-IX-1939).
To też prowokacja a może w imię dobrosąsiedzkich tzw. stosunków?....
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
hahahaha przecież to turyści, którzy przylecieli na Białoruś za pośrednictwem biur turystycznych, teraz niech Burakaszenko się z nimi "buja" i oprowadza po pięknej Białorusi, niech opowiada o wspaniałych czasach komunizmu i stalinizmu, o wspaniałych osiągnięciach KGB w zwalczaniu przeludnienia na Białorusi, itd. hahahaha
Zarzucamy Irakijczykom i Afgańczykom, że bez zaproszenia chcą się dostać do Polski. A kto odważny zarzucał polskim władzom, że wcześniej napadły na Irak i Afganistan wspólnie z innymi państwami miłującymi pokój (USA, Wlk. Brytania, Francja itd).
https://dorzeczy.pl/opinie/226270/winnicki-krytykuje-episkopat-wstyd.html
Rok 2019 - Abp Polak wydał takie „wytyczne” – „Jeżeli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy który tam pójdzie, będzie suspendowany. Nie ma dla mnie innej drogi, dlatego że jestem odpowiedzialny za tych, którzy są w mojej diecezji”.
Rok 2021 -Winnicki krytykuje abp. Gądeckiego
Przewodniczący Episkopatu zwrócił się kilka dni temu do Polaków o wsparcie i zbiórkę na rzecz migrantów koczujących przy granicy polsko-białoruskiej.
"W całej Polsce biskupi powinni zarządzić Msze za Ojczyznę i modlitwy w intencji Straży Granicznej, Wojska Polskiego, policji a nie „zbiórkę na imigrantów”, którą nakazał abp_Gadecki" – napisał Robert Winnicki w mediach społecznościowych. "Wstyd dla Episkopatu, wstyd, liberalizm i sentymentalizm zamiast chrześcijańskiego patriotyzmu" – podkreśla polityk.
To szowiniści i bandyci podstępna podła nacja tryzubów! W dodatku sowicie wspierana grantami, przez proukrainski rzad za Polskie pieniadze co jest hańbą i pogardą dla Polski i Polaków!
Władimir I Truciciel chce pomóc na granicy ????
Jak ????....podeśle partie nowiczoka ????
Kolego Romanie...
Polska nikogo nie najechała, a teraz płacimy koszty geopolityki USA i lewackich socjalistów z UE, a ta banda z KE jeszcze nam rzuca kłody pod nogi zamiast zdecydowanie pomóc...
Płacimy za to ze jestesmy w Europie "cywilizowanej"...wiec musimy bronić się SAMI i zawsze pamiętać naszego klasyka I.K. "....kiedy wszelkie metody ratunku upadły, wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły...."....
Czy ta durna "szfetka" nie jest w stanie pojąć, że pushback stosuje sie tylko do tych nielegalnie przekraczających, którzy NIE CHCĄ ZŁOZYĆ WNIOSKU O AZYL !!!!!! W POLSCE !!!! (boja sie tego gorzej niz mrozu i zimna).......ZGODNIE Z PRAWEM UNIJNYM.......dlatego są wyp.....ni z powrotem do lukaszenki
Oni chcą azylu (kasy) wyłącznie w NIEMCACH, a Polska nie moze tutaj działać w imieniu Niemiec.....TAKIE JEST PRAWO UNIJNE !!!! wniosek o azyl w miejscu przekroczenia granicy UE !!!!!
Niech ta niedouczona szfetka zmieni sobie Prawo Unijne, a od Polski się od......li w podskokach
To zachód, a nie Łukaszenka, najechał na Irak i Afganistan, zrujnował te kraje i wprowadzał na siłę "demokrację". To zachód wybrał Białorusi niejaką Cichaouską na prezydenta i teraz nie ma z kim rozmawiać, gdyż z nią, jak teraz sam widzi, nie ma sensu. Może by tak któryś z polityków zachodu wybrał się do Canossy, najlepiej tysiące polityków i pismaków.
Trudno zrozumieć - czy potępiła Rada Bezpieczeństwa, czy niektóre kraje wchodzące w skład Rady Bezpieczeństwa i będąca poza nią Albania. Szkoda, że Kresy nie są precyzyjne.
do @Roman1: Afganistan najechali Ruscy i też dostali tak jak obecnie Amerykanie, Irak napadł na Kuwejt i nie spłacał kredytów zaciągniętych na zbrojenia, Libia i Syria to Amerykanie, Ruscy, Francja i cholera wie kto jeszcze. Polacy bronią się przed agresją ze wschodu, jak nie jeden raz w historii. Moim zdaniem albo rozwiązania są dwa: zamknąć granicę, albo przepuścić wszystkich chętnych do Niemiec, Francji, Austrii = na zachód. Zobaczycie jak szybko znajdzie się rozwiązanie bez kosztów dla Polski.
Może chwila zadumy - Irak czy Libia były bogatymi państwami. Zniszczyły je działania wojenne wywołane przez zachód, zwłaszcza USA i Francję, ale też i Polskę. W tych państwach jest obecnie chaos i bieda. Przyjazd do państw agresorów stanowi dla nich niewątpliwie ciężkie przeżycie, ale bieda i chęć zapewnienia rodzinie lepszego bytu zmuszają ich do przyjazdu. To smutne, że sprawcy ich nieszczęść nie poczuwają się do obowiązku jakiejkolwiek rekompensaty. My żądamy od Niemców, oni żądają od nas. Przecież to Polska wspierając USA doprowadziła do zniszczenia Iraku. Polska zaprowadzała "demokrację" w Afganistanie.
J Bartosiak dawno temu mówił o ujawnieniu kochanek dowódców białoruskich, jako przykład walki informacyjnej. Co do zamknięcia granicy, to dla mnie jest pytanie o gaz i NS2.
Już czas zamknąc granicę z Białorusią ,tylko to dostatecznie uderzy po kieszeni Moskwę by skończyła z tą zabawą.Czekanie na strzały do polskich żołnierzy i funkcjonariuszy jest po prostu głupie.Przygotowania medialne doszły do etapu na ,którym zdesperowany "migrant" strzela do Polaków i jest usprawiedliwiony brutalnością polskiej strony.
..."po stronie białoruskiej koczuje kilka tysięcy imigrantów z Bliskiego Wschodu chcących nielegalnie wtargnąć do Polski" a dalej podaje się, że "strzały oddawali w powietrze białoruscy żołnierze chcąc powstrzymać migrantów przed „powrotem na Białoruś”. to w końcu oni chcą przekroczyć granicę czy też już ją przekroczyli - ktoś coś z tego to rozumie, a może to artykuł sponsorowany ?
bez prądu i bez gazu to do lutego nie będzie już co atakować,
Świat się budzi?
Poruszone zagadnienie rozpatrywane jest w oderwaniu od jego przyczyn, a formułowane opinie, pozostają w zbyt luźnym związku z otaczającą nas rzeczywistością. Problem migracji jest obecnie zjawiskiem światowym, który zdynamizował się znacznie wraz z nieograniczonymi, tanimi możliwościami komunikowania się przez internet i podróżowania. Nakłada się na to wyjątkowo niska (historycznie) dzietność w Europie, choć obecnie problem demograficzny rozlewa się na cały świat poza Afryką. Brak ludzi do pracy stanowi barierę rozwojową w wielu krajach Zachodu, a przecież Polska dopiero się rozwija i nie dysponuje kapitałami i potencjałem, który można byłoby inwestować w automatyzację produkcji. Najważniejsze pytania które należy sobie moim zdaniem postawić to 1) czy jesteśmy w stanie powstrzymać zjawisko migracji z Ukrainy, zwłaszcza w kontekście jej niestabilności, zapaści gospodarczej (które zapewne w najbliższej przyszłości będą się pogłębiać) ? 2) czy korzystniejsze dla Polski jest aby pracownicy ze Wschodu zwłaszcza z Ukrainy zasilali nasz rynek pracy, czy szukali zatrudnienia dalej na Zachodzie zwłaszcza w Niemczech (ten proces przecież również zachodzi)? 3) czy na obecnym poziomie ekonomicznym Polska może rozwijać się gospodarczo bez napływu pracowników cudzoziemskich?
Zgadzam się, że sytuacja dużego napływu imigrantów do Polski (nie tylko z Ukrainy) staje się jednym z największych wyzwań dla naszego Narodu. Wydaje się jednak, że jest to proces, który zachodzi z przyczyn nie w pełni od nas zależnych. Podobne procesy zachodziły w Polsce w XIX wieku, kiedy nie miała swoich granic, choć oczywiście miały inną specyfikę i dynamikę. Gdybyśmy mieli w Polsce współczynnik dzietności powyżej 3, można byłoby myśleć o jakiejś formie izolacjonizmu migracyjnego. W naszej obecnej sytuacji uważam, że należy skupić się na promocji kulturowej i asymilacji, mając na względzie, że te same czynniki, które sprowadzają migrantów, są w stanie spowodować ich wyjazd. To znaczy w okresie dekoniunktury w Polsce, osoby nie zasymilowane wyjadą szukać lepszych miejsc do życia. Obecnie cudzoziemcy dobrze adaptują się do życia w naszym społeczeństwie, co wpływa na ocenę zjawiska migracji przez Polaków, a z drugiej strony daje sporą szansę na integrację, co moim zdaniem już zachodzi, jeśli wziąć pod uwagę, że zjawisko napływu imigrantów do Polski ma już swoją historię. Warto też zauważyć, że jak wskazuje strona migracje.gov.pl cudzoziemców mających dokumenty pobytowe w Polsce jest mniej niż 500.000, co wskazuje, że znaczna większość to jednak pracownicy sezonowi, nie szukający możliwości legalizacji pobytu na dłuższy czas (pomimo, że przepisy są w tym zakresie liberalne).
Od początku istnienia III-ej RP kolejne rządy nie sprowadziły do Polski pokolenia tysięcy Polaków których przodkowie zostali siłą wywiezieni w bydlęcych wagonach na nieludzką ziemię. Społeczeństwo też nie było tym zainteresowane, przykre ale pokolenie przesiedleńców z Kresów też tu nie zdało i nie zdaje egzaminu z "polskości". Zrobiły to państwo Izrael i Niemcy. W sprawie Ukraińców których mentalność jest odmienna od polskiej tak jak woda i ogień. Albo kolejne władze nie mają pojęcia o historii stosunków polsko-ukraińskich, albo rzeczywiście wychodzą z założeń multi-kulti i bezmyślnie pozwalają na budowę w przyszłości konfliktu. Przecież Ukraińcy to mają mentalność wschodnią podobną do migrantów z krajów arabskich.
Brawo!Brawo! Brawo!
Nasz błąd. Dziękujemy. Pomyłka wynikała z przekopiowania bez edycji fragmentu naszej marcowej depeszy. Poprawione.
Jabłoński powinien odpowiedzieć że Jej zabrakło na granicy która z przejęciem i stanowczym głosem powiedziała by do szturmujących imigrantów "OJOJ dajcie spokój jak tak można to niekulturalne i niegrzeczne" i z pewnością imigranci ze spuszczonymi głowami wrócili by do swoich obozów. No niestety zabrakło stanowczej dziennikarki CNN a nasze środki powstrzymania tego motłochu okazały się bardziej przyziemne co nie znaczy że mniej skuteczne...
Oh woda??? Tam już dawno powinny być gumowe kule i śmierdząca woda.
Co badanie to inne wyniki...
Jeszcze parę lat temu i chyba nawet na tym portalu było że Polak ma większy majątek niż Niemiec... Głównie licząc dom na własność (średnio 400tys zł) a Niemcy biedniejsi bo mają pensje większe (spalane pewnie co miesiąc) plus lepszy samochód ale duża ich część wynajmuje mieszkania które nie liczą się do majątku.
Druga rzecz chciałbym link do oryginalnego pakietu informacji, gdzie są wszystkie dane, tabelki itp itd...
Oczywiście, Ukraina nade wszystko
Ze Stanów to gaz przez Świnoujście jeszcze ma sens, ale z Kataru? Lepiej by Ukraińcy zbudowali swój terminal LNG na Morzu Czarnym, np. w Odessie, by przyjmować gaz z Bliskiego Wschodu.
Makrela gada z Łukaszenką jak ongiś Ribbentrop z Mołotowem.
Chyba znudziło się sprawowanie władzy.
Małe sprostowanie:
Budziwój był w marcu b.r., a nie w ostatnią środę :)
https://nowiny24.pl/pobili-proboszcza-zniszczyli-oltarze-i-zdemolowali-kosciol-na-osiedlu-budziwoj-w-rzeszowie-18latek-i-20latek-z-zarzutami/ar/c1-15473672
Pozdrawiam,
Co właściwie znaczy ta "ścisła kontrola". Mi to wygląda na obecność funkcjonariuszy białoruskich, a brzmi jak zaopatrywanie ich w kamienie i pokazywanie w kogo mają celować... Trochę obiektywizmu by się przydało...
Myślę, że Ci emigranci sami ubrali się w te futra i garnitury. Ta narracja, jakoby za każdym działaniem każdej osoby na Białorusi stał Łukaszenko, jest drażniąca i głupia...
To miałby być kompromis. Wycofanie wniosku do TSUE dot. kopalni Turów, wzamian za 15 mln EUR? To nie kompromis, tylko grabież w biały dzień (!).
W samo sedno. Nic dodać, nic ująć.
Gnoja do kamieniołomu!!!
Nooo... i proszę! Jego Ekscelencja Łukaszenko to jednak tzw. gościówa w wielkim humanitarnym wymiarze!
Aaaa....... co na to Frau Angela Merkel?
Odrzuci tą zacną i humanitarną proPOzycję prosto z serca płynącą?
Aaaa...... co na to herrrrr...... Donald Won Tusk?
A na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miasta Lwowa powiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników bezbronnej polskiej cywilnej ludności po napaści na II RP hitlerowskich Niemiec (01-IX-1939) oraz stalinowskiego ZSRR (17-IX-1939).
To też prowokacja a może w imię dobrosąsiedzkich tzw. stosunków?....
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
to powinien teraz dostać "zlecenie" na odsiadkę, połączoną z kopaniem węgla na swoje utrzymanie.
hahahaha przecież to turyści, którzy przylecieli na Białoruś za pośrednictwem biur turystycznych, teraz niech Burakaszenko się z nimi "buja" i oprowadza po pięknej Białorusi, niech opowiada o wspaniałych czasach komunizmu i stalinizmu, o wspaniałych osiągnięciach KGB w zwalczaniu przeludnienia na Białorusi, itd. hahahaha
Z pewnością wysłany przez Putina. Ukraińca udawał, gdyż to prowokator.
Zarzucamy Irakijczykom i Afgańczykom, że bez zaproszenia chcą się dostać do Polski. A kto odważny zarzucał polskim władzom, że wcześniej napadły na Irak i Afganistan wspólnie z innymi państwami miłującymi pokój (USA, Wlk. Brytania, Francja itd).
czy ktoś w Polsce odważy się zakazać eksportu węgla na Ukrainę?
https://dorzeczy.pl/opinie/226270/winnicki-krytykuje-episkopat-wstyd.html
Rok 2019 - Abp Polak wydał takie „wytyczne” – „Jeżeli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy który tam pójdzie, będzie suspendowany. Nie ma dla mnie innej drogi, dlatego że jestem odpowiedzialny za tych, którzy są w mojej diecezji”.
Rok 2021 -Winnicki krytykuje abp. Gądeckiego
Przewodniczący Episkopatu zwrócił się kilka dni temu do Polaków o wsparcie i zbiórkę na rzecz migrantów koczujących przy granicy polsko-białoruskiej.
"W całej Polsce biskupi powinni zarządzić Msze za Ojczyznę i modlitwy w intencji Straży Granicznej, Wojska Polskiego, policji a nie „zbiórkę na imigrantów”, którą nakazał abp_Gadecki" – napisał Robert Winnicki w mediach społecznościowych. "Wstyd dla Episkopatu, wstyd, liberalizm i sentymentalizm zamiast chrześcijańskiego patriotyzmu" – podkreśla polityk.
To szowiniści i bandyci podstępna podła nacja tryzubów! W dodatku sowicie wspierana grantami, przez proukrainski rzad za Polskie pieniadze co jest hańbą i pogardą dla Polski i Polaków!
Władimir I Truciciel chce pomóc na granicy ????
Jak ????....podeśle partie nowiczoka ????
Kolego Romanie...
Polska nikogo nie najechała, a teraz płacimy koszty geopolityki USA i lewackich socjalistów z UE, a ta banda z KE jeszcze nam rzuca kłody pod nogi zamiast zdecydowanie pomóc...
Płacimy za to ze jestesmy w Europie "cywilizowanej"...wiec musimy bronić się SAMI i zawsze pamiętać naszego klasyka I.K. "....kiedy wszelkie metody ratunku upadły, wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły...."....
Czy ta durna "szfetka" nie jest w stanie pojąć, że pushback stosuje sie tylko do tych nielegalnie przekraczających, którzy NIE CHCĄ ZŁOZYĆ WNIOSKU O AZYL !!!!!! W POLSCE !!!! (boja sie tego gorzej niz mrozu i zimna).......ZGODNIE Z PRAWEM UNIJNYM.......dlatego są wyp.....ni z powrotem do lukaszenki
Oni chcą azylu (kasy) wyłącznie w NIEMCACH, a Polska nie moze tutaj działać w imieniu Niemiec.....TAKIE JEST PRAWO UNIJNE !!!! wniosek o azyl w miejscu przekroczenia granicy UE !!!!!
Niech ta niedouczona szfetka zmieni sobie Prawo Unijne, a od Polski się od......li w podskokach
To zachód, a nie Łukaszenka, najechał na Irak i Afganistan, zrujnował te kraje i wprowadzał na siłę "demokrację". To zachód wybrał Białorusi niejaką Cichaouską na prezydenta i teraz nie ma z kim rozmawiać, gdyż z nią, jak teraz sam widzi, nie ma sensu. Może by tak któryś z polityków zachodu wybrał się do Canossy, najlepiej tysiące polityków i pismaków.
ciekawe po co przejścia graniczne, skoro mamy przyjmować wszystkich
ciekawe że nikt nie chce pozostać w miodem płynącej Białorusi, przypadek?
niech zakupi i postawi przy granicy, będą łatwiejszym celem dla wojsk NATO
jak Niemcy chcą wziąć do siebie migrantów, to niech wyślą po nich samoloty do Mińska i po sprawie
Na tle polityki prowadzonej przez tego Prezydenta i jego otoczenie, efektem takich wypowiedzi jest najwyżej uśmiech adresatów.
zbliża się Nowy Rok i impreza Sylwestrowa. Potrzebny nowy nabór uczestników.
Byle więcej takich ćwiczeń, sami się zdziesiątkują.
Trudno zrozumieć - czy potępiła Rada Bezpieczeństwa, czy niektóre kraje wchodzące w skład Rady Bezpieczeństwa i będąca poza nią Albania. Szkoda, że Kresy nie są precyzyjne.
do @Roman1: Afganistan najechali Ruscy i też dostali tak jak obecnie Amerykanie, Irak napadł na Kuwejt i nie spłacał kredytów zaciągniętych na zbrojenia, Libia i Syria to Amerykanie, Ruscy, Francja i cholera wie kto jeszcze. Polacy bronią się przed agresją ze wschodu, jak nie jeden raz w historii. Moim zdaniem albo rozwiązania są dwa: zamknąć granicę, albo przepuścić wszystkich chętnych do Niemiec, Francji, Austrii = na zachód. Zobaczycie jak szybko znajdzie się rozwiązanie bez kosztów dla Polski.
Może chwila zadumy - Irak czy Libia były bogatymi państwami. Zniszczyły je działania wojenne wywołane przez zachód, zwłaszcza USA i Francję, ale też i Polskę. W tych państwach jest obecnie chaos i bieda. Przyjazd do państw agresorów stanowi dla nich niewątpliwie ciężkie przeżycie, ale bieda i chęć zapewnienia rodzinie lepszego bytu zmuszają ich do przyjazdu. To smutne, że sprawcy ich nieszczęść nie poczuwają się do obowiązku jakiejkolwiek rekompensaty. My żądamy od Niemców, oni żądają od nas. Przecież to Polska wspierając USA doprowadziła do zniszczenia Iraku. Polska zaprowadzała "demokrację" w Afganistanie.
J Bartosiak dawno temu mówił o ujawnieniu kochanek dowódców białoruskich, jako przykład walki informacyjnej. Co do zamknięcia granicy, to dla mnie jest pytanie o gaz i NS2.
Litwini się nie mieli wielkich wątpliwości ,jak widać wielu Polakom trochę za dużo się wydaje.
Na granicy spokojnie nie będzie wypada aby patrole miały bezpieczny transport i wsparcie.
Już czas zamknąc granicę z Białorusią ,tylko to dostatecznie uderzy po kieszeni Moskwę by skończyła z tą zabawą.Czekanie na strzały do polskich żołnierzy i funkcjonariuszy jest po prostu głupie.Przygotowania medialne doszły do etapu na ,którym zdesperowany "migrant" strzela do Polaków i jest usprawiedliwiony brutalnością polskiej strony.
..."po stronie białoruskiej koczuje kilka tysięcy imigrantów z Bliskiego Wschodu chcących nielegalnie wtargnąć do Polski" a dalej podaje się, że "strzały oddawali w powietrze białoruscy żołnierze chcąc powstrzymać migrantów przed „powrotem na Białoruś”. to w końcu oni chcą przekroczyć granicę czy też już ją przekroczyli - ktoś coś z tego to rozumie, a może to artykuł sponsorowany ?
Ciekawe czy UNIA zmieni swoje stanowisko kto jest prezydentem Białorusi. Raczej nie, gdyż w sprawie prezydenta Wenezueli nadal milczy.
Panie Szanowne jak weźmiecie do siebie do domciu po min. 3 migrantów bez możliwości ( zwrotu) to zrewiduje swoje podejście do migrantów.
Do domu wchodzi się przez drzwi. Ten kto próbuje wejść przez okno dostaje w ryj. Tak było, jest i będzie.
Już dawno powinny być użyte armatki wodne!!!