• Podobno jest wystawiony list gończy za nim. Jeśli tak, śmiało można ujawnić personalia zdrajcy Emil Czeczko.

  • To teraz należy dokonać następnego "chwalebnego" czynu prezydenta Nadwiślańskiego Landu zwanego PO+Land, za które otrzyma największe odznaczenie USA i Izraela!
    Należy wypłacić odszkodowanie Żydom za skutki II wojny światowej - za Holokaust i tym samym "przyznania" się Polaków do ludobójstwa wojennego - Holokaustu!
    Zapewne państwo niemieckie też doceni ten wielki i "zacny" wyczyn A. Dudy prezydenta Nadwiślańskiego Landu zwanego PO+Land!

  • Aaa.... na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miasta Lwowa POwiesiła POpiersie jednego z najbardziej krwawych z czasów II wojny światowej turańskiego rzeźnika bezbronnej cywilnej polskiej ludności PO napaści na II RP hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR!
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
    Tego "zacnego" czynu dokonali zapewne dla POgłębienia doskonale rozwijającej się współpracy z RP w dziedzinach: wzajemnego braterstwa, POmocy ekonomicznej dla UA, wspierania rzeszy ukraińskiej emigracji, umocnienia cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny) w rugowaniu cywilizacji łacińskiej w RP i wiele innych wspaniałości ......!

  • ta grupa powinna domagać sie nawet zbadania tego grafenu w keczappie (experientia wroclaw)

  • 1000_szabel 28 December 2021, 02:43 Nowy kryzys rakietowy? MSZ Rosji komentuje

    Czy w g ciebie w Polsce nie powinno być systemów obrony powietrznej, typu Patriot, podczas, gdy Kaliningrad jest naszpikowany podobnymi systemami?

  • 1000_szabel 28 December 2021, 02:18 Prezydent Duda "zdumiony" działaniami PiS

    Ot, lokaj Waszyngtonu. Natomiast jest jeszcze -wprawdzie znikoma, ale jest- szansa, że Sejm odrzuci veto tego lokaja.

  • nie wiadomo komu służy

  • Stanislaw Kazimir 27 December 2021, 21:58 Prezydent Duda "zdumiony" działaniami PiS

    jest w tym albo wywiadownia, albo wyjatkowa miałkość tego człeka.

  • Glupia decyzja prezydenta... nie chce sporow to niech zabroni dzialalnosc obcych karteli medialnych, reprezentujacych interesy nie-polskie. Proste.

  • Roman1 27 December 2021, 13:47 Nowy kryzys rakietowy? MSZ Rosji komentuje

    Zachód udaje greka nie uznając praw Rosji do samoobrony. Zbrojąc cały czas Ukrainę i tolerując tam banderowskie hasła głoszone przez potomków banderowskich oprawców praktycznie daje pozwolenie, a nawet zachęca do napaści na Krym i na separatystów. Dlaczego nikt w Europie nie pomyśli co by było, gdyby to w Niemczech neofaszyści tak podnosili głowy chwaląc Hitlera i innych nazistowskich bandytów.

  • Stanislaw Kazimir 27 December 2021, 13:24 Obowiązek szczepień przeciw Covid-19? Jest nowy sondaż

    wstrzykiwanie choroby. tzw. implementowanie choroby. Zarażają. Ponadto emitują białko kolczyste, narazają ludzi na Alzheimera, na choroby wściekłych krów, na cukrzyce, na wylewy, zatory, udary, zawały, wyjasnia to strona profesorska pt. experientia wroclaw.

  • Stanislaw Kazimir 27 December 2021, 13:21 Obowiązek szczepień przeciw Covid-19? Jest nowy sondaż

    keczapowanie to implementowanie choroby. Zakeczapowani zarazają.

  • Co za farsa. Czytałem najpierw, że płynie 40 tankowców, potem że 15, obecnie że 30. Co medium, to inna informacja. Czy wszyscy czerpią wiadomości od Radio Erewań?

  • Może też mieli najazd rumuńskich grzybiarzy, jak u nas na Podkarpaciu?

  • Zgodnie z kontraktem Gazprom musi dostarczyć do Polski przewidzianą ilość gazu.

  • Ukraina stale mówi o możliwej inwazji by wyłudzać broń i pomoc.

  • Wg "polskich" mediów cenami gazu spekuluje Rosja. Tymczasem mało się mówi o dostawach z USA i ZEA, a przecież zrezygnowaliśmy z rosyjskiego gazu. Wczoraj media podawały informację, iż 40 amerykańskich tankowców płynie z gazem do Europy. Dzisiejsza informacja, że płynie 25 tankowców. Co się stało z resztą? Ponadto podawana jest informacja, iż jest to prezent USA - czyżby gaz ten był dostarczany bezpłatnie? Takich bzdur jest w mediach coraz więcej. To tak, jakby znowu zaczęło nadawać Radio Erewań.

  • Zdecydowanie prezydenta Łukaszenki w odpowiedzi na zachodnie sankcje mi imponuje. Brawo.

  • Ma złożyć zawiadomienie w czwartek w południe - ciekawe czy w samo południe? Chyba mamy nowego szeryfa obok szeryfa zero.

  • Mój drogi Romanie, moja wiedza historyczna mówi mi, że zbrodniarze i terroryści to po prosu Wielcy Przywódcy którym się......nie udało. A poza tym, bo zapewne o to mnie podejrzewasz....istniejących w Europie granic, również naszych wschodnich, absolutnie nie należy usiłować zmieniać, bo to podstawa do pokoju i stabilnego rozwoju. Natomiast należy dążyć do ich...rozbierania, jak to się dzieje od lat w UE.
    Nie posiadam jakiejś szczególnej sympatii do "narodu ukraińskiego", a zwłaszcza jego...polityki historycznej gloryfikacji banderowskiego terroryzmu i zbrodni, do rosyjskiego mam sympatię jeszcze mniejszą i tutaj mogą być jedyne miedzy nami różnice....

  • Rosyjska "życzliwość" dla Polski, "życzliwość" dodajmy konsekwentna od lat, niczym nie sprowokowana i artykułowana przez wielu wysokich dostojników kremlowskiego reżimu, pokazuje brutalną prawdę o mentalnym i moralnym bagnie mendowatego, lokajskiego systemu dyktatorskiej władzy putina. I pokazuje jednocześnie jego frustrację, zawiść i strach. Dzisiejszy Putin to taka "małpa z brzytwa"..niestety atomową...

  • Wnuku rezuna, chyba też jesteś ogarnięty paranoją, chociaż masz trochę wiedzy historycznej. Dobrze, że nie masz krwawej władzy dyktatorskiej mam nadzieję, iż nie jesteś zbrodniarzem i terrorystą. Pozdrawiam.

  • Putin to zbrodniarz i terrorysta, krwawy dyktator mordujący swoich i Rosji wrogów w kraju i za granicą. I jak każdy dyktator morderca, coraz bardziej zamknięty w paranoi własnego strachu zamachem na samego siebie. KGB-ista wychowany na Zimnej Wojnie i mirażach o potedze ZSRR, którą dziś chciałby Rosji przywrócić. Eskalowanie nieistniejacego zagrożenia ze strony NATO, to paranoiczne podbijanie stawki do negocjacji z USA, których celem jest tak naprawdę zniesienie sankcji i uznanie jego dotychczasowych "podbojów" na Ukrainie. Rosja Putina to dzisiaj wstydliwe zadupie świata, a coraz mocniejsza gospodarczo i militarnie Ukraina, wspierana przez UE i NATO, szukajaca odwetu w Donbasie i Krymie, to bezpośrednie zagrożenie jego dalszej dyktatorskiej egzystencji. W jednym ten bandyta niestety ma rację. Wschód "Ukrainy" to praktycznie była i jest część Rosji. Rosyjski był Donbas, Krym a nawet Odessa. Nawet dzisiaj "naród ukraiński" na wschodzie mówi po rosyjsku i ogląda rosyjska telewizję. Banderowcy chca język rosyjski wytepić i dla Rosji to dramat. Podział Ukrainy na Wschodnia i Zachodnią przewidywali Amerykanie juz 30 lat temu. I to sie dzieje. Racje ma Putin ze coś takiego jak Państwo Ukraina, nigdy nie istniało, a dzisiejsze granice to absurd. To tylko był region etniczny i geograficzny, rozgrywany przez Rosję i Rzeczpospolita. Kompromis jest bardzo trudny i musza go chciec obie strony, ale jesli nasz minister MSZ w lutym na Kremlu zostanie poproszony o mediację, powinniśmy sie podjąć....

  • Za grosz szacunku do Polski, pomordowanych i siebie, farbowani patrioci z pisu. Czy wy wiecie co to honor?! Zapłacimy wam za to przy urnach wyborczych.

  • PO raz kolejny przypominam o fakcie POWIESZENIA na elewacji polskiej szkoły we Lwowie popiersia jednego z czasów II wojny światowej największych z krwawych rzeźników BEZBRONNEJ cywilnej polskiej ludności: kobiet, starców, dzieci a nawet nieświadome przynależności narodowej niemowląt.
    Patrz poniżej:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

  • Polskie przysłowie głosi - cytat "Jak Pan Bóg chce kogoś pokarać to mu odbiera rozum"!
    Pierdzieli ten Emil takie absurdalne głupoty jak niektórzy z tzw. lewactwa (nie mylić z ludźmi prawdziwej lewicy)!

  • W zestrzeleniu dużego drona rakietą o zasięgu wielu kilometrów nie ma żadnej sensacji ,systemy WRE nie musiały tu nic zrobić.Bardzo możliwe ,że ukraińcy śledzą dyslokację rosyjskich wojsk ,a rosjanie wykorzystali sprzyjającą okazję gdy znalazł się nad kontrolowanym przez nich okolicą.Łączność tych dronów jest zgodna z standartami NATO i wpięcie ich w polską sieć nie stanowi problemu.A co do przejęcia urządzeń kodujących ,jest to wątpliwe ,przysłowiowy przełącznik "chrom-nikiel" w wersji elektronicznej kończy zabawę.

  • Rau - będziemy wspierać Ukraińców w taki sposób, o jaki poproszą. To się nazywa polityka(...) mać!

  • Putin jedzie w sobotę na zakupy do butików na Pola Elizejskie, mozna to sobie wyobrazić, można sie zdziwić i pośmiać zastanawiając się na jakim świecie Paniusia żyje

  • Znacie takie polskie powiedzonko - cytat "musztarda po obiedzie"?

  • Królewiec jako port przeładunkowy z racji położenia to bzdet.Węgry są uzależnione od Ukrainy gdzie stabilności po prostu nie ma.

  • Los lewaka Allende powinien być memento dla Borica, wszak historia lubi się powtarzać.

  • Dziwna jest holenderska sprawiedliwość. Samolot leciał na terenem, na którym toczyły się działania wojenne, a do takich samolotów, jeżeli są to samoloty obce, strzela się. Za zestrzelenie obcego samolotu żołnierz na ogół dostaje order, a nie karę. Zestrzelenie było tym bardziej uzasadnione, iż na Ukrainie nie rządziła legalna władza, ale puczyści, którzy napadli na wschodnią Ukrainę, toteż nie mógł to być samolot "przyjacielski". Jest oczywistą winą strzelających (nie wnikając kto nim był), iż nie rozpoznali samolotu pasażerskiego, ale jest to ew. wina nieumyślna, zaś okolicznościami łagodzącymi są brak doświadczenia walczących (broniących się przed agresją) i zapewne niezbyt dobra znajomość sprzętu. Skąd w takim razie zagrożenie karą dożywocia, przecież nawet oskarżyciel nie twierdzi, iż doszło do świadomego zestrzelenia samolotu pasażerskiego, a tylko wówczas można byłoby przypisać zabójstwo 298 osób; w samolocie wojskowym jest zazwyczaj kilku członków załogi. Poza tym zupełnie niezrozumiałe jest pozostawienie poza aktem oskarżenia osoby (osób) kierującej samolot w rejon walki - ta osoba miała ewidentną świadomość z zagrożenia, ale nikogo prokuratura tu nie oskarża. Rozumiałbym, gdyby akt oskarżenia podpisał prokurator generalny Zero, ale demokracja holenderska ma dłuższe tradycje.

  • czyli należy zablokować im dostawy węgla?

  • wnuk rezuna 19 December 2021, 21:33 Ukraina zablokowała pociągi z Chin do Polski

    Nie jestem zwolennikiem bandyty Putina, ale czasami naprawdę miałbym ochotę go użyć....

  • Kresy zazwyczaj są obiektywne, ale nie tym razem. Przytaczają oskarżenia Ukraińców o naruszeniu rozejmu, a jednocześnie ani słowa od separatystów. Tak robią media rządowe, oraz Polsat i TVN. Czyżby koniec różnic pomiędzy tymi mediami? To byłoby bardzo smutne. Nie rozumiem też co jest złego w tym, że Rosjanie są 250 km od granicy. Wojsko polskie jest na samej granicy i to jest dobre, a Rosjanie są pozbawieni tego prawa, gdyż cały zachód (w tym Polska) od razu szczeka o agresji. Agresja to była na Irak, tylko nikt za to nie poniósł odpowiedzialności.

  • Ach co to będzie, co to będzie.. e nic nie będzie Mariusz z Andrzejem ich odstraszą

  • Gdyby chodziło wyłącznie o skuteczność i zniechęcenie ewentualnych "migrantów" przed zbliżaniem się do polskiej granicy, to brednie o "rozstrzeliwaniu migrantów", byłyby cennym wkładem łukaszenki w obronę polskich granic. Takie news"y, powinny zachęcić "turystów" Łukaszenki do powrotu w rodzinne strony.
    Cały świat zna już schemat działania białoruskiego reżimu i żadne prowokacje w mediach nie zmienia obrazu łukaszenki, czego on sam wydaje się absolutnie nie rozumieć.
    Rozmawiałem ponad 10 lat temu z Białorusami w kraju "neutralnym".
    "tylko snajper" tak mówili.

  • A my Apelujemy do "naszych przyjaciół i sojuszników" w USA o likwidację ustawy 447 !!!!!

  • Komuna wróciła, chyba podobnie skończy.

  • Kiedy USA przyjmowały ustawę kuriozum w skali świata 444 o żydowskich roszczeniach "bezspadkowych"...w jakim miejscu mieli nasza opinię na ten temat i nasze interesy narodowe ????
    Dla naszego "bratniego mocarstwa zza oceanu" jesteśmy tylko kolonią amerykańskich wpływów politycznych w rywalizacji z Rosją na wschodzie Europy, realizowanych pod pustymi hasłami praw człowieka i demokracji... wysuniętym przyczółkiem dla amerykańskich radarów i wyrzutni.... i mięsem armatnim dla ewentualnego nuklearnego odwetu, czy obiektem hybrydowych ataków w odwecie za idiotyczną amerykańska politykę na Ukrainie i Białorusi....
    Jest to kuratela na pewno lepsza niż jawnych zbrodniarzy z kremla, ale nadal traktują nas jak swoją strefę wpływów, bez prawa do własnej polityki zagranicznej i prawa do realizacji własnych narodowych interesów. Prostacka Mosbacher nie raz pokazała naszym rządzącym że mają być posłusznymi przydupasami Ameryki. Żadnej innej roli, Ameryka dla nich nie przewiduje. I przy pomocy np. TVN-u, podobnie jak Bruksela przez TSUE, będą dążyć do zmiany władzy w Polsce na posłusznych tuskopodobnych "liberalnych europejczyków".
    Wsród "naszych" elit politycznych w krótkich majteczkach, wyszydzany i biczowany jak łysa kobyła Jarosław K., jest chyba jedynym prawdziwym mężem stanu, który potrafi dostrzec, że agresja Putina na Ukrainie, obnaża "słabość słabnącej" Ameryki i jej geriatrycznego Przywództwa, dlatego własnie dzisiaj, jest szansa żeby ugrać dla Polski coś więcej, niż rola usłużnego lokaja, ponad głowa którego mozni załatwiaja swoje interesy. Polityka polega też na tym, żeby samemu stwarzać problemy, za rozwiązanie których możemy sporo zyskać. Bo dziś jakiekolwiek sankcje amerykańskie na Polskę, to jakby oddanie Ukrainy Putinowi.....

  • Dlaczego parlament staje jednostronnie po stronie banderowskiej Ukrainy? Parlament krytykuje możliwość zaatakowania Ukrainy, chociaż nie odezwał się ani razu, gdy został napadnięty i bombardowany Irak. Jaka jest wartość oświadczeń takiego parlamentu?

  • Dezerter i zdrajca, 2w1. Dla takich kula w łeb, ale ukarał się sam. Już do KGB nie wypuści z czułych objęć a gdy przestanie być użyteczny to popełni samobójstwo lub ulegnie jakiemuś wypadkowi.

  • Do agresorów strzelać gumowymi kulami a po przekroczeniu granicy z ostrej amunicji. Uspokoją się po pierwszej takiej akcji.

  • on jest przede wszystkim zwyczajnym idiotą i mentalnie w XX wieku ... szkoda słów

  • Ech.... szkoda słów, niech sobie jeszcze Piekło dokaptuje.

  • franciszekk 15 December 2021, 19:03 Pomnik Bandery w Tarnopolu oblany farbą [+VIDEO]

    Cytat " ...... zbezczeszczenia pomnika upamiętniającego tych, którzy walczyli z nazizmem w latach II wojny światowej”
    Na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miasta Lwowa powiesiła na elewacji polskiej szkoły popiersie z jednego największych rzeźników cywilnej polskiej ludności w czasie II wojny światowej - dowód poniżej:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
    Po co i w imię czego to zrobili?
    Dla nawiązania: przyjaznych, braterskich, dobrosąsiedzkich stosunków czy jeszcze cuś innego?
    Czy ktoś na tym forum potrafi racjonalnie wytłumaczyć dlaczego tak zrobili?
    W Polsce nikomu do przysłowiowego łba nie przyszłaby myśl na elewacji ukraińskiej szkoły wieszać popiersie jakiegokolwiek Polaka!

  • Bohdan Staszynski 15 December 2021, 17:35 Pomnik Bandery w Tarnopolu oblany farbą [+VIDEO]

    Aż serce mi zadrżało, gdy czytałem tytuł artykułu, gdyż przeczytałem : OBALONY, zamiast OBLANY :)
    Niemniej jednak to jest dobry początek.
    Uśmiałem się czytając paragrafy z jakich ma być ścigany nieznany sprawca...
    Podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym ha ha ha
    Ten pomnik to podżeganie do nienawiści!

  • ruskie wojska już uciekają - brawo Panie Prezydencie

  • USA, które nadały na wiele krajów miałyby być państwem demokratycznym? To kpina.