Za dlugo tlunaczyc komus ktory i tak nie chce zrozumiec wiec przeczytaj ; https://alfax-2020.neon24.pl/post/166491,nato-vs-rosja-nato-zlamalo-gwarancje-o-nie-rozszerzeniu-sie-na-wschod
Rosja mylnie odbiera przynależność poszczególnych państw do sojuszy. Sąsiedzi Rosji nie chcą uczestniczyć w sojuszu z Rosją (to chyba oczywiste dla czego), ale chcą przyłączyć się do NATO. Rosja nie może nikomu zabraniać wyboru sojuszu. U siebie Rosja może robić co się im podoba, mają wielki kraj. Czyżby Rosjanie uważali że ich kraj jest za mały?
Nas Kresowiaków cieszy fakt, że lider ZPL i AWPL Waldemar Tomaszewski bierze aktywny udział w tak ważnych dla przyszłości Europy wydarzeniach. Europa będzie albo chrześcijańska albo jej nie będzie wcale, my tę prawdę dobrze na Wileńszczyźnie rozumiemy. Tomaszewski porusza też problemy ważne dla każdego: gospodarka, nowe miejsca pracy, wzrost dochodu ludności etc.
Prezes Związku Polaków na Litwie i Akcja Wyborcza Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin Waldemar Tomaszewski podjął w wystąpieniu ważne tematy broniące zwykłych ludzi i wartości życia. Jak zaznaczył: „sprawy gospodarcze są bardzo ważne, bo wpływają na każdego mieszkańca Europy, dlatego właśnie należy rozwiązywać problemy zwykłych ludzi poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, zwiększanie ich dochodów. Ważny jest też wzmacnianie średniej klasy społeczeństwa poprzez wsparcie małych przedsiębiorstw i firm rodzinnych”. Odnośnie problemów demograficznych oraz zmniejszania się populacji rdzennych Europejczyków podkreślił, że „w tej sytuacji musimy jak najbardziej propagować cywilizację życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To jest właściwa przyszłość Europy”. Przywołał słowa św. Jana Pawła II: „Narody, które zabijają własne dzieci, są narodami bez przyszłości”.
W tzw. polskich mediach prezydenta Putina nazywa się często dyktatorem, zaś Jarosława Kaczyńskiego premierem lub prezesem, tymczasem Jarosław Kaczyński jest większym dyktatorem niż prezydent Putin, gdyż rządzą podobnie, ale na prezydenta oddały głos dziesiątki milionów Rosjan, zaś na Jarosława Kaczyńskiego zaledwie tysiące Polaków. Taka jest prawda, nie zaś "polska" propaganda.
Ukraina kupuje w Polsce amunicję ale jak widać inne rzeczy chcieli by w gratisie.Brak kontaktu z mnistrem obrony Polski o czymś świadczy tak samo jak spotkanie Dudy z Zeleńskim bez przedstawicieli Rządu.Ukraińcy chcą konfrontacji z Polską ,ciekawe co chcą tym osiągnąć.
Histerii antyrosyjskiej ciąg dalszy. W tzw. polskich mediach ani słowa o tym, jakie siły skoncentrowała Ukraina przy granicach z Rosją i separatystami. Czyży stacjonowały w całości w Kijowie?
no cóż...strata chyba niewielka, co by ten komik miał do powiedzenia...
Wydaje się generalnie, że sytuacja w której Ukraińcy naparzają się z Ruskimi w ramach poligonu dla amerykańskich i rosyjskich nowych broni....jest dla Polski zasadniczo korzystna. Zwłaszcza że obie strony "ruscy i ukraińce", nie maja możliwości zarówno wygrać jak i przegrac wyraźnie....Żeby tylko "rezuny" chciały walczyć !!!!...żeby nie było jak na Krymie oddanym bez jednego strzału. Ale jeśli tylko będą chcieli sie pobawić nowymi zabawkami z Ameryki, trup się posypie gęsto...po obu stronach. Żeby tylko zwycięzców w tej wojnie nie było, to wtedy będzie dobrze...
Skąd pochodzi nazwa Ukraina
http://przemysl.wkki.pl/przemysl/dzieje/rus/ukraina.html
"..Bardzo często autorzy ukraińscy opisując wydarzenia dotyczące okresu IX-XIV wieku nieustannie używają terminu "Ukraina" dla oznaczenia rozległego terytorium południowo-wschodniej Europy, a ludność tego kraju nazywają "narodem ukraińskim". Jednak analizując dawne teksty źródłowe można stwierdzić, że wówczas w języku słowiańskim ukraina oznaczała jedynie ziemię pograniczną, kresową, poszczególnych państw. Stąd i Kijów, i Polska, i Halicz, i Psków, i Połock, i Moskwa, i inne księstwa miały swoją ukrainę, czyli że był to rzeczownik pospolity, nie zaś własny. W tym kontekście ukraina to jak podaje Zygmunt Gloger: "każda ziemia na kraju czyli na krańcu, u granicy, u kraju państwa położona." Termin ukraina,jeśli chodzi o część południową wschodniej Europy , po XIII wieku na długo znika ze źródeł. Imieniem własnym staje się dopiero na przełomie XVI—XVII stulecia; oznaczać będzie wtedy jedynie województwa kijowskie, bracławskie, czernihowskie, które to ziemie w XVII wieku stanowiły kresy państwa polsko-litewskiego. Jednak nawet wtedy nazwa "Ukraina" nie stała się urzędową a jedynie nazwą o charakterze topograficzno-geograficznym i nie oznaczała nic więcej jak tylko część ziem ówczesnej Rzeczypospolitej jak Mazowsze czy Pokucie. Tak więc wbrew temu co nieraz twierdzi ukraińska propaganda, historycznie ani Podole, ani Wołyń, ani ziemia halicko-lwowska, ani tym bardziej przemyska nigdy mianem Ukrainy nie były objęte..."
Armia ukraińska od lat prowadzi walki pozycyjne to rzutuje na poziom umiejetności w wojnie manewrowej.Wojska rosyjskie nie mają przewagi liczebnej ale mają dużo lepszą mobilność.
A wiecie, że zapasy krwi i racje żywnościowe dla ukraińskiego wojska gromadzi, produkuje Polska. Ciekawe czy dla naszego kraju jakiś inny kraj by coś takiego robił.
Regularnie czytam ranking GF po kilkanaście razy na rok. Jednak chociaż uznaje liczenie po ilością nie jakości sprzętu (21 mig 21 więcej warte niż 20 szt f22) jako metodyke liczenia to i tak nie mogę zrozumieć jakim cudem Kanada czy Australia znajdują się w nim przed Turcja czy Iranem. To już ociera się o fikcje. Ranking GF czas zmodyfikować.
Pzdr wszstkich w temacie
Rosyjscy Bracia Słowianie !!!
Przestańcie już chuliganić i złośliwie obsikiwać nogawki silniejszym od siebie !!!...USA,NATO i UE !!!
Kiedy wreszcie zrozumiecie, że z silniejszymi się nie walczy, bo to bez sensu...
Do silniejszych trzeba się PRZYŁĄCZYĆ !!!
Dopiero wtedy Wasz naród rozkwitnie, wychodząc z nędzy i ciemnoty "ruskiego świata"...
Czekamy na Was w UE i NATO.....nigdy "nie oddamy Chinom......"
Pamiętajcie...
Pozamykać wszystkie przejścia towarowe na początek a jak nie pomoże to osobowe i szybko wszystko wróci do stanu prawidłowego.
Tylko w rządzie musi być kto ma cohones, a tam raczej słabo.
W ZSRR też tak było!
Towarzysz Stalin okresowo robił tzw. "czystki"!
W PO-lszy towarzysz Władysław Gomółka ps. Wiesław siedział w pierdlu od 1951 do 1954 za odchyły od tzw. głównej czerwonej linii!
"– Bardzo mocno wspieramy Ukrainę politycznie – podkreślił wiceminister." Pisząc krótko wchodzicie im bardzo głęboko w 4 litery i to bez wazeliny.ŻENADA.Plują wam w gęby a wy cały czas bajeczka że to deszcz pada.Czy w tym rządzie,Sejmie sa jeszcze Polacy czy już tylko polskojezyczni?
Za to wasza 'wdzięczność" choćby wobec Polski jest ogromna,ostatnio cechuje się zamknięcie ruchu tranzytowego.O wcześniejszych gestach waszej 'wdzięczności' za naszą FRAJERSKĄ pomoc dla was przemilczę.Ale pamiętajcie rzad to nie NARÓD nam jak się pluje w twarz to w przeciwienstwie do rzadzących i mediów nie uważamy że deszcz pada.
No proszę,jak już władza lewicowa bierze się za lewicowe bojówki to musi byc bardzo źle!!!! Bandyterka lewacka była bezkarna,choć przestępczość u nich spora.Ci z Antify zastrzeleni przez młodego amerykanina w czasie zadym w USA okazało sie że wszyscy mieli kryminalną przeszłość.
konflikt jest, nie aż tak daleko od naszej granicy. Reagować powinniśmy. Pytanie czy materialnie. Jest możliwość zasygnalizowania, że chcemy, ale nie możemy. Jak dostarczyć pomoc, jak kolej jest zablokowana. Ukraińskie koleje nie chcą podstawiać wagonów. A tak w ogóle to brak nam dodatkowych środków budżetowych na opłacenie ukraińskich taryf przewozowych.
I ponadto obawiamy się, że któryś z angielskich samolotów z uzbrojeniem może przy okazjio awarii spowodować wybuch amunicji nad terenami zamieszkałymi i zmuszeni jesteśmy przekierować transport nad Rosję lub Białoruś.
Za dlugo tlunaczyc komus ktory i tak nie chce zrozumiec wiec przeczytaj ; https://alfax-2020.neon24.pl/post/166491,nato-vs-rosja-nato-zlamalo-gwarancje-o-nie-rozszerzeniu-sie-na-wschod
zniszczenia powinni odpracować a potem zostać deportowani bez możliwości powrotu.
Rosja mylnie odbiera przynależność poszczególnych państw do sojuszy. Sąsiedzi Rosji nie chcą uczestniczyć w sojuszu z Rosją (to chyba oczywiste dla czego), ale chcą przyłączyć się do NATO. Rosja nie może nikomu zabraniać wyboru sojuszu. U siebie Rosja może robić co się im podoba, mają wielki kraj. Czyżby Rosjanie uważali że ich kraj jest za mały?
Nas Kresowiaków cieszy fakt, że lider ZPL i AWPL Waldemar Tomaszewski bierze aktywny udział w tak ważnych dla przyszłości Europy wydarzeniach. Europa będzie albo chrześcijańska albo jej nie będzie wcale, my tę prawdę dobrze na Wileńszczyźnie rozumiemy. Tomaszewski porusza też problemy ważne dla każdego: gospodarka, nowe miejsca pracy, wzrost dochodu ludności etc.
Prezes Związku Polaków na Litwie i Akcja Wyborcza Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin Waldemar Tomaszewski podjął w wystąpieniu ważne tematy broniące zwykłych ludzi i wartości życia. Jak zaznaczył: „sprawy gospodarcze są bardzo ważne, bo wpływają na każdego mieszkańca Europy, dlatego właśnie należy rozwiązywać problemy zwykłych ludzi poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, zwiększanie ich dochodów. Ważny jest też wzmacnianie średniej klasy społeczeństwa poprzez wsparcie małych przedsiębiorstw i firm rodzinnych”. Odnośnie problemów demograficznych oraz zmniejszania się populacji rdzennych Europejczyków podkreślił, że „w tej sytuacji musimy jak najbardziej propagować cywilizację życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To jest właściwa przyszłość Europy”. Przywołał słowa św. Jana Pawła II: „Narody, które zabijają własne dzieci, są narodami bez przyszłości”.
W tzw. polskich mediach prezydenta Putina nazywa się często dyktatorem, zaś Jarosława Kaczyńskiego premierem lub prezesem, tymczasem Jarosław Kaczyński jest większym dyktatorem niż prezydent Putin, gdyż rządzą podobnie, ale na prezydenta oddały głos dziesiątki milionów Rosjan, zaś na Jarosława Kaczyńskiego zaledwie tysiące Polaków. Taka jest prawda, nie zaś "polska" propaganda.
Ukraina kupuje w Polsce amunicję ale jak widać inne rzeczy chcieli by w gratisie.Brak kontaktu z mnistrem obrony Polski o czymś świadczy tak samo jak spotkanie Dudy z Zeleńskim bez przedstawicieli Rządu.Ukraińcy chcą konfrontacji z Polską ,ciekawe co chcą tym osiągnąć.
Histerii antyrosyjskiej ciąg dalszy. W tzw. polskich mediach ani słowa o tym, jakie siły skoncentrowała Ukraina przy granicach z Rosją i separatystami. Czyży stacjonowały w całości w Kijowie?
Taniej wyjdzie jak przeniosą z Warszawy.
Brawo Czesi!!!
I nie dostaniecie.
Jaka zasadnicza różnica - USA proszą Węgry, zaś u nas odwrotnie Polska błaga USA. Widocznie Węgry to potęga, zaś polskie pętaki, to tylko pętaki
Czy pogorszenie napięć, to ich osłabienie, czy zwiększenie?
A przekonał do czego, gdyż przekonywał to czas przeszły niedokonany.
no cóż...strata chyba niewielka, co by ten komik miał do powiedzenia...
Wydaje się generalnie, że sytuacja w której Ukraińcy naparzają się z Ruskimi w ramach poligonu dla amerykańskich i rosyjskich nowych broni....jest dla Polski zasadniczo korzystna. Zwłaszcza że obie strony "ruscy i ukraińce", nie maja możliwości zarówno wygrać jak i przegrac wyraźnie....Żeby tylko "rezuny" chciały walczyć !!!!...żeby nie było jak na Krymie oddanym bez jednego strzału. Ale jeśli tylko będą chcieli sie pobawić nowymi zabawkami z Ameryki, trup się posypie gęsto...po obu stronach. Żeby tylko zwycięzców w tej wojnie nie było, to wtedy będzie dobrze...
Nic dziwnego, wszak pan wyprasza lokaja gdy ma spotkanie z poważnymi rozmówcami.
Karmienie potwora trwa. Gdy w się nasyci zadrżą ci którzy go hodowali.
Przemyśl - historia i zabytki
http://przemysl.wkki.pl/przemysl/prz_glow.html
Skąd pochodzi nazwa Ukraina
http://przemysl.wkki.pl/przemysl/dzieje/rus/ukraina.html
"..Bardzo często autorzy ukraińscy opisując wydarzenia dotyczące okresu IX-XIV wieku nieustannie używają terminu "Ukraina" dla oznaczenia rozległego terytorium południowo-wschodniej Europy, a ludność tego kraju nazywają "narodem ukraińskim". Jednak analizując dawne teksty źródłowe można stwierdzić, że wówczas w języku słowiańskim ukraina oznaczała jedynie ziemię pograniczną, kresową, poszczególnych państw. Stąd i Kijów, i Polska, i Halicz, i Psków, i Połock, i Moskwa, i inne księstwa miały swoją ukrainę, czyli że był to rzeczownik pospolity, nie zaś własny. W tym kontekście ukraina to jak podaje Zygmunt Gloger: "każda ziemia na kraju czyli na krańcu, u granicy, u kraju państwa położona." Termin ukraina,jeśli chodzi o część południową wschodniej Europy , po XIII wieku na długo znika ze źródeł. Imieniem własnym staje się dopiero na przełomie XVI—XVII stulecia; oznaczać będzie wtedy jedynie województwa kijowskie, bracławskie, czernihowskie, które to ziemie w XVII wieku stanowiły kresy państwa polsko-litewskiego. Jednak nawet wtedy nazwa "Ukraina" nie stała się urzędową a jedynie nazwą o charakterze topograficzno-geograficznym i nie oznaczała nic więcej jak tylko część ziem ówczesnej Rzeczypospolitej jak Mazowsze czy Pokucie. Tak więc wbrew temu co nieraz twierdzi ukraińska propaganda, historycznie ani Podole, ani Wołyń, ani ziemia halicko-lwowska, ani tym bardziej przemyska nigdy mianem Ukrainy nie były objęte..."
Terytorium Ukrainy w świetle kartografii
http://przemysl.wkki.pl/przemysl/dzieje/rus/Kartografia/kartografia.html
Armia ukraińska od lat prowadzi walki pozycyjne to rzutuje na poziom umiejetności w wojnie manewrowej.Wojska rosyjskie nie mają przewagi liczebnej ale mają dużo lepszą mobilność.
Śmieszny tytuł, Polska od lat sprzedaje Ukrainie amunicję artyleryjską.Nie ma w tym niczego niezwykłego.
A wiecie, że zapasy krwi i racje żywnościowe dla ukraińskiego wojska gromadzi, produkuje Polska. Ciekawe czy dla naszego kraju jakiś inny kraj by coś takiego robił.
Szkoda, że tacy eksperci nie mają żadnego wpływu na polską (?) politykę zagraniczną.
Energia jądrowa, jako "zielona"?.. He, he, dobre... Widać, lewary z UE mają już niezły odjazd. ;-)
TO POTEM NIE PLACZCIE JAK ROSJA WYSTRZELI PARE RAKIET W KIERUNKU WARSZAWKI
jak tu komentować tego kacyka rodem z KGB które mordowało Białorusinów za bolszewików i obecnie robi to samo?
TO POLIN MA JESZCZE DWIE LAJBY ????
No proszę - w faszystowskiej Ukrainie są ludzie, którzy poczuwają się do odpowiedzialności. Inaczej jest w Polsce.
a jaki komentarz co do pozycji Polski i Ukrainy?
Regularnie czytam ranking GF po kilkanaście razy na rok. Jednak chociaż uznaje liczenie po ilością nie jakości sprzętu (21 mig 21 więcej warte niż 20 szt f22) jako metodyke liczenia to i tak nie mogę zrozumieć jakim cudem Kanada czy Australia znajdują się w nim przed Turcja czy Iranem. To już ociera się o fikcje. Ranking GF czas zmodyfikować.
Pzdr wszstkich w temacie
Przeciwko są również obywatele naszego kraju, nie tylko Pan Poseł Braun.
PUTIN POWINIEN ZROBIC KROTKI PROCES BO Z BANDYTAMI SIE NIE PELTRAKTUJE !!
Czyli tylko jeden sprawiedliwy znalazł się w tej Sodomie? A pozostali posłowie Konfederacji poparli tę haniebną uchwałę? Narodowcy też?
Zadowolony Ławrow......to byłoby gorsze niż wojna.....nigdy nie można do tego dopuścić
Prawdziwy mąż stanu swojego kraju i konkretna polityka względem chciwej upadliny
Rosyjscy Bracia Słowianie !!!
Przestańcie już chuliganić i złośliwie obsikiwać nogawki silniejszym od siebie !!!...USA,NATO i UE !!!
Kiedy wreszcie zrozumiecie, że z silniejszymi się nie walczy, bo to bez sensu...
Do silniejszych trzeba się PRZYŁĄCZYĆ !!!
Dopiero wtedy Wasz naród rozkwitnie, wychodząc z nędzy i ciemnoty "ruskiego świata"...
Czekamy na Was w UE i NATO.....nigdy "nie oddamy Chinom......"
Pamiętajcie...
Pozamykać wszystkie przejścia towarowe na początek a jak nie pomoże to osobowe i szybko wszystko wróci do stanu prawidłowego.
Tylko w rządzie musi być kto ma cohones, a tam raczej słabo.
SG nastąpiło złamanie przepisów BHP. Minimalna odległość ludzi od zasięgu pracującej koparki to 6 m.
nie interesuje mnie jaki pogląd mają jacyć niemcy an energię atomową. A co do ambasadora, to jak u Cejrowskiego, wszyscy won.
W ZSRR też tak było!
Towarzysz Stalin okresowo robił tzw. "czystki"!
W PO-lszy towarzysz Władysław Gomółka ps. Wiesław siedział w pierdlu od 1951 do 1954 za odchyły od tzw. głównej czerwonej linii!
"– Bardzo mocno wspieramy Ukrainę politycznie – podkreślił wiceminister." Pisząc krótko wchodzicie im bardzo głęboko w 4 litery i to bez wazeliny.ŻENADA.Plują wam w gęby a wy cały czas bajeczka że to deszcz pada.Czy w tym rządzie,Sejmie sa jeszcze Polacy czy już tylko polskojezyczni?
Czyli nihil novi ,lista życzeń którą polskojęzyczne władze spełnią z nadgorliwością.Ja wysłałbym wam ....pampersy ale szkoda mi kasy.
Za to wasza 'wdzięczność" choćby wobec Polski jest ogromna,ostatnio cechuje się zamknięcie ruchu tranzytowego.O wcześniejszych gestach waszej 'wdzięczności' za naszą FRAJERSKĄ pomoc dla was przemilczę.Ale pamiętajcie rzad to nie NARÓD nam jak się pluje w twarz to w przeciwienstwie do rzadzących i mediów nie uważamy że deszcz pada.
No i w ten sposób ukraińcy za frajer się dozbrajają,my za wszystko bulimy bajońskie sumy.
No proszę,jak już władza lewicowa bierze się za lewicowe bojówki to musi byc bardzo źle!!!! Bandyterka lewacka była bezkarna,choć przestępczość u nich spora.Ci z Antify zastrzeleni przez młodego amerykanina w czasie zadym w USA okazało sie że wszyscy mieli kryminalną przeszłość.
A do tego obiecała 1,2 mld euro banderowcom. Okrada swoich, by inni walczyli w interesie USA.
NATO łże jak bura suka, gdyż cały czas dozbraja Ukrainę, zaś UNIA daje nową kasę.
konflikt jest, nie aż tak daleko od naszej granicy. Reagować powinniśmy. Pytanie czy materialnie. Jest możliwość zasygnalizowania, że chcemy, ale nie możemy. Jak dostarczyć pomoc, jak kolej jest zablokowana. Ukraińskie koleje nie chcą podstawiać wagonów. A tak w ogóle to brak nam dodatkowych środków budżetowych na opłacenie ukraińskich taryf przewozowych.
I ponadto obawiamy się, że któryś z angielskich samolotów z uzbrojeniem może przy okazjio awarii spowodować wybuch amunicji nad terenami zamieszkałymi i zmuszeni jesteśmy przekierować transport nad Rosję lub Białoruś.
Stop pomocy w przpadku konfliktu zbrojnego, Wolyn 1943 nadal pamietamy!!!