• Morawiecki powinien stanąć pod sąd za wspomaganie potomków banderowców zarówno na Ukrainie jak i w Polsce.Rażącym przykładem sa Polacy po tamtej stronie, bez pomocy ze strony rządu można by rzec polskojęzycznego. Wszystko dla Ukraińców a nic dla Polaków . Czym będziemy się bronić jak napadną nas ci znienawiedzeni przez ukrów Rosjanie .Prędzej banderowcy odwrócą lufy w naszą stronę niż Ruscy napadną nas znienacka, bo i po co .Ale jak to mówią bracia spod tryzuba - jeszcze Polska nie zginęła ale jutro zginie .

  • Wstyd dla redakcji że rozpowszechnia "fejki" bowiem to uszkodzenie torów kolejowych miało miejsce na kilka dni przed atakiem i przy granicy z Białorusią. I wy jeszcze chcecie żeby wam za takie "rzetelne" informacje ktoś płacił? Najlepiej zgłoście się do razu do Kaczyńskiego i Morawieckiego...
    https://www.kletnya.info/v-kletnyanskom-rajone-s-relsov-soshel-lokomotiv-foto/
    Ps. I ani słowa o tym że dzisiaj rosyjskie ataki rakietowe praktycznie sparaliżowały ruch kolejowy na Ukrainie o czym poinformował szef ukraińskich kolei Kamyszyn. WSTYD!

  • @MiroKot - Onuco, ruskie to za cienkie bolki, aby zaatakować Polskę i NATO. To byłby samobójczy krok, bo oznaczałby zdeptanie do reszty tego ruskiego karalucha. Ukraina już daje im manto, że kacapy ledwo dyszą.

  • Frajerzy z pisu, nie dla psa kiełbasa, nie dla Lachów kasa.

  • franciszekk 25 April 2022, 12:22 "Czerwona kałyna" na marszu w Krakowie

    Aaa... polskie przysłowie głosi, że zarówno głupi Polak przed (ludobójstwo na Wołyniu) jak i po szkodzie!

  • Czeslaw 25 April 2022, 09:16 "Czerwona kałyna" na marszu w Krakowie

    Jak znamiennie brzmią słowa wieszcza... o Polsce !
    ,,Pawiem narodów byłaś i papugą,
    A teraz jesteś służebnicą cudzą."
    Juliusz Słowacki

  • Bohdan Staszynski 25 April 2022, 08:14 "Czerwona kałyna" na marszu w Krakowie

    To teraz tylko patrzeć jak zaczną czarno czerwone flagi obok tych ukraińskich powiewać, a zaraz potem wizerunki "ojczulka bandery", szuchewycza i im podobnych katów Polaków.

  • I to mnie właśnie ostatnio wnerwia. Developerzy już wszędzie wtryniają swoje dzieła. Jeśli nie wycinają parków i lasów pod budowę, to i tak stawiają domy i osiedla na terenach zalesionych, najpierw na obrzeżach parku czy lasu, a potem stopniowo coraz głębiej. Taką tendencję obserwuję już od dłuższego czasu w co najmniej kilku miastach w PL, a podejrzewam, że i w pozostałych ośrodkach miejskich jest podobnie. Samowolka deweloperska przechodzi już wszelkie granice, ludzie mogą sobie protestować, że zabiera im się miejskie skwery, parki, czy lasy z najbliższej okolicy. I na protestach się kończy, bo przecież nikt nie wygoni ze sztachetami ekip budowlanych i nie zniszczy sprzętu. Dbajmy o te tereny zielone, bo to jest nasze wspólne dobro. Ja wiem, że teraz działeczki na obrzeżach lasu z nowym domkiem wśród sosen są teraz modne, ale w ten sposób za pewien czas nie będzie lasów, czy parków. A można przecież wybudować dom, czy osiedle w pobliżu terenu zielonego, a nie na samej jego granicy lub nawet bezczelnie w samym obszarze zielonym. Nikomu nogi nie odpadną, jak zrobi te parę kroków od domu do parku lub lasu. Dlatego cieszy mnie, że redakcja poruszyła ten temat. Może zacznie się o tym szerzej i głośniej dyskutować o tym w naszym kraju, bo brak odpowiednich przepisów regulujących ten rynek w PL.

  • Spokojnie. Bez zewnętrznej pomocy UA sobie nie poradzi. A widziałeś kiedyś potężne państwo w którym pierwsze skrzypce gra obcy kapitał? Ja się obawiam czegoś innego, mianowicie, że nasi znów nie wykorzystają ekonomicznie swojej pomocy dla UA (co staje się już niechlubną tradycją w wykonaniu poszczególnych rządów PL).

  • Myślę że po tej wypowiedzi prezydenta Zełenskiego w Polsce powinna się zapalić czerwona lampka. Powinniśmy zastanowić się czy chcemy takiej Ukrainy u naszych granic, póki co nie zauwazylem żadnego przyjaznego gestu ze strony Ukraińców w spornych kwestiach takich jak wznowienia ekshumacji potępienia banderyzmu czy też chociażby "uwolnienia" lwów przed cmentarzem Orląt Lwowskich. Puste słowa podziękowania i braterstwa są nic nie znaczące, bo one szybko się zmienią w roszczenia, pretensje czy groźby. Niepodległa Ukraina tak, Ukraina za ambicjami mocarstwoeymi zdecydowanie NIE.

  • Pokrzywdzeni powinni skierować skargę do prezydenta A.Dudy, to Jego wetowanie reformy sądownictwa doprowadziło do takiego stanu.

  • To co zrobił ten nieodpowiedzialny człek w sutannie to himalaje głupoty. Jak można puszczać w miejscu publicznym pieśń siczową ,którą przyswoili sobie banderowscy ludobójcy. Bojcy siczowi też nie byli lepsi , mordowali w czasie 1 wśw i po niej ludzi nie gorzej od swoich następców spod znaku tryzuba OUN-UPA. Gdzie jest jego zwierzchnik , co tam robili Polacy ,zamiast zaprotestować ,albo z braku odwagi zwyczajnie wyjść. On jest chyba chory umysłowo /podobno za PRL porąbał telewizor bo ludzie nie przychodzili na msze-wikipedia/ Już nie wystarczą tzw.księża patrioci rodem z lat 50-tych, księża kolaboranci z UB-SB, teraz kolaborują z banderowską narracją popieraną przez władze i częściowo przez kościół. Dokąd to nas zaprowadzi ,strach pomyśleć . To są jaskółki zmian w Polsce ,które odbiorą nam najpierw ciało / patrz pandemia,zastraszanie księży, wiernych/ potem dusze i wynarodowienie . Nawet Bismarck tego nie dokonał pomimo rozbiorów, nawet Hitler i Stalin nie doczekał triumfu degradacji polskości ,która tutaj widzimy. Kresowiacy gdyby powstali z mogił zrobili by z tym durnym klechą porządek, bo ta zaraza może opanować inne parafie ku naszej zgubie..

  • Na tym forum zadomowił się Jerzy Urban zza grobu - kasujecie nieprawomyślne komentarze na temat tego ukraińca w sutannie rodem banderowskiego z piekła. Wstyd DLA NIEGO I WSTYD DLA PORTALU ZA CENZUROWANIE WYPOWIEDZI .

  • RAFALXJXJXJ 23 April 2022, 13:25 Fala alarmów bombowych na Węgrzech

    Uderz w stół a nożyce się odezwą . Propaganda banderowska działa także na lewackie węgierskie głowy,które przegrały z Orbanem w ostatnich wyborach . Możliwy tez jest wariant prowokacji ze strony ukraińskiej SBU,która została skrytykowana przez władze węgierskie za prowokacje na tzw.Rusi Zakarpackiej wobec mniejszości węgierskiej . Minister MSW Węgier miał zagrozic jeszcze w zeszłym roku wysłaniem komandosów na ten teren jeśli Ukraińcy nie zaprzestaną niszczenia mienia Węgrów na zakarpaciu . Ukry odpuściłi ,ale teraz mają okazje do rewanżu.

  • „By odkryć, kto tobą rządzi, po prostu sprawdź, kogo nie wolno ci krytykować.”
    – Wolter. Można by dodać - i kto pozostaje bezkarny pomimo oczywistej winy. W naszym kraju dotyczy to nie tylko Niemców.

  • Swoją broń oddajemy bezpłatnie Ukrainie, nową kupujemy w USA. Podobnie robi wiele innych "niepodległych" państw podporządkowanych USA. Wartość koncernów zbrojeniowych USA zwiększyła się od początku wojny o prawie 1/4. Kto zarabia na tej wojnie? W czyim jest ona interesie?

  • Brawo Konfederacja. Politycy powinni kierować się nie tylko nakazami płynącymi z USA - największego zbrodniarza współczesnego świata, ale i własnym rozumem, jeżeli go posiadają. Szczytem cynizmu było żądanie powołania komisji dot. zbadania "zbrodni" w Buczy z jednoczesnym oskarżeniem o tę brodnię Rosjan. Czy ktoś pamięta jak za komuny dzieci dostały zadanie napisania: kto był największym człowiekiem na świecie i uzasadnij, dlaczego Lenin. Czy musieliśmy wrócić do tych czasów?

  • Bardzo ciekawy wywiad z prof. Kikiem jest w Polsce Times. Po raz pierwszy w Polsce przyznano, iż konflikt ukraińsko rosyjski jest w rzeczywistości konfliktem amerykańsko rosyjskim, realizowanym rękami Ukraińców. To samo od dawna mówią Rosjanie i jest to, używając słów klasyka, oczywista oczywistość. USA zmuszają wiele państw do udziału w tym konflikcie.

  • Bardzo ciekawy wywiad z prof. Kikiem jest w Polsce Times. Po raz pierwszy w Polsce przyznano, iż konflikt ukraińsko rosyjski jest w rzeczywistości konfliktem amerykańsko rosyjskim, realizowanym rękami Ukraińców. To samo od dawna mówią Rosjanie i jest to, używając słów klasyka, oczywista oczywistość. USA zmuszają wiele państw do udziału w tym konflikcie.

  • Bardzo ciekawy wywiad z prof. Kikiem jest w Polsce Times. Po raz pierwszy w Polsce przyznano, iż konflikt ukraińsko rosyjski jest w rzeczywistości konfliktem amerykańsko rosyjskim, realizowanym rękami Ukraińców. To samo od dawna mówią Rosjanie i jest to, używając słów klasyka, oczywista oczywistość. USA zmuszają wiele państw do udziału w tym konflikcie.

  • To powinna być tajemnica. A jeśli ktoś uchyla jej rąbka, to tylko polski rząd, a nie jakiś cudzoziemski premier. Jakim prawem?
    Czemu pan Johnson nas denuncjuje przez Rosją? Żeby skierować uwagę Rosjan na szlaki dostaw w Polsce, żeby zachęcić Rosjan do rzucenia bomb na Polskę? Panie Johnson, niech Pan się nie czuje bezpieczny tam daleko na swojej wyspie, gdy tu Rosjanie zechcą nas zaatakować. Czy Judasz Iskariota to Pański idol i wzór do naśladowania? A pamięta Pan, jak on skończył? Niech Pan pilnie czyta Dzieje Apostolskie.

  • To powinna być tajemnica. A jeśli ktoś uchyla jej rąbka, to tylko polski rząd, a nie jakiś cudzoziemski premier. Jakim prawem?
    Czemu pan Johnson nas denuncjuje przez Rosją? Żeby skierować uwagę Rosjan na szlaki dostaw w Polsce, żeby zachęcić Rosjan do rzucenia bomb na Polskę? Panie Johnson, niech Pan się nie czuje bezpieczny tam daleko na swojej wyspie, gdy tu Rosjanie zechcą nas zaatakować. Czy Judasz Iskariota to Pański idol i wzór do naśladowania? A pamięta Pan, jak on skończył? Niech Pan pilnie czyta Dzieje Apostolskie.

  • Może jeszcze zacny i chytry pan Johnson zakabluje Putinowi , w jakiej miejscowości w Polsce szkoleni są ukraińscy żołnierze…? żeby nakierować rosyjskie rakiety na nasz kraj?
    Przecież ten obcy jegomość zdradza polską tajemnicę wojskową wszystkim na świecie, a wiec i państwu, które uważamy za wrogie. Za czasów PRK na takiego mówiło się „kapuś”. Przypominają się słowa wdowy po generale Sosnkowskim: ANGLICY NIE WIEDZĄ, CO TO HONOR.
    Za to się należałoby się niegdyś kula w łeb panie Johnson. Jak pisał nasz poeta Broniewski. Niech pan lepiej o tym pamięta.
    Pewnie gdyby na polski ośrodek szkoleniowy spadły rosyjskie rakiety, to jakby miodem panu Johnsonowi kapało na serce. Zawsze to Anglikom było lepiej wplatać w wojnę cudzy kraj i walczyć na obcej ziemi … w tym przypadku do ostatniej krwi Polaków i Ukraińców.

  • Jak wiadomo sankcje działają w obydwie strony i powinno być tak, że ile tracą na tych sankcjach polskie firmy to procentowo powinny być obniżone uposażenia ministrów i parlamentarzystów.

  • Uległość polskich władz w stosunku do Ukrainy doprowadziła do tego że , co bardziej bezczelni Ukraińcy, czują się gospodarzami Polski. Zachowują się jak w kraju podbitym a przecież mają tą swoją "etnicznie czystą Ukrainę" bo wymordowali większość innych narodów a szczególnie Polaków i Żydów.

  • Z tym kurczowo trzymaniem się Ukraińców wschodniej flanki lub dużych metropolii gdzie dostaną robotę, blisko puby i dyskoteki to przesadzają...

    Sam od ponad miesiąca zarejestrowany jestem w 3 fundacjach rozdzielających Ukraińców. Cisza. Mieszkam niestety na wsi 30km od miast. Robota tu przy zbijaniu palet, ale przecież z żoną mogliby do miasta codziennie jeździć do pracy. Mniejsza, to "uchodźcy" więc praca nie najważniejsza?

    Jakieś 2 tyg temu dostałem info że mają 4 głuchoniemych ukraińców - ale posługują się google translate z komórki nie są opóźnieni. Ponoć nie zależy im na pracy, jak tylko się uspokoi to wracają. Więc mówię im w piątek że 4 to dużo, ale przez weekend kupię 4 łóżka, komplety pościeli itp itd. W poniedziałek o 16 mieli do nas przyjechać. Łóżka kupiłem nówki, z wadą bez zagłówka. Fajne taka skrzynia z materacem. Całość wydałem 1600zł.

    W poniedziałek koło 12 dzwonią i pytają się czy kupiliśmy te łóżka... Jednak znaleźli pracę w Kaliszu i pitolą przyjeżdżać do mnie...

    Tak to chciałem odciążyć Państwo, teraz już nikogo już nie chcę. Nadal jestem zarejestrowany ale nikt nie dzwoni - więc problemu nie ma... Ehhhh

  • Dla mnie jest to słuszne działanie ale żałosne i pełne hipokryzji. Jak już od kilku lat Adam Słomka, działacz Konfederacji Polski Niepodległej, burzył te pomniki to był szykanowany przez władze III-ej RP, zamykano Go w areszcie specjalnie np. na Święta Wielkanocne, wyśmiewano w mediach itp. Żaden polityk, urzędnik IPN czy inny państwowy, samorządowy, a także media nie upomniały się za Adamem Słomką, nie wzięły Go w obronę. Odwrotnie robiono z Niego psychicznego. A teraz nagle tylu bohaterów i burzycieli pomników wdzięczności. Tak to jest według fraszki Staudyngiera - "Idą przez życie z wysoko podzniesionym sztandarem, żeby kierunek wiatru czuć".

  • a co ile bedziemy zaklamywac historie? nie burzyc bo nasze zburza, nie interweniowac jak napadli sasiada bo nas napadna - siedz cale zycie jak mysz pod miotla i co osiagnales w tym zyciu?

  • Durnie, połowa polskich pomników jest po rosyjskiej stronie. Czym odpowiedzą na wasze działanie?!

  • Temu klesze bardziej przystoi kaftan bezpieczeństwa niż stuła.

  • Nie tylko Francja ale i Niemcy "pękają" widać że Wuj Sam wzmocnił swoją pozycję hegemona w tzw. świecie euroatlantyckim. Wojna rosyjsko-ukraińska zdegradowała Niemcy z przywództwa europejskiego. Czy Polska będzie beneficentem tego konfliktu?

  • Ludzie przejrzą na oczy gdy nastąpi katastrofa finansów państwa i dotknie ich bieda, a zbliża się ona milowymi krokami.

  • Artykuł nie wyjaśnia wszystkiego - lepiej to objaśnił Gajowy Marucha w swoim tekscie -
    "Wozy strażackie jadą w kierunku huty stali Azovstal w południowym Mariupolu na Ukrainie, choć nie ma tam żadnego pożaru. Pojazdy te zostaną wykorzystane do wpompowania wody do kombinatu, aby wypłoszyć lub utopić 3000 nazistów z Pułku Azowskiego, którzy ukryli się w ogromnych podziemnych pomieszczeniach pod zakładem."Kompleks stalowy Azovstal to ważna infrastruktura dla Ukrainy i regionu. Uważa się, że zniszczenie go bombami przeciwbunkrowymi, aby dostać się do nazistowskiego pułku AZOV, pracowników biolabu i oficerów NATO ukrywających się tam przed wojskami rosyjskimi, jest zbyt wysoką ceną do zapłacenia.

    Urzędnik, który prosił o zachowanie anonimowości, stwierdził: “Naziści nie mają żadnej wartości, ani jako ludzie, ani żadnej innej. Z drugiej strony, huta jest stosunkowo cenna i ważna”. Choć na razie wykluczono zbombardowanie obiektu, pewne jest, że może on przetrwać, jeśli zostanie zalany wodą.Jeśli naziści z AZOV zamkną szyby wentylacyjne, uduszą się w ciągu kilku dni. Jeśli nie zamkną szybów wentylacyjnych, utoną w ciągu kilku dni. Tak czy inaczej, oblężenie obiektu zostanie zakończone w taki sposób, aby mógł on przetrwać i odrodzić się.

  • Wateusz Morawer w końcu pod wpływem gigantycznych kosztów związanych z przesiedleńcami ukraińskimi doszedł do wniosku ,że taniej będzie zatrzymać ich przed granicą niż utrzymywać w Polsce. Nie wystarczy już bredzić o przyjażni ,ale trzeba zadłużać Polaków na miliardy by podlizać się Usa i Ukraińcom. Od pierwszej wojny w Donbasie PIS hojnie dotuje ukraińską mniejszość w Polsce i ich studentów po 3.5 tyś zł na głowę . Teraz jest jeszcze gorzej- 500+ by wspomóc "nową elyte" i demografie Ukrainy,darmowe przejazdy, mieszkania, dodatki, kieszonkowe, teraz planują zwolnić z podatku. No to już zakłada na planową depopulacje Narodu Polskiego. Ale czego wymagać od ojca dzieci uczęszczających do szkoły Chabat Lubawycz w Warszawie. Prędzej okradnie nas tutaj i da swoim niż wspomoże Polaków na Ukrainie . Ten pozorant nie dorasta do pięt Orbanowi z jego parciem na odrodzenie Madziarów - chwała bratniemu narodowi węgierskiemu ,który się nikomu nie kłania.

  • Jakie to moje wielkie szczęście, że uczęszczam na msze święte w rycie trydenckim a nie na takie cyrki!
    Toż to lepiej iść w niedzielę do knajpy i gdzieś w kącie odmówić Ojcze nasz na chwałę Bożą!

  • To co się teraz w Polsce wyprawia to juz jest obraz prawdziwego upadku. Tu nie chodzi już o takiego przygłupa na ambonie. Chodzi o to, że Polacy po przyciśnięciu "lockdown-ami" po prostu pozbyli sie resztek instynktu samozachowawczego i tak jak kiedyś rozsądnie byli sceptyczni wobec niekontrolowanej imigracji to teraz się nią zachwycają. I nie chodzi tu o to, że ktoś gdzieś przyjął uchodźców (znajomych rodziny, czy znajomych nawet dalszych znajomych), ale o to, że Polacy masowo opowiedzieli się za ściąganiem milionów ukraińców do Polski, zamiast pomyśleniem jak można tym ludziom pomóc w granicach ich państwa. To można było zrobić, ale nikt o tym nie pomyślał - w związku z czym nie przyjechali Ci którzy najbardzie potrzebowali, tylko Ci którzy skorzystali z okazji i było ich na to stać.

  • Pamiętacie wypowiedż min.spraw zagranicznych Węgier sprzed pandemii? Zagroził Ukrainie wysłaniem komandosów do obwodu przy granicy z Węgrami jeśli Ukraincy nie zaprzestaną szykanowania mniejszości węgierskiej , niszczeniu ich mienia i ukrainizacji. To poskutkowało.Trzeba tutaj też wspomnieć ile maja tam swoich szkół z językiem ojczystym jako pierwszym - na 140 tyś osób - 100 szkół, ile maja Polacy na Ukrainie? Na 144 tyś wg.spisu powszechnego /pewnie w realu co najmniej 2-3razy - raptem 4 szkoły/
    Teraz widać kto szanuje swoich obywateli a kto sabotuje pomoc i pomaga obcemu nam kulturowo narodowi o przeszłości rzezimieszka i kolaboranta .

  • Podajcie nazwiska tych zdrajców co to zamiast stać u granic Polski wysługuja się obcym krajom. Niech się rodziny wstydzą a ruscy pokażą ,że nie kłamią .

  • To co zrobił ten nieodpowiedzialny człek w sutannie to himalaje głupoty. Jak można puszczać w miejscu publicznym pieśń siczową ,którą przyswoili sobie banderowscy ludobójcy. Bojcy siczowi też nie byli lepsi , mordowali w czasie 1 wśw i po niej ludzi nie gorzej od swoich następców spod znaku tryzuba OUN-UPA. Gdzie jest jego zwierzchnik , co tam robili Polacy ,zamiast zaprotestować ,albo z braku odwagi zwyczajnie wyjść. On jest chyba chory umysłowo /podobno za PRL porąbał telewizor bo ludzie nie przychodzili na msze-wikipedia/ Już nie wystarczą tzw.księża patrioci rodem z lat 50-tych, księża kolaboranci z UB-SB, teraz kolaborują z banderowską narracją popieraną przez władze i częściowo przez kościół. Dokąd to nas zaprowadzi ,strach pomyśleć . To są jaskółki zmian w Polsce ,które odbiorą nam najpierw ciało / patrz pandemia,zastraszanie księży, wiernych/ potem dusze i wynarodowienie . Nawet Bismarck tego nie dokonał pomimo rozbiorów, nawet Hitler i Stalin nie doczekał triumfu degradacji polskości ,która tutaj widzimy. Kresowiacy gdyby powstali z mogił zrobili by z tym durnym klechą porządek, bo ta zaraza może opanować inne parafie ku naszej zgubie.

  • Czeslaw 19 April 2022, 09:02 Putin twierdzi, że sankcje zawiodły

    Władimir Władimirowicz Putin rządzi Federacją Rosyjską od 1999 r. a więc 23 lata. Według mnie te lata to czas niewykorzystany dla zbudowania potęgi gospodarczej Rosji. Rosja nie stała się krajem przodującej nauki, gospodarki czy nowoczesnej technologii w obecnym świecie. Gospodarka Rosji należy do światowej czołówki ale tylko w kontekście potencjału gospodarczego. Rosja dysponuje największymi na świecie źródłami energii i z tego „żyje”.
    Putin widzi potęgę Rosji tak jak ją widziała caryca Katarzyna tzn. powiększać terytorium i uzależniać sąsiadów od siebie. A obecnie potęga państwa to rozwój gospodarczy i nowoczesna technologia. W tej dziedzinie życia Rosja nie ma się czym pochwalić, Putin nie wykorzystał swojej władzy by z Rosji uczynić nowoczesne państwo, działa metodami KGB a nie gospodarza, to mentalność komunistyczna.
    Poniżej tylko dwa przykłady jak dyktatorzy, wykorzystując swą władzę, rozwinęli gospodarczo swoje państwa.
    W Chinach po śmierci Mao w 1976 r., pomimo że partia komunistyczna nadal została rządzącą totalitarną dyktaturą, to zliberalizowano gospodarkę, rozwinięto relacje zagraniczne. Bardzo szybki wzrost gospodarczy kraju doprowadził do tego, że od 2010 r Chiny stały się drugą pod względem wielkości gospodarką świata.
    Augusto Pinochet – chilijski dyktator i generał, przywódca junty wojskowej w Chile. W latach 1974 do 1990 pełnił urząd prezydenta, doszedł do władzy w wyniku wojskowego puczu. Swoją władzę dyktatorską wykorzystał na przeprowadzenie reform gospodarczych, Chile stało się najbogatszym krajem Ameryki Południowej. Reformy te określane są jako chilijski cud gospodarczy.

  • Właściwie dobrze się stało, że się pomylił. Najlepiej żeby Polska była jak najmniej kojarzona z tym bałaganem.

  • Ukraińcy mordowali na Wołyniu Polskie dzieci. Teraz dostają kasę na swoje. Długo czekali, ale doczekali się.

  • bardzo dobra wypowiedź szanowanego i uznanego generała, należy tą kwestię podnosić tym głośniej im bardziej Rosja dostaje w du..e na Ukrainie.Obwód Królewiecki w rękach Putlera to sztylet przyłożony do polskiego gardła i jeśli nawet nie uda się przyłączyć tego terytorium do Polski co zresztą we wstępnych ustaleniach pojałtańskich było, należy przynajmniej dążyć do autonomii i całkowitej demilitaryzacji tego obwodu

  • Ponoc Elona Muska satelitki teraz chca ... bo to ponoc dzieki nim niezniszczalny okrecik poszedl na dno, a nie przez nachlana np. zaloge jak caly ten zachlany i otumaniony wódą narod :(
    "Skarby zatopionych statków" to bajka z 1973 roku, wyprodukowana przez rosyjskie studio filmowe Soyuzmultfilm. Pewnie nikt nie przypomniałby sobie o tej kreskówce, gdyby nie to, że rosyjskie studio zaczęło w popłochu usuwać bajkę z sieci.- Wszystko jasne, to faszystowski niszczyciel. Faszystowskie niszczyciele oznaczono literą Z – mówi chłopiec z kreskówki. To, że mowa o zatopionym okręcie oznaczonym literą Z, którą dziś posługuje się rosyjska propaganda, to jeszcze nic. W okręt z kreskówki miał trafić pocisk Neptun, którego resztki dzieci z bajki przekazały na złom, a pieniądze przekazały na pomoc dla swojego przyjaciela.
    https://twitter.com/ngumenyuk/status/1515683575630290945 "Co za prorocza kreskówka"

  • Swoich to sie zabiera do siebie jak sie tak o nich martwia, mamy XXI w a nie XVI :( to my tez mamy z calym nato isc z pomoca naszym szykanowanym, z ograniczanymi prawami Polakom na Bialorusi i Litwie? czy my to nie mozemy im pomoc tak samo jak Ci troglodyci?

  • hahah, to bylo wiecej niz pewne ze to amerykanie maczali w tym paluszki, juz po tych znaczkach wydanych 2 dni wczesniej z tym okrecikiem, dopelnili po 2 dniach beki z niego :( wogole caly czas te amerykanskie przewidywania wydarzen swiadcza o tym ze to oni tym wszytskim steruja, chyba ze maja armie jasnowidzow albo kretow u najezdzcy :)

  • https://fronda.pl/a/ks-prof-andrzej-kobylinski-dla-frondy-papiez-robi-dla-ukrainy-wiecej-niz-jakikolwiek-inny-przywodca-religijny,176447.html
    Ks. prof. Andrzej Kobyliński dla Frondy: Papież robi dla Ukrainy więcej niż jakikolwiek inny przywódca religijny
    „W ocenie obecnej wojny Rosji z Ukrainą papież Franciszek jest przede wszystkim politykiem i dyplomatą, który oferuje tym krajom rolę mediatora. Warto w tym miejscu dodać, że obecny Biskup Rzymu robi dla Ukrainy zdecydowanie więcej niż liderzy innych religii. Niestety, nie słychać wypowiedzi przedstawicieli judaizmu. Milczą liderzy hinduizmu i buddyzmu. Niektóre środowiska muzułmańskie są zdecydowanie po stronie Rosji” – ocenia w rozmowie z portalem Fronda.pl ks. prof. Andrzej Kobyliński.

  • Gdy banderowcy przez osiem lat ostrzeliwali wschodnie tereny, które sprzeciwiły się puczowi zbrojnemu, to było dobrze. Gdy przez 8 lat nawet nie oskarżono morderców z Odessy, to było bardzo dobrze, zaś Ukrainę określano jak demokratyczną. Gdy Rosja upomniała się o swoich to jest bardzo źle. To tylko rząd, który nazywa się polskim, nie potrafił upomnieć się o możliwość pochowania pomordowanych przez banderowców, tylko wspiera potomków morderców.

  • Tożsamość oparta na kulcie Bandery ,Szuchewicza..........Doncowa ......?

  • jak widać zwykły chłopak z Jemenu jest lepszym aktorem, niż tacy artyści jak stuhr, czy inni