W latach 40-tych banderowcy nie mieli żadnych zahamowań w mordowaniu Polaków. Teraz nie mają żadnych zahamowań w zgłaszaniu coraz to nowych żądań. Natura banderowców, jak widać, nie zmienia się. Rząd w Polsce nie ma natomiast żadnych zahamowań w rozkradniu Polski na rzecz banderowców.
Sądzę, że takie zdecydowane apele i żądania (ktoś mógłby może rzec, wręcz bezczelne) oznaczają dramatyczną sytuację. Nic w mediach nie pisze się o stratach UA, ale nie ma wątpliwości, że ponoszą dotkliwe straty w sprzęcie i ludziach. RU także, ale ta ma dużo większy potencjał, niż UA. Eksperci wojskowości alarmują, że w bezpośrednie walki zaangażowane jest już 90% oddziałów UA, a to nie jest dobrze. Podobno maximum nie powinno to być więcej, niż 60-65%. Chodzi o to, że oddziały walczące stale się rotuje, zmęczone lub zdziesiątkowane oddziały luzuje się i zastępuje świeżymi, żeby żołnierz mógł odpocząć. 90% zaangażowanych w walkę bezpośrednią oznacza, że praktycznie nie ma kim luzować walczących i rotować. Podobno UA szybciej traci, niż jest w stanie uzupełnić. Straty uzupełnia się już żołnierzami OT. Żeby zatrzymać ruski walec artyleryjski, który mocno przetrzebia SZU, UA musi mieć artylerię o dalszym zasięgu i nowoczesny sprzęt. Stąd Jankesy i Angole na złamanie karku ślą teraz nowoczesne haubice (np. słynne 177 z pociskami Excalibur). Chyba Zachód zdał sobie sprawę, że ta pomoc w ciężkim sprzęcie jest mocno spóźniona.
Słowa Kułeby n/t naszych rupieci T-72 nie oznaczają, że nie są wdzięczni za te czołgi, bo Ukry wiedzą, że lepszy jest T-72, niż żaden czołg. Ale zgodzę się, że teraz UA potrzebuje nowoczesnego sprzętu. Część już tam jest, jednak i tak minie minimum 2 tygodnie, zanim ten sprzęt zacznie być używany. Na razie UA skutecznie odpiera ataki RU (ponosząc oczywiście straty). Gdzie ruskie przełamią front, UA kontruje i sytuacja znowu uratowana. Pytanie, ile tak wytrzymają, zanim uzupełnią straty w sprzęcie. W walkach na samym odcinku Izjum-Berwinkowe UA straciła 4 brygady (w tym dwie zmech, 1 zmotor i 1 panc). Całkowicie, tj. już tych brygad nie ma. I jeszcze jeden problem tutaj się pojawia. Jeśli nawet na ich miejsce pojawią się nowo-sformowane, nie będą już miały takiej wartości bojowej. Sprzęt można dostarczyć, ale dobrego żołnierza szkoli się latami.
I vece versa,bestialskich zbrodni dopuscili sie ukraińcy,filmów w tym temacie jest dostatek.Natomiast nie widziałem żadnego w którym to ruscy mordują jeńców ukraińskich czy cywilów.Bucza to nie do końca jest wyjaśniona.Tam jest sporo wątpliwości i pytań.
Z całym szacunkiem kolego ale Twoja teoria nie trzyma się kupy, i mi wygląda na taką grubymi nićmi szytą spiskową teorię dziejów. Po zbrodniach i bestialstwie jakich sowieci dopuścili się na Ukraińcach jakikolwiek deal między nimi nie miałby szans powodzenia, zdrajcy jacy się trafiają po stronie ukraińskiej to mieszkający tam Rosjanie, którzy niekoniecznie pałają miłością do kijowskiego rządu i tyle. Natomiast wśród Ukraińców którzy potracili na tej wojnie bliskich i całe majątki wieść o jakichkolwiek układach z "onucami" skończyłaby się dla tych co by próbowali po prostu linczem.
Skad wiesz ze glownie? bo tak Ci mainstream nadaje? a moze z Rumunii dokad uciekaly i ladowaly Ukrainskie Migi :) Skoro chca niszczyc trasporty wspierajace Ukrow, to rowniez nalezaloby je wyeliminowac z mostu Krymskiego itp. bo chyba jedne i drugie przedluzaja ten konflikt, a kto w nim jest najezdzca i agresorem a kto sie broni to chyba dziecko zauwazy :)
Takie cymbaly nami rzadza ze jak zwykle z kazdej str nas w ciula robia : 1. my ropy od ruska nie, ale ruska od holendra z ich marza juz tak, 2. my tiry tam blokujemy i naszych przewoznikow, ale Ukry chca zeby ich tiry a nie nasze tranzytem lataly od nich na zachod, 3. my Ukrom 200 czolgow dac, ale nam Niemcy i GB robia fochy zeby uzupelnic ten stan teraz :( juz po tych PO-skich stolkach w Brukseli widac jakie cymbaly z nas - ze to zadni prawdziwi Polacy tylko przekupny motloch :(
Slabiutkie to FSB ze Ukry sb tam biegaja po calej Rosji gdzie chca:) chociaz dziwne ze jeszcze tych buczanskich zbrodniarzy i ich rodzin nie namierzyli - skro maja ich adresy itp. Wogole sie zastanawiam czy to sami ruski ktorzy nie chca byc samobojami i isc na ta bezsensowna wojne nie odwalaja tej roboty i "milczaca" opozycja tej zorganizowanej grupy przestepcow jakimi sa rzadzacy tym biednym narodem (co widac ile nakradli a ile wynosi najnizsza krajowa w tym kraju)
Ja nie wiem o co my walczymy? Przed ruska dzicza mamy im pomagac, razem do Ukrow jezdza prezydenci itp. a temat polskiej mniejszosci dalej jakims nierozwiazanym tematem? To jestesmy razem czy przeciw sobie - bo czegos tu nie rozumiem:( ze w jednej rzeczy dzialamy wspolnie a w innej przeciwko sobie :( Hipokryzja sie to chyba zowie:(
Nalezy zadac pytanie czy to jest jeszcze Ojczyzna i kto nia tak naprawde zarzadza? Niech ten jej i swoich interesow broni :) o czym swiadcza coraz mniejsze prawa we "wlasnym" kraju no i to co sie z nim stalo (np. przemyslem) po latach 80 -tych :(
Putek? kogo interesuja Wasze sankcje? to Was nikt nigdzie nie chce i sobie nie zyczy nigdzie zakaly tego swiata, mam nadzieje ze zachodni plan jest taki zeby odizolowac takie bydlo od swiata jak Koree Polnocna, gdyz nic nie wnosicie i do niczego swiatu nie jestescie potrzebni z ta banda zaciemnialych niewolnikow ktorymi manipulujecie pokoleniami dla wlasnych przestepczych korzysci, szkoda troche tych normalnych Rosjan ze przez taka zorganizowana grupe przestepcza zyja w takiej biedzie w porownaniu do normalnego swiata, ale to w jakims stopniu ich wybor i tchorzliwosc utrzymywac takie pomioty przy korytach :(
Zaczynam sie coraz bardziej obawiac czy oni jakos z ruskiem nie sa juz ugadani i nas oraz zachod w ten sposob probuja rozbroic? a ruskie scier...0 uzyskuje dzieki temu dostep do zachodnich technologii uzbrojenia:( Stad tez Niemcy nie chca im nic nowoczesnego przekazywac tylko namawiaja inne kraje do oddania ruskiego zlomu a w zamian maja dac swoj. Z tym Mariupolem to jakis cyrk - mieli kilka tygodni zeby tam dotrzec jak ruskie sie wycofaly spod Kijowa itp. i gdzie sa? Tym bardziej ze ich jest ponoc wiecej, a broni wg danych od darczyncow wyslanej juz 2 x tyle ile maja wojska - to gdzie ona sie podziala? czyzby ktos deale na tym robil nawet w takim czasie?
Kułeba to zrozumiałe że będzie sie domagał i tupał nogami, Polska natomiast powinna wspomagać militarnie Ukrainę ale nie w taki sposób aby osłabiać własną zdolność bojową czy też rozbrajać się. Chociaż jeśli chodzi o uzupełnienie stanu czołgów to pewnie lepiej dla naszej armii aby w miejsce przekazanych T72 Polska otrzymała Leopardy które już są na wyposażeniu naszej armii i do których mamy zaplecze serwisowe.
Bardzo aktywna postawa komitetów obrony szkół, ogromne i wszechstronne wsparcie Związku Polaków na Litwie i Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin, podtrzymanie od Polaków z Macierzy (wiece pod ambasadą litewską w Warszawie) i całego Świata (organizacje polonijne) daje pierwszy sukces na żmudnej drodze walki o polskość, o zachowanie zasłużonych polskich szkół. W jedności jest siła Wilniuków!
To wynik kształcenia Polaków przez funkcjonariuszy Związku Nauczycielstwa Polskiego a teraz ustawę lexczarnek zawetował prezydent A.Duda. Czyje interesy reprezentuje prezydent RP A.Duda?. "Taka będzie Rzeczpospolita jakie młodzieży chowanie" - a młodzież wychowują postkomuniści, TVN i GW do tego dochodzi anarchizująca Najwyższa Kasta. PiS nie uzdrawia Polski, tylko wegetuje i kombinuje.
Dziadziusiowi myli się Ukraina z Rosją, ale nadal chce walczyć, a raczej zmuszać innych do walki. Czyżby jankesi byli gorsi od banderowców? To całkiem możliwe.
Skoro Duda, pierwsza osoba w państwie, mówi o tym bez ogródek to istnieje obawa, że w tej kwestii zapadły już decyzje i pozostaje jedynie wmówić Polakom jakie to dla nas będzie szczęście.
Jak podały Kresy.pl 18-go września 2009 r. Adam Michnik tak się wypowiedział na ten temat
http://kresy.pl/wydarzenia/michnik-chce-polsko-ukrainskiego-panstwa/
„Marzę byśmy potrafili razem zbudować coś wspólnego. Jeżeli zrobilibyśmy wspólny twór państwowy, coś na kształt Beneluxu – na przykład POLUKR lub UKR-POL, to będziemy państwem z którym będzie musiał się liczyć każdy i na Wschodzie i na Zachodzie – powiedział „Kurierowi Galicyjskiemu” Adam Michnik.
– To jest olbrzymia szansa. Oczywiście ona nie jest na jutro, ona jest na „za jakiś czas”, ale ona jest realna. Teraz pytanie: co to pokolenie, które dzisiaj dochodzi do władzy na Ukrainie i w Polsce potrafi z tą szansą uczynić? – dodał.”
A następnie: „ Ja mam z Ukrainą więzi sentymentalne. Mój ojciec urodził się we Lwowie, mój przyjaciel Jacek Kuroń też się urodził we Lwowie. (…) W Stanisławowie, dzisiaj nazywanym Iwano-Frankowskiem jestem pierwszy raz w życiu, ale dla mnie to miasto nadal pozostaje Stanisławowem. Przed wojną, przez jakiś czas, mieszkała tu moja mama.”
Trzeba w tym miejscu dodać, że ojciec A.Michnika Ozjasz Szechter i Oskar Lange, należeli do Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, która już w latach 20 i 30 ubiegłego wieku dążyła do oderwania Kresów od Polski i swój cel osiągnęli.
Niestety pan Rola wierzy w "demokrację" czyli wolność słowa i poglądów a nie zauważył ze wróciła komuna.Teraz jedna partia i jedynie "słuszne poglady".Presstytucja na całego.Propaganda tylko jednokierunkowa.Pokaz żenady w wykonaniu tzw "mediów" bo to zwykła CENZURA.
Brawo Ławrow. Rosja - jedno z nielicznych niepodległych państw na świecie i dlatego USA chcą ją zniszczyć. USA będą robiły co w ich mocy by nie było pokoju.
A moim zdanie taki mur jest bardziej potrzebny niż na granicy z Białorusią. Duduś to dla mnie zwykły sprzedawczyk. Używając języka ukraińskiego - na pohybel mu
Trochę to groteskowe. Unia może nakładać sankcje, zaś Rosja musi swoje wszystkie zobowiązania wypełniać bez zastrzeżeń? Przydałoby się trochę logiki ze strony Unii. Zbyt wysokie żądanie?
Komu te bajki chcecie "sprzedać"? Cytat 'było podejrzenie, że Rosjanie użyją piechoty i zostanie ten ośrodek zajęty”, kurna no to "ruska piechota" super jest skoro spod Kijowa dojechałaby w "try miga' pod granice z RP :-) A swoja drogą Trojan i "spółka" wy tak ze strachu przed ABW(ehrą) czy też przeszliście już "na żołd" jak Bąkiewicz? Teraz jest właśnie "moment próby" gdy wszyscy widzą kto sie "szmaci" jak Bąkiewicz i wy, a kto pozostaje wierny temu co wyznaje jak pan Rola. Nie pozdrawiam i oczywiście nic nie wpłacam, idźcie sobie po "zapomogę" do Sakiewicza i Morawieckiego...
W armii Hitlera służyło ponad 150 tys. Żydów, w tym 21 w stopniu generała, jeszcze w 2008 r. w Izraelu żyło 150 osób pobierających emerytury z Wehrmachtu. – za publikacją 2016/05/25 – w Historia Niemiec/Historia Żydów/II wojna światowa
nie oszukujmy się. Niemcy postępują tak aby nie zaszkodzić mocno współpracy Niemiecko Rosyjskiej. Czy to coś nowego? Cztery rozbiory Polski raczej potwierdzają wiekową tradycję sojuszu Rosyjsko Niemieckiego.
nie oszukuj się, na świecie jest dosłowni kilka krajów na które pracują inne kraje. Tyle i aż tyle. A powracając do pytania, to który "but" byś wybrał?
nic nie mówiłem o napaści na Polskę, za to mówiłem, że lepiej aby te czołgi przydały się w osłabianiu Rosji na Ukrainie. Inna sprawą jest to że w/w czołgi to dość mocno zdezelowane jednostki (np. lufy). Po drugie, skoro Rosja nie będzie napadać na Polskę to o co chodzi?
odcięcie wody na Krymie to była odpowiedź na Ruską napaść na Krym na którym dzierżawili od Ukraińców część terenu. Ruscy złodzieje myśleli że Ukraińcy będą dostarczać coś złodziejowi? Pan jesteś jakiś taki deko naiwny.
Ruscy też niech dobrze zapamiętają, Polska to nie Putrerstan. Zagrożeniem dla Polski są Ruscy. Od wieków Ruscy to zakała Europy. Mają tak wielki kraj ale ciągle im mało, dla tego napadają na sąsiadów, taka mentalność nazisty, bolszewika, kołchoźnika i terrorysty.
Rosja nie ma dość sił aby zagarnąć wschód Ukrainy (nie mówiąc o całej) a co dopiero aby zacząć wojnę z NATO, z którym starcie zakończyło by się dla niej klęską po kilku dniach. Mówienie więc o ataku na Polskę jest na wyrost, zaś rozbrajanie kraju w obecnej sytuacji jest nieroztropne by nie powiedzieć bardziej dosadnie. Teraz rząd próbuje wyżebrać od Niemców czołgi T-72 w miejsce tych, których lekkomyślnie pozbawił nasze wojsko.
Jak duży wpływ na społeczeństwo polskie ma ogłupiająca dezinformacja "polskich" mediów oraz cenzura.
Hańba Hiszpanii.
Jak wiadomo, od czasu Iraku USA mają najlepiej poinformowane źródła.
Jeśliby dodać do zwolenników UPA Dudę i Morawieckiego, to i tak nie zwyciężą.
Ojczyzna, to nie tylko ziemia. Ojczyzna to niestety również zakłamani politycy. Dlatego jest taki wynik sondażu
W latach 40-tych banderowcy nie mieli żadnych zahamowań w mordowaniu Polaków. Teraz nie mają żadnych zahamowań w zgłaszaniu coraz to nowych żądań. Natura banderowców, jak widać, nie zmienia się. Rząd w Polsce nie ma natomiast żadnych zahamowań w rozkradniu Polski na rzecz banderowców.
Tym tekstem p.premier przypomina mi swojego Ojca śp.Kornela :) - nie powiem, pyskowaliśmy.
Sądzę, że takie zdecydowane apele i żądania (ktoś mógłby może rzec, wręcz bezczelne) oznaczają dramatyczną sytuację. Nic w mediach nie pisze się o stratach UA, ale nie ma wątpliwości, że ponoszą dotkliwe straty w sprzęcie i ludziach. RU także, ale ta ma dużo większy potencjał, niż UA. Eksperci wojskowości alarmują, że w bezpośrednie walki zaangażowane jest już 90% oddziałów UA, a to nie jest dobrze. Podobno maximum nie powinno to być więcej, niż 60-65%. Chodzi o to, że oddziały walczące stale się rotuje, zmęczone lub zdziesiątkowane oddziały luzuje się i zastępuje świeżymi, żeby żołnierz mógł odpocząć. 90% zaangażowanych w walkę bezpośrednią oznacza, że praktycznie nie ma kim luzować walczących i rotować. Podobno UA szybciej traci, niż jest w stanie uzupełnić. Straty uzupełnia się już żołnierzami OT. Żeby zatrzymać ruski walec artyleryjski, który mocno przetrzebia SZU, UA musi mieć artylerię o dalszym zasięgu i nowoczesny sprzęt. Stąd Jankesy i Angole na złamanie karku ślą teraz nowoczesne haubice (np. słynne 177 z pociskami Excalibur). Chyba Zachód zdał sobie sprawę, że ta pomoc w ciężkim sprzęcie jest mocno spóźniona.
Słowa Kułeby n/t naszych rupieci T-72 nie oznaczają, że nie są wdzięczni za te czołgi, bo Ukry wiedzą, że lepszy jest T-72, niż żaden czołg. Ale zgodzę się, że teraz UA potrzebuje nowoczesnego sprzętu. Część już tam jest, jednak i tak minie minimum 2 tygodnie, zanim ten sprzęt zacznie być używany. Na razie UA skutecznie odpiera ataki RU (ponosząc oczywiście straty). Gdzie ruskie przełamią front, UA kontruje i sytuacja znowu uratowana. Pytanie, ile tak wytrzymają, zanim uzupełnią straty w sprzęcie. W walkach na samym odcinku Izjum-Berwinkowe UA straciła 4 brygady (w tym dwie zmech, 1 zmotor i 1 panc). Całkowicie, tj. już tych brygad nie ma. I jeszcze jeden problem tutaj się pojawia. Jeśli nawet na ich miejsce pojawią się nowo-sformowane, nie będą już miały takiej wartości bojowej. Sprzęt można dostarczyć, ale dobrego żołnierza szkoli się latami.
Szkoda tylko, że chłopaki nie widzą (nie wiedzą), że rządzący tym państwem oraz lewicowi oposy walczą nie o, a przeciwko narodowemu interesowi Polski.
I vece versa,bestialskich zbrodni dopuscili sie ukraińcy,filmów w tym temacie jest dostatek.Natomiast nie widziałem żadnego w którym to ruscy mordują jeńców ukraińskich czy cywilów.Bucza to nie do końca jest wyjaśniona.Tam jest sporo wątpliwości i pytań.
Z całym szacunkiem kolego ale Twoja teoria nie trzyma się kupy, i mi wygląda na taką grubymi nićmi szytą spiskową teorię dziejów. Po zbrodniach i bestialstwie jakich sowieci dopuścili się na Ukraińcach jakikolwiek deal między nimi nie miałby szans powodzenia, zdrajcy jacy się trafiają po stronie ukraińskiej to mieszkający tam Rosjanie, którzy niekoniecznie pałają miłością do kijowskiego rządu i tyle. Natomiast wśród Ukraińców którzy potracili na tej wojnie bliskich i całe majątki wieść o jakichkolwiek układach z "onucami" skończyłaby się dla tych co by próbowali po prostu linczem.
No i elegancko :)
Skad wiesz ze glownie? bo tak Ci mainstream nadaje? a moze z Rumunii dokad uciekaly i ladowaly Ukrainskie Migi :) Skoro chca niszczyc trasporty wspierajace Ukrow, to rowniez nalezaloby je wyeliminowac z mostu Krymskiego itp. bo chyba jedne i drugie przedluzaja ten konflikt, a kto w nim jest najezdzca i agresorem a kto sie broni to chyba dziecko zauwazy :)
Takie cymbaly nami rzadza ze jak zwykle z kazdej str nas w ciula robia : 1. my ropy od ruska nie, ale ruska od holendra z ich marza juz tak, 2. my tiry tam blokujemy i naszych przewoznikow, ale Ukry chca zeby ich tiry a nie nasze tranzytem lataly od nich na zachod, 3. my Ukrom 200 czolgow dac, ale nam Niemcy i GB robia fochy zeby uzupelnic ten stan teraz :( juz po tych PO-skich stolkach w Brukseli widac jakie cymbaly z nas - ze to zadni prawdziwi Polacy tylko przekupny motloch :(
Slabiutkie to FSB ze Ukry sb tam biegaja po calej Rosji gdzie chca:) chociaz dziwne ze jeszcze tych buczanskich zbrodniarzy i ich rodzin nie namierzyli - skro maja ich adresy itp. Wogole sie zastanawiam czy to sami ruski ktorzy nie chca byc samobojami i isc na ta bezsensowna wojne nie odwalaja tej roboty i "milczaca" opozycja tej zorganizowanej grupy przestepcow jakimi sa rzadzacy tym biednym narodem (co widac ile nakradli a ile wynosi najnizsza krajowa w tym kraju)
Ja nie wiem o co my walczymy? Przed ruska dzicza mamy im pomagac, razem do Ukrow jezdza prezydenci itp. a temat polskiej mniejszosci dalej jakims nierozwiazanym tematem? To jestesmy razem czy przeciw sobie - bo czegos tu nie rozumiem:( ze w jednej rzeczy dzialamy wspolnie a w innej przeciwko sobie :( Hipokryzja sie to chyba zowie:(
Nalezy zadac pytanie czy to jest jeszcze Ojczyzna i kto nia tak naprawde zarzadza? Niech ten jej i swoich interesow broni :) o czym swiadcza coraz mniejsze prawa we "wlasnym" kraju no i to co sie z nim stalo (np. przemyslem) po latach 80 -tych :(
Putek? kogo interesuja Wasze sankcje? to Was nikt nigdzie nie chce i sobie nie zyczy nigdzie zakaly tego swiata, mam nadzieje ze zachodni plan jest taki zeby odizolowac takie bydlo od swiata jak Koree Polnocna, gdyz nic nie wnosicie i do niczego swiatu nie jestescie potrzebni z ta banda zaciemnialych niewolnikow ktorymi manipulujecie pokoleniami dla wlasnych przestepczych korzysci, szkoda troche tych normalnych Rosjan ze przez taka zorganizowana grupe przestepcza zyja w takiej biedzie w porownaniu do normalnego swiata, ale to w jakims stopniu ich wybor i tchorzliwosc utrzymywac takie pomioty przy korytach :(
Zaczynam sie coraz bardziej obawiac czy oni jakos z ruskiem nie sa juz ugadani i nas oraz zachod w ten sposob probuja rozbroic? a ruskie scier...0 uzyskuje dzieki temu dostep do zachodnich technologii uzbrojenia:( Stad tez Niemcy nie chca im nic nowoczesnego przekazywac tylko namawiaja inne kraje do oddania ruskiego zlomu a w zamian maja dac swoj. Z tym Mariupolem to jakis cyrk - mieli kilka tygodni zeby tam dotrzec jak ruskie sie wycofaly spod Kijowa itp. i gdzie sa? Tym bardziej ze ich jest ponoc wiecej, a broni wg danych od darczyncow wyslanej juz 2 x tyle ile maja wojska - to gdzie ona sie podziala? czyzby ktos deale na tym robil nawet w takim czasie?
Ale też czy warto 1:4 pozbywać się sprzętu? Tak jeśli planujemy coś dokupić... I UK na wypożycza challengery czy oddaje?
Kułeba to zrozumiałe że będzie sie domagał i tupał nogami, Polska natomiast powinna wspomagać militarnie Ukrainę ale nie w taki sposób aby osłabiać własną zdolność bojową czy też rozbrajać się. Chociaż jeśli chodzi o uzupełnienie stanu czołgów to pewnie lepiej dla naszej armii aby w miejsce przekazanych T72 Polska otrzymała Leopardy które już są na wyposażeniu naszej armii i do których mamy zaplecze serwisowe.
Bardzo aktywna postawa komitetów obrony szkół, ogromne i wszechstronne wsparcie Związku Polaków na Litwie i Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin, podtrzymanie od Polaków z Macierzy (wiece pod ambasadą litewską w Warszawie) i całego Świata (organizacje polonijne) daje pierwszy sukces na żmudnej drodze walki o polskość, o zachowanie zasłużonych polskich szkół. W jedności jest siła Wilniuków!
To wynik kształcenia Polaków przez funkcjonariuszy Związku Nauczycielstwa Polskiego a teraz ustawę lexczarnek zawetował prezydent A.Duda. Czyje interesy reprezentuje prezydent RP A.Duda?. "Taka będzie Rzeczpospolita jakie młodzieży chowanie" - a młodzież wychowują postkomuniści, TVN i GW do tego dochodzi anarchizująca Najwyższa Kasta. PiS nie uzdrawia Polski, tylko wegetuje i kombinuje.
To może oznaczać atak na Polskę, z której terytorium realizowane są główne dostawy broni na Ukrainę.
Broń jest najlepszą pomocą humanitarną? Rozumowanie typowe dla Niemców. Co prawda z innej epoki.
Dziadziusiowi myli się Ukraina z Rosją, ale nadal chce walczyć, a raczej zmuszać innych do walki. Czyżby jankesi byli gorsi od banderowców? To całkiem możliwe.
Najwyższa pora.
Ciekawe czy i dla banderyzmu też nie będzie żadnej granicy? Czy np. rok Bandery będzie obowiązywał też w Polsce? Wiele pytań się nasuwa...
Skoro Duda, pierwsza osoba w państwie, mówi o tym bez ogródek to istnieje obawa, że w tej kwestii zapadły już decyzje i pozostaje jedynie wmówić Polakom jakie to dla nas będzie szczęście.
Jak podały Kresy.pl 18-go września 2009 r. Adam Michnik tak się wypowiedział na ten temat
http://kresy.pl/wydarzenia/michnik-chce-polsko-ukrainskiego-panstwa/
„Marzę byśmy potrafili razem zbudować coś wspólnego. Jeżeli zrobilibyśmy wspólny twór państwowy, coś na kształt Beneluxu – na przykład POLUKR lub UKR-POL, to będziemy państwem z którym będzie musiał się liczyć każdy i na Wschodzie i na Zachodzie – powiedział „Kurierowi Galicyjskiemu” Adam Michnik.
– To jest olbrzymia szansa. Oczywiście ona nie jest na jutro, ona jest na „za jakiś czas”, ale ona jest realna. Teraz pytanie: co to pokolenie, które dzisiaj dochodzi do władzy na Ukrainie i w Polsce potrafi z tą szansą uczynić? – dodał.”
A następnie: „ Ja mam z Ukrainą więzi sentymentalne. Mój ojciec urodził się we Lwowie, mój przyjaciel Jacek Kuroń też się urodził we Lwowie. (…) W Stanisławowie, dzisiaj nazywanym Iwano-Frankowskiem jestem pierwszy raz w życiu, ale dla mnie to miasto nadal pozostaje Stanisławowem. Przed wojną, przez jakiś czas, mieszkała tu moja mama.”
Trzeba w tym miejscu dodać, że ojciec A.Michnika Ozjasz Szechter i Oskar Lange, należeli do Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, która już w latach 20 i 30 ubiegłego wieku dążyła do oderwania Kresów od Polski i swój cel osiągnęli.
Bo rząd Węgier dba o interes SWOJEGO kraju a nie jak "nasi"? rzadzący o cudzy.Brawo Węgrzy,możemy wam tylko pozazdrościć.
a tam wolę, żeby ta granica jednak została.
Nic nie zatrze tych śladów i znamion ludobójstwa.
Niestety pan Rola wierzy w "demokrację" czyli wolność słowa i poglądów a nie zauważył ze wróciła komuna.Teraz jedna partia i jedynie "słuszne poglady".Presstytucja na całego.Propaganda tylko jednokierunkowa.Pokaz żenady w wykonaniu tzw "mediów" bo to zwykła CENZURA.
Brawo Ławrow. Rosja - jedno z nielicznych niepodległych państw na świecie i dlatego USA chcą ją zniszczyć. USA będą robiły co w ich mocy by nie było pokoju.
A moim zdanie taki mur jest bardziej potrzebny niż na granicy z Białorusią. Duduś to dla mnie zwykły sprzedawczyk. Używając języka ukraińskiego - na pohybel mu
Ukraina najważniejsza. Tak orzekły USA.
Trochę to groteskowe. Unia może nakładać sankcje, zaś Rosja musi swoje wszystkie zobowiązania wypełniać bez zastrzeżeń? Przydałoby się trochę logiki ze strony Unii. Zbyt wysokie żądanie?
Komu te bajki chcecie "sprzedać"? Cytat 'było podejrzenie, że Rosjanie użyją piechoty i zostanie ten ośrodek zajęty”, kurna no to "ruska piechota" super jest skoro spod Kijowa dojechałaby w "try miga' pod granice z RP :-) A swoja drogą Trojan i "spółka" wy tak ze strachu przed ABW(ehrą) czy też przeszliście już "na żołd" jak Bąkiewicz? Teraz jest właśnie "moment próby" gdy wszyscy widzą kto sie "szmaci" jak Bąkiewicz i wy, a kto pozostaje wierny temu co wyznaje jak pan Rola. Nie pozdrawiam i oczywiście nic nie wpłacam, idźcie sobie po "zapomogę" do Sakiewicza i Morawieckiego...
W armii Hitlera służyło ponad 150 tys. Żydów, w tym 21 w stopniu generała, jeszcze w 2008 r. w Izraelu żyło 150 osób pobierających emerytury z Wehrmachtu. – za publikacją 2016/05/25 – w Historia Niemiec/Historia Żydów/II wojna światowa
nie oszukujmy się. Niemcy postępują tak aby nie zaszkodzić mocno współpracy Niemiecko Rosyjskiej. Czy to coś nowego? Cztery rozbiory Polski raczej potwierdzają wiekową tradycję sojuszu Rosyjsko Niemieckiego.
Szanowny Kolega raczy prezentować mentalność niewolnika. Wszak każde stworzenie, nawet bakteria, stara się wybić na wolność.
W Polsce nie ma soli a u Łukaszenki rozumu - on " z uma zeszoł".
Chodzi o to, że uzupełnienie stanu jednostek pancernych może potrwać nawet kilka lat a w tym czasie wiele może się wydarzyć.
nie oszukuj się, na świecie jest dosłowni kilka krajów na które pracują inne kraje. Tyle i aż tyle. A powracając do pytania, to który "but" byś wybrał?
nic nie mówiłem o napaści na Polskę, za to mówiłem, że lepiej aby te czołgi przydały się w osłabianiu Rosji na Ukrainie. Inna sprawą jest to że w/w czołgi to dość mocno zdezelowane jednostki (np. lufy). Po drugie, skoro Rosja nie będzie napadać na Polskę to o co chodzi?
odcięcie wody na Krymie to była odpowiedź na Ruską napaść na Krym na którym dzierżawili od Ukraińców część terenu. Ruscy złodzieje myśleli że Ukraińcy będą dostarczać coś złodziejowi? Pan jesteś jakiś taki deko naiwny.
gdzieś trzeba przetestować rozwiązanie, a że przy okazji można wesprzeć sąsiada na którego napadli Ruscy to tylko należy zaliczyć na plus.
Ruscy też niech dobrze zapamiętają, Polska to nie Putrerstan. Zagrożeniem dla Polski są Ruscy. Od wieków Ruscy to zakała Europy. Mają tak wielki kraj ale ciągle im mało, dla tego napadają na sąsiadów, taka mentalność nazisty, bolszewika, kołchoźnika i terrorysty.
Bzdury, wiele krajów, w tym mniejszych od Polski, prowadzi sensowną politykę we własnym interesie. Przykładów nawet w UE nie brakuje.
Rosja nie ma dość sił aby zagarnąć wschód Ukrainy (nie mówiąc o całej) a co dopiero aby zacząć wojnę z NATO, z którym starcie zakończyło by się dla niej klęską po kilku dniach. Mówienie więc o ataku na Polskę jest na wyrost, zaś rozbrajanie kraju w obecnej sytuacji jest nieroztropne by nie powiedzieć bardziej dosadnie. Teraz rząd próbuje wyżebrać od Niemców czołgi T-72 w miejsce tych, których lekkomyślnie pozbawił nasze wojsko.