Błaszczak znalazł słowa potępienia, których nigdzie nie było. Powinien zamiast rządzić chodzić na grzyby na A-1 lub na innej autostradzie. Szybko by się dorobił sprzedając te grzyby. Obłuda rządzących nie zna granic jak komunistyczny pieśni zew.
Potępiać? Mariupol to głównie Rosjanie, którzy mieli dość Ukrainy. Bohaterstwo Mariupola to to niewątpliwe bohaterstwo banderowców i innych faszystów broniących Mariupola. Czy trzeba to i ich gloryfikować? A może o bohaterstwie armii Paulusa pod Stalingradem? Takie wybiórcze uznanie.
Alichanow chyba nie zauważył, że NATO może zrobić na Bałtyku to co Ruscy zrobili na morzu czarnym (blokadę portów) i odciąć Królewiec od dostaw z Leningradu (ups. Petersburga), tyle i aż tyle.
Ruscy doświadczają w mikroskali tego, czego Ruscy dokonują na Ukrainie. Kto teraz będzie współczuł Ruskim barbarzyńcom? Kto sieje wiatr, temu wiadomo co, gdzie, w jakim kolorze i rozmiarze.
Nie panie Płaszczak,istotne to byłoby dymisja tego Melnyka,istotne to jest TYLKO dla was że skończyło się na udawanym potępieniu.Wam pluja w jape od lat a wy cały czas że to deszcz.I to ma być następca prezesa?! Z deszczu pod rynnę.
Autorzy uważają, że jeśli Rosja wygra wojnę i zajmie znaczną część Ukrainy – wtedy „liczba uchodźców w Polsce mogłaby nawet przekroczyć 10 mln, z czego ok. 60 proc. pozostawałoby w niej na dłużej”.No i oto temu "rządowi" właśnie chodzi.Polacy na emigrację ukraińcy na ich miejsce,to już trwa od dawna.Dla mnie zenująca jest postawa "pracodawców? a jeszcze bardziej tzw "Solidarnosci".
Łżewrow popełnia błąd logiczny, to nie NATO przesunęło granice, ale kraje (do niedawna siłą okupowane przez Rosję) i które obawiają się Rosji i przyłączają się do NATO.
Okres II-ej Rzeczpospolitej - Sprowokowane blisko 200 akcjami terrorystycznymi ukraińskich szowinistów w województwach lwowskim, tarnopolskim i stanisławowskim, władze II Rzeczpospolitej postanowiły podjąć zdecydowane działania przeciwko zamachowcom.
Decyzję w sprawie pacyfikacji osobiście podjął, pełniący wówczas funkcję premiera, marszałek Józef Piłsudski.
30 stycznia 1932 r. Liga Narodów oddala skargę Ukraińców
"Polska nie prowadzi przeciwko Ukraińcom polityki prześladowań i gwałtów" – tak brzmiał fragment uchwały Ligi Narodów w sprawie skargi na pacyfikację południowo-wschodnich województw II Rzeczpospolitej.
Okres wolnej i niepodległej Ukrainy - 25 Lutego 2010 Parlament europejski rezolucja potepia decyzje Juszczenki o mianowaniu Bandery i Szuchewycza bohaterami ukrainy - czyli cala unia
Ambasador Izraela na Ukrainie Joel Lion wyraża sprzeciw iż na Ukrainie będzie gloryfikowany "ukraiński nacjonalista, który kolaborował z nazistami podczas II wojny światowej”.
„To, że taka postać jak Stepan Bandera
– nazistowski kolaborator podczas II wojny światowej, który jest głęboko kontrowersyjny w ukraińskim społeczeństwie i poza nim – będzie upamiętniona w taki sposób, jest głęboko niepokojące”
– oznajmił wiceprzewodniczący Światowego Kongresu Żydów , Robert Singer.
kwiecien 2018
Ponad 50 przedstawicieli Kongresu USA z obu partii potępiło we wspólnym liście prawo uchwalone na Ukrainie, które ich zdaniem "gloryfikuje nazistowskich kolaborantów"
Wśród objętych nowym prawem postaci i organizacji historycznych sygnatariusze listu wymieniają Stepana Banderę, Romana Szuchewycza, Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). "Te organizacje paramilitarne i osoby w niektórych przypadkach kolaborowały z nazistami i ponoszą odpowiedzialność za śmierć tysięcy Żydów, 70-100 tys. Polaków i (przedstawicieli) innych mniejszości etnicznych w latach 1941-1945".
Ambasador nie zdymisjonowany, na Ukrainie nadal stoją pomniki zbrodniarzy, dzieci śpiewaja o nich piosenki itd.itp. Z.Rau ośmiesza się, po prostu ukraińskie MSZ napluło mu w twarz a on im za to dziękuje. Tragedia i hańba dla Polski!
Na pokaz! Przecież prezydent Żełeński to ŻYD i co? Jemu jak widać to nie przeszkadza bo faceta nie odwołuje.Z pogladami tego Melnyka identyfikuje sie podobna ilość ukraińców którzy uważaja banderę i upa za "bohaterów" czyli według najnowszych sondaży 80% społeczeństwa."Braw" PiS,faktycznie jak to się coraz częściej mowi ,ukraińcy maja na was jakies haki,i to z tych burdeli na Podkarpaciu.
Papież jest jedną z nielicznych osób, która w państwie tzw. demokracji zachodniej może mówić to co myśli. Czy papież miał skrytykować Putina za pucz na Ukrainie w 2014 roku, za ośmioletnie bombardowanie Donbasu, za mord na Rosjanach w Odessie, za apologię Bandery i Suchewycza, za prześladowanie Rosjan oraz Węgrów i Polaków? Wystarczy, że "nasi" skundleni politycy nadskakują banderowcom.
Putin mierzy się ze śmiercią.
Programiści zdiableni (czytaj: diabły/tytani/driady/vril1 co ludziom tysiąclecia kradli dusze a aniołom głosy) doszli do wniosku, że choroba może zrobić z Putina dyktatora bez zahamowań (w końcu po transferze neuralnym świadomości, klon nawet nie jest wiadomym, że jest klonem).
Teraz wszystkie opcje na stole.
Taki słaby fizycznie i miłośnie, taki durny gatunek, wręcz absurd kosmologiczny, że w ogóle to to istnieje, szturchany ciągle przez byle nędzę, jak pisał zdiablony Bajak/Cameron nadworny pisarz OSS (bo przecie vrile kontrolują elity też po drugiej stronie Atlantyku).
Tak mi przykro. Zapowiada się kolejny wiek wojen i degradacji technologicznej. Teraz rozpalą ogień w sercu świata Polsce i cały świat zapłonie.
i jak to się ma do tej chorej propagandy tv zenek czy TW N o takich "wielkich" zwycięstwach ukraińców ????
Przecież tak naprawdę lada chwila - do jesieni - Ukraina ogłosi kapitulację
Sny o absolutnej kontroli społecznej baronów tego świata - Harari - część 2
https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/06/sny-o-absolutnej-kontroli-spoecznej_30.html
i jakoś mateuszek trzyma język za zębami, widocznie ukraińskie kwity są bardzo silne
"Untold Story" - Klaus Schwab
https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/07/untold-story-klaus-schwab.html
Nie wiem co robić; śmiać się czy płakać!
Kolaboranci III Rzeszy są przez ambasadora UA nazwani OFIARAMI Niemiec!
Holokaust wspólnie dokonany przez nich razem cyt. "..nazywał „rosyjską narracją”, która znajduje wsparcie w Polsce, Izraelu i Niemczech"!
Zadziwiający jest FAKT zbieżności imienia i nazwiska osób; ambasadora, członka OUN
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrij_Melnyk
Fanatycznym zwolennikom tzw. PiS poddaję pod rozwagę jeszcze inny FAKT:
Na elewacji polskiej szkoły Rada Miasta Lwowa zamontowała popiersie jednego z najbardziej krwawych rzeźników cywilnej bezbronnej polskiej ludności (pewnie wisi nadal)!.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Bezbronnej ludności, bo po napaści i likwidacji II RP dokonanej przez hitlerowskie Niemcy i stalinowskie ZSRR a tuż zaraz potem zwyrodniałe, okrutne, prymitywne ludobójstwo dokonane przez ukraińskich tzw. nacjonalistów, NIE było komu bronić polskich: kobiet, starców, dzieci, niepełnosprawnych i nielicznych ocalałych mężczyzn.
Dlaczego zarządzający niesuwerennym Nadwiślańskim Landem PO-Land "serwują" nam BEZWARUNKOWĄ nie odwzajemnioną "miłość" - takie pytanie do Was?
Jest urzędnikiem państwowym i reprezentuje poglądy rządu.A skoro go nie odwołują to znaczy że maja dokładnie takie same poglady i dla POLAKÓW nie jest to zaskoczeniem.Ale sługi narodu ukraińskiego będą udawać że to "deszcz pada".Obecni politycy i media to kumulacja wszelkiej masci miernot.
A może też warto pamiętać, iż to nie sami ruscy zabierali, gdyż mieli na to zgodę naszych wiecznych sojuszników Amerykanów i Anglików. To są sojusznicy na 100%. Odrębną sprawą jest do kogo będzie należał Lwów, gdy zachód, jak zwykle, wycofa się z wojny.
Za co Rau dziękował, gdyż nie rozumiem. Chyba dziękował za obrażanie Polski i to nie pierwszy raz. A może powinien Kułebę pocałować z tylną część ciała? Rau się nie sprawdził, oj nie.
Ukraina i Mołdawia nie należą do UE a leżą w Europie środkowo wschodniej, i co teraz? Masz jakieś "dziury" w wiedzy? czy tylko nie spojrzałeś na mapę i się wygłupiłeś? Każdemu może się zdarzyć.
to kogo sobie Ruscy wybrali na przewodnika, to już nie nasza sprawa. To że powinni oddać Polsce 77k.km2 to osobna kwestia ale dla czego Królewiec mogli by przekazać tylko Niemcom, to tego już nie rozumiem. Polakom też mogli by oddać i tak mogli by starać się o przyjazne relacje z Polską i Polakami.
Czy to tylko zbieżność imienia i nazwiska byłego OUN-sty i aktualnego ambasadora Ukrainy?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrij_Melnyk
Podsumowanie byłej i obecnej sytuacji odnośnie Ukraińców w.g. słynnego powiedzonka cytat "jak Kalemu ktoś źle robi to NIEDOBRZE ale jak Kali źle komuś zrobił to DOBRZE!
Oby było skuteczną PRZESTROGĄ zmodyfikowane słynne polskie przysłowie - głupi Polak zarówno przed SZKODĄ jak i po SZKODZIE!!!!!.....
Hitler czy Himmler też osobiście nie mordowali, jednakże nikt nie ma wątpliwości że byli zbrodniarzami. Polskie MSZ zalicza właśnie kolejną kompromitację bo Melnyk powinien zostać odwołany natychmiast z funkcji ambasadora, zresztą to jego nie pierwszy taki "wybryk".
Łukaszenko, (piesek Pitlera) zrozumiał że migrantami nie wygra z Polską, Litwą, Estonią, Łotwą, Ukrainą to teraz wymyślił ściemę o "dobrosąsiedzkich stosunkach"? Ten to ma dopiero "giętki kręgosłup moralny", niech sp. na drzewo banany prostować.
To raczej ty nie zapomnij, że Kresy zostały zabrane Polsce przez SOWIETÓW a konkretnie przez ich dyktatora, GRUZINA Josifa Wissarionowicza Dżugaszwili znanego pod jeszcze rewolucyjnym pseudonimem "Stalin". Współcześni RUSCY to tylko część SOWIETÓW a Koenigsberg mógłby zostać ODDANY jedynie Niemcom.
W Niemczech wywołał w mediach skandal a w polskojęzycznych cisza! Udaja że tematu nie ma.Takie mamy teraz "elity tzw dziennikarstwa' a właściwie presstytucji.
co za wspaniały i wnikliwy umysł :), ciekawe czy dostrzegł że Ruscy "dokonują faktyczny rozbiór Ukrainy" (Krym, Donbas). Ruski trol od wieków stosuje te same metody.
Nie zapomnij że Ruscy zabrali ten teren Polsce (i oddali "Banderowcom"?) a w ogólnym rozrachunku Ruscy zagrali Polsce teren o łącznej powierzchni 77 000 km2. Może Ruscy wynagrodzą Polsce oddają np. Królewiec?
Ruscy nie potrzebują powodów np. ZSRR (obecnie Rosja) napadła na Polskę z ... Nazistami. W 1939.09.22 Ruscy z Nazistami zorganizowali sobie paradę (zdjęcia, filmy), następnie zgodnie z porozumieniem Ruskich i Nazistów, Ruscy napadają na Finów (obecnie w trakcie przyłączania do NATO). NATO nie napadało na Irak, to Irak napadł na Kuwejt w 1990.08.02. Paniał?
Błaszczak znalazł słowa potępienia, których nigdzie nie było. Powinien zamiast rządzić chodzić na grzyby na A-1 lub na innej autostradzie. Szybko by się dorobił sprzedając te grzyby. Obłuda rządzących nie zna granic jak komunistyczny pieśni zew.
Brawo Konfederacja. Nieliczni, którym zależy na Polsce. Reszta to oszuści, zaś naród polski to oszukani.
Ciekawe co na to Rau? Pogratuluje awansu?
Potępiać? Mariupol to głównie Rosjanie, którzy mieli dość Ukrainy. Bohaterstwo Mariupola to to niewątpliwe bohaterstwo banderowców i innych faszystów broniących Mariupola. Czy trzeba to i ich gloryfikować? A może o bohaterstwie armii Paulusa pod Stalingradem? Takie wybiórcze uznanie.
śmieszek z tego Ałaudinowa. A tak na marginesie, czy to czasem nie jest islamista?
Alichanow chyba nie zauważył, że NATO może zrobić na Bałtyku to co Ruscy zrobili na morzu czarnym (blokadę portów) i odciąć Królewiec od dostaw z Leningradu (ups. Petersburga), tyle i aż tyle.
Uje!
Jeżeli Ukraina to cywilizowany świat, to bardzo źle rokuje to dla świata.
Skoro w obozach umierali Żydzi, to czy obozy nie powinny nazywać się "Żydowskie obozy śmierci"?
Ruscy doświadczają w mikroskali tego, czego Ruscy dokonują na Ukrainie. Kto teraz będzie współczuł Ruskim barbarzyńcom? Kto sieje wiatr, temu wiadomo co, gdzie, w jakim kolorze i rozmiarze.
Tylko symetryczna reakcja może dać do myślenia Hitlerowi z Białorusi.
Dla was Płaszczak są akceptowalne i dopuszczalne jak widać
moim zdaniem, nie ma sensu prosić o kredyt za pośrednictwem UE i warto rozważyć wycofanie się z tej "inicjatywy" na własnych warunkach.
Nie panie Płaszczak,istotne to byłoby dymisja tego Melnyka,istotne to jest TYLKO dla was że skończyło się na udawanym potępieniu.Wam pluja w jape od lat a wy cały czas że to deszcz.I to ma być następca prezesa?! Z deszczu pod rynnę.
Autorzy uważają, że jeśli Rosja wygra wojnę i zajmie znaczną część Ukrainy – wtedy „liczba uchodźców w Polsce mogłaby nawet przekroczyć 10 mln, z czego ok. 60 proc. pozostawałoby w niej na dłużej”.No i oto temu "rządowi" właśnie chodzi.Polacy na emigrację ukraińcy na ich miejsce,to już trwa od dawna.Dla mnie zenująca jest postawa "pracodawców? a jeszcze bardziej tzw "Solidarnosci".
Rusek i jego mentalność, jak dobrze że zostali wygnani z Polski
Reklama jest dźwignią handlu - o tym wiedzą również bandyci atakujący inne kraje.
Łukaszenka, jak zostanie przez banderowców sprowokowany, to odpowie lepiej niż Putin. A Polska znowu stanie po stronie morderców, czyli banderowców.
Łżewrow popełnia błąd logiczny, to nie NATO przesunęło granice, ale kraje (do niedawna siłą okupowane przez Rosję) i które obawiają się Rosji i przyłączają się do NATO.
Okres II-ej Rzeczpospolitej - Sprowokowane blisko 200 akcjami terrorystycznymi ukraińskich szowinistów w województwach lwowskim, tarnopolskim i stanisławowskim, władze II Rzeczpospolitej postanowiły podjąć zdecydowane działania przeciwko zamachowcom.
Decyzję w sprawie pacyfikacji osobiście podjął, pełniący wówczas funkcję premiera, marszałek Józef Piłsudski.
30 stycznia 1932 r. Liga Narodów oddala skargę Ukraińców
"Polska nie prowadzi przeciwko Ukraińcom polityki prześladowań i gwałtów" – tak brzmiał fragment uchwały Ligi Narodów w sprawie skargi na pacyfikację południowo-wschodnich województw II Rzeczpospolitej.
Okres wolnej i niepodległej Ukrainy - 25 Lutego 2010 Parlament europejski rezolucja potepia decyzje Juszczenki o mianowaniu Bandery i Szuchewycza bohaterami ukrainy - czyli cala unia
Ambasador Izraela na Ukrainie Joel Lion wyraża sprzeciw iż na Ukrainie będzie gloryfikowany "ukraiński nacjonalista, który kolaborował z nazistami podczas II wojny światowej”.
„To, że taka postać jak Stepan Bandera
– nazistowski kolaborator podczas II wojny światowej, który jest głęboko kontrowersyjny w ukraińskim społeczeństwie i poza nim – będzie upamiętniona w taki sposób, jest głęboko niepokojące”
– oznajmił wiceprzewodniczący Światowego Kongresu Żydów , Robert Singer.
kwiecien 2018
Ponad 50 przedstawicieli Kongresu USA z obu partii potępiło we wspólnym liście prawo uchwalone na Ukrainie, które ich zdaniem "gloryfikuje nazistowskich kolaborantów"
Wśród objętych nowym prawem postaci i organizacji historycznych sygnatariusze listu wymieniają Stepana Banderę, Romana Szuchewycza, Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). "Te organizacje paramilitarne i osoby w niektórych przypadkach kolaborowały z nazistami i ponoszą odpowiedzialność za śmierć tysięcy Żydów, 70-100 tys. Polaków i (przedstawicieli) innych mniejszości etnicznych w latach 1941-1945".
Ambasador nie zdymisjonowany, na Ukrainie nadal stoją pomniki zbrodniarzy, dzieci śpiewaja o nich piosenki itd.itp. Z.Rau ośmiesza się, po prostu ukraińskie MSZ napluło mu w twarz a on im za to dziękuje. Tragedia i hańba dla Polski!
Na pokaz! Przecież prezydent Żełeński to ŻYD i co? Jemu jak widać to nie przeszkadza bo faceta nie odwołuje.Z pogladami tego Melnyka identyfikuje sie podobna ilość ukraińców którzy uważaja banderę i upa za "bohaterów" czyli według najnowszych sondaży 80% społeczeństwa."Braw" PiS,faktycznie jak to się coraz częściej mowi ,ukraińcy maja na was jakies haki,i to z tych burdeli na Podkarpaciu.
No panie Trojan PEŁNA REHABILITACJA :-)))
Te "sukcesy" ukraińskie są tak "spore" ze właśnie armia ukraińska uciekła z Lisiczańska w obwodzie ługańskim. Trojan miej człowieku litość...
Papież jest jedną z nielicznych osób, która w państwie tzw. demokracji zachodniej może mówić to co myśli. Czy papież miał skrytykować Putina za pucz na Ukrainie w 2014 roku, za ośmioletnie bombardowanie Donbasu, za mord na Rosjanach w Odessie, za apologię Bandery i Suchewycza, za prześladowanie Rosjan oraz Węgrów i Polaków? Wystarczy, że "nasi" skundleni politycy nadskakują banderowcom.
Putin mierzy się ze śmiercią.
Programiści zdiableni (czytaj: diabły/tytani/driady/vril1 co ludziom tysiąclecia kradli dusze a aniołom głosy) doszli do wniosku, że choroba może zrobić z Putina dyktatora bez zahamowań (w końcu po transferze neuralnym świadomości, klon nawet nie jest wiadomym, że jest klonem).
Teraz wszystkie opcje na stole.
Taki słaby fizycznie i miłośnie, taki durny gatunek, wręcz absurd kosmologiczny, że w ogóle to to istnieje, szturchany ciągle przez byle nędzę, jak pisał zdiablony Bajak/Cameron nadworny pisarz OSS (bo przecie vrile kontrolują elity też po drugiej stronie Atlantyku).
Tak mi przykro. Zapowiada się kolejny wiek wojen i degradacji technologicznej. Teraz rozpalą ogień w sercu świata Polsce i cały świat zapłonie.
i jak to się ma do tej chorej propagandy tv zenek czy TW N o takich "wielkich" zwycięstwach ukraińców ????
Przecież tak naprawdę lada chwila - do jesieni - Ukraina ogłosi kapitulację
Sny o absolutnej kontroli społecznej baronów tego świata - Harari - część 2
https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/06/sny-o-absolutnej-kontroli-spoecznej_30.html
i jakoś mateuszek trzyma język za zębami, widocznie ukraińskie kwity są bardzo silne
"Untold Story" - Klaus Schwab
https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/07/untold-story-klaus-schwab.html
Na tym tle minister Rau gorszy od tchórzliwego kundla, chwali Kułebę za natychmiastową reakcję. Na czym ta reakcja miała polegać? Odwołał ambasadora?
Nie wiem co robić; śmiać się czy płakać!
Kolaboranci III Rzeszy są przez ambasadora UA nazwani OFIARAMI Niemiec!
Holokaust wspólnie dokonany przez nich razem cyt. "..nazywał „rosyjską narracją”, która znajduje wsparcie w Polsce, Izraelu i Niemczech"!
Zadziwiający jest FAKT zbieżności imienia i nazwiska osób; ambasadora, członka OUN
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrij_Melnyk
Fanatycznym zwolennikom tzw. PiS poddaję pod rozwagę jeszcze inny FAKT:
Na elewacji polskiej szkoły Rada Miasta Lwowa zamontowała popiersie jednego z najbardziej krwawych rzeźników cywilnej bezbronnej polskiej ludności (pewnie wisi nadal)!.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Bezbronnej ludności, bo po napaści i likwidacji II RP dokonanej przez hitlerowskie Niemcy i stalinowskie ZSRR a tuż zaraz potem zwyrodniałe, okrutne, prymitywne ludobójstwo dokonane przez ukraińskich tzw. nacjonalistów, NIE było komu bronić polskich: kobiet, starców, dzieci, niepełnosprawnych i nielicznych ocalałych mężczyzn.
Dlaczego zarządzający niesuwerennym Nadwiślańskim Landem PO-Land "serwują" nam BEZWARUNKOWĄ nie odwzajemnioną "miłość" - takie pytanie do Was?
Jest urzędnikiem państwowym i reprezentuje poglądy rządu.A skoro go nie odwołują to znaczy że maja dokładnie takie same poglady i dla POLAKÓW nie jest to zaskoczeniem.Ale sługi narodu ukraińskiego będą udawać że to "deszcz pada".Obecni politycy i media to kumulacja wszelkiej masci miernot.
A może też warto pamiętać, iż to nie sami ruscy zabierali, gdyż mieli na to zgodę naszych wiecznych sojuszników Amerykanów i Anglików. To są sojusznicy na 100%. Odrębną sprawą jest do kogo będzie należał Lwów, gdy zachód, jak zwykle, wycofa się z wojny.
Za co Rau dziękował, gdyż nie rozumiem. Chyba dziękował za obrażanie Polski i to nie pierwszy raz. A może powinien Kułebę pocałować z tylną część ciała? Rau się nie sprawdził, oj nie.
Poważny to on z pewnością nie jest, ale angole starają się jak tylko mogą, by wojnę wywołać.
Polska, staraniem jej władz, przestaje być Polską. Co na to Jan Pietrzak, zawzięty pisowiec?
Ukraina i Mołdawia nie należą do UE a leżą w Europie środkowo wschodniej, i co teraz? Masz jakieś "dziury" w wiedzy? czy tylko nie spojrzałeś na mapę i się wygłupiłeś? Każdemu może się zdarzyć.
to kogo sobie Ruscy wybrali na przewodnika, to już nie nasza sprawa. To że powinni oddać Polsce 77k.km2 to osobna kwestia ale dla czego Królewiec mogli by przekazać tylko Niemcom, to tego już nie rozumiem. Polakom też mogli by oddać i tak mogli by starać się o przyjazne relacje z Polską i Polakami.
Szczyt, nie dobrych stosunków, ale służalczości i zakłamania polskich władz (również PO).
Czy to tylko zbieżność imienia i nazwiska byłego OUN-sty i aktualnego ambasadora Ukrainy?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrij_Melnyk
Podsumowanie byłej i obecnej sytuacji odnośnie Ukraińców w.g. słynnego powiedzonka cytat "jak Kalemu ktoś źle robi to NIEDOBRZE ale jak Kali źle komuś zrobił to DOBRZE!
Oby było skuteczną PRZESTROGĄ zmodyfikowane słynne polskie przysłowie - głupi Polak zarówno przed SZKODĄ jak i po SZKODZIE!!!!!.....
Hitler czy Himmler też osobiście nie mordowali, jednakże nikt nie ma wątpliwości że byli zbrodniarzami. Polskie MSZ zalicza właśnie kolejną kompromitację bo Melnyk powinien zostać odwołany natychmiast z funkcji ambasadora, zresztą to jego nie pierwszy taki "wybryk".
No to poszły się paść pieniądze wypłacane Ukrainie przez Warszawę.
Małe sprostowanie - to nie są uchodźcy, to są nasi "goście". W rozumieniu rządu domagać się kasy na "gości" to była by ujma dla gospodarza.
Łukaszenko, (piesek Pitlera) zrozumiał że migrantami nie wygra z Polską, Litwą, Estonią, Łotwą, Ukrainą to teraz wymyślił ściemę o "dobrosąsiedzkich stosunkach"? Ten to ma dopiero "giętki kręgosłup moralny", niech sp. na drzewo banany prostować.
To raczej ty nie zapomnij, że Kresy zostały zabrane Polsce przez SOWIETÓW a konkretnie przez ich dyktatora, GRUZINA Josifa Wissarionowicza Dżugaszwili znanego pod jeszcze rewolucyjnym pseudonimem "Stalin". Współcześni RUSCY to tylko część SOWIETÓW a Koenigsberg mógłby zostać ODDANY jedynie Niemcom.
Doktryna Jasiny obowiązuje - nie będzie sługa ujadał na swojego pana.
W Niemczech wywołał w mediach skandal a w polskojęzycznych cisza! Udaja że tematu nie ma.Takie mamy teraz "elity tzw dziennikarstwa' a właściwie presstytucji.
Dziadku a nam obiecałeś miliard dolarów na turystów z ukrainy zwanych przez poliniaków "uchodzcami"? Gdzie ta kasa?
Ci mityczni "Naziści" to kto, twoja rodzinka z Banderlandu?
co za wspaniały i wnikliwy umysł :), ciekawe czy dostrzegł że Ruscy "dokonują faktyczny rozbiór Ukrainy" (Krym, Donbas). Ruski trol od wieków stosuje te same metody.
Nie zapomnij że Ruscy zabrali ten teren Polsce (i oddali "Banderowcom"?) a w ogólnym rozrachunku Ruscy zagrali Polsce teren o łącznej powierzchni 77 000 km2. Może Ruscy wynagrodzą Polsce oddają np. Królewiec?
Ruscy nie potrzebują powodów np. ZSRR (obecnie Rosja) napadła na Polskę z ... Nazistami. W 1939.09.22 Ruscy z Nazistami zorganizowali sobie paradę (zdjęcia, filmy), następnie zgodnie z porozumieniem Ruskich i Nazistów, Ruscy napadają na Finów (obecnie w trakcie przyłączania do NATO). NATO nie napadało na Irak, to Irak napadł na Kuwejt w 1990.08.02. Paniał?