• Banderowiec dobrze zaczyna swoje śledztwo skoro wie z góry kto dokonał ostrzału. Sama sprawiedliwość przez niego mówi.

  • Biden nie ma wnuków lub prawnuków, którymi mógłby się zająć. Chyba, że rodzice dzieci by się się bali.

  • Łukaszenko to klaun bez przebrania. Wypowiedział Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii wojnę hybrydową (migranci) a teraz robi z siebie głupka żeby nie powiedzieć bardziej. Łukaszenko balansuje na cienkiej linie zdając sobie sprawę że jeżeli dalej będzie się tak "wygłupiał", to Chiny zmienią kierunek słynnego projektu "Pasa i Drogi", skierują go przez południowy wschód Europy a Białoruś (i Polska) straci ogromne pieniądze za tranzyt, itd.

  • Wojna nie ma nic wspólnego z prawami człowieka. Na każdej wojnie strony popełniają zbrodnie (większe mniejsze) bez znaczenia. Moim zdaniem Ukraińcy broniąc się przed Rosyjską agresją, muszą robić wszystko to co jest potrzebne aby obronić własną suwerenność i granice państwa. Gdyby ktoś napadł na Rosję to Rosja mogła by używać wszelkich dostępnych środków w celu obrony własnego kraju tak jak dzisiaj Ukraina.

  • Ciekawe że tak długo tolerowali symbole okupacji Rosyjskiej. Możliwe że tak jak w Polsce "lewica" oraz PO (obrona nazw ulic, pomników, sprzeciw wobec lustracji, itd.) i jej komunistyczne ciągotki oraz możliwe powiązania z Moskwą bronili Ruskich symboli (nie mylić z cmentarzami). ps' aby nie było, moim zdaniem PiS też jest umaczany w te same "akcje" ale przedstawia się jako "alternatywa".

  • Czy ten fakt może dziwić? Moim zdaniem NIE. Ponieważ Niemcy i Rosja kolaborują od wieków będąc stałym zagrożeniem dla narodów Europy Środkowo-wschodniej i innych. Przypominam że po I Wojnie Światowej (1918r), Niemcy były obłożone obostrzeniami Traktatu Wersalskiego i nie mogły posiadać: marynarki wojennej, lotnictwa, broni pancernej. Już w 1922 we Włoszech w miejscowości Rapallo Niemcy i Rosja podpisują pierwsze TAJNE pakty wojskowe (SIC). Pakty łamały obostrzenia i dla tego były tajne, a dotyczyły udostępnienia przez Rosję (wtedy ZSRR) poligonów, zakładów przemysłowych, ośrodków doświadczalnych/badawczych w celu produkcji zakazanej broni przez Niemców na terenach Rosji (wtedy ZSRR). Ukoronowaniem 17to letniej kolaboracji był Pakt Ribbentrop-Mołotow i rozpętanie przez Rosję i Niemców II Wojny Światowej. Link do paktu w 1922r: https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_w_Rapallo

  • To nie pierwszy raz gdy na antenie TVN obraża się Polaków bez reakcji "redaktora" prowadzącego. W 2011.02.09 "Kropka nad I" Barbara Engelking-Boni powiedziała cyt.: "Dla Polaków to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z najwyższym, czy nie wiem, w jaki sposób oni przeżywali tą śmierć." a więc nawet w obliczy śmierci są równi i równiejsi redaktor wymownie nie protestuje. No cóż "wolne media" to mit czy kit? Wspominała też o kolaboracji Polaków, byli i tacy Polacy ale za kolaborację Polskie Państwo Podziemne skazywało na śmierć i wykonywało wyroki. Boni zupełnie pomija fakt kolaboracji Żydów z nazistami, jeden z wielu przykładów: Leon „Lolek” Skosowski i Adam Żurawina i "Hotel Polski" oraz ostrzeżenia PPP. Link do video: https://niezlomni.com/barbara-engelking-boni-dla-polakow-smierc-to-byla-po-prostu-kwestia-biologiczna-smierc-jak-smierc-dla-zydow-to-byla-tragedia-metafizyka-spotkanie-z-najwyzszym/

  • "Ukraina mogłaby odbierać gaz z Baltic Pipe przez Polskę" twierdzi Moskwa. Oj, żeby tylko nie chciała odbierać... Bo kto za to zapłaci?

  • Nie znam sprawy Sławnikowej, ale znam moc artykułów tzw. dziennikarzy w Polsce, którzy dla kariery kłamią lub manipulują opinią publiczną, nie mając za grosz szacunku dla siebie i czytelników. Część tych "dziennikarzy" się nie podpisuje, ale niektórzy podpisują się nazwiskami, które czasami wskazują na ich pochodzenie wschodnie. To jest żałosne, ale na nich nie ma kary.

  • Ciekawe czy polski rząd podejmie uchwałę które tereny należące wcześniej do Ukrainy będą nadal wchodziły w jej skład. Gdyby to samo uchwaliły (oczywiście przez aklamację) sejm i senat, Putin od razu oddałby zagarnięte tereny. A może firmom polskim marzy się odbudowa dla Rosji?

  • Zachód chyba oprzytomnieje, gdy jednostce wojskowej nadane zostanie imię Adolfa Hitlera. Jest tam wielu jego zwolenników.

  • Armenia balansuje na cienkiej linie. Azerowie pod parasolem Turcji mogą w każdej chwili najechać na Ormian i odebrać Arcach (a może zabrać i więcej).

  • mayo 4 August 2022, 13:00 Dymisja szefa wywiadu cywilnego

    prawie jak w skorumpowanej Rosji

  • Roman1 4 August 2022, 11:35 Dymisja szefa wywiadu cywilnego

    Handlarz wiedział, że nie można kraść batonika w sklepie, gdyż za to można trafić do aresztu. To taka odmiana styropianowej praworządności.

  • dla tego napisałem że Armenia musi porozumieć się z Turcją która wpływa na region. Armenia ma dodatkowego sprzymierzeńca w postaci Iranu który spiera się z Azerami choć ma na swoim terytorium sporą diasporę azerską. Jak wiadomo wojny wybuchają albo z powodów ekonomicznych albo terytorialnych (albo jedno i drugie), tak jak obecna wojna na Ukrainie.

  • Górki Karabach historycznie należał do Azerbejdżanu, ale przez wieki stała się tam przytłaczająca większość Ormian. W momencie kształtowania się niepodległych krajów oba kraje rościły pretensje do tych terytoriów. Armenia bo zamieszkały przez Ormian, a Azerbejdżan bo setki lat temu i przez setki lat żyli tam Azerowie...
    O ile Ormianie nie wyrżneli Azerów to prawo międzynarodowe powinno stać po stronie Armeni.
    Ale świat stoi bardziej za Azerbejdżanem, bo za nim Turcja (NATO) a Armenia (bo co jest pozostaje) szuka wsparcia w Rosji.
    Także Azerbejdżan powinien dostać baty...
    Na niekorzyść Armenii jest też to że praktycznie ekonomicznie zablokowana jest przez Turcję, a Azerbejdżan trzepie mamonę na węglowodorach i może inwestować w większą i silniejszą armię...

  • No ale ruskie mogły by dać djęcia satelitarne, filmiki z dronów... Jakoś banderom się to udaje... Więc majaczenie rusków bez obrazu to można się domyśleć jaka jest prawda...

  • A może jeszcze sankcje na wszystkich domniemanych krewnych? Co jeszcze?

  • No to powinien być koniec Zełenskiego, azowcy go ubiją.

  • Polacy pomagają Ukrainie ponad swoje siły a w zamian Ukraińcy gloryfikują morderców Polaków, czy to jest forma wdzięczności i uszanowania 150 000 Polaków zamordowanych przez Ukraińców? Coś tu się nie "klei" żeby nie powiedzieć więcej. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/zolnierze-ukrainskiej-brygady-ze-lwowa-prosza-o-nadanie-jej-imienia-kata-polakow-z-upa-foto/?swcfpc=1

  • "wolne media" to fikcja, ponieważ za każdym medium stoi kapitał który ma swoje "wymagania" narracji.

  • Ormianie muszą się porozumieć z Turcją aby w przyszłości nie byli mordowani tak jak w przeszłości (mordowali Turcy rękami Kurdów i Turków). Przypominam że Górki Karabach oficjalnie należy do Azerbejdżanu a więc należy poważnie zastanowić się czy nacjonaliści Ormiańscy nie stanowią zagrożenia dla tamtego regionu świata.

  • Polska zabezpiecza dostawy przede wszystkim do Polski. Ruscy zatrzymali dostawy do Polski dla tego dobrze że wybudowano alternatywny system dostaw (gazoport i w/w Baltic pipe). Jak widać na przykładzie Niemców uzależnienie od dostaw od Putina warto było inwestować w alternatywne dostawy.

  • Niemcy mogą podziękować Angeli Merkel za uzależnienie od gazu pochodzącego od Putina. Inną sprawą jest to że Niemcy wykazali się wyjątkową głupotą albo chciwością za którą teraz muszą zapłacić. Nie ma co oglądać się na pazernych i głupich niemiaszków?

  • Autorytet USA = autorytetowi banderstanu. Prawda jest nieznana.

  • Pryncypialna Polska kupuje tylko to co najdroższe, a głupi lud to akceptuje.

  • A andrew pewnie powie że nic się nie stało?

  • apropo okupacji Europy Wschodniej to Ruscy okupowali Polskę do 1991 gdy ostatni ruski okupant opuścił Polskie terytorium pozostawiając wiele zniszczeń środowiska.

  • Na Polskę nie napadła Gruzja tylko ZSRR (współcześnie ponownie Rosja - spadkobierca ZSRR). Decyzje zapadały na Kremlu czyli w Moskwie która była i jest stolicą Rosji (dawniej ZSRR). Nie próbuj mieszać bo to nic nie zmieni. ZSRR jako wspólnik Hitlera napadła na Polskę i Finów w 1939r. Przypominam że Ławrow jest Ormianinem i jednocześnie ministrem spraw zagranicznych Rosji nie Armenii. Zanim będziesz odsyłał kogoś do nauki, sam się doucz.

  • Widać, że rosyjskie służby specjalne nie ustają w wysiłkach na rzecz obrzydzenia ukraińskich obywateli światu i dobrze im idzie.
    Tylko potomkowie Akcji Wisła są tak urkrofilscy, by pozwolić w Polsce na kult diabła.

  • Na całe szczęście jeszcze nie każesz "wybierać" za "dildo w anusie" tęczowy "demokrato"...

  • W sprawie Odry nie widzę tu złośliwości niemców a ich aktualną politykę. Na zachodzie uznali że regulacja rzeki NIC nie daje, odkłada powódź odrobinkę później ale to wraca ze zwielokrotnioną siłą. Odra jest uregulowanym kanałem a nie rzeką. Powodzie nadal są. Niemcy chcą ożywić tą rzekę ponownie, zniszczyć betonozę itp.

    Więc naturalnie będą mieć obiekcje przed betonowaniem po stronie Polskie. W ogóle jaki sens jest betonować/remontować po naszej stronie jak niemcy po swojej ożywią rzekę? Tylko marnowanie naszej kasy.

  • Wtedy to była rosja, mieli rosyjskie obywatelstwa, nazwę kraju sobie zminili bo marzył im się świat a nie ruski mir tylko. Aktualnie rosja uznaje się jako spadkobiercę ZSRR. To był i jest wielonarodowy kraj, nie jest istotne czy to był rosjanin, gałgan czy gruzin - te zbrodnie były robione dla rosyjskiego imperializmu.

  • Tam jest popelina z 2 stron. Według rosjan to nie wojna a specjalna operacja - i po trochu tak jest. Jak idziesz na wojnę to rzucasz co masz zachowując część sił na innych kierunkach dla bezpieczeństwa. To co rosja rzuciła to nic to powinni. Przez całą historię ich sukcesy na frontach to głównie zalanie wroga siłą żywą i sprzętem... A tu się bawi w wojnę nowoczesną małą grupą, a nawet nie zdołali osiągnąć dominacji powietrznej walcząc ze swoją starszą technologią...

    Z drugiej strony mamy ukrainców którzy mają 200tys żołnierzy z zachodnim sprzętem a zelenski mówi o milionie... a jedyne co potrafią to spowalniać ich ruch.

  • i to ma być ta wielka armia Rosyjska? Tak się odgrażali, że zajmą Ukrainę w kilka dni a tu 5 miesięcy i walczą zaciekle o klika wsi?

  • czy gdybyś miał wybór, życie pod butem:
    1. Niemiecko Rosyjskim
    2. Amerykańsko Żydowskim
    co byś wybrał?
    ps' jeżeli pytanie wzbudziło w tobie złość, to nie o to chodziło, zastanów się realnie nad możliwymi wyborami.

  • widziałeś tatuaże nazisty i założyciela "Grupy Wagnera"? Symbole SS i nazistowska symbolika wytatuowana na tym "jegomościu" wyjaśnia wszystko. A więc Ruscy powinni ścigać Utkina i nie napadać na sąsiadów tak jak robili to wielokrotnie w przeszłości (np. na Polskę i Finlandię w porozumieniu z Hitlerem). BTW ciekawe że Ruski wybrał nazwę związaną z Niemcami (Wagner) zamiast jednego w z wielu wspaniałych kompozytorów Rosyjskich. Czyżby ciągotki do Niemieckiej kultury przewyższały patriotyzm i kulturę Rosyjską?

  • decyzje zapadły na Kremlu? to znaczy że Ruscy biorą odpowiedzialność za zbrodnie których dokonali, dokładnie tak jak Niemcy za Hitlera (Austriaka). Może zatem należy wyzwolić Rosjan od Rosyjskiego ucisku? Wydaje się to uzasadnione ponieważ Rosja to skansen a nie dobrze prosperujące państwo w którym 30 milionów obywateli nie ma nawet toalety w domu.

  • I całe szczęście. Jak znam życie, jeszcze byśmy do tego interesu dopłacili zamiast zarobić.

  • Sprawiedliwości zawsze staje się zadość, gdy USA kogoś zamordują, czym się zresztą chwalą.

  • A Biden chciał jeszcze jednej wojny - z Chinami. Co za zachłanny starzec. Jak takiego posłać do psychiatry?

  • Rosjanie uczcie się historii bo zniknięcie z jej kart. W 1920 r. Rosjanie wybrali się do serca Europy "po trupie białej Polski", skończyło się to dla nich klęską. W 1939 r. "wkroczyli" na ziemie polskie wspomagając Hitlera a zakończyło to się rozpadem ZSRR w latach 90-ych ubiegłego wieku za przyczyną polskiej "SOLIDARNOŚCI". Nawet upadek caratu to wynik rozbiorów Polski, bo wówczas w skład Rosji weszli Żydzi i Polacy , ze swej natury wrogowie "samodzierżawia carskiego", no i zdemoralizowali posłusznych Rosjan a w wyniku Rewolucja.

  • Przypominam, że zamordowanie naszych 21 500 oficerów rozkazał absolutny dyktator WIELONARODOWEGO ZSRR GRUZIN Josif Dżugaszwili "Stalin" a rozkaz ten został wykonany przez jego rodaka, osobę nr 2 w ówczesnym ZSRR, dowódcę SOWIECKIEGO aparatu terroru Ławrentija Berię. Podobne zbrodnie na dziesiątkach tysięcy obywateli ZSRR zostało dokonane przez te same GRUZIŃSKIE władze Kremla. Przypominam też, że nie należy mylić ZSRR ze współczesną Rosją - w latach 1917-1991 ROSJA nie istniała jako podmiot międzynarodowy. Jeszcze raz zalecam uczyć się historii PRZED udziałem w forum dyskusyjnym zamiast Z forum dyskusyjnego.

  • Wilhelm Richard Wagner był KOMPOZYTOREM muzyki który z nazizmem miał tyle wspólnego , że jednym z milionów jej wielbicieli był Adolf Hitler. Przypominam, że Wagner zmarł w 1883 roku a AH został urodzony w roku 1889. Tzw. "Wagnerowcy" to zwykli najemnicy w przeciwieństwie do "Azowców" czy "Ajdarowców" którzy ideowo odwołują się do neonazizmu.

  • Widzę, że to ja muszę przypominać o faktach. Polskę i Finlandię zaatakowali SOWIECI na rozkaz absolutnego dyktatora ZSRR GRUZINA Josifa Dżugaszwili "Stalina" który swojemu rodakowi, dowódcy sowieckiego aparatu terroru, Ławrentijowi Berii, rozkazał także zamordować 21 500 naszych oficerów w Katyniu. O rodzaju OKUPACJI Europy wschodniej można mówić jedynie do śmierci wspomnianego "Stalina" czyli do 1953 roku ale potem już żadnej "okupacji" nigdy nie było. Polska była krajem o OGRANICZONEJ SUWERENNOŚCI co absolutnie nie jest jednoznaczne z OKUPACJĄ. Interwencja zbrojna w Afganistanie została podjęta także przez SOWIETÓW bowiem w latach 1917-1991 Rosja nie istniała jako podmiot międzynarodowy. Przypominam, że SOWIETAMI byli Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini, Kazachowie, Ormianie, Gruzini, Azerowie, Uzbecy, Kirgizi i wiele innych narodów WIELONARODOWEGO ZSRR. Na Gruzję nikt nie napadł - to Gruzja na rozkaz byłego prez. Saakaszwilego zaatakowała Osetię Południową w której stacjonował rosyjski batalion sił pokojowych zgodnie z mandatem otrzymanym od ONZ. Fakt winy Gruzji został potwierdzony przez specjalną komisję Unii Europejskiej która w raporcie opracowanym wspólnie z OBWE właśnie Gruzję nazwała AGRESOREM w tej wojnie. Proponuję uczyć się historii PRZED udziałem w forum dyskusyjnym a nie Z forum dyskusyjnego.

  • Lewusy z usa i ewrokołchozu dociskają w zamian za broń....

  • Szwedów i Finów namówił :). Co do napaści na Polskę i Finów zgodnie z wcześniej zawartą umową z Niemcami chyba nie muszę przypominać. O Katyniu też chyba raczej nie muszę przypominać tak jak o okupacji Europy wschodniej 1945-1990. Napaść na Afganistan, Gruzję, Ukrainę chyba też nie muszę przypominać. O mordach dokonanych przez władców Kremla napisano tyle książek że też wystarczy. Rosja to zagrożenie i wróg.

  • ciekawe czy Rosja będzie ścigać Dmitrija Utkina (wiki. "były oficer (podpułkownik) rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU)," . Ten znany nazista i założyciel "Grupy Wagnera" (nazwa na cześć Wilhelma Richarda Wagnera SIC!!!) ma wytatuowane symbole SS i wcale się z tym nie kryje. W linku zdjęcie Utkina i jego tatuaże oraz zdjęcie z Putinem. https://www.reddit.com/r/EnoughCommieSpam/comments/u3ej0v/little_reminder_for_the_tankies_lurking_in_this/

  • Od lat widać że Niemcy są przeciwni rozwojowi Polski, która coraz prężniej konkuruje z Niemieckim przemysłem który swoją marżowość opierał na tanich surowcach z Rosji. To dla tego Angela Merkel mówiła że "Interes Niemiec (np. gazowy) jest ważniejszy niż interes Unii Europejskiej". Czy to jest ta słynna "wspólnota interesów"? Nie, więc Niemcy nie mają prawa pouczać Polski i Polaków. ps' przydało by się aby potomkowie nazistów zapłacili Polsce odszkodowania za "Niemiecką demokrację i praworządność" z lat 1939-1945.

  • mayo 2 August 2022, 17:18 Pelosi przybyła na Tajwan

    Ciekawe czy Rosja uszanuje wybór mieszkańców Tajwanu tak jak mieszkańców Krymu.