doszło do DOTLENIENIA, a nie "odtlenienia" wody i to jest zjawisko nienaturalne w panujących warunkach. Ale nikomu logika nie podsunęła do głowy tego, że odtlenienie to ubytek tlenu, a w dalszej części zdania piszą o uwalnianiu tlenu do wody przez utleniającą substancję.
Pytasz się; "Ciekawe ile wody utlenionej należało by wlać do rzeki aby uzyskać taki efekt?"
Odpowiadam; - nie należy wlać do rzeki, należy wlać do gardła tylko "pół litra"!
Z tym zatruciem to wielka "zadyma" - fakt jest tragedia i "wszystkie ręce na PO_kład" jak mawiał D.T.
Przy okazji tej tragedii robi się tzw. "punkty procentowe".
Przy_PO_minam sobie słynną "PO_wódź stulecia" i facetów w "gajerkach" na wałach ochronnych.
P.S. tzw. "wały" robi się zawsze przy okazji gdy publika jest PO_dniecona.
To co zrobił premier jest ok; - wyj..ł nieudaczników.
Szanowna redakcjo ,czy ten tekst ma orginalną treść? Jednocześnie odtlenienie i silne natlenienie wody?Ciekawe ile wody utlenionej należało by wlać do rzeki aby uzyskać taki efekt?
Substancja utleniająca dostała się do wody w okolicach Wrocławia ,wygląda to na na zrzut wody po myciu i odkażeniu wielkich zbiorników lub hal.
Rtęć przy niemieckim brzegu mnie nie dziwi funkcjonowały tam wielkie zakłady chemiczne. Natleniona woda mogła taki depozyt rtęciowy uruchomić.
słucham? cty. "Za przestępstwo takie grozi kara więzienia do pięciu lat." Jak na moje oko to mniej niż 10 lat + praca na swoje utrzymanie, powinno standardem w podobnych przypadkach.
Nowe PZPR się u nas zainstalowało. A "praworządności" w UE tyle ile w sposobie głosowania "na oko". Temat o tyle istotny że PE to ponoć twór który "prawo" ma na sztandarach. https://www.youtube.com/watch?v=MZJEByx5ATY
- pytasz; "Dla czego to tak długo trwa?"
Od_PO_wiadam; - jakie twe w_PiS_y (czytam od dawna) takie samo pytanie.
Słyszał UB_atel o tzw. okrągłym (bez kantów) stole?
Nie jest ważny pajac w rządzie, ważny jast ten kto PO_ciąga za sznurek pajaca.
Do tej PO_ry to PO_ciągają; tzw. "kiejkuty stare" i "bracia starsi" - akcja "panowie PO_liczymy głosy" się kłania.
Moskale gdyby potrafili zapewnić podstawowe dobra życiowe dla swoich obywateli, co rozpowszechnianie propagandy to dawno wyminęli by USA i Chiny :). Może jakiś tępy rusek łyka to moskiewskie gówno
Liczysz tych na syberii? Gdzie od kościoła do kościoła jest 800km. Taaaa tam mogą nie mieć kibli. Ukraińcy zarabiają poza Mołdawią najmniej w europie ale to ruskie są w tyle... Główna Rosja europejska jest bogatsza niż Ukraina.
W 1991 Ukraina jako najbogatsza część Rosji (ZSRR) zarabiała 20% więcej na osobę niż w Polsce. Dziś zarabiają 4x mniej. Ale to z ruskiej swołoczy się śmiejmy.
PS W 2015 roku kupiłem dom na wsi od starej panny. Południowa wlkp, dom ok 1960 murowany, prąd na radyjko, brak centralnego, brak wody i kibla.
Czechosłowacja też miała taką suwerenność w 1968? Ruska ograniczona suwerenność = wojna.
Dla nas wojna i jej efekty skończyła się w 1989 roku. Teraz mamy inne problemy ale to jest bez związku z tamtym.
Polski nie było do 1989 roku.
Teraz mamy ograniczoną suwerenność bo niestety sami sobie to w referendum wybraliśmy - wtedy przyszła na rosyjskich (sowieckich - bez znaczenia, może mam określać dokładnie region gdzie składali je? ok) UKRAIŃSKICH (:P) czołgach.
Teraz w UE obrywamy ale możemy sobie skakać, najwyżej jakieś sankcje. Wtedy do 1989 za wyłam była śmierć i wojna.
O obecności SOWIECKIEJ mającej pewne cechy okupacji można mówić tylko do 1956 roku czyli do śmierci Bieruta. Potem Polska była państwem o ograniczonej suwerenności a to ma niewiele wspólnego z okupacją - takowa była w latach 1939-1945. Byliśmy w SOWIECKIEJ (nie rosyjskiej bo Rosja nie istniała wówczas jako podmiot międzynarodowy) strefie wpływu ale mieliśmy dużą autonomię gospodarczą o czym świadczy chociażby ok. 80% prywatnej własności gruntów rolnych czy istnienie pokaźnego sektora prywatnych usług, handlu i produkcji. Proponuję zatem nie powielać bredni o tym, że w naszym kraju mieliśmy do czynienia z SOWIECKĄ okupacją.
"Rosyjski wywiad cywilny" chyba nie zauważył że Rosja zbrojnie napadła na Ukrainę i okupuje Ukraińską ziemię tak jak kiedyś Europę Wschodnią, w tym mój kraj, Polskę. Ruscy okupanci to wrogowie, to nacjonaliści, komuniści/naziści, mordercy, złodzieje, dzicz.
Wygląda na to że każdy kraj (wyłączając Rosję) w którym żyją Rosjanie, musi obawiać się o swoją niezależność. Ponieważ ruscy pod pretekstem "ochrony ludności rosyjskiej" mogą napaść, mordować, grabić czyli wyzwalać. Ruscy to wrogowie, tak jest od wieków i nie zanosi się na zmianę tego stanu rzeczy.
dla przykładu Białorusin powinien zostać skazany tak jak na Białorusi skazują działaczy ZPB. Nie zapominajmy że tereny zachodniej Białorusi należały do Polski a Białoruś to jakiś sztuczny twór zeszłego stulecia, więc dopiero kształtują swoją odrębność narodową/historię.
no cóż ... Rusek powiedział to co myślą miliony Rusków, a myślą tak jak naziści. Napaść na inny kraj i mordować, kraść, gwałcić, niszczyć oraz twierdzić że to w imię pokoju i ochrony ludności. Ruscy się nie zmienią i należy ich wyzwolić od chorej z nienawiści i psychopatii władzy ukrywającej się na Kremlu. Inaczej zawsze będą grozić sąsiadom śmiercią, gwałtami, grabieżą i wszelkim ruskim złem. Ryba psuje się od głowy a głową jest władza na Kremlu.
Ruscy to dzicz, którą należy zniszczyć tak aby w przyszłości nigdy już nie zagrażała sąsiadom. Zbrodnie państwa Rosyjskiego (przez chwilę zmienili nazwę na ZSRR - chyba dla niepoznaki) kwalifikują Rosję do zniszczenia w takim samym wymiarze jak dzisiaj Ruscy niszczą Ukrainę.
czy "Amnesty International" naciska na UE aby łamała prawo? Ciekawe czy ta organizacja podlega naciskom politycznym tak jak Niemieckie organizacje "ekologiczne" finansowane przez .... Putina. https://www.money.pl/gospodarka/putin-oplacal-ekologow-by-zablokowac-zachod-przekazal-82-mln-euro-6751344305978304a.html
To tylko kwestia czasu gdy Ruscy zniszczą którąś z wyrzutni, ale to nie jest problemem. Problemem jest to że Ukraina powinna otrzymać łącznie przynajmniej z 50-60 sztuk HIMARSów, plus przynajmniej z 500-600 rakiet o zasięgu do 300km.
30 milionów Rosja nie ma w domu toalety a pomimo to Ruscy chcą "cywilizować" sąsiadów. Ruscy to wrogowie Europy środkowo wschodniej a obecnie powoli też i Kazachstanu. Ciekawostka polega na tym, że w Kazachstanie Rosja (dawniej ZSRR) wybudowała stację Bajkonur. Gdzie Rosjanie przeniosą swój program kosmiczny, może do Chin?
Ruscy to wrogowie. Jak widać Ruscy nadal napadają na sąsiadów, dla tego do NATO wstępują nawet Finowie i Szwedzi, którzy byli neutralni w czasach nawet największych kryzysów zimnej wojny. Trudno się dziwić że właściwie wszystkie Europejskie kraje sąsiadujące z Rosją są już w NATO. Rosja (dawniej ZSRR) to agresywne państwo które nie cofnie się przed napaścią na inne narody. Na szczęście udało się wygonić Ruskiego okupanta z mojego kraju.
Ciekawe, do której armii odnosi się określenie "zwycięska", gdyż z pewnością nie do ukraińskiej. Oni po raz ostatni byli zwycięzcami w 1943 roku na Wołyniu, co każdy Polak, wbrew zakłamanym władzom i mediom, powinien pamiętać.
Tacy ludzie jak ta kobieta mają nierówno pod kopułą. Franciszek Herbert napisał takie słowa:" ...polityka to w kryształem oomyje..." Każdy może mieć własną opinię ale nie można gadać takich bzdur na temat rzezi niemowląt, kobiet w ciąży, czy bezbronnych ludzi. Ta głupia baba niech uczy swoje wnuki a od wolnych ludzi wara.
Śmierdzi takiem fake-iem że szkoda pisać. Z google maps można sobie do znaleźć dziadostwo. Po co ktoś miałby marnować rakietę wartą parę milionów na kupę nic niewartych kamieni?
Ciekawe kiedy "rząd" wprowadzi stawki kar na poziomie Europejskim. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiono, to czy powodem są intratne interesy grup związanych z tą czy inną "opcją polityczną"? Stare powiedzenie mówi jasno "jeżeli nie wiadomo o ci chodzi to bardzo dobrze wiadomo o co chodzi".
Rosja jakoś nie oprzytomniała, gdy nazista zakładał "Grupę Wagnera". https://www.tvp.info/58472339/stanislaw-zaryn-o-prywatnej-armii-putina-grupa-wagnera-rosyjski-neonazista-w-sluzbie-kremla
Obiecanki, cacanki a głupiemu radość...
wszystkie media powtarzają czeski błąd:
doszło do DOTLENIENIA, a nie "odtlenienia" wody i to jest zjawisko nienaturalne w panujących warunkach. Ale nikomu logika nie podsunęła do głowy tego, że odtlenienie to ubytek tlenu, a w dalszej części zdania piszą o uwalnianiu tlenu do wody przez utleniającą substancję.
Myśleć!
Węgry mają premiera kochającego swój kraj i prezydenta niebanderowca.
Pytasz się; "Ciekawe ile wody utlenionej należało by wlać do rzeki aby uzyskać taki efekt?"
Odpowiadam; - nie należy wlać do rzeki, należy wlać do gardła tylko "pół litra"!
Z tym zatruciem to wielka "zadyma" - fakt jest tragedia i "wszystkie ręce na PO_kład" jak mawiał D.T.
Przy okazji tej tragedii robi się tzw. "punkty procentowe".
Przy_PO_minam sobie słynną "PO_wódź stulecia" i facetów w "gajerkach" na wałach ochronnych.
P.S. tzw. "wały" robi się zawsze przy okazji gdy publika jest PO_dniecona.
To co zrobił premier jest ok; - wyj..ł nieudaczników.
trudno się dziwić, zwłaszcza w obliczu niedawnych "incydentów" na lotnisku Saki.
No cóż, z kilkunastu niemieckich panserhaubice 2000 dziesięć jest do remontu.
Szanowna redakcjo ,czy ten tekst ma orginalną treść? Jednocześnie odtlenienie i silne natlenienie wody?Ciekawe ile wody utlenionej należało by wlać do rzeki aby uzyskać taki efekt?
Substancja utleniająca dostała się do wody w okolicach Wrocławia ,wygląda to na na zrzut wody po myciu i odkażeniu wielkich zbiorników lub hal.
Rtęć przy niemieckim brzegu mnie nie dziwi funkcjonowały tam wielkie zakłady chemiczne. Natleniona woda mogła taki depozyt rtęciowy uruchomić.
No to fajnie, że o tak trującym metalu w rzece dowiadujemy się od Niemców. Czy my mamy w ogóle kogoś kompetentnego w urzędach???
Chyba ich zemdli po tych batonikach.
Lepiej późno niż później, ważne że się poznali na tawariszczach.
słucham? cty. "Za przestępstwo takie grozi kara więzienia do pięciu lat." Jak na moje oko to mniej niż 10 lat + praca na swoje utrzymanie, powinno standardem w podobnych przypadkach.
Nowe PZPR się u nas zainstalowało. A "praworządności" w UE tyle ile w sposobie głosowania "na oko". Temat o tyle istotny że PE to ponoć twór który "prawo" ma na sztandarach. https://www.youtube.com/watch?v=MZJEByx5ATY
- pytasz; "Dla czego to tak długo trwa?"
Od_PO_wiadam; - jakie twe w_PiS_y (czytam od dawna) takie samo pytanie.
Słyszał UB_atel o tzw. okrągłym (bez kantów) stole?
Nie jest ważny pajac w rządzie, ważny jast ten kto PO_ciąga za sznurek pajaca.
Do tej PO_ry to PO_ciągają; tzw. "kiejkuty stare" i "bracia starsi" - akcja "panowie PO_liczymy głosy" się kłania.
Długo to trwa w Polsce. Dla czego to tak długo trwa?
Moskale gdyby potrafili zapewnić podstawowe dobra życiowe dla swoich obywateli, co rozpowszechnianie propagandy to dawno wyminęli by USA i Chiny :). Może jakiś tępy rusek łyka to moskiewskie gówno
trudno nie zgodzić się z Orbanem w poruszonych kwestiach
ciekawe jak się sprawdzi
Liczysz tych na syberii? Gdzie od kościoła do kościoła jest 800km. Taaaa tam mogą nie mieć kibli. Ukraińcy zarabiają poza Mołdawią najmniej w europie ale to ruskie są w tyle... Główna Rosja europejska jest bogatsza niż Ukraina.
W 1991 Ukraina jako najbogatsza część Rosji (ZSRR) zarabiała 20% więcej na osobę niż w Polsce. Dziś zarabiają 4x mniej. Ale to z ruskiej swołoczy się śmiejmy.
PS W 2015 roku kupiłem dom na wsi od starej panny. Południowa wlkp, dom ok 1960 murowany, prąd na radyjko, brak centralnego, brak wody i kibla.
W każdym kraju są biedni i bogaci...
"NBP Ukrainy" więc można to zrozumieć że Ukraiński odpowiednik Narodowego Banku Polski - czyli Narodowy Bank Ukrainy. Czepiasz się...
Nazwa kraju nie wiele zmienia. Republika Weimarska to nie były niemcy? I Rosja w pełni podpina się pod ZSRR i zaznacza że jest kontynuatorem.
Udajesz idiotę? Dobrze Ci to wychodzi.
Czechosłowacja też miała taką suwerenność w 1968? Ruska ograniczona suwerenność = wojna.
Dla nas wojna i jej efekty skończyła się w 1989 roku. Teraz mamy inne problemy ale to jest bez związku z tamtym.
Polski nie było do 1989 roku.
Teraz mamy ograniczoną suwerenność bo niestety sami sobie to w referendum wybraliśmy - wtedy przyszła na rosyjskich (sowieckich - bez znaczenia, może mam określać dokładnie region gdzie składali je? ok) UKRAIŃSKICH (:P) czołgach.
Teraz w UE obrywamy ale możemy sobie skakać, najwyżej jakieś sankcje. Wtedy do 1989 za wyłam była śmierć i wojna.
O obecności SOWIECKIEJ mającej pewne cechy okupacji można mówić tylko do 1956 roku czyli do śmierci Bieruta. Potem Polska była państwem o ograniczonej suwerenności a to ma niewiele wspólnego z okupacją - takowa była w latach 1939-1945. Byliśmy w SOWIECKIEJ (nie rosyjskiej bo Rosja nie istniała wówczas jako podmiot międzynarodowy) strefie wpływu ale mieliśmy dużą autonomię gospodarczą o czym świadczy chociażby ok. 80% prywatnej własności gruntów rolnych czy istnienie pokaźnego sektora prywatnych usług, handlu i produkcji. Proponuję zatem nie powielać bredni o tym, że w naszym kraju mieliśmy do czynienia z SOWIECKĄ okupacją.
"Rosyjski wywiad cywilny" chyba nie zauważył że Rosja zbrojnie napadła na Ukrainę i okupuje Ukraińską ziemię tak jak kiedyś Europę Wschodnią, w tym mój kraj, Polskę. Ruscy okupanci to wrogowie, to nacjonaliści, komuniści/naziści, mordercy, złodzieje, dzicz.
Wygląda na to że każdy kraj (wyłączając Rosję) w którym żyją Rosjanie, musi obawiać się o swoją niezależność. Ponieważ ruscy pod pretekstem "ochrony ludności rosyjskiej" mogą napaść, mordować, grabić czyli wyzwalać. Ruscy to wrogowie, tak jest od wieków i nie zanosi się na zmianę tego stanu rzeczy.
Ot mądrze mówi...
dla przykładu Białorusin powinien zostać skazany tak jak na Białorusi skazują działaczy ZPB. Nie zapominajmy że tereny zachodniej Białorusi należały do Polski a Białoruś to jakiś sztuczny twór zeszłego stulecia, więc dopiero kształtują swoją odrębność narodową/historię.
no cóż ... Rusek powiedział to co myślą miliony Rusków, a myślą tak jak naziści. Napaść na inny kraj i mordować, kraść, gwałcić, niszczyć oraz twierdzić że to w imię pokoju i ochrony ludności. Ruscy się nie zmienią i należy ich wyzwolić od chorej z nienawiści i psychopatii władzy ukrywającej się na Kremlu. Inaczej zawsze będą grozić sąsiadom śmiercią, gwałtami, grabieżą i wszelkim ruskim złem. Ryba psuje się od głowy a głową jest władza na Kremlu.
A kogo ty udajesz tymi durnymi komentarzami?
Ruscy to dzicz, którą należy zniszczyć tak aby w przyszłości nigdy już nie zagrażała sąsiadom. Zbrodnie państwa Rosyjskiego (przez chwilę zmienili nazwę na ZSRR - chyba dla niepoznaki) kwalifikują Rosję do zniszczenia w takim samym wymiarze jak dzisiaj Ruscy niszczą Ukrainę.
NBP? na Ukrainie? doucz się i nie kompromituj :)
będą pięknie "wybuchać" wraz z załogami :)
czy "Amnesty International" naciska na UE aby łamała prawo? Ciekawe czy ta organizacja podlega naciskom politycznym tak jak Niemieckie organizacje "ekologiczne" finansowane przez .... Putina. https://www.money.pl/gospodarka/putin-oplacal-ekologow-by-zablokowac-zachod-przekazal-82-mln-euro-6751344305978304a.html
Czy NBP Ukrainy założył też bezpośredni dostęp do Bałtyku i Morza Śródziemnego?
Sankcje na wrogów i przyjaciół - to nowy przejaw tzw. zachodniej demokracji.
USA - główny wróg pokoju na świecie.
Wykorzystać - czy autor zna znaczenie tego słowa? Erdogan to zagubiona panienka?
Baba niepotrzebnie stara się przekonać wszystkich, iż jest psychiczna. Niepotrzebnie, bo wszyscy o tym wiedzą.
To tylko kwestia czasu gdy Ruscy zniszczą którąś z wyrzutni, ale to nie jest problemem. Problemem jest to że Ukraina powinna otrzymać łącznie przynajmniej z 50-60 sztuk HIMARSów, plus przynajmniej z 500-600 rakiet o zasięgu do 300km.
30 milionów Rosja nie ma w domu toalety a pomimo to Ruscy chcą "cywilizować" sąsiadów. Ruscy to wrogowie Europy środkowo wschodniej a obecnie powoli też i Kazachstanu. Ciekawostka polega na tym, że w Kazachstanie Rosja (dawniej ZSRR) wybudowała stację Bajkonur. Gdzie Rosjanie przeniosą swój program kosmiczny, może do Chin?
Ruscy to wrogowie. Jak widać Ruscy nadal napadają na sąsiadów, dla tego do NATO wstępują nawet Finowie i Szwedzi, którzy byli neutralni w czasach nawet największych kryzysów zimnej wojny. Trudno się dziwić że właściwie wszystkie Europejskie kraje sąsiadujące z Rosją są już w NATO. Rosja (dawniej ZSRR) to agresywne państwo które nie cofnie się przed napaścią na inne narody. Na szczęście udało się wygonić Ruskiego okupanta z mojego kraju.
Ciekawe, do której armii odnosi się określenie "zwycięska", gdyż z pewnością nie do ukraińskiej. Oni po raz ostatni byli zwycięzcami w 1943 roku na Wołyniu, co każdy Polak, wbrew zakłamanym władzom i mediom, powinien pamiętać.
wg Daily Mail Rosja to desperaci, a to sami desperacko szukają tematu, którym mogliby zabłysnąć.
Tacy ludzie jak ta kobieta mają nierówno pod kopułą. Franciszek Herbert napisał takie słowa:" ...polityka to w kryształem oomyje..." Każdy może mieć własną opinię ale nie można gadać takich bzdur na temat rzezi niemowląt, kobiet w ciąży, czy bezbronnych ludzi. Ta głupia baba niech uczy swoje wnuki a od wolnych ludzi wara.
Śmierdzi takiem fake-iem że szkoda pisać. Z google maps można sobie do znaleźć dziadostwo. Po co ktoś miałby marnować rakietę wartą parę milionów na kupę nic niewartych kamieni?
Komediantowi na czarnym lądzie białe szaleństwo wyraźnie nie służy bo takie głupoty co on opowiada przekraczają granice dobrego smaku.
Słabo coś naprowadzali bo śmietnik dalej stoi?
Wystarczy spojrzeć na wyraz facjaty tego osobnika i od razu widać i czuć pozytywne emocje.
Ciekawe kiedy "rząd" wprowadzi stawki kar na poziomie Europejskim. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiono, to czy powodem są intratne interesy grup związanych z tą czy inną "opcją polityczną"? Stare powiedzenie mówi jasno "jeżeli nie wiadomo o ci chodzi to bardzo dobrze wiadomo o co chodzi".
Rosja jakoś nie oprzytomniała, gdy nazista zakładał "Grupę Wagnera". https://www.tvp.info/58472339/stanislaw-zaryn-o-prywatnej-armii-putina-grupa-wagnera-rosyjski-neonazista-w-sluzbie-kremla