Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • Roman1 7 September 2022, 10:14 MSWiA odmówiło rejestracji zbiórki na upamiętnienie ofiar Wołynia z powodu wojny na Ukrainie

    Wiadomości Sputnika publikują ukraińskie dokumenty w sprawie zbrodni wołyńskiej - czy Kresy podejmą decyzję o pokazaniu i przetłumaczeniu tych dokumentów, gdyż żadne "polskie" media z pewnością tego nie zrobią. Można liczyć tylko na Kresy

  • marvix 7 September 2022, 07:34 MSWiA odmówiło rejestracji zbiórki na upamiętnienie ofiar Wołynia z powodu wojny na Ukrainie

    Polskie państwo zdradziło ich za życia, to tym bardziej po śmierci może. To tylko kości 100 000 zamordowanych kobiet, dzieci starców. Ta tablica upamiętniająca zamordowanych mogłaby doprowadzić do wzrostu napięciaa sytuacja jest obecnie napięta. Nie ważne, że w każdym ukraińskim mieście jest co najmniej 1 pomnik, skwer lub ulica upamiętniająca zbrodniarzy z oun/upa. Nie ważne, że na polskiej szkole we Lwowie dzieci codziennie mijają tablice upamiętniająca zbrodniarza - z oun/upa. Kata Polaków szuchewycza. Ważne, żeby być politycznie poprawnym i zabronić zbierać na tablice na cmentarzu upamiętniajaca ofiary ludobójstwa

  • vektor 6 September 2022, 21:14 MSWiA odmówiło rejestracji zbiórki na upamiętnienie ofiar Wołynia z powodu wojny na Ukrainie

    Tchórze i gnojki!!!!

  • Roman1 6 September 2022, 11:50 Ukraina zaproponowała Niemcom dostarczenie energii ze swoich elektrowni jądrowych

    Jak zachód stosuje sankcje wobec Rosji, to dobrze. Jak Rosja odpowiada, to źle. Tylko Kali potrafi to zrozumieć.

  • mis82 6 September 2022, 08:55 Macron: UE nie może pozwolić krajom z Europy Wschodniej działać samodzielnie na rzecz Kijowa

    Zastanawia mnie kogo ten gerontofil ma na myśli? Europa wschodnia to Białoruś, Ukraina, Rosja, Mołdawia i Gruzja. Mołdawia nie ma raczej złych intencji względem Ukrainy, z drugiej strony mają sami problemy z Rosją tak jak Gruzja, czyżby mówił o Polsce która jest w Europie środkowej z Litwą i Łotwą, czy może o Estonii która zalicza się do Europy Północnej??? Niemniej jednak już dawno powinniśmy rozwijać rakiety balistyczne aby móc razić cele nawet po Władywostok z tak słabą armią, którą po kolei niszczyły rządy AWS, SLD, PSL, PiS, PO gdybyśmy nie byli w NATO gdzie USA dyktują warunki nie wygramy z Rosją... Broni Atomowej nie możemy posiadać, bo nie pozwolą nam na to, ale już posiadanie rakiet które mogły by dolecieć do praktycznie każdego miasta w Rosji... Wg mnie jest świetna okazja aby takiego typu broń testować polskie firmy mogły testować na Ukrainie

  • synFranca 6 September 2022, 08:42 Premier Finlandii jest produktem infantylnej polityki nowej ery

    Trochę to pocieszające ,że durny elektorat to nie domena jedynie naszego nieszczęśliwego kraju.

  • Jerzy J 5 September 2022, 22:25 Macron: UE nie może pozwolić krajom z Europy Wschodniej działać samodzielnie na rzecz Kijowa

    Tak ostrego komentarza dawno nie wyslalem.
    Otóż... Kiedyś jeden żabojad powiedział że Polska straciła szansę aby milczeć. Dziś mówi drugi zabojad że Europa środkowa nie może nic robić bez zgody zachodu... Kuźwa Polska to zachód a Franca to dziki zachód. Wywołali wojnę w Libii i jeszcze brali od nich kasę. Zdeśabilizowali północna Afrykę a dziś nie mają alternatywy. Putin albo Putin i jego gaz. Jedni chcą nam zabronić atomu a drudzy sprzedać...
    Do budy! Gówno mogą nam zrobić. Niech Polska się przebudzi. Bez naszej tańszej siły roboczej. Dobrze wykwalifikowanej ich korporacje upadną. Gdzie przeniosą produkcję zaawansowana ale tania? Do Rosji, do Turcji, do Chin?
    Są na nas skazani więc nie spuszcza ogon i przestaną szczekać.
    Niech zaczną się z nami liczyć i nie jako juniorpartnerem tylko jako rownorzadnym graczem! Turcja już pokazuje im gdzie jest ich miejsce

  • r2d2 5 September 2022, 08:43 Ukraiński minister: Sytuacja na granicy ukraińsko-polskiej staje się krytyczna

    a może ruską prawdą?

  • synFranca 5 September 2022, 07:59 Brytyjska policja przygotowuje się na wzrost przestępczości i zamieszki w związku z kryzysem energetycznym

    Na szczęście u nas żadne niepokoje nie wybuchną bo jak zapewnia nas nasz rząd jesteśmy w pełni samowystarczalni energetycznie a jak nawet komuś zabraknie to mu PiS da.

  • abeldaniel 5 September 2022, 07:33 Ukraiński minister: Sytuacja na granicy ukraińsko-polskiej staje się krytyczna

    Kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą, ukainska prawdą, czy jak to bylo.

  • Roman1 5 September 2022, 06:34 Morawiecki chce powrócić do współpracy z Węgrami: wierzę w wypracowanie porozumienia

    Siedem, albo osiem. "Nasz" premier nie potrafi policzyć do ośmiu, a rządzi państwem.

  • synFranca 4 September 2022, 22:50 Iran: Dwie aktywistki LGBT skazane na śmierć

    Jak widać pan Olszański ma swoich kamratów również w Iranie. W dodatku stosują się do jego wytycznych dotyczących postępowania ze zboczeńcami. No No No ...kto by pomyślał.

  • franciszekk 4 September 2022, 16:55 Ukraiński minister: Sytuacja na granicy ukraińsko-polskiej staje się krytyczna

    Mam do Was pytanie!
    Dlaczego ruskie i ukraińskie media propagandowe mają w swoich nazwach przymiotnik PRAWDA?
    W tekście dotyczącym informacji sytuacji na GRANICY ukraińsko - polskiej jest cytat "Ekonomiczna Prawda pisze, że w okresie przedkryzysowym do polskiej służby....."
    Może jest to tak, ,ze to jest taka PRAWDA jak ze mnie przysłowiowy Don Kichot!
    Hi, hi, ha,ha ........................

  • Roman1 4 September 2022, 15:54 Węgrzy przeciwko sankcjom na Rosję i odcinaniu się od rosyjskich surowców [SONDAŻ]

    Brawo Węgrzy.

  • Roman1 4 September 2022, 15:52 MSZ Mołdawii wezwało dyplomatę Rosji po wypowiedzi Ławrowa [+VIDEO]

    Ostatnio Mołdawia sprzedała się zachodowi, więc słowa Ławrowa jak zwykle na miejscu.

  • Roman1 4 September 2022, 15:50 „Neutralność Czech wobec wojny na Ukrainie” - wielki antyrządowy protest w Pradze [+VIDEO/+FOTO]

    Hasła czeskie niezwykle aktualne również, a może nawet bardziej, w Polsce. Polacy jednak są w znacznej części ogłupieni przez wyjątkowo kłamliwą propagandę i niektórzy sprzyjają banderowcom i ukraińskim faszystom. Niestety, przykład dla Polaków płynie z góry od czołowych polityków.

  • franciszekk 4 September 2022, 12:41 Banderowska flaga w obecności polskiego ministra. Niedzielski odwiedził szpital we Lwowie [+FOTO]

    Twój cytat " To po prostu współczesny polityk, nic gorszego nie można napisać"!
    Ja wyraziłbym to bardziej czytelnie, czyli jaśniej - PiS-owski polityk niesuwerennego tworu społeczno-politycznego jakim jest Nadwiślański Land PO-Land!

  • Roman1 4 September 2022, 07:33 Banderowska flaga w obecności polskiego ministra. Niedzielski odwiedził szpital we Lwowie [+FOTO]

    Flaga bandycka, ale i minister byle jaki. Gdyby miał honor, nie pracowałby na stanowisku wymagającym kwalifikacji, których nie ma. To po prostu współczesny polityk, nic gorszego nie można napisać.

  • Kasper1 3 September 2022, 22:49 „Neutralność Czech wobec wojny na Ukrainie” - wielki antyrządowy protest w Pradze [+VIDEO/+FOTO]

    TVP INFO nie oglądam ale w wieczornych "Faktach" TVN (reklamującej się jako "Cała prawda całą dobę") nie poinformowano o tej demonstracji ANI PÓŁ SŁOWEM a 70 tys. ludzi na ulicach Pragi to przecież od cholery. Widocznie treść sloganu reklamującego TVN powinna zostać zmieniona na "Cała WYGODNA prawda całą dobę".

  • Roman1 3 September 2022, 13:10 Biały Dom: Rosja wykorzystuje Nord Stream jako broń przeciwko Europie

    USA nadal nie zdają sobie sprawy z tego, iż atakują Rosję sankcjami oraz poprzez dostawy broni i dolarów do Ukrainy? Rosja po prostu odpowiada i ma do tego pełne prawo.

  • r2d2 3 September 2022, 11:23 Putin: Rosja na Ukrainie broni samej siebie

    Rosja może bronić się na terenie Rosji. Rosja na Ukrainie jest agresorem który niszczy i terroryzuje, kradnie, zabija, okalecza. Rosjanie mają swój kraj największy na świecie) ale nadal napadają na sąsiadów. Ruskim to wróg i zagrożenie dla sąsiadów.

  • r2d2 3 September 2022, 11:02 Rosja definitywnie wstrzymuje dostawy gazu przez Nord Stream 1

    na szczęście w 1991 r. Polskę opuścił ostatni ruski okupant i dla Polski zakończyła się II Wojna Światowa. Pod Ruską okupacją Polacy byli biedni tak jak dzisiaj biedni są Ukraińcy. To dla tego wszystkie narody które były pod okupacją Ruskich obecnie są w UE i NATO. To nie UE i NATO się "przybliża" dl Rosji, to kraje które były okupowane przez Rosję przyłączają się do NATO i mają do tego prawo.

  • Roman1 3 September 2022, 09:28 Rosja definitywnie wstrzymuje dostawy gazu przez Nord Stream 1

    Patrząc na to historycznie:
    1) w 2014 roku na Ukrainie, z inicjatywy USA, został przeprowadzony pucz, w wyniku którego obalono prezydenta Janukowycza bezpośrednio po podpisaniu z nim porozumienia,
    2) w maju w 2014 roku zamordowano w Odessie prawie 50 Rosjan przy biernej postawie służb porządkowych, na oczach wielu kamer tv i pomimo upływu 8 lat sprawcy nie zostali ujęci i osądzeni,
    3) gdy posiadający autonomię Krym, po przeprowadzeniu referendum, ogłosił oderwanie się Ukrainy i połączenie z Rosją, Ukraina odcięła od Krymu wodę, a zachód wprowadził liczne sankcje, chociaż, nawet bez referendum, podobnie zrobił z Kosowem,
    4) gdy zamieszkała głównie przez Rosjan część Donbasu postanowiła odłączyć się od Ukrainy (czyli od puczystów) zorganizowano tzw. akcję antyterrorystyczną i przez 8 lat Donbas ustawicznie był ostrzeliwany,
    5) przez 8 lat Ukraina była zbrojona przez zachód lepiej niż inne państwa NATO, zaś naród był wychowywany we wrogości do Rosji, przy czym na całej powierzchni Ukrainy wprowadzono obowiązkowy język ukraiński, pomimo wielomilionowej ludności rosyjskiej,
    6) na Ukrainie coraz bardziej zaczęli dochodzić do władzy i głosu banderowcy i faszyści, gloryfikujący UPA i SS, zakazano Polsce ekshumacji pomordowanych Polaków, coraz powszechniej kwestionowana była zbrodnia wołyńska, której opis nie znalazł się w książkach do historii.
    7) w czasie wojny rosyjsko ukraińskiej przywódcy Polski wysyłają na Ukrainę miliardy złotych oraz broń, okradając w ten sposób polską armię i naród; w Polsce znajduje się już 6 mln żyjących na koszt Polski Ukraińców, z których wielu nastawionych jest do nas wrogo, zaś jeden będący u władzy idiota (polski) zaczął nawet mówić o unii państw Polski i Ukrainy - to ostatnie może nie być bardzo istotne, gdyż jak wspomniałem, mówi o tym idiota,
    8) Ukraińcy w Polsce domagają się dla siebie specjalnych praw.

    Oby Polska nie zginęła kiedy rządzi nią PiS, oby nie zginęła, jeżeli rządy przejmie Platforma - jeszcze większy zwolennik Ukraińców.

  • abeldaniel 2 September 2022, 14:15 1200 polskich firm zgłosiło się do odbudowy Ukrainy

    Oczywiście debile nie wiedzą, że flaga narodowa powinna być z lewej strony, a flaga drugiego państwa z prawej. Właściwie to zawsze jest na odwrót

  • Roman1 2 September 2022, 10:15 Ambasador Ukrainy twierdzi, że nie ma zakazu poszukiwań i ekshumacji, ale jest „jeden problem”

    youtube.com/watch?v=2DEgYSOidmo&t=426s

  • Roman1 2 September 2022, 10:12 Ambasador Ukrainy twierdzi, że nie ma zakazu poszukiwań i ekshumacji, ale jest „jeden problem”

    Ja proponuję: youtube.com/watch?v=2DEgYSOidmo&t=426s Tego nie można pominąć. To aktualne nagranie z ukraińskiej telewizji pokazuje co banderowcy myślą o Polsce i Polakach.

  • abeldaniel 2 September 2022, 10:07 Ambasador Ukrainy twierdzi, że nie ma zakazu poszukiwań i ekshumacji, ale jest „jeden problem”

    Tutaj macie fajny filmik, jak ukraińskie dzieci traktują polskie: https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02jTNF9HMhxfziVGw67Ciusv7svZweRADEkeyQ17NdQyKwKBTfRe2R3xptHGGc18G7l&id=100010209010325&__cft__%5B0%5D=AZVLPvry4DWnHpU83DS4-txm1I9q7cx4icxHhMKoZxg1EGIkLhq7Pxofb6dla5HjcNoG5B5o5KnEwilsSRMENAmj72q-qMORf3D54T8FDD4trugmfbsRVSRR5J18lLDHRRmCO1nZY4Ydtm0zQqCuTdl9iyaALBrJlR3V9Em4BoGVX8cvyI4vOG3Oz_EQSV1Z2AILLFh7G-QcqWU4fivntladC7wI1hYhnn2Xkd2YKxGerQ&__tn__=%2CO%2CP-y-R

  • r2d2 1 September 2022, 15:50 „Handelsblatt”: Polska prawdopobnie będzie musiała prosić Niemcy o pomoc ws. gazu

    ciekawe, ponieważ niedawno inny przedstawiciel Niemiec, mówił coś o potrzebie podzielenia się z Niemcami gazem z Polskich magazynów.
    cyt.
    "Niemiecki europoseł CSU Markus Ferber stwierdził w środę, że nie potrzeba więcej wskazówek KE w kwestii oszczędzania energii, lecz ważne jest, by „solidarnie zorganizować dystrybucję gazu w Unii Europejskiej”. Jego zdaniem taki obowiązek mają w szczególności kraje takie jak Polska, które posiadają niemal w całości wypełnione magazyny gazu."
    źródło: https://kresy.pl/wydarzenia/niemiecki-europosel-chce-by-polska-podzielila-sie-gazem-z-niemcami/?swcfpc=1

  • abeldaniel 1 September 2022, 15:15 Z Polski deportowano Gruzina - potencjalnego terrorystę

    Jak to było? Różnorodność to nasza siła. Niech żyje multikulturalizm!!!

  • Roman1 1 September 2022, 15:01 Prezydent na Westerplatte: Rosja wraca do swoich wielkoruskich, imperialistycznych pragnień

    Jakim trzeba być idiotą lub zaciekłym banderowcem by w dniu 1 września mówić o napaści Rosji na Polskę, nie zaś o napaści Niemiec. Nie dała Bozia rozumu, oj nie dała.

  • Kasper1 31 August 2022, 22:00 Rau chce przystąpienia Ukrainy do UE w ciągu "kilku lat" [+VIDEO]

    Rau może chrzanić o tym co chce ale tego pajaca na szczęście i tak nikt w Unii nie słucha.

  • jaro7 31 August 2022, 18:03 Problemy polskich kierowców wracających z Ukrainy. Konfederacja domaga się reakcji rządu [+VIDEO]

    Po pierwsze może właśnie o to chodzi by polskie firmy padły a na ich miejsce weszły pupilki polskojęzycznego rządu.Po drugie co mają zrobić sługi narodu ukraińskiego? Pana opierniczyć i na dywanik wezwać? Raczej odwrotnie.Jakiś ukrainiec źle zaparkował auto ,dostał mandat ,cos burknął na temat polskiej policji ,policjant sie wnerwił i mu ostro odpowiedział .Efekt,policant będzie miał poważne konsekwencje.Nieszczęsny nie wiedział że jaśnie pana z ukrainy nie powinien karać mandatem.Jak nie rozgoni się wszystkich tych żałosnych polityków i tych rządzących i tych z pseudoopozycji(poza konfą) to będzie w Polsce tragedia.Do tego pogonić tych pseudodziennikarzy z mediów gownego ścieku.

  • abeldaniel 31 August 2022, 11:35 Problemy polskich kierowców wracających z Ukrainy. Konfederacja domaga się reakcji rządu [+VIDEO]

    I tak dalej będziecie pomagać. Ukrainiec nie podziękuję, a upierdo@i ci rękę. Jak z polskiej tv pojechali to mówili zajeb*** polskie kur*y. Tak mówiła przerażona polska dziennikarka. Samozagłada, nas na zachodzie wykończą ciapaci, a was ukraincy.

  • Roman1 31 August 2022, 10:34 Dworczyk, Błaszczak i Gliński nagrodzeni orderami za zasługi dla Ukrainy

    Gliński to ten "działacz kulturalny", który zabronił pokazywania w Polsce największych osiągnięć kultury rosyjskiej. Cieszmy się więc, iż nie nakazał palenia książek rosyjskich pisarzy i obrazów rosyjski malarzy. Gdyby to zrobił to by dostał najwyższe ukraińskie (banderowskie) odznaczenie. Ale nie powiedział ostatniego słowa, więc nie ma się z czego cieszyć.

  • Roman1 30 August 2022, 07:29 Poczobut pisze z aresztu: "Ze spokojnym sumieniem pójdę do łagru"

    Współczuje mu, ale w Polsce Mateusz Piskorski siedział w areszcie 3 lata, więc znacznie dłużej (nadal bez wyroku). Na tym tle Białoruś to demokracja, zaś Polska to niestety dyktatura

  • Roman1 30 August 2022, 07:24 Rosjanie donoszą o kolejnych eksplozja na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

    Większość tzw. polskich mediów informuje, iż Rosjanie ostrzeliwują w elektrowni sami siebie. Zakłamanie takie chyba nie przeszłoby przez usta kpt. Tumanowicza z okresu WRONy. Brawo "niezależne" media.

  • r2d2 29 August 2022, 19:49 Litwa zakończyła budowę zapory na granicy z Białorusią

    nawet migranci nie chcą zostać na Białorusi? aż taki jest na Białorusi dobrobyt?

  • lp 29 August 2022, 11:18 Zełenski zapowiada odzyskanie Donbasu i innych okupowanych terytoriów

    Tak gada bo mu wypada a dobrze wie, że klamka zapadła.

  • lp 29 August 2022, 11:16 Eksperci MAEA w drodze do Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

    Przypadek to szczególny, gdzie Rosjanie siedząc na bombie atomowej strzelają sami do siebie. Trzeba być skończonym idiotą aby w to uwierzyć.

  • lp 29 August 2022, 11:14 W zamachu zginął ukraiński parlamentarzysta, który przeszedł na stronę Rosjan

    To jest terroryzm w czystej postaci. Wiem, wiem, zostałem ruską onucą.

  • abeldaniel 29 August 2022, 09:52 Włochy: 1000 migrantów w 24 godziny. Na Lampedusę dotarła rekordowa liczba łodzi

    4 dni temu w Burgas, w Bułgarii, 2 policjantów zgineło kiedy zostali staranowani przez autokar z 37 nielegalnymi Syryjczykami. Kierowca syryjczyk, 38 osoba w autokarze miał status uchodźcy w Bułgarii. Tutaj jest wideo: http://www.novinite.com/articles/216445/Overview+of+the+%D0%A2ragedy+in+Burgas+in+which+Two+Policemen+Died

  • aviserv 29 August 2022, 09:46 Zełenski zapowiada odzyskanie Donbasu i innych okupowanych terytoriów

    Śmie myśleć, że bez lampy Aladyna to mu się nie uda. Wiekszy brat dał i brat zabrał a gadać to on może, wszak tylko to potrafi.

  • Roman1 29 August 2022, 08:47 W zamachu zginął ukraiński parlamentarzysta, który przeszedł na stronę Rosjan

    Morderstwa dokonane przez banderowców są godne pochwały, podobnie jak dokonane przez jankesów lub brytoli. Jedynie morderstwa (lub próby) dokonywane przez Ruskich, to prawdziwa zbrodnia wymagając nałożenia sankcji przez tzw. demokratyczny zachód, do którego zalicza się obecnie (przejściowo) Ukrainę.

  • r2d2 28 August 2022, 16:01 Nielegalni imigranci na granicy. Straż Graniczna podała nowe dane

    na tej Białorusi musi być "przewspaniale" skoro nawet migranci uciekają stamtąd

  • r2d2 28 August 2022, 15:24 Port Gdańsk: skokowy wzrost przeładunku drewna - o 3150 proc.

    nie zmienia to faktu że port w Gdańsku awansował i jest drugi na Bałtyku

  • Roman1 28 August 2022, 12:12 Bułgaria nie chce kontraktu z Gazpromem, lecz tylko pewne "ilości" gazu od Rosjan

    Zupełnie jak za Wałęsy - nie chcem, ale muszem.

  • franciszekk 28 August 2022, 11:48 „Ukraińcy demolują nasze samochody”, „kierowcy wracają pobici” - Onet o problemach na granicy z Ukrainą

    Zastanawiałem się wcześniej dlaczego inni np. Ukraińcy tak POdle nas traktują!
    Otóż odpowiedź znalazłem w polskim porzekadle, które kiedyś powiedzieli mi moi św. pamięci Rodzice.
    Cytat "jeśli sam siebie NIE szanujesz to NIE wymagaj by ciebie szanowali inni ludzie!".
    Dlaczego nas NIE szanują Ukraińcy?
    Dlatego, że wiedzą że sami NIE szanujemy siebie!
    Na elewacji polskiej szkoły Rada Miasta Lwowa powiesiła jednego z największych krwawych rzeźników cywilnej bezbronnej polskiej ludności!
    Zapewne zrobili to by nas "uhonorować" i dać nam do zrozumienia, że nawet oni mogą nami POniewierać!
    Wyobraźcie sobie takie cuś, że na elewacji żydowskiej szkoły ktokolwiek powiesiłby popiersie Adolfa Eichmanna - byłby to chyba KONIEC świata!!!!!...
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

  • r2d2 28 August 2022, 10:08 „Ukraińcy demolują nasze samochody”, „kierowcy wracają pobici” - Onet o problemach na granicy z Ukrainą

    tak samo Polacy wspierali Żydów podczas II Wojny Światowej, jak podziękowali widać do dzisiaj.

  • abeldaniel 28 August 2022, 08:34 „Ukraińcy demolują nasze samochody”, „kierowcy wracają pobici” - Onet o problemach na granicy z Ukrainą

    No cóż, macie co chcieliście. Ukraińcy są ponad Polakami. Polacy ulegli, a Ukraińcy zawsze postawiaą na swoim. Jeszcze to poparcie dla Ukrainy w UE. Polskie rolnictwo zostanie zmiecione z powierzchni ziemi, za przyzwoleniem samych Polaków. Śmiechu warte.

  • elbezet 28 August 2022, 07:47 „Ukraińcy demolują nasze samochody”, „kierowcy wracają pobici” - Onet o problemach na granicy z Ukrainą

    Jajca!!!
    Cyt.
    "Podkreślają, że muszą mieść mieć możliwość przeprowadzenia przewozów transportowych, bo inaczej będą musieli zamknąć działalność. Dodają, że wówczas jednak polski rynek zostanie zalany firmami ze Wschodu”.

    Ten właściciel nie kuma iż jest celowe "bo inaczej będą mus..."?
    Tak działa "demokracja liberalna" dawniej dla niepoznaki znana jako kapitalizm.
    Ponadto kto zmusza owych przewoźników do wożenia pomocy i ta "pomoc humanitarna trafia do żołnierzy i ukraińskiej ludności cywilnej".
    Nie chcą tego to nie wozić.
    Pamiętam (stary już jestem) czasy gdy polski "dumny kierowca" blokował "komunę" gdyż kryl był w kiełbasie zwaczajnej lub "gramatura mielonego" się zmieniła.

« Poprzednia 1 … 248 249 250 251 252 … 3,448 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • trifleas
  • Jasno to widze
  • janusz13
  • MocnyFool
  • Bartosz
  • Z_PL
  • kmvar
  • zp
  • redline1225
  • solaris
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
0%
Przewiń do góry