Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • r2d2 17 September 2022, 11:02 Scholz: Niemieckie wojsko musi stać się „najlepiej wyposażonym” w Europie

    a tak się śmiali gdy Tramp mówił o wydatkach na armie i gry prosił aby Niemcy wydawali ustalone minimum 2% budżetu na zbrojenia. Niemcy co "cwane gapy" które głoszą hasła i "wartościach" a jedyną wartością jaką uznają to swoja dominacja nad państwami UE. https://kresy.pl/wydarzenia/trump-chwali-polske-i-gani-niemcy-podczas-wizyty-merkel-w-usa/?swcfpc=1

  • Roman1 17 September 2022, 06:16 Wiceminister klimatu: kto nie gasi światła, ten robi prezent Putinowi [+VIDEO]

    Gdyby uwierzyć w słowa głupiego ministra, to cała Polska sprzyja Putinowi, chociaż prawdopodobnie tylko 1/2. Pozostali są w znacznym stopniu ogłupieni przez kłamliwą "polską" propagandę.

  • lp 16 September 2022, 18:23 Scholz: Niemieckie wojsko musi stać się „najlepiej wyposażonym” w Europie

    IV Rzesza zbliża się szybkimi krokami.

  • lp 16 September 2022, 18:20 Przewodniczący Dumy: Polska istnieje tylko dzięki Rosji

    Kacap zapomniał o 23 sierpnia i 17 września '39r?

  • jaro7 16 September 2022, 17:31 Ukraińcy donoszą o odkryciu masowego grobu w Izium [+FOTO/VIDEO]

    Stara śpiewka ,a "Serhij Bołwinow, komendant policji z obwodu charkowskiego, powiedział w rozmowie ze Sky News, że niektóre osoby, złożone w zbiorowych mogiłach "zginęły w wyniku artyleryjskiego ostrzału", a inne "w wyniku uderzeń z powietrza".

  • marvix 16 September 2022, 12:43 Scholz o granicy polsko-niemieckiej: nie chciałbym, żeby jacyś ludzie szperali w książkach historycznych, żeby wprowadzić rewizjonistyczne zmiany granic

    Prawda jest taka, że tym nazistom się upiekło po WW2. Rzesza po takich zbrodniach powinna być raz na zawsze spacyfikowana. Wymazana z mapy europy. I niech Scholz niepodskskuje bo błędy można jeszcze naprawić.

  • Kasper1 16 September 2022, 09:59 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    Ukraina w NATO to scenariusz absolutnie najgorszy z możliwych dla Polski a tzw. Akcja Polska została przeprowadzona przez SOWIECKICH bandytów czyli Rosjan, Ukraińców, Białorusinów i przedstawicieli wszystkich innych SOWIECKICH narodów będących w SOWIECKIM aparacie terroru. Rozkaz do jej przeprowadzenia wydał GRUZIN Josif Dżugaszwili "Stalin". Poza tym Norwegia jest członkiem NATO od samego początku istnienia tego militarnego układu a o EWENTUALNEJ obecności w nim Szwecji i Finlandii zadecyduje Turcja.

  • r2d2 16 September 2022, 08:00 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    Ukraina w NATO, to zdecydowanie najlepszy scenariusz dla Polski tak jak obecność w NATO Norwegii oraz Szwecji. Następna będzie Białoruś gdzie Polacy są prześladowani. Podczas czystek z 1937-1938 ruscy bandyci zamordowali 111 000 Polaków. Ruscy to wrogowie Polaków. https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938)

  • abeldaniel 16 September 2022, 07:13 Większość Słowaków wolałaby, żeby Rosja wygrała z Ukrainą [SONDAŻ]

    Naturalna decyzja. Ukraincy to faszysci, roszczą sobie prawa do ziem polskich, węgierskich, Słowackich. Nawet hymn narodowy mówi, że ukraina jest od rzeki Sanok pod dniepr

  • Kasper1 15 September 2022, 22:19 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    Ukraińskie ustawy oświatowa i językowa zmierzają do wynarodowienia mniejszości narodowych na Ukrainie i to jest jasne nie tylko dla nas ale i dla Węgrów. Poza tym popiersie banderowskiego zbrodniarza Szuchewycza nadal wisi na polskiej szkole im. św. Marii Magdaleny we Lwowie pokazując prawdziwy stosunek władz ukraińskich do Polski, Polaków i polskości.

  • jaro7 15 September 2022, 17:33 Opieka zdrowotna dla uchodźców kosztuje Polskę co najmniej 300 mln zł miesięcznie. "To nie są kompletne dane"

    A oni tak się bawią !!!!!https://www.youtube.com/watch?v=dJD40cIn458

  • jaro7 15 September 2022, 17:30 Członkowie pułku „Azow” w Belwederze

    DEGENERACJA tzw polskojęzycznych elit postępuje w błyskawicznym tempie.Aż nieprawdopodobne.

  • r2d2 15 September 2022, 16:30 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    na Ukrainie sytuacja Polaków zmienia się na plus, na Białorusi Polacy są prześladowani. To chyba jasne.

  • r2d2 15 September 2022, 16:16 Prezes „Łucznika”: Ukraińcy chwalą karabinki „Grot”, dostali 10 tys. sztuk

    der onet zachowuje się tak jak by reprezentował interesy obcego "kapitału".

  • r2d2 15 September 2022, 11:54 Erdogan grozi Armenii: poniesie konsekwencje swoich agresywnych działań

    Armenia musi porozumieć się z Turcją która ma wpływ na Azerów. Bez porozumienia z Turcją, Armenia będzie atakowana a może nawet zniszczona co było by bardzo smutne.

  • Kasper1 15 September 2022, 11:37 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    Swoją drogą zastanawiające jest to, że leży ci na sercu los Polaków na Białorusi a milczysz o losie Polaków na Ukrainie i że odmawiasz Białorusi prawa do państwowości nazywając ją "pseudo państwem".

  • Kasper1 15 September 2022, 11:12 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    Nie ma żadnej "zmiany szyldu" a zupełna zmiana państwa i jego systemu prawno-ustrojowego czyli BAZY na której ono funkcjonuje. FEDERACJA ROSYJSKA TO NIE ZSRR. Nie będę pisał ponownie a więc kopiuję i wklejam część powyższego komentarza - ZSRR było innym podmiotem państwowo prawnym niż jest współczesna Rosja która przejęła JEDYNIE prawa i obowiązki ZSRR. Stała się zatem TYLKO i WYŁĄCZNIE PRAWNYM SPADKOBIERCĄ ZSRR i nie ma żadnego przejmowania przez Rosję historycznej spuścizny ZSRR i moralnej odpowiedzialności za jego agresje. Putin nigdy nie gloryfikował ZSRR tak jak nigdy nie robiła tego „większość” Rosji. Poza tym to, że Putin był oficerem KGB o NICZYM nie świadczy. Wszak u nas PREZYDENTEM i PREMIEREM byli Kwaśniewski i Oleksy którzy w PRL byli politykami i nieporównywalnie ważniejszymi postaciami niż Putin w ZSRR. Czy zatem może to argument na to, że nastąpiła tylko "zmiana szyldu" z PRL na RP i że tak naprawdę to jest to samo?

  • elbezet 15 September 2022, 11:01 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    Ten "Sługa Narodu" ma życzenia;
    "...Ukraina oczekuje od państw-gwarantów wsparcia finansowego i inwestycji bezpośr ...... ...ci bezzwrotnych..... .
    Kijów chciałby też, żeby jego gwaranci bezpieczeństwa ściśle współpracowali ze sobą w zakresie dostaw sprzętu wojskowego czy amunicji,... współpracy wywiadowczej oraz zorganizowania regularnych szkoleń dla ukraińskich żołnierzy i wspólnego programu ds. cyberbezpieczeństwa."
    Czas pokaże czy "bracia starsi" drukujący dolary zostaną zrobieni w ciula przez Ukraińców.
    Ukraińcy mają Kolomskiego, który "wynalazł" Zielenskiego, mają też innych bogatych "braci". Mają "złote sedesy" po Janukowiczu i inne bogactwa zarekwirowane dekretem rządowym "prorosyjskim".
    Ci (bracia) nie pragną "Swobodnej Ukrainy" i ofiarują swe "diengi" w tym zaszczytnym celu?
    Pamiętam jak Unia "dała" (?) na budowę tzw. europejskiego wału(a).. "Pinindzy nima", "wała" także.

  • Kasper1 15 September 2022, 10:28 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    Należy mieć nadzieję, że uda się też uratować Polaków którzy pozostali na terenach ukradzionych nam przez "Stalina" i podarowanych Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej. Ludzie ci są tam dyskryminowani tak samo jak Węgrzy na Zakarpaciu tylko, że o los zakarpackich Węgrów troszczą się węgierskie władze.

  • r2d2 15 September 2022, 07:51 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    Myślę że następna będzie Białoruś. Może uda się wtedy uratować Polaków mieszkających na Polskich terenach które zostały ukradzione Polsce a które obecnie znajdują się w granicach pseudo państwa jakim jest Białoruś.

  • Roman1 15 September 2022, 07:31 Premier Libii blokuje kontakty zachodnich dyplomatów ze swoim konkurentem

    Zachód już tak dużo dobrego zrobił dla Libii przez ostatnie lata, że nikt więcej od nich nie powinien być do Libii wpuszczony.

  • r2d2 15 September 2022, 06:18 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    Rosja - ZSRR - Rosja to tylko nazwy. Putin wywodzi się z bolszewickich struktur ZSRR. Putin to przedstawiciel poprzedniej Rosji czyli ZSRR. To że na czele ZSRR nie stał Rosjanin nie zmienia faktu tak to że na czele Niemiec stał Austriak. Stalin reprezentował władze ZSRR (dzisiaj Rosja). Zmiana szyldu nic nie zmieni w postrzeganiu ruskich zbirów zwłaszcza w kontekście dzisiejszej napaści ruskich bandytów na Ukrainę. Czy popierasz ten atak?

  • Kasper1 14 September 2022, 22:38 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    ZSRR było innym podmiotem państwowo prawnym niż jest współczesna Rosja która przejęła JEDYNIE prawa i obowiązki ZSRR. Stała się zatem TYLKO i WYŁĄCZNIE PRAWNYM SPADKOBIERCĄ ZSRR i nie ma żadnego przejmowania przez Rosję historycznej spuścizny ZSRR i moralnej odpowiedzialności za jego agresje. Putin nigdy nie gloryfikował ZSRR tak jak nigdy nie robiła tego "większość" Rosji o czym najlepiej świadczy jego coroczna obecność na uroczystościach poświęconych ofiarom stalinizmu a jego słowa o "największej tragedii którą był rozpad ZSRR" powiedziane zostały w kontekście wojny w Jugosławii. Jeszcze raz - Rosja mogłaby być co najwyżej uczniem w szkole prowadzonej przez amerykańskich mistrzów militarnych napaści na suwerenne kraję i zabijania ich mieszkańców.

  • Roman1 14 September 2022, 16:42 Dworczyk o ekshumacjach: "to nie zostanie załatwione w ciągu miesiąca, w ciągu dwóch miesięcy, to jest pewien proces" [+VIDEO]

    Tzw. Ukraina istnieje ponad 20 lat, a ten fircyk mówi o miesiącu lub dwóch. Od zbrodni wołyńskiej minie niedługo 80 lat. A jak kiedyś walczył z PO, żeby podjąć uchwałę o ludobójstwie. Wtedy kazał mu tak prezes, teraz każe coś innego, a fircyk słucha i wykonuje.

  • r2d2 14 September 2022, 14:13 Reuters: Putinowi oferowano umowę, która spełniała jego żądania w sprawie Ukrainy i NATO, ale ją odrzucił

    i bardzo dobrze ponieważ wtedy Norwegia i Szwecja mogły by nadal nie chcieć wstąpić do NATO. Miejmy nadzieję że Ukraina, wygna ze swojej ziemi Ruskich okupantów (tak jak Polska w 1991r) i też przystąpi do sojuszu obronnego jakim jest NATO.

  • r2d2 14 September 2022, 12:57 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    Rosja zmieniła nazwę, tak jak wiele wiele państw, co nie zmienia faktu tego że przejmuje wszystkie zobowiązania ZSRR a tym samym spuściznę. Rosja cały czas odwołuje się do symboli ZSRR. Putin gloryfikuje tamten zbrodniczy reżim. Czyli identyfikuje się z nim jak większość Rosji. Rosja tak jak kiedyś napada na sąsiadów tak i dzisiaj. Czerwona gwiazda ZSRR spłonie jak płoną samoloty, czołgi na których jest wymalowana. Na kremlem nadal czerwone gwiazdy przypominają o poprzedniej nazwie Rosji czyli ZSRR. Czy popierasz wojnę którą prowadzi Rosja na Ukrainie?

  • Kasper1 14 September 2022, 12:45 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    "Stalin" nie reprezentował interesów Gruzji ani Rosji która NIE ISTNIAŁA JAKO PODMIOT PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO. Reprezentował interesy "państwa robotników i chłopów" czyli WIELONARODOWEGO ZSRR którego prawa i obowiązki przejęła współczesna Rosja CO NIE ZNACZY, że ponosi ona MORALNĄ odpowiedzialność za napad na nas czy Finlandię ponieważ państwowość Rosji uległa zakończeniu wraz z jej upadkiem w 1917 roku. Powyższe oczywiście nie znaczy, że nie można próbować uzyskać od Rosji odszkodowania ponieważ w 1991 weszła ona w prawne obowiązki ZSRR.

  • r2d2 14 September 2022, 11:52 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    Stalin reprezentował Gruzję czy Rosję (dawniej ZSRR)?

  • Kasper1 14 September 2022, 11:21 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    Jeszcze raz radzę pogłębić znajomość historii. Pisałem po pozwoleniu RB ONZ na zbrojną interwencję w celu wypędzenia z Kuwejtu wojsk irackich. NIE MYL WOJNY W OBRONIE KUWEJTU w 1990/1991 roku z NAPADEM USA I WLK. BRYTANII NA SUWERENNY IRAK w roku 2003. W 1939 roku na Polskę a w 1940 roku na Finlandię NIE NAPADŁA ROSJA tylko ZWIĄZEK RADZIECKI w którym absolutnym dyktatorem był GRUZIN Josif Dżugaszwili "Stalin" a Ukraińcy czy Białorusini byli takimi samymi SOWIETAMI i żołnierzami oraz oficerami (także najwyższymi) armii czerwonej i sowieckiego aparatu terroru jak Rosjanie czy Kazachowie.

  • Roman1 14 September 2022, 10:46 Scholz wezwał Putina do całkowitego wycofania wojsk z Ukrainy

    To sobie Scholz pogadał, szkoda że nie był przygotowany i że najwyraźniej słucha "polskich" mediów.

  • Kasper1 14 September 2022, 10:25 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    Nie wiem czy zauważyłeś ale już graniczymy z Rosją i Białorusią a więc w ten sposób nikogo od naszych granic byśmy nie oddalili a mieli w strukturach NATO największego wroga spośród naszych sąsiadów.

  • r2d2 14 September 2022, 10:14 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    oddalamy od swoich granic Ruskich nazistów, to chyba wystarczy. Ruscy napadają na sąsiadów i im więcej "buforów" oddzielających Polskę od tych chorych bandziorów, tym lepiej. IV rozbiory Polski świadkiem.

  • r2d2 14 September 2022, 10:09 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    "pozwolenie"? propaganda cię nie opuszcza. Tego samego dnia, gdy Irak napadł na Kuwejt RB ONZ potępiła atak, więc o jakim "pozwoleniu" mówisz? Ruscy to Hitlerowcy, napadli na Ukrainę, tak jak w 1939 na Polskę razem z Hitlerowcami. Następnie Ruscy atakują Finów (woja zimowa), a wszystko zgodnie z paktem Ruskiej hańby, paktem Ribbentrop- Mołotow.

  • Kasper1 14 September 2022, 10:07 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    Jaasne :) Mielibyśmy w NATO kraj którego "majdanowe" władze fałszywie uśmiechają się do nas ale które w rzeczywistości były i są naszym największym wrogiem co w praktyce udowadniają na każdym kroku.

  • Kasper1 14 September 2022, 09:49 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    Ponownie proponuję nie manipulować mieszając DWIE, RÓŻNE WOJNY albo pogłębić wiedzę historyczną. Pisałem o tzw. drugiej wojnie w zatoce czyli o agresji USA i Wlk. Brytanii na suwerenny Irak w 2003 roku a nie o pierwszej wojnie w zatoce w 1990/1991 roku która rozpoczęła się od agresji Iraku na Kuwejt i która miała pozwolenie RB ONZ. Hitlerowcami ostatnich 30 lat są TYLKO I WYŁĄCZNIE Amerykanie którym w agresjach pomaga brytyjski przydupas i (wstyd to przyznać) my. Nie na darmo i mając 100% racji były prez. Francji Jacques Chirac Polskę określił mianem amerykańskiego osła trojańskiego w Europie.

  • r2d2 14 September 2022, 09:23 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    tak tak zwłaszcza Irak, który wcześniej napadł na Kuwejt. Ruscy dzisiaj napadli na Ukrainę, która się broni przed Ruskimi nazistami/nacjonalistami. Ruscy to Hitlerowcy 21 wieku.

  • r2d2 14 September 2022, 09:19 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    Gdyby Ukraina weszła do NATO, to była by to bardzo dobra sytuacja dla Polski.

  • r2d2 14 September 2022, 09:19 Ukraina nie zrezygnuje z NATO - prezentuje swoje oczekiwania ws. gwarancji bezpieczeństwa

    Gdyby Ukraina weszła do NATO, to była by to bardzo dobra sytuacja dla Polski.

  • jaro7 14 September 2022, 09:01 Minister Moskwa: nie obiecywaliśmy, że polskiego węgla w dobrej cenie wystarczy dla wszystkich

    Co tam minister Kijów,Morawiecki dziękuje pogrążonej w wojnie ukrainie że ta wyraziła zgodę na sprzedaż Polsce energii elektrycznej i węgla! Polska która ma zasoby węgla na 200 lat będzie sprowadzać węgiel z ukrainy. Zapewne będziemy odkupować nasz węgiel z Bogdanki wysłany za darmo. Czyli kraj walczący od pół roku jest w lepszej sytuacji energetycznej niż nasza mlekiem i miodem płynąca ojczyzna, której władze wiedziały o nadchodzącej wojnie na kilka miesięcy przed jej wybuchem. Wkrótce się okaże, że ukraina zgodzi się także sprzedawać Polsce armatohaubice Krab oraz czołgi PT-91.

  • Kasper1 13 September 2022, 21:57 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    Hitlerowcami końcówki XX i dotychczasowej części XXI wieku są Amerykanie którzy w 1999 roku bombardowali Jugosławię a w 2003 roku razem z Brytolami (z naszym udziałem hańbiącym polski mundur) zaatakowali suwerenny Irak w obu przypadkach brutalnie łamiąc prawo międzynarodowe. W 2011 roku zaatakowana przez nich została Libia a więc mamy amerykańskie ataki na trzy różne kraje wobec jednego ataku Rosji na Ukrainę.

  • jaro7 13 September 2022, 20:09 Dworczyk o ekshumacjach: "to nie zostanie załatwione w ciągu miesiąca, w ciągu dwóch miesięcy, to jest pewien proces" [+VIDEO]

    Mam odruch wymiotny na widok tego "fircyka w zalotach".Mam nadzieję że kiedys będzie rozliczony za swoją działalnosć "kresową'.

  • r2d2 13 September 2022, 20:08 Skupiony wokół Rosji sojusz wojskowy krytykuje działania Azerbejdżanu

    Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym nie skrytykowała Rosji za ataki na pogranicze Ukrainy?

  • jaro7 13 September 2022, 20:06 Polska wysłała 220 tys. ton węgla na Ukrainę, Ukraina sprzeda Polsce 100 tys. ton

    Albo naród się ruszy i pogoni nie tylko pis ale i po i lewaków albo będzie po Polsce bo ją te.......zniszczą.

  • r2d2 13 September 2022, 20:04 Centralna ulica w Dnieprze zostanie nazwana na cześć Stepana Bandery

    Ruscy mają Stalina który kolaborował z Hitlerem i wymordował miliony w tym miliony Rosjan. To ich kraj, mogą robić co im się podoba, byle nie napadali na sąsiadów jak np. Ruscy.

  • r2d2 13 September 2022, 19:10 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    ja bym porównał do Dawida i Goliata. Goliat (bandzior) zaczyna przegrywać z obrońcą. Ukraińcy bronią swojego kraju co jest oczywistością. Ruscy mają tak wielki kraj w którym 40 milionów ludzi nie ma dostępu do toalety, ale Ruscy nadal napadają na sąsiadów. Dzisiaj Ruscy to Hitlerowcy 21 wieku.

  • r2d2 13 September 2022, 18:28 Białoruskie władze likwidują Polską Macierz Szkolną

    Łukaszenko idzie tą samą drogą którą szli bolszewicy/komuniści i walczy ze swoimi obywatelami polskiego pochodzenia. Przypominam że zachodnia Białoruś to tereny Polskie, ukradzione Polsce w 1945r i przekazane Białorusi. Polska straciła 88 000 km2.

  • r2d2 13 September 2022, 15:43 Polska chce otrzymać reparacje "dla Żydów zamordowanych przez Polaków" - twierdzi The Times of Israel

    to że ktoś nie może pogodzić się z własną historią, nie powinno przeszkadzać w głośnym mówieniu o historii. Istnieje ciekawy dokument nakręcony przez Żyda pt. "Zniesławienie" w którym sami żydzi mówią o sobie "oszuści" (o ile dobrze pamiętam). Polecam. https://www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY

  • tagore 13 September 2022, 11:59 Otwarcie Mierzei Wiślanej. Przepłyną tylko politycy, statki z towarami ugrzęzłyby na mieliźnie

    Onetowe gadanie,barki z kamieniem hydrotechnicznym pływają po zalewie z Elbląga na wyspę Estyjską i na śluzę.Do czasu pogłębienia kanału żeglugowego duże statki muszą poczekać.Turyści i rybacy będą pływać.

  • Kasper1 13 September 2022, 11:48 Zełenski zapowiedział, że nie będzie negocjacji z Rosjanami póki stawiają ultimatum

    Proponuję nie manipulować i kombinować wzorem ukraińskiej propagandy bezkrytycznie powielanej w naszych mediach o której nachalnych kłamstwach nawet gen. Pacek już dwukrotnie wspomniał a w niedzielę określił kakofonię jej bzdury jako "szczyty Himalajów".Pisząc o mrówce i słoniu porównywałem Ukrainę do Rosji a nie Rosję do ChRL. Poza tym jeżeli uważasz, że czas "wyzwolić" Rosję to napisz kto byłby chętny i wykonał tę robotę.

  • Bohdan Staszynski 13 September 2022, 10:56 Polska chce otrzymać reparacje "dla Żydów zamordowanych przez Polaków" - twierdzi The Times of Israel

    Niestety nie przejdzie, ponieważ mówienie prawdy o nich będzie po prostu podpadać pod antysemityzm.

« Poprzednia 1 … 246 247 248 249 250 … 3,448 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • trifleas
  • Jasno to widze
  • janusz13
  • MocnyFool
  • Bartosz
  • Z_PL
  • kmvar
  • zp
  • redline1225
  • solaris
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
0%
Przewiń do góry