a tak się śmiali gdy Tramp mówił o wydatkach na armie i gry prosił aby Niemcy wydawali ustalone minimum 2% budżetu na zbrojenia. Niemcy co "cwane gapy" które głoszą hasła i "wartościach" a jedyną wartością jaką uznają to swoja dominacja nad państwami UE. https://kresy.pl/wydarzenia/trump-chwali-polske-i-gani-niemcy-podczas-wizyty-merkel-w-usa/?swcfpc=1
Gdyby uwierzyć w słowa głupiego ministra, to cała Polska sprzyja Putinowi, chociaż prawdopodobnie tylko 1/2. Pozostali są w znacznym stopniu ogłupieni przez kłamliwą "polską" propagandę.
Stara śpiewka ,a "Serhij Bołwinow, komendant policji z obwodu charkowskiego, powiedział w rozmowie ze Sky News, że niektóre osoby, złożone w zbiorowych mogiłach "zginęły w wyniku artyleryjskiego ostrzału", a inne "w wyniku uderzeń z powietrza".
Prawda jest taka, że tym nazistom się upiekło po WW2. Rzesza po takich zbrodniach powinna być raz na zawsze spacyfikowana. Wymazana z mapy europy. I niech Scholz niepodskskuje bo błędy można jeszcze naprawić.
Ukraina w NATO to scenariusz absolutnie najgorszy z możliwych dla Polski a tzw. Akcja Polska została przeprowadzona przez SOWIECKICH bandytów czyli Rosjan, Ukraińców, Białorusinów i przedstawicieli wszystkich innych SOWIECKICH narodów będących w SOWIECKIM aparacie terroru. Rozkaz do jej przeprowadzenia wydał GRUZIN Josif Dżugaszwili "Stalin". Poza tym Norwegia jest członkiem NATO od samego początku istnienia tego militarnego układu a o EWENTUALNEJ obecności w nim Szwecji i Finlandii zadecyduje Turcja.
Ukraina w NATO, to zdecydowanie najlepszy scenariusz dla Polski tak jak obecność w NATO Norwegii oraz Szwecji. Następna będzie Białoruś gdzie Polacy są prześladowani. Podczas czystek z 1937-1938 ruscy bandyci zamordowali 111 000 Polaków. Ruscy to wrogowie Polaków. https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938)
Naturalna decyzja. Ukraincy to faszysci, roszczą sobie prawa do ziem polskich, węgierskich, Słowackich. Nawet hymn narodowy mówi, że ukraina jest od rzeki Sanok pod dniepr
Ukraińskie ustawy oświatowa i językowa zmierzają do wynarodowienia mniejszości narodowych na Ukrainie i to jest jasne nie tylko dla nas ale i dla Węgrów. Poza tym popiersie banderowskiego zbrodniarza Szuchewycza nadal wisi na polskiej szkole im. św. Marii Magdaleny we Lwowie pokazując prawdziwy stosunek władz ukraińskich do Polski, Polaków i polskości.
Armenia musi porozumieć się z Turcją która ma wpływ na Azerów. Bez porozumienia z Turcją, Armenia będzie atakowana a może nawet zniszczona co było by bardzo smutne.
Swoją drogą zastanawiające jest to, że leży ci na sercu los Polaków na Białorusi a milczysz o losie Polaków na Ukrainie i że odmawiasz Białorusi prawa do państwowości nazywając ją "pseudo państwem".
Nie ma żadnej "zmiany szyldu" a zupełna zmiana państwa i jego systemu prawno-ustrojowego czyli BAZY na której ono funkcjonuje. FEDERACJA ROSYJSKA TO NIE ZSRR. Nie będę pisał ponownie a więc kopiuję i wklejam część powyższego komentarza - ZSRR było innym podmiotem państwowo prawnym niż jest współczesna Rosja która przejęła JEDYNIE prawa i obowiązki ZSRR. Stała się zatem TYLKO i WYŁĄCZNIE PRAWNYM SPADKOBIERCĄ ZSRR i nie ma żadnego przejmowania przez Rosję historycznej spuścizny ZSRR i moralnej odpowiedzialności za jego agresje. Putin nigdy nie gloryfikował ZSRR tak jak nigdy nie robiła tego „większość” Rosji. Poza tym to, że Putin był oficerem KGB o NICZYM nie świadczy. Wszak u nas PREZYDENTEM i PREMIEREM byli Kwaśniewski i Oleksy którzy w PRL byli politykami i nieporównywalnie ważniejszymi postaciami niż Putin w ZSRR. Czy zatem może to argument na to, że nastąpiła tylko "zmiana szyldu" z PRL na RP i że tak naprawdę to jest to samo?
Ten "Sługa Narodu" ma życzenia;
"...Ukraina oczekuje od państw-gwarantów wsparcia finansowego i inwestycji bezpośr ...... ...ci bezzwrotnych..... .
Kijów chciałby też, żeby jego gwaranci bezpieczeństwa ściśle współpracowali ze sobą w zakresie dostaw sprzętu wojskowego czy amunicji,... współpracy wywiadowczej oraz zorganizowania regularnych szkoleń dla ukraińskich żołnierzy i wspólnego programu ds. cyberbezpieczeństwa."
Czas pokaże czy "bracia starsi" drukujący dolary zostaną zrobieni w ciula przez Ukraińców.
Ukraińcy mają Kolomskiego, który "wynalazł" Zielenskiego, mają też innych bogatych "braci". Mają "złote sedesy" po Janukowiczu i inne bogactwa zarekwirowane dekretem rządowym "prorosyjskim".
Ci (bracia) nie pragną "Swobodnej Ukrainy" i ofiarują swe "diengi" w tym zaszczytnym celu?
Pamiętam jak Unia "dała" (?) na budowę tzw. europejskiego wału(a).. "Pinindzy nima", "wała" także.
Należy mieć nadzieję, że uda się też uratować Polaków którzy pozostali na terenach ukradzionych nam przez "Stalina" i podarowanych Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej. Ludzie ci są tam dyskryminowani tak samo jak Węgrzy na Zakarpaciu tylko, że o los zakarpackich Węgrów troszczą się węgierskie władze.
Myślę że następna będzie Białoruś. Może uda się wtedy uratować Polaków mieszkających na Polskich terenach które zostały ukradzione Polsce a które obecnie znajdują się w granicach pseudo państwa jakim jest Białoruś.
Rosja - ZSRR - Rosja to tylko nazwy. Putin wywodzi się z bolszewickich struktur ZSRR. Putin to przedstawiciel poprzedniej Rosji czyli ZSRR. To że na czele ZSRR nie stał Rosjanin nie zmienia faktu tak to że na czele Niemiec stał Austriak. Stalin reprezentował władze ZSRR (dzisiaj Rosja). Zmiana szyldu nic nie zmieni w postrzeganiu ruskich zbirów zwłaszcza w kontekście dzisiejszej napaści ruskich bandytów na Ukrainę. Czy popierasz ten atak?
ZSRR było innym podmiotem państwowo prawnym niż jest współczesna Rosja która przejęła JEDYNIE prawa i obowiązki ZSRR. Stała się zatem TYLKO i WYŁĄCZNIE PRAWNYM SPADKOBIERCĄ ZSRR i nie ma żadnego przejmowania przez Rosję historycznej spuścizny ZSRR i moralnej odpowiedzialności za jego agresje. Putin nigdy nie gloryfikował ZSRR tak jak nigdy nie robiła tego "większość" Rosji o czym najlepiej świadczy jego coroczna obecność na uroczystościach poświęconych ofiarom stalinizmu a jego słowa o "największej tragedii którą był rozpad ZSRR" powiedziane zostały w kontekście wojny w Jugosławii. Jeszcze raz - Rosja mogłaby być co najwyżej uczniem w szkole prowadzonej przez amerykańskich mistrzów militarnych napaści na suwerenne kraję i zabijania ich mieszkańców.
Tzw. Ukraina istnieje ponad 20 lat, a ten fircyk mówi o miesiącu lub dwóch. Od zbrodni wołyńskiej minie niedługo 80 lat. A jak kiedyś walczył z PO, żeby podjąć uchwałę o ludobójstwie. Wtedy kazał mu tak prezes, teraz każe coś innego, a fircyk słucha i wykonuje.
i bardzo dobrze ponieważ wtedy Norwegia i Szwecja mogły by nadal nie chcieć wstąpić do NATO. Miejmy nadzieję że Ukraina, wygna ze swojej ziemi Ruskich okupantów (tak jak Polska w 1991r) i też przystąpi do sojuszu obronnego jakim jest NATO.
Rosja zmieniła nazwę, tak jak wiele wiele państw, co nie zmienia faktu tego że przejmuje wszystkie zobowiązania ZSRR a tym samym spuściznę. Rosja cały czas odwołuje się do symboli ZSRR. Putin gloryfikuje tamten zbrodniczy reżim. Czyli identyfikuje się z nim jak większość Rosji. Rosja tak jak kiedyś napada na sąsiadów tak i dzisiaj. Czerwona gwiazda ZSRR spłonie jak płoną samoloty, czołgi na których jest wymalowana. Na kremlem nadal czerwone gwiazdy przypominają o poprzedniej nazwie Rosji czyli ZSRR. Czy popierasz wojnę którą prowadzi Rosja na Ukrainie?
"Stalin" nie reprezentował interesów Gruzji ani Rosji która NIE ISTNIAŁA JAKO PODMIOT PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO. Reprezentował interesy "państwa robotników i chłopów" czyli WIELONARODOWEGO ZSRR którego prawa i obowiązki przejęła współczesna Rosja CO NIE ZNACZY, że ponosi ona MORALNĄ odpowiedzialność za napad na nas czy Finlandię ponieważ państwowość Rosji uległa zakończeniu wraz z jej upadkiem w 1917 roku. Powyższe oczywiście nie znaczy, że nie można próbować uzyskać od Rosji odszkodowania ponieważ w 1991 weszła ona w prawne obowiązki ZSRR.
Jeszcze raz radzę pogłębić znajomość historii. Pisałem po pozwoleniu RB ONZ na zbrojną interwencję w celu wypędzenia z Kuwejtu wojsk irackich. NIE MYL WOJNY W OBRONIE KUWEJTU w 1990/1991 roku z NAPADEM USA I WLK. BRYTANII NA SUWERENNY IRAK w roku 2003. W 1939 roku na Polskę a w 1940 roku na Finlandię NIE NAPADŁA ROSJA tylko ZWIĄZEK RADZIECKI w którym absolutnym dyktatorem był GRUZIN Josif Dżugaszwili "Stalin" a Ukraińcy czy Białorusini byli takimi samymi SOWIETAMI i żołnierzami oraz oficerami (także najwyższymi) armii czerwonej i sowieckiego aparatu terroru jak Rosjanie czy Kazachowie.
Nie wiem czy zauważyłeś ale już graniczymy z Rosją i Białorusią a więc w ten sposób nikogo od naszych granic byśmy nie oddalili a mieli w strukturach NATO największego wroga spośród naszych sąsiadów.
oddalamy od swoich granic Ruskich nazistów, to chyba wystarczy. Ruscy napadają na sąsiadów i im więcej "buforów" oddzielających Polskę od tych chorych bandziorów, tym lepiej. IV rozbiory Polski świadkiem.
"pozwolenie"? propaganda cię nie opuszcza. Tego samego dnia, gdy Irak napadł na Kuwejt RB ONZ potępiła atak, więc o jakim "pozwoleniu" mówisz? Ruscy to Hitlerowcy, napadli na Ukrainę, tak jak w 1939 na Polskę razem z Hitlerowcami. Następnie Ruscy atakują Finów (woja zimowa), a wszystko zgodnie z paktem Ruskiej hańby, paktem Ribbentrop- Mołotow.
Jaasne :) Mielibyśmy w NATO kraj którego "majdanowe" władze fałszywie uśmiechają się do nas ale które w rzeczywistości były i są naszym największym wrogiem co w praktyce udowadniają na każdym kroku.
Ponownie proponuję nie manipulować mieszając DWIE, RÓŻNE WOJNY albo pogłębić wiedzę historyczną. Pisałem o tzw. drugiej wojnie w zatoce czyli o agresji USA i Wlk. Brytanii na suwerenny Irak w 2003 roku a nie o pierwszej wojnie w zatoce w 1990/1991 roku która rozpoczęła się od agresji Iraku na Kuwejt i która miała pozwolenie RB ONZ. Hitlerowcami ostatnich 30 lat są TYLKO I WYŁĄCZNIE Amerykanie którym w agresjach pomaga brytyjski przydupas i (wstyd to przyznać) my. Nie na darmo i mając 100% racji były prez. Francji Jacques Chirac Polskę określił mianem amerykańskiego osła trojańskiego w Europie.
tak tak zwłaszcza Irak, który wcześniej napadł na Kuwejt. Ruscy dzisiaj napadli na Ukrainę, która się broni przed Ruskimi nazistami/nacjonalistami. Ruscy to Hitlerowcy 21 wieku.
Co tam minister Kijów,Morawiecki dziękuje pogrążonej w wojnie ukrainie że ta wyraziła zgodę na sprzedaż Polsce energii elektrycznej i węgla! Polska która ma zasoby węgla na 200 lat będzie sprowadzać węgiel z ukrainy. Zapewne będziemy odkupować nasz węgiel z Bogdanki wysłany za darmo. Czyli kraj walczący od pół roku jest w lepszej sytuacji energetycznej niż nasza mlekiem i miodem płynąca ojczyzna, której władze wiedziały o nadchodzącej wojnie na kilka miesięcy przed jej wybuchem. Wkrótce się okaże, że ukraina zgodzi się także sprzedawać Polsce armatohaubice Krab oraz czołgi PT-91.
Hitlerowcami końcówki XX i dotychczasowej części XXI wieku są Amerykanie którzy w 1999 roku bombardowali Jugosławię a w 2003 roku razem z Brytolami (z naszym udziałem hańbiącym polski mundur) zaatakowali suwerenny Irak w obu przypadkach brutalnie łamiąc prawo międzynarodowe. W 2011 roku zaatakowana przez nich została Libia a więc mamy amerykańskie ataki na trzy różne kraje wobec jednego ataku Rosji na Ukrainę.
Ruscy mają Stalina który kolaborował z Hitlerem i wymordował miliony w tym miliony Rosjan. To ich kraj, mogą robić co im się podoba, byle nie napadali na sąsiadów jak np. Ruscy.
ja bym porównał do Dawida i Goliata. Goliat (bandzior) zaczyna przegrywać z obrońcą. Ukraińcy bronią swojego kraju co jest oczywistością. Ruscy mają tak wielki kraj w którym 40 milionów ludzi nie ma dostępu do toalety, ale Ruscy nadal napadają na sąsiadów. Dzisiaj Ruscy to Hitlerowcy 21 wieku.
Łukaszenko idzie tą samą drogą którą szli bolszewicy/komuniści i walczy ze swoimi obywatelami polskiego pochodzenia. Przypominam że zachodnia Białoruś to tereny Polskie, ukradzione Polsce w 1945r i przekazane Białorusi. Polska straciła 88 000 km2.
to że ktoś nie może pogodzić się z własną historią, nie powinno przeszkadzać w głośnym mówieniu o historii. Istnieje ciekawy dokument nakręcony przez Żyda pt. "Zniesławienie" w którym sami żydzi mówią o sobie "oszuści" (o ile dobrze pamiętam). Polecam. https://www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY
Onetowe gadanie,barki z kamieniem hydrotechnicznym pływają po zalewie z Elbląga na wyspę Estyjską i na śluzę.Do czasu pogłębienia kanału żeglugowego duże statki muszą poczekać.Turyści i rybacy będą pływać.
Proponuję nie manipulować i kombinować wzorem ukraińskiej propagandy bezkrytycznie powielanej w naszych mediach o której nachalnych kłamstwach nawet gen. Pacek już dwukrotnie wspomniał a w niedzielę określił kakofonię jej bzdury jako "szczyty Himalajów".Pisząc o mrówce i słoniu porównywałem Ukrainę do Rosji a nie Rosję do ChRL. Poza tym jeżeli uważasz, że czas "wyzwolić" Rosję to napisz kto byłby chętny i wykonał tę robotę.
a tak się śmiali gdy Tramp mówił o wydatkach na armie i gry prosił aby Niemcy wydawali ustalone minimum 2% budżetu na zbrojenia. Niemcy co "cwane gapy" które głoszą hasła i "wartościach" a jedyną wartością jaką uznają to swoja dominacja nad państwami UE. https://kresy.pl/wydarzenia/trump-chwali-polske-i-gani-niemcy-podczas-wizyty-merkel-w-usa/?swcfpc=1
Gdyby uwierzyć w słowa głupiego ministra, to cała Polska sprzyja Putinowi, chociaż prawdopodobnie tylko 1/2. Pozostali są w znacznym stopniu ogłupieni przez kłamliwą "polską" propagandę.
IV Rzesza zbliża się szybkimi krokami.
Kacap zapomniał o 23 sierpnia i 17 września '39r?
Stara śpiewka ,a "Serhij Bołwinow, komendant policji z obwodu charkowskiego, powiedział w rozmowie ze Sky News, że niektóre osoby, złożone w zbiorowych mogiłach "zginęły w wyniku artyleryjskiego ostrzału", a inne "w wyniku uderzeń z powietrza".
Prawda jest taka, że tym nazistom się upiekło po WW2. Rzesza po takich zbrodniach powinna być raz na zawsze spacyfikowana. Wymazana z mapy europy. I niech Scholz niepodskskuje bo błędy można jeszcze naprawić.
Ukraina w NATO to scenariusz absolutnie najgorszy z możliwych dla Polski a tzw. Akcja Polska została przeprowadzona przez SOWIECKICH bandytów czyli Rosjan, Ukraińców, Białorusinów i przedstawicieli wszystkich innych SOWIECKICH narodów będących w SOWIECKIM aparacie terroru. Rozkaz do jej przeprowadzenia wydał GRUZIN Josif Dżugaszwili "Stalin". Poza tym Norwegia jest członkiem NATO od samego początku istnienia tego militarnego układu a o EWENTUALNEJ obecności w nim Szwecji i Finlandii zadecyduje Turcja.
Ukraina w NATO, to zdecydowanie najlepszy scenariusz dla Polski tak jak obecność w NATO Norwegii oraz Szwecji. Następna będzie Białoruś gdzie Polacy są prześladowani. Podczas czystek z 1937-1938 ruscy bandyci zamordowali 111 000 Polaków. Ruscy to wrogowie Polaków. https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938)
Naturalna decyzja. Ukraincy to faszysci, roszczą sobie prawa do ziem polskich, węgierskich, Słowackich. Nawet hymn narodowy mówi, że ukraina jest od rzeki Sanok pod dniepr
Ukraińskie ustawy oświatowa i językowa zmierzają do wynarodowienia mniejszości narodowych na Ukrainie i to jest jasne nie tylko dla nas ale i dla Węgrów. Poza tym popiersie banderowskiego zbrodniarza Szuchewycza nadal wisi na polskiej szkole im. św. Marii Magdaleny we Lwowie pokazując prawdziwy stosunek władz ukraińskich do Polski, Polaków i polskości.
A oni tak się bawią !!!!!https://www.youtube.com/watch?v=dJD40cIn458
DEGENERACJA tzw polskojęzycznych elit postępuje w błyskawicznym tempie.Aż nieprawdopodobne.
na Ukrainie sytuacja Polaków zmienia się na plus, na Białorusi Polacy są prześladowani. To chyba jasne.
der onet zachowuje się tak jak by reprezentował interesy obcego "kapitału".
Armenia musi porozumieć się z Turcją która ma wpływ na Azerów. Bez porozumienia z Turcją, Armenia będzie atakowana a może nawet zniszczona co było by bardzo smutne.
Swoją drogą zastanawiające jest to, że leży ci na sercu los Polaków na Białorusi a milczysz o losie Polaków na Ukrainie i że odmawiasz Białorusi prawa do państwowości nazywając ją "pseudo państwem".
Nie ma żadnej "zmiany szyldu" a zupełna zmiana państwa i jego systemu prawno-ustrojowego czyli BAZY na której ono funkcjonuje. FEDERACJA ROSYJSKA TO NIE ZSRR. Nie będę pisał ponownie a więc kopiuję i wklejam część powyższego komentarza - ZSRR było innym podmiotem państwowo prawnym niż jest współczesna Rosja która przejęła JEDYNIE prawa i obowiązki ZSRR. Stała się zatem TYLKO i WYŁĄCZNIE PRAWNYM SPADKOBIERCĄ ZSRR i nie ma żadnego przejmowania przez Rosję historycznej spuścizny ZSRR i moralnej odpowiedzialności za jego agresje. Putin nigdy nie gloryfikował ZSRR tak jak nigdy nie robiła tego „większość” Rosji. Poza tym to, że Putin był oficerem KGB o NICZYM nie świadczy. Wszak u nas PREZYDENTEM i PREMIEREM byli Kwaśniewski i Oleksy którzy w PRL byli politykami i nieporównywalnie ważniejszymi postaciami niż Putin w ZSRR. Czy zatem może to argument na to, że nastąpiła tylko "zmiana szyldu" z PRL na RP i że tak naprawdę to jest to samo?
Ten "Sługa Narodu" ma życzenia;
"...Ukraina oczekuje od państw-gwarantów wsparcia finansowego i inwestycji bezpośr ...... ...ci bezzwrotnych..... .
Kijów chciałby też, żeby jego gwaranci bezpieczeństwa ściśle współpracowali ze sobą w zakresie dostaw sprzętu wojskowego czy amunicji,... współpracy wywiadowczej oraz zorganizowania regularnych szkoleń dla ukraińskich żołnierzy i wspólnego programu ds. cyberbezpieczeństwa."
Czas pokaże czy "bracia starsi" drukujący dolary zostaną zrobieni w ciula przez Ukraińców.
Ukraińcy mają Kolomskiego, który "wynalazł" Zielenskiego, mają też innych bogatych "braci". Mają "złote sedesy" po Janukowiczu i inne bogactwa zarekwirowane dekretem rządowym "prorosyjskim".
Ci (bracia) nie pragną "Swobodnej Ukrainy" i ofiarują swe "diengi" w tym zaszczytnym celu?
Pamiętam jak Unia "dała" (?) na budowę tzw. europejskiego wału(a).. "Pinindzy nima", "wała" także.
Należy mieć nadzieję, że uda się też uratować Polaków którzy pozostali na terenach ukradzionych nam przez "Stalina" i podarowanych Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej. Ludzie ci są tam dyskryminowani tak samo jak Węgrzy na Zakarpaciu tylko, że o los zakarpackich Węgrów troszczą się węgierskie władze.
Myślę że następna będzie Białoruś. Może uda się wtedy uratować Polaków mieszkających na Polskich terenach które zostały ukradzione Polsce a które obecnie znajdują się w granicach pseudo państwa jakim jest Białoruś.
Zachód już tak dużo dobrego zrobił dla Libii przez ostatnie lata, że nikt więcej od nich nie powinien być do Libii wpuszczony.
Rosja - ZSRR - Rosja to tylko nazwy. Putin wywodzi się z bolszewickich struktur ZSRR. Putin to przedstawiciel poprzedniej Rosji czyli ZSRR. To że na czele ZSRR nie stał Rosjanin nie zmienia faktu tak to że na czele Niemiec stał Austriak. Stalin reprezentował władze ZSRR (dzisiaj Rosja). Zmiana szyldu nic nie zmieni w postrzeganiu ruskich zbirów zwłaszcza w kontekście dzisiejszej napaści ruskich bandytów na Ukrainę. Czy popierasz ten atak?
ZSRR było innym podmiotem państwowo prawnym niż jest współczesna Rosja która przejęła JEDYNIE prawa i obowiązki ZSRR. Stała się zatem TYLKO i WYŁĄCZNIE PRAWNYM SPADKOBIERCĄ ZSRR i nie ma żadnego przejmowania przez Rosję historycznej spuścizny ZSRR i moralnej odpowiedzialności za jego agresje. Putin nigdy nie gloryfikował ZSRR tak jak nigdy nie robiła tego "większość" Rosji o czym najlepiej świadczy jego coroczna obecność na uroczystościach poświęconych ofiarom stalinizmu a jego słowa o "największej tragedii którą był rozpad ZSRR" powiedziane zostały w kontekście wojny w Jugosławii. Jeszcze raz - Rosja mogłaby być co najwyżej uczniem w szkole prowadzonej przez amerykańskich mistrzów militarnych napaści na suwerenne kraję i zabijania ich mieszkańców.
Tzw. Ukraina istnieje ponad 20 lat, a ten fircyk mówi o miesiącu lub dwóch. Od zbrodni wołyńskiej minie niedługo 80 lat. A jak kiedyś walczył z PO, żeby podjąć uchwałę o ludobójstwie. Wtedy kazał mu tak prezes, teraz każe coś innego, a fircyk słucha i wykonuje.
i bardzo dobrze ponieważ wtedy Norwegia i Szwecja mogły by nadal nie chcieć wstąpić do NATO. Miejmy nadzieję że Ukraina, wygna ze swojej ziemi Ruskich okupantów (tak jak Polska w 1991r) i też przystąpi do sojuszu obronnego jakim jest NATO.
Rosja zmieniła nazwę, tak jak wiele wiele państw, co nie zmienia faktu tego że przejmuje wszystkie zobowiązania ZSRR a tym samym spuściznę. Rosja cały czas odwołuje się do symboli ZSRR. Putin gloryfikuje tamten zbrodniczy reżim. Czyli identyfikuje się z nim jak większość Rosji. Rosja tak jak kiedyś napada na sąsiadów tak i dzisiaj. Czerwona gwiazda ZSRR spłonie jak płoną samoloty, czołgi na których jest wymalowana. Na kremlem nadal czerwone gwiazdy przypominają o poprzedniej nazwie Rosji czyli ZSRR. Czy popierasz wojnę którą prowadzi Rosja na Ukrainie?
"Stalin" nie reprezentował interesów Gruzji ani Rosji która NIE ISTNIAŁA JAKO PODMIOT PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO. Reprezentował interesy "państwa robotników i chłopów" czyli WIELONARODOWEGO ZSRR którego prawa i obowiązki przejęła współczesna Rosja CO NIE ZNACZY, że ponosi ona MORALNĄ odpowiedzialność za napad na nas czy Finlandię ponieważ państwowość Rosji uległa zakończeniu wraz z jej upadkiem w 1917 roku. Powyższe oczywiście nie znaczy, że nie można próbować uzyskać od Rosji odszkodowania ponieważ w 1991 weszła ona w prawne obowiązki ZSRR.
Stalin reprezentował Gruzję czy Rosję (dawniej ZSRR)?
Jeszcze raz radzę pogłębić znajomość historii. Pisałem po pozwoleniu RB ONZ na zbrojną interwencję w celu wypędzenia z Kuwejtu wojsk irackich. NIE MYL WOJNY W OBRONIE KUWEJTU w 1990/1991 roku z NAPADEM USA I WLK. BRYTANII NA SUWERENNY IRAK w roku 2003. W 1939 roku na Polskę a w 1940 roku na Finlandię NIE NAPADŁA ROSJA tylko ZWIĄZEK RADZIECKI w którym absolutnym dyktatorem był GRUZIN Josif Dżugaszwili "Stalin" a Ukraińcy czy Białorusini byli takimi samymi SOWIETAMI i żołnierzami oraz oficerami (także najwyższymi) armii czerwonej i sowieckiego aparatu terroru jak Rosjanie czy Kazachowie.
To sobie Scholz pogadał, szkoda że nie był przygotowany i że najwyraźniej słucha "polskich" mediów.
Nie wiem czy zauważyłeś ale już graniczymy z Rosją i Białorusią a więc w ten sposób nikogo od naszych granic byśmy nie oddalili a mieli w strukturach NATO największego wroga spośród naszych sąsiadów.
oddalamy od swoich granic Ruskich nazistów, to chyba wystarczy. Ruscy napadają na sąsiadów i im więcej "buforów" oddzielających Polskę od tych chorych bandziorów, tym lepiej. IV rozbiory Polski świadkiem.
"pozwolenie"? propaganda cię nie opuszcza. Tego samego dnia, gdy Irak napadł na Kuwejt RB ONZ potępiła atak, więc o jakim "pozwoleniu" mówisz? Ruscy to Hitlerowcy, napadli na Ukrainę, tak jak w 1939 na Polskę razem z Hitlerowcami. Następnie Ruscy atakują Finów (woja zimowa), a wszystko zgodnie z paktem Ruskiej hańby, paktem Ribbentrop- Mołotow.
Jaasne :) Mielibyśmy w NATO kraj którego "majdanowe" władze fałszywie uśmiechają się do nas ale które w rzeczywistości były i są naszym największym wrogiem co w praktyce udowadniają na każdym kroku.
Ponownie proponuję nie manipulować mieszając DWIE, RÓŻNE WOJNY albo pogłębić wiedzę historyczną. Pisałem o tzw. drugiej wojnie w zatoce czyli o agresji USA i Wlk. Brytanii na suwerenny Irak w 2003 roku a nie o pierwszej wojnie w zatoce w 1990/1991 roku która rozpoczęła się od agresji Iraku na Kuwejt i która miała pozwolenie RB ONZ. Hitlerowcami ostatnich 30 lat są TYLKO I WYŁĄCZNIE Amerykanie którym w agresjach pomaga brytyjski przydupas i (wstyd to przyznać) my. Nie na darmo i mając 100% racji były prez. Francji Jacques Chirac Polskę określił mianem amerykańskiego osła trojańskiego w Europie.
tak tak zwłaszcza Irak, który wcześniej napadł na Kuwejt. Ruscy dzisiaj napadli na Ukrainę, która się broni przed Ruskimi nazistami/nacjonalistami. Ruscy to Hitlerowcy 21 wieku.
Gdyby Ukraina weszła do NATO, to była by to bardzo dobra sytuacja dla Polski.
Gdyby Ukraina weszła do NATO, to była by to bardzo dobra sytuacja dla Polski.
Co tam minister Kijów,Morawiecki dziękuje pogrążonej w wojnie ukrainie że ta wyraziła zgodę na sprzedaż Polsce energii elektrycznej i węgla! Polska która ma zasoby węgla na 200 lat będzie sprowadzać węgiel z ukrainy. Zapewne będziemy odkupować nasz węgiel z Bogdanki wysłany za darmo. Czyli kraj walczący od pół roku jest w lepszej sytuacji energetycznej niż nasza mlekiem i miodem płynąca ojczyzna, której władze wiedziały o nadchodzącej wojnie na kilka miesięcy przed jej wybuchem. Wkrótce się okaże, że ukraina zgodzi się także sprzedawać Polsce armatohaubice Krab oraz czołgi PT-91.
Hitlerowcami końcówki XX i dotychczasowej części XXI wieku są Amerykanie którzy w 1999 roku bombardowali Jugosławię a w 2003 roku razem z Brytolami (z naszym udziałem hańbiącym polski mundur) zaatakowali suwerenny Irak w obu przypadkach brutalnie łamiąc prawo międzynarodowe. W 2011 roku zaatakowana przez nich została Libia a więc mamy amerykańskie ataki na trzy różne kraje wobec jednego ataku Rosji na Ukrainę.
Mam odruch wymiotny na widok tego "fircyka w zalotach".Mam nadzieję że kiedys będzie rozliczony za swoją działalnosć "kresową'.
Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym nie skrytykowała Rosji za ataki na pogranicze Ukrainy?
Albo naród się ruszy i pogoni nie tylko pis ale i po i lewaków albo będzie po Polsce bo ją te.......zniszczą.
Ruscy mają Stalina który kolaborował z Hitlerem i wymordował miliony w tym miliony Rosjan. To ich kraj, mogą robić co im się podoba, byle nie napadali na sąsiadów jak np. Ruscy.
ja bym porównał do Dawida i Goliata. Goliat (bandzior) zaczyna przegrywać z obrońcą. Ukraińcy bronią swojego kraju co jest oczywistością. Ruscy mają tak wielki kraj w którym 40 milionów ludzi nie ma dostępu do toalety, ale Ruscy nadal napadają na sąsiadów. Dzisiaj Ruscy to Hitlerowcy 21 wieku.
Łukaszenko idzie tą samą drogą którą szli bolszewicy/komuniści i walczy ze swoimi obywatelami polskiego pochodzenia. Przypominam że zachodnia Białoruś to tereny Polskie, ukradzione Polsce w 1945r i przekazane Białorusi. Polska straciła 88 000 km2.
to że ktoś nie może pogodzić się z własną historią, nie powinno przeszkadzać w głośnym mówieniu o historii. Istnieje ciekawy dokument nakręcony przez Żyda pt. "Zniesławienie" w którym sami żydzi mówią o sobie "oszuści" (o ile dobrze pamiętam). Polecam. https://www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY
Onetowe gadanie,barki z kamieniem hydrotechnicznym pływają po zalewie z Elbląga na wyspę Estyjską i na śluzę.Do czasu pogłębienia kanału żeglugowego duże statki muszą poczekać.Turyści i rybacy będą pływać.
Proponuję nie manipulować i kombinować wzorem ukraińskiej propagandy bezkrytycznie powielanej w naszych mediach o której nachalnych kłamstwach nawet gen. Pacek już dwukrotnie wspomniał a w niedzielę określił kakofonię jej bzdury jako "szczyty Himalajów".Pisząc o mrówce i słoniu porównywałem Ukrainę do Rosji a nie Rosję do ChRL. Poza tym jeżeli uważasz, że czas "wyzwolić" Rosję to napisz kto byłby chętny i wykonał tę robotę.
Niestety nie przejdzie, ponieważ mówienie prawdy o nich będzie po prostu podpadać pod antysemityzm.