Jednym z najtrudniejszych zadań podczas składania CV do wymarzonego miejsca pracy, jest oczywiście rozmowa o pracę. Ma ona przedstawić was w odpowiednim świetle i jednocześnie wyróżnić na tle innych osób, które ubiegają się o to samo stanowisko. Warto wiedzieć, że istnieją pewne triki, które mogą pomóc wam w otrzymaniu zatrudnienia. W jaki sposób sprawić, aby rekruter zdecydował się właśnie na was? Sprawdźcie!

Rozmowa o pracę – Jak przebiega?

Jak wiadomo, istnieje masa młodych osób, które nigdy nie miały styczności z rozmową o pracę. Z tego też względu rzucane są one na głęboką wodę. W takiej sytuacji dużo trudniej jest zachować pewność siebie. W rezultacie całe spotkanie może nie wyjść tak, jak sobie to wyobraziliście. Pierwszą kwestią jest wprowadzenie przez rekrutera, kandydata do podstawowych informacji oraz ocieplenia atmosfery. Co dalej?

Kolejnym krokiem jest opisanie przez osobę rekrutującą zarówno firmy, jak również stanowiska, na które kandydat chce się dostać. Trzecim punktem najczęściej jest zestaw pytań do kandydata i to odpowiedzi na nie mają największą moc w ostatecznym rozrachunku. Potem przechodzimy do zadawania pytań rekruterowi, aby upewnić się, że wszystko rozumiemy i rozwiać wątpliwości. Ostatnim punktem jest podsumowanie i pożegnanie.

Stres związany z ubieganiem się o pracę może nieco wpłynąć na wasze samopoczucie. Z tego też względu warto zdecydować się na odprężenie przy oglądaniu ulubionych wydarzeń sportowych. Dobrym pomysłem jest połączenie przyjemności z pożytecznym i obstawianie swoich faworytów u legalnych bukmacherów. Przykładowo kod promocyjny Betters pozwala wam na otrzymanie atrakcyjnej oferty, jaką jest zakład bez ryzyka i opcja obrotu nim.

Pytania na rozmowie o pracę – Jak na nie odpowiadać?

Oczywiście, wiadomo, że najistotniejszą kwestią podczas rozmowy o pracę jest odpowiadanie na pytania. Wśród nich znajdziemy na przykład zapytanie o to, ile chcecie zarabiać. W tym przypadku odpowiedź jest ważna, zwłaszcza jeśli w ofercie pracy nie było mowy o konkretnej kwocie ani widełkach. Taka sytuacja pozwala na zapytanie rekrutera o to, jakie są widełki na tym stanowisku, gdyż dużo łatwiej będzie wam udzielić odpowiedzi.

W ten sposób nie macie szansy zaniżyć swoich przyszłych zarobków ani przestrzelić zaplanowanej kwoty. Co więcej, kiedy rekruter pyta was o to, żebyście opowiedzieli coś o sobie, to z pewnością nie wspominajcie o swoim życiu prywatnym. Skupcie się natomiast na swojej ścieżce kariery oraz tym, co właściwie sprawiło, że jesteście w tym miejscu, w którym jesteście. Możecie też dopowiedzieć, co was sprowadziło do tej firmy.

Osoba zadająca pytania z pewnością zada pytanie na temat tego, dlaczego chcecie tu pracować. W takiej sytuacji powinniście wykazać się znajomością działalności firmy oraz jej kultury. Kolejną częścią waszej wypowiedzi powinno być wskazanie tego, w jaki sposób przyczynicie się do jej rozwoju. W tym przypadku ogólniki, wychwalające przedsiębiorstwo będą zbyt płytkie. Koniecznie postawcie na rozbudowaną wypowiedź.

Pytania do kandydata – Co wśród nich znajdziemy?

Z pewnością zastanawiacie się, jak w odpowiedni sposób ustosunkować się do zapytań na temat waszych zainteresowań. Wbrew pozorom nie powinniście do końca skupiać się wszystkich swoich hobby. Warto wymienić przede wszystkim te, które w jakiś sposób dadzą wam coś w przyszłej pracy na stanowisku. Jeśli na przykład macie być dziennikarzem, to możecie wspomnieć o zamiłowaniu do literatury oraz pisania.

W przypadku ubiegania się o posadę osoby do kontaktów międzynarodowych również mamy propozycję. Możecie podsunąć rekruterowi swoje zamiłowanie do podróży, gdyż to właśnie za granicą najlepiej szkolicie swoje języki obce. Z tymi poradami z pewnością uda wam się otrzymać wymarzone stanowisko. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply