Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • jazmig 24 December 2019, 08:33 Macierewicz o zwolennikach Konfederacji: Ludzie patriotyczni z małym rozeznaniem rzeczywistości

    Elektorat Konfederacji to są ludzie, którzy doskonale znają i rozumieją politykę, przeciwnie niż elektorat PiS. Nikt, kto ma odrobinę zdrowego rozsądku, nie zagłosuje na tę zdradziecką bandę Kaczyńskiego.

  • jazmig 24 December 2019, 08:31 Zełenski uznał członków batalionów ochotniczych za kombatantów

    Skoro gloryfikują esesmanów, to dlaczego nie bandytów?

  • Bohdan Staszynski 24 December 2019, 00:08 Macierewicz o zwolennikach Konfederacji: Ludzie patriotyczni z małym rozeznaniem rzeczywistości

    bo to agent mosadu jest. Najpierw myślołech, że ruski, ale teraz widza coraz wyraźniej

  • dls Maverick 23 December 2019, 23:45 Macierewicz o zwolennikach Konfederacji: Ludzie patriotyczni z małym rozeznaniem rzeczywistości

    A sam rusofob, majacy tylko monopol na patriotyzm. Nic nie potrafi zrobic do konca: karakale, lustracja, dno poprostu.

  • Bohdan Staszynski 23 December 2019, 23:33 Macierewicz o zwolennikach Konfederacji: Ludzie patriotyczni z małym rozeznaniem rzeczywistości

    ten pan już dawno stracił kontakt z rzeczywistością...
    to oczywista oczywistość.

  • Piotrx 23 December 2019, 22:08 Rzeczniczka rosyjskiego MSZ oskarża Polskę

    "burzenie pomników bojowników przeciwko faszyzmowi"
    po pierwsze pomniki powinny być przeznaczone tylko dla bohaterów danego narodu a nie najeźdźców , zaś miejsce grobów poległych jest na cmentarzach których nikt nie niszczy

    po drugie nie przeciw faszyzmowi - tylko przeciw narodowemu socjalizmowi , ale ponieważ słowo "socjalizm" brzmi bardzo niemile dla ucha "sowieciarzy" gdyż wskazuje na bezpośrednie ideologiczne pokrewieństwo z ich "socjalizmem międzynarodowym" , więc wymyślono "walkę z faszyzmem" - to jedno z ulubionych propagandowych haseł komunistycznej propagandy

  • pympyrymszym 23 December 2019, 21:03 PiS słabnie - Konfederacja rośnie

    klakierstwo

  • Batory 23 December 2019, 20:18 Strzelanina na Białorusi w pobliżu granicy z Polską. Zatrzymano obywateli Rosji

    niewdzięcznicy... uciekają z rosyjskiego raju do tego zgniłego i upadającego zachodu, jacyś wariaci....

  • pympyrymszym 23 December 2019, 16:37 Jan Śpiewak złożył wniosek o ułaskawienie do prezydenta

    juda przecie nie zawiedzie, taki zasłużony aktywista z zasłużonej rodziny. Nie ułaskawić to antysemityzm by był...

  • darek_DERK 23 December 2019, 08:02 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Nie do końca IPN ma rację. Za wybuch II wojny św. należy obarczyć głównie Hitlera i Niemcy. Zrównywanie odpowiedzialności Niemiec i ZSRR jest nieporozumieniem. Oczywiście Stalin pomagał Hitlerowi. Ale w jednym Putin ma rację: polityka ustępstw świata zachodniego utorowała drogę Hitlerowi. Hitler rozegrał wszystko i wszystkich tak jak zaplanował, na końcu zostało mu zabezpieczyć się od wschodu, czyli sojusz z ZSRR. Podpisanie paktu z Rosjanami to był ostatni akord. Rosjanie poniekąd skorzystali z okazji. Dodam, że bodajże jeszcze na początku sierpnia 39 kierunek ataku miał nastąpić nie na Polskę ale Francję. Po podpisaniu paktu wojskowego pomiędzy Polską i Francją/Anglią Hitler słusznie przewidział, że Polska ruszy z odsieczą Francji, dlatego na kierunek ataku wybrał Polskę, wiedzą, że alianci nie pomogą.

  • darek_DERK 23 December 2019, 07:50 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Zgadza się i do zbrodni wojennych (to raczej nie było ludobójstwo, jak określono w artykule) należy dodać wyroki śmierci wykonane na polskich działaczach społecznych, już po opanowaniu Zaolzia przez Czechów. Z drugiej strony, w 1938 r. Polskie władze, po odzyskaniu Zaolzia, zaczęły realizować niezwykle opresyjną politykę w stosunku do Czechów, tj. zwolnienia z pracy, szykany, a także mniej lub bardziej wymuszony exodus czeskiej ludności z Zaolzia.

  • darek_DERK 23 December 2019, 07:36 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Zgadza się, ale nie do końca. Polska przeprowadziła swa "akcję" na Zaolziu uzgadniając działania w zakulisowych rozmowach z Niemcami. Odzyskanie Zaolzia odbyło się w fatalnym momencie i Polska na skutek tego straciła dużo na arenie międzynarodowej. Oprócz Zaolzia do Polski włączono też tereny z pogranicza polsko-słowackiego. Założę się, że artykuł nie wspomina nic o represjach, które uderzyły w Czechów na Zaolziu. Zwolnienia z pracy, szykany, mniej lub bardziej wymuszona ucieczka Czechów z Zaolzia. "Repolonizacja" ruszyła pełną parą, przy silnym wsparciu Kościoła Katolickiego. Ironią losu jest to, że z polskiej części Cieszyna polscy rodzice posyłają dzieci do ....czeskich szkół

  • Tutejszym 23 December 2019, 05:36 Ukraina: wyciekają dokumenty ukazujące prawdę o Majdanie [+VIDEO]

    Wildstein nazwał postępowanie sterowanej opozycji „sk…syństwem”.
    Miał on 100% racji, ale jak nazwać postępowanie Pana Dawida?.
    Chyba było to spowodowane gorączką dyskusyjną, będzie miał proces o "mowę nienawiści"?

  • Tutejszym 23 December 2019, 05:23 Chorwacja: konserwatywna prezydent przegrywa pierwszą turę wyborów prezydenckich

    Chorwaci są wspaniałymi ludźmi.
    Sympatia dla mnie i mojej rodziny była zaskakująco olbrzymia.
    Jestem zakochany w tym kraju i jego mieszkańcach.
    Živio poljsko-hrvatsko prijateljstvo!

  • janusz123 23 December 2019, 05:08 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Więc przestań łgać banderowski trolu trolu.
    Bez paktu Pilsudzki-Hitler, nie bylo by wojny, napadu na Czechy.
    A bez Rosjan i LWP, byl bys w obozie koncentracyjnym pilnowanym przez bandersynów z SS Galizien

  • Kojoto 23 December 2019, 02:05 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Bez Sowieckich Rosjan i Żydów - nie wywieziono by i nie wyaresztowano Polskiej elity z Kresów (począwszy od 1939). Więc przestań łgać bolszewicki trolu bo na tym forum nie tylko nikogo nie zmanipulujesz, ale jeszcze utwierdzasz Polaków w przekonaniu, że z Rosjanami trzeba tak zamo jak z UPAdlińcami - tylko siłą...

  • Kojoto 23 December 2019, 02:00 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Januszek-Odin-Dwa-Tri – to czy odzyskanie ukradzionego Polsce przez Czechów Zaolzia było zręczne politycznie, czy nie to jedna sprawa, ale to że powtarzasz Stalinowską propagandę to już zupełnie inna…

  • Kojoto 23 December 2019, 01:59 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Januszak - czy odzyskanie ukradzionego Polsce przez Czechów
    Zaolzia było zręczne politycznie, czy nie to jedna sprawa, ale to że powtarzasz Stalinowską propagandę to inna...

  • Batory 22 December 2019, 21:09 Biedroń pojedzie na Bialoruś

    ostatnie zdanie powinno być: „Decyzje jakie podjęły białoruskie władze okazały się NIE do końca korzystne dla Białorusinów”

  • gutek 22 December 2019, 20:57 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    MSZ tym razem ma rację, a Rosjanom pora przestać z siebie robić świętą krowę bo z boku to wygląda idiotycznie

  • janusz123 22 December 2019, 18:24 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    banderowskie bajki
    bez Rosjaan i Polaków z LWP bandersyny wyrzneli by Polaków na Wolyniu do ostatniego

  • Artas 22 December 2019, 17:25 Węgry podwajają środki na rządowy program wspierania kultury i edukacji Węgrów poza granicami

    Węgry w ten sposób ponowne staną się mocarstwem.

  • Piotrx 22 December 2019, 17:12 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    "Operacja polska" w ZSRR - zostali oskarżeni o szpiegostwo na rzecz Polski i „rodzinne związki z Polską faszystowską”.

    11 sierpnia 1937 został wydany osławiony rozkaz operacyjny nr 00485 przez szefa NKWD Nikołaja Jeżowa, który rozpoczął systematyczną i masową eksterminację Polaków w latach 1937-1938 na terenie sowieckiej Rosji. Rozkaz, przed jego wydaniem, zaakceptowało Biuro Polityczne Komitetu Centralnego WKP(b) z Józefem Stalinem na czele.

    GŁÓD I REPRESJE WOBEC LUDNOŚCI POLSKIEJ NA UKRAINIE
    (1932–1933, 1946–1947)
    http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnictwa/THist9/Dzwonkowski.pdf

    „….. Według spisu ludności ZSRS z 1926 r., w Ukraińskiej Socjalistycznej
    Republice Sowieckiej mieszkało 496 tys. Polaków i byli oni trzecią, po Rosjanach
    (2700 tys.) i Żydach (1600 tys.), mniejszością narodową. Oceniano jednak,
    że rzeczywista liczba Polaków nie była niższa niż 650 tys. W niemal 80%
    stanowili oni ludność wiejską. Wyniki spisów ludności dotyczące Polaków
    były bowiem celowo zaniżane i fałszowane. W ramach polityki tzw. nacjonalizacji
    władze sowieckie na początku lat 20. zaczęły tworzyć rejony narodowościowe,
    a niekiedy i republiki, jeśli w zwartym skupisku mieszkało ok. 100 tys.
    lub więcej osób danej narodowości. Dzięki temu powstała np. Autonomiczna
    Republika Niemców Nadwołżańskich. Tam gdzie stosunkowo zwarte skupisko
    danej narodowości liczyło 50 tys., mógł powstać autonomiczny rejon narodowościowy. Na Ukrainie utworzono 8 narodowościowych rejonów rosyjskich, 7 niemieckich, 3 żydowskie i jeden polski. Powstał on w 1926 r. i obejmował ponad 40 tys. osób na terenie Wołynia w odległości ok. 60 km na południowy zachód od Żytomierza. Jego stolicą było miasteczko Dowbysz, przemianowane na Marchlewsk, od którego rejon ten nazwano Marchlewszczyzną. ....... Opór ten miał dla Polaków tragiczne skutki w postaci represji, deportacji i rozstrzeliwań. W 1936 r. 60 tys. osób zostało deportowanych do Kazachstanu.

    Wielki głód w latach 1932–1933 dotknął ludność polską w nieco mniejszym
    stopniu niż ukraińską na Zadnieprzu. W ogromnej większości zamieszkiwała
    ona bowiem Prawobrzeżną Ukrainę i obwody: winnicki, kamieniecko-podolski
    i żytomierski, czyli dawne Kresy Wschodnie I Rzeczypospolitej. Żniwo śmierci
    głodowej było tu nieco niższe, chociaż i tu było ono zabójcze. W rejonie Połonnego wymierały często całe rodziny, a niekiedy całe wioski polskie, jak np. Zalesie (Zalissje) i Dobre Łozy. Z pierwszej przeżyło 11 osób. Dla zatarcia śladów
    jej zabudowania zostały później spalone, a teren porósł trawą. Podobny
    był los wielu wsi czysto ukraińskich.

    Zostali oskarżeni o szpiegostwo na rzecz Polski i „rodzinne
    związki z Polską faszystowską”.
    W latach 1937–1938 10 tys. osób mieszkających na terenie Marchlewszczyzny zostało deportowanych do Kazachstanu i do wyniszczonych głodem wschodnich obwodów Ukrainy, a 1405 osób rozstrzelano. Nazwa Marchlewsk znikła z gazet, książek i map. Na jej miejsce pojawiła się nazwa Szczorsk. Pierwotna nazwa Dowbysz wróciła po
    10 latach, w 1946 r. Trudno jest ocenić liczbę ofiar represji, które rozpoczęły się na już początku lat 20., a w latach 30. przybrały masowy charakter. Objęły one wówczas
    wszystkie narodowości w ZSRS, jednak w sposób szczególny dotknęły Polaków.
    Zaliczeni zostali oni bowiem jako pierwsi do kategorii „narod wrag” –
    „naród wróg” – (w czasie II wojny światowej zostali włączeni do niej także
    Niemcy, Tatarzy i inni) i represje wobec nich, w postaci masowych aresztowań,
    po których ludzie ginęli bez śladu, deportacji do łagrów i zesłań objęły znacznie
    większy odsetek ludności niż w innych grupach narodowych. Na liście 679
    osób, spośród ok. 10 tys. zamordowanych przez NKWD w Winnicy w latach ma typowo polskie imiona i nazwiska, często z dopiskiem „Pole”. Jest to odsetek
    kilkakrotnie wyższy od tego, jaki stanowiła tam ludność polska. Większość pozostałych
    nazwisk ma także nazwiska o brzemieniu polskim89. Podobnie było i gdzie indziej, np. w Żytomierzu. W obwodzie chmielnickim część aresztowanych zginęła na miejscu w trzech obozach koncentracyjnych istniejących na terenie tego obwodu i w miejscowych
    siedzibach NKWD. Miejscem uśmiercania setek więźniów były m.in.
    podziemia historycznych kościołów katolickich, np. w Połonnem, w Latyczowie
    i w Kamieńcu Podolskim. Osoby i rodziny mieszkające w pobliżu, które
    były świadkami przywożonych tam nocami ludzi i słyszały dochodzące z nich
    rozdzierające krzyki, zginęły bez śladu….”

  • janusz123 22 December 2019, 17:01 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    PIS szykuje Polaków do powtórki 1 IX 1939.
    Beda szczuli na Rosje i uciekna ze zlotem, jak bedzie goraco. Ale z Okecia do Izraela, nie jak tamci przez Zaleszczyki do Rumunii po azyl.

  • Piotrx 22 December 2019, 16:57 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Do 1941 ZSRR był najlepszym sojusznikiem Niemiec hitlerowskich

    O stałej współpracy wojskowej i gospodarczej niemiecko-sowieckiej
    http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom3.html

  • Piotrx 22 December 2019, 16:48 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Mit założycielski o wyzwoleńczej roli Armii Czerwonej nadal żywy

    w 2012 odsłonięto pomnik Armii Czerwonej w Izraelu
    http://www.bibula.com/?p=58119

    Pomnik wdzięczności Armii Czerwonej został postawiony w mieście Netanja w centralnym Izraelu. Monument odsłonili prezydenci Izraela i Rosji Szymon Peres i Władimir Putin.

  • Piotrx 22 December 2019, 16:43 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Jak Czesi zrabowali Zaolzie

    http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/961107

    „Jednym z utrwalonych wśród sporej części Polaków fałszywych mitów historycznych jest twierdzenie o rzekomo haniebnym udziale państwa polskiego w tzw. rozbiorze Czechosłowacji w 1938 roku. Nic bardziej błędnego. Polska w niesławnej konferencji monachijskiej udziału nie brała. Natomiast w ramach jej ustaleń znalazły się m.in. zapowiedzi rozwiązania roszczeń terytorialnych Polski i Węgier wobec Czechosłowacji. Rząd w Warszawie nie zgodził się na pośrednictwo ówczesnych mocarstw (w tym III Rzeszy i faszystowskich Włoch) w kwestii rozwiązania sporu o Zaolzie. Sporu, który – dodajmy – zapoczątkowany został niesprowokowaną przez Polaków agresją wojsk czeskich na Śląsk Cieszyński w 1919 roku.

    30 września 1938 roku, a więc w dniu, kiedy suwerenne władze państwa czechosłowackiego przystały na warunki określone w Monachium, rząd polski wystosował ultimatum w sprawie zwrotu zagrabionego 19 lat wcześniej Zaolzia, które strona czechosłowacka przyjęła dzień później. Należy podkreślić, że jeszcze przed wystosowaniem polskiego ultimatum prezydent Edward Beneš skierował na ręce prezydenta Ignacego Mościckiego pismo (datowane na 22 września 1938 roku), w którym proponował „usunięcie przeszkód z wielu minionych lat” poprzez „przyjęcie rektyfikacji granicy”! W efekcie jesienią 1938 roku zamieszkałe w przytłaczającej większości przez ludność polską ziemie za Olzą wróciły bezkrwawo do macierzy.”

  • U.D 22 December 2019, 15:24 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Dziecko drogie trolliku, jak chcesz trollować, to dam Ci radę na przyszłość, naucz się pisać poprawnie nazwiska osób o których piszesz. Bo na przykład przywódca państwa polskiego II RP (ja osobiście uważam, że był pruskim agentem) nazywał się Piłsudski a nie "Pilsudzki" jak piszesz. I skoro już takie ciekawe bajeczki opowiadasz, to może napisz nam na jakie państwa Polska wspólnie z hitlerowskimi Niemcami napadły? I nie pisz o Czechosłowacji, bo to już nudne. W to, że Polska napadła na Czechosłowacje wirzą już chyba tylko ruskie trolle.

  • janusz123 22 December 2019, 12:27 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Na Rosje mieli isc z Polakami inni, skutki tez znane:
    Poprzedziły go inne pakty z Niemcami:
    Polska: „Piłsudski-Hitler”;
    „Chamberlain-Daladier-Hitler-Mussolini” / „Munich Betrayal”,
    Wielka Brytania: „Chamberlain-Hitler”,
    Francja: „Daladier-Hitler”,
    Estonia: „Selter-Ribbentrop”,
    Łotwa: „Munters-Ribbentrop”

  • janusz123 22 December 2019, 12:25 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Deklaracja polsko-niemiecka o niestosowaniu przemocy ""pakt Hitler-Pilsudzki"" z 26 stycznia 1934, byl wczesniej niz "Ribbentrop-Molotow". Pilsudzki mial isc na Rosje z Hitlerem.
    Jak i teraz zachód potrzebuje od PIS "miesa armatniego" na Rosje. Skutki znane.

  • Czeslaw 22 December 2019, 11:34 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Rosja (Putin) od kłamstwa poczatku II-ej w.ś. nie odejdzie, bo mit Wojny Ojczyżnianej i wyzwolenie narodów od faszyzmu to mit założycielski Federacji Rosyjskiej, jej tożsamości. Ten mit spaja wiele narodów, bo reaktywowany teraz kościół prawosławny jest za słaby, szczególnie wobec islamu.

  • Czeslaw 22 December 2019, 11:28 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    A tak to się zaczęło, władze Polski miały świadomość zagrożenia, tylko co innego mogły zrobić? - Po zawarciu traktatu w Rapallo 16.04.1922 r. pomiędzy Niemcami i Rosją tak scharakteryzował tą sytuację Józef Piłsudski na posiedzeniu Rady Gabinetowej, 5 czerwca 1922 roku
    „Traktat w Rapallo powinien był zerwać resztę łusek z oczu – porozumienie rosyjsko-niemieckie zaszło tak daleko, że jest nie tylko faktem dokonanym, wspartym na doskonałą znajomość interesów stron obu, ale co więcej faktem nie do odrobienia.
    Istnieje sprzysiężenie rosyjsko-niemiecko-litewskie skierowane przeciwko Polsce.”

  • turkuc_podjadek 22 December 2019, 09:35 Nowy obszar walki wojennej. Trump powołał specjalną formację USA

    A co oni zrobią za 40 mln dolarów? Waciki???

  • janusz123 22 December 2019, 08:18 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Lepiej by bylo z Królewca niz jak ty z USraela

  • Tutejszym 22 December 2019, 06:31 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Mały janusz123 sra ruską prawdą na tym forum, obraża Polskę i Polaków.
    Nie ma lekarstwa na tego internetowego podleca, nadaje z Królewca?.
    Ruskie zainstalowali tego trolla w tym roku.

  • Tutejszym 22 December 2019, 06:13 Niemcy przeciwko amerykańskim sankcjom wobec firm budujących Nord Stream 2

    Niemcy przyznają się, że starają się reprezentować interesy Rosji w UE I NATO.
    Niemcy mimo sankcji podpisały list o współpracy z Rosją,
    chcą "postawić na nogi" rosyjską gospodarkę.
    Czyli wojskowa i gospodarcza współpraca Niemiec z Rosją jak przed 1933 r. do II WŚ.
    Rosja uznaje tylko argument siły,
    wszelkie meandrowanie przyśpiesza twardy konflikt między stronami.
    Ciekawe jak szwaby wyobrażają sobie własną przyszłość, to nie będzie scenariusz Dugina.

  • janusz123 21 December 2019, 21:40 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Mało kto dziś chce pamiętać, że rządzący RP nr 2 najbardziej zapatrzeni byli w Niemcy Adolfa H., do tego stopnia, iż traktowano go jako największego przyjaciela i sojusznika, że nawet pół żartem nie pozwalano obrażać jego, ani jego współpracowników.
    Sanacyjne czubki tak go kochali, że zamykano gazety piszące o tym co tam się dzieje w ówczesnych Niemczech, konfiskowali nakłady, zamykali ludzi w więzieniach, a sami na ochotnika zgłosili się, aby reprezentować Hitlera interesy w Lidze Narodów.

  • janusz123 21 December 2019, 21:28 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Który z paktów w istocie był bardziej istotny w genezie II WŚ? Monachijski. Czemu? Bo Hitler wyraźnie dostał "zielone światło" do ekspansji na wschód.
    Atakując Polskę wiedział doskonale, ze państwa zachodnie (tzn nasi "sojusznicy") nie zrobią nic. Bez przyzwolenia państw zachodu II WŚ nie doszłaby do skutku lub zakończyłaby się w 1939.
    Ale tego z kolei u nas nie wolno mówić, bo "niepolitycznie", wszak Anglicy i Francuzi to ci "dobrzy". Co do udziału Polski w rozbiorze Czechosłowacji - tak właśnie było. I trzeba to uczciwie powiedzieć - rozebraliśmy z Hitlerem Czechosłowację, bo uważaliśmy, ze idziemy po swoje.

  • UczSieHistorii 21 December 2019, 21:06 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Nasz kraj czyli Polska to jeden z największych przegranych II WŚ więc fajnie, że MSZ reaguje ale szkoda, że jak USRAEL sra nam na głowę to udaje, że nic się nie dzieje. W ogóle myślę, że z Ruskimi dałoby się jakoś dogadać, a z plemię żmijowym już nie.

  • janusz123 21 December 2019, 20:47 MSZ o słowach Putina nt. II wojny światowej: są zaprzepaszczeniem wspólnej pracy polskich i rosyjskich ekspertów oraz dorobku Gorbaczowa i Jelcyna

    Wielka, niepodłegła Rosja i mały, ujadający kundelek-miniaturka na smyczy Izraela, USA i Unii Europejskiej, zwany Polin.
    Polin nie ma wlasnego przemysłu, własnej armii, ale za to ma faszyzującego socjalistę Kaczke na kocie

  • janusz123 21 December 2019, 20:26 Putin: przyczyną II wojny światowej był pakt monachijski, a nie pakt Ribbentrop-Mołotow

    PIS szykuje Polaków do powtórki 1 IX 1939. Beda szczuli na Rosje i uciekna ze zlotem, jak bedzie goraco

  • janusz123 21 December 2019, 20:23 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Przed 1.9.1939 wywiezli polskie zloto, a funkcjonariusze i rodziny polityków dostali odprawy i uciekli

  • janusz123 21 December 2019, 20:20 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Przedwojenny "rzad" napadl na Czechy z Hitlerem wzieli Zaolzie, a Hitler Sudety.

  • janusz123 21 December 2019, 20:19 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    U MSZ Polski Becka wisial portret Hitlera, mial stawiac w Warszawie Hitlerowi pomnik. Byl pakt Hitler - Pilsudzki. Banderowska historia wg PIS to "przyjazn" z UPA-OUN, wyslali Polskie Wojsko defilujace przed banderowcami, do marszu UPA.

  • Piotrx 21 December 2019, 19:55 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Symbolem współpracy obu totalitaryzmów w wyniszczaniu narodu polskiego były organizowane w latach 1939-1940 wspólne
    Konferencje Metodyczne Gestapo - NKWD
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencje_Gestapo-NKWD

    "Pierwsza z nich miała miejsce w Brześciu nad Bugiem 27 listopada 1939 roku. Jej tematem przewodnim były metody zwalczania w zarodku przez obu okupantów konspiracji niepodległościowej.

    Druga konferencja NKWD i Gestapo odbyła się pod koniec listopada 1939 roku w Przemyślu. Jej tematyka została poszerzona o problem wymiany jeńców polskich oraz metodykę eksterminacji polskiej ludności. Podczas tej konferencji na mocy rozkazu Stalina przekazano Hitlerowi m.in. 150 komunistów niemieckich.

    20 lutego 1940 roku rozpoczęła się w Zakopanem w willach „Pan Tadeusz” oraz „Telimena” trzecia metodyczna konferencja NKWD i Gestapo. Według niektórych źródeł na początku lutego 1940 roku doszło do tajnego spotkania Heinricha Himmlera i Ławrientija Berii w pałacyku myśliwskim Hermanna Göringa w Romintach w Puszczy Rominckiej, gdzie prowadzono rozmowy o eksterminacji społeczeństwa polskiego i zwalczaniu polskiego ruchu oporu. Wspólne plany eksterminacyjne konstruowano do 4 kwietnia 1940. W marcu 1940 kolejna podkonferencja miała miejsce w Krakowie "

  • Piotrx 21 December 2019, 19:42 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Zapomniane zbrodnie czeskie na Zaolziu

    http://www.solidarni2010.pl/16919-zbrodnie-czeskie-na-zaolziu.html

  • Piotrx 21 December 2019, 19:41 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Jak Czesi zrabowali Zaolzie

    http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/961107

    „Jednym z utrwalonych wśród sporej części Polaków fałszywych mitów historycznych jest twierdzenie o rzekomo haniebnym udziale państwa polskiego w tzw. rozbiorze Czechosłowacji w 1938 roku. Nic bardziej błędnego. Polska w niesławnej konferencji monachijskiej udziału nie brała. Natomiast w ramach jej ustaleń znalazły się m.in. zapowiedzi rozwiązania roszczeń terytorialnych Polski i Węgier wobec Czechosłowacji. Rząd w Warszawie nie zgodził się na pośrednictwo ówczesnych mocarstw (w tym III Rzeszy i faszystowskich Włoch) w kwestii rozwiązania sporu o Zaolzie. Sporu, który – dodajmy – zapoczątkowany został niesprowokowaną przez Polaków agresją wojsk czeskich na Śląsk Cieszyński w 1919 roku.

    30 września 1938 roku, a więc w dniu, kiedy suwerenne władze państwa czechosłowackiego przystały na warunki określone w Monachium, rząd polski wystosował ultimatum w sprawie zwrotu zagrabionego 19 lat wcześniej Zaolzia, które strona czechosłowacka przyjęła dzień później. Należy podkreślić, że jeszcze przed wystosowaniem polskiego ultimatum prezydent Edward Beneš skierował na ręce prezydenta Ignacego Mościckiego pismo (datowane na 22 września 1938 roku), w którym proponował „usunięcie przeszkód z wielu minionych lat” poprzez „przyjęcie rektyfikacji granicy”! W efekcie jesienią 1938 roku zamieszkałe w przytłaczającej większości przez ludność polską ziemie za Olzą wróciły bezkrwawo do macierzy.”

  • Piotrx 21 December 2019, 19:38 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Odsłonięto pomnik Armii Czerwonej w Izraelu
    http://www.bibula.com/?p=58119

  • Piotrx 21 December 2019, 19:37 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Do 1941 ZSRR był najlepszym sojusznikiem Niemiec hitlerowskich

    O stałej współpracy wojskowej i gospodarczej niemiecko-sowieckiej
    http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom3.html

  • Piotrx 21 December 2019, 19:37 Odpowiedź IPN na słowa Putina. "Propaganda rosyjska powiela najgorsze wzorce z epoki stalinizmu"

    Film „Marsz wyzwolicieli ” – warto obejrzeć i przekonać się jak działała i działa nadal sowiecka propaganda
    https://www.youtube.com/watch?v=34jOf-NFMlM

« Poprzednia 1 … 426 427 428 429 430 … 3,451 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • Bartosz
  • Jasno to widze
  • marvix
  • solaris
  • franciszekk
  • janusz13
  • Z_PL
  • elbezet
  • MocnyFool
  • Ynk_Siwy
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 100 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
13%
Przewiń do góry