• http://mysl-polska.pl/2131

    "Nowa wersja historii przedstawiona przez Putina, wedle której Polska w 1938 r. znała i aprobowała plany Hitlera dotyczące zagłady Żydów (notabene takich planów jeszcze wtedy nie było), jest groźniejsza niż bajdurzenia zachodnich mediów o "polskich obozach zagłady". Z takim przesłaniem Putin pojedzie w styczniu do Izraela na organizowane tam obchody 75-tej rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz"

  • @jazmig: Bardzo celne uwagi, ponadto nie popierał w nim w żaden sposób przemocy wobec Żydów nie wspominając już o ich mordowaniu. Jakoś Stalinowi nie robią wyrzutów z powodu Birobidżanu.

    P.S.
    mam pytanie do kogo faktycznie adresowany był ten list?

  • Projekt osiedlenia Żydów europejskich na Madagaskarze

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekt_osiedlenia_Żydów_europejskich_na_Madagaskarze

    Syjoniści uważali, że najlepszym rozwiązaniem jest osadnictwo poza Europą. Już Theodor Herzl brał pod uwagę możliwość stworzenia własnego państwa przez Żydów na Madagaskarze, na terenie dzisiejszej Ugandy lub Palestyny (wówczas była to część Imperium osmańskiego). Jednak od początku XX wieku, w związku z osadnictwem w Palestynie, Madagaskar był uważany przez syjonistów za rozwiązanie tymczasowe w stosunku do osadnictwa w Palestynie (ze względu na ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię co do osadnictwa w Palestynie).

  • Sami Żydzi popierali pomysł stworzenia dla nich miejsca osiedlenia, kwestią dyskutowaną były natomiast jego lokalizacje (Madagaskar, Uganda, Argentyna, Palestryna)

    Ręka w rękę z Hitlerem
    http://www.bibula.com/?p=25019

    "21 czerwca 1933 r., w kilka tygodni po dojściu Hitlera do władzy Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) – prężna organizacja syjonistów niemieckich stała się nieoczekiwana podpora NSDAP (partii nazistowskiej): Wierzymy, że to właśnie nowe Niemcy mogą, dzięki swej zdecydowanej woli, rozwiązać problem żydowski, znaleźć rozwiązanie problemu, który w istocie rzeczy powinien być rozwiązany przez wszystkie narody europejskie […] Wdzięczność narodu żydowskiego staje się podstawa szczerej przyjaźni z narodem niemieckim wraz z jego realiami narodowymi i rasowymi. […] My również jesteśmy przeciwni mieszanym małżeństwom i pragniemy utrzymać czystość żydowskiej grupy etnicznej. […] Aby osiągnąć te praktyczne cele, syjonizm ma nadzieje, że będzie zdolny do współpracy z rządem nawet zasadniczo wrogim Żydom…"

  • Zatem UPAincy sie oblowili. Teraz jako bankrut, moze oddadza czac splat. Bo uzbrojenie jest im dane za darmo. Winszujemy.

  • PIS wasale w panice.
    Bronia jak w 1939 anglosasow.
    Potem byla 1939 katastrofa. miliony Polaków zabitych, rannych, ruin. Wciagneli Polske do sojuszu z Hitlerem, masakre razem Czechoslowacji, rabunek tez ludzi do Rzeczy na roboty itd. i rzucili na laske losu. "Rzad" uciekl na azyl do Rumunii 19.09.1939 i do Londynu
    Widomo co bylo

  • A czy temu "PełOwskiemu" pajacowi Woźniakowi przeszło pzrez gardło ze owe panie to nie były żadne "feministki", a DZIAŁACZKI NARODOWE powiązane ze srodowiskiem narodowo - demokratycznym, czyli ENDECJĄ? Pani Sokolnicka była nawet dwukrotna posłanką w Sejmie RP własnie z ramienia tego ugrupowania...

  • Niech banderowcy przestaną mordować cywilów w Donbasie

  • Jeżeli Rosjanie ze swoich archiwów wydłubali list Lipskiego, który jest znany i opublikowany od lat 60. ub. wieku, to oznacza, że nie mają wobec Polski żadnych naprawdę kompromitujących dokumentów. List Lipskiego był proroctwem, emigracja Żydów uratowałaby ich od holokaustu. Nie ma tu niczego, czego by dzisiaj Lipski miał się wstydzić. Jest to ponadto jego prywatny list, on nie pisał go jako przedstawiciel Polski, dlatego Polska nie ma za co przepraszać nie wiadomo kogo, Putin niestety nie wskazał odbiorcę listu.

  • janusz123 28 December 2019, 06:51 Ambasador Rosji pilnie wezwany do polskiego MSZ

    Hitler rabowal 5 dywizje czeskie, zaklady zbrojeniowe, wiezienia, zbrodnie, potem Czechow wywozili do obozów pracy przymusowej w Rzeszy . Wielu nigdy nie wrocili

  • janusz123 27 December 2019, 22:54 Ambasador Rosji pilnie wezwany do polskiego MSZ

    Polska masakrowala z Hitlerem Czechoslowacja, okradla
    50 000 mld Reich Mark
    Hitlera mieli budowac pomnik w Warszawie
    477 bedzie wesolo
    Centrum Szymona Wiesenthala czekaja na durni

  • Bolszewickiej malpie jest wsio jedno:

    dyplomatyczny, naturalny pakt o nieagresji a pakt R-M o zaatakowaniu Polski przeszkadzajacej w ofensywie na Wschod a wiec takze sowietow.

    Chyba zydow chca odciazyc z winy za demontaz Rosji i skale ludobojstwa.

  • Na falszu i klamstwach rodzi sie totalitaryzm i to byloby wytlumaczenie obludy _ tam juz nikt nad niczym nie panuje

  • Bohdan Staszynski 27 December 2019, 20:33 Ambasador Rosji pilnie wezwany do polskiego MSZ

    po co się przejmować tą ruską małpą. Putin wiecznie żywy, ale to dlatego,że mają 25 sobowtórów i każdy głupszy od drugiego. Ciekawe czy ktokolwiek nad nimi jeszcze panuje...

  • No to prosze odpowiedz:

    ""Zapomniales (czy tez tylko udajesz)
    -- veta A Dudy,
    --jakoby przeciw Kaczynskiemu,
    -- ktory teraz promuje go na prezydenta Polski ?.""

  • dls Maverick 27 December 2019, 11:31 Radni Równego zakazali promocji LGBT w mieście

    Probuja nasladowac w ten sposob nawyki Unii. Nic samego pomyslunku.....

  • "Santander Consumer Bank" czyli firma "matka" skąd wywodzi się Morawiecki. Firma zmieniła w czasie nazwę z BZK na santander. Ciekawe czy Morawiecki zapłacił swoim za te opracowanie ...

  • Polskie noktowizory już są wykorzystywane przez załogi ukraińskich śmigłowców i samolotów. W 2016 r. PCO podpisało kontrakt z firmą Ukrinmasz o wartości 700 tys. euro na dostawę celowników działonowego i pakietów modernizacyjnych dla ukraińskich pojazdów opancerzonych.

  • cukrzyca czy obżarstwo, oto jest pytanie

  • "Mickiewicz był etnicznym Białorusinem" - Mickiewicz był zarówno etnicznym Polakiem z urodzenia (pochodził z polskiego rodu) jak i Polakiem z wyboru . Zdarzają się bowiem tacy którzy mimo urodzenia i wychowania w duchu danego narodu z przyczyn obiektywnych lub subiektywnych się wynaradawiają.

    Tak na marginesie wtedy nikt nie używał nawet terminu Białorusin na określenie czyjegoś etnosu (co najwyżej Rusin) . Podobnie było z Ukraińcami . Dopiero później pod wpływem "kół postępowych" związanych nierzadko z masonerią zaczęto wmawiać prostym ludziom, że są oni Białorusinami względnie Ukraińcami (Bractwo Cyrylometodiańskie i Loża Słowian Zjednoczonych)

    http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/masoneria.html

  • No pięknie , miał już być wedle niektórych Żydem , Litwinem (dla Ukraińców tylko Słowianinem) teraz Białorusinem . Tylko ciekawe czy sam o tym wiedział ? I dlaczego pisał wyłącznie po,polsku?

    "Droga geniusza - o Adamie Mickiewiczu" -prof Jan Ciechanowicz:

    Niezwykle cenna praca prof. Jana Ciechanowicza z Wilna wnosi nową wiedzę o naszym narodowym wieszczu - Adamie Mickiewiczu. Autor opierając się na bogatym materiale źródłowym w archiwach obecnej Litwy i Białorusi, przybliża nieznane lub mało znane fakty z życia poety. Udowadnia miedzy innymi, że matka poety Barbara Majewska nie była Żydówką, ponieważ pochodziła ze starego polskiego szlacheckiego rodu. Książka ukazuje Adama Mickiewicza jako geniusza i jednego z najwybitniejszych poetów polskich. Możemy poznać go nie tylko jako poetę, ale również jako naukowca, myśliciela, historyka, żołnierza i dobrego organizatora, który całym swoim życiem dawał dowody swego patriotyzmu.

  • Tutejszym 27 December 2019, 06:35 Biedroń pojedzie na Bialoruś

    Fajna nieoficjalna delegacja Parlamentu Europejskiego pod przewodnictwem Biedronia.
    Baćka będzie zaszczycony. Jeden z czołowych Europejczyków - Biedroń - wróci w pampersie?

  • Czeslaw 27 December 2019, 05:02 Erdogan: Turcja wyśle swoje wojska do Libii

    Jak Turcja wmiesza się w różne wojenki, to czeka ją brzydki koniec, wojny kosztują

  • Widąc, że ruskie poszły na całość...

  • kolejny kresowy karzełek któremu przyśniła się specyficzna wizja historii. Braćmi białorusini sie staną kiedy zrozumieją swoją historię.

  • Następny postsowiecki propagadandysta. Wtedy o jakiejkolwiek Białorusi w ramach Księstwa Litewskiego czy Białorusinach nikt nawet nie słyszał. Wystarczy spojrzeć na ówczesne mapy by zauważyć, że termin "Białoruś" oznaczał tereny przyległe do księstwa moskiewskiego. Np mapa "Polski, Węgier, Czech, Niemiec, Rusi, Litwy" Marcusa Beneventanusa - Rzym 1507 r. Zwraca uwagę szczegół iż termin "Białoruś" /Russia Alba/ oznaczał wtedy tereny w sąsiedztwie księstwa moskiewskiego. "Białoruś albo albo Moskowia" /Russia Alba sive Moskovia/

    http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/Kartografia/kartografia.html

  • Szwajcarski statek brzmi jak kongijski lodolamacz :)

  • Dzisiejszy wściekły antypolonizm (zarówno ten z Zachodu jak i Wschodu) to hołd składany Polsce i polskości przez szubrawców.

    https://macgregor.neon24.pl/post/152038,tokarczuk-i-polskosc-jako-cos-wyjatkowego

    Jak pisał Gilbert Keith Chesterton (Letters on Polish Affairs 1922):

    „Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie (…) Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i – rzec mogę – wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów – i metoda okazała się niezawodną”.

  • O współpracy niemiecko-żydowskiej
    http://www.bibula.com/?p=25019

    "21 czerwca 1933 r., w kilka tygodni po dojściu Hitlera do władzy Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) – prężna organizacja syjonistów niemieckich stała się nieoczekiwana podpora NSDAP (partii nazistowskiej): Wierzymy, że to właśnie nowe Niemcy mogą, dzięki swej zdecydowanej woli, rozwiązać problem żydowski, znaleźć rozwiązanie problemu, który w istocie rzeczy powinien być rozwiązany przez wszystkie narody europejskie […] Wdzięczność narodu żydowskiego staje się podstawa szczerej przyjaźni z narodem niemieckim wraz z jego realiami narodowymi i rasowymi. […] My również jesteśmy przeciwni mieszanym małżeństwom i pragniemy utrzymać czystość żydowskiej grupy etnicznej. […] Aby osiągnąć te praktyczne cele, syjonizm ma nadzieje, że będzie zdolny do współpracy z rządem nawet zasadniczo wrogim Żydom"

  • A gdzie jewropejska konsekwencja? Gaz to przecież kopalne źródło energii. W imię walki klimatycznej Niemcy same powinny być przeciwko budowie NS2. Co to za dbanie o klimat, jeśli zabrania się wydobywania gazu, a jednocześnie sprowadza się go z spoza Unii jewropejskiej?

  • Mickiewicz był etnicznym Białorusinem, ok. Ale mentalnie i kulturowo był Polakiem. Z Polską się utożsamiał i język polski nie był dla niego językiem obcym. W czasach jego twórczości procesy narodowotwórcze na terenach obecnej Białorusi dopiero się zaczynały. Nie ma więc mowy w XIX w. o narodzie białoruskim, jako takim. Mieszkańcy owych terenów określali się różnie. Warstwy wyższe i wykształcone wprost utożsamiały się z Polską, warstwy niższe najczęściej określali się, jako "tutejsi". Zwyczajowe określenie brzmiało "gente Lithuanus, natione Polonus" (rodu litewskiego, narodowości polskiej". Litwin, Rusin, Ukrainiec znaczył tyle, co Mazur, Ślązak, Wielkopolanin lub Koroniarz.

  • Nie uważam, żeby Konfederacja stanęła w tym głosowaniu po stronie PO i Lewicy, ponieważ nie głosowała przeciw tej bądź co bądź farsie szumnie nazywanej ustawą o sądach, a wstrzymała się od głosu. Więc jeśli faktem nazywasz bzdurę, którą wyżej napisałeś, to jetem skłonny uwierzyć Ci, że większość z tego, co przeczytałeś była niewiele warta, skoro (wbrew temu co twierdzisz) udowadniasz, że kiepsko wyczuwasz, kiedy narracja jest oparta na faktach.
    Odnośnie "Kresów", które to wydarzenia związane z działaniami Rosji redakcja przeoczyła? O Nord Stream 2, kwestii pomników żołnierzy radzieckich, czy kłamliwe i oszczercze oświadczenia rosyjskich polityków o historii najnowszej Polski?
    I jeszcze ta wypowiedź:
    "W czym widzę szansę? A w tym że to za PiSu po raz pierwszy prawdziwa choć niedoświadczona i naiwna prawica znalazła miejsce w Sejmie". Czy Ty sugerujesz tu może, że Konfederacja znalazła się w Sejmie dzięki PiS?

  • Chamskie, ordynarne frustracje....i brednie niedouczonego półgłówka..
    Zydzi zawsze stanowili w Europie problem społeczny jako obce ciało nie poddajace sie asymilacji, kultywujace swoja kulture, religie, jezyk, obyczaje i tradycje....zreszta jak wiekszośc mniejszosci narodowych...
    Koncepcja własnego Panstwa zydowskiego to nie pomysł Hitlera, ale samych żydów przede wszystkim !!!!, którzy tez chcieli mieć własne panstwo, zwłaszcza po I wojnie i powstaniu w srodkowej Europie wielu państw narodowych na gruzach Austro-Wegier, Rosji głównie . W Europie nie było na takie panstwo miejsca ani nikt nie był skłony uzyczyć "placu" na takie państwo....pozostawały kolonie....
    I koncepcja ta została zrealizowana !! na terenie kolonii...brytyjskiej w Palestynie, na granicy Afryki i Azji w 1947 roku jako państwo Izrael w 1947 roku. Wszystkie panstwa europejskie po II WŚ chetnie Ułatwiały zydom wysiedlenie do Izraela i tak sie dzieje do dziś.
    Lipski nie mógł z Hitlerm w 1938 roku rozmawiac o holokauscie, ani nawet o jakimkolwiek przymusie w wysiedlaniu zydów gdziekolwiek !!!. Hitler nie miał ani nie mógł miec planów holokaustu a Polska nie miała instrumentów jakiegokolwiek przymusu wobec zydów !!!
    Jakkolwiek stworzenie żydom własnego panstwa i w ten sposób pozbycie sie ich z Polski było dla władz sanacyjnych ciekawym pomysłem.
    Rosja Jelcyna w latach 90-tych wysiedliła do Izraela ponad milion zydów !!!, Rumunia z Siedmiogrodu do Niemiec kilkaset tysiecy Niemców, ze pominę przesiedlanie całych narodów w sowieckim sojuzie za stalina czy wywożenie ich od prawie 200 lat na Sybir gdzie byli jak to okresla Putin "mogli byc eksterminowani".

  • Realne wstrzymanie budowy NS2 zabolało, próbują sprowokować Polskę do niezręcznych wypowiedzi i dać Niemcom i organizacjom Żydowskim podstawę
    do ataków na Polskę. W Moskwie zbliża się przesilenie ,Putin może pójść z Ukrainą na całość.

  • bardzo niebezpiecznym zjawiskiem to jest pedofilia

  • Po 1974 r. za prezydentury Richarda Nixona, ZSRR pozwolił wyjechać 80 tys. rosyjskim Żydom do USA za dostarczenie nasion przenicy i kukurydzy. Czy to nie jest handel niewolnikami?
    A skąd się wzieło tylu Żydów i sierot żydowskich w Armii Andersa, czy to nie z kraju rosyjskiego tak miłujących Żydów

  • Bandytyzm USA coraz większy, Rosja została zmuszona sfinansować "Siłę Syberii",
    i sprzedawać Chińczykom gaz po wariackich cenach.
    Bandytyzm USA coraz większy, Rosja zostanie zmuszona dokończyć NS2 za własne pieniądze.
    Ale jej to się opłaci, jak weźmie EU za mordę, to wyciśnie zyski.
    Chyba że bandytyzm USA stanie Rosji na drodze.

  • Postaram się konkretnie odpowiedzieć na każdą kwestię:
    Nie bardzo wiem kogo miałbym 'słuchać' choć rozumiem że chodzi ci o oglądanie bo video jest trochę nowszym wynalazkiem niż radio.
    Dużo czytam ogólnie rzecz biorąc tylko w ciągu 4 lat podstawówki przeczytałem więcej książek niż ty przeczytasz przez całe swoje życie. Większość z tego co przeczytałem była i jest nic nie warta ale dzięki tak dużej ilości przeczytanych książek mam wyczucie kiedy narracja oparta jest faktach.
    Owszem czepiłem się kresów ponieważ Rosjanie w sposób skoordynowany po raz czwarty atakują Polskę a kresy KRESY widzą tylko NIEKTÓRE z tych ataków i mimo doświadczenia z KRESÓW nie potrafią połączyć wydarzeń w schemat? I nie jest to pierwsze ominięcie drażliwego tematu rosyjskiego.
    W czym widzę szansę? A w tym że to za PiSu po raz pierwszy prawdziwa choć niedoświadczona i naiwna prawica znalazła miejsce w Sejmie.
    Jeżeli coś z tego co napisałem jest nieprawdą to proszę się konkretnie odnieść do tego co napisałem a nie wyszukiwać argumentów z innych zdarzeń czyli zachowywać się jak kobieta z miałkim umysłem albo manipulujący starowierca.

  • ""„Konfederacja. – 7 procent wprowadziło 11 liderów do Sejmu, którzy mieli reprezentować bardzo radykalny, prosty, jasny interes niepodległościowy, narodowy, katolicki Rzeczypospolitej Polskiej” ""

    Inaczej mowiac - reprezentuja pien drzewa, na ktorym osadzil sie PIC

  • ""Ma rację, prawica stanęła w tej kwestii po stronie PO i Lewicy to jest FAKT." - cytat z twoich mysli dziwnych.

    Moze bys jednak troche posluchal i poczytal na ten temat zamiast poddawac sie prostackiej propagandzie?

    Dodatkowo czepiajac sie standardowo wg PIS, redakcji Kresow i prawicy (jakoby ruskiej) podajesz, ze "PiS na teraz jest jedyną szansą .... ".

    Zapomniales (czy tez tylko udajesz) veta A Dudy, jakoby przeciw Kaczynskiemu, ktory teraz promuje go na prezydenta Polski.

    I w czym widzisz jakas szanse?

  • Ma rację, prawica stanęła w tej kwestii po stronie PO i Lewicy to jest FAKT. Faktem jest że sądownictwo w Polsce jest generalnie nie po stronie polskiej a każdej innej: europejskiej czy niemieckiej czy starowierczej. PiS na teraz jest jedyną szansą aby ruszyć te złogi a to w przyszłości dałoby szanse na dalsze zmiany. Jeżeli ktoś wierzy że Polska może się obyć bez jakie by nie było ze strony Unii i Stanów szczególnie gdy elity urzędnicze są pod obcym wpływem .Same kresy choć wsparłem je za pokazywanie prawdy są dość podejrzane szczególnie w swoim podejściu do Rosji. Mimo szczególnego nacisku na było nie było kresy których częścią Rosja jest udaje się im unikać tematów antagonizujących nas w stosunku do niej. Ostatnią istotną wiadomością z kresów jest wypowiedź przewodniczącego Dumy po uprzednich Putina i rzeczniczki rządu. Pisanie o Ukrach jest kurtyną zakrywającą działania potężniejszego wroga. Powiedzmy sobie jasno naprowadzenie opinii polskiej na właściwy kurs w stosunku do Ukrainy nie wymaga ani czasu ani kłamstw wystarczy pokazać parę razy w TV publicznej prawdę o Wołyniu by większość z nas nie chciała ich więcej widzieć w kraju

  • jazmig 25 December 2019, 11:47 Rosjanie będą świętować drożej

    A Polacy świętują dużo drożej.

  • Czy on mial na mysli rzeczywistosc w partii (PIC na wode) zamienionej na partie zydowska?

  • Bandytyzm USA coraz większy

  • „młodzież, która na nich głosowała to najlepsi synowie i córki polskiej ziemi. To są ludzie bardzo patriotyczni, tylko z małym rozeznaniem rzeczywistości”
    Dawno się tak nie uśmiałem.

  • dls Maverick 24 December 2019, 13:46 Wigilia na zesłaniu

    A co z wiezniami z Berezy kartuskiej? Chlodno, glodno, potem ich zamordowano, trzynastu, niewygodne fakty, wiem.

  • część tych bandytów była szkolona w Polsce, używa polskiego sprzętu, i jest do dziś leczona w Polsce. Brawo.

  • 1000_szabel 24 December 2019, 09:26 Rzeczniczka rosyjskiego MSZ oskarża Polskę

    Proponuję kompromis. Może postawmy pomnik prostego robotnika-chłopa z Armii Czerwonej gwałcącego bezbronną kobietę, rabującego polskiego chłopa albo mordującego polskiego żołnierza z AK lub NSZ.

  • Co za hipokryzja.

  • Znamienne, że wyobcowany od społeczeństwa człowiek, żyjący we własnej rzeczywistości zarzuca innym brak jej poczucia. A może pan minister wie o czymś, o czym my nie wiemy. Mnie np. bardzo ciekawi, co takiego się stało 2 lata temu, kiedy Kaczyński przy zmianach w rządzie prosił Polaków o zaufanie, choćby nie wiem, co się działo. To mi żywcem przypominało scenę z "Potopu", w której Janusz Radziwiłł przemawiał do szlachty, zanim wzniósł toast za Karola Gustawa. On też prosił, by pokładać w nim ufność. Bardzo mnie też ciekawią te tajemnicze spotkania pisuarów z Amerykanami i diasporą amerykańską. Obecny rząd chyba wszystkiego nie mówi. Zatem śmiało, Panie ministrze, proszę nas zapoznać z tą rzeczywistością.