• A co Ty wiesz o manipulacji i zakłamywaniu historii przez Putina?
    Wiedza ta jest powszechnie znana społeczności międzynarodowej.

  • Sprawa nobilitacji zbrodniarzy to nie sprawa ostatniego czasu. Cóż takiego wydarzyło się ostatnimi czasy, że Izrael "gwałtownie" potępił gloryfikację "narodowych bohaterów" Ukrainy?
    Czyżby Ukraina za bardzo skręcała nie w tą stronę, co należy?

  • Jaki celibat? A co pisze w Biblii Sw:3. Ksieza powinni miec jedna zone i dzieci: I List do Tymoteusza 3:2 (stad coniektorzy ksieza katoliccy to zboczency, nie przestrzegaja Biblii).

  • Co ta dziecinka wie o historii IIWS? Tyle co ja o rozmnazaniu sie mrowkojadow na Islandii.

  • Wiesz, ze Wroclaw to juz Bandergorod?

  • PiS gloryfikuje wykletych, to Ukraina benderowcow.

  • Jak widzę zidiociałość polskich elit to odnoszę wrażenie że nam naprawdę niepodległość i suwerenność nie jest pisana.

  • TSUE wraz z KE niech się zajmą pałowaniem papug we Francji przez tamtejsze służby a Polskę pozostawią jej własnemu parlamentowi i rządowi.

  • Wyzwoliła dżuma od zarazy. Oby nigdy więcej takich wyzwolicieli.

  • Taka mała poprawka. Celibat został wprowadzony już w XI wieku przez Grzegorza XVII, w XIII stuleciu stan ten został potwierdzony. Celibat został wprowadzony, jako radykalna odpowiedź na nadmierną rozwiązłość u księży. Przy czym nie chodzi tu jedynie o chuć, jakiej ulegali duchowni, ale również o to, że dostojnicy kościelni zawierali małżeństwa, a jak już żona im nie odpowiadała i wpadła w oko inna białogłowa, rozwiązywali małżeństwo i zawierali kolejne. Były liczne takie przypadki i wydawało się to nie do opanowania. Stąd radykalizm posunięć papieża. Zresztą celibat był tylko elementem całej kompleksowej naprawy KK przez Grzegorza XVII. Innymi posunięciami były przecież: rewolucja w hierarchii kościelnej, prowadząca do uniezależnienia się hierarchów kościelnych od władz świeckich, ukrócenie nepotyzmu, korupcji, etc. Osobiście nie mam zero-jedynkowego zdania w tej materii (w tej kwestii są i szarości), ale bardziej jestem skłonny uznać celibat za rzecz złą i nienaturalną. Kto może bardziej służyć budowaniu chrześcijańskiej rodziny? Ksiądz, który wyczyta o rodzinie w książkach, czy który sam ma rodzinę, który wie, co to miłość do dziecka, do żony, do bliźniego? Większym wg mnie problemem dla KK jest kwestia procesu -że tak nazwę dyletancko- weryfikacyjnego odnośnie dopuszczania kleryków do święceń. Wiele bowiem jest księży dobrych i z powołania, ale wielu także najwyraźniej minęło się z powołaniem, a do stanu duchownego aspirowali raczej w innych celach, aniżeli w służbie Bogu i ludziom.

  • Realizacja niemieckich pomysłów stłamsi polską gospodarkę ,Berlin próbuje zmusić Polskę do harakiri dla dobra niemieckich firm z branży eko.
    Polexit coraz bliżej, czy się nam to podoba czy nie.

  • Niestety jest całkiem realna możliwość zestrzelenia samolotu przez strażników rewolucji by po śmierci swego dowódcy wzniecić wrogośc do Iranu na swiecie i uniemożliwić swoim wrogom w Iranie ograniczenie swojej pozycji i władzy.

  • Póki na piedestał wynoszeni są tam mordercy kobiet, dzieci, chwalcy wymiocin doncowa Polska nie powinna utrzymywać z tym banderowskim krajem żadnych przyjacielskich stosunków. Pamięc historyczna byłą zakłamywa ale ... w Polsce. O ofiarach tej straszliwej zbrodni. O dziesiątkach tyś kobiet i dzieci polscy politycy w imię pierdo-ideologi Giedroycia nabierali wody w usta. Najpierw zdradzili ich za życia, a potem po śmierci... bo Niemcy, bo Rosja... a nie dostrzegają małego ukraińskiego... h..jka który ďźga Polskę pod stołem w brzuch. Pora się obudzić i wkoncu go stamtąd wypie... ć . Niech sobie sam radzi z wielkim bratem.

  • Ukraina nie istniala do Ukrainskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, (Lenin i Stalin)
    Ten 30 lat eksperymentu od 1990 bedzie skonczone, bo sami sie doigraja bandersyny.

  • gutek 14 January 2020, 16:30 Reklamy na Ukrainie tylko po ukraińsku

    tzn że 80% populacji nie zrozumie treści i sprzedaże pójdą wpiz... :D

  • ciekawe oświadczenie szczególnie biorąc pod uwagę że Zieleński to Żyd, Tyahnybok to Żyd, Jarosz to Żyd, Farion to Żydówka, tylko psy reźimu (profesjonalni patrioci usrainy mówiący po rosyjsku) to etniczni Rosjanie :D

  • Genetyczny juda i DWA MILIARDY na kampanię https://youtu.be/Xq0tgHYDwQs

  • PIS falszuje historie, bo jak 1939 robi zachodowi laske za friko. Albo "heroje bandedry", albo "przyjazn" zachodu.
    A dla zachodu Slowianie to tyle co mieso armatnie, czy kasa z 447

  • Rozbiór przez Hitlera z Polska w 1938 Czechoslowacji, dal 6 dywizji czeskich Hitlerowi do napadu na Polske 1.09.1939 i dalej. M.in. prez. Moscicki polowal z Hermanem Geringem w Bialowiezy, Hitler mial obiecany pomnik w Warszawie itd. W Europie bylo 20 dobrowolnych dywizji SS bez Polski. Polske wszyscy "sojusznicy" z "rzadem" porzucili
    Itd. Po co krecic?

  • Prosty FAKT: (tez napad z Hitlerem na Czechy w 1939)

    ""Deklaracja polsko-niemiecka o niestosowaniu przemocy − podpisana 26 stycznia 1934 w Berlinie przez Józefa Lipskiego i Konstantina von Neurath; doprowadziła do czasowej normalizacji i poprawy stosunków polsko-niemieckich w latach 1934–1939."" Wikipedia

  • Dlaczego tak Rosjanie troszczą się o Żydów, myślę że Żydzi sami potrafią się o siebie zatroszczyć. Ale warto przypomnieć, że po pakcie Ribbentrop-Mołotow i po 17 września 1939 r. Stalin wydał Hitlerowi żydowskich komunistów którzy uciekli do Rosji przed prześladowaniami w Niemczech. Ponadto skąd tylu Żydów znalazło się w Armii Andersa, to przecież Stalin ich tam wywiózł na zesłanie razem z Polakami. Rosjanie to już tak mają, ciagle troszczą się o innych a u siebie bieda i nędza i to dziadostwo eksportują do podbitych czy uzależnionych od siebie narodów.

  • Mieczysław Sylwester Kazimierzak 14 January 2020, 14:22 Polskiemu konsulowi we Lwowie grożono śmiercią. W tle wyłudzanie Kart Polaka

    Cena ZMOWY MILCZENIA nad DRAMATEM ŚMIERCI?!
    W trakcie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM brakiem lojalności wobec Polski,a szczególnie na Wołyniu wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE : ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk to za LITERATURĘ,CZY za ANTYPOLONIZM?!
    Aktualna ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!
    Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI opisał ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ z KULTEM HOLOKAUSTU i nadużywaniem pojęcia ANTYSEMITYZMU,aby ograniczać oceny krytyczne żydowskiego @t co aktualnie Polski dotyczy to efekt procesu od ŻYDOBOLSZEWIAMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.Potwierdziło się,że narzędziem to EKONOMIA ŻYDOWSKA,vide AKTA 447,którą opisał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,ten polski badacz antyku,scharakteryzował w BIZANTYJSKIEJ,pozostawiając po sobie POLSKIE LOGOS A ETHOS.Korzenie konfliktu opisał inny polski badacz antyku Tadeusz Zieliński w liście rozwodowym HELLENIZM A JUDAIZM.OBRONIĆ POLSKOŚĆ to znaczy obronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.
    Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.W świeckiej jest miejsce odpowiedzialności wynikającej z "suicydologia" Brunona Hołysta,swoistego kompendium wiedzy na temat tego typu DRAMATÓW ŚMIERCI.Powinno to obowiązywać szczególnie w odniesieniu do POLSKIEGO SĄDOWNICTWA.,a usprawiedliwieniem nie powinno być NIEDOUCZENIE.Kto jest odpowiedzialny za program i realizację badań wykonywanych przez Zakład Medycyny Sądowej?!

  • Jarosław Romańczuk nie pisze do Sorosa. Plucie na ojczyzne, sposób na zycie meneli

  • No wreszcie cos madrego ta "ukochana wspolnota" zrobila..gratulujemy pomyslu.

  • 40 km/h wyciaga ? Rosjanie lubia przyrode, tygrysy, niedzwiedzie, wieloryby itd. pod ochrona

  • 600 ooo zolnierzy radzieckich poleglo za wyzwolenie Polski od hitlerowskiej zarazy...no ale pisowski IPN o tym nie wie.. ha!

  • Niektórzy apostołowie mieli żony, np. św. Piotr, ale oni zostawili wszystko i poszli za Jezusem. Biskupi mieli żony, ale ich Kościoły to było kilka rodzin, były to niewielkie grupki ludzi. Biskupi normalnie pracowali, a posługę pełnili oprócz codziennej pracy zarobkowej. Św. Paweł np. szył namioty, aby zarobić na jedzenie. Później jednak przybywało wiernych, więc duchowni musieli się skupić na posłudze religijnej, więc Kościoły zaczęły łożyć na ich utrzymanie. Jednak już św. Paweł pisał, że lepiej będzie służył Bogu ten biskup czy prezbiter, który nie ma żony, bo on skupi się na posłudze religijnej. W bodajże XIII w. papież ogłosił celibat duchownych i przy wyświęcaniu na księdza, kleryk ślubuje życie w celibacie, czyli w stanie bezżennym. Jeżeli ma z tym problem to zawsze może zrezygnować z posługi w KK i przenieść się do protestantów jako pastor.

  • Gdyby Niemcy gloryfikowały swoich "weteranów" to jaki byłby szum na całym świecie. Ukraina robi to cały czas bezkarnie, gdyż "walczy" z Rosją. Co tam jakieś zasady moralne. W polityce ich nie ma.

  • Nie dajcie się nabrać, banderyzm jest utrzymywany na Ukrainie przez obce służby w tym Izraelskie i to jest broń skierowana tylko i wyłącznie przeciwko nas, to, że Izrael reaguje, a zaraz po nim PIS jest tylko po to aby naiwniacy u władzy myśleli, że żydzi to nasi sojusznicy.

  • cyt. "Ratzigner jest zdania, że nie jest możliwe realizowanie przez kapłanów jednocześnie dwóch powołań i należy w tej kwestii zrezygnować z wszelkich kompromisów." ... czyżby apostołowie nie mieli żon? czyżby twierdził że to byli cyt."kapłani drugiej kategorii"? ... a może chodzi o majątek i dziedziczenie majątku po śmierci "kapłana"? po której stronie trony apostolskiego posadzili by Jezusa gdyby ten pojawił się po raz drugi?

  • Bohdan Staszynski 13 January 2020, 23:24 Reklamy na Ukrainie tylko po ukraińsku

    a w Polszy banery z ukraińskimi napisami sobie powiewają jak chcą.
    np PLAY?
    nieraz miałem ochotę te rusińską cyrylicę potraktować czerwoną farbą, ale nie tak się to załatwia.
    Najzdrowszą reakcją jest odzwierciedlenie poprzez analogiczne ruchy, czyli zakazanie reklam po niepolsku :)

  • 1000_szabel 13 January 2020, 23:02 Amerykański dyplomata w irackim Kurdystanie

    Nieco zaskakująca odpowiedź Kurdów, tym bardziej, że w ich oczach wiarygodność Amerykanów powinna być równa niemal zeru. Z drugiej strony Kurdowie może obawiają się ugrupowań szyickich. A Jankesy na nowo próbują pleść swoją sieć na Bliskim Wschodzie. Ale, żeby nie było, w tym tyglu nie tylko Amerykanie gmerają. Robi to każde mocarstwo od wielu stuleci. I chyba nigdy w tym regionie nie będzie spokojnie. Teraz mamy gambit rosyjsko-chińsko-turecko-amerykański. Show must go on.

  • Teraz to im mogą naskoczyć! Brunatna zaraza opanowała umysły zbyt wielu Ukraińców, szczególnie młodych i wyplenienie jej nie jest już jest możliwe. Wyposażeni w amerykańską broń i wspierani finansowo przez USA czują się o wiele pewniej niż przed kilkoma laty i byle protesty jakichś tam urzędasów drugiego sortu z Izraela czy Polski mają daleko w d().

  • Swego czasu dr Zapałowski zgłosił sprawę nielegalnego pomnika bandziorów z upa do prokuratury lubelskiej,wynik-ODMOWA wszczęcia postępowania.Czyli wolno budować NIELEGALNIE. I zapewne prokuratura bardzo chętnie wszczęła by postępowanie przeciwko POLAKOM którzy by tą nielegalna samowolę skasowali.Tak wygląda real.I dlatego nie potrzeba mi nagonki PiS na tzw "wymiar sprawiedliwości",oni sami pokazują ile sa warci.

  • Są możliwe dwie opcje. Albo ja kompletnie nie rozumiem geopolitycznej i ekonomicznej międzynarodowej gry i niewłaściwie postrzegam politykę zagraniczną obecnego rządu (jest przecież taka -nawet duża- możliwość, że pan premier coś wie, czego ja nie wiem). Albo PiS-owski rząd i jego zaplecze kompletnie nie rozumieją międzynarodowych uwarunkowań, ewentualnie celowo prowadzą szkodliwe dla Polski działania oparte na wasalizmie wobec USA. W każdym razie premier Morawiecki taką polityką zamyka nam drzwi do udziału w zyskach z tworzonego nowego Jedwabnego Szlaku. To kolejny kamyczek do ogródka PiS. Ponadto człowieka, który najpierw jest współinicjatorem sankcji Zachodu wobec Rosji (za Nord Stream 2), a następnie apeluje do tejże Rosji, by otwarła się na Zachód, a nie na Chiny ciężko traktować poważnie na arenie międzynarodowej. I w istocie jakikolwiek polski rząd nie jest zbyt poważnie traktowany na świecie od dłuższego czasu, co widzimy właściwie na każdym kroku. No, chyba, że pan Morawiecki jest geniuszem polityki międzynarodowej, ale na takiego raczej mi nie wygląda. Z jednym tylko się zgodzę, mianowicie niedobrze by się stało, gdyby Europa Zachodnia nie dywersyfikowała źródeł energii, uzależniając się tym samym od Rosji.

  • Być może ma kolega na myśli wcześniejsze czasy, kiedy pierwszy podbój wyspy miał miejsce zapewne w VII w. i potem bywało różnie z chińskim autorytetem władzy przez kolejne stulecia, tym bardziej, że nie było wtedy jakiejś migracji Chińczyków. Tę zainicjowali dopiero Holendrzy w XVII stuleciu. I właśnie te późniejsze i burzliwe czasy mam na myśli. Tajwan został zajęty w 1661 roku przez jednego z chińskich generałów (Yongzhenga). W Chinach trwała wtedy długoletnia wojna domowa między dynastią Ming, a jej przeciwnikami. Po ostatecznym zwycięstwie Kangxi (który zapoczątkował dynastię mandżurską - Qing) Tajwan stał się od 1683 r. integralną częścią Chin. W 1895 roku Chiny utraciły Tajwan na rzecz Japończyków w wyniku wojny i zawartego traktatu pokojowego. W 1945 roku po upadku imperialnej Japonii Tajwan, jako integralna część Chin został potwierdzony na arenie międzynarodowej. Osobny byt państwowy Tajwanu bierze się stąd, że podczas wojny domowej w 1948 Tajwan został ostatnim "bastionem" Chin Czang-Kaj-Szeka, którego komuniści nigdy po prostu nie zajęli. Ja natomiast odniosłem się do stwierdzenia, że "Tajwan nigdy nie był częścią Chin", co jest po prostu nieprawdą.

  • Nawet największy zbrodniarz zasługuje na swoją mogiłę, na której będą jego dane osobowe i, stosownie do wyznania - krzyż bądź inny symbol religijny. Tyle można zapewnić, natomiast oczekiwanie że zbrodniarzom i ludobójcom, na koszt potomków ich ofiar, zostanie wzniesiony jakikolwiek monument - to już jest rzecz nie do akceptacji! Mam nadzieję, że władze polskie nie ulegną tym bezczelnym i aroganckim żądaniom strony ukraińskiej!

  • November 19, 2003
    "We did not charge hundreds of miles into the heart of Iraq and pay a bitter cost of casualties and liberate 25 million people only to retreat before a band of thugs and assassins," Bush said. "We will help the Iraqi people establish a peaceful and democratic country in the heart of the Middle East."
    12 stycznia 2020
    Trump powiedział – „Powiedziałem, jeśli mamy wyjść musicie nam zapłacić”. Powtórzył jeszcze raz „jeśli wyjdziemy musicie nam zapłacić za pieniądze jakie włożyliśmy”.

  • Wygram WYBORY z judą ??? https://youtu.be/bvmSn2F4F-U

  • Morawiecki naprawdę jest idiotą. On kompletnie nie rozumie, co się dzieje na świecie. Chce dyktować Rosji warunki współpracy z UE, żąda od Rosjan działaniom przeciwko Chinom wspólnie z UE.

    Rosja uruchomiła niedawno gazociąg do Chin i miałaby walczyć przeciwko swojemu wielkiemu klientowi, aby pomóc największemu wrogowi Rosji, jakim są USA?

  • Idzie na to, że za pieniądze polskiego podatnika będą stawiane pomniki ludobójcom z upa. Nigdy nie sądziłem, że doczekam takiego upodlenia pamięci pomordowanych i tych co przeżyli kaźń na Kresach. A jednak! Jak długo jeszcze będziemy musieli to znosić i co się musi wydarzyć aby przyszło otrzeźwienie!?

  • Rozwalili Irakijczykom kraj, sprowadzili morze cierpień i jeszcze każą sobie za to płacić?! Strach pomyśleć ile zażądają od nas za rozlokowanie efemerydy zwanej "wschodnią flanką" NATO !

  • Jeżeli do czasu wyborów w kraju nic złego się nie wydarzy to kandydat konfederacji nie ma szansa aby dostać się nawet do drugiej tury, ale taki kandydat powinien wykorzystać występ w mediach i debatach publicznych do tego aby poinformować nieświadomych obywateli jakie duże zagrożenie sprowadza na nasz kraj PIS czyli Partia Interesów Syjonistów która oddaje nasz przemysł i gospodarkę niemalże za darmo obcym korporacjom i w jakim fatalnym jesteśmy dzisiaj położeniu przez beznadziejną politykę zagraniczną no i 447, a do tego idealnie nadaje się Grzegorz Braun, gdzie nie obejrzę Bosaka w mediach to ten gość gada bardzo dobrze ale jest zbyt poprawnie polityczny i delikatny także moim zdaniem on się słabo do tego nadaje, Korwin podobnie i jakoś go nie widzę aby gadał największym zagrożeniu dla naszego kraju czyli USRAELU.

  • A Tusk wywierał presję na Putina, a nie na banderowców i w związku z tym prawdziwi sprawcy nie przyznali się.

  • Próby zablokowania piractwa i kontrolowanie części wybrzeża trudno nazwać posiadaniem.

  • Problem w tym że chrześcijaństwo w Europie praktycznie nie istnieje, jest tylko katolicyzm. A katolicy na czele z papieżem tylko narzekają i nawet nie odpieraja ataków, licząc że ktoś ich obroni. Katolicy pozwolili zepchnąć się do kruchty. Islamu te lewackie tchórze się boja, żydowskiej religii też nie ruszają. Katolicy tylko nadstawiają drugi policzek jak jest profanacja symboli i miejsc dla nich święte. Nasi przodkowie bronili wiary nie tylko różańcem ale i mieczem. Obecnie potrzeba kontrreformacji, odważne głoszenie wiary, włączenia się w wybory. To jest parodia że często kraje katolickie rządzone są przez wrogów kościoła, to w takim przypadku biskupów i księży trzeba wysłać chyba na księżyc bo tu tylko sieją zamęt i szkodza wierze katolickiej

  • Uzupełniam te następujące słowa są takie - Morawiecki przestawił też inne warunki „normalizacji” relacji z Rosją – „Rosja musiałaby opuścić Krym i wycofać swoje wpływy na wschodzie Ukrainy”. Polski premier miał do Moskwy pretensje także wsparcie jakiego Rosjanie udzielają władzom Syrii, które uznał za „niezbyt konstruktywną” rolę.

  • Przesłanie premiera jest naiwne i jak zwykle z naszymi politykami bywa obciążone zamartwianiem się o banderowską Ukrainę a nie o Polskę, bo jak inaczej można rozumieć następujace słowa . Takie stawianie sprawy jest niedorzeczne, wprost śmieszne. A co do zasadniczej sprawy tzn. przyjażni ze St.Zj. to jak na razie nie widać by nas wspierały np. w konflikcie historycznym w jakim jesteśmy z Putinem i Izraelem, jest to po prostu grożniejsze od zagrożenia chińskiego.

  • " kategorii ofiar konfliktów czy walk polsko-ukraińskich w latach 40-tych XX w" - Czy to jest prawidłowe sformułowanie, przecież nie było wówczas państwa ukraińskiego, to kogo uznać za "reprezentanta Ukrainy? Czy OUN-UPA to reprezentacja Ukrainy? Potraktować te groby jak groby Gestapo czy Żandarmerii niemieckiej. A jeżeli w tym czasie nie byli na żołdzie niemieckim to jak normalnych zbrodniarzy co dokonywali czystek etnicznych mordując ludność cywilną.

  • Równie niewiele wysiłku trzeba, by sięgnąć do książek, zanim się coś napisze.