Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • gutek 20 January 2020, 11:41 Ponad setka ukraińskich żołnierzy zginęła w Donbasie w zeszłym roku

    I tak, proszę państwa, wygląda straszna i prawdziwa wojna. A tymczasem:
    1. Od przemocy domowej przez pierwsze 9 miesięcy na Ukrainie zginęło 777 osób wśród nich - 305 dzieci.
    2. Od zanieczyszczenia środowiska na Ukrainie co roku umiera 57 258 osób
    3. W 2017 na Ukrainie w wypadkach drogowych zginęło 4529 osób

    Ale nic, najważniesze to kupować amerykańską broń.

  • wnuk rezuna 20 January 2020, 09:14 Emmanuel Macron złoży wizytę w Polsce

    Jezu....żeby tylko nie wziął ze sobą małżonki.

  • jazmig 20 January 2020, 09:04 Ponad setka ukraińskich żołnierzy zginęła w Donbasie w zeszłym roku

    Po co powtarzacie propagandową szmatę banderowską?

  • jazmig 20 January 2020, 09:02 Artur Dziambor skomentował wynik prawyborów w Konfederacji

    Wielu wolnościowców nie zagłosuje na Bosaka, ze względu na jego mocno lewicowe wypowiedzi ws. gospodarki. Braun byłby do przyjęcia dla wszystkich. Natomiast Dziambor to gówniarz.

  • jazmig 20 January 2020, 09:00 Artur Dziambor skomentował wynik prawyborów w Konfederacji

    Dziambor to gówniarz. Było jasne, że on z Bosakiem nie wygra, dlatego JKM i Berkowicz słusznie przekazali swoje głosy na Brauna, który jest do przyjęcia przez obie strony Konfederacji. Dziambor doprowadzając do wyboru Bosaka zaszkodził Konfederacji, ponieważ Bosak jest najsłabszy z całej trójki i jest łatwy do atakowania za przeszłość.

  • UczSieHistorii 20 January 2020, 08:20 Artur Dziambor skomentował wynik prawyborów w Konfederacji

    Mylisz się dwukrotnie.

  • 1000_szabel 20 January 2020, 00:30 Emmanuel Macron złoży wizytę w Polsce

    Oby tylko PiSuary jakiegoś babola nie strzeliły, np. w stylu ponownego kontraktu na buble Caracal. Właściwie oczekiwałbym od żabojadów lepszego traktowania polskich firm działających we Francji oraz zmiany zapisów o pracownikach delegowanych w transporcie. Cóż... pomarzyć każdemu wolno.

  • Kojoto 19 January 2020, 21:29 Nieporozumienie w liberalnej frakcji Konfederacji

    "W akcie zemsty" Co toi za banialuki (przepraszam autora). Może po prostu Dziambor jest z Liberałów najmądrzejszy?

  • Kojoto 19 January 2020, 21:28 Nieporozumienie w liberalnej frakcji Konfederacji

    Napisz dlaczego? Ciekawe to - zatargi osobiste? Ja uważam, że doskonale się stało. JKM potknął sie o własne kapcie :) dzięki temu kandydatem na prezydenta nie będzie mój ulubiony kaznodzieja (to nie żart - jako agnostyk niesłychanie szanuję Brauna), a bardzo ogarnięty, wszechstronny patriota, który jest w stanie wygrać walkę w studiu z kilkoma wrogimi osobnikami włączając "redaktora" prowadzącego. Podziel się swoimi opiniami, albo sie od nich powstrzymaj. Z symbpatią proszę :) Pozdrawiam (też szczerze)

  • Kojoto 19 January 2020, 21:20 Artur Dziambor skomentował wynik prawyborów w Konfederacji

    Odbił - ...oczywiście

  • Kojoto 19 January 2020, 21:19 Artur Dziambor skomentował wynik prawyborów w Konfederacji

    A to czemu? Odił Ci dziewczynę?

  • Kojoto 19 January 2020, 21:19 Artur Dziambor skomentował wynik prawyborów w Konfederacji

    Dziambor to mądry człowiek - teraz jestem tego pewien. Cieszę się, że prawybory wygrał Bosak. Daje to Konfederacji szanse na przebicie się z Patriotycznym i Wolnościowym przekazem do najszerszej grupy Polaków.

  • Kojoto 19 January 2020, 21:13 Putin chce zamknąć gębę

    Piękne! :)

  • Kojoto 19 January 2020, 21:10 Warszawa: Koniec grodzonych osiedli

    Czy nie zwiększy to ilości dzieci potrąconych przez samochody? W ramach "ochrony"... krajobrazu? Miejskiego? Wychowałem się w Warszawie, a mieszkam na wsi i tego nie zmienię... międzyinnymi z przywiązania do krajobrazu.

  • Kojoto 19 January 2020, 20:56 Ministerstwo obrony Rosji publikuje dokumenty dot. walk o Warszawę - oskarża AK o mordowanie Żydów i terroryzm

    tak samo wyzwalało Polskę SS jak i NKWD - podobnie wermacht jak i armia czerwona, parszywy bolszewicki łgarzu.

  • Kojoto 19 January 2020, 20:54 Ministerstwo obrony Rosji publikuje dokumenty dot. walk o Warszawę - oskarża AK o mordowanie Żydów i terroryzm

    Януш один два три - napiszę grzecznie: zamknij parzywą, zakłamaną, bolszewicką mordę! :) miłego wieczoru.

  • Bohdan Staszynski 19 January 2020, 19:51 Nieporozumienie w liberalnej frakcji Konfederacji

    Nie zagłosuję na bosaka,
    Wolę głosować w kapciach.

    Na bosaka, ale w ostrogach!

  • Bohdan Staszynski 19 January 2020, 16:23 Artur Dziambor skomentował wynik prawyborów w Konfederacji

    Sorry chłopaki, ale ja na Bosaka nie zagłosuję. Mimo dużej sympatii dla całego ugrupowania.

  • 1000_szabel 19 January 2020, 13:17 Szykują się zmiany w „podatku cukrowym”, korzystne dla producentów napojów słodzonych

    Czyli chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle.

  • 1000_szabel 19 January 2020, 12:36 Putin chce zamknąć gębę

    Mam już nawet propozycję nazwy dla tego centrum dokumentów: Rosyjskie Muzeum Technik Podrabiania Źródeł i Dezinformacji Sowieckiej, w skrócie ROSMTEPOŹRiDESOW. Kremlowi powinno się spodobać, nazwa jest odpowiednio długa (aż 7 wyrazów!) i skrót -w których towarzysze ze wschodu tak się lubują - przekozacki.

  • Roman1 19 January 2020, 10:41 Szczerski: USA popierają decyzję prezydenta Dudy ws. jego nieobecności w Jerozolimie

    Nawet w takich drobnych sprawach musimy się pytać USA? Ale niepodległość.

  • Wiedzon 19 January 2020, 08:30 Nieporozumienie w liberalnej frakcji Konfederacji

    Puin i CASTING na następcę CARA https://youtu.be/3b-5G7hHK90

  • Henrykxx56 19 January 2020, 02:04 Rzecznik prezydenta: Andrzej Duda musi mieć możliwość skomentowania ewentualnych oskarżeń Putina

    Mieli szansę uświadomić sobie, że to na ich barkach stoi odpowiedzialność, by już nigdy coś podobnego się nie powtórzyło. Właśnie, dlatego obchody powinny odbywać się w Auschwitz w Polsce, a nie w Jerozolimie – mówi szef fundacji From the Depths. Instytut, Yad Vashem, oficjalny organizator 5. Światowego Forum Holocaustu, poinformował, że tylko przedstawiciele USA, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec będą przemawiać na uroczystości upamiętniającej wyzwolenie Auschwitz. Zaproszenie do Jerozolimy otrzymał również prezydent Andrzej Duda. Przywódca Polski nie poleci jednak na uroczystość, która odbędzie się 23 stycznia w Jerozolimie 75 rocznica, o czym poinformował oficjalnie w zeszłym tygodniu i ma się szacunek za to. Przypomnijmy, że Andrzej Duda i Polacy będą uczestniczyć w obchodach wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, które 27 stycznia odbędą się w Oświęcimiu. I powinien prezydent Duda nie wpuszczać Żydów do Polaki z Jerozolimy i żadnych z poza granic Polski, bo uroczystość powinna być w Polsce, bo obozy Auschwitz-Birkenau są w Polsce a nie w Jerozolimie. I teraz zależy od rządu Polskiego, jaki mają szacunek do siebie i poszanowanie jak by wpuścili Żydów do Polski, na jaką bądź wycieczkę czy wczasy jak nie szanują nas to wara od Polski i zamknąć granice dla Żydostwa nie z Polski. Bo jak wpuszczą to ja sam Polak będę nasz rząd Polski nie szanował i nie dam im honoru tylko ich sam będę opluwał tak jak to robią inne kraje. Bo z tej uroczystości sami Amerykanie się śmieją z Polaków i naszego rządu nie mówiąc o innych krajach, że zrobili sobie pośmiewisko na cały świat z Polski Żydzi z Jerozolimy. A teraz naród Polski czeka, co postąpi rząd Polski i będzie patrzał na jego poczynania czy dalej będzie Żydów całował po dupie i przepraszał, że żyją.

  • tagore 18 January 2020, 22:56 Francja wyśle dodatkowo 220 żołnierzy do Afryki Zachodniej - mają walczyć z islamistami

    Pan Makron powie Trumpowi: sikałem panu na wycieraczkę od czasu do czasu ale kontrola nad kopalniami uranu za czyjeś pieniądze jest dla Francji kluczową sprawą. Niech Pan będzie grzecznym jeleniem i pokryje koszty ochrony naszych
    francuskich interesów.

  • tagore 18 January 2020, 22:49 Z Centralnego Biura Antykorupcyjnego zniknęło przynajmniej 5 milionów złotych

    Onet ,Berliński przyjaciel Polski ma wysoką wiarygodność. Rozumiem ,że redakcja chce dorównać? Pan Biernacki zaś oficjalnie potwierdzi tą informację?

  • tagore 18 January 2020, 22:45 Polska na szczycie rankingu krajów faszerujących mięso antybiotykami

    Bajkopisarstwo godne szacunku, unijne dane na ten są lekko podrasowane.
    Antybiotyki kupowane w Polsce i przewożone z Ukrainy jadą na zachód .

  • gutek 18 January 2020, 21:49 Morawiecki: Wydawało mi się, że świat z Orwella skończył się wraz z upadkiem systemu komunistycznego

    "Trump’s America Is Worse Than Orwell’s ‘1984’" https://www.thenation.com/article/donald-trump-george-orwell-1984/

  • Wiedzon 18 January 2020, 18:59 Morawiecki: Wydawało mi się, że świat z Orwella skończył się wraz z upadkiem systemu komunistycznego

    Putin zabiera BANANA polino-parlamentarzystom https://youtu.be/M4E6j7tn3t8

  • KazimierzS 18 January 2020, 13:08 Prawybory w Konfederacji: Krzysztof Bosak kandydatem na prezydenta

    Brawo !

  • gutek 18 January 2020, 12:01 Ukraińskie władze chcą utworzyć "ministerstwo prawdy" i karać za fake newsy

    nie "ukraińskie władze" tylko Amerykanie którzy tymi "władzami" sterują

  • UczSieHistorii 18 January 2020, 09:42 Szczerski: USA popierają decyzję prezydenta Dudy ws. jego nieobecności w Jerozolimie

    A to prawda, że na obchody do Izraela USA wysyłka wiceprezydenta, a do nas sekretarza skarbu (skarbu ciekawe) jeżeli tak to sami sobie przeczą i nas rozgrywają jak głupie dzieci tzn. rządzących bo takie naiwniaki jak Szczerski dają się nabierać na te gierki.

  • janusz123 18 January 2020, 05:33 Komunikat IPN ws. dokumentów opublikowanych przez Rosję: nie wnoszą nic szczególnie znaczącego

    Racja. Oni OK. Lepiej niz dlugopis hehehe

  • Bohdan Staszynski 17 January 2020, 23:35 Komunikat IPN ws. dokumentów opublikowanych przez Rosję: nie wnoszą nic szczególnie znaczącego

    putin = ruski Wałęsa...

  • tagore 17 January 2020, 22:02 Ukraina gotowa importować z Polski 6,6 mld sześciennych gazu rocznie

    Biedak nie zauważył ,że Polska wypowiedziała kontrakt gazowy z Moskwą. Kolejna ściema?

  • Antysejsmita 17 January 2020, 21:59 Szczerski: USA popierają decyzję prezydenta Dudy ws. jego nieobecności w Jerozolimie

    Pan z USA nie pozwolił pieskowi pojechać do Jeruszalajm ?

  • janusz123 17 January 2020, 20:52 Ministerstwo obrony Rosji publikuje dokumenty dot. walk o Warszawę - oskarża AK o mordowanie Żydów i terroryzm

    Was Stjepan B. ucza historii PIS, ze wyzwalalo polske Gestapo z OUN-UPA

  • janusz123 17 January 2020, 20:23 Ministerstwo obrony Rosji publikuje dokumenty dot. walk o Warszawę - oskarża AK o mordowanie Żydów i terroryzm

    PIS sie pojawil hehehe
    Polske wyzwolili banderowcy z SS GALIZIEN z Niemcami

  • lp 17 January 2020, 20:18 Ministerstwo obrony Rosji publikuje dokumenty dot. walk o Warszawę - oskarża AK o mordowanie Żydów i terroryzm

    Wiarygodność tych "dokumentów" jest taka jak całego KGB i GRU razem wziętych. Ta perfidna kamapnia oszczerstw na długo wybije z głów Polakom resztki sympatii do Rosji.

  • nina.pl 17 January 2020, 20:14 Ministerstwo obrony Rosji publikuje dokumenty dot. walk o Warszawę - oskarża AK o mordowanie Żydów i terroryzm

    Was dziwnej historii uczą wania.

  • janusz123 17 January 2020, 19:48 Ministerstwo obrony Rosji publikuje dokumenty dot. walk o Warszawę - oskarża AK o mordowanie Żydów i terroryzm

    Wielu Rosjan uwaza, ze nie trzeba bylo od razu wyzwalac Polski od Hitlera.
    Polski nie bylo, byla niemiecka Generalna Gubernia. Krematoria w obozach koncentracyjnych pracowaly 7/24, katownie Gestapo na okraglo itd.

    Weszli by na "pusta" ziemie

  • pympyrymszym 17 January 2020, 19:03 Ministerstwo obrony Rosji publikuje dokumenty dot. walk o Warszawę - oskarża AK o mordowanie Żydów i terroryzm

    Bo to czerwone skurwysyny są i były...

  • Czeslaw 17 January 2020, 18:00 Ziemkiewicz: trzeba się UE postawić i być może się pożegnać

    Polexit – a czemu nie?
    https://www.magnapolonia.org/polexit-a-czemu-nie/
    Dyskusja na ten temat powinna być, co wcale nie musi przesądzać o wyjściu Polski z UE. Ale to normalne, że daną umowę czy układ akceptujemy gdy jest to dla nas korzystne a jak szkodliwe, to z danej umowy rezygnujemy i w pokoju się rozstajemy.

  • janusz123 17 January 2020, 16:50 MSZ o dokumentach opublikowanych przez Rosję: kolejna próba zakłamywania historii

    Rosja tego nie slucha.
    Problem jest w USA czy Izraelu, tam wierza Rosji.

  • Roman1 17 January 2020, 16:15 Pierwsza reakcja Węgrów na ustępstwo Kijowa w sprawie szkół: kolejny krok ukrainizacji

    Jeszcze Polska nie zginęła póki żyją Węgrzy

  • turkuc_podjadek 17 January 2020, 13:19 11 żołnierzy USA trafiło do szpitala po irańskim ataku na bazy USA w Iraku

    Wstrząs mózgu od srania ze strachu? Dziwnie ci jankesi skonstruowani :)

  • turkuc_podjadek 17 January 2020, 13:16 Rosyjski satelita wojskowy nowej generacji uległ zniszczeniu

    Radio Erewań podaje, że rozmnożył się poprzez fragmentację plechy i teraz jest rój 10 satelitów-dzieci

  • gutek 17 January 2020, 12:54 Ukraina zmieniła ustawę, by udobruchać Węgry

    no ciekawe co zrobi polski (nie)rząd, sprywatyzuje polskie szkoły na Ukrainie? czy będą szmatami jak dotychczas?

  • gutek 17 January 2020, 12:54 Minister obrony Ukrainy: nie będziemy powoływać 18-latków do wojska

    pierdoli. usraina przez USA (i ich wasala Polskę) jest taranem na Rosję. Banderowcy będą zdychać na wschodzie do końca historii

  • gutek 17 January 2020, 12:50 11 żołnierzy USA trafiło do szpitala po irańskim ataku na bazy USA w Iraku

    poczytajcie sobie przez google translate https://www.corriere.it/esteri/19_novembre_10/marines-selfie-volo-collisione-giappone-si-rischia-altro-cermis-9864182e-03b9-11ea-a09d-144c1806035c.shtml
    https://en.wikipedia.org/wiki/Cavalese_cable_car_disaster_%281998%29

  • gutek 17 January 2020, 12:47 11 żołnierzy USA trafiło do szpitala po irańskim ataku na bazy USA w Iraku

    szkoda że do szpitala a nie na cmentarz

« Poprzednia 1 … 416 417 418 419 420 … 3,451 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • Jasno to widze
  • janusz13
  • Z_PL
  • elbezet
  • MocnyFool
  • Bartosz
  • Ynk_Siwy
  • tomso
  • redline1225
  • franciszekk
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 100 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
13%
Przewiń do góry