• PIS, Morawiecki, Duda wiedza, ze wspieranie Banderowców sie konczy.
    Pozostaje im zgrana plyta rusofobi. Oskarzaja kogo sie da.
    Konfederacja swoim pragmatycznym kursem do wszystkich narodów moze tylko wygrac

  • A co Duda mial powiedziec o wspieraniu przez PIS np. ukrainskie OUN-UPA, Prawy Sektor, Svoboda ?

  • Media w Polsce oraz tzw. elita rządząca nie mogą zrozumieć, iż sprawy historyczne zostały rozpoczęte przez Unię, która bardzo jednostronnie oceniła przyczyny wybuchu II wojny światowej, obwiniając przede wszystkim Rosję. Unia nie skrytykowała Monachium (a więc roli Francji i Wielkiej Brytanii), nie skrytykowała napaści Polski na Czechosłowację, nie skrytykowała też układów, które inne państwa zawarły z Hitlerem. Do tak niesprawiedliwej oceny genezy II wojny światowej Polska, jako najbardziej zajadły antagonista Rosji, wniosła znaczny wkład, a teraz płacze jaka Rosja niesprawiedliwa. No cóż - Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.

  • Media w Polsce oraz tzw. elita rządząca nie mogą zrozumieć, iż sprawy historyczne zostały rozpoczęte przez Unię, która bardzo jednostronnie oceniła przyczyny wybuchu II wojny światowej, obwiniając przede wszystkim Rosję. Unia nie skrytykowała Monachium (a więc roli Francji i Wielkiej Brytanii), nie skrytykowała napaści Polski na Czechosłowację, nie skrytykowała też układów, które inne państwa zawarły z Hitlerem. Do tak niesprawiedliwej oceny genezy II wojny światowej Polska, jako najbardziej zajadły antagonista Rosji, wniosła znaczny wkład, a teraz płacze jaka Rosja niesprawiedliwa. No cóż - Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.

  • Morawiecki, kończ waść, wstydu oszczędź.
    Media w Polsce oraz tzw. elita rządząca nie mogą zrozumieć, iż sprawy historyczne zostały rozpoczęte przez Unię, która bardzo jednostronnie oceniła przyczyny wybuchu II wojny światowej, obwiniając przede wszystkim Rosję. Unia nie skrytykowała Monachium (a więc roli Francji i Wielkiej Brytanii), nie skrytykowała napaści Polski na Czechosłowację, nie skrytykowała też układów, które inne państwa zawarły z Hitlerem. Do tak niesprawiedliwej oceny genezy II wojny światowej Polska, jako najbardziej zajadły antagonista Rosji, wniosła znaczny wkład, a teraz płacze jaka Rosja niesprawiedliwa. No cóż - Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.

  • nie niemieckiego "nazistowskiego" tylko nie mieckiego. NIE-MIEC-KIE-GO.

  • niestety moja poprzednia odp. na Twoje pytanie została usunięta przez administratora portalu, więc może tyle chociaż przepuści, że info o tym wydarzeniu jest publikowane w różnych mediach i na stronach tak wiec nie jest prawdą co piszesz że w tzw "lewackich" mediach o tym się nie dowiesz...Sens mojego pytania spróbuj sam odczytać bo moje wyjaśnienie w tej kwestii pewnie znów będzie "wycięte".

  • Ja nie mam nic do JKM. Po prostu przywołałem informację dot. tej komisji olimpijskiej, którą przytaczał JKM.

  • Polskojezyczne PIS przeciwko calemu swiatu.
    A baty zarobia Polacy

  • SBU płaci i wymaga.

  • Media w Polsce oraz tzw. elita rządząca nie mogą zrozumieć, iż sprawy historyczne zostały rozpoczęte przez Unię, która bardzo jednostronnie oceniła przyczyny wybuchu II wojny światowej, obwiniając przede wszystkim Rosję. Unia nie skrytykowała Monachium (a więc roli Francji i Wielkiej Brytanii), nie skrytykowała napaści Polski na Czechosłowację, nie skrytykowała też układów, które inne państwa zawarły z Hitlerem. Do tak niesprawiedliwej oceny genezy II wojny światowej Polska, jako najbardziej zajadły antagonista Rosji, wniosła znaczny wkład, a teraz płacze jaka Rosja niesprawiedliwa. No cóż - Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.

  • Media w Polsce oraz tzw. elita rządząca nie mogą zrozumieć, iż sprawy historyczne zostały rozpoczęte przez Unię, która bardzo jednostronnie oceniła przyczyny wybuchu II wojny światowej, obwiniając przede wszystkim Rosję. Unia nie skrytykowała Monachium (a więc roli Francji Wielkiej Brytanii), nie skrytykowała napaści Polski na Czechosłowację, nie skrytykowała też układów, które inne państwa zawarły z Hitlerem. Do tak niesprawiedliwej oceny genezy II wojny światowej Polska, jako najbardziej zajadły antagonista Rosji, wniosła znaczny wkład, a teraz płacze jaka Rosja nie sprawiedliwa. No cóż - Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.

  • Putin na długie lata uniemożliwił normalne stosunki z Polską. Nie ulega wątpliwości, że pisowscy politycy mocno się napracowali, żeby go sprowokować.

  • Nie wiedziałam, że we większości języków używa się formy Niderlandy. Nawet tu https://glospolski.nl/ dominuje jednak nazwa Holandia. A wracając już do tematu, ciekawe, czy taka forma faktycznie się przyjmie.

  • Putin : Rosyjskie władze „zamkną ohydną gębę tym, którzy próbują przeinaczać historię” za granicą „za pomocą prawdy historycznej”.
    Putin chce zakneblować usta Polakom, opluć ich wzywając: "powiedzcie że nie mam racji".

  • najpierw sprawdź potem pisz...!!
    https://gazetawroclawska.pl/pijany-ukrainiec-przestraszyl-sie-budynku-policji-i-wypadek/ar/c1-14727772

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-21/pijany-ukrainiec-w-uberze-niemal-rozjechal-pieszego/

    https://www.se.pl/wroclaw/myslalem-ze-zgine-szalona-jazda-z-pijanym-kierowca-ubera-przez-centrum-wroclawia-wideo-aa-rYrz-bEn6-trCn.html

    to tylko p-sze z brzegu info o tej sytuacji
    wtrącanie wszędzie tekstów o lewactwie jest po prostu śmieszne, po drugie zleży mi tylko na tym aby ten szanowany przeze mnie portal nie stał sie jakąś "szczujnią" na Ukraińców

  • Medor - skąd Typiszesz, że tak bardzo nie masz pojęcia na temat Polskiej polityki? JKM jest jednym z najsurowszych krytyków PiS (już nie zależnie od tego czy we wszystkim ma rację, akurat do Rosji ma JKM pragmatyczny stosunek, w przeciwieństwie do usraelskiej agentury z PiS). Co do belkotu Putyna to nrmalne, wręcz standardowe kłamstwa i prowokacje mają miejsce od zawsze... Ruskim ciulom po prostu przeszkadza wolna Polska samym swoim istnieniem. To nie przez Polskę jest taki stan, że albo my albo wy. Teraz jesteście mocniejsi, ale czy długo?

  • Tranzyt przez Polskę towarów Moskwy tylko koleją ,uspokoiło by towarzystwo.

  • Juz Kaddafi miał plany wprowadzenia dinara opartego na złocie, wiemy jak to całe nato go potraktowało i co zrobiło z Libią

  • Przykłady z Iraku czy Arabii Saudyjskiej dosknale pokazują do czego się to całe przeciwlotnicze gówno nadaje

  • Podążając za tym co powiedział Korwin-Mikke jakiś debil z Polski, pewnie desygnowany przez PiS, jakimś cudem osiągnął takie wpływy w komisji olimpijskiej, że doprowadził do tego aby Rosjan wykluczyć z powodu dopingu z uczestnictwa w Olimpiadzie w Tokio. Nie będę zdziwiony jak się okaże, że właśnie to ich ostatecznie tak wkurzyło, że rozpoczęli tą anty-polską kampanię. Niebezpieczni kretyni z PiS od samego początku opętani rusofobiczną histerią są winni tej sytuacji. Pamiętam jak jeszcze przed Smoleńskiem za Tuska przyjechała duża delegacja z Putinem na czele do Polski. Można to było odczytać jako chęć normalizacji stosunków. Później był Smoleńsk. Nie wykluczam, że agentura Mossad/CIA rękoma polskich sprzedawczyków mogli coś zainstalować w Tupolewie bo podsycanie wojny polsko-ruskiej przede wszystkim jest im na rękę a niebezpieczni kretyni z PiS są wymarzonymi pożytecznymi idiotami dla nich, którym można bez trudu wciskać ich broń za miliardy dolców.

  • W normalnym kraju byłby to temat dla prokuratury.

  • Przecież na tym wraku jest flaga Azerbejdżanu...

  • Mylisz się "Gutek": https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-srodkowa/slowacy-oburzeni-tragicznym-rajdem-piratow-drogowych-z-polski-video/ Kresy.pl to uczciwy portal, dlatego prawie tylko tu zaglądam, na inne media szkoda czasu, No jeszcze Media Narodowe, Nczas i Michalkiewicz.

  • Radziecka czerwona szmata. Pokazuje to też niestety że Polska jest terenem wpływów obcych państw, co skutkuje absolutnym brakiem jakiejkolwiek polityki zagranicznej od transformacji ustrojowej.

  • Niestety najprawdopodoniej zaraz się dowiemy, że Kreml dogadał sie z USA w sprawie Chin... a wtedy okaże się, że Polska jest w czarnej D...

  • Tutejszym - kompromituje się Pan niestety. Jak można być tak naiwnym: "Czyżby Izrael miał tak silne karty na terenie Ameryki." Naprawdę nie wie PAn co się na świecie dzieje?

  • haha, władze kraju w którym pałuje się pokojowo protestujących obywateli, w tym właśnie prawników. Co za wsiowy tupet :)

  • Kierownictwo PiS jest obcą, wrogą Polsce agenturą. Za to duża część struktur składa się z lokalnych cwaniaczków i złodzieji identycznie jak w PO, PSL, czy SLD... polskich patriotów jet tam niewielu, a jeśli są to są to przykłady tak totalnej naiwnej głupoty, że w zasadzie nie ma do kogo sie tam odnieść. Cieszę, się że Konfederacja jest w Sejmie RP, ale nie zazdroszczę 11 wspaniałym roli którą przypadło im odgrywać w tym chlewie.

  • Czyli Satanowski przyznał że ZSRR nie wyzwalało Polski tylko zajmowało.
    Z wyzwolicielem ludzie współpracują a z najeźdźcą lub okupantem walczą.

  • Pisiorski knur chyba bardziej nienawidzi Polski niż Rosji. Jeszcze trochę i uzna za UPAdliński Kraków i Warszawę...

  • Wieprz aspiruje do kolejnego orderu banderowskiej bezpieki.

  • no biedny pierdolnięty generał, zdechnie a wojny się nie doczeka. życie zmarnowane :D

  • I jak tu nie być antysemitą?!?

  • Jeżeli masz rację, co nie jest nieprawdopodobne, to jest to start rozgrywki.
    Izrael ma interes, aby wrócić na stronię Rosji, normalny replay.
    Szykuje się anormalna rozpierducha w stosunkach USA i FR?
    Jeżeli do tego dojdzie, to dla nas o jednego antypolskiego gracza mniej w USA.
    Jest do dziwnie alogiczny układ w wykonaniu Izraela w stosunku do USA.
    Czyżby Izrael miał tak silne karty na terenie Ameryki.
    Może przeszacować, w zeszłym okresie struktury Izraela dały dupy Amerykanom.
    USA milczy, przyjęło wyczekującą postawę, analizuje posiadane karty?
    Za mało danych na analizę z większą dozą prawdopodobieństwa.
    Osobiście uważam że nie masz racji, Izrael nie jest samobójcą.

  • "„dobrosąsiedzkie relacje” Polski z Ukrainą." mógłby pan panie Ciaputowicz wyjaśnić na czym te "dobrosąsiedzkie" stosunki polegają?! A panie Deszczyca czy pan wie że blokowanie ekshumacji(bestialsko pomordowanych Polaków) jest też niedopuszczalne w CYWILIZOWANYM świecie.?To nie działa tylko w jednym kierunku.To że ten rząd jest wobec was nie prawdopodobnie spolegliwy to nie znaczy że Polacy też tacy są.

  • A co ? Uważasz że jak dotyczy to ukraińca (którym dużo w Polsce wolno) to trzeba to przemilczeć czy wzorem lewackich mediów na Zachodzie nie podawać narodowosci(zwłaszcza muzułmanów lub czarnych oupsss afroamerykanów)

  • A w czym masz problem? To że podali taką info czy że dotyczy ukraińca?O tym co zrobili Polacy na Słowacji bębniły wszystkie media a o tej sprawie jakoś cicho.Ten portal podaje info które inne media przemilczają.

  • turkuc_podjadek 22 January 2020, 14:40 Chiński sąd skazał byłego szefa Interpolu

    Nabrać łapówek zaponad 2 mln dolarów, a zapłacić do tego grzywnę niecałe 300 tys. dolarów. To jest pralnia pieniędzy! U nas żeby zalegalizować dochody to chyba 75 procent trzeba oddać, a tu niecałe 15!

  • inflacja polska a ukraińska to dwie różne różności - usraina jest dojona inaczej, bardziej chamsko i bezpośrednio, a Polska jest dojona delikatnie i powoli.

  • a ten wypierdek zapytał co na to Irak?

  • Cudownie. Teraz Izrael jest najwyraźniej po stronie Rosji, USA milczy więc odszkodowania w drodze - będą doić nas wszystkich. Brawo debile z polskiego MSZ!

  • Wernher Magnus Maximilian Freiherr von Braun (ur. 23 marca 1912 w Wirsitz, obecnie Wyrzysk, zm. 16 czerwca 1977 w Alexandrii, Wirginia, USA) – niemiecki uczony, konstruktor rakiet; podczas II wojny światowej współtwórca pocisków balistycznych V2, członek partii nazistowskiej, oficer SS; po wojnie czołowy współtwórca programu kosmicznego Stanów Zjednoczonych, pionier podboju kosmosu.

    Kurt Blome (ur. 31 stycznia 1894 w Bielefeld, zm. 10 października 1969 w Dortmundzie) – lekarz mikrobiolog i naukowiec niemiecki. Polityk, wysokiej rangi członek NSDAP, poseł do Reichstagu.
    W czasie II wojny światowej prowadził badania nad bronią bakteriologiczną w Zentralinstitut für Krebsforschung. Eksperymentował z uśmiercaniem więźniów obozu Auschwitz-Birkenau przy użyciu sarinu. Sądzony, a następnie uniewinniony w Norymberdze.
    Uważa się, że od szubienicy uratowała go amerykańska interwencja, gdyż krótko po procesie został przeniesiony do Camp David w stanie Maryland w ramach operacji Paperclip, gdzie od 1951 pracował dla Korpusu Wojsk Chemicznych nad bronią biologiczną i chemiczną.

    Hubertus Strughold (ur. 1898 w Westfalii w Niemczech, zm. 1986 w USA) – niemiecki zbrodniarz, narodowy socjalista, lekarz, prowadził prace naukowe z wpływu aeronautyki na organizm człowieka.

    W procesie norymberskim udowodniono jego podwładnym przeprowadzanie badań na więźniach obozu koncentracyjnego w Dachau, których celem było badanie wytrzymałości ludzi na zamrożenie i próżnię, aż do śmierci więźnia włącznie. Sam Strughold wyparł się wszystkiego i nie zdołano mu nic udowodnić[1]. Do USA sprowadzony został w ramach sprowadzenia ponad 700 innych naukowców nazistowskich (Operacja Paperclip. m.in. Wernhera von Brauna). Zarówno program Apollo jak i inne towarzyszące programy stanowiły sukces USA w badaniach naukowych, jednak użycie w tych programach doświadczeń i wiedzy wyniesionej z ludobójczych praktyk w niemieckich obozach koncentracyjnych ukrywano przez wiele lat w obawie przed opinią publiczną.

    Ze względu na swój wielki wkład w rozwój amerykańskiej astronautyki, jest nazywany "ojcem medycyny kosmicznej". W 2006 r. jego nazwisko zostało usunięte z Międzynarodowej Komnaty Chwały Zdobywców Kosmosu w Muzeum Historii Kosmosu w Alamagordo, w Nowym Meksyku[2].

    Był jednym z rozmówców Krzysztofa Kąkolewskiego w jego zbiorze wywiadów ze zbrodniarzami nazistowskimi Co u pana słychać?

  • a niemieccy zbrodniarze wojenni zostali przetransportowani do USA i całkiem nieźle sobie żyli nawet nie ukrywając swojej przeszłości:
    Operacja Paperclip (z ang. spinacz) – kryptonim operacji przeprowadzonej przez amerykańskie służby specjalne w końcowym okresie i po zakończeniu II wojny światowej, mającej na celu przerzucenie do Stanów Zjednoczonych czołowych niemieckich naukowców. Operacja ta jest także znana pod nazwą Operation Overcast.
    Osoby, które wówczas otrzymały pracę w Ameryce, to między innymi:

    Wernher von Braun
    Bernhard Tessmann
    Arthur Rudolph
    Kurt Blome
    Walter Schreiber
    Reinhard Gehlen
    Alexander Lippisch
    Hans von Ohain
    Kurt Lehovec
    Hubertus Strughold.

  • jak nasi urządzili sobie wyścigi na Słowacji to jakoś cicho tutaj było :D
    W tragicznym wypadku w Dolnym Kubinie na Słowacji, do którego doszło w październiku ubiegłego roku, zginął 57-letni kierowca skody. Bezpośrednią przyczyną był szalony wyścig, jaki na drodze urządziło sobie trzech Polaków za kierownicą mercedesa, ferrari i porsche. Niedługo po wypadku mężczyźni zostali aresztowani. Wypadek został zakwalifikowany jako umyślne sprowadzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Grozi za to od 15 do 20 lat więzienia.

  • Jedno pytanko czy jak taka sprawa będzie dotyczyła Polaka, Anglika czy kogokolwiek z innej narodowości też o tym napiszecie??

  • Przydałby sie wreszcie jakiś polski rząd w tym naszym biednym kraju :(

  • Ciaputowicz bez lizania dupy banderowcom wytrzymać nie może, wszawa menda :)))

  • W "cywilizowanym" świecie ambasadora Deszczycy mieści się zakaz prac poszukiwawczych i ekshumacji ofiar ludobójstwa spoczywających 77 lat w niepoświęconej ziemi. Dziwna to cywilizacja! Taka, ukraińska...

  • Gdyby nie sowiecka Rosja, to nie byłoby wojny i nie trzeba by było walczyć z nazizmem.