Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • 1000_szabel 3 February 2020, 21:30 Jad Waszem przeprosił za zniekształcanie historii

    Jakoś nie wierzę w przypadek z tymi przekłamaniami na tej schadzce w Izraelu. Wg mnie nie było to przypadkowe. Wszystko ułożone pod Putina. Tym samym wątpliwa jest szczerość tych przeprosin. A jeśli nawet założymy zwykłe -parafrazując J. Tomaszewskiego- "(wiel)błądy", to naukowy autorytet Jad Vaszem zjechał do bardzo niskiego poziomu.

  • jaro7 3 February 2020, 17:06 W Lesku zdemontowano tablicę z nazwiskami milicjantów poległych w walce z UPA [+FOTO]

    Niedługo dowiemy sie że milicjanci to byli bandyci walczący z "bohaterskimi żołnierzami" upa.A ci z upa "chronili"polską ludność przed bolszewikami.Podobnie już wyczynia sie z Bezruczko i garstka jego żołnierzy(ukraińców) tworząc mit że "dzięki" nim pokonano bolszewików w 1920r.Efekt bedzie taki sam jak próbowano za komuny zrobić z ZSRR przyjaciół Polaków.

  • Tutejszym 3 February 2020, 17:03 Palestyna zrywa stosunki z USA i Izraelem

    Kojoto, czego Ty się mnie na siłę czepiasz, co Ciebie ugryzło?
    Ja nie dyskutuję z Tobą o szczycie intelektualnej i moralnej niekompetencji Hamasu.
    Tak oceniam -w kategoriach moralnej i prakseologicznej oceny- strony konfliktu.
    Skutkiem ich obustronnej, nienawistnej polityki jest cierpienie obu społeczności.
    Pieprzysz coś o moim naigrywaniu się, dzieciach, białym napalmie i obrzydliwej arogancji.
    Gdzie to u mnie wyczytałeś, skąd taka nadinterpretacja?
    Przeczytaj moją wypowiedź, poproś kogoś kompetentnego o pomoc i wytłumaczenie.
    Przeczytaj moją wypowiedź i staraj się zrozumieć ją bez uprzedzenia, w miarę obiektywnie.
    Osobiście podpisuję się pod każdym wypowiedzianym słowem i zdaniem.
    Takie mam zdanie w tym temacie, nic na to Tobie nie poradzę, taka jest moja prawda.
    Szczerze pozdrawiam.
    Tutejszym.

  • turkuc_podjadek 3 February 2020, 16:10 Gdańsk: wnuk byłego prezydenta RP trafi do więzienia

    Wyglada na jakąś patologiczną rodzinę

  • Kojoto 3 February 2020, 14:18 Palestyna zrywa stosunki z USA i Izraelem

    Tutejszym, lepiej nic nie pisać, niż tak się ośmieszać... Niby codzienne egzystencjalne problemy Palestyńczyków to nie Polska sprawa, ale naigrywanie się z ludzi, którym odebrano domy i ziemie, a ich dzieci pali sie żywcem białym fosforem to już jest szczyt obrzydliwej arogancji.

  • Kojoto 3 February 2020, 14:09 Bosak krytykuje PiS: Obiecane reformy nie są realizowane

    Potop to grozi obecnie Polsce przez 12 lat nierządu PoPiSu. Co gorsza może być to Potop niemiecko-usraelski, do spółki.

  • Kojoto 3 February 2020, 14:07 Bosak krytykuje PiS: Obiecane reformy nie są realizowane

    Tagore - łżesz jak PiS! Brakuje PiSiurom argumentów to chwytają się kłamstw w stalinowsko-goebelsowskim stylu. Ściery bez godności i honoru. Wiecie, że kiedy wybory kiedyś wygrają Polacy - spotka was los należny zdrajcom.

  • jazmig 3 February 2020, 11:47 Duda "poważnie rozważyłby" podpisanie ustawy o związkach partnerskich

    Dzisiaj nie ma problemów z rozwodami, więc nie ma uzasadnienia dla konkubinatów. Dlatego uzasadnienie, że hetero też mogą zawierać związki partnerskie jest zwyczajnym oszustwem.

    Konstytucja przewiduje tylko jeden rodzaj związku partnerskiego: małżeństwo mężczyzny i kobiety. Nie ma podstaw prawnych do tworzenia innych związków.

  • Czeslaw 3 February 2020, 11:36 Duda "poważnie rozważyłby" podpisanie ustawy o związkach partnerskich

    "Zwłaszcza że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych" A czym różni się ślub państwowy od związku partnerskiego, oczywiście jeżeli chodzi o partnerstwo heteroseksualne. Po co tworzyć dodatkową biurokrację a jeżeli chodzi o inne sprawy to w szpitalu każdy moze podać osobę która jest upoważniona, wspólnota
    majatkowa u notariusza. Przestańmy dać się terroryzować jakimś zachciankom. mając na uwadze dobro dzieci to ślub państwowy i bez żadnych niepoważnych fanaberii

  • Roman1 3 February 2020, 11:13 W Lesku zdemontowano tablicę z nazwiskami milicjantów poległych w walce z UPA [+FOTO]

    Metody IPN i UB w sprawach historycznych są bardzo podobne. Kiedyś pracownicy IPN otrzymają minimalne emerytury.

  • turkuc_podjadek 3 February 2020, 10:25 Onet odpowiada na oskarżenia MON o fake newsy

    Aż dziw, że jeszcze nie oskarżyli dziennikarzy o ten... no... antysemityzm!

  • turkuc_podjadek 3 February 2020, 10:06 Epidemia koronawirusa: Chińczycy zbudowali szpital na tysiąc łóżek w 10 dni [+VIDEO]

    Ciekawe ile w europejskiej biurokracji by trwały same przetargi i ile by przy tym przekretów było?

  • Tutejszym 3 February 2020, 08:28 Tusk mówił o przyjmowaniu Szkocji do Unii Europejskiej

    Jak wygląda sprawa dzieci folksdojcza,
    w świetle możliwości pozbawienia ich obywatelstwa polskiego?
    Czy można wymagać od polityka jego rejestracji jako "agent wpływu"obcego państwa?

  • tagore 3 February 2020, 07:54 Bosak krytykuje PiS: Obiecane reformy nie są realizowane

    Kopia sposobu prowadzenia polityki przez Marka Jurka. Po nas choćby potop.

  • tagore 3 February 2020, 07:47 Tusk mówił o przyjmowaniu Szkocji do Unii Europejskiej

    Jednak Tusk nadal się Berlinowi przydaje, mówi to czego Merkel nie może powiedzieć. Ciekawe kiedy Rząd Hiszpanii zauważy ,że to nie tylko Putin miesza w Katalonii.

  • Wiedzon 2 February 2020, 18:34 Morawiecki na szczycie Grupy Przyjaciół Spójności: Będziemy twardo bronili naszych interesów

    Brexit .... Udało się wyeliminować ropiejący WRZÓD na kontynencie https://youtu.be/DGbjctGT_II
    Brexit & Polexit https://youtu.be/9vOCwfR8Pog

  • Bohdan Staszynski 2 February 2020, 17:03 Bosak krytykuje PiS: Obiecane reformy nie są realizowane

    jedyne reformy, na jakie stać państwo po zakupie samolocików do sklejania, to te, które można założyć na tyłek...

  • Tutejszym 2 February 2020, 10:43 Palestyna zrywa stosunki z USA i Izraelem

    Hamas odrzucił plan porozumienia.
    Miałby wyrzec się stosowania przemocy i uznać państwo żydowskie.
    Powtarzam: Obecnie Palestyńczycy wracają do stanu 1947 roku...
    Wpędzenie Żydów do morza i picie ich krwi jest niemożliwe dla nich do osiągnięcia,
    alternatywą jest obustronnie zaakceptowany pokój, czy obie strony to pojmą?.
    Palestyńczycy są rozgrywani przez wrogie im siły, ich konflikt ma trwać.
    Przykład wyjścia Finlandii ze strefy wpływów ZSRR powinien być nauką dla nich.

  • pjk77 2 February 2020, 10:14 Pompeo w Mińsku: USA mogą zaopatrzyć Białoruś w 100% potrzebnego gazu i ropy

    No no, jak tak dalej pójdzie, to ciekawie będzie oglądać przekładanie wajchy w "polskich" mediach... Trzeba będzie otrzepać wizerunek Łukaszenki z błota, zlecić nowe materiały filmowe, za pomocą których Białoruś dokona skoku cywilizacyjnego o 100 lat w przód...
    Zapewne media rządowe zwrócą uwagę, że to wszystko zasługa nacisku wywieranego przez TV Biełsat.
    Miliony uwierzą.

  • Wiedzon 2 February 2020, 10:09 Pompeo w Mińsku: USA mogą zaopatrzyć Białoruś w 100% potrzebnego gazu i ropy

    Fałsz i KŁAMSTWO nadal triumfują nad historią II w. światowej ? https://youtu.be/HorjBKktgU8
    Współudział POLKÓW w kolaboracji ale czy NA PEWNO ?!? https://youtu.be/o4ReEqCbIlA
    Indianie @ St. Bracia - geneza POSTĘPOWANIA https://youtu.be/NPHtFDxGg7w
    Czy dzwonić na ALARMOWY w spr. CZŁOWIEKA ??? https://youtu.be/KLz2-mMZOPk

  • pjk77 2 February 2020, 10:00 Zdewastowano kapliczkę na "Przełęczy u Panienki"

    Czy ambasada USA już wyraziła oburzenie?
    W końcu walka z nienawiścią na tle religijnym to priorytet "kraju wolnych ludzi"...

  • UczSieHistorii 1 February 2020, 21:46 Onet odpowiada na oskarżenia MON o fake newsy

    Trudno pojąć, że USA to nie USA tylko USRAEL, także ciężko aby żydzi sprzedali nam sprawy sprzęt skoro chcą nas zniszczyć, tak samo będzie z F-35, te katastrofy starych ruskich MIG-ów to też sprawka służb USRAELSKICH, to koń trojański u nasz wróg, a nie żaden sojusznik.

  • lp 1 February 2020, 17:43 Prawie 1/3 Polaków uważa, że Polska może opuścić UE [SONDAŻ]

    Całe lewactwo (i nie tylko) krajowe i europejskie sekuje W.Brytanię za wyjście z eurokołchozu. Ale nikt nie zadaje pytań o przyczyny. Tak na wszelki wypadek, bo odpowiedzi były by miażdżące dla eurokratów.

  • lp 1 February 2020, 17:34 Fundacja „Wołyń Pamiętamy” organizuje koncert patriotyczno-kresowy w Przemyślu

    Wysyłajmy link tego newsa do przyjaciół i znajomych aby wsparli tę jakże cenną inicjatywę. Do zobaczenia w Przemyślu 12.07!

  • bob 1 February 2020, 15:26 Szef MON podpisał umowę na zakup F-35

    Tak tak @ka9q bo najbardziej temu wyniszczonemu ekonomicznie i demograficznie narodowi trzeba samolotów za 4,5mld$ bez żadnego offsetu na którym by choć trochę skorzystały polski przemysł. Mimo narzekań na wykonanie tego przy zakupie F16 dużo dał a firmy z choćby mieleckiej strefy korzystają do dziś. A co robią ciamajdy piswoskie liżą d... tylko tyle potrafią

  • dls Maverick 1 February 2020, 12:25 Prawie 1/3 Polaków uważa, że Polska może opuścić UE [SONDAŻ]

    Szkoda, ze Polska nie jest suwerenna jak np. Brazylia, Rosja czy Nigeria. Ani ustaw wlasnych, 80% jest narzucanych przez Bruxele, obce wojska w kraju, na dodatek uzaleznienie religijne od Watykanu.

  • dls Maverick 1 February 2020, 12:22 Bosak o Brexicie: to triumf dumnego, brytyjskiego narodu, który wierzył w swoją niepodległość [+VIDEO]

    Nawet sie z Bosakiem zgadzam.

  • dls Maverick 1 February 2020, 11:21 Wielka Brytania opuściła Unię Europejską

    Odzyskali suwerennosc. Congrats!!!

  • dls Maverick 1 February 2020, 11:20 Wielka Brytania opuściła Unię Europejską

    Wiwat Brytania!!! Wreszcie wyszliscie z bloku! Koniec z haraczem 50 mln juro/miesiac, najwiekszym w tzw. "wspolnocie". Koniec z durnymi, narzucanymi sila ustawami. Love you Britain!!

  • jazmig 1 February 2020, 11:05 Ukraińcy chwalą się stratami zadanymi separatystom

    Banderowcy mordują ludność cywilną Donbasu, a nie żadnych żołnierzy.

  • jazmig 1 February 2020, 11:04 Erdogan zagroził turecką interwencją w Syrii

    W Idllib są sami terroryści popierani przez Turcję. Zgodnie z umową rosyjsko-turecką, Turcy mieli ich uspokoić, ale niestety tak się nie stało. Syria i Rosjanie nie mają wyjścia, muszą zniszczyć terrorystów,

  • vektor 1 February 2020, 10:09 Ukraińskie media piszą o „pierwszych dostawach LNG z Polski”, choć wiadomo o nich od dawna

    Ciekawe czy za jakiś czas się okaże że pgnig dopłaca do tego interesu?

  • Czeslaw 1 February 2020, 05:09 Macron: dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy UE, aby mierzyć się z Chinami i USA

    Macron to taki "Galileo Vinci" - kogucik piejący jak drwiono z króla Henryka Walezego po ucieczce z Polski. Marysieńka też nie udana królowa, zaprzepaściła koronę dla swego pierworodnego syna przez swoje intrygi i potem było już z górki: Sasi, Wazowie itd. Kiedy po klęsce wyprawy na Rosję w roku 1812 wyszły na jaw zdradzieckie plany cesarza względem Polaków (Korsykanin rozważał przekazanie ziem Księstwa Warszawskiego carowi Aleksandrowi I w zamian za wycofanie się Rosji z gry), Chłapowski demonstracyjnie złożył dymisję, czego nie mogli mu wybaczyć nasi fanatyczni czciciele Bonapartego. Od dawna postuluję by Bonapartego wyrzucić z naszego Hymnu Narodowego.
    Po klęsce wrześniowej 1939 r. to sojusznicza Francja spowodowała internowanie polskich władz w Rumunii i arbitralnie decydowała o składzie osobowym polskiego rządu na emigracji.
    „Stracili dobrą okazję do milczenia" - prezydent Francji Jacques Chirac w 2003 r. zaatakował Polskę. Powód za poparcie stanowiska USA wobec Iraku. A w UE następny kogucik Hollande zaatakował naszą panią premier Szydło słowami „Wy macie zasady a my fundusze”. A to ostatnie myśli Wielkiego Kogucika „Macron do działaczki katolickiej: Pani problem polega na tym, iż uważa Pani, że ojcem musi być mężczyzna”

  • Badyl 31 January 2020, 22:01 "Nie wjedzie tu żaden ruski węgiel". Górnicy blokują tory prowadzące do Elektrowni Łaziska

    "...politycy PiS grzmieli o tym..." KTO, CO i KIEDY? Cytując p. mecenas: System tworzą KONKRETNI ludzie!

  • vektor 31 January 2020, 21:53 Lufthansa chce poskarżyć się do KE na LOT w związku z przejęciem linii Condor

    Boli, oj boli!!

  • Badyl 31 January 2020, 21:19 Liberalna opozycja i byli wojskowi krytykują sprawę zakupu F-35. MON i Macierewicz odpowiadają

    Errata: jest 4,6 mld zł, powinno być 4,6 mld USD (20,7 mld zł).

  • ka9q 31 January 2020, 20:12 Szef MON podpisał umowę na zakup F-35

    I teraz przy krytyce tego zakupu widać kto jest kim...
    Kto jest pro polski a kto ... ,,inny"

  • ka9q 31 January 2020, 19:58 Rzeczniczka MSZ Rosji krytykuje wypowiedzi obecnego i byłego prezydenta Ukrainy nt. II wojny światowej

    II Wojnę Światową wywołały ZSRR i III Rzesza Niemiecka i bardziej zaprzeczają tym bardziej ludzie widzą to.
    hehe ... no i po co było kłamać publicznie, mit założycielski pada i ryje glebę...

  • jaro7 31 January 2020, 19:42 Opolskie: sąd skazał Polaków za bójkę z Ukraińcami

    5 Polaków "napadło" i wdało się w bójkę z 9 ukraińcami.Efekt,Polacy dostali wyroki a ukraińcy nie.Czy takie wyroki przyczyniaja sie do "przyjaźni" czy wrogości wobec ukraińców.Co pan na to prok.Młynarczyk?(pana działania podobnie).Sami ukraińcy widząc jak sądy i prokuratura działa wobec Polaków używają w takich sytuacjach oskarżeń o "mowie nienawisci""ataku na tle narodowościowym" itp bzdurach.

  • Roman1 31 January 2020, 14:20 Prokurator generalny Ukrainy: śledztwo ws. zabójstw na Majdanie było sabotowane

    Unio Europejska - może jakieś sankcje wobec Ukrainy?

  • dls Maverick 31 January 2020, 11:23 Nowe sondaże: PiS wyraźnie traci poparcie, Polacy krytycznie oceniają sposób reformowania sądownictwa

    Ten rusofob wymyslil sobie, iz rzekomo Rosja ma ingerowac w wybory w RP, nie wie jednak w jaki sposob.. kiedy ten czlowiek wreszcie wyrosnie z tych zachowan.

  • dls Maverick 31 January 2020, 11:21 Polskie miasta są jednymi z najbardziej zakorkowanych w Europie

    A kasa z bloku bruxelskiego nie starcza na te autostrady?

  • marvix 31 January 2020, 09:44 Opolskie: sąd skazał Polaków za bójkę z Ukraińcami

    Nie ważne czy patologia, czy nie. Ukr zgwałcił 13-latkę, pewnie upająjąc ją alkoholem i dał dyla. Polski sąd, skazał za to jej brata.... Brawo zdrajcy!!! Gnidy lewackie

  • franciszekk 31 January 2020, 09:32 Doradca Macrona: Francja chce prowadzić z Polską konsultacje ws. rozmów z Rosją na temat Ukrainy

    Ha, ha, ha, hi, hi, he, he...........!!!!
    Po tzw. Brexit - cie zaczyna mieć realne widmo Polexit !
    Czy nasze PiS-owskie pachołki będą na tyle cwane by rozegrać ich - tych tzw. "przyjaciół" z czerwonego kołchozu bis w interesie państwa polskiego?
    Dadzą kolejny raz tzw. duuuu......py, jak nie Amerykanom to IV Rzeszy za pomocą POmocnika francuskiego ?

  • jazmig 31 January 2020, 08:45 Sekretarz Konferencji Episkopatu Niemiec twierdzi, że można rozmawiać o kapłaństwie kobiet

    JPII ogłosił ex cathedra, że Kościół nie ma mocy do ordynowania kobiet na kapłanki. To oznacza, że sprawa jest zamknięta, bo na początku pontyfikatu potwierdził Franciszek.

  • jazmig 31 January 2020, 08:41 Wiceszef MSZ: Polsce należą się reparacje od Rosji - to nie jest coś, co się przedawnia

    Beneficjentem agresji związku sowieckiego na Polskę są Ukraina, Litwa i Białoruś. Zrabowane nam przez Stalina ziemie, posiadają te państwa i to one powinny płacić nam reparacje.

  • jazmig 31 January 2020, 08:39 Po przekazaniu kamienicy obywatelce Niemiec mieszkańcy muszą się wynieść

    Należało zbadać, czy doszło do zasiedzenia nieruchomości, a po wtóre, zamiast z Niemką negocjować, należy szybko wybudować budynek, do którego można przeprowadzić mieszkańców tej kamienicy.

  • jazmig 31 January 2020, 08:33 Opolskie: sąd skazał Polaków za bójkę z Ukraińcami

    Dla mnie grandą jest to, że samorząd ściąga Ukraińców, żeby dostać wyższą dotację oświatową, bo to oznacza, że na Ukraińskich uczniów rząd PiS daje więcej pieniędzy, niż na uczniów polskich. We własnym kraju jesteśmy drugą kategorią mieszkańców tego kraju.

  • jazmig 31 January 2020, 08:31 Opolskie: sąd skazał Polaków za bójkę z Ukraińcami

    Widać wyraźnie, że Ukraińcy mają w Polsce większe prawa niż Polacy. Bójka wcale nie miała podłoża narodościowego, była to normalna bójka między dwiema grupami młodzieży. Gwałciciel ukraiński bezkarnie wyjechał z Polski, a broniący go bandyci ukraińscy, bezkarnie pobili Polaków.

  • Kojoto 30 January 2020, 23:15 Opolskie: sąd skazał Polaków za bójkę z Ukraińcami

    Patologie mniejszościowe i urzędnicze jak widać nawzajem się potęgują. A ponad tym wszystkim jak zwykle GÓWNIANY "polski sąd".

« Poprzednia 1 … 409 410 411 412 413 … 3,450 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • Ynk_Siwy
  • Jasno to widze
  • tomso
  • redline1225
  • janusz13
  • franciszekk
  • trifleas
  • solaris
  • Bartosz
  • voy
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
0%
Przewiń do góry