Ukraincy stworzyli po II ws mit na Zach Europy a takze w USA i Kanadzie, ze to oni sa ofiarami "okupacji " polskiej i rosyjskiej. Obecnie ten mit chca "sprzedac " Polakom. Zrobic ich wspolwinnymi za zbrodnie na Kresach. Nie mozna liczyc, ze cokolwiek zmieni sie w ich podejsciu do tych zbrodni, to jeszcze nie to pokolenie z mentalnoscia post- sowiecka.
"Były anbasador w Kijowie twierdził w liście, że o jakości jego pracy w polskiej dyplomacji świadczy petycja w jego obronie podpisana m.in. przez osoby ze środowiska giedroyciowskiego." - doskonała rekomendacja dana Piekle przez polskich sympatyków banderyzmu najlepiej świadczy o tym jak gorliwie służył on probanderowskim władzom Ukrainy.
Czy wojska Amerykańskie które są w naszym kraju nie powinny przerzucić tych F-35 z terytorium Stanów Zjednoczonych na terytorium Polski między innymi po to aby pozwolić naszym pilotom szkolić się na tych maszynach? Przecież to by było w ich interesie, a także naszym? Ale oczywiście nic takiego nie będzie miało miejsca ponieważ USrAel to koń trojański który przyszedł tutaj kraść nasze surowce
Jak widać, ABW pracuje w interesie banderowców, pod pozorem podejrzenia o wpływy Rosji. Tymczasem prawda jest taka, że duża mniejszość ukraińska w Polsce, oraz wpływy banderowców w zach. Ukrainie osłabiają Polskę, bo banderowcy zawsze byli i będą wrogami Polski.
25 Lutego 2010 Parlament europejski rezolucja potepia decyzje Juszczenki o mianowaniu Bandery i Szuchewycza bohaterami ukrainy - czyli cala unia
Ambasador Izraela na Ukrainie Joel Lion wyraża sprzeciw iż na Ukrainie będzie gloryfikowany "ukraiński nacjonalista, który kolaborował z nazistami podczas II wojny światowej”.
„To, że taka postać jak Stepan Bandera
– nazistowski kolaborator podczas II wojny światowej, który jest głęboko kontrowersyjny w ukraińskim społeczeństwie i poza nim – będzie upamiętniona w taki sposób, jest głęboko niepokojące”
– oznajmił wiceprzewodniczący Światowego Kongresu Żydów , Robert Singer.
kwiecien 2018
Ponad 50 przedstawicieli Kongresu USA z obu partii potępiło we wspólnym liście prawo uchwalone na Ukrainie, które ich zdaniem "gloryfikuje nazistowskich kolaborantów"
Wśród objętych nowym prawem postaci i organizacji historycznych sygnatariusze listu wymieniają Stepana Banderę, Romana Szuchewycza, Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). "Te organizacje paramilitarne i osoby w niektórych przypadkach kolaborowały z nazistami i ponoszą odpowiedzialność za śmierć tysięcy Żydów, 70-100 tys. Polaków i (przedstawicieli) innych mniejszości etnicznych w latach 1941-1945".
Pelosi od pazdziernika nie rozmawia z prezydentem. Na poczatku oredzia "czytala" cos z kartek pokazujac ignorancje. Dzis bedzie prowadzic glosowanie w/s odwolania prezydenta ze stanowiska. Wlasna corka jej nie znosi. Wyobrazcie sobie ja w sejmie erpe...
Dopóki PIS bedzie,
obowiazkowa milosc ich do bandersynów, UPA-OUN sie nie skonczy.
Setki tysiecy wymordowanych Polaków na Wolyniu dla PIS nic nie jest warte
Pisałem to już wielokrotnie, Polskie służby to kupa gówna, złapali w ostatnich latach chodź jednego uśpionego agenta USrAela który tylko czeka na sygnał aby odpalać w naszym kraju zamachy? Zapewne nie, a nawet gdyby takiego złapali to by go jeszcze przeprosili i oczywiście wypuścili na wolność. Całe to gówno jest do wymiany, gdy nadejdzie normalny rząd to trzeba to wszystko wywrócić do góry nogami bo w polskich służbach większość tego gówna to ludzie nieświadomi którzy w ogóle nie wiedzą o co chodzi, tutaj mała próbka https://www.youtube.com/watch?v=pw5LNT-4ebg
Brawa dla Radnego! Tak trzymać, jakiekolwiek partnerstwo z miastami na Ziemiach Wschodnich, które obecnie są w granicach Ukrainy, a w których gloryfikuje się ludobójców - jest niedopuszczalne!
"Będzie ona wznoszona w miejscu przebywania głowy państwa." Ruskie pewnie modyfikują algorytmy celownicze swoich rakiet aby skanowały mapę Polski z satelity w celu wyszukiwania tego celownika lub jak kto woli flagi prezydenta ;)
To najlepsze podsumowanie perspektyw współpracy gazowej z Ukrainą. Nie ma sensu rozbudowywać konektora z Ukrainą. Smaczkiem jest to ,że Turcja może niedługo przestać być członkiem NATO.
do @Roman1: słusznie, moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się niewola drugiego człowieka. Ale i vice versa. Wskaż proszę, kogo i w którym miejscu (w kontekście tego newsa) obraził Konrad Smuniewski?
Forrest Gump mawiał: stupid is as stupid does (poznasz głupiego po czynach jego)
Przydałby się w tym kraju jakiś polski rząd wreszcie, w I RP mieliśmy ciągle jakichś obcych królów i kraj sie skończył (Batory jedynym chlubnym wyjątkiem)
Człowiek wolny nie ma prawa obrażać innych, gdyż inni wolni ludzie nie chcą być obrażani. Wolność powinna być przyznana wszystkim, a nie tylko tym, którzy uważają się za naród wybrany.
Dokonuje się podziału na lepszych i gorszych obrońców ludności polskiej.
Dokonuje się podziału na lepszą i gorszą śmierć w obronie ludności polskiej.
A pociotkowie morderców z upa plują i śmieją się w twarz Polakom.
Bardzo dobrze zrobił Pan Preztdent. A co do Polexitu, faktem jest, że Polacy chorują na „europejskość” i są zakompleksieni w stosunku do zachodu, podobnie zresztą jak cały wschód
Dyskusja na ten temat powinna być, co wcale nie musi przesądzać o wyjściu Polski z UE. Ale to normalne, że daną umowę czy układ akceptujemy gdy jest to dla nas korzystne a jak szkodliwe, to z danej umowy rezygnujemy i w pokoju się rozstajemy.
Mam wrażenie ,że wszystkie te "wyczyny" wykonali ci sami "aktywiści" w ramach prowokacji. Na ukraińskim portalu censor.net ukazał się tekst z skargą
Pana Piekło na zwolnienie z stanowiska ambasadora wraz tekstem listu na ten temat do Prezydenta Dudy.https://censor.net.ua/news/3173699/menya_uvolili_pered_yiovanovich_ne_nazvav_prichiny_eksposol_polshi_v_ukraine_peklo_obnarodoval_pismo Ciekawie się to czyta, rzeczywiście nie reprezentował polskiego interesu na Ukrainie.
dla mnie największym w tym wszystkim bólem i smutkiem jest to, że bandersyny kalają swoim zachowaniem polskie miasta i ziemie, które dostały im się na mocy decyzji Stalina
Człowiek jest wolny gdy nie obawia się mówić co myśli i nazywać rzeczy po imieniu. Niestety, element lęku o możliwe z tego powodu szykany, już jest obecny w społeczeństwie (widać to chociażby na Kresach.pl) a to są symptomy totalitaryzmu. Na razie miękkiego ale jak uczy historia na tym się nie skończy.
Zarzuty należy postawić Poroszence i pilotowi ukraińskiego MIGa, który strzelał do pilotów tego samolotu oraz obsłudze ukraińskich Buków, które były w tych okalicach wtedy, kiedy doszło do tej tragedii.
Ponadto należy postawić zarzuty całej komisji pracującej w Holandii, która zamiast ustalić fakty, zajmuje się propagandą i polityką, a także prokuratorom, którzy w stalinowskim stylu produkują oskarżenia.
,Mamy uchwale naszego Sejmu o ludobojstwie na Kresach, czekam kiedy Sejm przyjmie uchwale o sprawcach ludobojstwa, wymienionych z nazwiska takich,jak Bandera, Suchewycz, Klyachkivsky i innych podobnych zbrodniarzy. Wymieni i potepi wszystkie zbrodnicze organizacie ukrainskie takie jak OUN, UPA, SS Galicja i inne. Ukraincy musza zrozumiec ,ze nie ma miejsca w Polsce, a takze na calym swiecie dla glorifikowania zbrodniarzy i ich zbrodni.
dobrze byłoby gdyby ta niedopieszczona przez banderowców pani mówiła tylko we własnym imieniu.
Ukraincy stworzyli po II ws mit na Zach Europy a takze w USA i Kanadzie, ze to oni sa ofiarami "okupacji " polskiej i rosyjskiej. Obecnie ten mit chca "sprzedac " Polakom. Zrobic ich wspolwinnymi za zbrodnie na Kresach. Nie mozna liczyc, ze cokolwiek zmieni sie w ich podejsciu do tych zbrodni, to jeszcze nie to pokolenie z mentalnoscia post- sowiecka.
"Były anbasador w Kijowie twierdził w liście, że o jakości jego pracy w polskiej dyplomacji świadczy petycja w jego obronie podpisana m.in. przez osoby ze środowiska giedroyciowskiego." - doskonała rekomendacja dana Piekle przez polskich sympatyków banderyzmu najlepiej świadczy o tym jak gorliwie służył on probanderowskim władzom Ukrainy.
Czy wojska Amerykańskie które są w naszym kraju nie powinny przerzucić tych F-35 z terytorium Stanów Zjednoczonych na terytorium Polski między innymi po to aby pozwolić naszym pilotom szkolić się na tych maszynach? Przecież to by było w ich interesie, a także naszym? Ale oczywiście nic takiego nie będzie miało miejsca ponieważ USrAel to koń trojański który przyszedł tutaj kraść nasze surowce
do @UczSieHistorii: oglądnąłem... Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!
Jak widać, ABW pracuje w interesie banderowców, pod pozorem podejrzenia o wpływy Rosji. Tymczasem prawda jest taka, że duża mniejszość ukraińska w Polsce, oraz wpływy banderowców w zach. Ukrainie osłabiają Polskę, bo banderowcy zawsze byli i będą wrogami Polski.
25 Lutego 2010 Parlament europejski rezolucja potepia decyzje Juszczenki o mianowaniu Bandery i Szuchewycza bohaterami ukrainy - czyli cala unia
Ambasador Izraela na Ukrainie Joel Lion wyraża sprzeciw iż na Ukrainie będzie gloryfikowany "ukraiński nacjonalista, który kolaborował z nazistami podczas II wojny światowej”.
„To, że taka postać jak Stepan Bandera
– nazistowski kolaborator podczas II wojny światowej, który jest głęboko kontrowersyjny w ukraińskim społeczeństwie i poza nim – będzie upamiętniona w taki sposób, jest głęboko niepokojące”
– oznajmił wiceprzewodniczący Światowego Kongresu Żydów , Robert Singer.
kwiecien 2018
Ponad 50 przedstawicieli Kongresu USA z obu partii potępiło we wspólnym liście prawo uchwalone na Ukrainie, które ich zdaniem "gloryfikuje nazistowskich kolaborantów"
Wśród objętych nowym prawem postaci i organizacji historycznych sygnatariusze listu wymieniają Stepana Banderę, Romana Szuchewycza, Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). "Te organizacje paramilitarne i osoby w niektórych przypadkach kolaborowały z nazistami i ponoszą odpowiedzialność za śmierć tysięcy Żydów, 70-100 tys. Polaków i (przedstawicieli) innych mniejszości etnicznych w latach 1941-1945".
Pelosi od pazdziernika nie rozmawia z prezydentem. Na poczatku oredzia "czytala" cos z kartek pokazujac ignorancje. Dzis bedzie prowadzic glosowanie w/s odwolania prezydenta ze stanowiska. Wlasna corka jej nie znosi. Wyobrazcie sobie ja w sejmie erpe...
Dopóki PIS bedzie,
obowiazkowa milosc ich do bandersynów, UPA-OUN sie nie skonczy.
Setki tysiecy wymordowanych Polaków na Wolyniu dla PIS nic nie jest warte
Pisałem to już wielokrotnie, Polskie służby to kupa gówna, złapali w ostatnich latach chodź jednego uśpionego agenta USrAela który tylko czeka na sygnał aby odpalać w naszym kraju zamachy? Zapewne nie, a nawet gdyby takiego złapali to by go jeszcze przeprosili i oczywiście wypuścili na wolność. Całe to gówno jest do wymiany, gdy nadejdzie normalny rząd to trzeba to wszystko wywrócić do góry nogami bo w polskich służbach większość tego gówna to ludzie nieświadomi którzy w ogóle nie wiedzą o co chodzi, tutaj mała próbka https://www.youtube.com/watch?v=pw5LNT-4ebg
Brawa dla Radnego! Tak trzymać, jakiekolwiek partnerstwo z miastami na Ziemiach Wschodnich, które obecnie są w granicach Ukrainy, a w których gloryfikuje się ludobójców - jest niedopuszczalne!
"Będzie ona wznoszona w miejscu przebywania głowy państwa." Ruskie pewnie modyfikują algorytmy celownicze swoich rakiet aby skanowały mapę Polski z satelity w celu wyszukiwania tego celownika lub jak kto woli flagi prezydenta ;)
To nie był zwykły nóż, to był nóż z obciętym czubkiem
I ta kobieta pełni funkcję marszałka sejmu? Z takimi "elitami" daleko nie zajedziemy.
To najlepsze podsumowanie perspektyw współpracy gazowej z Ukrainą. Nie ma sensu rozbudowywać konektora z Ukrainą. Smaczkiem jest to ,że Turcja może niedługo przestać być członkiem NATO.
Racja
Był ambasadorem 3 lata a nie powinien nim być ani jeden dzień.
Sądząc z losu Kowala i skarg Piekły frakcja Pani Gosiewskiej dołuje.
do @Roman1: słusznie, moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się niewola drugiego człowieka. Ale i vice versa. Wskaż proszę, kogo i w którym miejscu (w kontekście tego newsa) obraził Konrad Smuniewski?
Forrest Gump mawiał: stupid is as stupid does (poznasz głupiego po czynach jego)
Przydałby się w tym kraju jakiś polski rząd wreszcie, w I RP mieliśmy ciągle jakichś obcych królów i kraj sie skończył (Batory jedynym chlubnym wyjątkiem)
Ba! 3/3 jest za energetyką opartą na perpetuum mobile
Ba! 3/3 jest za energetyką opartą na perpetuum mobile :)
"Totalna opozycja" po amerykańsku?...
TANAP to gaz azerski
Pisokomuniści nienawidzą Boga.
KE nie ma prawa ingerować w tworzenie prawa w Polsce.
Turcja kupuje gaz od Rosji, więc co miałaby sprzedawać Ukrainie?
On był ambasadorem Ukrainy w Kijowie, a nie Polski.
Człowiek wolny nie ma prawa obrażać innych, gdyż inni wolni ludzie nie chcą być obrażani. Wolność powinna być przyznana wszystkim, a nie tylko tym, którzy uważają się za naród wybrany.
Srutu tutu pęczek drutu! Zmasowany atak się zaczął na dobre ws.gazów cieplarnianych.
Wasze tak! Polaków NIE!
Dokonuje się podziału na lepszych i gorszych obrońców ludności polskiej.
Dokonuje się podziału na lepszą i gorszą śmierć w obronie ludności polskiej.
A pociotkowie morderców z upa plują i śmieją się w twarz Polakom.
PIS bez maski.
PIS jest nafaszerowany bandersynami i innymi, ale nie Polakami
Wyborcom "gratulacje"
Bardzo dobrze zrobił Pan Preztdent. A co do Polexitu, faktem jest, że Polacy chorują na „europejskość” i są zakompleksieni w stosunku do zachodu, podobnie zresztą jak cały wschód
Dyskusja na ten temat powinna być, co wcale nie musi przesądzać o wyjściu Polski z UE. Ale to normalne, że daną umowę czy układ akceptujemy gdy jest to dla nas korzystne a jak szkodliwe, to z danej umowy rezygnujemy i w pokoju się rozstajemy.
Sądownictwo poszło, to teraz pora na profesorów z uczelni wyższych...
Czerwona kreska zaczyna być kreślona ale na razie bardzo powoli
Białoruski odpowiednik afery mięsnej z lat 60 w PRL.
Biznes oligarchy bez wpływów politycznych na Ukrainie szybko się kończy.
Mam wrażenie ,że wszystkie te "wyczyny" wykonali ci sami "aktywiści" w ramach prowokacji. Na ukraińskim portalu censor.net ukazał się tekst z skargą
Pana Piekło na zwolnienie z stanowiska ambasadora wraz tekstem listu na ten temat do Prezydenta Dudy.https://censor.net.ua/news/3173699/menya_uvolili_pered_yiovanovich_ne_nazvav_prichiny_eksposol_polshi_v_ukraine_peklo_obnarodoval_pismo Ciekawie się to czyta, rzeczywiście nie reprezentował polskiego interesu na Ukrainie.
"Lewicowość to rodzaj fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia" George Orwell
dla mnie największym w tym wszystkim bólem i smutkiem jest to, że bandersyny kalają swoim zachowaniem polskie miasta i ziemie, które dostały im się na mocy decyzji Stalina
To dziwne, bo rezim pisu twierdzi ze jest bezkonfliktowo i kolorowo.
Ta wreszcie powiedziala cos z sensem i na czasie..
Człowiek jest wolny gdy nie obawia się mówić co myśli i nazywać rzeczy po imieniu. Niestety, element lęku o możliwe z tego powodu szykany, już jest obecny w społeczeństwie (widać to chociażby na Kresach.pl) a to są symptomy totalitaryzmu. Na razie miękkiego ale jak uczy historia na tym się nie skończy.
Zarzuty należy postawić Poroszence i pilotowi ukraińskiego MIGa, który strzelał do pilotów tego samolotu oraz obsłudze ukraińskich Buków, które były w tych okalicach wtedy, kiedy doszło do tej tragedii.
Ponadto należy postawić zarzuty całej komisji pracującej w Holandii, która zamiast ustalić fakty, zajmuje się propagandą i polityką, a także prokuratorom, którzy w stalinowskim stylu produkują oskarżenia.
Biedne kraje stac na najlepsze S-400
PIS skupuje badziewie za mld. $
Czego można spodziewać się po Dudzie? Jeżeli PO wygra wybory prezydenckie, to banderowskie pozdrowienie jest bardziej pewne.
Turcja była po stronie nazistowskich Niemiec
,Mamy uchwale naszego Sejmu o ludobojstwie na Kresach, czekam kiedy Sejm przyjmie uchwale o sprawcach ludobojstwa, wymienionych z nazwiska takich,jak Bandera, Suchewycz, Klyachkivsky i innych podobnych zbrodniarzy. Wymieni i potepi wszystkie zbrodnicze organizacie ukrainskie takie jak OUN, UPA, SS Galicja i inne. Ukraincy musza zrozumiec ,ze nie ma miejsca w Polsce, a takze na calym swiecie dla glorifikowania zbrodniarzy i ich zbrodni.
Bo to jest patologiczna rodzina. Tatuś kapuś na UB, synek przestępca, wnuczek pijak i niebezpieczny pirat drogowy.
Jak to po co tworzyć biurokrację? Prezio Juda ma jeszcze sporo znajomych i pociotków.