"Jest w tym pewna złośliwość" - a to dobre! Jak zareagowaliby Ukraińcy i stróże praw mniejszości, gdyby na ukraińskiej szkole w Białym Borze lub w Legnicy, a może w Górowie Iławeckim albo Przemyślu, zawisły tablice ku czci organizatorów Akcji Wisła? Jakież larum by podnieśli! Pewnie mówiliby o pogromie. Ach, te podwójne standardy. Ach, ten kult ukraińskiej świętej krowy...
Krzysio Bosak jest za mlody, za maly, slabo znany. I biedny. Ale!!!!! Wystartowal wlasnie do wyborow prof. Miroslaw Piotrowski, ideal, doslownie ideal prezydenta RP!!
A USA nadal będą bronić wolnej Syrii. Do ostatniej kropli ropy. Czego będą bronić w Polsce w przypadku wypowiedzenia wojny Rosji. Do ostatniego Ukraińca?
Mam nadzieję że przedstawi sprawę jasno odnośnie spraw Kresowych i stosunku do banderowskiej Ukrainy a także sprawy naszych rodaków z Kazachstanu i Syberii.
Z esbeckiej teczki Andrzeja Przyłębskiego wynika, że ambasador nie mówi prawdy o swoim epizodzie współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Gdy w 1979 r. SB w Koninie wytypowała ówczesnego studenta nauk politycznych UAM w Poznaniu, werbujący go oficer napisał, że Przyłębski „od dzieciństwa był politycznie wychowywany przez aktualnego rezydenta Wydz. III. Z ważniejszych przeżyć każdorazowo zwierza mu się, oczekując od niego rady”.
Pan Bosak krytykuje to, krytykuje tamto, natomiast nie podaje żadnych sposobów na rozwiązanie bieżących problemów, np. łamania polskiej suwerenności przez UE, np. w kwestii polskich instytucji.
Macron krytykuje bilateralizm n rzecz multilateralizmu. Czyżby to diagnoza pisiorskiego postrzegania rzeczywistości, które w istocie wciąż jest osadzone w czasach zimnej wojny?
Jeszcze tak odnośnie zasady wzajemności... Ciekaw jestem, czy którykolwiek z pisiorów poruszył temat traktowania firm polskich we Francji i czy -skoro mowa o wzajemności- nie powinniśmy czasem brać pod uwagę zastosowania owej zaady wzajemności i w tym wypadku?
Na tym etapie budowy i spodziewanych, pewnych korzyści to marne szanse są na to, że NS 2 NIE zostanie ukończony w tym roku i to pomimo amerykańskich sankcji oraz gróźb.
To pomyłka w tekście. Chodzi o 30 milionów USD ale tak czy owak zakup jest z pewnością na kredyt albo z pożyczek zaciągniętych gdzie indziej. Przecież "majdanowe" władze doprowadziły do tego, że Ukraina od wielu lat jest bankrutem utrzymywanym przy życiu tylko dzięki kroplówce oprocentowanej "pomocy" otrzymywanej z MFW oraz innych pożyczek i kredytów (w tym od nas).
Ależ to świetny pomysł. System przypominania o wizycie i opłata za niewstawienie się na nieodwołanej wizycie. Wzbogaciłbym go jednak o naliczanie opłat za czekanie na wizytę. Powiedzmy, jeśli czas oczekiwania na wizytę u specjalisty trwałby dłużej, niż 7 dni roboczych, to opłaty na rzecz pacjenta byłyby naliczane od każdego kolejnego dnia roboczego oczekiwania na tę wizytę. Wysokość opłat to już kwestia szczegółów. Mogłyby być albo stałe albo ich wysokość zależna od stopnia schorzenia. Naliczone opłaty byłyby przelewane na konto pacjenta w dniu wizyty, a najpóźniej 3 dni po wizycie.
Pan prof. ma zachodni sposób myślenia totalnie różny od ruskiego, gdyby tak okupacja państw dawnego Układu Warszawskiego pokazała jak to się odbywa.
Facet nie odrobił lekcji z historii i tak mu się ,,trochę koślawo wydaje", no chyba że mu Moskwa zapłaciła albo jest agentem wpływu.
Ukraina to jest sztuczne państwo i może by ona nawet przetrwała w pierwotnym kształcie, gdyby zachód nie doprowadził do zamachu stanu i objęcia tam władzy przez banderowców.
To zantagonizowało rosyjską ludność Ukrainy z władzami i zachodnią częścią tego państwa, a w efekcie grozi rozpadem Ukrainy. Rosja nie musi anektować wschodniej Ukrainy, wystarczy jej faktyczny rozpad tego państwa, który już częściowo ma miejsce, bo Donbas jest de facto poza Ukrainą.
„operacje wojskowe izraelskiego sztabu generalnego w powietrzu, wykorzystujące pasażerskie odrzutowce do osłony lub zablokowania ognia obronnego syryjskich systemów rakietowych staje się typowym sposobem działania Sił Powietrznych Izraela”
Przecież to są prawdziwi terroryści którzy za nic mają życie zwykłych niewinnych ludzi. Oni powinni zostać odizolowani od reszty świata, a każdy kto z nimi współpracuje jest jedną wielką kupą gówna, pozdrawiam choćby Gowina:
Ile maksymalnie ma wynosić czas oczekiwania na wizytę u lekarza?
Czas oczekiwania na wizytę do endokrynologa wynosi około min. 1/2 roku.
Prywatnie stado takich lekarzy, za 140 zł - przyjmuje od ręki.
Sprawy Kresowe to hańba kolejnych rzadów III-ej RP a szczególnie dotyczy to rządu PiS, który przedstawia się jako ugrupowanie tradycyjnie patriotyczne. To obciąża też Pana Prezydenta Dudę u którego męczęńska krew Kresowian przelana w czasach genocidum atrox jest mniej cenna jak krew pomordowanych Żydów w czasach Holokaustu. Przecież skandalem jest, że probanderowskiego marszałka M.Kuchcińskiego zastąpiła probanderowska wicemarszałek M.Gosiewska.
To jest jasne i oczywiste, że rzecz nie idzie o żaden klimat, jeśli rozmawiamy o Europie środkowo-wschodniej. Chodzi zwyczajnie o totalne zaoranie naszego przemysłu. Czy naprawdę ktoś zdrowo myślący myśli, że jak nie będziemy wydobywać swojego węgla, tylko używać do palenia importowany, to spowoduje to zmniejszenie emisji? Czy zaszlachtowanie naszych hut przyczyni się do czegokolwiek, oprócz zapaści naszego przemysłu i wzrostu bezrobocia, podczas, gdy w Niemczech i Holandii wciąż kwitnie przemysł stalowy (o tak, wiele hut zostało niby zamkniętych, ale de facto zostały przeniesione do przybrzeżnych obszarów - bliżej portów). Niemcy wciąż są największym wydobywcą stali w Europie, Holendrzy ją poddają obróbce, no i na sprzedaż. Po co im konkurencja? A skoro Polka słaba, to zniszczyć tę konkurencję w zarodku.
Przecież to samo napisał PISowski portal "Do Rzeczy". Cytat;
"Posłankę Prawa i Sprawiedliwości zapytano, czy historyczne spory mogą zablokować drogę Ukrainy do Unii Europejskiej. – Nie łączymy tego – doparła Gosiewska. – Nasze poparcie dla Ukrainy jest bezwarunkowe i nie zależy od naszego dialogu historycznego"
https://dorzeczy.pl/kraj/128623/gosiewska-nasze-poparcie-dla-ukrainy-jest-bezwarunkowe.html
W Bloku trzesie sie na POtege. "Ukochana wspolnota" stracila W. Brytanie, teraz Dooda blaga Macedonie o wypelnienie tej luki. Nastepny: Polexit. POwodzenia!
Działania przeciwko Polsce trwają cały czas ,o jakiejś taryfie ulgowej nie ma tu mowy. Rządowi konfrontacja z TSUE i KE jest ewidentnie na rękę.
Berlin w tej rozgrywce o kontrolę nad polską gospodarką jest na coraz gorszej pozycji.
@ UczSieHistorii @UczSieHistorii:
to bardzo proste - na tą chwilę ośrodek/ ki treningowe są tylko w USA. Kilka lat to szmat czasu - więc problemu nie ma. Przerzucenie F35 nie stanowi też problemu, podobnie jak F22. I jest to od jakiegoś czasu ćwiczone. Przy czym F22 mogą spokojnie operować z baz w UK, F35 - jak będzie taka potrzeba mogą operować z baz w Polsce. Tak naprawdę nie ma na tą chwilę pilnej potrzeby przebazowania myśliwców V generacji. Tym bardziej, że tak naprawdę na tą chwilę to samoloty szturmowe, a dopiero później myśliwskie. One bez problemu są w stanie przełamać każdą onucową obronę powietrzną… tylko po co? Wbrew temu co onuce mówią nie mają nic V generacji – a na to co mają wystarczy to co obecnie jest….
Ciekawe, prawdopodobnie władze Białorusi były conajmniej świadome owej publikacji o ile za nią nie stały... Może być to naprawdę poważny ukłon w stronę Polski. Dziwi jednak co innego, czyżby otoczenie Łukaszenki nie zdawało sobie sprawy, że w Polsce obecnie nie rządzą Polacy?
ABW też nachodziło patriotów którzy skasowali pomnik upa w Hruszowicach.Ktoś napisał że nie potrafią zweryfikować ludzi na najwyższe urzędy w Polsce to zajmują się takimi sprawami.
"Jest w tym pewna złośliwość" - a to dobre! Jak zareagowaliby Ukraińcy i stróże praw mniejszości, gdyby na ukraińskiej szkole w Białym Borze lub w Legnicy, a może w Górowie Iławeckim albo Przemyślu, zawisły tablice ku czci organizatorów Akcji Wisła? Jakież larum by podnieśli! Pewnie mówiliby o pogromie. Ach, te podwójne standardy. Ach, ten kult ukraińskiej świętej krowy...
Pat.
Usa i st. bracia NARYSOWALI mapę Polin 2030 https://youtu.be/X6j6mTmCnOE
Niebezpiecznie.
Ma do 3 metrów, do 700 kg i w sniegu nie widac
Krzysio Bosak jest za mlody, za maly, slabo znany. I biedny. Ale!!!!! Wystartowal wlasnie do wyborow prof. Miroslaw Piotrowski, ideal, doslownie ideal prezydenta RP!!
Polska nie może nałożyć embarga na rosyjski węgiel, to może zrobić jedynie cała UE. Skoro on tego nie wie, to po co cię pcha na prezydenta?
Sądząc z tych fragmentów, fachowa robota. Terlikowski będzie zachwycony.
A USA nadal będą bronić wolnej Syrii. Do ostatniej kropli ropy. Czego będą bronić w Polsce w przypadku wypowiedzenia wojny Rosji. Do ostatniego Ukraińca?
Czyżby próba rozbicia elektoratu Konfederacji?..
Mam nadzieję że przedstawi sprawę jasno odnośnie spraw Kresowych i stosunku do banderowskiej Ukrainy a także sprawy naszych rodaków z Kazachstanu i Syberii.
Z esbeckiej teczki Andrzeja Przyłębskiego wynika, że ambasador nie mówi prawdy o swoim epizodzie współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Gdy w 1979 r. SB w Koninie wytypowała ówczesnego studenta nauk politycznych UAM w Poznaniu, werbujący go oficer napisał, że Przyłębski „od dzieciństwa był politycznie wychowywany przez aktualnego rezydenta Wydz. III. Z ważniejszych przeżyć każdorazowo zwierza mu się, oczekując od niego rady”.
Wszyscy tylko nie PIS.
Tylko PIS swietuje z bandersynami
To nie tak zle,
dowód, ze beton "banda zdrajców" 30 lat sie trzesie.
Trzeba uzbierac
Andrzej Przyłębski TW. Wolfgang jest do kupienia przez wszystkich.
Chwalil komune, za srebrniki opluwa w druga strone.
Autorytet PIS
Szczerze? To wolę że to Rosja skorzystała na IIWŚ niż wy "hitlersyny"...
A jakie postulaty katolickie kolega chciałby usłyszeć?
Pan Bosak krytykuje to, krytykuje tamto, natomiast nie podaje żadnych sposobów na rozwiązanie bieżących problemów, np. łamania polskiej suwerenności przez UE, np. w kwestii polskich instytucji.
Macron krytykuje bilateralizm n rzecz multilateralizmu. Czyżby to diagnoza pisiorskiego postrzegania rzeczywistości, które w istocie wciąż jest osadzone w czasach zimnej wojny?
Jeszcze tak odnośnie zasady wzajemności... Ciekaw jestem, czy którykolwiek z pisiorów poruszył temat traktowania firm polskich we Francji i czy -skoro mowa o wzajemności- nie powinniśmy czasem brać pod uwagę zastosowania owej zaady wzajemności i w tym wypadku?
Mięciutkie, polit-poprawne przemówienie, brak jakichkolwiek postulatów katolickich. Chyba szkoda głosu na kolejną dobrą zmianę.
Państwo PRAWA to uzależnienie od jakiej polityki historycznej?!
100/100
ale ten koleś pierdoły opowiada...
Na tym etapie budowy i spodziewanych, pewnych korzyści to marne szanse są na to, że NS 2 NIE zostanie ukończony w tym roku i to pomimo amerykańskich sankcji oraz gróźb.
To pomyłka w tekście. Chodzi o 30 milionów USD ale tak czy owak zakup jest z pewnością na kredyt albo z pożyczek zaciągniętych gdzie indziej. Przecież "majdanowe" władze doprowadziły do tego, że Ukraina od wielu lat jest bankrutem utrzymywanym przy życiu tylko dzięki kroplówce oprocentowanej "pomocy" otrzymywanej z MFW oraz innych pożyczek i kredytów (w tym od nas).
Ależ to świetny pomysł. System przypominania o wizycie i opłata za niewstawienie się na nieodwołanej wizycie. Wzbogaciłbym go jednak o naliczanie opłat za czekanie na wizytę. Powiedzmy, jeśli czas oczekiwania na wizytę u specjalisty trwałby dłużej, niż 7 dni roboczych, to opłaty na rzecz pacjenta byłyby naliczane od każdego kolejnego dnia roboczego oczekiwania na tę wizytę. Wysokość opłat to już kwestia szczegółów. Mogłyby być albo stałe albo ich wysokość zależna od stopnia schorzenia. Naliczone opłaty byłyby przelewane na konto pacjenta w dniu wizyty, a najpóźniej 3 dni po wizycie.
Marne szanse, póki USA mają taki wpływ na Europę i formy w niej będące.
Pan prof. ma zachodni sposób myślenia totalnie różny od ruskiego, gdyby tak okupacja państw dawnego Układu Warszawskiego pokazała jak to się odbywa.
Facet nie odrobił lekcji z historii i tak mu się ,,trochę koślawo wydaje", no chyba że mu Moskwa zapłaciła albo jest agentem wpływu.
Ukraińcy zapłacili? Oni tę broń dostają z jankesów za darmo lub na kredyt. Skąd oni by wzięli 30 mld USD?
Ukraina to jest sztuczne państwo i może by ona nawet przetrwała w pierwotnym kształcie, gdyby zachód nie doprowadził do zamachu stanu i objęcia tam władzy przez banderowców.
To zantagonizowało rosyjską ludność Ukrainy z władzami i zachodnią częścią tego państwa, a w efekcie grozi rozpadem Ukrainy. Rosja nie musi anektować wschodniej Ukrainy, wystarczy jej faktyczny rozpad tego państwa, który już częściowo ma miejsce, bo Donbas jest de facto poza Ukrainą.
Gosiewska to wyjątkowa banderówa i ciągle pokazuje, że mordercy Polaków to jej pobratymcy
Spoko. Dokonczy ktos inny.
„operacje wojskowe izraelskiego sztabu generalnego w powietrzu, wykorzystujące pasażerskie odrzutowce do osłony lub zablokowania ognia obronnego syryjskich systemów rakietowych staje się typowym sposobem działania Sił Powietrznych Izraela”
Przecież to są prawdziwi terroryści którzy za nic mają życie zwykłych niewinnych ludzi. Oni powinni zostać odizolowani od reszty świata, a każdy kto z nimi współpracuje jest jedną wielką kupą gówna, pozdrawiam choćby Gowina:
https://kresy.pl/wydarzenia/gowin-izrael-wymaga-szczegolnej-ochrony-wszyscy-powinnismy-sie-z-nim-solidaryzowac/
Bedzie to pewna gwarancja pokoju w Europie.
Ile maksymalnie ma wynosić czas oczekiwania na wizytę u lekarza?
Czas oczekiwania na wizytę do endokrynologa wynosi około min. 1/2 roku.
Prywatnie stado takich lekarzy, za 140 zł - przyjmuje od ręki.
Sprawy Kresowe to hańba kolejnych rzadów III-ej RP a szczególnie dotyczy to rządu PiS, który przedstawia się jako ugrupowanie tradycyjnie patriotyczne. To obciąża też Pana Prezydenta Dudę u którego męczęńska krew Kresowian przelana w czasach genocidum atrox jest mniej cenna jak krew pomordowanych Żydów w czasach Holokaustu. Przecież skandalem jest, że probanderowskiego marszałka M.Kuchcińskiego zastąpiła probanderowska wicemarszałek M.Gosiewska.
Będzie zabawnie gdy AFD w tych wyborach uzyska samodzielną większość.
Zgadza się!!!
Rząd się boi prawdy. Cała sytuacja świadczy tylko o tym, że jesteście liczącym się portalem informacyjnym. Gratulacje!
To jest jasne i oczywiste, że rzecz nie idzie o żaden klimat, jeśli rozmawiamy o Europie środkowo-wschodniej. Chodzi zwyczajnie o totalne zaoranie naszego przemysłu. Czy naprawdę ktoś zdrowo myślący myśli, że jak nie będziemy wydobywać swojego węgla, tylko używać do palenia importowany, to spowoduje to zmniejszenie emisji? Czy zaszlachtowanie naszych hut przyczyni się do czegokolwiek, oprócz zapaści naszego przemysłu i wzrostu bezrobocia, podczas, gdy w Niemczech i Holandii wciąż kwitnie przemysł stalowy (o tak, wiele hut zostało niby zamkniętych, ale de facto zostały przeniesione do przybrzeżnych obszarów - bliżej portów). Niemcy wciąż są największym wydobywcą stali w Europie, Holendrzy ją poddają obróbce, no i na sprzedaż. Po co im konkurencja? A skoro Polka słaba, to zniszczyć tę konkurencję w zarodku.
Przecież to samo napisał PISowski portal "Do Rzeczy". Cytat;
"Posłankę Prawa i Sprawiedliwości zapytano, czy historyczne spory mogą zablokować drogę Ukrainy do Unii Europejskiej. – Nie łączymy tego – doparła Gosiewska. – Nasze poparcie dla Ukrainy jest bezwarunkowe i nie zależy od naszego dialogu historycznego"
https://dorzeczy.pl/kraj/128623/gosiewska-nasze-poparcie-dla-ukrainy-jest-bezwarunkowe.html
Ten sejm !!
Bundestag rozwaza mozliwosc zmniejszenia
Jezeli ta klika Gersdorf jest w UE uwazana za trzecia wladze, to takze oficjalnie mozna ich zaskarzyc.
Rzad tego nie zrobi, gdyz to jest tylko przakrywka dla UE walczacej o wysokie podatki w Polsce - PIS idzie z nimi reka w reke
W Bloku trzesie sie na POtege. "Ukochana wspolnota" stracila W. Brytanie, teraz Dooda blaga Macedonie o wypelnienie tej luki. Nastepny: Polexit. POwodzenia!
No i dobrze,jakie ma to znaczenie?W Polsce.
Działania przeciwko Polsce trwają cały czas ,o jakiejś taryfie ulgowej nie ma tu mowy. Rządowi konfrontacja z TSUE i KE jest ewidentnie na rękę.
Berlin w tej rozgrywce o kontrolę nad polską gospodarką jest na coraz gorszej pozycji.
@ UczSieHistorii @UczSieHistorii:
to bardzo proste - na tą chwilę ośrodek/ ki treningowe są tylko w USA. Kilka lat to szmat czasu - więc problemu nie ma. Przerzucenie F35 nie stanowi też problemu, podobnie jak F22. I jest to od jakiegoś czasu ćwiczone. Przy czym F22 mogą spokojnie operować z baz w UK, F35 - jak będzie taka potrzeba mogą operować z baz w Polsce. Tak naprawdę nie ma na tą chwilę pilnej potrzeby przebazowania myśliwców V generacji. Tym bardziej, że tak naprawdę na tą chwilę to samoloty szturmowe, a dopiero później myśliwskie. One bez problemu są w stanie przełamać każdą onucową obronę powietrzną… tylko po co? Wbrew temu co onuce mówią nie mają nic V generacji – a na to co mają wystarczy to co obecnie jest….
Ciekawe, prawdopodobnie władze Białorusi były conajmniej świadome owej publikacji o ile za nią nie stały... Może być to naprawdę poważny ukłon w stronę Polski. Dziwi jednak co innego, czyżby otoczenie Łukaszenki nie zdawało sobie sprawy, że w Polsce obecnie nie rządzą Polacy?
ABW też nachodziło patriotów którzy skasowali pomnik upa w Hruszowicach.Ktoś napisał że nie potrafią zweryfikować ludzi na najwyższe urzędy w Polsce to zajmują się takimi sprawami.
Gosiewska wypowiedziała się TYLKO w swoim i rządu PiS imieniu,bo w imieniu POLAKÓW nie ma prawa tego robić.
Problem w tym, że PO jest jeszcze bardziej probanderowska.