Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • turkuc_podjadek 31 March 2020, 20:54 Rosja wyśle Stanom Zjednoczonym pomoc medyczną

    Tzw. "polski" rząd pewnie zawału dostał. Dobrze bo to poważna choroba współistniejąca....

  • Bohdan Staszynski 31 March 2020, 17:40 Rząd ogłosił nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa w Polsce

    rządowego bla, bla, bla ciąg dalszy.
    żadnych konkretów i mowa o wierze w rozsądek Polaków.
    a ja się pytam, jak nas upilnujecie?
    Postawicie ciecia pod każdym blokiem, krawężnika na każdym zakręcie, skrzyżowaniu, wojsko w lasach?

  • bob 31 March 2020, 17:17 Prezydent: są warunki by pójść do lokalu wybroczego

    Kompromituje się po całości

  • dls Maverick 31 March 2020, 16:55 Prezydent: są warunki by pójść do lokalu wybroczego

    Wie, ze jeszcze jest "na fali", i kosztem zdrowia Polakow trzeba jak najszybciej go ponownie wybrac. Naczelnik panstwa, jego szef, tez to czuje.

  • Tutejszym 31 March 2020, 08:56 Szef ukraińskiej partii rządzącej o kwestii sprzedaży ziemi cudzoziemcom

    Ocalałem od upowskiego noża,
    teraz Ukraina chce sprzedać moją ziemię.
    Przed przystąpieniem do UE lub NATO,
    Ukraina będzie musiała oddać Polakom co im ukradła?
    Ukradła życie 200 tyś. Polaków - do rozliczenia.
    Chyba że wróci pod skrzydła Mastuszki Rossiji.
    Ona rozliczy rezunów i ich wielbicieli, Sybir jest wielki.

  • Kojoto 31 March 2020, 00:40 Ukrainka, która zaraziła wieś koronawirusem, kaja się: "zabijcie mnie, rżnijcie, rąbcie" [+VIDEO]

    Cóż apel adekwatny do mentalności tego ludu. Być może uratuje życie jej rodzinie...

  • murzynio 31 March 2020, 00:25 Euractiv: Koronawirus: Polska w czołówce krajów z najmniejszą ilością testów na milion mieszkańców

    Bida. Ludowe państwo nie zapewniło też masek.

  • Bohdan Staszynski 30 March 2020, 20:43 Bunt na lotnisku pod Kijowem - ludzie nie chcą przymusowej kwarantanny w hotelu

    ukraińska, kozacka fantazja :)
    można by ją wykorzystać do walki z kurwowirusem...

  • tagore 30 March 2020, 18:41 Miliardowa porażka Gazpromu w sporze z PGNiG

    Co za przykrość dla Gazpromu i Moskwy.

  • tagore 30 March 2020, 18:38 Euractiv: Koronawirus: Polska w czołówce krajów z najmniejszą ilością testów na milion mieszkańców

    Można robić na ślepo wiele tysięcy ,a można wybierać grupę potencjalnych narażonych. Czas pokaże jak jest sensowniej. Testy genetyczne ,pewne nie rosną na drzewach.

  • pjk77 30 March 2020, 16:26 Koronawirus: Czerwony Krzyż ostrzega przed niepokojami społecznymi w największych miastach Europy

    I pewnie o to chodzi...

  • Andrzej2 30 March 2020, 14:25 Parlament Ukrainy uznał OUN-UPA za uczestników walk o niepodległość [AKTUALIZACJA]

    OUN- UPA nie byla, zadna organizacja wyzwolencza, byla organizacja terrorystyczna, oparta na ideologii faszystowsko- szowinistycznej. Wspolpracowala z nazistowskim hitleryzmem. Nigdy nie zostala uznana przez Miedzynarodowa Federacje Weteranow II ws,jako organizacja narodowo- wyzwolencza, gdyz taka nie byla. Reprezentowala jedynie ok. 1% ludnosci Ukrainy. Jej wklad w "walke " o "niepodleglosc" Ukrainy przedstawiam ponizej: Wymordowanie Zydow , co najmniej - 240 tys. , Polakow, co najmniej - 150 tys. innych narodowosci ok . 20 tys (Czesi , Ormianie, Rosjanie), Ukraincow ,ktorzy sprzeciwiali sie zbrodniarzom , co najmniej - 80 tys. W walkach z wojskiem sowieckim zabili, od 1944r do 1960r ok. 8tys . zolnierzy sowieckich , roznych formacji.Niemcow , zabitych przypadkowo, mozna przyjac , bylo kilkuset. Z tego zestawienia jasno wynika z kim tak naprawde walczyla OUN-UPA. Straty zadane sowieckiej armi w stosunku do morderstw na ludnosci cywilnej to zaledwie 1,5% , i to jest ich rzeczywisty wklad w " wyzwolenie" Ukrainy.

  • Andrzej2 30 March 2020, 13:25 Nie chcą penalizacji „kłamstwa wołyńskiego” - GW opublikowała ich list protestacyjny

    Po nazwiskach widac , ze to sami banderowcy, piata kolumna w Polsce. Bardziej sie martwia o upamietnienie zwyrodnialych zbrodniarzy niz o setki tysiecy ofiar , ktorych kosci leza na polach, smietniskach i gnojowiskach Wolynia i Malopolski Wsch. Ludzie bez kregoslupa moralnego. Stajac po stronie mordercow i zbrodniarzy , sami stajecie sie zbrodniarzami. Banderyzm, nazism stalinizm to zbrodnicze, ludobojcze ideologie, ktore potepily wszystkie cywilizowane narody swiata. Wstyd , ze w obecnym czasie znajduja sie ludzie, ktorzy gloryfikuja mordercow, faszystowi szowinistow. Tacy ludzie stawiaja mur nienawisci, pomiedzy narodem polskim i ukrainskim.

  • jerzyjj 30 March 2020, 08:15 Niebezpieczny rozwój pandemii koronawirusa w USA

    jaką bronią wojują od takiej giną !!!

  • turkuc_podjadek 30 March 2020, 07:18 Niebezpieczny rozwój pandemii koronawirusa w USA

    W usa mają wszystko największe i najlepsze, więc jak mogłoby być inaczej z epidemią? Też najwieksza. I demokratyczna!

  • jazmig 30 March 2020, 05:40 GIS: Prawie jedna czwarta zakażonych w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia

    To jest bezczelna manipulacja, osoby zarażone nie oznacza, że są one chore, ani tym bardziej, iż są one hospitalizowane.

  • Wiedzon 29 March 2020, 18:41 Niebezpieczny rozwój pandemii koronawirusa w USA

    Bergolio pod PLANDEKĄ modli się sam do siebie https://youtu.be/-8Kfat8RFeY

  • turkuc_podjadek 29 March 2020, 13:13 Rakiety wystrzelone w kierunku miast Arabii Saudyjskiej

    Wcześniej czy później zniszczą rafinerie i ropa zacznie znowu drożeć

  • jaro7 29 March 2020, 12:11 24 Ukraińców zatrzymanych na polskiej granicy w wyniku wspólnej akcji polskich służb mundurowych

    "Oni również otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu."Co oznacza ta formuła? Że mają sami dobrowolnie opuścić Polskę czy zostaną deportowani? Bo jak sami to.....

  • jerzyjj 29 March 2020, 10:41 Morawiecki: Będziemy chcieli wyłączyć wewnątrzkrajowe połączenia lotnicze. Miasta nie zostaną zamknięte

    ŻYD MORAWIECKI to bankster i lis bardziej przebiegły niż Balcerowicz, Lewandowski i Petru do kupy wzięci. On nawet nie sprzedaje za czapkę gruszek naszej gospodarki. On rozdaje za frico, albo ja jestem kompletnym debilem. Jeśli komukolwiek ten kraj leży na sercu udostępniajcie proszę na swoim profilu, może dotrze tam, gdzie trzeba.”

  • jerzyjj 29 March 2020, 10:30 Morawiecki: Będziemy chcieli wyłączyć wewnątrzkrajowe połączenia lotnicze. Miasta nie zostaną zamknięte

    ŻYD MORAWIECKI...
    https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/13/rzady-zydow-w-polsce-mateusz-morawiecki/

    Jego motto: „Tylko Żydzi są ludźmi, goje nie są ludźmi, tylko bydłem”

    ZAGORZAŁY ZWOLENNIK „doktryny” ŻYDA J. Lewandowskiego /według licznych źródeł internetowych Aaron Langman/ „Polacy nie muszą posiadać zakładów pracy. Będą żyć z pracy własnych rąk.“

  • jerzyjj 29 March 2020, 09:22 Sejm przyjął tzw. tarczę antykryzysową: przedłużono legalny pobyt i zezwolenia na pracę dla obcokrajowców

    Motto:
    100% społeczeństwa w Polsce posiadło umiejętność czytania i pisania
    - GORZEJ Z MYŚLENIEM ,
    98% nie wie zupełnie w jakim celu.

    OBECNA NA CODZIEŃ histeria jest realizowaniem Programu MKultra, opracowanego przez CIA pół wieku temu, czyli praniem mózgów mniej wartościowego społeczeństwa! W POLSCE PISOMATOŁÓW !!!

  • jerzyjj 29 March 2020, 09:14 Na Wall Street brakuje złota

    TO ZMARTWIENIE ŻYDÓW!!!

  • franciszekk 28 March 2020, 22:17 Salvini: Unia Europejska to "nora żmij i szakali"

    Gdzie się PO+dział tzw. komisarz Franek Tinermans?
    Toż to dużo więcej sprawności wykazałby komisarz Felek Dzierżyński!

  • Medor 28 March 2020, 18:22 Włochy: Prawie 900 nowych zgonów w ciągu doby. Łącznie ponad 10 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa

    Około 18.000 osób zmarło na terenie Włoch wskutek powikłań pogrypowych podczas zimy 2017/18 – w zdecydowanej większości byli to ludzie w podeszłym wieku.

  • franciszekk 28 March 2020, 14:26 Premier Włoch: UE nie staje na wysokości zadania, może stracić sens istnienia

    Szanowny panie Giuseppe Conte tzw. komisarze tzw. UE nie zajmują się takimi sprawami !
    Oni od dawna gwałcą nasze mózgi jako wytrawni komuniści, byśmy inaczej myśleli - jako ludzie zniewoleni.
    Uchwalają bardzo ważne ustawy; ślimak to ryba a marchewka to owoc a na codzień należy non - stop myśleć za przeproszeniem o dupie Maryny!
    Wybitnymi PO+staciami nowego nurtu myślenia są logiczne "myślicielki":
    - małoletnia Greta Thunberg
    - Sylwia Spurek
    Słynny komisarz Felek Dzierżyński to przysłowiowy PIKUŚ w PO+równaniu z Frankiem Timmermans-em!

  • gotan 28 March 2020, 13:12 24 Ukraińców zatrzymanych na polskiej granicy w wyniku wspólnej akcji polskich służb mundurowych

    A ambasadora deszczycy....nie było?.A czemuż to? Taka figura,która zarządza ewakuacją z Polski swoich pobratymców.., i nie była obecna przy tej awanturze?....A prawda on jest od zarządzania na innym kierunku...Przemyśl jest mu bliższy a Opolszczyzna to nie jest jego rewir.

  • jaro7 28 March 2020, 12:16 Ukraina: Stepan Bandera przegrał z koronawirusem. Na razie

    Bogaty kraj,na nic nie mają ale na pomnik tego........... już tak.Oni są niereformowalni.

  • jaro7 28 March 2020, 12:08 Sejm przyjął propozycje PiS: głosowanie korespondencyjne dla osób w izolacji i starszych, ale nie dla Polaków za granicą

    Bo za granicą PiS przegrywa.To kolejne nierówne traktowanie Polaków.Po trupach do celu.Jak za komuny-raz zdobytej władzy nie oddamy.

  • jaro7 28 March 2020, 12:05 Krzysztof Bosak: Banki są jedyną branżą, która otrzyma od rządu pomoc bezwarunkową

    Sama prawda a "mądry "naród chwali Morawietzkiego(50%) Niewiedza i propaganda robią swoje

  • budulaj 28 March 2020, 11:16 Energetyka24: Rosja ma problemy. Czy zdecyduje się na agresję?

    oczywiście , nie dopisałem, to Rosjanie odmówili podpisania porozumienia z saudyjczkami, wszystko się zgadza. Wiedzieli o co grają , i prawdopodobnie wygrają.
    Gdyby się zgodzili to:
    - mieli by droższą ropę /krótkotrwale/ , ale drozsza ropa skótkowała by opłacalnością wydobycia w USA
    - po jakimś krótkim czasie musieliby znów wojować o ceny i rynki
    Jeśli ten ich manewr się uda to:
    -wykosili texsańczyków
    -zmuszą saudów do przyjęcia ich warunków cenowych /rosyjska ropa transportowana jest rurami, tańszy transport/
    -zapewniają sobie ogromny rynek zbytu
    Saudowie juz od kilku dni szukaja porozumienia z Rosją, narazie bez odzewu

  • Chris82 28 March 2020, 09:50 Energetyka24: Rosja ma problemy. Czy zdecyduje się na agresję?

    Piękna teoria, tylko, że to Rosjanie odmówili zawarcia porozumienia z Saudyjczykami, aby uderzyć w opłacalność wydobycia ropy w USA, a tym samym w ich obecność na europejskim rynku. Biorąc pod uwagę obecną kondycję gospodarki amerykańskiej ten plan ma duże szanse powodzenia. Tym bardziej w warunkach kiedy USA odwróciły się od Europy, wstrzymały przepływ ludzi, a Rosjanie i Chińczycy zagospodarowują gospodarczo i wizerunkowo rynek europejski. Tylko ograniczone manewry NATO i przyjęcie Macedonii do Sojuszu przypominają nam, że Amerykanie mają jeszcze z Europą cokolwiek wspólnego. Ale to już chyba "łabędzi śpiew" starego porządku. Redaktor Wiech zamiast martwić się o kondycję polskiej gospodarki niepotrzebnie zamartwia się o Rosję występując przy tym w roli propagandysty MSZ.

  • lp 28 March 2020, 08:45 "Rz": Wojsko ratuje sytuację. Obrona Cywilna istnieje teoretycznie

    No cóż, mamy Państwo teoretyczne jak onegdaj powiedział Sienkiewicz. Dobrzy są tylko w jednym: łupieniu podatkami autochtonów znad Wisły i Warty.

  • budulaj 28 March 2020, 08:16 Macedonia Północna stała się członkiem NATO

    i po co jej to było?

  • budulaj 28 March 2020, 08:06 Energetyka24: Rosja ma problemy. Czy zdecyduje się na agresję?

    27.03.2020 Chiny zakupiły w Rosji 1,6 mln ton ropy naftowejl, rekordowy zakup, rezygnując jednocześnie i definitywnie z dostaw ropy z OPEC, a Rosja nie napina się wcale na porozumienie z Saudami, są w zdecydowanie lepszej sytuacji, i nie chodzi im tylko o saudów, ale również o wydobycie w USA, które jest drogie, /powyżej 10usd/bar./ podczas gdy w Rosji 3,1 usd/bar. Rosja tą grę podjęła z rozmysłem i na pewno nie ma zamiaru kończyć jej po miesiacu jakimiś dziwnymi porozumieniami, postanowiła wykończyć wydobycie ropy w USA i prawdopodobnie tak zrobi, nie po to sprzedali papiery wart.USA i kupowali złoto, /poduszka finansowa/ aby teraz sie poddać. Zapasu finansowego , bez uszczerbku na życiu obywateli maja na 6 lat, a wydobycie bez inwestycji mogą prowadzić 22 lata. Mało tego, Rosja pomaga w walce z koronawirusem wszystkim krajom WNP i Donbasowi, od którego Ukraina odgrodziła się żelazną granicą /w ramach pomocy Ukraina Donbas intensywniej ostrzeliwuje/ z kolei UE i USA mamili do siebie Ukrainę i teraz w ramach pomocy pokazali figę, zresztą sami sobie nie umieją pomóc, brakuje wszystkiego, a pomoc dla Italii ze stony Rosji jest prawdziwa i wszelkie rozpisywanie się że jest inaczej jest po prostu kłamstwem i zwierzęca nienawiścią do Rosji, Rosji, która w latach 90-tych była doprowadzona prawie do upadku i sama potrzebowała pomocy, a teraz pomimo sankcji radzi sobie świetnie i pomaga innym. Jeszcze o pomocy dla Italii: rezultat będzie widoczny po zakończeniu epidemii i w tym co powiedzą i jak postąpią Włosi, wszystko wskazuje na to, że wychwalana europejska solidarność będą mieli w głebokim poważaniu.

  • jazmig 28 March 2020, 08:02 Energetyka24: Rosja ma problemy. Czy zdecyduje się na agresję?

    Lepiej zmienić na energetyka.usa. Podobnie durną propagandę uprawiają jankesi.

  • Roman1 28 March 2020, 07:27 Energetyka24: Rosja ma problemy. Czy zdecyduje się na agresję?

    Jak widać, energetyka.pl przejęła funkcje Czaputowicza. Jest jednak tak samo nieudolna i zakłamana. Może by tak zmienić nazwę na energetyka.pis lub energetyka.tusk?

  • turkuc_podjadek 27 March 2020, 20:57 Sejmowy system głosowania on-line nie działa

    Znowu jakaś Agnieszka z Łodzi napisała?

  • 1000_szabel 27 March 2020, 12:01 Pierwsze samoloty ze sprzętem z Chin wylądowały w Polsce. Szef KPRM zapowiada stały most powietrzny

    W chwili obecnej to mam obawy co do tego w jaki sposób i przede wszystkim jak szybko tzw. Ministerstwo Zdrowia rozdysponuje sprzęt.

  • jaro7 27 March 2020, 11:59 Minister rozwoju: pozwolenia na pracę dla cudzoziemców zostaną automatycznie przedłużone

    A co pani minister z Polakami którzy utracą (a będa ich setki tysięcy) ,pójdą na bezrobocie?Czyich wy w tym nierządzie interesów pilnujecie?

  • MP 27 March 2020, 11:50 Minister rozwoju: pozwolenia na pracę dla cudzoziemców zostaną automatycznie przedłużone

    czyli PIS dzielce mówią Polakom wypierd--ć za granicę bo tu UPAdlina jest ..von Lachy

  • gotan 27 March 2020, 10:09 Media: ukraińscy oligarchowie na prośbę Zełenskiego pomagają walczyć z koronawirusem

    ile ukradną ci"kuratorzy"?

  • jazmig 27 March 2020, 08:45 Już 1221 stwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce

    Nie już, lecz zaledwie nieco ponad tysiąc.

  • turkuc_podjadek 27 March 2020, 08:24 Koronawirus wygania z Iraku obce wojska

    Ważne żeby minusy nie przesloniły nam plusów :)

  • budulaj 27 March 2020, 08:16 Pierwsze samoloty ze sprzętem z Chin wylądowały w Polsce. Szef KPRM zapowiada stały most powietrzny

    czy ktos pamieta jeszcze ile ,,pozytywnych,, wypowiedzi na temat Chin wypłynęło z ust panów Kamińskiego i Maciarewicza? Wszak Chiny są komunistycze, dyktatorskie, ustrój zbrodniczy, a teraz nagle pomoc od takich złych ludzi?

  • budulaj 27 March 2020, 08:06 Kanada nie chce amerykańskich wojsk na granicy

    oba kraje w Nato i na dokładkę mocno zaprzyjażnieni

  • budulaj 27 March 2020, 08:03 Stany Zjednoczone nakładają kolejne sankcje na Iran

    zgadza się , jest to typowe, bandyckie postepowanie

  • Roman1 27 March 2020, 07:26 Pierwsze samoloty ze sprzętem z Chin wylądowały w Polsce. Szef KPRM zapowiada stały most powietrzny

    Czy ktoś pamięta jeszcze przysłowie niedźwiedzie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie (a nie gdy chcemy wydać 30 mld na sprzęt wojskowy).

  • Roman1 27 March 2020, 07:23 Stany Zjednoczone nakładają kolejne sankcje na Iran

    Bandyta zawsze pozostanie bandytą - mam tu na myśli USA, nie Iran.

  • tagore 27 March 2020, 06:44 Konstytucjonalista: jeśli rząd nie wprowadzi stanu nadzwyczajnego, Morawiecki może stanąć przed Trybunałem Stanu

    Warszawski Uniwersytet to "ostoja patriotyzmu".

« Poprzednia 1 … 390 391 392 393 394 … 3,450 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • franciszekk
  • trifleas
  • solaris
  • redline1225
  • Jasno to widze
  • Bartosz
  • voy
  • grodkresowy
  • mir83
  • Ragnarok
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 18 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
2%
Przewiń do góry