Bzdury ,raz zniesionych sankcji Berlin i Paryż nie przywrócą .Amerykańscy dyplomaci udowodnili ,że ich rozumienie realiów Wschodniej Europy jest żadne.
@Czeslaw To co napisałeś tylko dowodzi jaką intelektualną amebą jesteś. Konstytucja 3-go maja zamachem stanu brak słów .... a przewrót majowy chronił nas przed bardziej kompetentnymi i demokratycznymi rządami endecji na rzecz miernych wiernych Piłsudskiego powszechnego nepotyzmu i hura bufonady która doprowadziła nas klęski wrześniowej. Niestety przybłęda z Odessy tak jak Piłsudski wychowała sobie grono tępych klakierów tylko to ich łączy upodobanie do miernych wiernych
Ja uważam że Kaczyński postąpił podobnie do Piłsudskiego (tzw. Zamach Majowy), z tym że zrobił to inaczej w innym czasie i okolicznościach ale efekt podobny i dlatego wyrażam pełny szacunek i podziw dla Kaczyńskiego. Gdyby Piłsudski i Kaczyński tego nie zrobili to tak II-ą jak i obecną III-ą Rzeczpospolitą czekał by los I-ej Rzeczpospolitej, upadek i rozbiór bez walki. Naprawa I-ej Rzeczpospolitej zaczęła się za póżno i nie uratowała Polski, bo przecież Konstytucja 3-go maja to był taki swoisty bezprawny zamach stanu. Należy tu zaznaczyć że Zamach Majowy był najbardziej krytykowany przez totalitarne Niemcy i Rosję Sowiecką. A jeżeli chodzi czy rząd poradzi sobie z tym głosowaniem korespondencyjnym to przypominam że poradził sobie ze strajkiem ZNP, wspieranym przez całą opozycję totalną czym zapobiegł tragedii tysiącom maturzystów i uczniów
innymi słowy można zarazić kota wirusem i najprawdopodobniej kot może zarażać otoczenie.
Ciekawe jak z psami?
denerwuje mnie nowa kasta właścicieli czworonogłów...
ROZUMU UŻYWAJCIE,ROZUMU !!!
30 dzień epidemii, ale wybory ponad wszystko… 5 kwietnia 2020. W Polsce zachorowało już 3627 osób. 79 osób nie żyje… JAKI TO PROCENT Z 35 milionów POLAKÓW TO
QRWA NAWET PROCENTÓW LICZYĆ SIĘ NIE CHCE???!!!
PS…
Grypa w naszym kraju wygrywa z koronawirusem, zarówno pod względem liczby zachorowań, jak i przypadków śmiertelnych. Mamy szczyt zachorowań na grypę sezonową. Liczba zachorowań rośnie, podobnie jak liczba ofiar śmiertelnych. W lutym 2020 r. na grypę zachorowało 821 653 osób, z czego 5600 było hospitalizowanych, a 23 osoby zmarły (2 tym dwoje dzieci do 15. roku życia, ). Grypa w Polsce zbiera swoje żniwo. 14 ofiar śmiertelnych w pierwszej połowie marca. Na całym świecie, co roku grypa powoduje ok. 3 do 5 milionów przypadków ciężkich powikłań pogrypowych i około 250 tys. do 500 tys. zgonów.
Musisz przyznać, Szanowny Czytelniku, że takie bezmyślne realizowanie procedur amerykańskich jest tylko możliwe w KATOLANDZIE - AMERYKAŃSKIEJ KOLONII pod wodzą PISOMATOŁÓW !!!
Tak się dziwnie składa, że jedyne epidemie w XX wieku, wybuchły w otoczeniu amerykańskiego szwejostwa .
Komiczne, gdy Berlin konfiskował transporty materiałów medycznych innych krajów europejskich panowała cisza ,a transport należący do Włoch po prostu znikł "bez śladu". Pełne hipokryzji przeprosiny Von Leyden tylko wkurzyły Włochów.
To jest oczywiste, skoro na Dudę chce głosować ok 50%, to oni stanowią najliczniejszą grupę wskazującą drugi wybór, w ten sposób połowa ankietowanych nie wskaże Dudy jak kandydata 2 wyboru.
Trybunał Konstytucyjny w 2009 r. w sprawie Kp 3/09 przyjął standard, że uchwalenie istotnych zmian w prawie wyborczym musi nastąpić na co najmniej 6 miesięcy przed kolejnymi wyborami, przy czym dotyczy to nie tylko samego aktu głosowania, lecz całości czynności objętych kalendarzem wyborczym. Wskazał jednak, że wyjątek od tej zasady stanowią nadzwyczajne okoliczności o charakterze obiektywnym. Tym samym Trybunał Konstytucyjny dopuścił możliwość wprowadzenia nawet istotnych zmian w prawie wyborczym w terminie krótszym niż wskazane 6 miesięcy. Taką okolicznością z pewnością jest stan epidemii, jest to bowiem okoliczność nadzwyczajna, o charakterze obiektywnym.
wkrótce... https://id2020.org/ jak widać virusek chytrusek jest pretekstem do wprowadzenia zamordyzmu z wielu kierunków równocześnie. Zastanawiam się tylko, czy to jest dopiero próba generalna, czt właśnie jesteśmy światkami wprowadzania przyspieszonego totalitaryzmu globalnego, opartego na ścisłej inwigilacji i pozbawieniu obywateli wszelkich praw. Nie zdziwię się jeśli wkrótce Chiny będą "oazą wolności".
To wierzchołek góry lodowej! Po katastrofalnej głupocie czyli "LOT do Polski"(czytaj 'Wirus do polski',teraz nadciąga tsunami czyli powrót na święta,i już widzę jak oni będą kwarantanny przestrzegać przez 2 tygodnie.Niestety takie działania potwierdzaja tezy ze zakażonych będzie nawet do 80% społeczeństw.I chyba o to chodzi.
"We wrześniu ubiegłego roku spotkałem się z wiceprezesem ds. ryzyka w firmie z listy Fortune 100 [100 najbogatszych firm w USA – red.] w Waszyngtonie. Zadałem dyrektorowi – który wcześniej pracował jako analityk wywiadu" - takie anonimowe antytrumpowe wywiady, znane u nas z GW
"Sądzę że potrzeba do pięciu lat na wyklarowanie się sytuacji", jestem tego pewien,
"Поживём – увидим", intelektualnie i mentalnie Ukraińcom jest jednak bliżej Rosji.
W konflitcie jest najpierw starcie, w wyniku którego powstaje pewien stan równowagi,
potem przychodzi czas negocjacji i rozwiązania konfliktu.
Dla USA Ukraina będzie i jest raczej przedmiotem rozgrywki z Rosją, a nie podmiotem.
Dlatego ja osobiście stawiam na Rosję w tym jednostkowym, lokalnym konflikcie.
Trzeba uwzględnić ze PiS poradził sobie z ubiegłorocznym strajkiem lewackich nauczycieli a więc są dobrymi organizatorami i mają poparcie w społeczeństwie
Polska w latach 90-tych powinna taka uchwale Sejmu przeprowadzic i nazwac to ,co zrobili zbrodniarz OUN-UPA na Wolyniu i w Malopolsce Wsch LUDOBOJSTWEM. Niestety zamiast tego Senat podjal uchwale o uznaniu akcji (operacji) "Wisla" za zbrodnicza, gdyz tak zyczyli sobie Ukraincy. Byl to fatalny blad, ktorego skutki widac obecnie. Tym samym to Polacy przyznali sie do winny w zbrodniach na Ukraincach. Ukraincy nigdy nie przyznali sie do jakichkolwiek zbrodni na Polakach. Ta uchwala Senatu , jest wykorzystywana przez Ukraincow na Ukrainie, jak tez poza granicami Ukrainy , do przedstawiania Polski w negatywnym swietle. Polska , a wlasciwie jej kolejne rzady musz sie nauczyc szanowac Prawde Historyczna, Narod Polski, Polska Racje Stanu, Polski Interes Narodowy. Nalezy przestac balwochwalczo wierzyc w jakis wydumany mit Gedroycia, gdyz to pracuje w interesie Ukrainy, nie Polski, nie mozna byc zakladnikiem takiej polityki przez prawie 30 lat, sa to lata zmarnowane, wyhodowalismy "NEOBANDERYZM" na Ukrainie. To wina Polskiej polityki. To Polska bedzie w przyszlosci miec proble z Ukraina, nie Rosja. Po "wybiciu przednich zebow " Ukraincom w Donbasie , przez Rosjan, zrozumieli, ze ten kierunek jest dla nich niemozliwy do realizacji. Pozostaje kierunek zachodni, gdzie banderowcy beda mogli sie wykazac. Jest to sytuacja analogiczna, jak w II RP. Wystarczy poczekac, jak Ukraina dojdzie do porozumienia z Rosja, tym "zlym" , z ktorym bedzie trzeba sie policzyc bedzie Polska.
"Kiedy bandyci nie mają obcego, to mordują i okradają swojego".
Nam "powtórka z historii Wołynia " autorstwa ukraińskich morderców nie grozi, ale
niech Pan zobaczy co dzieje się na DRL i ŁRL, pod dyktando militarne i finansowe Rosji.
Teraz Ukraińcy mogą być i są mordowani rękoma swoich oraz giną z rosyjskiej ręki.
Rząd PiS też im to obieca,a ci wolą zostać na gotowe niż budować,budować,budować.....ta "samoistną' ukrainę.Tyle pomyj na lachów i ruskich wylewają a milionami do nich za chlebem jadą.Tyle bestialsko wymordowali niewinnych Polaków (dzieci,kobiety,starców) by mieć kraj dla siebie,bez lachów a teraz historia jakby zataczała koło,byle powtórki z Wołynia nie było.
Wszelkiego rodzaju gra ekonomiczna na Ukrainie jest grą w warunkach niepewności.
W tej grze nie ma zasad, jest to gra w ciemno.
Są za to oligarchowie, żywotny interes Rosji, bardzo ważne interesy USA.
Jakie kolwiek finansowe inwestycja na Ukrainie są - moim zdaniem - obarczone widmem klęski.
Sądzę że potrzeba do pięciu lat na wyklarowanie się sytuacji, ja osobiście stawiam na Rosję.
Pańska wizja jest mało realna, wynik gry zapadnie przy innym stoliku, nie drobnych graczy.
Kaczka wie, że po wykończeniu gospodarki ludzie nie zagłosują na pisiatych, więc próbuje utrzymać Dudę na tronie jeszcze przez jedną kadencję. Inna rzecz, że pisiatą dżumę ludzie zechcą wyleczyć "totalną" cholerą. Tak czy owak czekają nas ciężkie czasy.
Gowin widząc, że nieuchronny mega-kryzys usunie grunt polityczny spod nóg pisowi, postanowił pewnie przejść zawczasu na stronę potencjalnie zwycięską w następnych wyborach. Kiedyś już dokonał wolty wykonując ruch w przeciwną stronę to dlaczego miał by nie powtórzyć tego obecnie? Wszak będąc języczkiem u obecnej i przyszłej władzy może ugrać maksymalnie dużo, co jest chyba całkowicie zgodne z charakterem tego pana o bardzo elastycznym kręgosłupie moralnym.
do @Tutejszym: sponsorzy pewnie już są, rząd zadłuży Ukrainę po uszy, a potem owi "sponsorzy" będą przejmowali co lepsze sektory gospodarki a gdy ich zabraknie to ziemię. Dobre drogi zaś, owym "sponsorom" przydadzą się jak najbardziej, wszak od ich ilości i stanu zależy sprawność zarządzania przejmowanym krajem.
Od lat rządzą nami polskojęzyczni, więc nic dziwnego że Polaków mają daleko w d(). Oni się wyżywią, w ostateczności wyjadą z kraju, nas czekają naprawdę ciężkie czasy.
Wyjaśnieniem może być to samo co w Włoszech i Hiszpanii ,czyli tryb życia i kontaktów z rodziną i otoczeniem.
To miłe ,będzie mniej pieniędzy na programy zbrojeniowe w Moskwie.
Bzdury ,raz zniesionych sankcji Berlin i Paryż nie przywrócą .Amerykańscy dyplomaci udowodnili ,że ich rozumienie realiów Wschodniej Europy jest żadne.
Jak to co? Ziemniaki (bulby) i zapijać je wódą jak sam proponowałeś...
To tylko pokazuje jak bardzo amerykanie nie mają pojęcia o Europie Środkowej i Wschodniej - wciąż myślą chyba, że to jakaś Afryka.
@Czeslaw To co napisałeś tylko dowodzi jaką intelektualną amebą jesteś. Konstytucja 3-go maja zamachem stanu brak słów .... a przewrót majowy chronił nas przed bardziej kompetentnymi i demokratycznymi rządami endecji na rzecz miernych wiernych Piłsudskiego powszechnego nepotyzmu i hura bufonady która doprowadziła nas klęski wrześniowej. Niestety przybłęda z Odessy tak jak Piłsudski wychowała sobie grono tępych klakierów tylko to ich łączy upodobanie do miernych wiernych
A bialoskorzy majacy grupe krwi Rh 0, sa w 99% odporni na covid 19.
Idą wybory. Musi być spadek zachorowań. Takie są wymogi demokratycznego państwa.
Ja uważam że Kaczyński postąpił podobnie do Piłsudskiego (tzw. Zamach Majowy), z tym że zrobił to inaczej w innym czasie i okolicznościach ale efekt podobny i dlatego wyrażam pełny szacunek i podziw dla Kaczyńskiego. Gdyby Piłsudski i Kaczyński tego nie zrobili to tak II-ą jak i obecną III-ą Rzeczpospolitą czekał by los I-ej Rzeczpospolitej, upadek i rozbiór bez walki. Naprawa I-ej Rzeczpospolitej zaczęła się za póżno i nie uratowała Polski, bo przecież Konstytucja 3-go maja to był taki swoisty bezprawny zamach stanu. Należy tu zaznaczyć że Zamach Majowy był najbardziej krytykowany przez totalitarne Niemcy i Rosję Sowiecką. A jeżeli chodzi czy rząd poradzi sobie z tym głosowaniem korespondencyjnym to przypominam że poradził sobie ze strajkiem ZNP, wspieranym przez całą opozycję totalną czym zapobiegł tragedii tysiącom maturzystów i uczniów
Ale zaniepokojenie o Gazprom. Zaraza minie w maju i sobie dochody odbuduja. Zajmijcie sie swoimi klopotami gospodarczymi.
Szlag trafił zdrowy rozsądek i resztki humanizmu. Żyjemy w technokratycznym gównie...
miałem gronkowca złocistego
i potwierdzam Pana Teorię.
a jeśli chodzi o pały z Olsztyna i ze Szczecina, to każdy świadomy kresowiak wie, że to potomkowie akcji wisło.
a jeśli już stwarza to zagrożenie, to dlaczego nie zostało zamknięte?
takie małe pytanie dla prawników:
Czy mycie samochodu na myjni bezdotykowej nie kwalifikuje się jako relaks niezbędny do zachowania zdrowia psychicznego?
Może jest jak z ospą i potem półpaścem? Wirus zostaje już na zawsze w organizmie, ale uaktywnia się tylko przy załamaniach odporności?
Jak wiadomo tylko ukraińscy faszyści nie są uznawani za terrorystów. Albo ten ich cały Trump, też biały i też nie chce imigrantów.
innymi słowy można zarazić kota wirusem i najprawdopodobniej kot może zarażać otoczenie.
Ciekawe jak z psami?
denerwuje mnie nowa kasta właścicieli czworonogłów...
no cóż, trzeba bronić się przed rosyjską agresją, a żeby się obronić potrzebne są samolociki, prawda?
ROZUMU UŻYWAJCIE,ROZUMU !!!
30 dzień epidemii, ale wybory ponad wszystko… 5 kwietnia 2020. W Polsce zachorowało już 3627 osób. 79 osób nie żyje… JAKI TO PROCENT Z 35 milionów POLAKÓW TO
QRWA NAWET PROCENTÓW LICZYĆ SIĘ NIE CHCE???!!!
PS…
Grypa w naszym kraju wygrywa z koronawirusem, zarówno pod względem liczby zachorowań, jak i przypadków śmiertelnych. Mamy szczyt zachorowań na grypę sezonową. Liczba zachorowań rośnie, podobnie jak liczba ofiar śmiertelnych. W lutym 2020 r. na grypę zachorowało 821 653 osób, z czego 5600 było hospitalizowanych, a 23 osoby zmarły (2 tym dwoje dzieci do 15. roku życia, ). Grypa w Polsce zbiera swoje żniwo. 14 ofiar śmiertelnych w pierwszej połowie marca. Na całym świecie, co roku grypa powoduje ok. 3 do 5 milionów przypadków ciężkich powikłań pogrypowych i około 250 tys. do 500 tys. zgonów.
Musisz przyznać, Szanowny Czytelniku, że takie bezmyślne realizowanie procedur amerykańskich jest tylko możliwe w KATOLANDZIE - AMERYKAŃSKIEJ KOLONII pod wodzą PISOMATOŁÓW !!!
Tak się dziwnie składa, że jedyne epidemie w XX wieku, wybuchły w otoczeniu amerykańskiego szwejostwa .
a co z samolocikami do sklejania z chameryki?
zapłacone już, czy będziemy płacić umierając z głodu?
Nie. To będzie jak Hiroshima i Nagasaki.
Czyli "Wirus do Polski" druga tura trwa.
A ja myślę że to wstęp do budowy NWO,obym się mylił.To byłby koniec cywilizacji.
Świetny pomysł na zasilenie "wybitnych specjalistów" i innych cwaniaków ,ale kto bogatemu zabroni.
Komiczne, gdy Berlin konfiskował transporty materiałów medycznych innych krajów europejskich panowała cisza ,a transport należący do Włoch po prostu znikł "bez śladu". Pełne hipokryzji przeprosiny Von Leyden tylko wkurzyły Włochów.
A gdzie jest ten sprzęt, skoro maseczka taka zwyczajna, szmaciana, w aptece kosztuje 7,60 zł?
To jest oczywiste, skoro na Dudę chce głosować ok 50%, to oni stanowią najliczniejszą grupę wskazującą drugi wybór, w ten sposób połowa ankietowanych nie wskaże Dudy jak kandydata 2 wyboru.
Trybunał Konstytucyjny w 2009 r. w sprawie Kp 3/09 przyjął standard, że uchwalenie istotnych zmian w prawie wyborczym musi nastąpić na co najmniej 6 miesięcy przed kolejnymi wyborami, przy czym dotyczy to nie tylko samego aktu głosowania, lecz całości czynności objętych kalendarzem wyborczym. Wskazał jednak, że wyjątek od tej zasady stanowią nadzwyczajne okoliczności o charakterze obiektywnym. Tym samym Trybunał Konstytucyjny dopuścił możliwość wprowadzenia nawet istotnych zmian w prawie wyborczym w terminie krótszym niż wskazane 6 miesięcy. Taką okolicznością z pewnością jest stan epidemii, jest to bowiem okoliczność nadzwyczajna, o charakterze obiektywnym.
do @Kojoto: Chińczycy też się nie wykręcą, 1/5 populacji ludzi na Ziemi nie będzie odpuszczone.
wkrótce... https://id2020.org/ jak widać virusek chytrusek jest pretekstem do wprowadzenia zamordyzmu z wielu kierunków równocześnie. Zastanawiam się tylko, czy to jest dopiero próba generalna, czt właśnie jesteśmy światkami wprowadzania przyspieszonego totalitaryzmu globalnego, opartego na ścisłej inwigilacji i pozbawieniu obywateli wszelkich praw. Nie zdziwię się jeśli wkrótce Chiny będą "oazą wolności".
To wierzchołek góry lodowej! Po katastrofalnej głupocie czyli "LOT do Polski"(czytaj 'Wirus do polski',teraz nadciąga tsunami czyli powrót na święta,i już widzę jak oni będą kwarantanny przestrzegać przez 2 tygodnie.Niestety takie działania potwierdzaja tezy ze zakażonych będzie nawet do 80% społeczeństw.I chyba o to chodzi.
I to sie nazywa patriotyzm.
Ciekawe kogo Gowin widzi jako kandydata "prawicy" po Dudzie? Chyba... Gowina!
Od kiedy chipowanie?...
"We wrześniu ubiegłego roku spotkałem się z wiceprezesem ds. ryzyka w firmie z listy Fortune 100 [100 najbogatszych firm w USA – red.] w Waszyngtonie. Zadałem dyrektorowi – który wcześniej pracował jako analityk wywiadu" - takie anonimowe antytrumpowe wywiady, znane u nas z GW
"Sądzę że potrzeba do pięciu lat na wyklarowanie się sytuacji", jestem tego pewien,
"Поживём – увидим", intelektualnie i mentalnie Ukraińcom jest jednak bliżej Rosji.
W konflitcie jest najpierw starcie, w wyniku którego powstaje pewien stan równowagi,
potem przychodzi czas negocjacji i rozwiązania konfliktu.
Dla USA Ukraina będzie i jest raczej przedmiotem rozgrywki z Rosją, a nie podmiotem.
Dlatego ja osobiście stawiam na Rosję w tym jednostkowym, lokalnym konflikcie.
nie pozwolą im na produkcję...żydy pociągają za sznurki w farmacji
do @Tutejszym: Pan stawia na Rosję, ja raczej na tych z Wall Street i ich ziomali z Lewantu.
Trzeba uwzględnić ze PiS poradził sobie z ubiegłorocznym strajkiem lewackich nauczycieli a więc są dobrymi organizatorami i mają poparcie w społeczeństwie
Polska w latach 90-tych powinna taka uchwale Sejmu przeprowadzic i nazwac to ,co zrobili zbrodniarz OUN-UPA na Wolyniu i w Malopolsce Wsch LUDOBOJSTWEM. Niestety zamiast tego Senat podjal uchwale o uznaniu akcji (operacji) "Wisla" za zbrodnicza, gdyz tak zyczyli sobie Ukraincy. Byl to fatalny blad, ktorego skutki widac obecnie. Tym samym to Polacy przyznali sie do winny w zbrodniach na Ukraincach. Ukraincy nigdy nie przyznali sie do jakichkolwiek zbrodni na Polakach. Ta uchwala Senatu , jest wykorzystywana przez Ukraincow na Ukrainie, jak tez poza granicami Ukrainy , do przedstawiania Polski w negatywnym swietle. Polska , a wlasciwie jej kolejne rzady musz sie nauczyc szanowac Prawde Historyczna, Narod Polski, Polska Racje Stanu, Polski Interes Narodowy. Nalezy przestac balwochwalczo wierzyc w jakis wydumany mit Gedroycia, gdyz to pracuje w interesie Ukrainy, nie Polski, nie mozna byc zakladnikiem takiej polityki przez prawie 30 lat, sa to lata zmarnowane, wyhodowalismy "NEOBANDERYZM" na Ukrainie. To wina Polskiej polityki. To Polska bedzie w przyszlosci miec proble z Ukraina, nie Rosja. Po "wybiciu przednich zebow " Ukraincom w Donbasie , przez Rosjan, zrozumieli, ze ten kierunek jest dla nich niemozliwy do realizacji. Pozostaje kierunek zachodni, gdzie banderowcy beda mogli sie wykazac. Jest to sytuacja analogiczna, jak w II RP. Wystarczy poczekac, jak Ukraina dojdzie do porozumienia z Rosja, tym "zlym" , z ktorym bedzie trzeba sie policzyc bedzie Polska.
"Kiedy bandyci nie mają obcego, to mordują i okradają swojego".
Nam "powtórka z historii Wołynia " autorstwa ukraińskich morderców nie grozi, ale
niech Pan zobaczy co dzieje się na DRL i ŁRL, pod dyktando militarne i finansowe Rosji.
Teraz Ukraińcy mogą być i są mordowani rękoma swoich oraz giną z rosyjskiej ręki.
Rząd PiS też im to obieca,a ci wolą zostać na gotowe niż budować,budować,budować.....ta "samoistną' ukrainę.Tyle pomyj na lachów i ruskich wylewają a milionami do nich za chlebem jadą.Tyle bestialsko wymordowali niewinnych Polaków (dzieci,kobiety,starców) by mieć kraj dla siebie,bez lachów a teraz historia jakby zataczała koło,byle powtórki z Wołynia nie było.
Nic z tych wyborow nie bedzie, PiSowy Dooda zatem nie zagwarantuje sobie kolejnych 5 lat.
Pluli na Rosje 10 lat, zatem chyba nie dostana wiz.
Wszelkiego rodzaju gra ekonomiczna na Ukrainie jest grą w warunkach niepewności.
W tej grze nie ma zasad, jest to gra w ciemno.
Są za to oligarchowie, żywotny interes Rosji, bardzo ważne interesy USA.
Jakie kolwiek finansowe inwestycja na Ukrainie są - moim zdaniem - obarczone widmem klęski.
Sądzę że potrzeba do pięciu lat na wyklarowanie się sytuacji, ja osobiście stawiam na Rosję.
Pańska wizja jest mało realna, wynik gry zapadnie przy innym stoliku, nie drobnych graczy.
Kaczka wie, że po wykończeniu gospodarki ludzie nie zagłosują na pisiatych, więc próbuje utrzymać Dudę na tronie jeszcze przez jedną kadencję. Inna rzecz, że pisiatą dżumę ludzie zechcą wyleczyć "totalną" cholerą. Tak czy owak czekają nas ciężkie czasy.
Gowin widząc, że nieuchronny mega-kryzys usunie grunt polityczny spod nóg pisowi, postanowił pewnie przejść zawczasu na stronę potencjalnie zwycięską w następnych wyborach. Kiedyś już dokonał wolty wykonując ruch w przeciwną stronę to dlaczego miał by nie powtórzyć tego obecnie? Wszak będąc języczkiem u obecnej i przyszłej władzy może ugrać maksymalnie dużo, co jest chyba całkowicie zgodne z charakterem tego pana o bardzo elastycznym kręgosłupie moralnym.
do @Tutejszym: sponsorzy pewnie już są, rząd zadłuży Ukrainę po uszy, a potem owi "sponsorzy" będą przejmowali co lepsze sektory gospodarki a gdy ich zabraknie to ziemię. Dobre drogi zaś, owym "sponsorom" przydadzą się jak najbardziej, wszak od ich ilości i stanu zależy sprawność zarządzania przejmowanym krajem.
Od lat rządzą nami polskojęzyczni, więc nic dziwnego że Polaków mają daleko w d(). Oni się wyżywią, w ostateczności wyjadą z kraju, nas czekają naprawdę ciężkie czasy.