Prawidlowo ?
Niemcy tesknia i nie zapominaja Prus Wschodnich i Pomorza, Gdansk wg tego jest Niemiecki,
Ukrainie nalezy sie Przemysl z Krakowem,
Zimie Odzyskane wracaja do Niemiec, Slask tez
Polsce nic nie zostaje
Jaki bank udziela takich ryzykownych kredytów? I ma korzystać z funduszu gwarancyjnego? Jeśli Bank kontrolowany jest przez zagranicznego właściciela np niemieckiego to przyczyna może być czysto polityczna po ograniczeniu swobody niemieckim firmą na tym rynku ,a Ukrainiec gra rolę słupa dla Niemców.
..a z jakiego banku dostał kredyt ten "biznesmen"/...Sprawdzimy czy Polak dostanie kredyt w tej samej ilości i na tych samych zasadach?...Czy służby kontrolujące w Polsce już to wiedzą,czy dopiero mają taka nadzieję iż dowiedzą się...?
Co za banda nieduczonych gimbusów!
Polska jest republiką, po łacinie res publica czyli... rzecz pospolita.
Demokratyczny jest u nas sposób wybierania przedstawicieli do rządzenia, a ci rządzący mają się trzymać reguł konstytucji i prawa, co właśnie oznacza republikę.
U nas rządzący pis nie psuje demokracji, bo swobodnie jest w stanie demokratyczne wybory wygrywać.
U nas rządzący pis nie trzyma się reguł republiki i to dziennikarze powinni śledzić i relacjonować!
I umieć nazwać o imieniu co relacjonują i z czym jest problem, a nie jakieś głupoty wypisywać, które dyskwalifikują ich pisanie od razu czytając tytuł
A co do wysiłku wojennego ,ok 70% potencjału III Rzeszy pracowało na prowadzenie wojny na zachodzie. Jeśli niemcy mogli by wesprzeć wschodni front
choć połową tego ,ofensywy Moskwy kończyły by się tak samo jak Carskiej Rosji.
Dziadek Putin też tak ładnie opowiada, jak mówić to od początku.
W czasie wojny z bolszewicką Rosją Rząd Czeski zerwał porozumienie zawarte pod egidą Antanty i zbrojnie zajął Zaolzie ,rozstrzeliwując przy okazji polskich jeńców i organizując czystki etniczne.
W ramach ,życzliwych stosunków sformowała z nacjonalistów ukraińskich dwie dywizje do wykorzystania w razie klęski Polski w wojnie z Moskwą.
Polska tocząca wojnę została zmuszona do zaakceptowania tej sytuacji w zamian za zgodę
na tranzyt broni przez terytorium Czech.
Rząd Zachodnio Ukraińskiej Republiki nie zaakceptował propozycji Antanty podziału Galicji
właśnie licząc na współpracę z Pragą przeciwko Polsce ,wspomina o tym Longin Cegielski ,jest wzmianka w książce "Dwa Królewstwa" Biskupa Chomyszyna.
W 38 roku Praga zmieniła kurs i przekazała Polsce materiały dotyczące wspieranych przez nią terrorystów z OUN-B ,oraz współpracowała działaniami polskiego wywiadu wymierzonymi w Abwerę szkolącą "Sicz Zakarpacką" i wspierającą
rozpad Państwa na Czechy i Słowację.
Polska oferta sojuszu nie zawierała rządania zwrotu Zaolzia, Benesz ją odrzucił ,deklarując ,że
Czechy będą walczyć tylko wtedy gdy stanie za nimi Francja. I tak doszło do powstania protektoratu Czech i Moraw.
A Polskie roszczenie odwoływało się do porozumienia z przed zbrojnego zajęcia Zaolzia przez Pragę i nie miało formy ultimatum.
Propagandowo autorzy Monachium podobnie jak dziadek Putin lubią znajdować winnych swoich działań.
Podsumowując ,Czesi nieprzypadkowo nie podnoszą kwestii Zaolzia i również nieprzypadkowo podnosi je Putin.
O sprawie może rozmawiać sensownie Praga z Warszawą i rosyjskiego eksperta od spraw etycznych do tego nie potrzeba.
PiSbocie pomimo całej mojej niechęci do Czechów za ich czyny wobec Polaków z Zaolzia, a wiem o czym piszę ponieważ miałem znajomego stamtąd, to to co zrobiła sanacyjna "soldateska" w w 1938 roku było jednym z jej najdurniejszych posunięć.
Ps. Najdurniejszym według mnie było zwrócenie się do ZSRR 16 września 1939 roku z prośbą o udzielenie możliwości zakupu żywnosci i materiałów sanitarnych..
Zaznaczmy, że sieć 5G nie jest przeznaczona dla ludzi ale dla maszyn i sztucznej inteligencji, które splecione ze sobą wraz z innymi komponentami stworzy sieć kontroli i zawiadywania coś w rodzaju globalnego elektronicznego pastucha.
Ciekawie mówi o tym Cyrus Parsa w tłumaczonym na j.pol. wideo:
htt ps://www.youtube.com/watch?v=h38NDkzvJKE
tagore - ultimatum nazywasz porozumieniem? A jak to się stało, że Niemcy "odstąpili nam" węzeł kolejowy w Boguminie? No oczywiście, też porozumienie (z nazistami). Historia jest prawdziwa, albo zakłamana. Ja wolę prawdziwą, chociaż dla Polski jest bardzo zła.
Ręka w rękę z Hitlerem (bez komentarza)
Polska aneksja Zaolzia została uznana przez opinię międzynarodową za bezprawną agresję
Jesienią 1918 r. między odradzającymi się państwami polskim i czeskim doszło do sporu o Śląsk Cieszyński, położony między płynącą przez Ostrawę Ostrawicą a Białą, nad którą leży Bielsko-Biała. Strona czeska podnosiła argument historyczny – przynależność Księstwa Cieszyńskiego do ziem Korony Czeskiej (od XIV w.). Równie ważny dla Czechów był jednak argument gospodarczo-strategiczny, ponieważ w regionie znajdowały się złoża węgla kamiennego, zlokalizowano tu wiele fabryk, hut i kopalń, tędy przebiegało też najważniejsze połączenie kolejowe ze Słowacją – kolej bogumińsko-koszycka. Strona polska z kolei powoływała się na argument etniczny, ponieważ największa grupa mieszkańców Śląska Cieszyńskiego posługiwała się językiem polskim lub opartą na nim gwarą cieszyńską. Taka motywacja nie przeszkadzała bynajmniej naszym władzom toczyć w tym samym okresie wojny z Zachodnioukraińską Republiką Ludową w imię argumentu historycznego stawianego ponad etnicznym.
Cios w plecy
W styczniu i lutym 1938 r. w czasie polsko-niemieckich rozmów na najwyższym szczeblu Niemcy poinformowali, że dążą do konfrontacji z Czechosłowacją. Choć nie ustalono szczegółów ewentualnej współpracy, można zaryzykować stwierdzenie, że między Polską a Niemcami doszło do zawarcia nieformalnego antyczeskiego porozumienia2. Coraz ściślejsze kontakty z hitlerowskimi dygnitarzami znalazły swój finał w okresie tzw. kryzysu sudeckiego, wywołanego żądaniami Niemców, by Czechosłowacja oddała tereny zamieszkiwane przez trzymilionową niemiecką mniejszość narodową.
Czystka etniczna
Na anektowanym Zaolziu „sanacyjni demokraci” przeprowadzili bezwzględną antyczeską czystkę. Oficjalnie chciano tylko wygnać czeskich szowinistów (większość i tak uciekła tuż przed aneksją) oraz czeską ludność, która osiedliła się po roku 1920.
Prof. Stanisław Żerko tak podsumował politykę Becka z 1938 r.: „Z kryzysu sudeckiego Polska wyszła z opinią państwa będącego de facto sprzymierzeńcem Rzeszy i naśladującego jej metody. Stosunki z Francją były zrujnowane
Dziwny ten rezim, celebrowal Dzien Zwyciestwa 8 V. Dzis jest Dzien Zwyciestwa - 9go Maja. Polska zostala wyzwolona nie przez Zachod tylko dzieki ZSRR. Obok Armii Czerwonej walczyle tez nasze Armie, o ktorej rezim PiS nie ma fioletowego pojecia.
Tytuł to ściema ,w tekście jest "Jednocześnie, strona polska zadeklarowała pełną gotowość do współdziałania z KE w granicach kompetencji przyznanej Unii w traktatach." I to jest istota sprawy ,a nie jedna Pani drugiej Pani.
Ciekawe czym zajmują się teraz "przedsiębiorcy". Powiązane z PO i ściemniaczami internetowymi towarzystwo. Wszyscy przycięli fundusze na tą zabawę to i na luz bluss zabrakło.
Polskie wojska wkroczyły na Zaolzie w porozumieniu z czeskim Rządem. Zakładano ,że ostateczny podział Zaolzia pomiędzy Polskę i Czechy nastąpi po odzyskaniu przez Czechy suwerenności na podstawie plebiscytu. W Polsce zaczęto formowanie ochotniczych oddziałów czeskich ,stąd
Czech w dywizjonie 303.
Propozycja sojuszu wojskowego ze strony Polski nie była uzależniona od ustępstw w sprawie Zaolzia.
"Socjalistyczna" historia trochę upraszcza.
jazming - nie jest dokładnie tak, jak piszesz. Niemcy zajęły znaczną część Czechosłowacji, a następnie wycofały się z niektórych obszarów (np. z węzła kolejowego w rejonie Bogumina), by wpuścić tam wojsko polskie. Odbyło się to po negocjacjach z Niemcami. Sądzisz, że Niemcy mieli taką fantazję, by Polakom dać bardzo ważny węzeł kolejowy? Ultimatum, które Polska przekazała władzom Czechosłowacji nas nie rozgrzesza, gdyż ultimatum też otrzymaliśmy od Hitlera (w sprawie Gdańska i korytarza), a nikt agresji wojsk niemieckich na Polskę nie kwestionuje. Różnica jest taka, że Polska walczyła, natomiast Czechosłowacja nie. Gdyby Czechosłowacja podjęła walkę, w podręcznikach historii (prawdziwej historii, gdyż takiej większość Polaków nie zna) byłoby napisane, że II wojna światowa rozpoczęła się od wspólnej agresji Niemiec i Polski na Czechosłowację. To przykre dla Polaków, ale nie jest to jedyny przypadek agresji - kilkanaście lat temu napadliśmy na Irak na rozkaz wuja Sama. Teraz nawiązujemy do najgorszych tradycji Polski międzywojennej, pomijając niemal zupełnie przeprowadzenie zamachu majowego przez Piłsudskiego wraz z tragicznymi ofiarami tego zamachu (znacznie większymi niż w czasie całego stanu wojennego w 1981 i 1982 roku)
Polska nie musiała zawierać żadnej tajnej umowy z nikim, bo rząd Czechosłowacji zgodził się na polskie memorandum, w którym Polska zażądała zwrotu Zaolzia.
https://ngopole.pl/2019/09/30/zaolzie-odklamac-historie-konfliktu/
W końcu września 1938 roku, świadoma swego tragiczne go położenia i zbliżającego się nieuchronnie wkroczenia Niemców znaczna część czeskiej generalicji zwróciła się do swego premiera Edwarda Benesza z żądaniem zaproponowania Polsce federacji z Czechosłowacją. Gotowi byli zrezygnować w części z własnej suwerenności, by uratować państwo. Profesor Tadeusz Siergiejczyk obliczył, że w posagu do takiego związku obu państw 10-milionowa Czechosłowacja wnosiła 1600 nowoczesnych samolotów bojowych, 470 czołgów, 2700 dział i najnowocześniejsze w Europie zakłady zbrojeniowe. Tyle, że Benesz odmówił. Dzisiaj historia zastanawia się dlaczego odmówił, skoro podobny alians najpewniej zapobiegłby jakiejkolwiek wojnie? Odpowiedź znajduje w najtajniejszych dokumentach sowieckich ujawnionych niedawno przez Kriwickiego i Sudopłatowa, z których wynika, że Eduard Benesz był od 1938 roku tajnym agentem Moskwy. A Moskwa chciała wojny! Czy więc na pewno wszystko to było winą Józefa Becka, a marsz na Zaolzie haniebną współpracą polsko-niemiecką? https://historia.uwazamrze.pl/.../1149147/prawda-o-zaolziu
Niewolnictwo w nowym wydaniu. Dawniej przewożono niewolników galerami - dzisiaj samolotami. Mimo rosnącego bezrobocia, Polacy nie chcą katorżniczej pracy na plantacjach za grosze. Wolą szparagi za zachodnią granicą. Tak tworzą się niewolnicze klasy roboczych wołów. Nie trzeba wiedzy, inteligencji, doświadczenia - Pan, jak przed wiekami, ocenia mięśnie i stan zdrowia.
jak czytam ...cytuję",że grozi..itd..itd.." to śmiech pusty bierze....ten co to pisze to dureń,który nie wie co pisze....Jak czytam ile przestępstw dokonują na teremie Polski "ukrańcy" ... to zastanawiam się czy w tym procederze nie biorą udziału tzw,władze i rządzący...?....Posadzić do więzienia???..to można polaka,którego utrzymuje polskie społeczeństwo ale nie "ukraińca" .. którego należy wywalić na zbity pysk z Polski i dać wieczny zakaz wjazdu ...
"Obywatelom Ukrainy grozi do 5 lat pozbawienia wolności." hahahahaahah,to oczywiście dowcip.A kolejny mądry prokurator nie zarządził że będą odpowiadać z wolnej stopy? Może zwieją na ukrainę i będzie po sprawie i kłopocie.Ciekawe co bedzie z tym nożownikiem z baru? Zwieje czy poczeka? obstawiam pierwsze.
Dla równowagi ukrainiec pchnął nożem Polaka i nawet nie został aresztowany,czekaja aż ucieknie jak inny który zgwałcił nastolatkę ale wskutek a jakże opieszałosci prokuratury i policji nawiał na ukrainę.
To w swietle działalnośći tzw polskiego wymiaru sprawiedliwości" kobieta prawie uniewinniona ,bo przecież powinna dostać za ukraińca z 10 lat plus 5 lat prac społecznych i przepraszać we wszystkich mediach w Polsce i na ukrainie.Ufff upiekło się je.Dla jasności to...ironia.
To takie drobne zakupy mające mydlić nam oczy że dba się o polską zbrojeniówkę.A wiadomo że ogromne pieniądze ida do usa,gdzie jak zwykle przepłacamy za szrot nam niepotrzebny.
No to Morawiecki i cały rząd pis bardzo się ucieszy z takiej inicjatywy,jeszcze bardziej by ich ucieszyło gdyby te samoloty wywiozły bezrobotnych Polaków na Zachód.
A ponoć od 2018 jest zabronione propagowanie banderyzmu w Polsce-ponoć? Oczywiście co pewne prokuratura się tym nie zajmie ,a jak ktoś zgłosi to i tak prokuratura umorzy.Brak reakcji na takie numery przez polityków ,tzw wymiar sprawiedliwości,media rodzi coraz większą bezczelność .Oczywiście Ciaputowicz vel Ciapa palcem nie kiwnie w tej sprawie.
Stocznie rosyjskie nie mają ostatnio dobrej passy przy remontach ,może być ciekawie przy goniących terminach i presji z centrali.
Prawidlowo ?
Niemcy tesknia i nie zapominaja Prus Wschodnich i Pomorza, Gdansk wg tego jest Niemiecki,
Ukrainie nalezy sie Przemysl z Krakowem,
Zimie Odzyskane wracaja do Niemiec, Slask tez
Polsce nic nie zostaje
Niech ruscy pokażą te dokumenty, ale oryginalne, a nie podrobione w NKWD.
może od razu do gazu ?
Jaki bank udziela takich ryzykownych kredytów? I ma korzystać z funduszu gwarancyjnego? Jeśli Bank kontrolowany jest przez zagranicznego właściciela np niemieckiego to przyczyna może być czysto polityczna po ograniczeniu swobody niemieckim firmą na tym rynku ,a Ukrainiec gra rolę słupa dla Niemców.
..a z jakiego banku dostał kredyt ten "biznesmen"/...Sprawdzimy czy Polak dostanie kredyt w tej samej ilości i na tych samych zasadach?...Czy służby kontrolujące w Polsce już to wiedzą,czy dopiero mają taka nadzieję iż dowiedzą się...?
Trzeba było zlać hitlerowską hołotę płynem dezynfekującym...
Ps. Patrząc na zdjęcie z demonstracji "obstawiam w ciemno" ze to 'pasjonaci" tzw. LGBT...
Co za banda nieduczonych gimbusów!
Polska jest republiką, po łacinie res publica czyli... rzecz pospolita.
Demokratyczny jest u nas sposób wybierania przedstawicieli do rządzenia, a ci rządzący mają się trzymać reguł konstytucji i prawa, co właśnie oznacza republikę.
U nas rządzący pis nie psuje demokracji, bo swobodnie jest w stanie demokratyczne wybory wygrywać.
U nas rządzący pis nie trzyma się reguł republiki i to dziennikarze powinni śledzić i relacjonować!
I umieć nazwać o imieniu co relacjonują i z czym jest problem, a nie jakieś głupoty wypisywać, które dyskwalifikują ich pisanie od razu czytając tytuł
A co do wysiłku wojennego ,ok 70% potencjału III Rzeszy pracowało na prowadzenie wojny na zachodzie. Jeśli niemcy mogli by wesprzeć wschodni front
choć połową tego ,ofensywy Moskwy kończyły by się tak samo jak Carskiej Rosji.
Mój skazany na dożywocie Ojciec wyraźnie nie doceniał władzy radzieckiej i naszych czerwonych "patriotów". Oczywiście całkowicie bez powodu.
Wszyscy zastanawiają się poco Gowinowi wojenka,a może tu jest coś na rzeczy.
Wcześniej niż później Egipt otwarcie wkroczy do akcji w Libii ,wypraszając postronnych zainteresowanych.
Dziadek Putin też tak ładnie opowiada, jak mówić to od początku.
W czasie wojny z bolszewicką Rosją Rząd Czeski zerwał porozumienie zawarte pod egidą Antanty i zbrojnie zajął Zaolzie ,rozstrzeliwując przy okazji polskich jeńców i organizując czystki etniczne.
W ramach ,życzliwych stosunków sformowała z nacjonalistów ukraińskich dwie dywizje do wykorzystania w razie klęski Polski w wojnie z Moskwą.
Polska tocząca wojnę została zmuszona do zaakceptowania tej sytuacji w zamian za zgodę
na tranzyt broni przez terytorium Czech.
Rząd Zachodnio Ukraińskiej Republiki nie zaakceptował propozycji Antanty podziału Galicji
właśnie licząc na współpracę z Pragą przeciwko Polsce ,wspomina o tym Longin Cegielski ,jest wzmianka w książce "Dwa Królewstwa" Biskupa Chomyszyna.
W 38 roku Praga zmieniła kurs i przekazała Polsce materiały dotyczące wspieranych przez nią terrorystów z OUN-B ,oraz współpracowała działaniami polskiego wywiadu wymierzonymi w Abwerę szkolącą "Sicz Zakarpacką" i wspierającą
rozpad Państwa na Czechy i Słowację.
Polska oferta sojuszu nie zawierała rządania zwrotu Zaolzia, Benesz ją odrzucił ,deklarując ,że
Czechy będą walczyć tylko wtedy gdy stanie za nimi Francja. I tak doszło do powstania protektoratu Czech i Moraw.
A Polskie roszczenie odwoływało się do porozumienia z przed zbrojnego zajęcia Zaolzia przez Pragę i nie miało formy ultimatum.
Propagandowo autorzy Monachium podobnie jak dziadek Putin lubią znajdować winnych swoich działań.
Podsumowując ,Czesi nieprzypadkowo nie podnoszą kwestii Zaolzia i również nieprzypadkowo podnosi je Putin.
O sprawie może rozmawiać sensownie Praga z Warszawą i rosyjskiego eksperta od spraw etycznych do tego nie potrzeba.
Będzie złośliwie, a jakie jest twoje "źródło utrzymania" Krzysiu?
A ty z czego korzystasz wypisując swoje "mundrosci" z telegrafu?
"Solitudinem faciunt, pacem appellant" [Zmieniają kraj w pustynię i mówią, że przynieśli pokój] Tacyt (łac. Publius Cornelius Tacitus)
PiSbocie pomimo całej mojej niechęci do Czechów za ich czyny wobec Polaków z Zaolzia, a wiem o czym piszę ponieważ miałem znajomego stamtąd, to to co zrobiła sanacyjna "soldateska" w w 1938 roku było jednym z jej najdurniejszych posunięć.
Ps. Najdurniejszym według mnie było zwrócenie się do ZSRR 16 września 1939 roku z prośbą o udzielenie możliwości zakupu żywnosci i materiałów sanitarnych..
Zaznaczmy, że sieć 5G nie jest przeznaczona dla ludzi ale dla maszyn i sztucznej inteligencji, które splecione ze sobą wraz z innymi komponentami stworzy sieć kontroli i zawiadywania coś w rodzaju globalnego elektronicznego pastucha.
Ciekawie mówi o tym Cyrus Parsa w tłumaczonym na j.pol. wideo:
htt ps://www.youtube.com/watch?v=h38NDkzvJKE
Boże uchowaj od takiego wyzwalania. Nigdy więcej.
tagore - ultimatum nazywasz porozumieniem? A jak to się stało, że Niemcy "odstąpili nam" węzeł kolejowy w Boguminie? No oczywiście, też porozumienie (z nazistami). Historia jest prawdziwa, albo zakłamana. Ja wolę prawdziwą, chociaż dla Polski jest bardzo zła.
Ręka w rękę z Hitlerem (bez komentarza)
Polska aneksja Zaolzia została uznana przez opinię międzynarodową za bezprawną agresję
Jesienią 1918 r. między odradzającymi się państwami polskim i czeskim doszło do sporu o Śląsk Cieszyński, położony między płynącą przez Ostrawę Ostrawicą a Białą, nad którą leży Bielsko-Biała. Strona czeska podnosiła argument historyczny – przynależność Księstwa Cieszyńskiego do ziem Korony Czeskiej (od XIV w.). Równie ważny dla Czechów był jednak argument gospodarczo-strategiczny, ponieważ w regionie znajdowały się złoża węgla kamiennego, zlokalizowano tu wiele fabryk, hut i kopalń, tędy przebiegało też najważniejsze połączenie kolejowe ze Słowacją – kolej bogumińsko-koszycka. Strona polska z kolei powoływała się na argument etniczny, ponieważ największa grupa mieszkańców Śląska Cieszyńskiego posługiwała się językiem polskim lub opartą na nim gwarą cieszyńską. Taka motywacja nie przeszkadzała bynajmniej naszym władzom toczyć w tym samym okresie wojny z Zachodnioukraińską Republiką Ludową w imię argumentu historycznego stawianego ponad etnicznym.
Cios w plecy
W styczniu i lutym 1938 r. w czasie polsko-niemieckich rozmów na najwyższym szczeblu Niemcy poinformowali, że dążą do konfrontacji z Czechosłowacją. Choć nie ustalono szczegółów ewentualnej współpracy, można zaryzykować stwierdzenie, że między Polską a Niemcami doszło do zawarcia nieformalnego antyczeskiego porozumienia2. Coraz ściślejsze kontakty z hitlerowskimi dygnitarzami znalazły swój finał w okresie tzw. kryzysu sudeckiego, wywołanego żądaniami Niemców, by Czechosłowacja oddała tereny zamieszkiwane przez trzymilionową niemiecką mniejszość narodową.
Czystka etniczna
Na anektowanym Zaolziu „sanacyjni demokraci” przeprowadzili bezwzględną antyczeską czystkę. Oficjalnie chciano tylko wygnać czeskich szowinistów (większość i tak uciekła tuż przed aneksją) oraz czeską ludność, która osiedliła się po roku 1920.
Prof. Stanisław Żerko tak podsumował politykę Becka z 1938 r.: „Z kryzysu sudeckiego Polska wyszła z opinią państwa będącego de facto sprzymierzeńcem Rzeszy i naśladującego jej metody. Stosunki z Francją były zrujnowane
https://www.tygodnikprzeglad.pl/reka-reke-hitlerem/
Dziwny ten rezim, celebrowal Dzien Zwyciestwa 8 V. Dzis jest Dzien Zwyciestwa - 9go Maja. Polska zostala wyzwolona nie przez Zachod tylko dzieki ZSRR. Obok Armii Czerwonej walczyle tez nasze Armie, o ktorej rezim PiS nie ma fioletowego pojecia.
Pracownik portugalskiego banku w Polsce na podstawie ocen statystycznych Instytutu Hopkinsa ekstrapoluje widzimisię na temat Polski.
Tytuł to ściema ,w tekście jest "Jednocześnie, strona polska zadeklarowała pełną gotowość do współdziałania z KE w granicach kompetencji przyznanej Unii w traktatach." I to jest istota sprawy ,a nie jedna Pani drugiej Pani.
Ciekawe czym zajmują się teraz "przedsiębiorcy". Powiązane z PO i ściemniaczami internetowymi towarzystwo. Wszyscy przycięli fundusze na tą zabawę to i na luz bluss zabrakło.
Jak ładnie w okrągłe teksty można ubrać niemieckie potrzeby ,czyli polscy pracownicy ,niemieckiej służby zdrowia i opieki cichym bochaterem tekstu.
Polskie wojska wkroczyły na Zaolzie w porozumieniu z czeskim Rządem. Zakładano ,że ostateczny podział Zaolzia pomiędzy Polskę i Czechy nastąpi po odzyskaniu przez Czechy suwerenności na podstawie plebiscytu. W Polsce zaczęto formowanie ochotniczych oddziałów czeskich ,stąd
Czech w dywizjonie 303.
Propozycja sojuszu wojskowego ze strony Polski nie była uzależniona od ustępstw w sprawie Zaolzia.
"Socjalistyczna" historia trochę upraszcza.
jazming - nie jest dokładnie tak, jak piszesz. Niemcy zajęły znaczną część Czechosłowacji, a następnie wycofały się z niektórych obszarów (np. z węzła kolejowego w rejonie Bogumina), by wpuścić tam wojsko polskie. Odbyło się to po negocjacjach z Niemcami. Sądzisz, że Niemcy mieli taką fantazję, by Polakom dać bardzo ważny węzeł kolejowy? Ultimatum, które Polska przekazała władzom Czechosłowacji nas nie rozgrzesza, gdyż ultimatum też otrzymaliśmy od Hitlera (w sprawie Gdańska i korytarza), a nikt agresji wojsk niemieckich na Polskę nie kwestionuje. Różnica jest taka, że Polska walczyła, natomiast Czechosłowacja nie. Gdyby Czechosłowacja podjęła walkę, w podręcznikach historii (prawdziwej historii, gdyż takiej większość Polaków nie zna) byłoby napisane, że II wojna światowa rozpoczęła się od wspólnej agresji Niemiec i Polski na Czechosłowację. To przykre dla Polaków, ale nie jest to jedyny przypadek agresji - kilkanaście lat temu napadliśmy na Irak na rozkaz wuja Sama. Teraz nawiązujemy do najgorszych tradycji Polski międzywojennej, pomijając niemal zupełnie przeprowadzenie zamachu majowego przez Piłsudskiego wraz z tragicznymi ofiarami tego zamachu (znacznie większymi niż w czasie całego stanu wojennego w 1981 i 1982 roku)
USA też dążą do dominacji na świecie, ale tego ten zdrajca Polski boi sie powiedzieć.
TSUE może sobie gadać, a Bundesbank opuści program, o którym jest dyskusja i co im TSUE zrobi?
Rzeczywistość jest taka, że Polska wojnę przegrała, bo miała wiarołomnych sojuszników.
Polska nie musiała zawierać żadnej tajnej umowy z nikim, bo rząd Czechosłowacji zgodził się na polskie memorandum, w którym Polska zażądała zwrotu Zaolzia.
https://ngopole.pl/2019/09/30/zaolzie-odklamac-historie-konfliktu/
W końcu września 1938 roku, świadoma swego tragiczne go położenia i zbliżającego się nieuchronnie wkroczenia Niemców znaczna część czeskiej generalicji zwróciła się do swego premiera Edwarda Benesza z żądaniem zaproponowania Polsce federacji z Czechosłowacją. Gotowi byli zrezygnować w części z własnej suwerenności, by uratować państwo. Profesor Tadeusz Siergiejczyk obliczył, że w posagu do takiego związku obu państw 10-milionowa Czechosłowacja wnosiła 1600 nowoczesnych samolotów bojowych, 470 czołgów, 2700 dział i najnowocześniejsze w Europie zakłady zbrojeniowe. Tyle, że Benesz odmówił. Dzisiaj historia zastanawia się dlaczego odmówił, skoro podobny alians najpewniej zapobiegłby jakiejkolwiek wojnie? Odpowiedź znajduje w najtajniejszych dokumentach sowieckich ujawnionych niedawno przez Kriwickiego i Sudopłatowa, z których wynika, że Eduard Benesz był od 1938 roku tajnym agentem Moskwy. A Moskwa chciała wojny! Czy więc na pewno wszystko to było winą Józefa Becka, a marsz na Zaolzie haniebną współpracą polsko-niemiecką? https://historia.uwazamrze.pl/.../1149147/prawda-o-zaolziu
Niewolnictwo w nowym wydaniu. Dawniej przewożono niewolników galerami - dzisiaj samolotami. Mimo rosnącego bezrobocia, Polacy nie chcą katorżniczej pracy na plantacjach za grosze. Wolą szparagi za zachodnią granicą. Tak tworzą się niewolnicze klasy roboczych wołów. Nie trzeba wiedzy, inteligencji, doświadczenia - Pan, jak przed wiekami, ocenia mięśnie i stan zdrowia.
jak czytam ...cytuję",że grozi..itd..itd.." to śmiech pusty bierze....ten co to pisze to dureń,który nie wie co pisze....Jak czytam ile przestępstw dokonują na teremie Polski "ukrańcy" ... to zastanawiam się czy w tym procederze nie biorą udziału tzw,władze i rządzący...?....Posadzić do więzienia???..to można polaka,którego utrzymuje polskie społeczeństwo ale nie "ukraińca" .. którego należy wywalić na zbity pysk z Polski i dać wieczny zakaz wjazdu ...
"Obywatelom Ukrainy grozi do 5 lat pozbawienia wolności." hahahahaahah,to oczywiście dowcip.A kolejny mądry prokurator nie zarządził że będą odpowiadać z wolnej stopy? Może zwieją na ukrainę i będzie po sprawie i kłopocie.Ciekawe co bedzie z tym nożownikiem z baru? Zwieje czy poczeka? obstawiam pierwsze.
Pastuchy w klapkach strzelajacy z Jemenu pokazały, że to gówno i tak nie działa, więc może wycofują na śmietnik?
Pewnie druga połowa to biali, sama przyjezdna chołota. Rdzenni czerwonoskórzy Amerykanie nie chorują?
Czyżby jankesi oskarżyli Księżyc o posiadanie broni masowego rażenia i chcą tam zaprowadzić tę, no... demokrację?!?
Jak to nie widomo skąd pochodzi? Wyrósł na legendarnej, niewidzialnej broni chemicznej Saddama przecież!
Postawili matkę boską, więc chyba starano się w zamian podkreślić zasadność jakichś żydowskich roszczeń
Lekarz albo inżynier, tylko tacy do nas przyjeżdżają
Dla równowagi ukrainiec pchnął nożem Polaka i nawet nie został aresztowany,czekaja aż ucieknie jak inny który zgwałcił nastolatkę ale wskutek a jakże opieszałosci prokuratury i policji nawiał na ukrainę.
To w swietle działalnośći tzw polskiego wymiaru sprawiedliwości" kobieta prawie uniewinniona ,bo przecież powinna dostać za ukraińca z 10 lat plus 5 lat prac społecznych i przepraszać we wszystkich mediach w Polsce i na ukrainie.Ufff upiekło się je.Dla jasności to...ironia.
Oczywiście. Tutaj https://youtu.be/owzjRElqd1Q możesz sprawdzić, jak od lat niszczą tam polskość, przechowująnc marchew w piwnicach.
I, co najgorsze dla Morawieckiego, nie słuchają się Kaczyńskiego
A myślicie że u nas nie? Choćby ustawa o IPN,a i pewnie wiele innych.
To takie drobne zakupy mające mydlić nam oczy że dba się o polską zbrojeniówkę.A wiadomo że ogromne pieniądze ida do usa,gdzie jak zwykle przepłacamy za szrot nam niepotrzebny.
No to Morawiecki i cały rząd pis bardzo się ucieszy z takiej inicjatywy,jeszcze bardziej by ich ucieszyło gdyby te samoloty wywiozły bezrobotnych Polaków na Zachód.
A ponoć od 2018 jest zabronione propagowanie banderyzmu w Polsce-ponoć? Oczywiście co pewne prokuratura się tym nie zajmie ,a jak ktoś zgłosi to i tak prokuratura umorzy.Brak reakcji na takie numery przez polityków ,tzw wymiar sprawiedliwości,media rodzi coraz większą bezczelność .Oczywiście Ciaputowicz vel Ciapa palcem nie kiwnie w tej sprawie.