• Ta afera została rozniecona przez PiSowski rząd, aby przyćmić afery "medyczne" w PiSowskim Ministerstwie Zdrowia używając polskie służby. Gdzie Sławomir N. kradł? Łapówki brał na Ukrainie, a do Polski przemycał ukradzione pieniądze. To raczej nie jest na szkodę RP. O sprawie Sławomira N. ukraińskie media pisały już 2 lata temu, tak jak o przekrętach łapówkowych innego polskiego fachowca w ukraińskim rządzie Wojciecha Balczuna, który też pospiesznie porzucił swoje stanowisko w ukraińskim rządzie. Ani w przypadku Sławomira N., ani w sprawie Balczuna ukraińskie organy sprawiedliwości nie podjęły żadnych kroków prawnych. Co to jest NABU i kim jest jej dyrektor? NABU powstało pod wpływem USA i według wielu ukraińskich ekspertów jest pod kuratelą i sterowaniem amerykańskich przedstawicieli. Jeszcze trzy lata temu w partii Narodowy Front przedstawiano osobę Georga Kenta (zastępca szefa dyplomatycznej misji ambasady USA) jako głównego kuratora działań NABU. Większość spraw prowadzonych przez NABU skończyło się niczym, a jej działania określano jako polityczne prześladowania. Niektórzy politolodzy określają NABU jako amerykańską organizację szpiegowską posiadającą szerokie uprawnienia w zakresie podsłuchiwania, śledzenia, przesłuchiwania i zastraszania. Media udowodniły, że jej dyrektor Artiom Sytnik jest bezpośrednim kontaktem ambasady USA. Czy można sobie wyobrazić, że dyrektor Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy jest korupcjonistą??? To jest faktem - Artiom Sytnik przyjmował korzyści od innych osób ZA CO ZOSTAŁ SKAZANY PRAWOMOCNIE PRZEZ SĄD! Wszelkie próby odwołania go ze stanowiska odbijały się od blokady wpływów USA.

  • Z całym szacunkiem, ale Pan chyba zapomniał, że II RP została rozebrana i to znacznie gorzej niż Iwsza... ponaddo od tamtej pory Polski Naród nie odzyskał władzy, którą utracił po zamachu tego lewackiego bandyty Pisudskiego... Od tamtej pory następuje ciągła likwidacja elit, klasy średniej i ubożenie Polaków w ogóle (oczywiście ze skokowym przyspieszeniem po 1939). Dopóki będzie żywy mit Pilsudkiego zbudowany przez propagandę działającą pod osłoną sanacyjnego terroru, nie ma co liczyć na odbudowę Polski. Każdy zakłamany wypierdek pokroju Kaczyńskiego wylansuje się na "prawicowości" i "katolicyzmie".

  • Ha, ha, S. Nowak. Dlaczego mnie to nie zaskoczyło.

  • lp 20 July 2020, 20:55 Czaputowicz chce odejść

    Najwyższy czas! Dalszy komentarz zbędny.

  • "Zegarmistrz" myślał że jest "u siebie" i "zapomniał się" podzielić z kim trzeba tym co nakradł...

  • Znam tego tzw. gostka od herrr...... Tuseka!
    Ma tzw. tyPOwe polskie nazwisko! Jest słynny z tzw. afery z brylantowym zegarkiem.
    Ciekawe, że jak rusy zdobywali Polskę w czasie II wojny światowej to mieli uPOdobanie oprócz brutalnych gwałtów kobiet (nawet bardzo leciwych czy dziewczynek) również rabowanie zegarków!!....
    Może ON POchodzi z jednego z takich gwałtów?????.............

  • Rosja ma już kilka szczepionek zarejestrowanych w WHO, więc brytyjska trucizna nie jest im potrzebna.

  • Uważam za pilną sprawę to likwidacja powiatów. To przeżytek z epoki "króla ćwieczka" gdzie chłop furmanką ciągnioną przez konie lub pieszo mógł dotrzeć do powiatu drogą polną, żwirówką lub brukowaną, na odległość 20 kilometrów, bo do województwa to było 100 km. Teraz jest łączność satelitarna, telefony komórkowe, laptopy, autostrady, szybkie samochody. Po co te powiaty, to są ostanie reduty działaczy ZSL-PSL i po to zostały utworzne przez lobbystów nazywajacych się ludowcami a powszechnie już za PRL nazywanych "Chłopi z Marszałkowskiej"

  • Powstała moda na prezydentów: komików, żon blogerów, a potem może będą atrakcyjne żony piłkarzy. Łukaszenko jest rzeczywiście zgraną płytą, która hamuje rozwój Białorusi, ale takie eksperymenty mogą doprowadzić do całkowitego upadku jak na Ukrainie. Jak Zełenski, który niczego nie kontroluje, a pomocnicy manipulują wszystkim na jego konto.

  • Kto w Polsce zna pełną historię sprawy Magnickiego i jego sponsora Browdera? Czy rzeczywiście rosyjska policja ukradła firmę Browdera - Hermitage? Kto połknął 230mln$ wyłudzonych podatków? Czy Magnicki zarzucał kradzież tej firmy (i jej środków) policjantom prowadzącym dochodzenie (jak twierdzi Browser)? Czy Magnicki został zatłuczony pałkami przez policjantów?
    To jeden z filmów "dokumentalnych" o Magnitskim przedstawiający wersję Browdera "Justice for Sergei" (wersje: .en, .ru, .fr):
    www.justiceforsergei.com/video.php?id=2
    W skrócie historyjka jest następująca:
    Kilku policjantów i urzędników państwowych robią nalot i rewizję w firmie Braudera "Hermitage". Na podstawie zdobytych papierów przepisują firmę na własność podstawionych ludzi. Potem kradną 250mln$ przeznaczone na zaległe podatki. Magnitski zgłasza kradzież firmy i środków przeznaczonych na podatki oraz listę osób związanych z tym przekrętem na policję. Po miesiącu jest aresztowany, a po kolejnych 11 miesiącach umiera (wg wersji Braudera - zakatowany przez policjantów zamieszanych w przekręt).

    Podobny film, lecz wyświetlający wszystkie szczegóły sprawy, miał zamiar nakręcić Andriej Niekrasow - dziennikarz i dokumentalista mieszkający w zachodniej Europie. Wchodząc w sprawę coraz głębiej, zdał sobie sprawę z fałszu powszechnie przedstawianego w mediach. Film miał być pokazany w parlamencie UE w Brukseli. Nie za pierwszym razem się to udało - Brauder zagroził sądem wszystkim, którzy ten film pokażą. Film "Sprawa Magnitskiego. Za Kulisami" w rosyjskiej wersji językowej (jest i angielska - trzeba wygooglać):
    kadu.ru/video/695663-Zakon_Magnitskogo_Za_kulisami-Film
    Film jest naładowany wręcz dowodami oraz wyobrażeniami warunków w areszcie Magnitskiego. Ten film w skrócie:
    Rosjanka, księgowa firmy "Hermitage" przerażona przekrętami dziejącymi się w firmie zgłasza się z dokumentami na policję. Następuje rewizja w firmie. Właściciele przepisują firmę na "słupy" (na podstawie kopi dokumentów!!!) i ściągają z konta 250mln$, że niby to nowi właściciele przywłaszczyli. Magnitski nie zgłasza się sam na policję z jakoby zgłoszeniem popełnienia przestępstwa przez urzędników policji tylko jest wezwany na przesłuchanie i aresztowany. Na ciele Magnitskiego, ani sekcja, ani rodzina nie znalazła potwierdzenia zatłuczenia go pałkami. Zmarł na zawał, do czego przyczyniły się warunki pobytu w więzieniu i prawdopodobnie brak właściwej opieki zdrowotnej. Wznowiono śledztwo w sprawie Magnickiego i Browdera, a Magnitskiemu żadnego wyroku pośmiertnie nie zasądzono. Osoby odpowiedzialne za brak właściwej pomocy lekarskiej zostały skazane.

  • Chwała Bogu że istnieje ONR,Bąkiewicz narazie jest PISlubny,Radyyo MA ryja,a i RN skreca mocno w str PIS,CZAS REAKTYWOWAĆ ONR

  • Szczekaja na siebie jak glodne psy, UE-kiedy ta nieudana impreza sie wreszcie skoczy! Blok zaczyna sie chwiac, next: POLEXIT. Wowczas odzyskamy w chociaz 50% suwerennosci.

  • Bosak to wie, Kresowianie wiedzą, my wiemy, tylko pisowska kamaryla z Dudą na czele rżnie głupa i udaje że deszcz pada.

  • Polityka władz jest żadna w stosunku do ukrainy w normalnym kraju taki ktoś jak Deszcyca za te słowa zrównywania ukraińców katów rzeźników z ofiarami Polaków, wyleciał by z hukiem z Polski i został by persona non grata!
    Ja też mam pytanie do rządzących obecnie Polska jak i poprzedników bandy Tuska, kto będzie odpowiadał za wpuszczenie ukrainców w 2017r do Polski na ruch bezwizowe kogo mają w zapisach kto jest tym kozłem ofiarnym bo Ukraińcy w Polsce to PIĄTA kolumna śiepaczy!

    Szanowni dziennikarze proszę zadawać nie wygodne pytania władzy tak samo poprzedniej Tuska i Schetynie o czym trwały rozmowy z ukraincami i nie tylko, czy o Kawie czyja jest Kawa kto ma sorpac ta kawe bo uzurpatorów handlarzy jest cała masa! Od knowania i wchodzenia w
    dupe potomkom rezunów!

  • Tutejszym 19 July 2020, 08:30 W Wilnie wygrał Trzaskowski

    Trzaskowski na prezydenta Wilna, dostał przecież 352 głosy przeciwko 129!!!

  • "Bogini Polin" znowu przemówiła...

  • Wszystko ok ale Axel Springer jest amerykański...
    https://dorzeczy.pl/ekonomia/112043/Axel-Springer-w-rekach-Amerykanow-Miliarder-kupil-wiekszosc-akcji.html

  • Wiedza o zbrodniach ukraińskich na Polakach z okresu II-ej w.ś. jest w zasadzie dosyć znana ale o zbrodniach z okresu I-ej w.ś. w zasadzie żadna. O tym można się dowiedzieć z dokumentów prezentowanych pod linkiem
    http://niezwykle.com/o-okrucienstwach-hajdamackich-o-ukrainskich-zbrodniach-na-ludnosci-polskiej-z-1919-ktore-ujawnila-sejmowa-komisja-sledcza/
    Pomimo tych zbrodni władze II-ej Rzeczpospolitej wierzyły naiwnie, że z Ukraińcami można pokojowo wspólnie egzystować w jednym państwie a w rezultacie najwięksi zwolennicy ugody polsko-ukraińskiej zginęli w zamachach z rąk nacjonalistów ukraińskich tj. wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Tadeusz Hołówko w 1931 r. a Minister Spraw Wewnętrznych Bronisław Pieracki w 1934 r. A co najważniejsze, obecnie ci zamachowcy są honorowani na Ukrainie jako bohaterowie.
    Ukraińcy też poskarżyli się na władze RP na rzekome prześladowania i gwałty ze strony polskiej na Ukraińcach ale 30 stycznia 1932 r. Liga Narodów oddaliła skargę Ukraińców - "Polska nie prowadzi przeciwko Ukraińcom polityki prześladowań i gwałtów" – tak brzmiał fragment uchwały Ligi Narodów.
    Warto by obecne władze III-ej Rzeczpospolitej , w tym szczególnie prezydent A.Duda, wiedziały i znały przeszłość i doświadczenia własnego narodu żeby nie było, że i po szkodzie jesteśmy naiwni.

  • Ho, ho... Widzę, że prezydent "Długopis" zaczyna podpisywać mądre ustawy. Szkoda, że tak późno, ale przecież właśnie o to chodzi, żeby taka ustawa weszła w życie dopiero wtedy, gdy zdecydowana większość oprawców przeniesie się na tamten świat, za życia doznając niejednokrotnie dostatku i spokoju.
    Taka ustawa powinna była wejść w życie jakieś 10-20 lat temu(!).

  • Dobra, pośmialiśmy się wspólnie, ale nie karykaturujmy za bardzo. Przy artykule "Faktu" można się ubawić do łez (zwłaszcza przy akapicie dotyczącym łąki ze śpiewającymi ptaszkami) Ale "Fakt" trochę przesadził. Weźmy też na poprawkę to, że dziennik ten należy do Niemiaszków (Axel Springer).
    Przede wszystkim warto zauważyć, że inwestycja jest przeogromna, a zaangażowane w nią będzie wiele spółek, a nie tylko CPK. Wymaga to jakiejś koordynacji działań i współpracy. Zanim wykopie się dołek i położy pierwszą cegłę, najpierw sporządza się wielokrotne projekty inwestycyjne, poczynając od ogólnych, a następnie coraz bardziej szczegółowe. Spółka musi też zaprojektować budżet pod inwestycję, co wiąże się z wieloma prognozami finansowymi nie tylko samej inwestycji, ale także samej spółki, jaka by nie była (bo spółka musi wiedzieć, czy ze swoimi aktywami ogarnie takie wydatki). Prognozy finansowe to nie tylko tabelki, ale mnóstwo obliczeń wielu wskaźników finansowych i makroekonomicznych. Zanim jednak spółka zaprojektuje swój budżet, musi znać ceny rynkowe materiałów budowlanych i wszelkiego rodzaju usług (nie tylko budowlanych). I to musi być dynamika cen na przestrzeni lat. Więc musi rozmawiać już z wieloma kontrahentami, kontrahenci muszą opracować kosztorysy, najpierw wstępne, później szczegółowe. Spółka PCK następnie musi je przeanalizować i dopiero na tej podstawie będzie tworzyć budżet pod inwestycję. A tworzenie budżetu inwestycyjnego to -proszę mi wierzyć- od groma roboty i obliczeń. A niech jeszcze odpukać nastąpią jakieś wahania rynkowe w skali makro i budżet trzeba opracowywać od nowa. Po etapie budżetowania spółka przystępuje do realizacji inwestycji, zaczynając od wyboru kontrahentów, wykonawców i podwykonawców, jak ich już wybierze, zawiera umowy. Umowy są też negocjowane przed podpisaniem. Wykonawcy lub spółka CPK lub wspólnie opracowują plan działań zależnie od umów) i dopiero rozpoczyna się budowa. Zawsze jest tak, że nawet zanim ludzie postronni zobaczą pierwszych robotników jest mnóstwo pracy głównie umysłowej i organizacyjnej, której po prostu nie widać fizycznie gołym okiem. Dlatego artykuł niemieckiego "Faktu" szczerze mnie rozbawił. Tak niskiego poziomu dziennikarstwa (o ile można to nazwać dziennikarstwem) dawno nie widziałem.
    Z drugiej strony wyjaśnienia samej spółki są na poziomie przedszkolnym. Zamiast złożyć wyjaśnienie jak przysłowiowej krowie na granicy, bo to jest informacja przede wszystkim dla nas, dla ludzi, dla opinii publicznej, a nie dla "Faktu". I dziennikarzyna ze Springera doskonale zdaje sobie sprawę zarówno z tego, kim jest de facto adresat takiego oświadczenia, jak i tego, ile pracy jest przy dużych inwestycjach jeszcze przed wjechaniem pierwszej koparki, tylko jego celem było po prostu dopiec obecnej władzy). Może spółka jest już tak zapracowana, że nikt nie miał czasu dac obszerniejszego wyjaśnienia, a może jednak osoby tam działające sa mało kompetentne. Ufam, że to pierwsze było przyczyną tego. W końcu preziowie spółki przytulają za swoją pracę pokaźne sumki. Osobiście wg mnie sa one wciąż zbyt duże, mimo, że nie są już to te kominowe płace, jak za PO, no i wiem, że i pracę umysłową też należy odpowiednio wycenić.
    Toteż nie robiłbym afery z tego powodu, natomiast powinno się uważnie śledzić postęp tej inwestycji, w końcu jest to jedna z najwększych inwestycji w naszych czasach.

  • Kontrakty medżerskie takie są ,w każdej chwili może być "wylot". Fakt powinien napisać jakie są wynagrodzenia realizyjących nieustajaca budowę berlińskiego lotniska jako punktu odniesienia.

  • Tylko czekać jak zaczną masowo wiać przed eutanazją i innymi tęczowymi "dobrodziejstwami" . Pozwolili masonom zrobić z wolnych krajów lewackie dyktatury to teraz mają...

  • Sledzily czy "przechwycily", rozpoznawczy czy szpiegowski? Zabawa w slowa trwa.

  • To mogą być samoloty produkcji sowieckiej

  • 5G Huawei jest najbardeziej zaawansowane, najlepsze i najtańsze. Amerykanie nie mają 5G, ale blokują kitajców, bo jak wreszcie opracują, to żeby byli jeszcze jacyś kupcy na ich chłam.

  • Kaczyński powinien robić z opozycją totalną to samo co Piłsudski z opozycją w tamtym czasie. To było słuszne postępowanie bo gdyby Piłsudski tego nie zrobił to II-a RP została by rozebrana tak jak I-a z akceptacją sejmu i Polski by nie było.

  • Tutejszym 18 July 2020, 03:46 W Wilnie wygrał Trzaskowski

    Im dalej od Polski tym Trzaskowski mocniejszy, za wyjątkiem USA.

  • to żart, prawda..?

  • Turasy juz tak mają... czy seldżuckie, czy azerskie, czy inne...

  • Pamiętam badania jakiegoś ukraińskiego instytutu naukowego (chyba z 2012r) dotyczącego liczby Ukraińców posługujących się w domu językiem rosyjskim - wyszło 62%. Obecne dane socjologicznych badań są odwrotne - nieznaczna przewaga ukraińskiego. Czy to jest jednak autentyczna przemiana, czy presja siłowej ukrainizacji i obawa przed ujawnianiem własnych preferencji językowych. Nawet znany ukraiński, poroszenkowski dziennikarz Dmitrij Gordon stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że w Kijowie ponad 70% mieszkańców posługuje się na co dzień rosyjskim.

  • Zgadzam się z większą częścią wypowiedzi, ale szkoda, że nie zdajesz sobie sprawy, że "patriotyzm" Piłsudskiego był podobny do "patriotyzmu" PiSowskiego... gdyby nie sanacja która Narodowców i Ludowców mordowała i katowała po więzieniach a Naród dusiła terrorem wymiksowanym z socjalizmu i faszyzmu, to może Polska przetrała by 20 lecie w lepszej kondycji i mądrzej przystąpiła do wojny...

  • "wartości zrodzonych na podłożu kultur greckiej i rzymskiej, wzbogaconych przez pierwiastek judeochrześcijański." No to jest wytrych dla fanów judeopolonii...

  • Wszystko zależy od interpretacji. Czym było wówczas Wielkie Księstwo Litewskie i co miało wspólnego z obecną Litwą? Było to państwo ponad dwukrotnie większe od ówczesnej Polski, sięgające od Bałtyku po morze Czarne (Polska z terytoriami lennymi Hospodarstwa Mołdawskiego też sięgała do morza Czarnego), a na wschód ze sto kilkadziesiąt km do Moskwy. Obejmowało oprócz terenów obecnej Litwy (poniżej 10% Litwinów na całej ówczesnej "Litwe"), całą obecną Białoruś, większą część dzisiejszej Ukrainy i dużą część obecnej Rosji. Jagiełło nie mówił po litewsku (nie wiem czy go znał), tylko w gwarze zachodnio-ruskiej. Języki białoruski i ukraiński nie istniały, a gwary tych terenów określane były jako język ruski (zachodnioruski) (bardziej wschodnie obszary Księstwa Moskiewskiego posługiwały się językiem określanym jako wielkoruski). Ilu więc "Ruskich" było w koalicji antykrzyżackiej? Czy manipulacja sojusznikami "Litwinami" w polskiej historii nie jest przegięciem?

  • A czy to nie jest dziwne, że wydali pozwolenie, spałują marsz tak jak wiele innych do tej pory i dopiero wtedy uzyskają wyrok? Nacjonal to Naród! Naród winien skończyć z PiSkaniem i mamrotami a zacząć realnie robić POLSKĘ! Tak jak Piłsudski!

  • **I do tego potrzebują WOTu w Izraelu, bo żydów jest zbyt mało. To o to chodziło panu Kara - tiny.pl/tv6hj, czemu sprzeciwił się Macierewicz. Za co wyleciał na zbity pysk, bo i Smoleńsk mu wyrwano i ośmieszono go. No może i słusznie, bo figlował z jakimś ciepłym żydkiem z NY. Wniosek? Gdzie nie spluniesz to trafisz parcha!**

  • Przepraszam, a kogo to jeszcze dziwi? Przecież PiS to gorliwy obrońca zboków - tiny.pl/tp83k i tu - tiny.pl/tpjb6 i tu - tiny.pl/t18zr_. A w szkołach „Tęczowe Piątki” i integrowanie nastolatek z kozojeƅami. To ONI, żydoPiSdowcy i ich HOMO-ZOMO w akcji!

  • To tak jak LOT i El-Al. Z Jojne Srojne w Zarządzie!

  • A'propos przypominania - kiedy AM wepchnął Misiewicza do RN PGZ to "środowiska" natychmiast wezwały JUDĘ do NY. I to stamtąd, telefonicznie, JUDA wymógł usunięcie go, a potem usunięcie samego AM, prawda!? Przypomnę też o pewnym żydzie buszującym po biurach zarządu PGZ w Radomiu, który w sobotę po prostu pakował dokumenty z tego biura do reklamówki! Został oczywiście zatrzymany i przeproszony, wy debile polskie zasrańce! Że o podmiance Patriotów na żydłackie Proce Dawida nie wspomnę! TFUU!

    To wy wybraliście znów JUDĘ! Za 499,99!

  • Brawo .
    W końcu konkrety odnośnie wypowiedzenia tej pseudo konwencji.

  • Wszystko ładnie tylko po co biuro konstrukcyjne z Ukrainy

  • Taka ciekawostka, czyli za jednego z głównych sprawców tego "drugiego Grunwaldu" (Tannenbergu) tym razem dla Rosjan uchodzi...Niemiec w służbie carskiej Paul von Rennenkampf

  • Dla jednych pandemia i śmierć, dla innych Eldorado. Takiej władzy trzeba się trzymać, alternatywą jest wieloletnie więzienie.

  • Jak to rozumieć, przecież Rosja wyprzedza te kraje w opracowaniu szczepionki. Chyba tylko chęcią uniknięcia blamażu.

  • Zaskakuje mnie brak poparcie ze strony SLD - czyżby byli takimi samymi zdrajcami narodu polskiego co PO i PiS?

  • Tja. Szczególnie Rosjanie się popisałi pod Grunwaldem w 1914. Taaaaka klęska!

  • Poznaniak74 17 July 2020, 11:11 W Puławach Mołdawianin zadźgał Ukrainkę

    No cóż, jak widać obietnice PiSu że nie "zaleje falą imigrantów" Polski spełniają się na naszych oczach...

  • Gwoli sprawiedliwości, należałoby napisać ze obecni Litwini twierdzą to samo...

  • Uważajcie Panowie, prok. XXX nie śpi, ściga "mowę nienawiści".
    Uważajcie, aby treść Waszego projektu była ujęta w odpowiednią formę.
    Ja za swobodną wypowiedź dostałem wyrok 10 miesięcy więzienia.
    Tzn za wypowiedź do Ambasadora Deszczycy i za dupę Isajewa.
    Mogę pisać co chcę, Wy możecie pisać też, i tak nic z tego nie wyjdzie.
    Moim zdaniem pogarda Ukraińców i ich bezkarność jest niezmienne.

  • Brawo Posłowie Konfederacji!!!!

  • Z faktu, że nikt mu nie przy...lił po takim tekście wynika prosty wniosek - tam nie ma Polaków! Repolonizacja mediów była jedną z obietnic wyborczych w 2015. Przypomnijmy, ustawę miał przygotować niejaki Czabański! I uświadommy żydoPiSdoską biomasę, że w zamian przygotował szyderczą ustawę o likwidacji hodowli zwierząt futerkowych! Przypomnijmy też sławny żydowski komiks o Polakach.