Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • jazmig 23 September 2020, 07:41 Media: Kaczyński żąda od Ziobry rezygnacji z „krucjaty ideologicznej”

    Nie ma ustawy covidowej, ta ustawa nazywa się Bezkarność+. Rezygnacja z kampanii przeciwko ideologii lgbt i 5 dla zwierząt oznacza, że PiS staje się partią czerwono - tęczową.

  • Fjutinetocyka 23 September 2020, 06:07 W Rosji rozbił się myśliwiec Su-30

    :)

  • Fjutinetocyka 23 September 2020, 06:06 MON zapewnia, że polskie okręty podwodne spełniają zasady BHP i nie są niebezpieczne dla załóg

    Oczywiście, że są bezpieczne. To nie ruski kursk

  • gresu 23 September 2020, 05:23 Pompeo: USA budują koalicję mającą uniemożliwić dokończenie Nord Stream 2

    Dobrze że Niemcy są niezależne od USA. ,?

  • gresu 23 September 2020, 05:18 Pompeo: USA budują koalicję mającą uniemożliwić dokończenie Nord Stream 2

    Gresu

  • gresu 23 September 2020, 05:17 Pompeo: USA budują koalicję mającą uniemożliwić dokończenie Nord Stream 2

    Swoj

  • Kasper1 22 September 2020, 20:01 Pompeo: USA budują koalicję mającą uniemożliwić dokończenie Nord Stream 2

    "Pracujemy, żeby mieć pewność, że zbudujemy koalicję, która to uniemożliwi." - Pompeo myli się jego życzeniowe myślenie z rzeczywistością bo koalicja którą Amerykanie "zbudują" już jest zbudowana i składa z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii oraz Ukrainy i w związku z ich "wielkim" znaczeniem w Unii oraz poza nią z pewnością będzie mogła cokolwiek w Europie uniemożliwić lub umożliwić. Poza tym skoro te amerykańskie sankcje są tak potężne i rzekomo mogą zmusić Niemcy oraz wszystkich innych zwolenników tej inwestycji do jej porzucenia to po co budować koalicję i nią straszyć?

  • jaro7 22 September 2020, 19:48 Ukraiński portal: Niemcy rozpoczęli obławy na nielegalnych pracowników z Ukrainy

    Lata mi to i powiewa ale śmieszy mnie niemiecka policja,bo imigrantów i to nielegalnych o śniadym i czarnym kolorze skóry jakoś nie ścigają,pewnie ze strachu lub nakazu z góry.

  • jaro7 22 September 2020, 19:45 Wjatrowycz szefem partii Poroszenki w Stanisławowie

    No Wiatrowycz "hieroj" z automatem hahahah ,jak taki "odważny" to na front,tam niech pokaże co potrafi.Podpowiem że tam przeciwnik uzbrojony,a nie bezbronne kobiety,dzieci i starcy.

  • Roman1 22 September 2020, 09:15 Nawalny domaga się zwrotu swojego ubrania - uważa, że mogą być na nim ślady Nowiczoka

    Nawalny, a może santo subito.

  • jazmig 22 September 2020, 05:13 Minister zdrowia: Polski system ochrony zdrowia jest przygotowany na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem

    Wykryte zarażenia nie są problemem, problemem byłby wzrost ostrych przypadków covid19 i grypy.

  • Fjutinetocyka 21 September 2020, 06:18 Do końca roku 70% sprzętu rosyjskich sił zbrojnych będzie wymieniona na nowy

    Czyli 70% sołdatów dostanie nowe onuce. Reszta w dalszym ciągu będzie sypała słomę do trepów

  • Andrzej2 21 September 2020, 06:09 Ambasada Ukrainy w RP w rocznicę "krwawej niedzieli": źródłem wzajemnej wrogości była polityka narodowościowa II RP

    Polityka II RP nie mogla byc i nie byla zrodlem wzaiemnej wrogosci. Polityka narodowosciowa II RP miala na celu pozyskanie Ukraincow, w celu budowania wspolnej ojczyzny, wspolnej przyszlosci, a nie wrogosci i nienawisci. Wrogosc i nienawisc do Polakow zapoczatkowali szowinisci z UWO i kontynuowali to dalej szowinisci z OUN. Jak wskazuja badania historyczne, liczne wywiady tak ze strona ukrainska ,jak i polska , w okresie miedzywojennym, ludnosc polska i ukrainska wspolzyla dobrze lub bardzo dobrze, swiadczy o tym wysoki procent malzenstw mieszanych polsko-ukrainskich powyzej 35%. Nienawisc i wrogosc do Polakow zaczela kielkowac okolo 1/2 roku przed wybuchem II ws. byla produktem szowinistow z OUN. Polacy nie mieli potrzeby , aby wrogo odnosic sie do Ukraincow, wrecz odwrotnie, byli nastawieni do nich przyjaznie. Apogeum nienawisci nastapilo w 43 r., kiedy szowinisci z OUN rozpoczeli planowe ludobojstwo Polakow na Wolyniu, nastepnie w Malopolsce Wsch. W tej sytuacji trudno , aby Polacy byli w dalszym ciagu przejaznie nastawieni do swoich oprawcow. To okrutne , nie majace odpowiednika w cywilizowanym swiecie barbarzynstwo bylo bezsensowne, wrecz glupie politycznie. W ukladzie politycznym , jaki w tym czasie istnial Ukraincy nie mieli zadnych szans na wywalczenie niepodleglosci. Wszystkie "karty" mial w reku Stalin i to on chcial odtworzyc swoj stan posiadania z 40 r. Dlaczego wymordowano Polakow, chyba tylko po to , aby zrabowac ich mienie, i w tym sensie sie wzbogacic , kosztem swoich polskich sasiadow. Bo przeciez to bezsensowne ludobojstwo nie przyblizylo Ukraincow nawet o milimetr do niepodleglosci. Niepodleglosc otrzymali dzieki temu ,ze powstala "Solidarnosc"w Polsce, ktora zapoczatkowala przemiany w Europie srodkowo-wschodniej. W nastepstwie czego Gorbaczow podarowal im niepodleglosc. Pomniki powinni stawiac nie oprawcom typu Bandera, Szuchewycz, Klaczkiewicz i inni lecz pomnik winien miec Walesa oraz Gorbaczow na glownym placu w Kijowie.

  • Czeslaw 21 September 2020, 04:40 "Piątka dla zwierząt": Bosak: Polska właśnie popełnia zbiorowe samobójstwo gospodarcze

    Na razie w spokoju zostawili hodowie owiec ale jak tak dalej pójdzie to i owiec się czepią, koni góralskich już się czepiają

  • Roman1 20 September 2020, 11:23 Nawalny publikuje swoje zdjęcia, z trudnością się porusza

    Mamy nowego celebrytę. Ogarniają mnie mdłości.

  • jazmig 20 September 2020, 09:18 Rzecznik resortu zdrowia o rekordowej ilości zakażeń: to efekt powrotu ludzi do normalnego życia

    Prawda jest taka, że zaprzestano testów losowych pod kopalniami i innymi firmami, a testuje się jedynie osoby z objawami oraz tymi, które miały kontakt z zarażonymi ludźmi. Dlatego wzrósł stosunek wyników + do liczby testów z 0,3 do 0,5%

  • Roman1 20 September 2020, 08:54 Premier Morawiecki interweniuje ws. syna białoruskich aktywistów. „To barbarzyństwo musi się skończyć”

    każda zakłamana łajza mnie rozczula, gdy broni zasad - jest wtedy śmieszna

  • Wolf 19 September 2020, 19:39 Białoruś: Aktywistka Alena Łazarczyk odebrała syna z ośrodka opieki

    Propaganda na portalu Kresy.pl ?!
    Prawda jest zupełnie inna:
    В Министерстве образования прокомментировали случай с 6-летним Артемом, которого забрали у родителей в приют, сообщили в программе Новости «24 часа» на СТВ.
    Эту историю активно подхватили Telegram-каналы, увязав это с тем, что родители не раз участвовали в акциях протеста.
    Напомним, Елену Лазарчик задержали 17 сентября. Ее сын-первоклассник находился в группе продленного дня. После 18:00 никто из родителей или родственников за ним не пришел. Ребенка отвели домой, но дверь никто не открыл. Тогда мальчика направили в детский социальный приют. Вечером того же дня его мама вернулась из отделения милиции, однако в приют за сыном обратилась лишь на следующий день.
    Елена Головнева, заместитель начальника Управления социальной, воспитательной и идеологической работы Министерства образования Беларуси:
    Когда пытались выяснить, есть ли кто-то дома, в семью педагог выходил вместе с ребенком. То есть мальчик сам показал, где он живет.
    Нужно учитывать, что этот ребенок – первоклассник. Он только пошел в школу, и для него это, безусловно, тоже была стрессовая ситуация.
    В этот же день Лазарчик появилась дома, в 23 часа фактически. Она не предпринимала никаких попыток к тому, чтобы узнать вечером в четверг, где ее ребенок. Она не ответила ни на смски, ни на звонки, которые были на ее телефоне. На следующий день она обратилась в школу. Директор ей разъяснила, где находится ребенок, поэтому она пошла в приют для того, чтобы узнать, как забрать ребенка. Она предоставила сегодня все необходимые документы, которые у нее были запрошены, и ребенка ей вернули.
    Всего в этой семье пятеро детей. Папа за последнее время привлекался к административной ответственности по 13 статьям – от хулиганства до организации беспорядков. Был привлечен и к уголовной ответственности за уклонение от содержания детей. Мама также неоднократно лишалась родительских прав, но об этих фактах Telegram-каналы почему-то умолчали.
    Źródło:
    http://www.ctv.by/novosti-minska-i-minskoy-oblasti/ne-otvetila-ni-na-smski-ni-na-zvonki-v-minobrazovaniya

  • Roman1 19 September 2020, 11:56 Premier Morawiecki interweniuje ws. syna białoruskich aktywistów. „To barbarzyństwo musi się skończyć”

    Barbarzyństwem było wmawianie Polakom, że pandemia się skończyła i żeby szli głosować na Dudę. Rzadko zdarza się premier łajza.

  • Poznaniak74 19 September 2020, 11:13 Premier Morawiecki interweniuje ws. syna białoruskich aktywistów. „To barbarzyństwo musi się skończyć”

    VATeusz zamiast wypisywać tylko same "kocopoły" niech zacznie tez przeglądać twittera, to by się dowiedział że chłopca już przekazano rodzinie...
    https://twitter.com/Den_2042/status/1307268702426062854

  • andrzej03 19 September 2020, 09:48 Chasydzi opuścili białorusko-ukraińską granicę. Zostały po nich sterty śmieci [+VIDEO]

    Podobnie wyglądają autobusy w Krakowie po ich wizytach Jednym słowem BRUDASY!

  • Roman1 19 September 2020, 09:31 Rzecznik Kremla uważa, że za sprawą Nawalnego kryje się zbyt wiele absurdów

    Czy jeszcze coś innego wywieziono z Rosji do Niemiec, czy też "demokratyczna opozycja" wiedziała co zabrać i zabrała tylko zarażoną butelkę?

  • gotan 19 September 2020, 06:57 Senatorowie z USA piszą do Dudy. Krytykują go, TVP i PiS za „antysemicką retorykę” i brak restytucji mienia pożydowskiego

    ci senatorowie mogą nas pocałować (jak mawiają górale) w żyć!...Polacy nie zamierzają dyskutować na tematy, wiadome tylko żydkom...Polacy znają historię plemienia Judy i nie zamierzają komentować, że złodzieje (najwięksi) wywodzą się z "narodu wybranego"....A więc żydowscy oszuści z firmy "holocaust"....Szalom !

  • turkuc_podjadek 19 September 2020, 00:35 Senatorowie z USA piszą do Dudy. Krytykują go, TVP i PiS za „antysemicką retorykę” i brak restytucji mienia pożydowskiego

    Ja tam żadnej różnicy nie widzę między pojęciami:
    ziemia obiecana - przestrzeń życiowa,
    naród wybrany - rasa panów.
    Cholerni faszyści!

  • jaro7 18 September 2020, 13:29 Jonny Daniels broni uboju rytualnego

    No jak sierżant jest przeciwny to niech J.K sie zastanowi,bo jeszcze Żorżeta pogrozi paluchem i będzie po ptakach.

  • jaro7 18 September 2020, 13:26 Polska i Litwa zatwierdziły harmonogram deklaracji w sprawie oświaty

    Czas pokaże co z tego wyjdzie.Litwini wiele razy obiecywali a potem jak zwykle robili swoje czyli prześladowali Polaków.Nie ufam im nawet w 1%.I kiedy nastąpi zmaiana ambasadora na litwie ,obecna nas kompromituje i nie chodzi tu o jej czaplinowski melonik.

  • jaro7 18 September 2020, 13:23 Senatorowie z USA piszą do Dudy. Krytykują go, TVP i PiS za „antysemicką retorykę” i brak restytucji mienia pożydowskiego

    A co powiedzą(NIC) na temat antypolskiej retoryki uprawianej przez żydów od dawna,bezkarnie,kłamliwie?

  • Czeslaw 18 September 2020, 13:07 Szef KPRM: rząd mniejszościowy i przyspieszone wybory to dziś realna opcja

    PiS sprzymierzyło się z czerwoną i tęczowa zarazą by niszczyć polską wieś, podobnie czynili to komuniści za czasów PRL, nawet podobne argumenty: komuniści prześladowali kułaków tzn. w ich mniemaniu bogatych chłopów a teraz "bogate lobby futrzarskie". Ciekawe że jak bogate to musi być niedobre? Jeżeli będą wybory to PiS moze stracić władzę, tak jak wówczas gdy razem z GW, PO i PSL niszczył Leppera i Giertycha, doprowadził do wyborów i przegrał a w rezultacie skończyło się to tragedią smoleńską. Jak PiS przegra wybory to Kaczyński będzie z rozpaczą obserwował jak lewica, w tym obrońcy zwierząt, zaczną swoje urzedowanie od demolowania pomników Jego brata

  • 1000_szabel 18 September 2020, 09:46 Szef KPRM: rząd mniejszościowy i przyspieszone wybory to dziś realna opcja

    Bezczelność PiS prekracza już wszelkie granice. Tak przy okazji... warto zwrócić uwagę, które partie głosowały za niekorzystnym dla Polski projekcie ustawy.

  • turkuc_podjadek 18 September 2020, 09:02 Trzeszczy w koalicji rządowej. PiS wycofuje projekt "Bezkarność Plus" i stawia ultimatum

    Jaka piekna tragedia, ech!

  • turkuc_podjadek 18 September 2020, 09:01 Jonny Daniels broni uboju rytualnego

    Te wasze tzw. koszerne procedury są po to żeby z mięsa odeszła krew i się wam tak szybko na pustyni nie psuło. Robienie z prostej życiowej zasady pomagającej żyć jakimś pastuchom na pustyni religii jest... dziwne (uzyłbym innego słowa, ale zaraz w odpowiedzi się pojawi magiczne słowko na "anty...")

  • turkuc_podjadek 18 September 2020, 08:57 Sejm przyjął ustawę o ratyfikacji umowy o wzmocnionej współpracy wojskowej z USA

    No i już wiadomo co przykryli awanturą przy ochronie zwierząt. Bez echa i awantury przeszło oddanie Polski z okupacje amrykańską :(
    Był kiedyś radziecki kupant, teraz przyszedł jankeski - jak nie gówno, to nasrane - kiedy wreszcie tym krajem zaczną rządzić Polacy i czy kiedys będzie ten nasz biedny kraj wreszcie niepodległy?

  • turkuc_podjadek 18 September 2020, 08:50 Suski: koalicji już nie ma, na dziś jesteśmy zdecydowani na rząd mniejszościowy

    Znależli dobry pretekst żeby pozbyć się Ziobry?

  • Roman1 18 September 2020, 08:10 Parlament Europejski nie będzie uznawał Aleksandra Łukaszenki za prezydenta

    Ponieważ niejaki Guaido nie pełni chwilowo obowiązków prezydenta Wenezueli może by go sprowadzić na Białoruś. Unia wraz z CIA wszak może zrobić wszystko. Brawo, tylko że przydałby się psychiatra.

  • Roman1 18 September 2020, 08:01 Polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe w Wilnie. Morawiecki przedstawił plan dla Białorusi, wart przynajmniej miliard euro

    Czy Litwini szanują już prawa Polaków do ich rodowych nazwisk? Czy Morawiecki - zdrajca Polaków nie widzi problemu?

  • 1000_szabel 18 September 2020, 00:04 Wiceprezes PiS zostanie członkiem zarządu NBP

    Reasumując: czym różni się PiS od PO? Niczym.

  • Tutejszym 17 September 2020, 18:13 Jest wyrok Sądu Najwyższego w sprawie "ustawy dezubekizacyjnej"

    Zakonotowałem, chyba jest coś na rzeczy w Twojej wypowiedzi.

  • Stefans 17 September 2020, 14:38 PE przyjął krytyczny raport o praworządności w Polsce

    Czy to już zawsze 17 września będziemy otrzymywać ,,zdradziecki cios w plecy'' ??

  • jaro7 17 September 2020, 14:32 Mesko proponuje nowy, całkowicie polski granatnik

    Znając "tempo' prac np na karabinem MSBS Grot" (10 lat) to szanse na wdrożenie sa mizerne.

  • jaro7 17 September 2020, 14:24 Niemieckie media po zawieszeniu 29 policjantów za prawicowy ekstremizm: to może być problem strukturalny

    Wcześniej zrobili nagonkę i usunęli żołnierzy o prawicowych poglądach,teraz robią to samo z policją.Tam maja byc poglądy TYLKO lewicowe i tęczowe.Policjantów w Londynie nazywa się już "Tęczowi Bobi"

  • Tutejszym 17 September 2020, 13:48 PE przyjął krytyczny raport o praworządności w Polsce

    A wszystkiemu winien wybrany przez Polaków prawicowy kierunek rządu!!!

  • Kasper1 17 September 2020, 13:12 Rosja wysłała bombowce nad Morze Czarne, miały być eskortowane przez "zagraniczne odrzutowce"

    TU-142 jest tak samo "zabytkowy" jak B-52 a wykorzystywanie tych maszyn jest planowane na następne dziesięciolecie albo dłużej. Oba te samoloty przypominają swoje pierwowzory tylko z wyglądu a więc proponuję nie kompromitować się.

  • Kasper1 17 September 2020, 13:02 Nawalnego otruto w hotelu w Tomsku? Tak twierdzą jego współpracownicy [+VIDEO]

    Niezłe :)

  • Roman1 17 September 2020, 12:54 Nawalnego otruto w hotelu w Tomsku? Tak twierdzą jego współpracownicy [+VIDEO]

    Ale heca. Nawalny otruty nowiczokiem dwa razy i żyje. Jest lepszy od teściowej, która szła przez las i pogryzły ją żmije. Żmije pozdychały, a teściowa żyje.

  • turkuc_podjadek 17 September 2020, 10:32 Rosja wysłała bombowce nad Morze Czarne, miały być eskortowane przez "zagraniczne odrzutowce"

    Znowu parada jakiegoś zabytkowego sprzętu?

  • turkuc_podjadek 17 September 2020, 09:32 Amerykańskie bombowce B-1 Lancer w przestrzeni powietrznej nad wodami Morza Wschodniosyberyjskiego

    Była ogłaszana jakaś parada zabytkowego uzbrojenia? Musiałem przegapić informację...

  • turkuc_podjadek 17 September 2020, 09:25 Braun o umowie wojskowej z USA: "Kolonizacja Plus" [+VIDEO]

    Była okupacja radziecka, jest jankeska. Jak nie gówno, to nasrane.
    Przydaloby się żeby tym krajem wreszcie zaczęli rządzić Polacy!

  • turkuc_podjadek 17 September 2020, 09:22 Kapłan pomagał ubogim i bezdomnym - został zamordowany przez imigranta

    Jak Indianie wpuścili imigrantów, to też zostali wymordowani, a nieliczni, którzy ocaleli, pozamykani w rezerwatach

  • turkuc_podjadek 17 September 2020, 09:16 Sztab wyborczy Trumpa wzywał do "wspierania naszych żołnierzy" przy pomocy zdjęć rosyjskich myśliwców

    I to jest ta rosyjska interwencja w wyniki wyborów w usa. Ale banda baranów w tym usa :)

  • turkuc_podjadek 17 September 2020, 09:12 „Piątką dla zwierząt” w Sejmie. Burzliwe obrady, nocne prace i opór w klubie PiS

    Ciekawe czy padły oskarżenia, że ograniczanie uboju rytualnego, to ten... no... antysemityzm!

« Poprzednia 1 … 346 347 348 349 350 … 3,450 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • Jasno to widze
  • MocnyFool
  • kmvar
  • Bartosz
  • elbezet
  • Pol_AK
  • franciszekk
  • cjbmt
  • Ragnarok
  • zp
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 330 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
45%
Przewiń do góry