Nie rozumiesz podstawowej różnicy - Polacy na Wileńszczyźnie są u siebie, na ojcowiznie, w Chicago to choćby zasłużona to jednak Polonia. Skąd inąd nawet Polonia ma prawo bronić się przed atakami wymierzonymi w siebie przez wszelkiej maści szowinistów, a co dopiero mieszkańcy Wileńszczyzny...
Można tylko pozazdrościć takiego ministra. A nasza polskojęzyczna sługusowa władza wpuszcza ich milionami, daje im wiele przywilejów i lepiej traktuje od Polaków; udaje że nie ma problemów.
Ciekawe ilu z tych "kombatantów" było leczonych w Polsce, oczywiscie za pieniądze polskiego podatnika?
https://premium.wprost.pl/496401/polska-dotychczas-zaplacila-700-tysiecy-zlotych-za-leczenie-ukrainskich-zolnierzy.html
Dwa dni temu umieściłem tą info(o tej skandalicznej wypowiedzi)na portaluTVN 24,TVPINFO,ONET,KONFEDERACJA POLSAT NEWS(Z tego ostatniego usunięto),pytając czy będzie jakaś reakcja mediów i polityków? Reakcja jest dopiero teraz i to bardzo skromna(Doroszewska do natychmiastowego odwołania).Żeby wstać z kolan w polityce zagranicznej najpierw trzeba się na nich znaleźć ,obecna pozycja to leżenie na pysku.
Pinochet wyprowadził Chile z wojny domowej i biedy na poziom najbogatszego państwa regionu. Potem oddał władzę, ludzie wybrali sobie socjalistów, dlatego z powrotem wracają do biedy.
Naimski to amerykańska marionetka. USA to prehistoryczny producent elektrowni atomowych. Od lat 80-tych nie zbudowali samodzielnie żadnej elektrowni atomowej. Na rynku światowym wiodą prym firmy rosyjskie, francuskie, koreańskie czy chińskie. Polityczny wybór odbije się na polskiej gospodarce - tak jak amerykański skroplony gaz.
Wasalne władze Polski uznały Guaido za prezydenta Wenezueli na rozkaz USA (nawet Mosbacher wyraziła uznanie), uznały Jeanine Anez-"Guaido" za głowę Boliwii, a teraz uznały Swietłanę Cichanouską-"Guaido" za prezydenta Białorusi! Nie uznaje jednak litewskich wyborów za sfałszowane, bo Welki Brat nie zezwolił. Polskie organizacje na Litwie trąbią o łamaniu prawa wyborczego. Szczyty hipokryzji - takiego prania mózgów w PRLu nie było.
to tylko idioci ubezpieczają "azjatów"... mamy składać się na emerytury i renty dla banderowców?...to mógł wymyśleć tylko polskojęzyczny z ministerstwa,,,,Co jeszcze dziczy azjatyckiej chcecie dać?.....Durnie i zdrajcy..
manipulowanie przez azjatów historią było jest i będzie normą która uważają za prawdę....to jest widzenie cywilizacji turańskiej....Nic dodać i nic ująć....
czy polski ambasador coś zrobi, pytanie retoryczne, ważniejsze jest to czy w polskich podręcznikach do historii jest coś o zwyrodnialcach przecinających na pół ciężarne Polskie kobiety?
Tytuł artykułu, jak również niektóre zawarte w nim treści nie odpowiadają rzeczywistości.
1. A. Valinskas powiedział (dosłowny cytat): „Polska partia i Tomaszewski nie mają nic wspólnego. Tomaszewski to jest absolutna stonka ziemniaczana*, który otrzymując finansowanie dla swojej partii z wewnętrznego budżetu Litwy sam jest antypaństwowy. Do takich należy strzelać. Po jednym na rok. Zacząć od niego”.
*Stonką ziemniaczaną w społeczeństwach Europy wschodniej nazywa się ludzi, którzy są pro-kremlowscy i otwarcie popierają Władimira Putina.
(link do oryginalnej wypowiedzi A. Valinskasa: https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=dVP36EPLCsE&fbclid=IwAR35dC6QyMFEivmCX9wptK93N1nSD4DX8kQKLzncq8vu6egF_NeqrxB2YE8&app=desktop)
2. Po wypowiedzi wicemarszałka Sejmu RP Piotra Zagorzelskiego prokuratura litewska natychmiast wszczęła śledztwo. Decyzja w sprawie wszczęcia śledztwa została podjęta w ciągu kilku godzin (nie mam dokładnych danych, ale na pewno w ciągu jednego dnia roboczego, czyli mnie niż 8 godz.), co w realiach litewskich jest sprawą absolutnie bezprecedensową. ( https://zw.lt/litwa/jest-oswiadczenie-valinskasa-ta-sprawa-zajela-sie-prokuratura/?fbclid=IwAR3nVgo8oGUtXRX0Otc05bmVXN1L4k83Sis2aqEwbr4GeZZsm67FXtyz_iU )
3. Wypowiedź A. Valinskasa została ostro i jednoznacznie potępiona przez najważniejszych polityków Litwy, między innymi: prezydenta i premiera. O tym napisała (również w negatywnym odcieniu) zdecydowana większość litewskich portali. ( https://zw.lt/litwa/nauseda-potepia-slowa-valinskasa-o-tomaszewskim/ )
4. Po burzliwej reakcji litewskiego społeczeństwa wywiad z A. Valinskasem umieszczony na portalu Delfi.lt natychmiast został zmodyfikowany w ten sposób, że nie zostało tam wypowiedzi o stonce ziemniaczanej i o strzelanie do Tomaszewskiego. ( https://www.delfi.lt/video/laidos/darbo-pokalbis/pokalbis-su-daiva-zeimyte-biliene-sveciuose-arunas-valinskas.d?id=85486187 )
Szczerze wierzę, że redaktor zamieścił w artykule nieprawdziwe informacje nie ze złej woli, ale z powodu nieznajomości języka litewskiego, w którym mówił A. Valinskas jak również ze zrozumiałej chęci bycia pierwszym w opublikowaniu sensacyjnych wiadomości, bez rzetelnego ich sprawdzenia. Jeżeli portal Kresy.pl deklaruje, że zwalcza propagandę, to sam sobie automatycznie stawia bardzo wysoką poprzeczkę co do prawdziwości przekazywanej informacji. Życzę powodzenia i mniej gaf w przyszłości.
Jaki jest sens takiej stacji przekaźnikowej? Sygnał radiowy biegnie w stronę Księżyca i z powrotem ok. 2,5 sekundy plus inne opóźnienia (rozmowy głosowe bardzo utrudnione). Przy odległości Z-K rzędu 370000 km potrzebne są silne nadajniki lub dodatkowe centrale pośredniczące. Widzialna powierzchnia księżyca jest 14 dni w miesiącu bez światła słonecznego - wymagane byłyby akumulatory dużej pojemności lub inne źródło gromadzenia energii (np. wodór i ogniwa paliwowe). Z Księżyca widoczna jest tylko połowa Ziemi, więc i tak wymagane byłyby sputniki pośredniczące. Znacznie prostsza byłaby budowa sieci kilku satelitów geostacjonarnych pozbawionych tych wszystkich problemów, nie mówiąc już o kosztach takiego projektu.
Doskonały artykuł! Propagandyści z TV nie zająkneli się w tej sprawie. Myślałem, że już nie ma w Polsce prawdziwych dziennikarzy. Dziennikarskie kluby finansowane przez zagraniczne i rządowe fundacje stały się tubą propagandową bezkrytycznie powtarzającą najgłupsze tezy. Nowiczok i Nawalny to również najlepszy przykład. Służby nawet nie starają się zachować logiki w uzasadnianiu tych bredni - ciemny lud i tak to kupi.
Warto by było dodać że za obaleniem Moralesa stał...Elon Musk, czym sie publicznie chwalił, a zrobił to by przejąć kontrole nad złożami litu w Boliwii, potrzebnego przy produkcji baterii i akumulatorów;
https://wrc.net.pl/mz-tesla-oskarzana-o-obalenie-prezydenta-elon-musk-bedziemy-robic-zamach-stanu-na-kim-chcemy-pogodz-sie-z-tym
My Polacy mamy problem, bo po 1989 r. rządzą nami wasale jankeskie albo germańskie. Tak jedna jak i druga opcja jest możliwa do przyjęcia ale w tych obydwu przypadkach to już nie wasalizm ale nadgorliwość którą można nazwać tak po ludowemu - "dupowładztwo" i to nawet do Litwinów i Ukraińców. Zgroza.
@turkuc_podjadek: Prostuję, powinno być:
"trzeba wreszcie słuchać normalnych Polaków,
a nie jakichś nieodpowiedzialnych pro Ruskich idiotów.
Spieprzaj niedorobiony idioto na drzewo."
Poznaniaku, przepraszam: "POLACY i POLSKA zawsze z dużej litery" . Winna jest (chyba) chwila mojej aberracji umysłowej.
Pozdrawiam.
To jak będzie realizowana umowa zależy od realnej pozycji USA w stosunku do wrogich krajów. Większość krytykowanych przez autora punktów umowy zawiera zwrot dotyczący woli polskiej strony.
Wybudowana infrastruktura na wschodzie Polski maja być wykorzystywane przez polską armię tak samo z logistyką.
Pożyjemy zobaczymy, Niemcy jakoś nie są szczęśliwi z odejścia części oddziałów USA.
Będzie tak samo czyli Uroszczenia w wysokości 300 mld dolarów do spłacenia, ponieważ tam w Waszyngtonie nie rządzi żaden Trump czy Biden, ale "DEEP STATE" za ich pleców...
Szuszwolu PiSowski marsz na "kwarantannę" za swoim "kaczelnikiem"! I tak jak ci napisał @turkuc POLACY i POLSKA zawsze z dużej litery "patrioto od siedmiu boleści'...
Proponuję wklejać informacje o ukraińskich mordercach na ludności polskiej.
Ciekawe ile Ukraińcy zapłacą za te propagandowe slajdy.
Czy ja też w takiej cenie będę mógł głosić prawdę o Wołyniu?
@turkuc_podjadek: masz we łbie "Jak nie gówno, to nasrane!"
Żeby ten kraj doszedł wreszcie do jakiejś normalności,
trzeba wreszcie słuchać normalnych polaków,
a nie jakichś nieodpowiedzialnych pro ruskich idiotów.
Spieprzaj niedorobiony idioto na drzewo.
Co nam polakom proponujesz, co w zamian za Twoje idiotyzmy!.
Bo chyba nie wycie bezrozumnej i podłej opozycji.
Wracaj w swoje komputerowe głupie gierki.
To już napisanie, że nie ma różnicy między pojęciami: "ziemia obiecana", a "przestrzeń życiowa" oraz między "narodem wybranym", a "rasą panów" jest antysemityzmem?
No to zostałem antysemitą :)
Byla kiedyś sowiecka okupacja, teraz nastała jankeska. Jak nie gówno, to nasrane!
Ciekawe co by trzeba zrobić żeby ten kraj dążył wreszcie do jakiejś niepodległości? Pewnie by trzeba wreszcie wybrać polskie władze, a nie jakichś obcych ...jów
Niestety cały wpis Tutejszym jest chyba wynikiem: "chwilowej aberracji umysłowej"
"ukraińskich naukowców"... tia. chyba "banderowskich nieukowców"
Nie rozumiesz podstawowej różnicy - Polacy na Wileńszczyźnie są u siebie, na ojcowiznie, w Chicago to choćby zasłużona to jednak Polonia. Skąd inąd nawet Polonia ma prawo bronić się przed atakami wymierzonymi w siebie przez wszelkiej maści szowinistów, a co dopiero mieszkańcy Wileńszczyzny...
Można tylko pozazdrościć takiego ministra. A nasza polskojęzyczna sługusowa władza wpuszcza ich milionami, daje im wiele przywilejów i lepiej traktuje od Polaków; udaje że nie ma problemów.
Poprostu bronią swojej tożsamości narodowej. I dobrze.
Ciekawe ilu z tych "kombatantów" było leczonych w Polsce, oczywiscie za pieniądze polskiego podatnika?
https://premium.wprost.pl/496401/polska-dotychczas-zaplacila-700-tysiecy-zlotych-za-leczenie-ukrainskich-zolnierzy.html
... zbieramy owoce wizyty "prezydenta" Polski "w" Ukrainie!
ja może pozwolę sobie na nieco inny akcent
nie trza weźmiem szrot przepłacony od hamerykanow obrzezanych
Dla mnie polityka zagraniczna polski w sprawie Kresów to polityka kundli szczekających na tych, którzy nie mają dość siły by odpowiadać.
Dwa dni temu umieściłem tą info(o tej skandalicznej wypowiedzi)na portaluTVN 24,TVPINFO,ONET,KONFEDERACJA POLSAT NEWS(Z tego ostatniego usunięto),pytając czy będzie jakaś reakcja mediów i polityków? Reakcja jest dopiero teraz i to bardzo skromna(Doroszewska do natychmiastowego odwołania).Żeby wstać z kolan w polityce zagranicznej najpierw trzeba się na nich znaleźć ,obecna pozycja to leżenie na pysku.
Pinochet wyprowadził Chile z wojny domowej i biedy na poziom najbogatszego państwa regionu. Potem oddał władzę, ludzie wybrali sobie socjalistów, dlatego z powrotem wracają do biedy.
Naimski to amerykańska marionetka. USA to prehistoryczny producent elektrowni atomowych. Od lat 80-tych nie zbudowali samodzielnie żadnej elektrowni atomowej. Na rynku światowym wiodą prym firmy rosyjskie, francuskie, koreańskie czy chińskie. Polityczny wybór odbije się na polskiej gospodarce - tak jak amerykański skroplony gaz.
Wasalne władze Polski uznały Guaido za prezydenta Wenezueli na rozkaz USA (nawet Mosbacher wyraziła uznanie), uznały Jeanine Anez-"Guaido" za głowę Boliwii, a teraz uznały Swietłanę Cichanouską-"Guaido" za prezydenta Białorusi! Nie uznaje jednak litewskich wyborów za sfałszowane, bo Welki Brat nie zezwolił. Polskie organizacje na Litwie trąbią o łamaniu prawa wyborczego. Szczyty hipokryzji - takiego prania mózgów w PRLu nie było.
Ano, na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą! Zbieramy owoce wizyty "prezydenta Ukrainy" na Ukrainie.
?
Za późno.
Gdzieżby śmiał, wszak ambasadoressa Żorżeta nie wydała mu jeszcze wykładni co należy a co nie!
Zawsze kłamali
Puste łby mogą sobie usunąć.
to tylko idioci ubezpieczają "azjatów"... mamy składać się na emerytury i renty dla banderowców?...to mógł wymyśleć tylko polskojęzyczny z ministerstwa,,,,Co jeszcze dziczy azjatyckiej chcecie dać?.....Durnie i zdrajcy..
manipulowanie przez azjatów historią było jest i będzie normą która uważają za prawdę....to jest widzenie cywilizacji turańskiej....Nic dodać i nic ująć....
czy polski ambasador coś zrobi, pytanie retoryczne, ważniejsze jest to czy w polskich podręcznikach do historii jest coś o zwyrodnialcach przecinających na pół ciężarne Polskie kobiety?
Czy polski ambasador na Ukrainie choć wyszeptał słowo protestu?
Brawo Pan Doliński!
Tytuł artykułu, jak również niektóre zawarte w nim treści nie odpowiadają rzeczywistości.
1. A. Valinskas powiedział (dosłowny cytat): „Polska partia i Tomaszewski nie mają nic wspólnego. Tomaszewski to jest absolutna stonka ziemniaczana*, który otrzymując finansowanie dla swojej partii z wewnętrznego budżetu Litwy sam jest antypaństwowy. Do takich należy strzelać. Po jednym na rok. Zacząć od niego”.
*Stonką ziemniaczaną w społeczeństwach Europy wschodniej nazywa się ludzi, którzy są pro-kremlowscy i otwarcie popierają Władimira Putina.
(link do oryginalnej wypowiedzi A. Valinskasa: https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=dVP36EPLCsE&fbclid=IwAR35dC6QyMFEivmCX9wptK93N1nSD4DX8kQKLzncq8vu6egF_NeqrxB2YE8&app=desktop)
2. Po wypowiedzi wicemarszałka Sejmu RP Piotra Zagorzelskiego prokuratura litewska natychmiast wszczęła śledztwo. Decyzja w sprawie wszczęcia śledztwa została podjęta w ciągu kilku godzin (nie mam dokładnych danych, ale na pewno w ciągu jednego dnia roboczego, czyli mnie niż 8 godz.), co w realiach litewskich jest sprawą absolutnie bezprecedensową. ( https://zw.lt/litwa/jest-oswiadczenie-valinskasa-ta-sprawa-zajela-sie-prokuratura/?fbclid=IwAR3nVgo8oGUtXRX0Otc05bmVXN1L4k83Sis2aqEwbr4GeZZsm67FXtyz_iU )
3. Wypowiedź A. Valinskasa została ostro i jednoznacznie potępiona przez najważniejszych polityków Litwy, między innymi: prezydenta i premiera. O tym napisała (również w negatywnym odcieniu) zdecydowana większość litewskich portali. ( https://zw.lt/litwa/nauseda-potepia-slowa-valinskasa-o-tomaszewskim/ )
4. Po burzliwej reakcji litewskiego społeczeństwa wywiad z A. Valinskasem umieszczony na portalu Delfi.lt natychmiast został zmodyfikowany w ten sposób, że nie zostało tam wypowiedzi o stonce ziemniaczanej i o strzelanie do Tomaszewskiego. ( https://www.delfi.lt/video/laidos/darbo-pokalbis/pokalbis-su-daiva-zeimyte-biliene-sveciuose-arunas-valinskas.d?id=85486187 )
Szczerze wierzę, że redaktor zamieścił w artykule nieprawdziwe informacje nie ze złej woli, ale z powodu nieznajomości języka litewskiego, w którym mówił A. Valinskas jak również ze zrozumiałej chęci bycia pierwszym w opublikowaniu sensacyjnych wiadomości, bez rzetelnego ich sprawdzenia. Jeżeli portal Kresy.pl deklaruje, że zwalcza propagandę, to sam sobie automatycznie stawia bardzo wysoką poprzeczkę co do prawdziwości przekazywanej informacji. Życzę powodzenia i mniej gaf w przyszłości.
Pozdrawiam,
Jarek
A ile miliardów wyprowadzili Ukraińcy z Polski na Ukrainę?
Jaki jest sens takiej stacji przekaźnikowej? Sygnał radiowy biegnie w stronę Księżyca i z powrotem ok. 2,5 sekundy plus inne opóźnienia (rozmowy głosowe bardzo utrudnione). Przy odległości Z-K rzędu 370000 km potrzebne są silne nadajniki lub dodatkowe centrale pośredniczące. Widzialna powierzchnia księżyca jest 14 dni w miesiącu bez światła słonecznego - wymagane byłyby akumulatory dużej pojemności lub inne źródło gromadzenia energii (np. wodór i ogniwa paliwowe). Z Księżyca widoczna jest tylko połowa Ziemi, więc i tak wymagane byłyby sputniki pośredniczące. Znacznie prostsza byłaby budowa sieci kilku satelitów geostacjonarnych pozbawionych tych wszystkich problemów, nie mówiąc już o kosztach takiego projektu.
Doskonały artykuł! Propagandyści z TV nie zająkneli się w tej sprawie. Myślałem, że już nie ma w Polsce prawdziwych dziennikarzy. Dziennikarskie kluby finansowane przez zagraniczne i rządowe fundacje stały się tubą propagandową bezkrytycznie powtarzającą najgłupsze tezy. Nowiczok i Nawalny to również najlepszy przykład. Służby nawet nie starają się zachować logiki w uzasadnianiu tych bredni - ciemny lud i tak to kupi.
Jak Biden dojdzie do władzy w usa, to mówienie takich rzeczy stanie się... "antysemityzmem"
Jeszcze trochę tego tzw. "globalnego ocieplenia", a Rosjanie całą tundrę obsieją
Warto by było dodać że za obaleniem Moralesa stał...Elon Musk, czym sie publicznie chwalił, a zrobił to by przejąć kontrole nad złożami litu w Boliwii, potrzebnego przy produkcji baterii i akumulatorów;
https://wrc.net.pl/mz-tesla-oskarzana-o-obalenie-prezydenta-elon-musk-bedziemy-robic-zamach-stanu-na-kim-chcemy-pogodz-sie-z-tym
My Polacy mamy problem, bo po 1989 r. rządzą nami wasale jankeskie albo germańskie. Tak jedna jak i druga opcja jest możliwa do przyjęcia ale w tych obydwu przypadkach to już nie wasalizm ale nadgorliwość którą można nazwać tak po ludowemu - "dupowładztwo" i to nawet do Litwinów i Ukraińców. Zgroza.
Co by trump się tylko o tym nie dowiedzial.
@turkuc_podjadek: Prostuję, powinno być:
"trzeba wreszcie słuchać normalnych Polaków,
a nie jakichś nieodpowiedzialnych pro Ruskich idiotów.
Spieprzaj niedorobiony idioto na drzewo."
Poznaniaku, przepraszam: "POLACY i POLSKA zawsze z dużej litery" . Winna jest (chyba) chwila mojej aberracji umysłowej.
Pozdrawiam.
Mało kto pamięta atak Chin na Wietnam w latach 70 tych.
To nie jest dobra wola Moskwy tylko "życzenie" Pekinu.
Potencjalny samobójca. Wypada podziwiać odwagę.
To jak będzie realizowana umowa zależy od realnej pozycji USA w stosunku do wrogich krajów. Większość krytykowanych przez autora punktów umowy zawiera zwrot dotyczący woli polskiej strony.
Wybudowana infrastruktura na wschodzie Polski maja być wykorzystywane przez polską armię tak samo z logistyką.
Pożyjemy zobaczymy, Niemcy jakoś nie są szczęśliwi z odejścia części oddziałów USA.
Będzie tak samo czyli Uroszczenia w wysokości 300 mld dolarów do spłacenia, ponieważ tam w Waszyngtonie nie rządzi żaden Trump czy Biden, ale "DEEP STATE" za ich pleców...
Szuszwolu PiSowski marsz na "kwarantannę" za swoim "kaczelnikiem"! I tak jak ci napisał @turkuc POLACY i POLSKA zawsze z dużej litery "patrioto od siedmiu boleści'...
A już myślałem, że "Wołyń" Wojtka Smarzowskiego...
czy jeśli wygra biden, to będzie dla nas lepiej czy gorzej?
chcą,żeby Polacy zobaczyli ua na własne oczy,
zanim im je wydłubią?
Proponuję wklejać informacje o ukraińskich mordercach na ludności polskiej.
Ciekawe ile Ukraińcy zapłacą za te propagandowe slajdy.
Czy ja też w takiej cenie będę mógł głosić prawdę o Wołyniu?
Żaden Polak by nie napisał "Polakom" z małej, cholerny obcy konfidencie!
@turkuc_podjadek: masz we łbie "Jak nie gówno, to nasrane!"
Żeby ten kraj doszedł wreszcie do jakiejś normalności,
trzeba wreszcie słuchać normalnych polaków,
a nie jakichś nieodpowiedzialnych pro ruskich idiotów.
Spieprzaj niedorobiony idioto na drzewo.
Co nam polakom proponujesz, co w zamian za Twoje idiotyzmy!.
Bo chyba nie wycie bezrozumnej i podłej opozycji.
Wracaj w swoje komputerowe głupie gierki.
Trump oczywiście żdnych wniosków nie wyciągnie i nadal się będzie podlizywał
To już napisanie, że nie ma różnicy między pojęciami: "ziemia obiecana", a "przestrzeń życiowa" oraz między "narodem wybranym", a "rasą panów" jest antysemityzmem?
No to zostałem antysemitą :)
Byla kiedyś sowiecka okupacja, teraz nastała jankeska. Jak nie gówno, to nasrane!
Ciekawe co by trzeba zrobić żeby ten kraj dążył wreszcie do jakiejś niepodległości? Pewnie by trzeba wreszcie wybrać polskie władze, a nie jakichś obcych ...jów