• Pan Sikorski to jest sknerus i nie zwróci żadnych pieniędzy. Przecież włości w Chobielinie potrzebują dużego zastrzyku finansowego, o rodzince i przyjaciołach nie wspominając.

  • Skoro Pana "wku#wiłem" to, najlepszą rzeczą jaką dla nas obu mogę zrobić, to dać Panu pracowicie zasłużonego bana.

  • Serdeczne dzięki Zosiu. Czyli od 17.VII.2014 roku można będzie pomóc harcerzom z Kresów, bez obaw o przykre następstwa dla nas i harcerzy. Ja osobiście wpłacę swoją kwotę na konto harcerzy. Może nawet zażądam od Pana Sikorskiego zwrotu kwoty swojej wpłaty, z tytułu nie wywiązania się przez niego z jego obowiązków związanych z jego stanowiskiem.

  • tagore 14 July 2014, 20:38 Iran alternatywą dla Rosji?

    Następny klient do trzymania Europy za gardło ,ciekawe czy znajdzie jeleni.

    tagore

  • i w tym momencie sam Pan się obraża i pokazuje własną niekompetencje. Az musiałem wypić kielicha, dla uspokojenia, tak mnie Pan za przeproszeniem wkurwił. Jak w zeszłym tygodniu pojawiła się ta akcja ( zresztą na kilkunastu polskich portalach)to nie reagowaliście. zresztą może Pan prześledzić moje posty i znaleźć tą petycje, Panowie U... i T... zresztą bardzo ją pochwalali, więc po ich postach też może Pan szukać. Tak po 1 min korzystania z google udało mi się znaleźć jeden z wpisów na forum http://www.kresy.pl/?forum/3510,0,0,3220. a było ich kilkanaście!!!! praktycznie wszystkie od użytkownika "EquesPolonus". Więc proszę mnie tu nie urażać, tylko ruszyć 4 litery do roboty i zacząć wyłapywać banderowskich agentów, na tm portalu.

  • A propos zbiorek publicznych:
    https://mac.gov.pl/zbiorki

  • "Zog Nit Keyn Mol" to pewnie bandyci bielscy spiewali mordujac polakow

  • Moja cierpliwość się kończy. Żeby oskarżyć nas o probanderowskie ciągoty, to już trzeba być naprawdę oderwanym od rzeczywistości. Jak Pan chce nas obrażać to znajdzie Pan w sieci milion adekwatniejszych miejsc do tego celu. Proszę to traktować jako ostatnie ostrzeżenie.

  • Dziwnym zbiegiem okolicznikowi, na portalu kresy.pl, istnieje możliwość podawania adresów, na które można wpłacać pieniądze na batalion donbas. Czyli jak polscy harcerze bee, a banderowcy bojownicy ok?

  • W to wierzą tylko oni sami...

  • Kontaktowaliśmy się z harcerzami z ZHRu i z Wołynia i nie zostaliśmy upoważnieni do podawania numeru konta, aczkolwiek w sieci można go znaleźć (podała go lokalna prasa). Harcerze boją się jednak przepisów o zbiórkach publicznych i prosili o wstrzymanie się z podawaniem informacji.

  • jak to się nazywa wiemy,WSZYSCY...

  • Przepraszam Redakcję, nie pomyślałem. " Osoby, czy instytucje, które chcą i mogą pomóc harcerzom w sfinansowaniu ich powrotu na Ukrainę mogą przelewać datki na ten cel na konto ZHR Krąg Instruktorski "Res PUblica” 53 2490 0005 0000 4600 5736 5951 " Całość: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140712/POWIAT08/140719854 Przepraszam za brak rozwagi. Dziękuję.
    http://www.regionalna.tvp.pl/16036215/bledzew-harcerze-z-ukrainy-nie-maja-za-co-wrocic-do-domu
    Wypoczywający nad Jeziorem Bledzewskim harcerze z Ukrainy nie mają pieniędzy na powrót do ojczyzny. Ich powrót miał sfinansować MSZ, ale w ostatniej chwili się wycofał.

    Wspólne obozy polskich i ukraińskich harcerzy odbywają się w Bledzewie od 9 lat. W tym roku Polacy mieli jechać do ukraińskiej Kołomyi, ale plany się zmieniły z powodu trudnej sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie.

    Harcerze z Ukrainy przyjechali więc wypoczywać nad Jeziorem Bledzewskim. Ich powrót na Ukrainę miało sfinansować Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ale w ostatniej chwili wycofało się z projektu. Teraz młodzież nie ma jak wrócić w rodzinne strony.

    Próbowaliśmy wyjaśnić ten problem starając się skontaktować telefonicznie i mailowo z polskim konsulatem w Łucku – jak dotąd bezskutecznie. Harcerze zostaną w Bledzewie do 22 lipca, powrót w rodzinne strony będzie ich kosztował około 7 tys. zł. Pieniądze na ich powrót zbiera gorzowski oddział Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

  • A jaki w tym interes (oprocz emocji i sentymentow) ma Polska?

  • Mistrz swiata;)))

  • Podpisuję się pod prośbą Pana Rocha. Sprawa jak rozumiem jest pilna. Jaka to kwota? pomóż Redakcjo.

  • Podpisuję się pod prośbą Pana Rocha. Sprawa jak rozumiem jest polna. Jaka to kwota?

  • Szanowna Redakcjo. Czy jest jakieś konto na które można wpłacać pieniądze dla tych harcerzy? Jak jest to podajcie do publicznej wiadomości.

  • Niech ten pan idzie robić laskę Amerykanom

  • A kto to jest Sikorski?

  • A kto to jest Sikorski?

  • A kto to jest Sikorski?

  • A kto to jest Sikorski?

  • Polskim intersie jest odzkanie Kresów .

  • Andrzej Szczęśniak: "...bezradność i nieefektywność polskiej polityki widać
    jak na dłoni. Wszystkie europejskie firmy gazowe albo już obniżyły ceny
    zakupu gazu od Gazpromu albo kończą negocjacje. My dalej płacimy drogo
    i idziemy do sądu. Bułgarzy wykorzystali swoją pozycję negocjacyjną,
    a nawet starania Ameryki, ˝żeby nie robili interesów z Rosją, do obniżenia
    cen gazu i budowy rurociągu gazowego South Stream, który im przyniesie
    stabilne dochody i atut w stosunkach z Rosją i Europą. Im więcej państwa
    łączy, tym więcej mogą na siebie wywierać wpływu, mając atuty
    w dłoni. My te atuty sami sobie z rąk wytrącamy, a pozycję tranzytową
    (nasz podstawowy atut geostrategiczny) szybko i zdecydowanie tracimy.
    Pozostaje nam coraz większy deficyt w wymianie handlowej z Rosją. Wielkość
    tej dziury, przez którą wypływają pieniądze z Polski to rzeczywista
    miara sukcesu naszej polityki".
    Wiadomo, jak skończyła się poprzednia strategia „nie oddamy ani guzika“.
    Klęską. Ta skończy się podobnie – jak z rurociągami gazowymi, naftowymi,
    zakupami udziałów w rafineriach. Rosjanie ominą, pójdą do Europy,
    tam będą robić interesy – dostarczać gaz i ropę. My się z tych interesów
    impasujemy na własne życzenie. Chociaż czy to własne, to do końca
    nie jestem pewien. Ale z pewnością będziemy szczęśliwi, spełnią się nasze
    marzenia, gdy wezmą nas BASF-y. DOW-y czy Yar-y. Tutaj ani polska
    narodowa duma, ani służby specjalne nie działają. http://szczesniak.pl/2689

  • Wygląda na to ,że rząd ukraiński sam nakręci konflikty z sąsiadami Ukrainy ,
    wystarczy ,że Rosjanie będą systematycznie temat podlewać dyskretnie
    przez pośredników.

    tagore

  • Ciekawe ile raze jeszcze beda skladali te przesiegi... honor jak widac ostatnio dosc tani jest.

  • Wiemy jak te "fortele" się skonczyly i co z tego może wyniknąć dla Ukrainy.

  • A które z państw ościenny Ukrainy nie ma do niej uzasadnionych roszczeń terytorialnych?

  • tagore 14 July 2014, 15:56 Ukraiński Ulster?

    Bariera alfabetu i języka skutecznie ogranicza dostęp do informacji o wydarzeniach na Ukrainie
    i w Rosji.

    tagore

  • Problem w tym, że te ochotnicze "bataliony" w sile słabej kompanii nie są w stanie utworzyć pułku, to zbyt rozwinięte struktury dowodzenia dla prostych bojówkarzy. A jeśli chodzi o liczebność, to nie jest żadna nowość, wszakże Niemcy pod koniec II Wojny Światowej tworzyli dywizje, które już w chwili formowania nie miały siły większej niż batalion. Podobny fortel zastosował też Napoleon odbudowywując Wielką Armię po klęsce w Rosji- korpusy w sile dywizji, dywizje w sile pułku, i tak aż do szczebla plutonu(najmniejszego wówczas pododdziału)

  • Tak dla ścisłości to Somalia została najechana jeszcze w wieku XXtym

  • To pulk w tym wydaniu to ok.600 osob a nie prawie 3tys.Wychodzi na to ze te "ochotnicze bataliony" to tak naprawdę sa kompaniami a te "olbrzymie i na masowa skale" walki to drobne potyczk z udzialem garstki ludzi.Patrzac na to wszystko co tam się dzieje to tak naprawdę "zachod" olal Ukraincow,bo te sankcje wobec Rosji sa nadrabiane po wielokroć umizgami do carewicza Putina.Mam nadzieje ze te nasze polityczne miernoty choć trochę wyciagna jakies wnioski w tej sprawie.

  • jan_de 14 July 2014, 15:30 Ukraiński Ulster?

    Cóż Panie Podlaszuk, „jednym poglądy pozwalają dostrzec prawdę, a innym ją przeoczyć”. Temat naszej dyskusji pozwolę sobie połączyć z p. tutejszym, i jego wymiocinami, których odór roznosi się jeszcze na tej stronie. Jeśli bowiem, któryś już raz z kolei powołujesz się Pan na „autorytet GW”, a Pan tutejszym – zagorzały – jak sądzę - czytelnik GP, zgadzacie się tak często to, o czym to świadczy? Zgoda, o jego schizofrenii, ale czy tylko? Wczoraj zakończył się mundial, co przypomniało mi o Euro (wspólnie z Ukrainą byliśmy jego współgospodarzami) i mecz Polska-Rosja. Pamięta Pan te tytuły w gazetach?: „Bitwa warszawska 2012”, „Polacy, zróbcie Rosji 2-gi cud nad Wisłą”, „Rosja albo śmierć”… Ktoś niezorientowany mógłby nawet wyciągnąć wniosek, że Rosjanie stoją u wrót Warszawy i przygotowują się do ostatecznego szturmu na miasto… No, a potem pokazaliśmy im naszą słynną „polską gościnność…” Nie dziwi to Pana, skoro uważa Pan ten okres za prorosyjski w naszej polityce? Pisze Pan, że ”po 2010 Polska porzuciła Ukrainę… „ A kto wówczas rządził na Ukrainie?… Chyba nie chciałby Pan, żeby Polska wspierała tego pro-moskiewskiego satrapę-Janukowycza? To może i do Łukaszenki powinniśmy jeździć z wizytą przyjażni? Niech Pan będzie szczery sam ze sobą: pierwszy by Pan krzyczał, że Polska wspiera „DYKTATORA” Janukowycza, że udziela politycznego i moralnego wsparcia człowiekowi, który odebrał tytuł bohatera Narodowego Ukrainy, wielkiemu patriocie, S. Banderze? A więc jeśli ktoś nie pojechał do Kijowa, nie świadczy to jeszcze o jego miłości do Rosji! Proszę spojrzeć, co działo się później, w czasie Majdanu… Wiem, że p. tutejszy może najlepszym przykładem nie jest, (bo to przypadek kliniczny), ale podobnych jemu nie brakuje… Wszędzie widzą w swoich urojeniach rosyjską agenturę… Ba, uważają nawet, że rządzą u nas rosyjscy agenci… Ich wpływ na politykę rządu jest tak "SKUTECZNY", że wokół CORAZ WIĘCEJ idiotów, dla których wszyscy Rosjanie bez wyjątku, to stalinowcy, mordercy i prymitywy? A i chamów pogardzających „ruskimi kacapami” przybywa? I dlaczego tak łatwo ich podburzyć? Czyżby to było tak, że im więcej rosyjskiej agentury w Polsce, to tym większa rusofobia? Moim zdaniem, Rosji w Polsce nie potrzebna jest żadna agentura - otrzymuje za darmo to, co chce… Od głupców, uważających się za „wielkich obrońców polskiego narodu”. Pisze Pan coś o „wrogim przejęciu”, jako „prezencie dla Rosji”, czego już kompletnie nie rozumiem… Sprzedaliśmy im coś? Lotos, jakieś banki, a może polską chemię? A wszystkie te próby „wrogiego przejęcia” miały miejsce w czasie, który określa Pan, jako prorosyjski. Może Pan spać spokojnie, Panie Podlaszuk… „nie oddamy nawet guzika”. Tu między PIS a PO nie ma istotnej różnicy. I jedni i drudzy muszą mieć jakieś posady dla swoich zwolenników… A jak już wszystko sprzedadzą – to czym będą przyciągać „działaczy? Powoływanie się przez Pana na „autorytet” Żurawskiego vel Grajewskiego, odbiera mi chęć do dalszej polemiki i skłania do postawienia pytania: Jak pan pojmujesz polską rację stanu? I czy przypadkiem w swoich poglądach i działaniach, nie kierujesz się Pan racją Ukraińską? A ta nie musi być tożsama z polską… Pozdrawiam

  • Ukraińskie "bataliony ochotnicze" to najczęściej 150- 250 ludzi ,ze standardem nie ma to wiele wspólnego.

    tagore

  • "... jest przywódcą państwa, które dokonało pierwszej w XXI wieku brutalnej agresji na drugie państwo". No to zaczynamy wyliczankę: Irak, Afganistan, Libia, Palestyna, Somalia. Zapomniałem o czymś?

  • Nie zdziwię się jeśli grupa polskich obywateli z narodowości ukraińskiej działa na wschodzie Ukrainy.
    Jest to nielegalne i raczej nikt nie będzie się z tym obnosił.

    tagore

  • Batalion to 950/1000 osob.Zdominowany przez Polakow,to ok.700 osob.Ten człowiek nie ma pojęcia o czym mowi i pisze.Gdyby tam było kilkunastu Polakow a Rosjanie mieliby co do tego pewność to już nasz ambasador wzywany bylby do roayjskiego MSZ a ambasador Rosji w Warszawie jechalby do Moskwy na "konsultacje".Poza tym - a co niby Polacy mieliby tam szukac?Obecnie dobra kasa dla najemnikow to Syria i Sudan Poludniowy.Zreszta ani jednych ani drugich nie darzymy az taka sympatia żeby stać po ktorejs ze stron.

  • RN współtworzą Ruch Wolności i Unia Polityki Realnej. Oni nadają ton w rozwiązaniach gospodarczych a ONR i MW w sprawach ideowych, politycznych. Ale wszyscy uznają prymat Narodu.

  • wg.Kremla tam polowa swiatu walcze))))))) ale walcze okolo kilkanascie rosjan z srodowisk nacionalystycznych , jaki uciekli od wiezenia za konflikty z kaukazczykami..w ,,Azowie,, ..jakis bialorusini miali namiar takze..

  • alexmich 14 July 2014, 13:31 Zjednoczenie prawicy to jedyna droga

    Z RN to bym trochę polonizował, oni jak najszybciej powinni się podzielić przynajmniej na 2 partie. "Narodowosocjalistyczną Polską Partie Robotników" czyli taki PiS-bis i właściwy RN.

  • @alexmich
    Nowa konstytucja, nowy podział administracyjny, system prezydencki, system podatkowy, realizacja programu "jeden naród ponad granicami". To takie minimum na początek.

  • To bez znaczenia. Może być nawet batalion "Piotrków Trybunalski". To i tak jest wiadomość na wewnętrzne podwórko rosyjskiej propagandy. W Rosji nikt się nad takimi sprawami nie zastanawia, a im bardziej przedstawią, że Polacy są w swoim postępowaniu podobni do Rosjan, tym szybciej głupi ruski lud to łyknie.

  • @alexmich
    To prawda. PiS i SP to partie socjalne. Prawica to RN i KNP.

  • zmiana rządu niczego nie zmieni. Tu trzeba zmienić system. Ograniczyć znaczenie partii politycznych, zmniejszyć administracje, wprowadzić egzaminy dla urzędników. I w końcu otworzyć archiwa IPN i rozliczyć się z przeszłością

  • „Za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy samolotu grozi mu nawet osiem lat więzienia.”

    Bzdura. Jako nieletni w ogóle nie może odpowiadać za przestępstwo. Sąd będzie procedował w trybie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a najsurowszą sankcją jaką może wymierzyć, jest umieszczenie nieletniego w zakładzie poprawczym, i to wyłącznie wówczas gdy stwierdzi wysoki stopień jego demoralizacji. Jeśli był to jego pierwszy tego typu wybryk i wynikał ze zwyczajnej głupoty, skończy się zapewne na orzeczeniu innych, łagodniejszych środków wychowawczych.

  • Batalion "Kaukaz", a czemu nie batalion "Karpaty" ? Byłoby bardziej wiarygodnie ... Nie sądzę by była jakaś zorganizowana grupa obywateli polskich w armii ukraińskiej. Pewnie jacyś obywatele Ukrainy narodowości polskiej walczą ale w sumie co w tym dziwnego ?

  • alexmich 14 July 2014, 11:06 Zjednoczenie prawicy to jedyna droga

    Tylko że ani PiS ani partia Ziobry nie sa prawicowe.

  • alexmich 14 July 2014, 10:56 Dyplomacja i Wojna

    http://www.youtube.com/watch?v=7GoJoD99oTo

  • ems 14 July 2014, 10:51 Wymiana ognia na granicy

    Nie widzę niebezpieczeństwa dla Polski w świetle tego co się dzieje na zachodzie Ukrainy. Na podstawie mojej wiedzy są trzy województwa gdzie Polacy żyją w zwartych społecznościach. To Żytomierskie, Chmielnickie i Winnickie. A to Ukraina centralna czyli dawne Sowiety. Na zachodzie nasi rodacy żyją w rozproszeniu więc nie zostaną użyci w roli"zapalnika" jakiegoś konfliktu narodowościowego. Zakarpacie to sprawa Węgrów. Z tego co wiem to żyją tam w zwartych grupach. Nasza sprawa i zadanie do wykonania to przypilnowanie Kijowa by umożliwił Polakom swobodne korzystanie z całego dorobku cywilizacji polskiej poprzez samorząd, szkolnictwo i media.